מתקפה על נציגויות ישראל בחו"ל

אשת נציג משרד הביטחון בניו דלהי נפצעה בינוני מפיצוץ מטען במכונית

במקביל, נוטרל מטען חבלה במכונית של עובד בשגרירות בבירת גיאורגיה. אתמול חל יום השנה לציון להריגתו של קצין המבצעים של החיזבאללה, עימאד מורנייה

רעיית נציג משרד הביטחון הישראלי בשגרירות בהודו, נפצעה היום (שני) בפיצוץ מטען חבלה במכוניתה סמוך לנציגות בבירה ניו דלהי. כתוצאה מהפיצוץ המכונית עלתה באש. במקביל, גילה הבוקר עובד בשגרירות ישראל בטיביליסי, בירת גיאורגיה, מטען חבלה מתחת למכוניתו. המטען נוטרל על ידי חבלנים ולא התפוצץ, לאחר שהעובד החל לנסוע, שמע ורעש והחליט להזעיק את המשטרה.

בפיגוע בהודו נפצעה האישה באורח קל עד בינוני. היא הסיעה את ילדיה לחוג, ולאחר שהורידה אותם אירע פיצוץ - ייתכן שתוך כדי נסיעה. היא פינתה את עצמה לבית החולים.

בעקבות האירועים הכוננות בכל הנציגויות ישראל בעולם הועלתה לרמה העליונה ביותר . משרד החוץ הנחה את הדיפלומטים הישראלים ברחבי העולם להפסיק להשתמש בכלי הרכב שלהם עד שכולם ייבדקו על ידי גורמי ביטחון.

אתמול חל יום השנה להריגתו של קצין המבצעים של החיזבאללה עימאד מורנייה, שחוסל ב-12 בפברואר 2008 בדמשק. חיזבאללה הטיל אז את האחריות להרג על ישראל, ומנסה מאז לבצע פיגועי נקמה נגד נציגויות ישראליות בחו"ל.

שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס לפיגוע בניו-דלהי ולנסיון הפיגוע בטביליסי בפתיחת ישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת. "היו שני פיגועים נגד נציגויות ישראל בחו"ל", אמר ליברמן. "זה רק אומר שמדינת ישראל ואזרחיה הם יעד לטרור גם בתוך המדינה וגם מחוצה לה. אנחנו מתמודדים גם עם טרור פיזי וגם עם טרור מדיני יום יום. אנחנו יודעים לזהות בדיוק מי אחראי לפיגוע ומי הוציא אותו ואנחנו לא מתכוונים לעבור על כך לסדר היום. האירועים של היום מזכירים לנו פעם נוספת עד כמה דיפלומטים ישראלים נמצאים בקו החזית של המערכה שמנהלת מדינת ישראל בכל העולם".

לפני כחודש סיכלה משטרת תאילנד ניסיון פיגוע של חיזבאללה במדינה. המשטרה תפסה 400 קופסאות של אמוניום חנקתי המיועד להרכבת פצצות, במסגרת הניסיון לסכל פיגוע שהיה אמור להתבצע במדינה, לקראת יום השנה להריגתו של מורניה. משטרת תאילנד עצרה אזרח לבנוני בשם אדריס חוסיין, החשוד בהשתייכות לחולייה. חוסיין הוביל את השוטרים למאגר האמוניום החנקתי, אולם הוא אמר לאחר מכן בראיון לעיתון שוודי כי הוא חף מפשע, והאשים את המוסד בהפללתו.

לפני שלושה שבועות הודיע משרד הביטחון הלאומי של אזרבייג'אן על מעצרה של חוליית מחבלים החשודים שתכננו לרצוח שליחי חב"ד במדינה. דווח בכלי תקשורת מקומיים כי גם שגריר ישראל בבאקו, מיכאל לוטם, היה יעד של החולייה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

על פי החשד, שלושת חברי החולייה תכננו לרצוח את השליחים המועסקים כרב ומורה בבית הספר היהודי "חב"ד או-אבנר" בבירה באקו. זאת, כתגובה על ההתנקשויות במדעני הגרעין האיראנים שעל פי דיווחים זרים בוצעו על ידי ישראל. בכלי התקשורת במדינה דווח כי שלושת החשודים: ראסים אלייב, עלי חוסיינוב ובלקרדאש דדאשוב שהתגורר בעבר באיראן, קיבלו משירות הביון האיראני נשק, חומרי נפץ וציוד אחר שהוברח משטחי איראן.

עוד בנושא: עימאד מורנייה חוסל בדמשק | חיזבאללה תיכנן לפוצץ ארבע מכוניות תופת בשגרירות ישראל באזרבייג'אן ב-2009 | אזרבייג'אן סיכלה פיגוע נגד ישראלים בתגובה על חיסול המדענים האיראנים ב-2012 | טורקיה סיכלה פיגוע נקמה של חיזבאללה נגד מטרות ישראליות ב-2009 | סוכנים של חיזבאללה ניסו להתנקש בקונסול ישראל בטורקיה ב-2011 | תאילנד סיכלה ניסיונות פיגוע במטרות ישראליות במדינה ב-2012

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 16
  תחפשו את האשמים ברחביה ובמטכ''ל בת''א ולא ברחובות טהרן.
 2. 15
  "קצין מבצעים של החיזבאללה"?! הוא מחבל ורוצח!! לא קצין מבצעים. שלא לדבר על סוג המבצעים שהוא פיקד עליהם.
 3. 14
  איזה מזל שיש לנו שר חוץ כל כך חד ופיקח:

  מדברי שר החוץ שצוטטו בכתבה: "זה רק אומר שמדינת ישראל ואזרחיה הם יעד לטרור גם בתוך המדינה וגם מחוצה לה." גאון. האיש גאון.
  אפשר לישון בשקט.

 4. 13
  פעולות טרור ראוותניות מסכנות אזרחי ישראל בעולם

  מתי הם ילמדו, מתי הם ילמדו??
  אולי אחרי שברק יועף מהפוליטיקה יהיהקצת שקט.

 5. 12
  זו ההזדמנות להגדיל את תקציב הבטחון...הבטחון הכלכלי של אהוד ונילי
 6. 11
  אין לישראל על מה להלין

  ישראל עושה בדיוק את אותו סוג של פעולות וכל העדר מהלל ומשבח
  כאן כמובן מדובר בפעולת הטרור
  רצח מדענים מותר כידוע

  1. יחי ההבדל הקטן. מורניה היה מחבל והיו לו תוכניות (לחבל) לעתיד

   גם מדעני הגרעין קידמו פצצה אירנית.
   סיכולים ממוקדים עצרו פיגועים.
   הפצצת שיירות בסודן עצרו הספקת נשק ולא תרופות או טדי-ברס לילדים.

   אבל הכי מסוכנת זו אישתו של השגריר הישראלי שעשתה הממ...ההה...נו..בקיצור ניסיון ההתנקשות היה מאוד חשוב "טקטי-ביטחונית" לאירנים וממש "לא נקמני".

  2. יופי.ציפיתי לתגובת נציג הטרור האיסלאמי.ולא אחר לבוא.
  3. זאת אומרת שאת מצדיקה אותם ומאשימה אותנו?
 7. 10
  אוף, עכשיו גרמתם לי להתגעגע לדלהי עם התמונות האלו... דאם אלוּ, דאל מקאני... ממממ....
 8. 9
  כל היהודים צריכים לחזור לארץ

  http://www.tairneri.co.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/1(4).pdf

 9. 8
  בבקשה לבדוק בשביל ההורים,להכנס ולא להזניח!

  במדינת ישראל ישנה רשימה של למעלה מ200000 אנשים שיש להם כספים ואפילו( למבוגרים יותר) נכסים שפשוט נשכחו או נעלמו. קרנות למיניהן,חברות ביטוח,משרדי ממשלה,גופים ציבוריים, ממשלתיים ופרטיים. לפני מעל לחודשיים הרשימה הזאת יצא לאור באתר ששמו "איילי" . אין לאף אחד מהצדדים אינטרסט לפרסם זאת וזה ברור למה. לא לוותר!! תכנסו ותרשמו את שמכם,סבא,סבתא,דודים,הכל!!! אם תהיה התאמה בת.ז או בשם המשפחה,תעודכנו על ידי המערכת ותועברו לשלב האיתור שאורך כ4 חודשים!! אזרחי ישראל לא לוותר!! רוב הכסף שוכב אצל האפוטרופוס הכללי!!! תעזרו גם למי שיכול להיות לו ולא יכול לבדוק לבד!

  1. הארץ, מדוע פירסמתם תגובה ממומנת זו, שאינה קשורה לכתבה?
 10. 7
  זה הכל בגלל הכיבוש

  אחרת היו שולחים רק זרי פרחים לנציגויות ישראל לא?

 11. 6
  ואני עוד תהיתי למה יש שם אבטחה כל כך כבדה

  ביום שלקחתי ריקשה לשגרירות ישראל ברחוב אבנגוז רואד כדי להחליף את הדרכון שניזוק

 12. 5
  להפציץ את ביירות !!! מה היו עושים האמריקאים ,הרוסים,הסינים,הבריטים,האיטלקים,הצרפתים......אם בלוב הלכו להלחם ,את ביירות ממזמן היו מפציצים בתגובה על פיגועים בשגרירויות
 13. 4
  "בהארץ" מהר דאגו להוריד את הכותרת על הפיגוע בהודו - לא מתאים לאג'נדה ! אם נתעלם זה יעלם! הבה נחביא את הכתבה במדור ביטחון
 14. 3
  כל נסיון לפגוע בנו רק מחזק את ידנו ורוחנו
  1. Are you speaking as an Iranian or an Israeli?
 15. 2
  להפציץ את ביירות !!! להפציץ את רובע דאחאייה בבירות !!! את המנהרות של נסראללה ! אם לא נגבה ממנו מחיר על התקפת שגרירויות, נתמודד עם התקפות חוזרות ונשנות וחטיפת מטיילים ישראלים בדרום אמריקה ! הנה המחיר לרפיסות , מי שקם להורגך ,השכם להורגו
  1. אתה לא מחדש כלום, גם אני אמרתי מי שקם להורגך וגו'
  2. הפצצת רובע דאחיה היתה פשע מלחמה. יש בישראל שרוצים עוד...

   פשעי מלחמה נוספים יהיו רק בומרנג לישראל וליהודים!

  3. רוצה להגיב ? תיתנדב לאן שצריך ! לא חמומי מוח !
 16. 1
  כלומר הוא נהרג?