נתניהו: איראן וחיזבאללה אחראים לפיגוע; ליברמן: לא נעבור לסדר היום

רה"מ ושר החוץ הגיבו בזעם על הפיגוע בהודו וניסיון הפיגוע נגד נציגי ישראל בהודו ובגיאורגיה. שגריר איראן בהודו: הישראלים משקרים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הטיל היום (שני) בישיבת סיעת הליכוד את האחריות לפיגוע בהודו ולניסיון הפיגוע בגיאורגיה על איראן והחיזבאללה. הוא ציין כי איראן מייצאת טרור לעולם וכי ישראל תמשיך "להילחם בטרור ביד חזקה, באורך רוח ובשיטתיות".

"בחודשים האחרונים היינו עדים לכמה נסיונות לפגוע באזרחי ישראל היהודים בשורה של מדינות בהן אזרביג'אן ותאילנד", אמר נתניהו בפתח דבריו, "בכל המקרים הצלחנו לסכל את הפיגועים בשיתוף עם גורמים מקומיים. בכל המקרים הגורמים שעמדו מאחורי הפיגועים היו איראן ובת חסותה חיזבאללה".

ראש הממשלה הוסיף: "היום היינו עדים לשני פיגועים נוספים - הראשון באזרחית ישראל שנפצעה בניו דלהי, והשני בעובד מקומי בשגרירות בגיאורגיה. איראן שעומדת מאחורי שני הפיגועים היא יצואנית הטרור הגדולה בעולם. ממשלת ישראל ושרותי הביטחון שלה ימשיכו יחד עם שירותי הבטחון המקומיים לפעול נגד הטרור הבינלאומי שמקורו באיראן".

גם שר החוץ אביגדור ליברמן התייחס לפיגוע ולניסיון הפיגוע בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת. "היו שני פיגועים נגד נציגויות ישראל בחו"ל", אמר ליברמן, "זה רק אומר שמדינת ישראל ואזרחיה הם יעד לטרור גם בתוך המדינה וגם מחוצה לה. אנחנו מתמודדים גם עם טרור פיזי וגם עם טרור מדיני יום-יום".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

ליברמן הוסיף: "אנחנו יודעים לזהות בדיוק מי אחראי לפיגוע ומי הוציא אותו ואנחנו לא מתכוונים לעבור על כך לסדר היום. האירועים של היום מזכירים לנו פעם נוספת עד כמה דיפלומטים ישראלים נמצאים בקו החזית של המערכה שמנהלת מדינת ישראל בכל העולם".

נשיא המדינה שמעון פרס גינה אחר הצהריים את פעולות הטרור נגד עובדי שגרירויות ישראל בהודו ובגיאורגיה. בהודעתו נכתב כי "נוכח פעולות הטרור ישראל לא נבהלת והיא תמשיך לפעול כדי להגן על כל אזרחיה בכל מקום בעולם". פרס הדגיש כי הפיגועים הם מתוצרת איראן המחמשת ומממנת את הטרור הגלובלי.

הנשיא שוחח עם עם שגרירי ישראל בהודו ובגיאורגיה, אלון אושפיז ויצחק גרברג. ואמר להם: "אני מחזק את ידם של עובדי השגרירות ומבקש להעביר באמצעותכם את הוקרת התודה של העם בישראל לשלטונות המקומיים ולכוחות הביטחון בהודו וגיאורגיה על שיתוף הפעולה המלא מול השגרירויות".

שגריר איראן בהודו, מהדי נאביזאדה, אמר כי טענותיה של ישראל שאיראן אחראית לפיגוע בניו דלהי הן "לא יותר מאשר שקרים". "אנחנו מגנים כל פעולת טרור, ודוחים את הטענות השקריות שהשמיעו הישראלים", אמר השגריר.

שרת החוץ האמריקאית הילארי קלינטון גינתה בתוקף את ניסיון ההתנקשות ואמרה שארה"ב מוכנה לסייע לחקירה. ממשרד החוץ האמריקאי נמסר בתגובה לדברי נתניהו כי איראן עומדת מאחורי המזימה, כי ארה"ב לא רוצה לקפוץ למסקנות לפני השלמת החקירה.

בעקבות הפיגוע בהודו וניסיון הפיגוע בגיאורגיה הועלתה רמת הכוננות בנציגויות ישראל ברחבי העולם. במסגרת העלאת רמת הכוננות, הנחה משרד החוץ את הדיפלומטים הישראלים להפסיק להשתמש בכלי הרכב שלהם עד שכולם ייבדקו על ידי גורמי ביטחון.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 22
  מדוע חברי מועצת החיזבאללה של נסראללה ומשפחותיהם זוכים לחסינות?
 2. 21
  ציונים יקרים. האיראנים זה לא הפלסטינים שאפשר לכסח להם ת'צורה. האיראנים ישימו סוף לפשעים של הממשלה הציונית
 3. 20
  ל 3000 לוחמי חיזבאללה הפסדנו. פעמים. מי רוצה מלחמה עם איראן?
 4. 19
  What goes around comes around

  as simple as that

 5. 18
  הדבר היחיד שגורם לטרור הוא מדיניות החוץ של ישראל וארה"ב. במקרה הזה זה פיגוע דמה של ישראל או ארה"ב כדי לקבל תמיכה לתקיפה באיראן
 6. 17
  נהג בהודו - ל מגיב 3

  בהודו נהג צמוד זה לא מותרות וגם זול בערך אלף שקל בחודש לעומת זאת מסוכן לנהוג לבד בגלל קוד הנהיגה המקומי

 7. 16
  נתניהו וליברמן מחרחרים מלחמה, ומדברים בדיוק כמו המטורפים האירנים. אולי צריך להשקיע את כל הכסף והאנרגיה שמשקיעים במלחמה - בנסיון לעשות שלום? זה בטוח יהיה יותר יעיל.

  ההתנהגות הזאת פוגעת בכולנו.

 8. 15
  לחיות על החרב, למות על חרב

  אני חושב לחיות על החרב, למות על חרב נכון גם לישראל. הן כמדינה המשתמשת בפצצות כדי לפוצץ את המחבלים לאחר ההרג משחקים מינכן במקום להביא אותם למשפט. מיד לאחר דברים לא הולכים בדרך שלהם, חזרה הפיגוע. הרי לא צריך להיות מופתעים כי אותם מפגעים משתמשים באותם שיטות אחרי שישראל פשוט השתמשה בהם באיראן. כמובן, שישראל הפציציה מומחה. תהיתי אם לא לקיום הפצצה כשלעצמם הצדקה לתקוף את איראן. אני חושב צריך להסתכל על הפצצות כדי לקבוע מי גרם להם. לקרא בהיסטוריה מי נתן נשק לאיראן מי בישראל מכר נשק לאירן ולחץ על ארה"ב לעשות אותו דבר אני באמת לא סומך על אף צד. אנחנו כבני אנוש לא צריכים עוד מלחמה . אבל מי מקשיב לנו? האם אתם מבינים אותי?

 9. 14
  הבכיינות הישראלית הרגילה

  מחד מדינת ישראל מפעילה טרור ומבצעת חיסולים באיראן ובלבנון ומאידך פעולות תגמול ותגובה על החיסולים הללו מתקבלות בבכיינות ישראלית צפויה של נתניהו וליברמן. ישראל התחילה וישראל משלמת את המחיר.

 10. 13
  כל שונאי ישראל התעוררו.
 11. 12
  פופוליזם זול

  יוצא מפיו של האנטיכרייסט נתניהו.

 12. 11
  מעשה נבזי

  ללא ספק מעשה של קיצונים שיודעים רק שלילה מה היא. אולם עלינו להתפכח ולבדוק במדוקדק את צעדינו המעוררים רק שנאה והתנגדות. כוח רק הורס ולאו דוקא את האחרים בלבד..

  1. לא פגעו באשתו של "טלית של תכלת" אלא באשתו של יצואן נשק במיליארדים
 13. 10
  הביבי צודק הפעם! למה? כי הוא אמר וזה מספק! חוצמזה, לתפיסתו - זה שאנחנו עושים את זה בכל מקום ומחסלים על ימין ועל שמאל כלל אין זה הוגן שיחזירו לנו באותה מטבע. המתנקשים שכחו שרק לנו מותר כיכ אנחנו יהודי וגיבורים ועברנו את השואה ואת פרעה והרומאים...נו - אז מה עם קצת התחשבות ?
 14. 9
  ל-2

  קודם כל אין רק כאלה שאת מגדיר...חוץ מזה תמשיך לטפח את יופי נפשך אתה כנירון שייך לעדר של יפי נפש... לא נורא מאכל לך הבראה מהירה...

 15. 8
  ‎מי ששולח את העוסקים בטרור על אופנועים בטהרן ----- אל יתפלא שגם לאיראן ולחיזבאללה יש אופנועים-מגיבים-ונוקמים!


  ‎ואולי זה השבדים... שנוקמים על רצח מתווך האו"ם הראשון בספטמבר 1948, הרוזן פולקה ברנדוט שנרצח בידי בני בליעל בראשות יצחק שמיר כי רצה לתווך שלום בין היהודים לערבים???

 16. 7
  חכמים בלילה הם בטח יודעים מי המפגעים שכן הם הרי גרמו למפגעים לעשות את זה
 17. 6
  ‎איבט לא מבין אז נסביר לליברמן ל א ט ל א ט [ואפילו ברוסית] עד שיבין : סדר היום ישתנה לטובה כאשר ייסתיים הכיבוש ועימו גם נסיונות החיסול
 18. 5
  שני הפטפטנים בראש הכתבה הם שאחראים לכל פגיעה בישראלי מחוץ לגבולות המדינה ובתוכה. הם שולחים רוצחים לחסל יריבים ומצפים שהיריבים ישבו שבעה בשקט ולא יענו לאתגר. עשיתם מלחמה, תשאו בתוצאות יה גורנישטים
 19. 4
  הרי ברור מי פתח בחיסולים... אם בפצצות, בהרעלות וזריקות או מ"כלי טיס"... אז עכשיו שישקלו המחסלים האם כדאי ואם זה משתלם, ולמי...

  "חוגר" הוא מי שמתכונן לקרב ומרכיב את החגור, ו"מפתח" הוא מי שמתיר (פותח) את קשרי החגור לאחר ששרד את הקרב וניצח בו, או "מנצח"...

 20. 3
  קו 11 שי לחג מהבוס ליברמן
 21. 2
  תקשיבו מטומטמים. פיגועים והתערבויות בענייני חוץ שלא שלנו כמו בסוריה ואיראן גוררים תגובות. טרור מביא טרור. מלחמה גוררת מלחמה. במיוחד שהיא לא נחוצה ולא צודקת. ישנו דבר נוסף שנקרא פרופגנדה. פיגועי דמה שנועדו להסית את העולם כנגד איראן. יעשו הכל כדי להצדיק מתקפה ופלישה מערבית למזרח התיכון שתגרור התערבות רוסית וסינית ופקיסטנית ומלחמת עולם שלישית. מטורפים חסרי מוסר והגיון מנהלים אותנו
  1. אז לפי ההיגיון שלך - כשמדינה אחת רוצה להשמיד מדינה אחרת, יגרור הדבר את השמדתה של זו הראשונה!
  2. כן אבל זה הרציונאל הציוני. השתוללות של פראות. כוח עם עוד כוח. צפצוף על הכל. זו לא שיטה חדשנית אלא ותיקה. רק תסתכל על המנהיגים.
  3. אני מציע לכל אחד שרוצה להשכיל ולהבין מה באמת קורה היום בעולם לשמוע את ווסלי קלארק, גנרל מעוטר בדימוס, מודה בהרצאה ב2007 כי ארה"ב החליטה להפיל 7 משטרים במזרח התיכון - לימים האביב הערבי. תכתבו ביוטיוב - former 4 star u.s general admits to america foriegn policy coup
 22. 1
  אוליי כבר תעשו כבר.