70 התנחלויות הוצאו מהתוכנית להטבות אזוריות

המתנחלים לא יזכו להטבות שיכללו סבסוד של עלויות פיתוח ובנייה בגובה של עד 150 אלף שקל. בכיר בלשכת רה"מ: "אין כאן שינוי מדיניות"

הממשלה אישרה אתמול במשאל טלפוני הוספת סעיף נוסף להחלטתה מיום ראשון על מתן הטבות בדיור ליישובים באזורי עדיפות לאומית. הסעיף החדש החריג כ-70 התנחלויות מההחלטה והתנה את מתן ההטבות באישור נוסף של הדרג המדיני, קרי שר הביטחון שבסמכותו לאשר בנייה בגדה המערבית.

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי הסעיף לא נכלל בהחלטה המקורית, כיוון שמדובר היה בהרחבה של החלטה קודמת מדצמבר 2009, בה נכתב כי מתן הטבות בתחומי הדיור והתשתיות מחייבת אישור מוקדם של הדרג המדיני. "החלטנו להוסיף את הסעיף להחלטה החדשה למען הסר ספק", אמר בכיר בלשכת ראש הממשלה, "אבל אין כאן שינוי של המדיניות - לא לטובה ולא לרעה".

לפי החלטת הממשלה שאושרה ביום ראשון, יינתן ליישובים שברשימת אזורי העדיפות סבסוד של עלויות הפיתוח והבנייה עד 150 אלף שקלים ביישובים חקלאיים ועד 107 אלף שקלים בערים. כמו כן תינתן תוספת הלוואה לדיור עד 100 אלף שקלים, במטרה לעודד הגירה ובנייה בפריפריה, וכן לסייע במצוקת הדיור.

אתר בנייה בהר חומה, לפני כחודש אמיל סלמן

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בתקופת ממשלת שרון התחייבה ישראל בפני ארה"ב שלא לתת עידוד כלכלי או הטבות אחרות לאזרחים ישראלים שעוברים לגור בהתנחלויות. ממשלת נתניהו אשררה את ההתחייבות הזו בפני ממשל אובמה. יש להניח כי התחייבות זו היתה אחת הסיבות שלשכת נתניהו ביקשה לתקן את ההחלטה ולהוסיף את הסעיף המדובר.

הממשל האמריקאי לא הפעיל לחץ על לשכת ראש הממשלה בעניין מעבר לבקשת הבהרות על ידי גורמים בשגרירות ארה"ב בתל אביב. "אף גורם בינלאומי לא לחץ עלינו בעניין", אמר אתמול ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במסיבת עיתונאים עם מזכ"ל האו"ם בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

גם בתדרוך היומי של משרד החוץ האמריקאי בוושינגטון ביום שלישי זכתה שאלה בעניין לתשובה רפה בלבד. "פעולות מסוג זה אינן מסייעות ביצירת אווירה חיובית להמשך השיחות", אמר סגן דובר משרד החוץ האמריקאי מארק טונר.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 8
  טוב מאוד!! גם יעשו תג מחיר וגם יקבלו הטבות??

  כבר עדיף לתת לבדואים בטובא ולא למתנחלים

 2. 7
  השקעות בהתנחלויות הן זריקת תקציבים על קרן הצבי !
 3. 6
  אל דאגה, שר הביטחון המתנחל שלנו יחזיר כל שקל עם ריבית דריבית.
 4. 5
  בושה וחרפה למדינה- הפליות!!!!

  בס"ד

  70 היישובים שלנו לא שווים כלום בעיני הממשלה הנוכחית ששוכחת שבעבר ממשלה אחרת כן רצתה אותנו פה והיישוב שלי חוקי לגמרי!!! אז למה שלא אקבל הטבה לקניית דירה כאן??? למה אני לא וההיא מתל אביב \ירושליים כן?? הפרד בין דם לדם עוד מעט יעשו לנו פה כמו בשואה וזה מתחיל מהדברים האלה!! בושה וחרפה! ממני תושבת התנחלות גאה!!!

 5. 4
  מה קרה?
 6. 3
  מה שעצוב באמת ולא נאמר בכתבה

  זה הנתון של כמה ישובים בשטחים כן מקבלים הטבות ובכמה זה מסתכם. אז ניתן היה להבין מימדי השוד שמבוצע מקופת המדינה.

 7. 2
  התנחלות היא המכשול לשלום ולעתיד המדינה. אפילו הליכוד יבין זאת, בדרך הקשה.
 8. 1
  אל תדאגו! תקבלו את הכל,רק תבקשו.מעבר לקו הירוק אין שום קיצוצים.