דריכות בנציגויות ישראל בעולם

הודו: הפיגוע בוצע בידי אדם מאומן היטב

חלק מהשגרירויות במקומות רגישים בעולם נפתחו הבוקר במתכונת מצומצמת. שר הפנים ההודי: בודקים את סרטי מצלמות האבטחה מזירת הפיגוע

שר הפנים של הודו, פאלאניאפאן צ'ידאמבאראם, אמר בתדרוך לכתבים בניו-דלהי הבוקר (שלישי) כי הפיגוע נגד סגל שגרירות ישראל בהודו אתמול בוצע על ידי "אדם מאומן היטב". עם זאת, לא הפנה השר ההודי אצבע מאשימה לעבר איראן או כל גורם אחר.

לדבריו, החקירה של שירותי הביטחון ההודים נמשכת. "אנחנו ממשיכים לבדוק את הסרטים של מצלמות האבטחה באזור כדי לנסות ולגלות פרטים נוספים על האופנוען שהצמיד את הפצצה למכונית", אמר. "עד כה לא זיהינו אותו או את מספר הרישוי. צוותים מיוחדים נמצאים בשטח כדי לאתר את האופנוען". שר הפנים ההודי ציין כי מצבה של טלי יהושע-קורן יציב וכי אין סכנה לחייה. הוא גינה את הפיגוע ואמר כי להודו יש יחסים ידידותיים עם ישראל, כמו עם מדינות רבות אחרות.

שגרירות ישראל בניו-דלהי, הקונסוליה במומבאי, השגרירות בטביליסי וכמה נציגויות נוספות במקומות רגישים בעולם ייפתחו היום במתכונת מצומצמת, כך הוחלט במשרד החוץ בסיום הערכות מצב ביטחוניות שהתקיימו ביממה האחרונה. לדברי מקור במשרד החוץ, מידע מודיעיני שהצטבר בישראל וכן ראיות שנמצאו בשתי הזירות בניו-דלהי ובטביליסי מצביעים על כך שגורמים איראניים רשמיים היו מעורבים בפיגועים, בהם נפצעה אשתו של נציג משרד הביטחון בהודו. בחינת מטען החבלה שנוטרל בטביליסי וממצאים מודיעיניים נוספים, הם שהביאו את ראש הממשלה בנימין נתניהו להטיל אתמול את האחריות על המשטר האיראני.

חוקרים הודים בוחנים את הרכב של טלי יהושע-קורןאי-אף-פי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות אל הפייסבוק שלכם

הפיגועים התרחשו לאחר תקופה ארוכה שבה נמצאו נציגויות ישראל ברחבי העולם בכוננות גבוהה מחשש לפיגועי נקמה של איראן וחיזבאללה. על רקע יום השנה לחיסולו של קצין המבצעים של החיזבאללה עימאד מורניה שחל ביום ראשון, הוגברה הכוננות עוד יותר.

למרות זאת, גורמים במשרד החוץ ובמערכת הביטחון הודו אתמול כי לא היה מידע מוקדם או התרעה מודיעינית ממוקדת על כוונה לבצע פיגוע בניו-דלהי או בטביליסי. המטה ללוחמה בטרור הוציא לפני כחצי שנה אזהרת מסע לגיאורגיה, אולם זו בוטלה בנובמבר 2011 אחרי שהמידע המודיעיני הצביע על כך שהסכנה חלפה.

"היו התרעות כלליות כל הזמן והתרעות ספציפיות על מדינות אחרות, אבל לא על ניו-דלהי וטביליסי", אמר בכיר במשרד החוץ. "ברור לנו שאיראן עומדת מאחורי הפיגוע הזה ועדיין לא ברור אם ישירות או באמצעות חיזבאללה או ארגון אחר". המתווה הדומה של הפיגועים בניו-דלהי ובטביליסי עורר חשש בירושלים שמדובר בשני פיגועים בלבד מתוך סדרת פיגועים דומים שצפויים להתרחש בבירות נוספות בימים הקרובים.

Read this article in English: India: 'Well-trained person' behind terror attack at Israeli embassy

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 5
  לוקחים כסף על פתיחת תיק ועושקים את השאר.

  זהירות רבה מהפרסומות השיקריות הללו!‏

 2. 4
  בבקשה אזרחי ישראל הכנסו וקראו היטב ולאט!!!!! תעזרו למי שאפשר,בעיקר להוריכם!!

  במדינת ישראל ישנה רשימה של למעלה מ200000 אנשים שיש להם כספים ואפילו( למבוגרים יותר) נכסים שפשוט נשכחו או נעלמו. קרנות למיניהן,חברות ביטוח,משרדי ממשלה,גופים ציבוריים, ממשלתיים ופרטיים. לפני מעל לחודשיים הרשימה הזאת יצא לאור באתר ששמו "איילי" . אין לאף אחד מהצדדים אינטרסט לפרסם זאת וזה ברור למה. לא לוותר!! תכנסו ותרשמו את שמכם,סבא,סבתא,דודים,הכל!!! אם תהיה התאמה בת.ז או בשם המשפחה,תעודכנו על ידי המערכת ותועברו לשלב האיתור שאורך כ4 חודשים!! אזרחי ישראל לא לוותר!! רוב הכסף שוכב אצל האפוטרופוס הכללי!!! תעזרו גם למי שיכול להיות לו ולא יכול לבדוק לבד! הרי מי מאיתנו לא עבד ולקח רק את המשכורת ,ואין לו מושג לאן נעלמו כל ההפרשות לקרנות מסויימות?? הכל נמצא!!זה שלנו, פשוט צריך לדרוש את זה חזרה!

 3. 3
  מוזר, לא רואים אדם חבוש כיפה שמפזר את הצופים
 4. 2
  ועדיין, אוייבי ישראל הם סלקום וכו'... ולא איראן.
 5. 1
  ואולי ורק אולי וחס ושלום אבל יתכן שהוא איש מוסד כי הוא מאומן לא מהמקום מאומן אלא מאומן בביצוע ורק אניש מוסד מאומנים מאוד מאוד והם הכי טובים בעולם