הרמטכ"ל האמריקאי סיים ביקורו: מתעלם מאיראן, והבטיח- "לא עוד שואה"

הגנרל דמפסי נפגש עם שורה של בכירים בישראל, ואמר כי הפגישות "קידמו הבנה משותפת של האזור". בהודעה שפירסם אין כל אזכור לגרעין האיראני

יו"ר המטות המשולבים של צבא ארה"ב, הגנרל מרטין דמפסי, אמר אמש (שישי) עם תום ביקורו בישראל כי שיחותיו עם נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל סייעו לקדם "הבנה משותפת של הסביבה הביטחונית באזור". בהודעה שפירסם, ושממנה נעדר כל אזכור מפורש של איראן, הביע דמפסי מחוייבות למנוע שואה נוספת.

דמפסי הדגיש כי מגעיו העיקריים היו עם מקבילו הישראלי, רב-אלוף בני גנץ. דיוניהם עסקו ב"יחסי שני הצבאות, באסטרטגיה הביטחונית האמריקאית החדשה ובסוגיות תקציב וכלכלה". דמפסי רמז בכך לאילוצים הכספיים הקשים של הפנטגון, בעידן של קיצוצים חריפים שכופה הקונגרס על הממשל, וכשהאסטרטגיה האמריקאית המעודכנת מדגישה את האוקיינוס השקט והמזרח התיכון כזירות ראשיות למוכנות צבאית.

על תרגיל "אתגר צנוע 12" - שמשותף לצה"ל ולצבא ארה"ב ונדחה למועד שטרם נקבע – אמר דמפסי כי הדחייה "תאפשר להשיג תוצאת אימונים טובה יותר". ארה"ב היא המשקיעה העיקרית בתרגיל, והיא מתכננת להעביר לישראל מפקדות ואלפי חיילים.

הרמטכ"ל האמריקאי מרטין דמפסי בפגישתו אתמול עם הנשיא שמעון פרסאוליבייה פיטוסי

דמפסי גם ביקר במוסד "יד ושם", ביום השנה ה-70 להחלטה על "הפתרון הסופי". הגנרל סיפר כי כתב בספר האורחים: "אנו מחוייבים לוודא שטרגדיה אנושית כזו לא תתרחש עוד לעולם".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם
 תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות