עבאס: ישראל מבצעת טיהור גזעי; נתניהו: אלה דברי הסתה קשים

לאחר שיו"ר הרשות הפלסטינית אמר שישראל מנסה למחוק את האופי המוסלמי של י-ם, הגיב נתניהו: "אלה דברי בלע, הוא מפיץ שקרים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב בחריפות את יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו-מאזן) בתגובה לנאום שנשא האחרון מוקדם יותר היום בכנס בנושא ירושלים בדוחא בירת קטאר. אבו-מאזן אמר בנאומו כי ישראל "מנסה לזרז את צעדיה לייהוד ירושלים". נתניהו הגדיר את הנאום כ"דברי הסתה קשים".

בנאומו אמר אבו-מאזן כי "מעקב אחר מה שעוברת ירושלים בשנים האחרונים ובימים אלה במישור של פגיעות הכיבוש מוביל למסקנה אחת, והיא שרשויות הכיבוש הישראלי מאיצות בצורה חסרת תקדים, תוך שימוש באמצעים המסוכנים ביותר, תכנית שהיא בגדר המערכה האחרונה של מלחמתן. מדובר בהחלטה למחוק את האופי הערבי, המוסלמי והנוצרי, של ירושלים המזרחית". בנאום קרא גם אבו-מאזן לערבים ולמוסלמים לבקר בירושלים.

עוד טען אבו-מאזן כי ישראל פועלת במקביל בכמה צירים: שינוי פניה של ירושלים, טיהורה הגזעי ופגיעה כלכלית במוסדותיה ובתשתיתה. לדבריו, "הכיבוש (ישראל) מבקש לשלול מירושלים  את תפקידה ההיסטורי והדתי, ורוצה לבטל את ייחודה כמרכז עולמי".

הוא טען כי ישראל מנסה לרוקן את המסגדים והכנסיות של ירושלים ולהפוך את השווקים והרחובות שלה לריקים מאדם.

"מדובר בנאום הסתה קשה שנשמע מפיו של מי שטוען שפניו לכאורה לשלום", נמסר מלשכת ראש הממשלה. "הגיע הזמן שההנהגה הפלסטינית תפסיק להכחיש את העבר ולעוות את המציאות. מזה אלפי שנים ירושלים היא בירתו הנצחית של העם היהודי. ירושלים בריבונות ישראלית, תמשיך להיות פתוחה בפני בני כל הדתות. יש בה חופש פולחן מלא לכולם וישראל תמשיך לשמור באדיקות על המקומות הקדושים לכל הדתות.

"אבו-מאזן יודע היטב שלדברי הבלע שלו אין כל שחר, כולל הטענות חסרות הבסיס וחסרות האחריות לגבי מסגד אל-אקצא. ישראל מצפה ממי שכביכול דוגל בשלום להכין את עמו לשלום ולדו-קיום ולא להפיץ שקרים והסתה".

בנימין נתניהומרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 45
  לא נסחף קצת יוה"ר מחמוד עבאס? איזה "טיהור" של מזרח ירושלים, ומאיפה "מחיקה" של האופי המוסלמי והנוצרי?! כולה חידוש ושדרוג אדריכלי-ציוני העשוי (מקסימום) לגמד אולי במשהו את הסביבה (המאוחדת) של עירנו היקרה לכל העמים.
 2. 44
  ביבי, מי כאן שוחר שלום? אתה?!!!? אמרת שכל זמן שיש טירור אין מו"מ לשלום. כבר שנים אין טירור והיכן צעדי השלום שלך?? אם אתה חושב שאתה מצליח לעבוד על מישהו, אבו מאזן מוכיח לך שלא!!
 3. 43
  ביבי ואבו, שניהם שווים בחולשת מאמציהם לשלום.נתניהו הוא החזק לכן אחרויות יותר גדולה

  ביבי יכול להציע הצעות ספצפיות ...רק מדבר על לדבר עם האויבים בזמן שיוצר אויבים חדשים..

 4. 42
  היסטוריה

  "מזה אלפי שנים ירושלים היא בירתו הנצחית של העם היהודי" . ההיסטוריה קצת שונה ממה שנאמר כאן. אמנם היו תמיד יהודים ששאפו לכך אך לדאבוננו רבים היו השולטים השונים בירושלים.
  כדאי ששני הצדדים יפסיקו להטיח דברים ויתיצבו לצד האמת.

 5. 41
  חלאס לא קונים את ההצגה יותר

  מה אתם ילדים מטומטמים או מנהיגים פוליטיים ? שניכם וכל מי שקונה את הסחורה הזבל שלכם לא נמאס לכם ?? אנשים התנערו מהמטומטמים האלה ודברי ההבל שלהם. חלאס . בס. ישראל מיי אס

 6. 40
  הוא בתהליך התפוררות קשה האיש?

  זה מה שאנחנו רואים? ביבי משתגע לעיני העיתונות? מאבד את האגוז שלו? חבל שבמקרה הוא מנהיג מדינה בדיוק באותו הזמן.  

 7. 39
  הסתה? הוא לא המשת״פ שלך

  עם כזה ראש ממשלה, עדיף לעבור לפלסטין שבלב. ישראל של היום כבר לא מעניינת.

 8. 38
  הרעלה מילדות

  אדם שהולכת בילדותו בשקרים,ומוחו נשטף ברעל וסיפורי בדים והזיות בנוסח הרביזיוניסטים עם סגנון זבוטינסקי,בית״ר אצ״ל ומפלגת חרות,הסיכוי לשכנעם להכיר במציאות הקיימת הם אפסיים.ביבי הוא היחידי מבני משפחתו חושש להתמרד ולא להסכים עם אביו ותורתו.אויבו מספר אחד הם קוראי עיתון הארץ המוכיחים אותו על דרכו הנלוזה.את ביבי ושותפיו מענין הכסא ולא אזרחי המדינה.

 9. 37
  רגע, אנחנו לא מנסים לייהד את ירושלים?
 10. 36
  Cut a deal

  If Abu Mazzen is so worried about the character of Jerusalem I suggest that he should make a deal and stop horsing around. Cut the ties with Israel, make a Palestinian state , rule your own peopleand seperate Jews from Paalestinians for ever. Israel doesn't need to take care of millions of palestinians so just do it and solve the problem.
  I think he is afraid of doing so based on the "spring" (or actually "winter" of the Arsb's world, and as long as Israel keep them in line why should he change anything, he can only push the blame off of him.. Coward...

 11. 35
  אז מה בדיוק עושה ישראל בפינוי משפחות ערביות מבתיהם בסילואן, שיח-ג'ארח, ועוד מקומות בירושלים המזרחית
 12. 34
  טענותיו חסרות כל שחר? מעניין. האם לתושבי הגדה, לתושבי עזה ולפליטים הפלסטינים מותר לבקר בירושליים באופן חופשי? לא במזרחית ולא ולא במערבית. תושבי הגדה אינם יכולים להיכנס אלא עם אישור משלטונות האל עלי אדמות (כוחות הביטחון, שהם בעצם כוחות ההתפשטות הטריטוריאליים על חשבון הביטחון) לאחרים אין בכלל כניסה
 13. 33
  אבו-מאזן צודק לחלוטין
 14. 32
  נתניהו משקר ואבו מאזן משקר
 15. 31
  חבל על הויכוח. הערבים והחרדים שולטים כבר בירושלים
 16. 30
  אדם שכל מנהיגי העולם מתייחסים אליו כשקרן פתלוגי חושב שהעולם יקשיב להתקפתו על אבו מאזן? אבל הכי מגוחך זה שנתניהו חושב שלכולנו ולכל העןלם אין עיניים לראות ואין אוזניים לשמוע מה ישראל עושה ב:ירושליים". להגדיר את התחום העירוני של ירושליים כך שיכלול שטחים שמעולם לא היו חלק מירושליים ההיסטורית ממש מדהים בצביעותו. אבל שקרן לא משנה את עורו.
 17. 29
  ביבי,אתה האחרון שמגיע לו לדבר על שקרים.תשאלו את סרקוזי ואת אובאמה.

  כן,מה שקורה במזרח ירושלים הינו טיהור אתני ומה שמבצע ראש העיר הלאומן והגזעני ניר ברקת נוגד את אמנת ז'נבה ואת החוק הבינלאומי שישראל בדרך כלל מצפצפת עליו.

 18. 28
  אתם יודעים, כל הסיפור הזה מזכיר לי איזה בדיחה שפעם שמעתי על פלסטינים. היא הולכת כך: כמה פלסטינים צריך בשביל להחליף נורה? תשובה - פלסטינים לא מחליפים נורה! הם יושבים באפילה ומאשימים בזה את ישראל!
 19. 27
  הגיע הזמן לעשות ב ד י ו ק את מה שהשקרן הכפייתי הזה, עבאס, טוען שאנו עושים...אם כבר מאמינים להסתה שלו, לפחות שיהיה רווח בצידה.
 20. 26
  שימו לב אבו מאזן מתואר כמנהיג "מתון" אנו לא שכחנו את מכחיש השואה ומכחיש ההיסטוריה היהודית. עם אנשים כאלה עלינו לעשות שלום?
 21. 25
  מעניין שרק "הארץ" מכנה אותו "עבאס"

  בעוד שהאחרים מכנים את מכחיש השואה הנבל הזה "אבו מאזן".
  יש כאן מידה של חמלה מתחסדת וצבועה של עורכים , תושבי המדינה הציונית, שלא החליטו לאן םניהם מועדות.

 22. 24
  כל לאבו מאזן עוד יש את תמיכת השמאל ועתון הארץ למה לא להפיץ שקרים
 23. 23
  הלוואי !

  הלוואי והיה הדבר נכון. רק מה ?
  מאז 1967 גדל מספר הערבים שפלשו לירושלים במאות אלפים ובמקביל עזבו כמה מאות אלפים ערבים את ירושלים וממשיכים לגנוב מממשלות ישראל תשלומי העברה למיניהם.
  מדינה של פראיירים ששומרת על זכויות האדם הערבי

 24. 22
  עאבס דובר אמת ואילו נתניהו משקר ביודעין. מה עם אכלוס מזרח י-ם ביהודים

  ומה עם אכלוס מיגרון. ומה בכלל תנופת האיכלוס של הגדה המערבית. האם אלה לא עובדות בשטח או שמא אנחנו עיוורים וחרשים. נתניהו אויב השלום ובעד מדינה דו-לאומית.

 25. 21
  התרגלנו להשתולל במזרח התיכון כרצוננו,,, ואבו מאזן רק אומר את זה,,,
 26. 20
  אבו מאזן מפיץ שקרים?זה כמו לכריז שיש מלח בים המלח.
  1. מה בדיוק השקר /של אבו מאזן? ישראל לא מייהדת את ירושלים?

   מתי חזרת מהמאדים? אתה מגיב כחייזר אמיתי.

 27. 19
  נתניהו עדיין מאמין שברטוריקה שלו האמת משתנה. מה קורה בשייח ג׳ ירח?
 28. 18
  תראו את הידים של נתניהו

  מי שמדבר ישר ולענין , אינו זקוק לתנועות ידיים דרמטיות . סליחה , כך מוכרים רהיטים !

  1. סלח לי , אבל יצאת מדעתך

   מכחיש השואה הזה, שמאולם לא הכיר באמת במדינה שלך כשכנה לגיטימית, מסית נגדנו בטרמינולוגיה הבוטה ביותר, ואתה מתעניין בתנועות ידיו של ראש הממשלה שלך?
   אתה כנראה מסכן...

 29. 17
  העיר המייאשת הזו

  הטקסט של נתניהו הרי מדבר בעד עצמו:..‏"בירת הנצח שלהעם היהודי הבלתי ניתנת לחלוקה..‏" בלה בלה..‏ עד מתי נמשיך לשאת את ההתחסדות הדביקה הזו ואת הטלת האחריות על הצד השני?‏

 30. 16
  ביבי שקרן. ישראל מייהדת את מזרח ירושלים, והוא האחרון שרוצה שלום אבא שלו היה המזכיר של ז'בוטינסקי הוא בחיים לא יגיע לפשרה טריטוריאלית. שר החינוך שלו מעביר טיולים לחיזוק הקשר עם חברון. ביבי עוכר ישראל קפיטליסט רשע מחזק את מעמדה של ישראל כמדינת אפרטהייד לא דמוקרטית.
  1. אז מה אתה אומר להחזיר את הגולן לאסד?
 31. 15
  איך ביבי בדיוק מכין את עמו - אותנו לשלום? בחרחורי מלחמה עם איראן? בגזל אדמות והרחבת התנחלויות? צביעות הביבי זועקת לשמים ואין מי שיסטור לו כדי שיתעורר
 32. 14
  צודק אבו מאזן. שקרניהו יכול עד מחרתיים לזעוק חמס, אבל מעשיו בשטח עם כל מינוייו ואישוריו עם אלע"ד ורבי המתנחבלים- מדברים הכי חזק. אבו מאזן לא צדיק הדור בחלקו במו"מ, אבל שביבי ידבר על שותפים? למה איזה שותף הוא בדיוק? אם לא הבריון השכונתי יחד עם ליברמן וברק עם תחפושותיו
 33. 13
  אבו-מאזן חוזר על המנטרה שמנהיגי אירופה מקשקשים

  אם שרת החוץ של האיחוד האירופי, טבולה ראסה על עקבים, מקשקשת מושגים חסרי שחר כמו "מורשת העם הפלסטיני" ו"סמל פלסטיני- מה אפשר אם כך לצפות ממכחיש שואה ערבי?

 34. 12
  אין לו מה להפסיד.

  אבו מאזן יודע שאין לו מה להפסיד,הרי לא משנה מה הוא יאמר מיד יקפצו נתניהו וליברמן ויצעקו חמס,אין פרטנר לשלום.רק אם הוא אבו מאזן יצטרף לליכוד,יניחו לו.

 35. 11
  דברים קשים. בחלקם נכונים. לא דברי בלע. ולא הסתה. הם מדברים ואנחנו עושים.
 36. 10
  לא נתניהו, אתה מפיץ שקרים.

  מעיין ליפתא במקרה נקרא מעיין הבירה (טעמתי אין שם בירה)
  רחובות ושכונות עם שמות ערביים במקרה הופכים לבעלי שמות עבריים לאחר דיונים בכנסת.
  ערביי מזרח ירושלים מבודדים, מגורשים, מנותקים מעירם אדמותיהם ונכסיהם, בלי שום קשר לרצון השלטון לייהד את ירושלים, נכון?
  עמותות ימניות מחתימות בעלי עסקים שלא יעסיקו ערבים בירושלים, ממציאות אתרים ארכיאולוגיים מתחת לבתים של ערבים ומממנות ומממנות ייהוד של אזורים בעיר בעוד הממשלה שאתה בראשותה מעלימה עין כי אין רצון לייהד את העיר נכון?
  נתניהו ולשכת הדוברות שלו משקרים את העם, מרמים את הציבור, מבזבזים את כספי המדינה על מנת ליצור מצג שווא שנתניהו הוא ראש ממשלה ראוי.

  1. יהודי שעדיין אוהב את עמו ואת המדינה......

   קראתי את תגובתך השמאלנית והקיצונית. לא ניתן לבצע עבודה יותר טובה מתגובתך עוכרת ישראל, המדינה והעם היהודי, למרות שתקפת לכאורה את ביבי אישית. לבסוף, לא יכולת להתאפק, "החליק לך" ולבסוף השתלחת בכלל עמך וכמובן דאגת "לאויבינו המסכנים". אגב, אותם אויבים לא יתנו לך פרס על זה שאתה "נאור" מתחנף ויוצא כנגד אחיך. להפך, לתפיסתם ועל פי אמונתם אתה אדם חסר כבוד שהוא מושא ללעג בחברתם דווקא משום שהנך מתרפס בפניהם ויוצא כנגד עמך. בשל העדר חינוך נכון, נראה כי אתה חסר עקרונות, אדיאלים, ואינך מרגיש קשר לעם היהודי ולמדינת ישראל.
   כל מה שאתה צריך לעשות כדי שתגובתך תהיה מתאימה ומושלמת הוא לתקן את הטעות בשמך ובמקום יניב ישראלי קרא לעצמך יניב ישמעאלי או אז הכל יסתדר ואפילו תהיה פטריוט לצידה של ח"כ זועבי המקסימה העדינה והמנומסת.

  2. ומה עשו הערבים במשך אלף וחמש מאות שנים האחרונות אם לא לאסלם את ירושלים היהודית. מה, הגלגל תמיד צריך להסתובב איך שהערבים רוצים?
  3. מצטרף לתיאור העובדתי המפורט של יניב ישראלי. וכמו שאמר אמיל זולה: האמת צועדת ואיש לא יוכל לעצרה. גם לא נתניהו.
  4. שמות רחובות? מה מדבר הקמת מסגד על המקום הקדוש ביותר ליהודים?

   ירושלים היתה יהודית עד שפלשו אליה זרים והגיע הזמן לתקן.
   זה טיבעם לנכס לדתם מקומות קדושים ולטעון כי הם קדושים להם. גם את הכעבה קיבלו בירושה מעובדי אלילים.
   מלבט פרימיטיביות רצחנית אין באיסלם שום דבר אותנטי.

 37. 9
  אני מאמין לעבאס. אם יש איש אחד שמומחה בדברי בלע זה ביביוף. עדיין זוכר לך את נאום ההסתה נגד רבין על המרפסת.
  1. אז כדאי שתראה קצת טלביזיה פלסטינית - אולי תחשוב אחרת

   הפלסטינאים מסיתים ומעודדים לרצת יהודים באשר הם כולל אבו-מאזן ה"מתון", שדיבר באו"ם על "סיום 63 שנות כיבוש".
   אני מבין שאתה לא אוהב את ראש הממשלה שלנו, אבל קצת פרופורציות.

  2. מספיק לראות את רבני יו"ש, את בן ארי, את בן גביר, את אלקין ואת ליברמן כדי להזדהות עם דברי ערן. ולא שכחנו את נאום ההסתה של ביבי נגד רבין.
  3. לערן, תקרא את המדריך 'תורת המלך' שקיבלת לבר מצווה מהרבי, ותלמד להכיר מה זו הסתה לרצח.
  4. פרופורציות?! ב"הארץ"?! בטח נפלת על הראש!
 38. 8
  מערכת נכבדה ...

  ר"מ מחייך מעלה את מצב הרוח הלאומי, ולכן משפר את ביצועי המדינה. זה מה שאתם מנסים למנוע?

 39. 7
  "עבאס תמיד צודק" (ואם לא אז לפחות -"נתניהו תמיד טועה")
 40. 6
  לנתניהו וחבר יועציו: אולי לא שמתם לב. את העם לא מעניין יותר מה אומרים הפלש'. יוקר המחייה זה מה שמעניין את העם. אנחנו לא יכולים לקנות דירה ולא מוצרי בסיס. נמאס לנו !!!!!
  1. בכיינית,סעי לסוריה
  2. Maybe , just maybe , if what ever the "plest" is saying

   If what the " Pale... " are saying wore interesting you once and for all ,you could bay an apt this days. But you don't care what the " Pale.." are saying so way that someone will care for you ....HA ?
   And I'm almost forgot , Anat . That's what happen to a "non polity" people that is crying about themselves and ignore the real suffering , Anat . Got it??

  3. באמת מסכנים אתם - אין לכם כסף, כולכם תחת כיבוש, עומדים במחסומים, הורסים לכם בתים, מפציצים אותכם. באמת משכנע.
 41. 5
  מה כבר אפשר לצפות מהדוקטור להכחשת השואה? שיכחיש גם את זכותינו לירושלים

  השקר הערבי גדל למימדים מפחידים והפך כבר לאמת.
  יש לעצור את הכיבוש הערבי בארץ ישראל.

 42. 4
  ביבי לא שמע על עמותת אלע"ד.
 43. 3
  לו ישראל היו רוצים למחוק את המוסלמים מירושלים ,זה היה מתבצע מזמן

  אבו מאזן היה כבר מזמן צריך להיות מגורש מהגדה ביחד עם שאר חברי הממשלה ובית הנבחרים.
  אבו מאזן כבר עוצר את המו"מ הרבה מאוד זמן.
  הוא איבד את הזכות להיות בגדה עקב הפרה גורפת של הסכמי אוסלו.

  1. רונן המתבכיין. תיזהר שהימין לא ישים לב שאתה תומך אוסלו.
 44. 2
  לכנות אותו מפיץ שקרים .
 45. 1
  אל-אקצא בסכנה! אל-אקצא בסכנה!

  אפשר להתייאש מכמה שהם פרימיטיביים.

  1. הרשות ממנת מגיבים בתשלום !!! יותר מייאש
  2. הישראלים הלאומנים - אלופי העולם בהכחשות, בשקרים, ובביצוע מושלם של תפקיד "אני עשיתי?"