מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

עריקאת דורש מישראל לשחרר את יו"ר הפרלמנט הפלסטיני מטעם חמאס

לפי בכיר פלסטיני, בפגישתם הרביעית בירדן דרש ראש צוות המו"מ מטעם הרשות משליח רה"מ לשחרר עוד 23 חברי פרלמנט העצורים בישראל

שליחו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו נפגש אתמול (שבת) ברבת-עמון עם ראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת. מדובר בפגישה הרביעית בין השניים בשבועות האחרונים. בכיר פלסטיני אמר לסוכנות הידיעות הצרפתית כי בפגישה לא חלה כל התקדמות.

לדברי הבכיר הפלסטיני, במהלך הפגישה הגיש עריקאת למולכו מכתב בו דרש שישראל תשחרר את יו"ר הפרלמנט הפלסטיני מחמאס עזיז דוויק, שנעצר לפני כמה ימים, וכן עוד 23 חברי פרלמנט פלסטינים העצורים בישראל. עריקאת דרש במכתב שישראל תשחרר גם כ-130 אסירים פלסטינים שכלואים בישראל מהתקופה שלפני הסכם אוסלו, וכן את שחרורם של בכיר הפת"ח מרואן ברגותי וראש החזית העממית אחמד סעדאת.

דוויק נעצר ביום חמישי סמוך לרמאללה בידי חיילי צה"ל. גורמים בצבא אמרו שהוא נעצר בחשד למעורבות בארגון טרור. מעצרו של דוויק קשור למאמצים של פיקוד המרכז למנוע את פעילותם של הארגונים השונים בתחום הצבאי, מאמצים שהתעוררו ביתר שאת בעקבות עסקת שליט.

עריקאת בתחילת החודש
עריקאת בתחילת החודש. צילום: דניאל בר און

דוויק כבר נעצר בעבר עם עוד עשרות חברי הפרלמנט מהחמאס ב-2006 זמן קצר לאחר החטיפה של שליט. הוא שוחרר בינואר 2009. פעילות הפרלמנט מושבתת מאז יוני 2007, בעקבות ההפיכה שביצע החמאס ברצועת עזה.

הפלסטינים הודיעו כי הם רואים ב-26 בינואר את המועד שבו יסתיימו שלושת החודשים שהקציב הקוורטט לישראל ולרשות להגשת עמדות פתיחה בסוגיות הגבולות והביטחון. הפלסטינים הגישו את עמדותיהם והם מאיימים שאם לא יקבלו תגובה ישראלית עד אז הם יעזבו את השיחות ויפתחו בקמפיין מדיני ומשפטי נגד ישראל במוסדות האו"ם.

מולכו הדגיש לאחר פגישתו השניה עם עריקאת לפני כעשרה ימים, כי לפי מתווה הקוורטט יש להגיש עמדות חודשיים לאחר הפגישה הראשונה בין הצדדים. מכיוון שהפגישה הראשונה התקיימה רק ב-3 בינואר, הרי שהמועד המדובר הוא רק בשבוע הראשון של חודש מארס.

בשבוע שעבר שוחחה שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון עם יו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו מאזן) וביקשה ממנו שלא לממש את איומו לפרוש מהשיחות בסוף החודש.אבו מאזן השיב לקלינטון בשיחת הטלפון כי עד כה לא הושגה כל התקדמות. "מה שאני ואת שמענו מנתניהו בביתו בירושלים בספטמבר 2010 אלה בדיוק הדברים ששמענו עכשיו בירדן", אמר לקלינטון. "אם נשיג משהו בפגישות שיתקיימו עד 26 בינואר, אנו מוכנים להמשיך בשיחות, אבל אם לא יקרה דבר, מה עלינו לעשות? נדון ונקבל החלטה".
 
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 במקום לעשות איתם שלום אנחנו עוצרים ומשפילים אותם... אביב
  • 16:49
  • 22.01.12

כך אנחנו דואגים שלא יהיה סיכוי לשלום.
השלום הוא האויב האמיתי של ממשלת ביברמן.

02 האם אתה מבין סהוויכוח האמיתי הוא על זכות השיבה ליישובים הפלסטינים שנכבשו ב- 1948? שי
  • 17:20
  • 22.01.12

עד שלא יקום מנהיג ישראלי שיסכים לחזרת פליטי 48 לבתיהם או לחילופין, עד שלא יקום מנהיג פלסטיני שיהיה מוכן לדון על פיצוי כספי לפליטי 48 במקום מימוש זכות השיבה, לא יהיה כאן שלום. זה בכלל לא תלוי בביבי או בליברמן.

03 ככה זה במדינה מתוקנת. מי שעובר על החוק, נעצר.  (לת) אבי
  • 18:03
  • 22.01.12

04 מישהו מסוגל להסביר מדוע נעצר יו"ר הפרלמנט הפלסטיני וחברי פרלמנט נוספים. כמיטב המסורת של משטרים אפלים.  (לת) קורא טקסטים
  • 18:21
  • 22.01.12

05 עריקאת....נציגה הסמוי של תנועת החמאס בפת''ח..!! ר. טולדאנו
  • 19:54
  • 22.01.12

זה לא סוד שהטרוריסט הזה מכהן בצוות המו"מ של הרשות במסווה של איש פת''ח בעוד למעשה הוא יושב שם על תקן של איש תנועתחמאס סמוי..!! האיש הנורא והנואל הזה עומד שם כחומה בצורה להגן על האינטרסים הרצחניים של החמאס ובעיקר שלא יושג אפילו סיכוי להסדר כלשהו עם ישראל....להזכירכם, זה בדיוק האיש שתיכנן עלילת דם כנגד ישראל במבצע חומת מגן כאשר האשים את חיילי צה''ל בטבח אזרחים, לפיו הציג לתקשורת שורה ארוכה של אלונקות בככר העיר והשכיב בהן אנשים חיים וטען שאלה "החללים" שצה"ל טבח.....אלא שעד מהרה הקנוניה הזו נחשפה בעודה באיבה.....לכן אסור לישראל למחול לאיש הניקלה הזה על העלילה הנפשעת שתיכנן....

פרוייקטים מיוחדים