עריקאת סירב להקשיב לקצין צה"ל, מולכו הציע שיעזוב

עימות חריף כמעט גרם לפיצוץ המו"מ, לאחר שהנציג הפלסטיני מיאן לשמוע את עמדת הישראלים בסוגיית סידורי הביטחון; היום ייפגשו בפעם החמישית

עימות חריף התרחש בפגישה בין שליחו של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו, וראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, בירדן במוצאי שבת. לאחר שעריקאת סירב לאפשר לקצין ישראלי בכיר להציג בפגישה את עמדת ישראל בעניין סידורי הביטחון, נגרמה מבוכה רבה, שרק גברה כאשר עו"ד מולכו הטיח בעריקאת ביקורת קשה.

היום ייפגשו מולכו ועריקאת בירדן בפעם החמישית. הפגישה תתקיים יממה לפני ה-26 בינואר, עליו הכריזו הפלסטינים כמועד האחרון לקבלת עמדת ישראל בנוגע לגבולות. הפלסטינים מאיימים כי אם ישראל לא תגיש את עמדתה הם יפרשו מהשיחות בירדן.

ההערכה בישראל לקראת הפגישה היום היא כי הפלסטינים יממשו את איומם, יפוצצו את השיחות וייצרו משבר תקשורתי ודיפלומטי כדי להפעיל לחץ על ישראל. "הפלסטינים מכינים את הקרקע לנטישה ולטריקת דלת", אמר פקיד ישראלי בכיר. הפקיד הבכיר, שמעורה בתוכן הפגישה במוצאי שבת, ציין כי לכל אורכה ניהלו עריקאת ומולכו חילופי האשמות אל מול עיניהם המשתאות של המארחים הירדנים. העימות הגיע לשיאו כאשר ראש צוות המשא ומתן הישראלי ביקש להציג את עמדת ישראל בעניין סידורי הביטחון.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

הדיונים בירדן אמורים לעסוק בהצגת עמדות הצדדים על גבולות המדינה הפלסטינית וסידורי הביטחון. ישראל הדגישה בפני הפלסטינים כי תגיש את עמדתה בעניין הגבולות עד סוף מארס, אולם מולכו החליט להביא עמו לפגישה בירדן את ראש החטיבה לתכנון אסטרטגי בצה"ל, תת אלוף אסף אוריון, כדי שיציג בפירוט את עמדת ישראל בנוגע לסידורי הביטחון.

המופתי מוחמד חוסיין
המופתי מוחמד חוסיין תומר אפלבאום

נוכחותו של הקצין הישראלי הבכיר הפתיעה את עריקאת, שהבין שנפל למארב. עריקאת סירב לאפשר לאוריון לתת סקירה בעל פה של עמדת ישראל בעניין סידורי הביטחון ואמר כי אם הצד הישראלי מעוניין הוא יכול להעביר מסמך כתוב עם הדברים. "אני לא מוסמך לדון אתכם על הביטחון עד שלא תציגו מסמכים מפורטים עם עמדותיכם גם בסוגיית הגבולות וגם בסוגיית הביטחון", אמר עריקאת.

מולכו הגיב בביקורת חריפה ובלתי אופיינית על התנהלותו של ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני. "אם אתה לא מוסמך לדון על זה, אולי כדאי שתעזוב ותביא לכאן מישהו אחר במקומך שכן מוסמך", אמר לעריקאת.

לאחר כמה דקות החליטו הצדדים להמשיך לדון בעניין אחר, ואז העלה מולכו את סוגיית ההסתה נגד ישראל בתקשורת הפלסטינית. מולכו הגיש לעריקאת חוברת שחוברה על ידי ארגון הימין "מבט לתקשורת הפלסטינית" ובה דוגמאות להסתה נגד ישראל. מולכו גם הקריא לעריקאת ציטוטים מתוך דבריו של המופתי של ירושלים, השייח מוחמד חוסיין, שציטט פסוקי קוראן הקוראים להרוג יהודים בכינוס של הפתח ששודר בטלוויזיה הפלסטינית. מולכו דרש שיו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו-מאזן) יגנה את הדברים. עריקאת מצדו הגיב במתקפה נגדית ומנה שורה של צעדים שישראל ביצעה בתקופה האחרונה נגד הפלסטינים.

אתמול הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין כי החליט להעביר לחקירת משטרה את הדברים שאמר המופתי. המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, שי ניצן, ביקש מהמשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד המופתי, תושב מזרח ירושלים, בחשד לעבירות של הסתה לאלימות וגזענות.

"השעה (תחיית המתים) לא תגיע עד שתילחמו ביהודים", אמר אז השייח חוסיין, "היהודי יתחבא מאחורי עצים ואבנים, והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו". בהודעת הפרקליטות צוין כי הבקשה לפתוח בחקירה פלילית מגיעה גם לאור דברים נוספים שאמר המופתי נגד יהודים. בתחילת השבוע התייחס להתבטאות ראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש לפתוח בחקירה פלילית בעקבות הדברים שנאמרו על ידי המופתי.

בשיחה עם "הארץ" אמר חוסיין כי לא קיבל שום הודעה רשמית מהפרקליטות או מהמשטרה על חקירתו הצפויה, והביע תמיהה על פרסום הודעה לתקשורת מבלי ליידע את בעל העניין. "כל עוד לא קיבלתי הודעה רשמית אין לי כוונה להתייחס לדברים", אמר חוסיין. "ברגע שאקבל לידי את ההודעה אגיב בהתאם". הוא הוסיף ואמר כי דבריו סולפו על ידי התקשורת.

Read this article in English: Israeli, Palestinian negotiators clash in Jordan meeting
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 42
  He said she said..

  Israel is a was and is a bully!

 2. 41
  מסתבר שזיכרון קולקטיבי הוא גם סובייקטיבי! כאילו שאצלנו אין הסתה!

  אצלנו = יהודים
  1. הרב שלמה אבינר, "ודאי שהרב כהנא צדק", כך אומר הרב שלמה אבינר במדור השאלות ותשובות של "מעלה". (רועי שרון, NRG, 21.3.09)
  2. נצרת עלית: חבר העירייה איחל לערבים "להתאדות" לרגל יום העצמאות. (אלי אשכנזי, הארץ, 22.4.09)
  3. "אחמד את סלים מלחיצים את הרשת": תום טרגר ואור פז מהרצליה, יוצרי סדרת האנימציה "אחמד את סלים", שבה טרוריסט פלשתינאי בשם יאסר מנסה לשכנע את בניו, אחמד וסלים, להפוך אף הם לטרוריסטים, לא רק שאינם מתרגשים מההמולה שנוצרה סביב הסדרה, אלא גאים להציג חצי מיליון כניסות רק לפרק הראשון. (גני אלעזרי, mynet הרצליה, 10.5.09)
  4. קמפיין בחירות גזעני של "ישראל ביתנו"...
  5. "את כולם צריכים לשלוח לסעודיה" - הרב דב ליאור נשא דברים במאחז מעוז אסתר ותקף את אובמה ש"הלך לעשות שלום עם מוכרי הגמלים", את השמאל ש"המציא יישות פלסטינית", ואת "אשליות השלום". (רועי שרון, NRG, 4.6.09)
  6. הרב מאניס פרידמן: להרוס האתרים הקדושים לערבים ולהרוג גברים, נשים וילדים בעת מלחמה.
  7. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, לשוטר: מלוכלך? אתה נראה כמו ערבוש אמיתי.
  8. בספרון שהופץ בבסיסי צה"ל בעידוד קצינים בכירים, ביניהם מפקד גדוד נחשון בחטיבת כפיר, נכתב כי "כל ערבי אמיתי קצת אוהד נאצים". http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1101153.html.
  9. שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס: לעצור ההתפשטות הערבית בוואדי ערה.

  ותבדקו בעצמכם, יש עוד המון באינטרנט!!! ושלא יהיו טעויות, גם גזענות ערבית יש... אבל שיהיה לכולנו ברור שהכל זה תוצר מהמציאות הבטחונית הקיימת - ודיי ברור שהממשל הנוכחי לא מעוניין בפתרונה... אבל כמובן שעדיף לשלוח לשיח שלום עו"ד שיציג נתונים חד צדדיים ופרודוקטביים, אחר עוד בטעות השיחות יגעו באיזו נקודה מהותית!!

 3. 40
  לא יעזור כלום מה שכתוב בתורה זה יהיה גם אם תעשו שמניות על הירח,,דבר אחד ברור בנוגע לפלשתינים עבר זמנם ובטל קורבנם,,היה כבר הסכם בין שרו של ימשמע אל לבין בורא עולם שבגלל שבריתו לא שלם הוא יתן להם לשבת במקומות הקדושים גם לא בשלימות כל עו הארץ ריקה כל האלפי שיחות מראה על משיכת זמן תראו אולמרט וציפי וגם באוסלו הציעו להם הכל יותר מה שהליכוד מציע עכשיו והם לא קיבלו זו הסיבה שאמרתי ובקרו מאד זמנם עבר והם לא יהיו כאן מלבד אלה שיתגירו סוף רות!!!!
 4. 39
  הפרופוגנדה הציונית עובדת רק על הקורבנות הציונים שלה, כבר לא על אף אחד אחר בעולם, אפילו לא על וושינגטון שמקווה לשוא שישראל תצליח לעבוד על כולם.
  1. Amen
 5. 38
  לשלוח את עריקאת לכל הרוחות ולהפסיק את הפגישות

  מספיק עם המניפולציות שלהם. איומיהם יצאו כבר מכל החורים. מה שישיגו בגישה כזאת=קדחת.

  1. לא רק את עריקאת. את כל הרשות. חבורה של מושחתים שאנחנו ממנים ושומרים עליהם מהחמאס. הם לא שווים כלום ולא מייצגים אף אחד. פתרון חליפי - לזרוק את אבו מאזן ממסוק ולקרוא לעריקאת למשא ומתן. חיש קל נקבל את מה שאנחנו רוצים. בכל מקרה ההבנות וההסכמות איתם שווים כמו הסכמי אוסלו. כלומר - כלום.
 6. 37
  כמו עד67 הפלשתינים רצו הכל ללא כל התחייבות אפילו להחלטת האו"ם מ-47 על חלוקה סרבו ופתחו בהתקפת מחץ וכך עד היום לא משו ממטרתם המקורית לרשת את המדינה בכל מובן אפשרי, וככל שמדינה יותר מפותח מערבית מתקדמת כך התיאבון גדל. בכל הסכם של קבלת אחריות על פלשתין ואוכלוסייתה, יצטרכו לנהל את המדינה ולא יהיה גורם שאפשר להאשים אותו, תיחשף השחיתות ולא יתאפשר הגזל של האוכלוסייה האומללה. תשכחו משלום בדור הזה זה הסיוט של ההנהגה הפלשתינית
 7. 36
  למוסלמים יש דיבור עם העצים והאבנים. מוחמד ניו אייג'
 8. 35
  להרחיב את החקירה למסיתים נוספים

  במקביל לחקירת המופתי על היועץ המשפטי להורות על פתיחת חקירה נגד מי שעמד על המרפסת בכיכר ציון וניצח על מקהלת ״בדם ואש את רבין נגרש״. בהזדמנות אחרת צעד אותו אדם בראש תהלוכה דמויית הלוויה כשבעקבותיו נישא ארון מתים. אם במקרה חלה התיישנות על העבירות ניתן לשנות רטרואקטיבית את החוק בהעלם אחד עם החוק המתוכנן לשינוי מעמד המאחזים. 

 9. 34
  והקוף המטומטם הזה, אחראי לניהול המו"מ מצד ישראל?

  אומר הכל.

  מה זה בכלל הבולשיט הזה, מו"מ בלי לדון בגבולות?

  אם אין דיון בגבולות, אין במה לדון, נקודה. מה שכלל אינו מפתיע - הרי כל אדם בריא בנפשו יודע, שאין שום טעם שהוא, לקיים משא-ומתן, עם ממשלת-ביברמן...

 10. 33
  את המופתי יחקרו.את הרב מיצהר לא יחקרו.

  הרב מיצהר קרא לרצח תינוקות.הוא לא יחקר.

 11. 32
  התנהגותו של מולכו מזכירה את תקופתן של שמיר בוועידת מדריד. בעצם להכשיל כל הסדר כי הוא יחייב פינוי רוב ההתנחלויות. מולכו עשה רק מה שהבוס נתניהו הורה.

  מו"מ שמו"מ - הם לא מתכוונים אלא להעביר את הזמן, ואחריהם המבול - כלומר קץ המדינה.

 12. 31
  בצדק גמור! למה שהוא ישמע "סקירה" מפי קצין צבא הכיבוש?

  אם רוצים לנהל מו"מ, הכל טוב ויפה, שינהלו אותו מול ממשלת ישראל ונציגיה. אם רוצים להביא קצין, זה רק יהיה בהסכם נסיגת הכוחות מהגדה הכבושה או מתי שהוא יצטרך לתת נאום הגנה בהאג.

  במו"מ שוויוני אין לו מקום.

  1. חוץ מזה זהו אינו מו"מ צבאי אלא אזרחי-מדיני, לא צריך להביא קצינים אלא את תושבי תפוח ומגרון.
  2. כאשר ליפקין-שחק, קצין במדים, השתתף בשיחות ההתרפסות בטאבה, לא התנגדת...
 13. 30
  לפי האיסלם היהודים הם בני חזירים ובני קופים. כאשר משווים בין היהודים למוסלמים ורואים כמה יפים וחכמים המוסלמים וכמה מכוערים וטיפשים היהודים רואים כמה צדק האיסלם!
  1. שקר וכזב. תיאולוג אתה לא.
 14. 29
  המופתי קרא פרק מתוך הקוראן.היכן ההסתה?
  1. ההסתה היא בבחירת הפסוקים שהוא מכניס לנאומו - הוא יודע מה שומעיו רוצים...
 15. 28
  ממשלה שמובילה למדינה דו לאומית

  שתהפוך מהר מאוד לחד לאומית , פלסטינאית.
  ככה יזכרו את ההממשלה הזו, את מעשיה , את האנשים שבה, ההיסטוריה שעוד תישטף בדם בגללם לא תסלח להם. וגם אנחנו לא.

 16. 27
  הגיע הזמן לחקור את עריקת הזה ואת מקורות המימון שלו מהקרן החדשה.
 17. 26
  הפלשתינאי כופף את מולכו "הזועם" והמתרפס, והכתיב את סדר היום. שום דבר מפתיע.
 18. 25
  מעמדה הסמרטוטי של ממשלת ישראל מומחש ע"י העובדה כי הפלשתינאים העלובים,הצד שמבקש לקבל נכסים מישראל,הפך להיות הצד החזק במו"מ,זה שמכתיב את התנאים ושיש לו את החוצפה,המוצדקת,להעמיד את עצמו כצד החזק, המאיים בהפסקת המו"מ העקיף שנתניהו הרופס מסכים לנהל
 19. 24
  למה רק "ארגון ימני"?. אולי הקוראים לא הבינו את הרמז. יש לומר בעיתוניאית רהוטה: " אירגון הימין הקיצוני והמסוכן מבט לתקשורת הפלסטינית". שהרי אחרת מישהו עוד עשוי להתפתות לאמת.
  1. פחחחח אמת. ראינו איך הם מוציאים מהקשרם דברים

   כמו דבריו של ח"כ טיבי מלפני שנה

 20. 23
  השייח חוסיין - אל תדאג - היהודים יעשו את העבודה הזו לעצמם במו ידיהם. רק תביט מנחשים ובצפעים המנפקים חוקים גזעניים/פאשיסטיים נגד חסרי מגן ומיעוטים - ותבין שיומם של הסכינאים-הסיקריקים עומד להפציעו והאלימות שלהם תופנה פנימה !

  ולעריקת - אין כמוך - שלוחי הביברקים לא רק רוצים לתחמן אותך בשיחות ההבל אלא גם מתכננים לגזול את כל אדמותיכם ולהמשיך לנסות להזיז אותכם החוצה. טוב עשית שלא כופפת את גבך לטובת מכת הנבוט התורנית ולסטירת ההשפלה שאמורה להתעופף לעברך בסוף "השיחות" !

 21. 22
  איזה הישג מדיני. שליחו של נתניהו הגיש לפלסטינים מסמך מטעם ארגון הימין "מבט לתקשורת הפלסטינית".

  ועל מה מדברים שליחי ראש הממשלה במו"מ המדיני המדומיין : בתעמולה והסתה של דברי המופתי על תחיית המתים. מבלי להיכנס לדיון תיאולוגי : נזכיר ללשכת ראש הממשלה את הפונדמטליסטים הנוצרים בארה"ב שמייחלים "להעלמות" היהודים כמבוא לביאה השניה של משיחם. ואותם פונדמטליסטים הם יקירי הימין וההתנחלויות.
  סטנדרט כפול כבר אמרנו.

  1. עוד תמיכה פאבלובית של שמאלן קיצוני,אנטי ישראלי, באוייב הפלשתינאי

   מעניין אם התגובה הזו תעבור את הצנזורה.

  2. אם הדברים האמורים נכונים, מה זה משנה מי ערך את המסמך?
 22. 21
  היו צריכים להודיע לעריקאת שאין הוא מורשה לחזור לשטחי יו"ש...ושישאר בפלסטין שממזרח לירדן
  1. וכך הייתה נפתרת אחת ולתמיד הבעיה הפלשתינאית. וואלה, איך לא חשבנו על זה
  2. גיכי,גיכי,גיכי.(או גיחי,גיחי,גיחי)
 23. 20
  עקיקאת לא בא לפגישה כדי לשמע על סדורי הבטחון מפי נציג צה"ל כי לפי המשנה הסדורה הזו

  הוא, מבחינתו, צודק כי הקשבה לסקירת הקצין שקולה להסכמה לשימור המצב הקיים ולכך אין צרך בהסכמתו. זה פשוט המשך הכיבוש בכח הכח, עם משנה סדורה של סידורי בטחון נחוצים וזה קורה כברירת מחדל. הוא בא לפגישה לשנות את המצב הקיים והישראלים מנסים להסביר למה זה לא נח להם לשנות...

  1. תמיכתו הפאבלובית של השמאל הקיצוני בכל מהלך של נציגי האוייב הפלשתינאי הייתה מעוררת גיכוך,אם היא לא הייתה רוח גבית לסרבנות האוייב להתפשר.
  2. ימני עילג, גש לאולפן ולמד עברית
 24. 19
  נשמע כאילו לשכת ראש הממשלה מחפשת ספין

  יום לפני המועד האחרון,
  פתאום מופיע קצין,
  כאשר עד עכשיו דובר רק על הגשת מסמך.
  עורך הדין מולכו מתפר ויוצר פרובוקציה כאילו הפלסטינים שלחו אנשים שאינם מוסמכים לקבוע הבנות, כאשר מראש דיון זה אמור להיות דיון מקדים לדיון בין משלחות נציגים לפני דיונים על קביעת הבנות.

  בקיצור, עוד ספין של השלטון בארץ שמעדיף להציג את מדינת ישראל כילד קטן שכולם מתנכלים לו במקום לפעול להבאת שלום אמיתי.

  1. שלום בדרכך הוא השמדה עתידית על מדינת ישראל

   אתה היהודי הגולתי שמשום מה תמיד מאשים את עצמו,
   מתי תתעורר ותבין הם לא רוצים אותך כאן גם לא במרכז הארץ

  2. אתה מסלף אפילו את מה שהארץ יקירי השמאל מפרסמים

   כל הכבוד לך מר ישראלי, בגלל אנשים כמוך השמאל ממשיך לאבד קולות. גם להרבה מצביעי שמאל ברור היום שאין לפלשתינאים שום רצון לנהל מו"מ אמיתי. הם הרי לא באו אפילו כשהיתה הקפאה, ובואו נשים את הדברים על השולחן, הם כנראה לא הכי מעוניינים בשתי מדינות לשני עמים. נסיגה חד צדדית וגבול איתן, זה הפתרון היחיד. חבל לבזבז זמן ולדבר עם מי שלא מעוניין להקשיב.

 25. 18
  האם לא הגיע הזמן לאיים באיום נגדי?

  יש להבהיר לפלסטינים שהרשות הפלסטינית היא רשות אוטונומית שקבלה את האוטונומיה מישראל ע"פ הסכמי אוסלו.
  כל התנייה של המו"מ שלא קיבלה תיעוד בהסכמי אוסלו היא חסרת בסיס.
  במידה והפלסטינים לא ישובו לשולחן המו"מ ,צריך לשלוח את כל נציגי הרשות לחו"ל ,או להבדיל לסגור את פעילות הרשות בתחומי ישראל.
  איום זה יביא את הפלסטינים להבין שגם להם יש מה להפסיד.

  1. אין שום פוליטיקאי במערכת הפוליטית הסמרטוטית שלנו,שמסוגל לאיים על הפלשתינאים העלובים.ממשלת ישראל נמצאת במהלך של קריסה מול האוייב הפלשתינאי,ואין כרגע מי שמסוגל לעצור את המהלך הזה.
 26. 17
  בזבוז זמן... להגדיר גבולות, לספח, לסגת חד צדדית. "פתרון" רע, אבל מציאותי.
 27. 16
  אין שמתנהגים החרדים בארץ הם התנהגו בכל העולם ומסיבה זו אוהבים אותם מאוד
 28. 15
  Both Molcho and Arekat should have been replace long ago.
 29. 14
  תגידו עריקאת לא התפטר
 30. 13
  למה להדגיש שמדובר בארגון ימני , יש מספיק מזרחנים בלתי תלויים , אולי תאמינו לתרגום שלהם

  מולכו הגיש לעריקאת חוברת שחוברה על ידי ארגון הימין "מבט לתקשורת הפלסטינית" ובה דוגמאות להסתה נגד ישראל. מולכו גם הקריא לעריקאת ציטוטים מתוך דבריו של המופתי של ירושלים, השייח מוחמד חוסיין, שציטט פסוקי קוראן הקוראים להרוג יהודים בכינוס של הפתח ששודר בטלוויזיה הפלסטינית. מולכו דרש שיו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו-מאזן) יגנה את הדברים.

  עיתון "הארץ" כנראה שאתם מנסים להיות אובייקטיביים יתר על המידה , עד כדי כך שאפילו שהספר שהוציאו "במבט לתקשורת הערבית" אף שהתרגום הוא מילה במילה ואין בו סילוף , אך לדעתכם מכיוון שאינו תואם את האידיולוגיה השמאלית שלכם , אזי הוא פסול , הכיע העת להקיץ מהסיאוב אותו אתם מביאים על עצמכם ולהתעורר ולהבין את המציאות הניטחת בפנינו , ההסלמה הערבית תבוא לא מפני שאנו סרבני שלום אלא מכיוון שהצד השני לא רוצה להכיר בנו בכלל ואם "כן" להכיר אזי שהשמדתנו תחל בשלבים , קרי 67' ואח"כ אפילו המקום עליו מערכת העיתון יושבת , בגבול ת"א-יפו.

 31. 12
  מערכת הביטחון הורגת אותנו.
 32. 11
  ביבי שלח את מולכו ליזום פיצוץ מבוקר ולא לבנות חומה

  איך ידונו על מדינה אם אין גבולות? מה רע בעמדת עריקאת של שילוב גבולות וביטחון במסמך אחד? המסקנה אחת בלבד-אם ביבי רצה לדון ברצינות הפיתרון המחלוקת המדינית הרי שאת החוברת על ההסתה היה מניח לאחר נושא גבולות וביטחון ואם הוא ימשיך בדרכו הרי שהוא זה שיהפוך למוציא לאור הראשי לא של חוברת אלא של אינציקלופדיה ב-10 כרכים ושמה
  ״מדינת ישראל-סוף קצר לחלום ארוך״ ואנחנו כולנו ניטמן כאן כמיעוט יהודי במדינת פלשתין הרחבה בחסות משפחת נתניהו ושות׳

 33. 10
  לא מומ

  זה משא ומתן זה?
  במקום שישבו ידברו רציני , הוא מביא לו איזה חוברת עם הסתות. אני בטוח שעריקת יחזור אליו עם ספר הסתות גדול יותר. יאללה תתקדמו!

 34. 9
  טעות

  ואני חשבתי בטעות שהשיחות נועדו לגשר על פערים בעמדות הצדדים הניצים.
  כדי לריב לא צריך לשוחח, אפשר לבנות זירה - אולי ברחבת המסגדים על הר הבית או ברחבת הכותל - ולארגן קרבות התגוששות, כולל התערבויות (לוטו או טוטו או אולי ווינר).

 35. 8
  הפלסטינים צריכים לדרוש קיום השיחות בתנאים של פתיחות לעיתונאים וקהל, ממש כמו בהליכים משפטיים. אין שום הצדקה עניינית לדלתיים סגורות. אני רוצה לדעת מה הטענות של המדינה הכובשתצ ומה הטענות של העם הכבוש

  צריכה לקום תביעה ציבורית תקיפה לפתיחת השיחות לציבור

  1. זה פשוט אנחנו נותנים הם הורסים, רוצחים ,וגונבים והכל בחסות השמאל
  2. רק כאשר אירגוני השמאל האנטי ישראלי יחשפו את מקורות המימון שלהם
 36. 7
  עריקת עושה הכל כדי לסכל את השיחות ! התאהב בהתנגדות ובשבירת כלים במקום בעתיד העמים
  1. נתניהו וברק עושים הכל כדי לחסל את השיחות.

   הם התרגלו להיות מכבי השריפות במצב הביטחוני-מדיני ואם חס וחלילה יהיה שלום אנחנו עוד עלולים לפטר אותם.

  2. עוד הוכחה לכך שהפלשתינים אינם רוצים לסיים את הסיכסוך

   הם דורשים את הקפאת הבניה בהתנחלויות כתנאי מוקדם לשיחות ישירות

   כאילו שכשאין שיחות יש הקפאה....
   וכשכבר היתה הקפאה-הם לא באו...
   וכשאהוד אולמרט הציע להם הכל-הם לא השיבו
   אך השמאל הישראלי ויניב ישראלי קונים את הבלופ הפלשתיני

  3. לא אשוב עד כלותם בעקבות דברי המופתי!הלכות הריגת המוחמדים והאמדים והחמודים שחומדים את ארץ חמדת אבות!!
 37. 6
  הערבים לא השתנו מאז 1920

  אין להם שום כוונה להקים מדינה משלהם, והם ממשיכים לחיות בהזיות על השמדת היהודים, וללמד זאת בבתי הספר. חבל, היה יכול להיות פה נחמד אם היה לנו פרטנר שפוי והגיוני, שבאמת רוצה שלום.

  1. איך להפוך פרא אדם לפרטנר לשלום

   אינני יודע.....

 38. 5
  לחסל. אותם כמה שיותר.

  אין אנשים. עם שפל יותר מהפלסטנים

 39. 4
  "ארגון הימין 'מבט לתקשורת הפלסטינית"' - מה!? עכשיו לתרגם מערבית את מה שהפלסטינים אומרים זה מעשה "ימני"? התחלקתם על השכל?

  הרי בעולם מתוקן, זה חלק ממה שהתקשורת הממוסדת אמורה לעשות, אלא שבישראל היא עסוקה מדי בלהילחם נגד ראש הממשלה ובתעמולה למען האויב, ולא נשאר לה פנאי לדווח על סיפורים זניחים כאלה.
  לא לצנזר אותי!

  1. התקשורת הממוסדת בישראל היא ימנית ושופר של השילטון
  2. אני רוצה את מה שאתה מעשן.
 40. 3
  ישראל רוצה מלחמות כדי למכור כיפת ברזל לדרום קוריאה.
  1. לא לקחת כדורים ? לא חבל על בוקר מבוזבז במרירות וכעס?
 41. 2
  אכן דבריו של המופתי סולפו על-ידי התקשורת

  במקור, דיבר המופתי לא על הריגה אלא על שחיטה,
  ולא על יהודי אלא על "הכלב היהודי".
  ייחוס ציטוט מרוכך למופתי הוא לחלוטין עיוות וסילוף הדברים.
  נא לדייק בעתיד.

  1. It's part of the Koran,

   that was made into a poem by the old Mufti, el Haj Amin al Hudeini. He used to read it in Lebanon (where he was in exile, with his German wife), and the crowd would weep, then burst into cries, Sayef el Din, el Hajj Amin! That is, elHajj Amin, sword of justice! This Mufti merely repeats Muslim Scriptures, and quotes an older mufti, to whom he wants to be compared.

 42. 1
  הכותרת היתה צריכה להיות "הפלשניתים משסרבים לדון על סידורי ביטחון"