הממשלה תדון בהקלות במס לתורמים לעידוד ציונות

ועדת השרים לחקיקה תדון ביום ראשון בהצעת חוק המכירה בתרומות לעידוד ההתיישבות לצורכי מס, ומעניקה זיכוי בשיעור של עד 35% מגובה התרומה. מדובר בתרומות למוזיאונים ולארגונים המקדמים את מפעל ההתנחלות. את ההצעה יזמו ח"כ זאב אלקין וח"כ ציון פיניאן מהליכוד.

כיום מכירה המדינה בתרומות למוסדות הפועלים למען מטרות ציבוריות מוגדרות ובהן בתחומי הדת, התרבות, החינוך, המדע, הבריאות, הסעד או הספורט, ומטרות שאושרו על ידי שר האוצר כמטרות ציבוריות.

יוזמי ההצעה הסבירו כי "בתוך שלל המטרות, בולטות בהעדרן מטרות של חיזוק הציונות ועידוד ההתיישבות הציונית. בימים אלו של שחיקה מתמדת בערכים בכלל, ובערכי הציונות וההתיישבות בפרט, ראוי להשיב לערכים אלו את בכורתם ולהעמידם במקום הראוי להם. אחת הדרכים לעשות זאת היא בדרך של מתן פטור ממס על הכנסותיהם של מוסדות ציבוריים הפועלים להשגת מטרות אלה והכרה בתרומות הניתנות להם לצורכי מס". אלקין ופיניאן העריכו שהמשמעות התקציבית של התיקון לחוק היא "מזערית" ולדבריהם, "בכל אופן, הרווח שיצמח מכך למדינה, גם בהיבט הכלכלי, עולה על כך לאין שיעור".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 4
  זה לא חיזוק הציונות זה הרס הציונות. הפוך
 2. 3
  ל 1 "זיו" כמו שאני זיוה

  לקחתם לנו את המדינה,העפתם אותנו מכאן למרות שהארץ הזו ניתנה לנו (קרא בתנ"ך)אבל מה זה משנה,אתם כבשתם את אירופה כך שאין לכם בעית מוסר בכל הנוגע לכיבושים,ויעדכם הוא העולם,אתם לא תרגעו עד שכל העולם יהיה עולם של איסלם.ועשו טובה לאנושות,תפסיקו כבר ליילל לקחו לי עשו לי ובלה בלה בלה.

 3. 2
  עידוד החזרה לגבולות 67 היא בעיני רבים עידוד הציונות, וההתנחלויות הן הרס הציונות. האם זה יהיה כך גם בעיני הועדה הממשלתית?

  לא ברור שזה חוק פוליטי לחלוטין שיעביר כספי מדינה לאירגוני ימין, שבתורם יממנו את הפוליטיקאים?
  השחיתות כבר מיזמן הפסיקה להיות במחשכים.

 4. 1
  האם ההתנחלות בשטחים הכבושים על חשבון העם הפלסיטנאי היא מעשה ציוני???
  1. חומר למחשבה, כנראה שכך הייתה תמיד הציונות ולכן קמה התנועה הכנענית שסירבה להיות "המשמר הקולוניאלי הקדמי של יהדות העולם" כדברי בני פלד