הרמטכ"ל האמריקאי סיים ביקורו: מתעלם מאיראן, והבטיח- "לא עוד שואה"

הגנרל דמפסי נפגש עם שורה של בכירים בישראל, ואמר כי הפגישות "קידמו הבנה משותפת של האזור". בהודעה שפירסם אין כל אזכור לגרעין האיראני

יו"ר המטות המשולבים של צבא ארה"ב, הגנרל מרטין דמפסי, אמר אמש (שישי) עם תום ביקורו בישראל כי שיחותיו עם נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל סייעו לקדם "הבנה משותפת של הסביבה הביטחונית באזור". בהודעה שפירסם, ושממנה נעדר כל אזכור מפורש של איראן, הביע דמפסי מחוייבות למנוע שואה נוספת.

דמפסי הדגיש כי מגעיו העיקריים היו עם מקבילו הישראלי, רב-אלוף בני גנץ. דיוניהם עסקו ב"יחסי שני הצבאות, באסטרטגיה הביטחונית האמריקאית החדשה ובסוגיות תקציב וכלכלה". דמפסי רמז בכך לאילוצים הכספיים הקשים של הפנטגון, בעידן של קיצוצים חריפים שכופה הקונגרס על הממשל, וכשהאסטרטגיה האמריקאית המעודכנת מדגישה את האוקיינוס השקט והמזרח התיכון כזירות ראשיות למוכנות צבאית.

על תרגיל "אתגר צנוע 12" - שמשותף לצה"ל ולצבא ארה"ב ונדחה למועד שטרם נקבע – אמר דמפסי כי הדחייה "תאפשר להשיג תוצאת אימונים טובה יותר". ארה"ב היא המשקיעה העיקרית בתרגיל, והיא מתכננת להעביר לישראל מפקדות ואלפי חיילים.

הרמטכ"ל האמריקאי מרטין דמפסי בפגישתו אתמול עם הנשיא שמעון פרסאוליבייה פיטוסי

דמפסי גם ביקר במוסד "יד ושם", ביום השנה ה-70 להחלטה על "הפתרון הסופי". הגנרל סיפר כי כתב בספר האורחים: "אנו מחוייבים לוודא שטרגדיה אנושית כזו לא תתרחש עוד לעולם".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 6
  לא עוד שואה,אלא התאבדות ישראל להצלת חוסיין אובמה וקן הצרעות שבנה .

  ראה הוזהרתם!!!

  1. נילי, מעט צניעות לא תזיק לך.
  2. מי את בכלל שתזהירי אותנו?

   א) בעברית אומרים "ראו שהוזהרתם", "ראה" מתיחס לגוף יחיד, ו"הוזהרתם" לרבים.
   ב)תגובות צריכות להיות מנומקות ומבוססות על עובדות, ולא סתם שסתום לפרץ של השמצות ע"י גזענים עם דעות קדומות ללא נימוק.
   ג) היי פחות מלאה מעצמך, ומעט צניעות לא תזיק לך.

 2. 5
  יותר משהעין רואה בקשר לביטול התרגיל המשותף בין ישראל וארה"ב: כמושציין אמיר אורן

  התרגיל המשותף יחייב פריסה של אלפי חיילים אמריקניים בנגב. וזה הדבר האחרון שרוצים אצלנו - כי כאן מאמינים במיתוס של "חופש הפעולה" ולא רוצים שאלפי חיילים אמריקניים יסתובבו בין הרגלים. במיוחד על רקע תרחיש תקיפה . זאת הסיבה שדחיית התרגיל באה מצידה של ישראל , וזאת הסיבה שהרמטכ"ל האמריקני נזעק לביקור בזק.
  "לשים רגל" לאהוד ושאר חסידי הדוקטרינה של "חופש הפעולה" המדומיין. אובמה שלח את הרמטכ"ל שלו על מנת למנוע קשיים בהבנת הנקרא מצידה של ישראל : אין לישראל אור ירוק ואפילו לא צהבהב למלחמה באיראן.

 3. 4
  מי זקוק לך כש יש לנו אטום המספיק לפוצץ את כל הפלנטה!!!!

  http://hacohen.goop.co.il

 4. 3
  the godfather said his word, so do not worry little boy

  When I read such articles or news, really I feel that I am living the godfather film! It makes me feel that world 192 states play as mafias, among them the strong mafias and small weak mafias, and the USA is the godfather who provides his protection to his allies once they don't mess his plans !! ------------- Wake-up nations of earth! do not let such mafias play with your destiny by serving the interest of narrow number of people on this world.

 5. 2
  מה הקשר בין איראן לשואה??עם כל השואות שישראל גרמה לפלסטינים וללבנונים ועדיין מתחבאים אחורי השואה?זו העלבה לזיכרון השואה..פרס->הרס
  1. והמנוול השני: "השנה היא 1939 ואחמדיניגד הוא היטלר"
 6. 1
  3 הערות: [1] למה גנץ הולך בבגדי חיל מרושלים לעומת מדי הייצוג המהודרים שלדמפסי. מה קרה? ככה מקבלים אורח חשוב? [2] איראן יוק והמבין יבין. כל לחישהמיותרת. [3] ביקרו חפוז מלמד על נורית אזהרה שהחלה להבהב . הארכיון בעוד 60שנה יגלה מה ראה ומה אמר. ואני אומר: לא משנה מה ראה ומה אמר - השנה זהיקרה.