דיווח בהודו

ראש המוסד ביקר בניו דלהי ימים לפני הפיגוע: "בטוח כאן לישראלים"

העיתון "טיימס אוף אינדיה" מדווח כי פרדו הגיע לשיחות עם שירותי המודיעין המקומיים, אך אפשרות לפיגוע במדינה כלל לא עלתה בהן

המחדל המודיעיני סביב הפיגוע נגד צוות שגרירות ישראל בניו-דלהי הולך ומתבהר. העיתון "TIMES OF INDIA" דיווח הבוקר (חמישי) מפי מקורות הודיים כי ראש המוסד תמיר פרדו  ביקר בניו-דלהי רק לפני שבוע ימים לשיחות עם שירותי המודיעין המקומיים. לפי הדיווח פרדן הדגיש כי אזרחים ישראלים בטוחים יותר בהודו מאשר בטורקיה, בקווקז או באמריקה הלטינית.

פרדו הגיע להודו בראש צוות בכיר של אנשי מוסד. אחד הנושאים שנדונו בשיחות, לפי העיתון ההודי, הוא אפשרות לנקמה איראנית נגד מטרות ישראליות, אולם האפשרות לפיגוע בניו-דלהי כלל לא עלתה. "המוסד הופתע מהפיגוע", נטען בדיווח בעיתון ההודי.

העיתון ההודי דיווח עוד כי סגן שגריר ישראל בניו-דלהי, יהל וילן, וקצין הביטחון בשגרירות, שחר גל-נרו שלחו ב-1 בפברואר מכתב למשטרת ניו-דלהי לגבי אפשרות לביצוע פיגועים נגד מטרות ישראליות לקראת יום השנה לחיסולו של קצין המבצעים של החיזבאללה עימאד מורניה, וכן על רקע חיסול מדעני הגרעין האיראנים. עם זאת, המכתב לא כלל מידע ספציפי לגבי הודו.

המודיעין ההודי חושש כי השימוש במטעני חבלה שמוצמדים לכלי רכב באמצעות מגנטים יהפוך לשכיח יותר. מקור במודיעין ההודי שצוטט בכתבה, ציין שאחת מסוכנויות המודיעין ההודיות יירטה שיחת טלפון בה דובר על כך שטרוריסטים פקיסטאנים החלו להצטייד במטעני חבלה כאלה. דיווח על שיחת הטלפון הועבר לכל מערכת הביטחון ההודית זמן קצר לפני הפיגוע נגד רכב השגרירות הישראלית. הפיגוע היה הפעם הראשונה בה נעשה שימוש במטעני חבלה כאלה בהודו.

ההערכה במודיעין ההודי הינה כי גורמים איראנים גייסו תושבים מקומיים כדי לבצע את הפיגוע. סוכנויות המודיעין בהודו סבורות כי אזרח זר היה מתקשה לרכוש חומרי גלם למטעני חבלה. בנוסף, מבצע הפיגוע היה צריך להיות בעל היכרות טובה מאוד עם המתחם המאובטח של השגרירות, שסמוך לו התרחש הפיגוע.

המודיעין ההודי יצר קשר עם גורמי מודיעין בגיאורגיה ותאילנד כדי להשוות את ממצאי המטענים ולבדוק האם מדובר באותו סוג של חומרי נפץ. בנוסף, המודיעין ההודי בודק את רשימת האזרחים הזרים שנכנסו להודו בשבועות האחרונים או כאלה שקיבלו ויזות בשגרירויות הודו ברחבי העולם.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

פיצוץ המכונית בניו דלהיאי–פי

בתוך כך, העיתון הכוויתי אל-ג'רידה דיווח היום כי חוליית טרור משותפת לאיראן ולחיזבאללה תכננה להתנקש בחייו של שר הביטחון אהוד ברק במהלך ביקורו בסינגפור בתחילת השבוע. לשכת שר הביטחון סירבה להתייחס לדברים. אף עיתונאי אינו חתום על הדיווח בעיתון הכוויתי, אולם בכתבה מצוין כי היא נשלחה מכתב העיתון בירושלים. העיתון מצטט מקורות ישראלים בכירים שטוענים כי ההתנקשות סוכלה, לאחר שהמוסד הישראלי העביר לרשויות בסינגפור מידע מודיעיני סודי לגבי חוליה שמתכננת להתנקש בברק.

גורמים בטחוניים הבהירו כי הידיעה משוללת כל יסוד.

השתתפו בהכנת הידיעה: עמוס הראל ואבי יששכרוף

Read this article in English: Report: Mossad chief visited New Delhi days before attack on Israeli officials

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 13
  מחדל מודיעיני? אז איך ננצח את אירן עם כל כך הרבה פשלות? ביבי-ברק, יש לכם תשובות?
 2. 12
  אולי זאת הסיבה ,שהתקיפו דווקא בהודו . פחות דיבורים ,יותר טוב!
 3. 11
  טוב שהוא לא ביקר בכור האיראני
 4. 10
  אנחנו צריכים לדאוג לכל ניתוח מצב שהוא מבצע עכשיו?
 5. 9
  ואולי ראש המוסד עצמו היה היעד של המחבלים?
 6. 8
  לבדוק מהר את המקומות שהוא ביקר בהם
 7. 7
  למה לא תביאו את מאמרו של אמיר אורן שקבע בדיוק היכן יפגעו האיראנים - ולא הזכיר את הודו? גם הוא במבינים...
 8. 6
  בביטוי מחדל מודיעיני משתמשים רק עיתונאים שסבורים

  ששירותי המודיעין יכולים לדעת הכל,כל הזמן ובכל מקום. הגיע הזמן לגלות יותר ענווה וצניעות ולהבין שכל שירותי המודיעין,כולל המצויינים שבהם,מוגבלים ביכולות שלהם לסכל מראש התקפות טרור ברחבי העולם.

 9. 5
  אוסף הנמושות שמנהלות את ישראל ובראשן ב-ב יודעות רק איך להעשיר את מקורביהן ועשירי ההון אבל כשזה מגיע

  לבטחון ישראל הם מוכרים לאובמה את נפשם, עקרונותיהם, ואת כל נכסי הרוח של ישראל. סכנה למדינה? למי זה חשוב. אובמה רוצה שלא נתקוף באיראן כי הוא התגלמות ראש ממשלת בריטניה ב1939 זה לא מזיז לאף יהודי וודאי לא לשארית הפליטה. בוחרי הליכוד? מה זה נותן משרות למישהו? לאיראנים תהיה פצצה? אז מה יש לנו אין? - אובמה הוא הוא האוייב המר ביותר של ישראל בעבר ובהווה אלא שהוא מלא רמייה.

 10. 4
  כתבה מרתקת ומאירת עיניים
 11. 3
  "בטוחים יותר בהודו מאשר בטורקיה, בקווקז או באמריקה הלטינית" זה יחסי, וזה לא "בטוח כאן לישראלים" כלשוןן הכותרת.
 12. 2
  עסק ביש 2?

  האם ראש המוסד היה שם סתם?

  1. ביש יותר מצדו של ראש המוסד לומר שהודו בטוחה יותר מגיאורגיה ואפילו טורקיה.
  2. הפוך על הפוך
 13. 1
  מי שגרם לכל הגל האיראני הם האמריקנים שדאגו להדליף

  שישראל עומדת מאחורי חיסול מדעני הגרעין

  - סו קולד - "ידידתנו הטובה ביותר, כל זמן שזה לא נוגע לשנת בחירות, ולשאיבת נפט במפרץ הפרסי".....