מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

פרס: אובמה נחוש למנוע מאיראן נשק גרעיני

הנשיא ורה"מ בירכו על נאומו של אובמה. נתניהו ציין במיוחד את דבריו של אובמה על זכותה של ישראל "להגן על עצמה בכוחות עצמה כנגד כל איום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על נאומו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בוועידת איפא"ק. נתניהו אמר לפני הפגישה עם ראשי הקהילה היהודית באוטווה בירת קנדה כי הוא "מעריך יותר מכל" את דבריו של אובמה בדבר "זכותה של ישראל להגן על עצמה בכוחות עצמה כנגד כל איום".

נתניהו ציין לחיוב את דבריו של אובמה לפיהם אסור לאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני וכי כל האופציות על השולחן בהקשר הזה, וכן את דבריו על כך שהכלת הנושא האיראני אינה אופציה. "אני מעריך את כל ההצהרות הללו ומצפה לדון בהן מחר עם הנשיא אובמה", אמר נתניהו.

אובמה הדגיש בנאומו כי "איראן לא צריכה להטיל ספק בנחישותנו או בריבונותה של ישראל להגן על עצמה. אנו צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש. לא אהסס להשתמש בכוח בכל מקום שיש בו לשמירה על ארה"ב והאינטרסים שלה".

"אף ממשלה ישראלית לא תוכל להשלים עם נשק גרעיני בידיו של משטר שמאיים להשמיד אותה", הוסיף אובמה. הוא ציין עוד כי "לעולם כולו יש אינטרס למנוע נשק גרעיני מאיראן. איראן חמושה בגרעין תחתור תחת כל מה שאנחנו מנסים לבנות", אמר אובמה. "יש סכנה שהנשק שלהם ייפול לידי גורמי טרור וגם מדינות אחרות במזרח התיכון ירצו גרעין – מה שיצית מאזן אימה באחד האזורים הרגישים בעולם".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

אובמה ופרס בפגישתם, הערב
אובמה ופרס בפגישתם, הערב. צילום: מארק ניימן / לע"מ

מיד לאחר נאומו של אובמה הוא נפגש בחדר צדדי בוועידת איפא"ק עם הנשיא שמעון פרס. הפגישה נמשכה 35 דקות ועסקה גם בנושא האיראני וגם בנושא הפלסטיני. אחרי הפגישה שוחח הנשיא פרס בטלפון עם ראש הממשלה נתניהו, עדכן אותו בתוכן השיחה ותיאם איתו את התגובה לנאומו של אובמה.

"היתה פגישה מצוינת עם הנשיא אובמה, הוא חיזק את הדברים שאמר בנאום ונכנס ליותר פרטים", אמר פרס. "יצאתי בהרגשה שהוא נחוש למנוע נשק גרעיני מאיראן ושהוא רציני מאוד. אובמה אמר לי שביטחון ישראל הוא אינטרס לאומי אמריקאי. לא מצאתי אצלו אף גמגום. הוא חד-משמעי ולא משחק בפוליטיקה. אני בטוח שראש הממשלה יתקבל מחר בידידות רבה בבית הלבן".

בנאומו אמר הנשיא פרס כי "הנשיא מוביל מדיניות נחושה של הטלת סנקציות כלכליות ומדיניות על איראן", והוסיף כי "אובמה הבהיר כי ארה"ב לא תאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. אובמה הבהיר שכל האופציות על השולחן".
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 היהודים תמיד אוהבים כשמרים אותם ומדחיקים את האמת פרס דוגמה טובה רעם
  • 23:13
  • 04.03.12

אובמה אומר ומונע כל מעשה אפילו הנשק שהסכים להעביר לא עובד ... לישראל יש זכות להגן על עצמה אבל לא עכשיו רק אחרי הבחירות בנובמבר ...

02 מר פרס הקשקשן, שאל את עצמך מה היה עושה אובמה אילו רון
  • 23:53
  • 04.03.12

איראן הייתה מאימת בהשמדת ארה"ב?

03 שמעון פרס אשדודי
  • 10:00
  • 05.03.12

פרס מכניס את עצמו בבחירות הפנימיות של אמריקה לטובת הדמוקרטים ומשפחת קלינטון. כך התנהג עזר ויצמן לטובת קרטר בעבר. כולנו זוכרים איך נגמרה הבחירות... אסור להיתערב בבחירות של מדינה אחרת. חתרן נשאר תמיד חתרן

04 מוטב שתשתוק HMJE
  • 13:17
  • 05.03.12

ה"ניתוחים המדהימים" שלך על המזרח התיכון החדש הביאו לנו אלפי "קרבנות שלום" בפצועים והרוגים. המציאות הוכיחה לנו איזו שטויות אתה מסוגל לעשות (ועשית) לכן פרס, מוטב שתשתוק.

פרוייקטים מיוחדים