המשוואה של נתניהו: עדיף טילים על תל אביב, על פני פצצה איראנית

אובמה מצדו סבור כי עדיין לא הגיע הזמן לפעול נגד איראן בכלים צבאיים. "לפעמים הפעולה הכרחית, אך מי אמר שצריך להחליט עכשיו?"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הדגיש בפגישותיו בוושינגטון כי אינו מאמין שהסנקציות הבינלאומיות או הדיאלוג ימנעו מאיראן להשיג נשק גרעיני. בנוסף, הוא סבור שהנזק והקורבנות שייגרמו כתוצאה מירי טילים על תל אביב בתגובה לתקיפת מתקני הגרעין הם כאין וכאפס לעומת השלכותיה של פצצת אטום בידי המשטר האיראני. כך עולה מהפגישות, שבהן הקפיד נתניהו להציג שאלה אחת מרכזית: מה יהיה המחיר של אי-פעולה נגד איראן.

נתניהו בא לוושינגטון עם שורת מחלוקות עם הנשיא אובמה בסוגיה האיראנית. אולם, בפמליית נתניהו ובבית הלבן טוענים כי בלא מעט נושאים חלה התקרבות. אולם בנושא מרכזי, השלכות פעולה צבאית ישראלית נגד מתקני הגרעין של איראן בעת הזאת, נותרה המחלוקת בעינה.

היועץ לביטחון לאומי, יעקב עמידרור, אמר אתמול כי על אף שהמחלוקת בסוגיה הזו קיימת, שני הצדדים יישרו קו ושמו את הקלפים על השולחן. "התוצאה היא בהירות של מערכת היחסים הכל-כך חשובה הזו", אמר. "כל אחד יודע מאיפה הצד השני יוצא. אנחנו צריכים כישראלים לעכל את מה נאמר על ידי האמריקאים ולהכריע על סמך האינטרסים שלנו".

אובמה ונתניהו בפגישתם אתמולעמוס בן גרשום / לע"מ

לדברי פקיד ישראלי בכיר, בדיונים שכינס נתניהו בנושא בחודשים האחרונים הוא הטיל ספק בתרחישים שלפיהם התגובה האיראנית להתקפה על מתקני הגרעין תהיה חריפה ביותר ותכלול מתקפת טילים משולבת מאיראן, מלבנון ומעזה. הוא מתבסס על היעדרה של תגובה עיראקית לאחר הפצצת הכור ב-1981 ולשקט שלא הופר בגבול הצפון לאחר שהכור הגרעיני הסורי הושמד בפעולה צבאית, שלפי מקורות זרים בוצעה על ידי ישראל. גם אז היו תרחישים להתלקחות אזורית, אך הדבר לא קרה.

נתניהו סבור שהמשטר האיראני קיבל החלטה מדינתית מסודרת להשמיד את ישראל. לכן, בראייתו, הדיונים בעניין ממוקדים באופן שגוי במספרי הטילים שישוגרו לערי ישראל לאחר תקיפה של מתקני הגרעין האיראנים או בהערכות מחמירות על מספרי הרוגים. בראייתו, העורף הישראלי יספוג התקפה גם אם ארצות הברית תפציץ באיראן. לפיכך, יש לדבר על הסכנות הטמונות בכך שבמקום טילים קונבנציונליים, יתמודד העורף הישראלי עם הסכנה של פצצה גרעינית, שנזקיה גדולים לאין-שיעור.

"הרבה דיבורים נשמעו באחרונה על מחיר עצירתה של איראן. אני חושב שהגיע הזמן שנדבר על המחיר של אי-עצירתה של איראן", אמר נתניהו בנאומו בפני ועידת איפא"ק ביום שלישי לפנות בוקר. "פרשנים מסוימים ינסו לשכנע אתכם שהאפשרות לעצור את איראן מלהשיג פצצה מסוכנת יותר מלאפשר לאיראן פצצה. הם טוענים שעימות צבאי עם איראן יפגע במאמצים שכבר בדרך, שהוא יהיה בלתי יעיל ושהוא יעורר תגובה נקמנית אף יותר מצדה של איראן".

בשלב זה של נאומו, שלף נתניהו עותקים של מכתבים ששלחו ארגונים יהודיים למחלקת המדינה האמריקאית ב-1944 עם בקשה להפציץ את פסי הרכבת למחנות ההשמדה במזרח אירופה. נתניהו לא אמר זאת, אך המסר שלו בנקודה זו היה כי המשמעות של אי-פעולה עלולה להיות השמדתה של מדינת ישראל. "איש מאתנו אינו יכול להרשות לעצמו להמתין עוד זמן רב", אמר נתניהו בנאומו. "כראש ממשלת ישראל, לעולם לא אתן לעמי לחיות תחת צל של השמדה".

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, אינו חולק על הניתוח של נתניהו לגבי כוונותיה של איראן, אלא על הדרך לטפל בבעיה ועל לוח הזמנים. בכיר בממשל האמריקאי ציין כי תקיפה ישראלית תביא גם למתקפת נגד איראנית על ישראל, אבל גם להתקפות איראניות נגד חיילים ואזרחים אמריקאים במזרח התיכון. לדברי הבכיר האמריקאי, אובמה הבהיר לנתניהו שארצות הברית אינה תומכת בפעולה צבאית, אלא אם כן אזל הזמן לעצור את איראן, והדבר הזה עדיין לא קרה.

"השלכות פעולה, אם תינקט מוקדם מדי, יהיו לא רק על ישראל", אמר הנשיא אובמה במסיבת עיתונאים אתמול. "בכל עת שבה נבחנת פעולה צבאית, העם האמריקאי צריך להבין שיש מחיר לשלם. לפעמים הפעולה היא הכרחית, אבל לא נבחר בה כבדרך אגב. מי אמר שצריך להחליט עכשיו?".

אי-פי

"אלה המתופפים בתופי המלחמה נגד איראן צריכים להסביר את המחיר והיתרונות של פעולה שכזו", הוסיף הנשיא, בהתייחסות ליריביו הרפובליקאים שמותחים ביקורת על "היד הרכה" שהוא מפגין כלפי איראן.

שר ההגנה של ארצות הברית, ליאון פאנטה, אמר אתמול בנאומו בפני ועידת איפא"ק כי ישראל וארצו צריכות לעבוד יחד בסוגיה. "כאשר כל הדרכים האחרות ייכשלו, נפעל נגד איראן", הבטיח.

נתניהו יצא בכל זאת עם כמה הישגים מוושינגטון. בשיחות עם הנשיא אובמה ועם שר ההגנה פאנטה הוא ביקש לאשר מכירה לישראל של מטוסי תדלוק חדישים ופצצות חודרות בונקרים. בכיר בממשל האמריקאי ציין כי אובמה הנחה את פאנטה לעבוד על כך מול שר הביטחון אהוד ברק, מתוך מגמה להיענות לבקשה בחיוב ובהקדם.

בכיר בממשל האמריקאי ציין שנתניהו קיבל מאובמה שורה של ביטחונות פומביים בסוגיית הגרעין האיראני, שאותם ביקשה ישראל תקופה ארוכה. לדבריו, אובמה התחייב פומבית בצורה שלא התבצעה בעבר כי אין לו מדיניות של הכלה כלפי הגרעין האיראני. בנוסף, הבהיר אובמה פומבית שעצירת הגרעין האיראני היא אינטרס אמריקאי ובינלאומי ולא רק ישראלי, ציין כי פעולה צבאית היא אחת האופציות לטיפול בגרעין האיראני והבהיר שישראל היא ריבונית לקבל החלטה בנוגע לתקיפה באיראן. כשנשיא אמריקאי אומר דברים כאלה בפומבי, הוא אינו יכול לסגת מזה.

בבית הלבן היתה שביעות רצון מתוצאות השיחות, במיוחד לנוכח העובדה שאלה לא הסתיימו בעימות פומבי, כמו בפעמים קודמות. גם נאומו בוועידת איפא"ק התקבל בקורת רוח יחסית. בכיר בממשל האמריקאי ציין כי כשנתניהו אינו מרוצה מהמדיניות האמריקאית הוא אומר זאת בגלוי, והפעם זה לא קרה. לדברי הבכיר, בסופו של יום נאומו של נתניהו באיפא"ק ועמדתו הסקפטית כלפי יעילות הסנקציות והדיאלוג עם איראן מסייעות לממשל לגייס קואליציה בינלאומית. לדבריו, ארצות הברית מדגישה בפני מדינות העולם כי האלטרנטיבה להגברת הלחץ הבינלאומי על איראן עלולה להיות תקיפה ישראלית ומלחמה אזורית.

במקביל לביקורו של נתניהו בוושינגטון, הודיעה אתמול שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון כי שש המעצמות - ארצות הברית, רוסיה, סין, בריטניה, צרפת וגרמניה - קיבלו את הצעת איראן לחידוש המשא ומתן על הגרעין. היא לא ציינה מתי ואיפה יתקיימו השיחות. איראן, מצדה, הודיעה אתמול כי תאפשר לפקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לבקר לראשונה במתקן הצבאי בעיר פרצ'ין, שבו לפי החשד מתבצע מחקר בנושא הרכבת נשק גרעיני.

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, אמר לאחר ההודעה כי איראן חייבת לשנות מן היסוד את חשיבתה. לדבריו, יש להעניק לסנקציות הכלכליות ארכה נוספת כדי שהשפעתן תהיה רבה יותר, אך פעולה צבאית ממשיכה להיות אפשרית כל עוד טהראן אינה מוותרת על שאיפותיה לפתח נשק גרעיני.

אתמול הצהיר בכיר בחמאס כי ארגונו לא ימלא אחר הוראות איראן אם תפרוץ מלחמה בינה לבין ישראל. הבכיר, סאלח ברדאוויל, אמר לעיתון "גרדיאן" כי "חמאס אינו חלק מבריתות צבאיות באזור. האסטרטגיה שלנו היא להגן על זכויותינו". עמדה זו מבליטה את התרחקות הארגון מטהראן, שהיתה עד באחרונה מקור הכספים והסיוע הצבאי העיקרי שלו.

הירשמו עכשיו: כל חדשות היום אצלכם במייל מדי יום
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 175
  מפחדת

  תה חחוחוצחוחוצפו מימהדפוק שבחר בך להיות ראש ממשלה ממשלה שאוכלת תושביה במקרה זה רק ה יעזור לנו כל עם ישראל יתאחד וניהיה כמו בסוריה נהרוגג אותךך

 2. 174
  ביבי:

  לתקוף ומיד!(לפני שתהיה להם פצצה)ביבי בחור עם שכל ולא פראייר..

 3. 173
  בטח שלא אכפת לו אם יפלו טילים בתל אביב

  הוא יושב בירושלים עם מקלטים עמוק באדמה ומנהרות שישאפשרו לו לעבור ממקום למקום. לרוב תושבי תל אביב אין ממ"דים ואין מקלטים -הזנחה שהתחילה בימי בן גוריון ונמשכת עד היום.

 4. 172
  איזה כיף לראות את התגובות היבבניות של השמאל. תתבשמו ב10 מנדטים שלכם ותמשיכו לקרוא "הארץ".

  על אפכם ועל חמתכם נתניהו הוא ראש הממשלה בעל התמיכה המוצקה ביותר ב20 השנים האחרונות. נתראה בקדנציה הבאה.

 5. 171
  על ישראל להגיד לעולם כך: "אם אתם מפחדים מהשלכות תקיפתנו, תעשו הכל כדי שלא נצטרך לתקוף. אתם פוחדים שמחיר הדלק יעלה אם נתקוף? תגרמו לכך שלא נאלץ לתקוף". עלינו לגלגל את הבעיה לפיתחם של אירופה וארה"ב ולא להתנצל שעלינו להתגונן. ועוד דבר: נתניהו טועה ומטעה בעניין הצפי להעדר תגובה אירנית בהסתמך על אי תגובת עירק וסוריה.

  סוריה לא הגיבה כי לה גבול משותף עם ישראל והיא פחדה, בצדק, שתבוא תגובה לתגובה. אנחנו הפצצנו מתקן גרעיני בלתי לגאלי ומבחינה עולמית, היתה הצדקה לכך. לא היתה כל הצדקה לפעולת נגד לפעולנו, פעולה שהיתה מסכנת את אסד בגינוי עולמי ובנזקים אדירים למדינתו. הוא לא ידע אז שתוך זמן קצר זה יקרה ממילא.
  באשר לעירק, השיקול של צידוק תגובה דומה לזה של סוריה - העולם לא היה מקבל זאת, אבל מעבר לכך, התגובה שעירק היתה מסוגלת ליזום היתה דלה למדי, והשלכות תגובה שלנו לתגובה שלהם היו יכולות להיות הרבה יותר הרסניות מפירות תגובתם. הם העריכו נכונה שאין מקום בתגובה.
  זה לא המצב עם איראן. לאירן יש כלבלבים מצפון ומדרום לישראל שיכולים לנשוך נשיכות די כואבות. יש להם מנגנונים משומנים של טרור בכל העולם. יש להם טילים ארוכי טווח ולנו קשה לפגוע בחזרה (אלא אם כן יש לנו אמצעים שהציבור לא יודע עליהם, וכנראה שגם הם לא ולכן הם מניחים שלא נפעל). וההבדל הגדול מכלם - גם סדאם וגם אסד, ככל שהיו אכזריים ושונאי ישראל, הם היו פרגמטיים. הם פעלו מהראש. לעומת האירנים שפועלים "מהלב", מתוך אמונה משיחית שזה תפקידם בעולם הזה - להשמיד את ישראל ולא משנה המחיר. הם לא פועלים בהגיון אלא ברגש ואמונה, וכידוע, אי אפשר לשכנע מאמין וגם לא להתווכח איתו. כך הוא מאמין וכך הוא פועל.
  ואם זה נכון, כלומר, העדר רציונליות בשיקולי איראן, הרי שנתניהו קורא את המפה נכון ופועל בדרך הנכונה. הוא יביא אסון לישראל כי איראן כן תגיב, אבל ימנע אסון עוד יותר גדול. אז מה עדיף?
  טעותו הגדולה של נתניהו וכל צוותיו וממשלתו, שהם לא מסבירים נכון לעולם למה על העולם לעצור את איראן ולא על ישראל. הוא רק אומר כל הזמן שאיראן גרעינית היא סכנה לעולם, וזה לא משכנע. הוא צריך להגיד שאם לא יפעלו כנגד איראן באופן הכי דראסטי שאפשר, כמו למשל סנקציות מוחלטות וניתוק מחלט של כל הקשרים הכלכליים, המסחריים, הכספיים, התיירותיים (נידוי מוחלט), לא רק כאלה שתורמים למאמץ הגרעיני, אנחנו נתקוף ואז המחיר שהם ישלמו וההשלכות שיצטרכו לסבול מהן, יהיו הרבה יותר חמורות. הם רוצים לשמור על רמת מחירי נפט? אז שיפעלו כך שלא נצטרך לתקוף. לא לעצור אותנו, לעצור את איראן. זה צריך להיות המסר המפורש, ואת זה אני לא בשום נאום של שום גורם רישמי שלנו.
  מקווה שיש לנתניהו מישהו שקורא תגובות ומעביר לו את החשובות, כי ראיתי המון תגובות טובות במשך הזמן שניתן לאמץ רעיונות מהם.
  פורים שמח.

 6. 170
  לדעתי הכתב ניתח את המצב באופן מדוייק ונכון
 7. 169
  Netanyahoo is not so smart [Just to be polite ]
 8. 168
  ייתכן שהטילים על תל הביב ונתניה יפלו בטייבה ובטירה, הטילים על כפר סבא יפלו על קלקיליה ונבלוס, הטילים על חיפה יפלו בואדי ניסנס ואלה על חדרה יפלו על אום אל-פחם ובקה אל-גרבייה, הטילים שיכוונו אל עפולה יפלו על ג'נין, נצרת ושפרעם

  וכך אחמידינג'אד ונסראללה יפתרו עבורנו את הבעייה הערבית.

 9. 167
  הצלה והרווחה ממקום אחר,,!המלחמה הזאת לא נגד היהודים אלה נגד הרשעים שנמצאים בישראל וברוך השם שעושה לזה סוף !!!
 10. 166
  חדל בירבורים ברשת!!!!!
 11. 165
  לקח הטבח של אסד ודומיו: עדיף כיבוש יהודי על כיבוש ערבי

  עדיף עם יהודי כובש מעם יהודי נכבש.

 12. 164
  כפי שאנחנו מכירים את האיש הבלתי אחראי בעליל הזה אנחנו נקבל גם וגם.. גם טילים על תל אביב ובסופו של דבר גם פצצה איראנית
 13. 163
  עדיף לברוח מהמדינה הזו כמה שיותר מהר

  לא רוצה לחיות בצל איומי טילים או איומים בפצצה גרעינית. לא מוכן לגדל את ילדיי בפוסט טראומה וביוקר מחיה לא שפוי עם מיסוי מטורף. המדינה הזו לא נורמלית. עדיף להגר מפה למקומות יותר שפויים

 14. 162
  "נשיאים ורוח וגשם איו,איש מתהולל במתת שקר".יצא לארהב ברעש ואיומי אולטימטום ועוד וחוזר מקופלת ומקומטת.מה השיג שם? כלום מלבד אותו הכלום.

  בספר דניאל כתוב,"שני מלכים,מלך הדרום",היינו מה שיש לנו, "ומלך הצפון", מה ששם הלך מלך הדרום,,"מרמה ידברו אל שולחן אחד".ממש כפעם שעברה,עשו לו כבוד כמו למלך ואפשרו לו לנאום נאומיו,אשר מבחינתי אינם אלה "נאום הגבר סתום העין" התנכי הוותיק ומה שיצא מזה אז, היינו מבקורו ונאומיו חוצבי הלהבות הקודמים, זה מה שיצא מזה עכשיו.0.אפס אחד גדול.כלום במאום.ספין גדלות ושגעונו להראות חשוב בארהב בעיני העם בארץ "והארץ לעולם עומדת".למי שרואה זאת מהצד כמוני אינו רואה אלה משתפ,כעבד כנוע של האמריקנים המנהל את עניינם הם בארצנו ולא את ענייני מדינת ישראל,לא בארץ ישראל ולא בארהב.ולצערי, אם זה מה רואים אז זה מה יש ותחשבו על זה..תודה..הגוי..

 15. 161
  נתניהו צודק 100%. את אובמה ישראל מעניינת כקליפת השום. רק האינטרס האישי מדריך אותו. על עיתון הארץ, הואיל והעיתון הזה שם לו למטרה לפגוע במדינה ובאזרחיה בכל דרך שניתן,כולל כתבים בוגדים, הגיע השעה שהממשלה תעשה מעשה ותסגור עיתונים בוגדניים. חלק מאמצעי התקשורת מנצלים את סופר-דמוקרטיה והאימפוטנטיות של הממשלה.
 16. 160
  לא מאמין למילה של ביבי גם לא לוו החיבור.
 17. 159
  מגולמניית ביבי את ברק תחריב את ישראל טוטאלית
 18. 158
  יש פה תגובות של אנשים עם קצף על השפתיים:"הכל בגלל הכיבוש",מסכנים...

  עיניהם עצומות לרווחה, לא מבינים דבר בתרבות האיסלם הסובבת וחוזרים על מנטרת הכיבוש. אומללים.

 19. 157
  מכה ניצחת

  לפי מקורות זרים יש לישראל יכולת גרעינית . אם כך יש להטיל על אירן פצצה כזאת , כל פעולה אחרת כמו חיסול של מפעל כזה או אחר , במקרה הטוב תעקב מעט את התהליך . ותגרום נזק עצום לישראל בכך שתיתן ליגטימציה ותמיכה בעולם לכל צעד מלחמתי של אירן נגד ישראל . אלו שתי הברירות , אין בילתן

 20. 156
  התגובה האיראנית+חזבאללה עלולה להביא לכ-1,000,000נפגעים והרס הכלכלה
  1. שכחת את הצונאמי המדיני, כמו שהיה בספטמבר. אה... רגע...
 21. 155
  סביר להניח שכל הבכירים יעזבו את הארץ לפני שתנתן ההוראה
 22. 154
  ואיפה אתה תהיה??????

  איפה אתה תהייה בזמן שיפלו פצצות על תל-אביב, אדון ראש ממשלה?
  זו שאלה רטורית שהתשובה לה ידועה לכל ציבור הבוחרים: אתה, ראש הממשלה+שרה+שני הבנים ושומרי הראש של כולכם תסתתרו במקלט האטומי שבנית למשפחת המלוכה בהרי ירושלים. אולי יהיה מקום גם לממשלה הענקית שהקמת ולצוות היועצים המנופח שלך.
  אנחנו, תושבי ישראל? מה איכפת לך מה יקרה לנו , אלא אם כן זה יקרה בשנת בחירות!!!!!!!!!!

  1. ברור שהוא יסתתר במקלט האטומי. הוא צריך שימשיכו להצביע בעדו ובעד הליכוד!

   שחס וחלילה לא יחלקו את ירושלים.

  2. יש מקומות שרק על הרעיון של מקלט לנבחרים היו עולים על הבסטיליה ומכסחים כל מי שמעורב בשערוריה הזו.
 23. 153
  אי אפשר גם וגם?
 24. 152
  טילים על ת"א=פחות מצביעים לשמאל=נצחון מדינת יש"ע על ישראל=טוב ליהודים של ביבי!!!
 25. 151
  עדיף שביברק ילכו הביתה
 26. 150
  ביבי כבר קונה מטוסי תדלוק ארוכי טווח, במקום לדאוג לזקנה במסדרון. אחרי זה יגיד שחבל על הכסף וחייבים להשמש במה שקנו, ושהזקנה ממילא חולה במסדרון ולא יזיקו לה טילים על הראש.
 27. 149
  וושתי ואחשורוש בראש מדינת המתנחלים

  אנו שבגבולות הקוו הירוק היינו עד היום "הפרה הנחלבת" , ומעתה נהיה גם "בשר תותחים". טילי החיזבאללה מכוונים אל איזורים צפופי אוכלסין במפרץ חיפה, הכרמל, ת"א וגוש דן, לעומת זאת אריאל ומיגרון ... יהנו מחסינות מתוקף קרבתם לאילו אותם הם רוצים לגרש. במדינת המתנחלים החיים מסובסדים, ב"מדינת ת"א" חיינו הם הפקר על פי משנתו של ביבי, אנו משלמים ברמת חיינו לטובת רמת החיים של המתנחלים ובקרוב גם דמינו ובתינו יהיו הפקר, על פי מצב רוחו הפרנואידי של ביבי .
  ומה שנותר לומר בערב פורים זה הוא : אנו מתגעגעים לחוכמת מרדכי ואסתר שידעו בעת צרה להפוך את הקערה על פיה, אך לנו יש את אחשורוש וושתי.

 28. 148
  פצצה בידי אירן פשוט תשווה אותה לישראל (לפי מקורות זרים). רק תסביך מצדה יראה בזה איום קיומי, ולא פשוט לקיחת צעצוע (הפצצות בלבנון ועזה) מילד מפונק.
 29. 147
  אין באמת סיבה לתקוף באיראן

  כל הפעולות שמתבצעות באיראן בשנתיים האחרונות (בין אם ישראל או ארה"ב מבצעות אותן), פלוס הסנקציות, הרבה יותר יעילות מאשר פעולה צבאית תהיה.

 30. 146
  נמאס נמאס מהשימוש בשואה- התשובה היא "פורים באירן" של ארצנהדרת-לינק

  http://www.mako.co.il/news-columns/Article-7d658427889e531018.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=786102762

 31. 145
  המשוואה של נתניהו: עדיף טילים על תל-אביב על פני מחאה בתל-אביב
 32. 144
  השאלה האמיתית היא האם עדיף אלפי טילים שיעופו בודאות על תל אביב מסיכוי אחד למיליון שהאיראנים אשכרה ישתמשו באטום בעתיד

  נתניהו מוליך את כולנו למלחמת חורמה

 33. 143
  ביבי ושרה ישבו במקלט אטומי עם צאצאהם בירושלים כשיפלו טילים בתל אביב

  אין סוף להצהרותיו השערוריתות של מחרחר המלחמה

 34. 142
  לביבי יש "היסטוריה" נגד תל אביב

  כשהוא חזר מוויי פלנטיישן, אחרי הסכם ווי, בשדה התעופה , כשכולם מחכים לשמוע נאום של תקוה, הוא תקף את השמאל והנה זה יוצא לו בצורה אחרת, לא איכפת לו תילים על תל אביב

  ואז מה, הוא יפיל פצצה גרעינית על איראן ?

  נתניהו מסוכן, מסוכן מאד ליהודים "

 35. 141
  חבל על הדיבורים, הקיסרית החליטה לתקוף

  זהו, אנחנו אבודים, הקיסרית החליטה על תקיפה ואף אחד לא יזיז אותה מדעתה. ימים שחורים למדינה ולליליאן פרץ

 36. 140
  הקיסרים יחגגו והעם ימות

  סמרטוטיהו והקיסרית יהיו מוגנים והעם ימות כמו זבובים. עד שהמשפחה הקיסרית לא תטיל חורבן מוחלט על המדינה הם לא יירגעו. אובמה תציל אותנו מהזוג המבחיל הזה

  1. המשפחה הקיסרית לא תנוח ולא תשקוט עד שתחסל את כל המפעל הציוני.
 37. 139
  אנחנו צריכים כישראלים לעכל את מה נאמר על ידי האמריקאים ולהכריע על סמך האינטרסים שלי."
 38. 138
  להכין את המסכות אב"כ והחדרים האטומים !

  להתכונן לגרוע מכל ולקוות לטוב ביותר כך ינהג אדם אחראי וחכם ובריא בנפשו ,ולא יטמון את הראש בחול .מי שמצהיר על כוונתו להשמיד את ישראל מתכוון לכך בדיוק כמו שהיטלר אמר ואיש לא האמין, אם ישראל תתקוף או ארה"ב יש סיכוי גבוה מאוד שיפלו גם טילים כימיים , כדאי לחלק מסכות לשאר האוכלוסיה שאיו לה מסכות ומהר ! ושלא נמצא את עצמנו במחדל הבא !

 39. 137
  אם באמת יתגשמו נבואות הזעם, תושבי תל אביב והמרכז היקרים אל דאגה אצלנו בשומרון יש מספיק מקום לכולם.אנו מבטיחים לארח אתכם ולדאוג לכם לא יחסר לכם דבר .
 40. 136
  המשוואה של עיתון "הארץ" = עדיף להיות פחדן ותבוסתן...
 41. 135
  לביבי וחבריו השתן עלה לראש איש לא יעיז להשתמש בנשק גרעיני כשיודע

  שלצד המותקף יכול להפיל עליו שואה גמורה

  1. ואם הוא משוגע ? ? ?
 42. 134
  תקשורת פוליטיקאים נמאסתם!!!

  נמאס מההפחדות ,מהטילים ומהאטום
  הכל ספינים ושטויות
  התעצמות של אירן היא בעייתם של המפרץ,של סעודיה ושל המערב
  לפוליטיקאים קל יותר להתעסק עם אירן מלהתעסק בבעיות החשובות

 43. 133
  די לכותרות על התקיפה, נמאס!

  לא מבינה למה אתם נותנים מקום לספינים של נתניהו אודות התקיפה באיראן, נמאס, או שתעשו שיעורי בית ותביאו את הסיפור האמיתי של מה באמת קורה או שתפסיקו לקדם את נתניהו בקמפיין הבחירות שלו.

 44. 132
  הדבר המשעשע ביותר אולי, שלא הוזכר, הוא התרחיש שכבר מתחיל להתממש לגבי ההאטה במשק.

  נתניהו ונאמנו שטייניץ לא מפסיקים להסביר לנו, כיצד ישראל בהנהגתם מושכת השקעות זרות, צולחת ללא פגע את המשבר הכלכלי העולמי, ועוד מכריזה על פרויקטים אדירים בשת"פ בינלאומי (קו הרכבת לאילת, תעלת-הימים).
  אבל ראו את הבורסה בת"א בשבוע האחרון - המחזור הנמוך ביותר באחד-העם בשמונה השנים האחרונות.
  הכסף בורח מפה כאחוז שד. גם המשקיעים הזרים, וכם הגופים המוסדיים, מעבירים את הכסף, ומהר, לבורסות חו"ל.
  וכל זה לפני שנורה אפילו כדור אחד מצ'וקמק, שלא לדבר על טיל.
  הרי כל הברברת המטורפת הזו על מלחמה אזורית, בין מדינת-גרעין לבין מדינה השואפת לגרעין, יפרקו פה את המשק לגזרים.

  1. רגע: אז לצמיחה לא אחראים ביבי את שטייניץ, אבל להאטה הם כן אחראים?

   ואני מניח שאירן לא קשורה לעניין, היא סתם עומדת מהצד. בטח כשקיבלת מכות בתיכון האשמת את עצמך ולא את התוקפנים. מסכן.

 45. 131
  טילים על תא - אולי סופסופ אצליח לקנות דירה בבלפור...
 46. 130
  טוב ציפור מתה אחת ביד. . .

  מצפורים מראש כל גג. . . הארץ משוועת, הגיעה
  עת לטעת, כל אחד יקח לו עץ, באתים נצא חוצץ!

  ביבי לא מתלוצץ. . .

  [9:56]

 47. 129
  ביביליברמן: וכשלמצרים יהיה פצצת אטום - תפציצו אותם ? וכשלערב הסעודית ?

  איזה אווילות ! פצצת אטום עוד כמה שנים תהיה להרבה מדינות, את הההפצה של טכנולוגיות חדשות א"א להפסיק לאורך זמן, אז במקום לחשוב על פיתרונות אמיתיים חוזר ביבי לימיו הטובים - לירות בכולם !
  אם בראשות ארה"ב היה דביל כמוהו היו מפציצים ממזמן את צפון קוריאה.
  אולי תראה מה קרה במלחמה האחרונה וגם תבין את מגבלות צה"ל.

 48. 128
  עדיף טילים על רחביה...
 49. 127
  כל עוד הטיל לא יפגע בי במשפחתי וברכושי (ואני תל אביבי) אז עדיף טילים על ת"א מאשר אירן גרעינית

  הבעיה היחידה היא שאין הבטחה כזאת.

 50. 126
  500 טילים על תל-אביב = 50 מגרונים חדשים. זה עד כדי כך פשוט. תוכלו להתנחם בעובדה שאתם ומשפחותיכם נקברים למען יישוב יו"ש.
 51. 125
  הסכנה הקיומית הגדולה בישראל היא בנימין נתניהו - במקום שהוא ניצב ישנו ריק, וואקום חור שחור.

  כוחה של חברי הממשלה הזו מקסימום בלשונם, בהבל פיהם הם בונים רכבות, דיור, ערים חדשות בנגב, מדבירים את העוני, יוצרים צמיחה פנטסטית, פותרים את בעיית הגרעין האיראנית, עושים שלום בטוח ומה לא... איך התבטא דוד גרוסמן ביחס לממשלה הקודמת, הנהגה חלולה. זה רלבנטי בדיוק להנהגה הנוכחית, כי במקום שהיא עומדת ישנו ריק, וואקום, חור שחור השואב את כולנו לתוכו ללא שום מוצא נראה לעין. במקביל נתניהו, ליברמן והימין המשיחי מובילים אותנו להתאבדות קולקטיבית של מדינת ישראל. בספרה של ברברה טוכמן מתוארים תהליכים בו מדינות מקבלות באופן שיטתי את כל ההחלטות הלא נכונות למרות שכל המידע הרלבנטי היה מונח לפניהם. כדאי להזכיר לאזרחי מדינת ישראל שכה התלהבו מנאומו המשובח של נתניהו בפני בתי המחוקקים האמריקאים שכך בדיוק חשו אזרחי מדינת ישראל ערב מלחמת יום כיפור.

 52. 124
  נתניהו מתגלה כאחד המנהיגים הגדולים בעולם, עם הרבה אומץ, בניגוד לתדמית שניסו לבנות לו
  1. אכן בחור אמיץ - לגור עם שרה בלי שכפ"צ . - אין פלא שנמאס לו והוא רוצה לפוצץ את הכל - רק אולי שיעזוב אותנו מהסיפור הזה שלו ושל שרה ושיתפוצצו לבד אם מתחשק להם? מה דעתך ?
 53. 123
  הפרסים לא יעיזו לשלוח טילים לישראל, מסיבה אחת פשוטה

  הם יודעים שאנחנו נמחק להם עיר או שתיים,
  ונפיל את המשטר החולה שלהם.

  וזה הרי הדבר שהכי חשוב להם - להשאר בשלטון.

  (וזו גם הטעות הכי גדולה שלנו - שאנחנו הולכים על הגרעין שלהם, במקום על הפלת המשטר החולה הזה.
  הרי אם היינו מפילים את המשטר החולה הנוכחי, אז משטר שפוי, היה מפרק את הגרעין בעצמו - בלי צורך להפציץ שום דבר)

  1. אם כבר אז תחשוב בגדול למה רק להפיל את המשטר למה לא לכבוש את סין והודו - אפשר להקים שם ים של התנחלויות וקברי צדיקים לאין ספור.
  2. אם הפרסים יבנו פצצה בהרבה כסף, הם לא יבזבזו אותה על ישראל - ראית פרסי זורק משהו סתם ?
  3. בהחלט מסכים.

   זה ברור מאליו שהשלטון שם הוא הבעיה, וגם ברור מאליו שביבי לא רוצה לטפל בבעיה אלא לרכב עליה. פשוט מאד.

 54. 122
  זה רק אני או שלהרבה אנשים נימאס לשמוע על איראן איראן ואיראן .

  א. לא מאמינה שביבי יתקוף את איראן כדי לתקוף את איראן צריך ביצים דבר שלביבי אין, הבן אדם הזה בקושי יכול להחליט אם להשים מע"מ על פירות וירקות או לא הרי ידוע לכולם שהוא זגזגן .
  ב. על אוסמה .אה אובמה לא כדי לבטוח איך ניקולס קיג' אמר: "פעם יש 2 אנשים שאני סומך עליהם 1 זה אני השני זה לא אתה ."

 55. 121
  עם שפעת עונתית רגילה לא מיסתדרים...
 56. 120
  יש מממממ

  המשוואה של נתניהו את נכונה על תמיד

 57. 119
  נתניהו, חוד החנית. גיבור מהמקלט האטומי שחצב לא מזמן
 58. 118
  טל-אביב???
 59. 117
  בכלל עדיף בלי ת"א
  1. כן, תל-אביב מזכירה לך יום-יום עד כמה אתה עלוב.
  2. נראה שאתה לא מבין בדיחות (וגם קצת גס רוח..)
 60. 116
  נוסחת הספין הקבועה של נתניהו גובלת בסכיזופרניה

  מצד אחד אנו עומדים מדינה קטנה ומסכנה העומדת בסכנת השמדה כאחד מגמדי העולם הזה ומאידך אנחנו מנהלים מדיניות של כיבוש וסיפוח כאחת המעצמות הגדולות בעולם ויכולים גם להכריע בכוחות עצמנו מעצמה אזורית כמו אירן שלא לדבר על הגוש האיסלמי בכללותו שאינו נחשב לאיום רציני בשבילנו.
  ולא ברור מי המטורף שם האם זה הביבי או השרה או הברק או כולם ביחד

  1. צודק, למשולש הקדוש ביבי\שרה\ברק גם טורקיה זה כסף קטן, ואפשר להחרים לה ספינות כשבא לנו.
 61. 115
  מספפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפיק
 62. 114
  הטעות הפרוידיינית בכותרת זועקת לשמיים

  טילים על טל אביב . נראה מעניין

 63. 113
  מה? זה עדיף על זה? לא עדיף לפעול לשלום? איזה עולם מעוות יש לביבי ולנו!
 64. 112
  צודק. ביחוד שבת"א יש רוב למצביעי המרכז-שמאל וכמעט אין שם חרדים
 65. 111
  עדיף טיל ברחוב שוקן מפטריה על כל תל אביב וסוף לצנזורה של משטרת מחשבות
  1. רושדי יקר, אם יש לך קשיים לחשוב -- זה לא בגלל "הארץ" :)
 66. 110
  אובמה ונתניהו - שני המנהיגים המסוכנים בעולם
 67. 109
  לפי הכותרת-הכותב מעדיף פצצה גרעינית על תל אביב מאשר טילים?!
 68. 108
  ביבי ישמח אם תל אביב המרגיזה והביקורתית תיעלם לו סוף סוף מהעיניים
 69. 107
  אני גר בתל-אביב ואני בעד התקיפה. אבל לדעתי, גרוע מכל זה הכותרות מהסוג הזה המזריעים פאניקה בין האנשים שבאמת גורמת נזק..
  1. מעניין שהפליטים מרוסיה שהשתכנו בארץ לא למדו לקח מפלישת רוסיה לאפגניסטן, ומחפשים אקשן ומלחמות גם בארץ שנתנה להם מקלט.
  2. Vegam lo lamdu eavrit
 70. 106
  תיקון המשוואה שלו היא: עדיף טילים על תל אביב מסיום הכיבוש
  1. תדייק בבקשה

   אם הפלסטיזים היו רוצים לקבל את השטחים-לא היה כיבוש-אבל הם רוצים את ישראל-אז מה הטעם להחזיר אדמה שלפי ההסטוריה שיכת לנו?! תראו מה קרה עם עזה.המשוואה אומרת שאם יפלו טילים על תא-אולי השמאלנים ירגישו משהו ויתעוררו.

 71. 105
  פחדניהו מטורף כפייתי על אירן .עדיף לטפל בהתיק'רויות
 72. 104
  עדיף טילים על תל אביב. נקודה. הגיע הזמן לפוצץ את הבועה הזאת! :)
 73. 103
  אני מכיר בחור שהגיע מאיראן- היחיד ממשפחתו היהודית מפני שזו העדיפה להישאר שם כמו רוב היהודים. טוב להם ומוותרים על גן העדן הישראלי. הבחור הזה צוחק כשביבי משווה את איראן לגרמניה הנאצית וטוען שביבי לא מבין כלום ממה שהוא מדבר.
  1. גם בשנות השלושים של המאה הקודמת. היו יהודים שחיו בגרמניה ואמרו גרמניה הנאורה והליברלית "אין מצב שהם ישמידו את היהודים".
 74. 102
  אובמה, ביבי, ואחמדיניג'ד משחקים בנו!

  אובמה: הסיבה היחידה שלא גרעין איראני זה בכדי שלא תהיה עוד מעצמה גרעינית שלא משתפת עימו פעולה, בנוסף, גרעין איראני ייצור הרתעה מטורפת ויחזק את איראן ובכך זה עלול לפגוע בייצוא הנפט ממדינות אחרות באיזור ובכך לפגוע באינטרסים כלכליים מובהקים של ארה"ב

  אחמדינג'ד: מנסה להפוך את איראן למעצמה גרעינית בכדי להתחזק, מאיים להשמיד את ישראל כדי להפוך בעיה עולמית לבעיה בין שתי מדינות, ובכך להתמודד מול שעיר לעזאזל שיש לו סיכוי אמיתי להביס במלחמה צבאית. מכיוון שהעורף הישראלי מופקר, ואנחנו מוקפים באויבים, אם יהיה עימות צבאי יהיה לנו אלפי הרוגים בעורף! זכרו מה אמרתי!

  ביבי: ביבי לא רוצה להתמודד עם כל הסכסוך הישראלי פלסטינאי, ובנוסף, מצביעים מפוחדים נוטים להצביע לביבי. "הם מ-פ-ח-ד-י-ם"? לא, אנחנו מפחדים, לכן אנחנו מצביעים לביבי.
  לכן לביבי מאוד מאוד נוח המצב הנוכחי, זה גם עוזר לו לחזק את קשריו הרעוערים עם הארה"ב.

  אז תראו מה נוצר. אובמה בסופו של דבר לא יתמוך באמת בישראל, הוא רק אומר זאת בשביל הסיכוי שאיראן תתקפל. איראן לא תתקפל, אנחנו נתקוף, יהיו הרוגים רבים אצלינו, אובמה ישב בחיבוק ידיים או לפחות יחכה זמן רב מדי לתקיפה באיראן.
  יהיו בארצינו הרוגים רבים, והמעמד של השלטון הקיצוני באיראן יתחזק, כמובן שלא נצליח לעצור את תכנית הגרעין האיראנית. אובמה לא יפלוש כי פלישות לא עוזרות לנשיאים אמריקאים בבחירות.

  החיים שלנו, נתונים בידי 3 אינטרסנטים ציניים,

 75. 101
  סליחה, לי כבר יש תוכניות אחרות לקיץ. ילדים תפסיקו לריב!
 76. 100
  מדוע מתיחס הכתב כאילו המלחמה היא נתניהו אישית נגד איראן?

  האם עיתון הארץ איננו חלק ממדינת ישראל?
  האם מערכת הארץ יודעת יותר מאשר גופי המודיעין לאן פני איראן?
  האם מערכת הארץ מוכנה לסבול איראן גרעינית?
  גם לו הייתה מפלגת מרץ בשלטון היו פניה למלחמת מגן נגד איראן.
  אז תפסיקו לשחק אותה כאילו אתם הניטראלים ונתניהו הרשע.

  1. אתה צודק - היא לא רק של נתניהו אלא גם של אהוד ברק.
 77. 99
  מה לא עושים עבור כסא ומנעמי החיים למשפחה
 78. 98
  הסיבה ברורה: נתניהו הוא ראש ממשלת ההתנחלויות והכיבוש. גם אלף טילים שיחריבו את מרכז הארץ לא יאלצו אותו לצאת מהשטחים. לעומת זאת, איראן גרעינית עלולה להציב לו אולטימאטום לצאת מהשטחים, והוא ייאלץ להיכנע.
  1. נתניהו הוא ראש ממשלת "מדינת ישראל" והוא יודע שאיראן גרעינית, תציב לנו אולטימטום לסגירת המדינה. הם גם לא מסתירים זאת.
  2. אם וכאשר יציגו האיראנים אולטימטום גלוי, כפי שאתה טוען, כללי המשחק משתנים. היזכר במשבר הטילים בקובה.

   הרוסים ניסו ליצור מציאות מול חופי ארה"ב, שהייתה למעשה אולטימטום לא מוצהר - למנוע מהאמריקאים כל פעילות באזורי סכסוך בעולם, שבהם היו לברה"מ אינטרסים משלה.
   תחת המטרייה הגרעינית הזו, עם נשק מספיק בידי הרוסים למחוק את רוב הגלובוס, יצאו האמריקאים והטילו אמברגו ימי על קובה.
   וראה זה פלא - הרוסים נסוגו, עם כל הארסנל הגרעיני שהיה בידם.
   בחזרה אלינו - אף אחד לא יסגור לנו את המדינה.לפעול אפשר גם מול איום גרעיני.

  3. כשאירן תשלח אטום לא יהיו שטחים
  4. אבל אז. כבר יהיה בידיהם נשק גרעיני. אם אפשר לפעול שלא מול נשק גרעיני, זה עדיף.
 79. 97
  אובמה אמנם יותר גבוה מנתניהו אבל בפרופיל לנתניהו יש עובי כפול. תמשיך לזלול ולעשן סיגרים, ביבי!
 80. 96
  המתנה טקטית לרגע הנכון לתקיפה הינה לגיטימית. המתנה לצורך מו"מ עם משטר רצחני הדוגל בהשמדת עם אינה לגיטימית.
 81. 95
  ברק רביד, לך ללמוד מתימטיקה וגם קצת צניעות
 82. 94
  and he is right, because it will happen anyway

  if Iran will be nuclear, Hizballa and Hamas wont be afreid anymore.

 83. 93
  זאת המשוואה האמיתית שנתנייהו הציג: עדיף טילים קונבציונאלים על תל-אביב = מפצצות גרעיניות שיפלו עלינו, במידה ויהיו בידי האיראנים
 84. 92
  או שמא, "עדיף טילים באיראן על פני פצצה בתל אביב"? הכל שאלה של ניסוח...
 85. 91
  להרגע בבקשה

  עדיף להחמיץ הזדמנות לחידוד לשוני מאשר לומר דבר שטות.

 86. 90
  השמאל העלוב רק מתל אביב אכפת לו

  אין בושה לשמאל מעדיפים אטום מאשר טילים על תל אביב אבל שנופלים בדרום זה לא כמו על תל אביב שם זה מקום לא חשוב
  אין מה להגיד עליכם יותר. אתם פשוט עלובים

 87. 89
  ברור שזו ההעדפה שלו: הוא אף פעם לא סבל את תל-אביב!
 88. 88
  כמובן, עדיף לחכות עד אחרי שהפצצה תיפול על תל-אביב! זו תהייה ההוכחה הניצחת, הדרושה, שלאיראן יש פצצה גרעינית
 89. 87
  האירנים יגיבו הרבה הרבה יותר קשה מסדאם חוסיין

  תהיה פה מלחמה מאד קשה

 90. 86
  ביקור מוצלח מאוד לנתניהו. עכשיו יש ליישר קו עם אובמה לחצי שנה הקרובה ולתת צאנס אחרון לסנקציות.
 91. 85
  פצצה על ת"א

  ומה אתם מציעים- לא טילים על תל אביב- פצצת אטום על תל אביב?

 92. 84
  המשוואה האמיתית של נתניהו:

  עדיף טילים על כולנו, מאשר לוותר על מגרון.

  1. שני מיגרונים
 93. 83
  אל תדאגו, עיתונאי הארץ. נתניהו הגיע להסכם עם איראן שהם יפציצו את ירושלים ואת קרית ארבע ולא את תל אביב. די עם האובססיה שלכם.
 94. 82
  בחירות עכשיו

  עם הסיסמה ״טילים על תל אביב״ זה הזמן הנכון, ביבי, ללכת לבחירות. אני בטוח שתקבל את אמון הציבור, אבל כדי להיות לגמרי בטוח כדאי שנשתמש בגימיק נוסף: יום לפני הבחירות אתה תודיע שלאות סולידריות עם המון חסרי המקלטים של דרום תל אביב, אתה מוותר על הבונקר שלך בהרי ירושלים ובמקום זאת אתה ושרה תנהלו את הקרבות מהחפ״ק שלכם בשכונת שפירא. כדוגמת המלך שסרב לנטוש את לונדון בימי הבליץ.

 95. 81
  עדיף להחליף את נתניהו מאשר טילים על תל אביב

  המטרה, לפנות את תושבי המרכז לשטחי פינוי בשטחים, ווח"כ לטעון כי יהודה ושומרון הינן עורף אסטרטגי ולכן אסור לפנות שטחים אלה. כך הורגים 3 ציפורים במכה אחת: את תושבי ת"א, השטחים בידנו וכאילו מצילים את עם ישראל לנצח. ביבי, אל תשחק בחיינו אינך צרציל.

 96. 80
  פנייה לאנשי התקשורת: עיזרו לביבי לקבל החלטה

  נראה כי אין ביכולתו של ביבי לקבל החלטה על הפצצה.
  הוא יחפש הסכמה לאומית - שלא ימצא כ"כ מהר.
  אובמה משיקוליו שלו , לא מעוניין בהפצצה כעת.
  יש לאובמה התנגדות בינ"ל רבה(סין, ברה"מ).
  איראן גרעינית היא סיוט מטורף. אחדיניגאד לא ישאיר את האיום
  על הנייר. הוא ינסה למנף אותו , בדרכים כאלו ואחרות.
  אם יהיה לאיראן נשק גרעיני - ישראל לא ממש תהיה מדינה חופשית.
  רבים וטובים לא ירצו להיות כאן במציאות כזו.
  המפתח לפיתרון הוא לתת לביבי את התמיכה לה הוא זקוק
  כדי לקבל החלטה קשה זו.
  מי שיכול לעשות זאת זה התקשורת בישראל.
  לא נשאר הרבה זמן.


 97. 79
  החלופה למלחמה-הסדר מדיני עם הפלשתינים,זול יותר,יעיל יותר

  האמת הנוראית היא עימות כולל או הסדר עם הפלשתינים המנטרל את העוקץ מהסכסוך האזורי.
  במילים פשוטות יותר-התנחלויות או שקט.
  חזון איראן אושוויץ של ביבי משתלב עם חזון ארץ ישראל השלמה ומסיט את הדיון מן העיקר.

 98. 78
  ממשלת ישראל מפקירה את ישראל. לפוליטיקאים יש איפה להתחבא...
 99. 77
  אז ביבי והימין/מרכז צודקים?
 100. 76
  טבח בזרחן לבן זה המפלט של נתניהו וליברמן

  מרחץ דמים אזורי מפלטו הראשון של הנבל הציוני!

 101. 75
  מירוץ חימוש בלתי פרופורצינלי למדינה קטנה

  מרוץ חימוש מביא מלחמות
  התחמשות בלתי פרופרציונלית לגודל גודלה מהווה זרז למלחמות מיותרות.
  על מעצמות העל צריכות להטיל אמברגו צבאי על ארצות המזרח התיכון ובכך יוכלו להביא פון כל הסיכסוכים באזור

 102. 74
  נתניהו דואג לכיסא שלו.אזרחים פחות מדאיגים אותו...

  גם ליברמן אותו דבר.

 103. 73
  פנייה לאנשי התקשורת בישראל: עיזרו לביבי לקבל החלטה

  נראה כי אין ביכולתו של ביבי לקבל החלטה על הפצצה.
  הוא יחפש הסכמה לאומית - שלא ימצא כ"כ מהר.
  אובמה משיקוליו שלו , לא מעוניין בהפצצה כעת.
  יש לאובמה התנגדות בינ"ל רבה(סין, ברה"מ).
  איראן גרעינית היא סיוט מטורף. אחדיניגאד לא ישאיר את האיום
  על הנייר. הוא ינסה למנף אותו , בדרכים כאלו ואחרות.
  אם יהיה לאיראן נשק גרעיני - ישראל לא ממש תהיה מדינה חופשית.
  רבים וטובים לא ירצו להיות כאן במציאות כזו.
  המפתח לפיתרון הוא לתת לביבי את התמיכה לה הוא זקוק
  כדי לקבל החלטה קשה זו.
  מי שיכול לעשות זאת זה התקשורת בישראל.
  לא נשאר הרבה זמן.


  1. אחמדיניג'אד כבר לא רלונטי

   כוחו נחלש משמעותית בבחירות וסר חינו בעיני מי שבפועל שולט באיראן ושכוחו התחזק משמעותית בבחירות הלו הוא מיודענו המנהיג הרוחני עלי חמינאי

 104. 72
  ביבי רוצה מלחמה לפני הבחירות. לו יש מקום בבונקר של הקריה
 105. 71
  הגיע הזמן לקחת מראש הממשלה הזה את המנדט אפילו לחשוב להפוך את תל אביב למצדה.

  מספיק עם ההפחדות. מספיק עם התקליט השבור הזה. אף מדינה לא תשתמש בנשק גרעיני כלפי מדינה גרעינית אחרת בידיעה שזו תהיה הפעולה האחרונה שתעשה לפני שעיר הבירה שלה תושמד.

  תאמינו או לא, אבל אפילו האיראנים לא מוכנים ש"האומה האיראנית" תיעלם בשל גחמה של הנהגה רדופת שדים מהעבר ואפופת פנטזיות משיחיות (נשמע מוכר?).

  ישראל חמושה עד הגרון ביכולות השמדה שמרתיעות כל מנהיג, שפוי או לא, מלהתעסק איתה. במקום לשבת בשקט ולטפטף מידע (למקורות זרים) על גודלו של הנבוט מאחורי גבה, היא עסוקה בדימויים קמאיים של מנהיגים חסרי חוט שדרה שלא מסוגלים אפילו להחליט על שינוי מחיר העגבניות בשווקים.

  אם באמת חושב ראש הממשלה לצאת למלחמה הגדולה ביותר מאז קום המדינה, יזיז נא את עצמו ויפנה לאזרחי המדינה לפני שהוא מוציא להורג חלק ממשפחתי החיה בתל אביב, יישיר מבט אליהם, ידבר איתם "דוגרי" ויאמר להם כי אנו לפני "מצדה 2.0". היות שכולנו יודעים שזה לא יקרה - אם אכן זורם החול בשעון לקראת מופע הקמיקזה של ראש הממשלה (תומת נפשם של התל אביבים יפי הנפש עם הפלשתים), ייתכבד השלטון הישראלי ויבין שאנחנו, תושבי המרכז בעלי המשפחות והנכסים, לא ממש מתכוננים לחכות שייפול עלינו הקיר בסלון.

  אם אכן מתקרב זמן ההחלטה (בדיוק כמו ב- 1939) של "כל אדם לעצמו", נראה לי שהפעם תיאלצו להסתדר בלעדינו. 106. 70
  בטח מבחינתו של נתניהו עדיף טילים, כי מה אכפת לו - הוא ושרה ישבו בבונקר
 107. 69
  הציניות של נתניהו

  אתה מסכים לטילים על תל אביב כשאתה גר בירושלים ותסתתר במקלט אטומי.
  קל להיות לוחמני כשהבן שלך בדובר צהל ולא ביחידה קרבית כמו בנינו ונכדינו.

 108. 68
  טילים על תל אביב זה ענין של זמן

  יש היום קטיושות לחיזבלה חמאס פתח ואסד
  שמגעיות לתל אביב והעימות הבא כבר בדרך ככה זה במזרח התיכון.

 109. 67
  ממשלת הימין הקיצוני של נתניהו ממשיכה לזרוע פחד ואימה בראשים שלכם

  ועכשיו גם מגישה את הראש שלכם בלי למצמץ, והכול עבור טילים.
  זה טירוף חימוש ובהלת ממשלת ישראל אל נוכח שינוי במאזן האימה, עם זה אפשר עוד לחיות.
  אבל אלפי הרוגים בכול הארץ, אנחנו בבעיה רצינית כשהראש לא סופר את העם.
  כמו כן יכול היה ראש הממשלה לבחור ערים נוספות למשוואה אבל זו דרכו הדמגוגית להמשיך את האיבה בין שמאל לימין בין חילונים לחרדים ולהמשיך לשסע את המדינה למחנות.

 110. 66
  ביבי נתניהו הוא הפצצה האיראנית. סכנה לבטחון ישראל
 111. 65
  המשוואה של נתניהו: מדינת ישראל בלי ארץ ישראל בשלמות = 0
 112. 64
  אילו היה דואג לצייד את ערים במערכת ענפה של מינהרות תת-קרקעיות (רכבת תחתית)

  מבטיח הגנה בסיסית לאוכלוסייה אולי לא הייה מחויב לאחר מכן לעמוד למשםט על האסון שיתרחש. אין לנתניהו רשות לתקוף מבלי לחשוב על המחיר ועל למנוע שואה על חוסר שיקול נכון.

 113. 63
  האיום עלישראל זה נתניהו בעצמו
 114. 62
  מי יכול לסמוך על שיקול הדעת הזה ???
 115. 61
  אדוני הצאר ביבי הראשון, אנחנו לא בני עמך הכנועים ואתה לא מנהיגנו הדגול. הכס הקדוש
 116. 60
  בטח ביבי גר בירושליים

  מה איכפת לו אם יהיו טילים על תל אביב?

 117. 59
  נתניהן חי בעולם הזוי, בחלקו דמיונות שווא ובחלקו רפיון שכל

  ישראל תלויה בארה"ב יותר מתמיד ,כלכלית ומדינית . אין עוד דוגמה בעולם למדינת לווין שכל קיומה תלוי לחלוטין במדינת האם . האם נתניהו ההוזה (זה שגנב מתנות בקדנציה הקודמת ) מבין את המצב לאשורו ? שרק לטא ילקה ברפיון שכלי שימיט אסון על מיליוני ישראלים.

 118. 58
  אין ספק בכלל שבמודם או מאוחר אנחנו נעמוד מולמתקפת

  השאלה היא האם יהיו אלה טילים גרעיניים או טילים רגילים

 119. 57
  מר בנימין נתניוה, ראש הממשלה: תודה רבה! הצלחתך היא הצלחתנו.
 120. 56
  טוב התנחלויות בלי תל אביב מתל אביב בלי התנחלויות

  שלום חברים, זוכרים אותי? לפני ארבעים שנה אמרתי דברים דומים: ״טוב שארם אל שיח בלי שלום משלום בלי שרם אל שיח״. אחר כך, כשקיבלתי ״לא שלום״, כלומר מלחמה עם רבבות נפגעים, הפניתי את עיני האחת כלפי שמיא ולא הבנתי מדוע מישהו רוצה לייחס לי אחריות לכל העניין הזה. אני רק נתתי ״עצות מיניסטריאליות״, ובכל אשם הצבא. גם האנגלית שלי היתה טובה, אם כי לא ברת השוואה עם זו של ממשיכי הדגול, וגם לדברי נמצאו מספיק טפשים שהאמינו. המקרה שלי מוכיח שאפשר להמיט קטסטרופה על מדינה שלמה ולצאת בלא פגע ובלא עונש ועם רחוב על שמך בכל עיר ואם בישראל.

 121. 55
  לביברק לא אכפת מטילים על ישראל. הם ובני משפחותיהם יהיו מוגנים במקלט האטומי בי-ם
 122. 54
  ביבי מעדיף טילים על תל אביב

  בלי קשר לאיראן.במדינת תל אביב,לשיטתו,שכחו מה זה להיות יהודים...

  1. מצחיק , אבל אל תשכח הדרום והצפון ספגו טילים

   עכשיו תור המרכז

 123. 53
  האם רק פצצת אטום מסוכנת להשמדתה של ישראל? רה"מ מתרכז רק במניעת פצצה האם טילים כימיים, ביולוגים פחות חשובים?

  כאשר בוחנים אסטרטגיה לטווח ארוך לא לוקחים כמו ביבי וחבורתו את התרחיש האופטימי ביותר לפי פרסומים - איראן לא תתקוף, או כמו ברק לא יהיו יותר מ-50 טילים על ישראל.
  אלא לוקחים את התרחיש הגרוע ביותר ואיתו מנסים להתמודד. בואו נניח לרגע שביבי צודק והתגובה תהיה חלשה - מה זה חלשה? 1,000 טילים שיהרגו 100 אנשים זה חלש? או אולי 10,000 שיהרגו 5,000 ?

  אדם שמתנהג באופן משיחיסטי מושך אחריו קהל (כמו ביבי) אבל תוצאותיו הרסניות הרבה יותר מאדם שקול...

 124. 52
  הבטחות אובמה אינן שוות את הנייר שעליו הן נכתבות, המתנה עכשיו 3זה שנים מאוחר מדי

  אין שום סיבה להאמין שלאיראן אין פצצה גרעינית מיצור שאינו איראני (פקיסטני, קוראני או עודפי רוסיה) וכל המתנה היא קטסטרופה. אובמה עיכב בגלוי נשק לישראל ולא אתפלא אם לא רק הוציא מטוסים מיצור אלא גל עיכב ייצור במודע. לתת אמון באובמה זה לתת אמון במי שכל הדרכים לכהונה שניה כשרות בעייניו גם רמיה.

 125. 51
  נו, עוד עיתונאי בת יענה - רק שהחול לא יגן עליו כשהגרעין האירני יתעופף עלינו
 126. 50
  זו גם המשוואה שלי ושל

  רוב הבוחרים במדינת ישראל הדמוקראטית.

  ומה המשוואה של ברק רביד? לידיעתך, בסיבוב הזה לא מתכננים לנו מחנות, אלה השמדה מהירה נטו ללא טעויות!!!!!!! (בכל זאת עברו 65 שנים והאמצעים השתכללו)

 127. 49
  איך הוא יודע

  שאירן החליטה החלטה ממוסדת להשמיד את ישראל ? תמהתני , הם שואבים את השפעתם באזור , בגלל יכולתם לרסן את ישראל.מה, הם מאמינים שאם הם ישמידו את ישראל , הם יזכו לעליונות על פני הסונים? יש כזה קו מחשבה באיראן?

 128. 48
  עדיף מלחמה קונבנציונלית מאשר מלחמה גרעינית

  הגיוני לא?

  1. מה עם אף מלחמה?
  2. עזוב,הראש של הבבונים לא מסוגל להגיע לזה.
  3. עדיף שלום עולמי וסוף לרבע באפריקה, אבל מה לעשות שזו לא המציאות.
 129. 47
  מצויין-הפעם הטייקונים נלחמים למען המדינה --->

  שולחים לשדה הקרב את הילדים של נתניהו, שרי האריסון, הבנים של אהוד אולמרט והירשנזון, הבנים של תשובה ומשפחת עופר.
  חברים, ניצחנו!!

 130. 46
  אין מה לחכות


  האירנים לא יפסיקו שום פעילות ההפך, מסמכים על בנית הפצצה
  הדרום אפריקאית וגם הקוראית מראים שסנקציות בעצם מריצות
  את בנית הפצצה וככה זה קורה עוד 2000 צנטרפוגות ועוד
  עשרה כורים כמו פורדו הולכים ונבנים כמה שנחכה כך יהיה
  יותר קשה.
  אגב, אף אחד לא מדבר על מה מטרת האירנים ולמה הם רוצים
  לחסל אותנו. הסיבה: משטר הייטולות שואף להקים בישראל
  אישות אירנית גלובלית שמשם תשלוט ובירתה ירושלים.

 131. 45
  ארה"ב משחקת אותה - היא מתה שישראל תעשה עבורה את העבודה ואנחנו נופלים בפח הזה
  1. נכון,ככה הם יצליחו להרוג שתי ציפורים באבן אחת.

   ולמי שלא הבין,ישראל הפכה נטל על העולם,איש לא יבכה אם זו תיעלם.

 132. 44
  אם ביבי היה דואג לשלום עם הפלשתינים ופחות לכסאו ולגועלציה שלו כל הסכנה האירנית היתה נעלמת. הפקרת המדינה והעם על חשבון האגו המנופח של זוג הביבים הזה היא שערוריה. הגיע הזמן לשנות מיידת את שיטת הבחירות ולחסום את הקיצונים השחורים הללו מלקבוע לרוב השפוי במדינה את החיים.
 133. 43
  תרגום: עדיף טילים על תל-אביב, מאשר תהליך מדיני / תהליך כלכלי חברתי
 134. 42
  נתניהו רק צריך להוסיף מה ייקרה אם יגיעו טילים לישראל - למשל השמדת ביירות, דמשק וטהראן.

  אם כבר מלחמה אז מלחמה כוללת. אחרת נתניהו ושריו ייתלו בכיכר רבין ע"י הצבא. לא לשכוח שלכל חייל יש משפחה ואם התחושה תהייה שהפוליטיקאים לא גורמים נזק עצום לאוייבים משיקולים שלהם, הצבא ייתמרד ויחסל אותם.
  לכן, אם מתחילים כדאי להתכונן לגרימת נזק ואבידות במאות אלפים למדינות ערב.

 135. 41
  טילים על תל אביב? ועל דימונה והסביבה לא? ועל יבנה והסביבה לא? וידוע לכל למה חשוב לציין שני מקומות אלו...
 136. 40
  כל אידיוט יכול לפתוח במלחמה מבלי לדעת לאן היא תוביל - קצת תיחכום לא יזיק

  אם נתקוף זה רק יצדיק את זכותם לפתח נשק גרעיני, כימי וביולוגי ולנקום בנו ולנו לא תהיה שום שליטה על זה.

  לא צריך להרחיב את מעגל האיבה נגדנו (האם נתקוף גם את פקיסטאן) לא חסרות צרות גם כך.

  אירן מאיימת על כל העולם ובעיקר על הנפט בעולם וצריך לתת לעולם לטפל בה.

 137. 39
  מערכת הארץ עושה כל מאמץ לפגוע ולהשחר דמותו של נתניהו, עד מתי?
 138. 38
  עדיף 10000 טילים עכשיו,מפצצת אטום אחת בעוד 10 שנים.זו המשוואה.
 139. 37
  אבל מאמר המערכת של אל-ארץ כותב שנתניהו יצא בידיים ריקות. כניראה יש מחלוקת גוברת באל-ארץ בין נאמני פילסטין לנאמני איראן, בין השמאלנים המאיימים עלינו בצונאמי פילסטיני-אירופי ובאביב ערבי, ובין השמאלנים המאיימים עלינו
 140. 36
  מי שחושב שאיראן מסוגלת או רוצה או תשלח הנה 'אטום'...צריך לראות פסיכולוג.
 141. 35
  ירי בדרום זה נסבל ............גם אובמה לא מפריעה לו שזה בדרום
 142. 34
  ביבי לא יתקוף באירן,, הכל אבו עלי על אובמה ומסע פירסום בישראלים הפריירים.
 143. 33
  נראה שביבי הנקמן, כמו אשתו, ליברמן ושאר מנוולי הימין=ילדי כאפות בעברם, מנוהלים בנקם, הפעם- בעיר ת"א , אותה עיר של מחאת קיץ. הפגיעה בכנף של חלוץ מוכרת למישהו? נדמה לי שהפעם אימרה דומה נאמרת על העורף התל אביבי .במקום לעסוק במה שצריך וחייבים בגבולות הארץ, בסיום הכיבוש- מתעסקים באיראן. חולני.
 144. 32
  אני חושב שדווקא עדיף שיפלו על ירושליים ו/או קיסריה.....
 145. 31
  מה התסריט של ביבי? איראן תפציץ את ישראל בנשק גרעיני ביודעה שהדבר יביא גם לחורבנה של איראן?

  אולי ביבי חושש שאיראן גרעינית תכריח את ישראל לקחת את הערבים ברצינות ולסגת מהשטחים הכבושים.

  בנוסף, צריך לזכור שביבי הוא פוליטיקאי, ואיראן היא פשוט הקלף החזק ביותר שלו.

  ולבסוף, צריך גם לזכור מי הוא נתניהו. אדם שלא מסוגל לשלם על ארוחה מתוך קמצנות כרונית. אדם שהתגרש פעמיים לפני גיל 40, ובגד גם באשתו השלישית. התייחסות אליו ברצינות היא עול כבד, אבל מה לעשות שהפוליטיקה היא מדמנה שבה אפילו אדם כזה יכול להיות ראש הממשלה שלנו.

  1. אין להם בעיה שיהרגו מליוני אזרחים, הם פשוט יקראו להם שאהידים, כמו שהם עשו במלחמת אירן-עירק
 146. 30
  גם במלחמה הקרה חשבו שרוסיה תמטיר פצצות אטום על המערב

  ושום דבר לא קרה למרות שלרוסיה היתה יכולת גרעינית מוכחת והאיום היה אמיתי. גם פרשת מפרץ החזירים היתה איום לרגע וגם הוא הוסר כי פצצת אטום לא זורקים סתם, בטח לא מדינות שתלויות בשאר העולם.
  האירנים יכולים לדבר עד מחר על השמדת ישראל, בפועל הם רחוקים מלעשות זאת כי המחיר שהם ישלמו אחר כך יהיה כבד מאוד מבחינתם ובלתי הפיך ולכן הם לא ייכנסו להרפתקאה הזאת.

 147. 29
  אם רבין או שרון היו עומדים מאחורי ההגה, הייתי לוקח ברצינות את אפשרות התקיפה, אבל לביבי יש רקורד מחריד בקבלת החלטות ובביצוען. אנא, קחו את זה בחשבון.

  אני לא מתרשם שהתקיפה הכרחית, אבל הייתי הולך עם זה אם היה מוביל את הסיפור אדם יותר אחראי, יותר חזק ושקול. ביבי ידוע כאדם לחוץ, מזיע ורגזן. הוא זז מצד לצד אחרי כל שיחה עם מקורב. לא אהבתי שרון וסלדתי ממנו, אבל הבנאדם היה חתיכת בולדוזר ממוקד מטרה עם ראיה קרה וחותכת של מצבים נתונים. ביבי אינו כזה כלל וכלל וניחן במספר תכונות (פזיזות, לחץ, הססנות מצד אחד ואז פעולה מתוך דחף) שבימים רגילים אפשר עוד לסבול אותן, אך כעת, כשגוג ומגוג על מפתננו, האם אתם רוצים את ביבי כאחראי על גורלכם? שלא לדבר על ברק, הידוע בשכלו החריף וחיבתו להימורים פרועים שרק הוא, בלוגיקה מזהירה, מאמין שבהטילו את הקוביות הוא בעצם הולך על בטוח.
  אתם לא מודאגים?

  1. מצד שני ביבי הוא דיפלומט ונואם יותר טוב משרון+רבין ביחד

   ובמצבים כאלה דרוש מדינאי חזק שיכול לגייס את העם ואת מנהיגי המעצמות

 148. 28
  למה רק "עדיף טילים על תל אביב"? רצוי בלי קשר לאיראן

  תל אביב מייצגת בעיני נתניהו ושותפיו הטבעיים את כל מה שהם שונאים
  תל אביב יותר שמאלנית ופחות מתחברת לאתוס הלאומני, תל אביב יותר חילונית
  ויותר ליברלית משאר הערים בישראל. תל אביב מאפילה על ירושלים.
  פגיעה בתל אביב תאפשר לנתניהו ושותפיו לקחת את המדינה עוד יותר לכיוון ימני ודתי, וזהו רצונם באמת.
 149. 27
  הבעיה שהמשוואה של נתניהו לא נכונה. איזה טיפשות ועיוורון מסוכנים

  עם הראש בקיר הוא הולך ולוקח את כולנו לאבדון.

 150. 26
  נתניהו

  הפרנואיד הזה פשוט יהרוס את ישראל. מישהו באמת מאמין שהאירנים ישתמשו בפצצת אטום נגד ישראל?

 151. 25
  ביבי הרי לא גר שם. יהיו "רק" 500 קורבנות - הרי לא הוא ולא ברק יהיו ביניהם. הם יישבו ספונים במקלטים מבוצרים ויזיזו פיונים על מפות תבליט.
 152. 24
  ירי טילים על ת"א לא גרוע יותר מירי על שדרות,אשקלון,אשדוד...למה

  "טילים על תל אביב" זה איזה איום יום הדין? חייתי מספר שנים בת"א ועכשיו אני חיה ביישוב שחוטף פה ושם איזה ניסיון שיגור, האם דמי הפך סמוק פחות?

  1. צפיפות

   שני דברים

   1 הטילים האיראנים רבי עוצמה ומדויקים עשרת מונים מהגראדים ולבטח מקאסמים הפרימיטיבים שיש בעזה

   2 בגוש דן(אני מאילת ומשפחתי מבאר שבע) ישנם איזורים גדולים המאוכלסים בצפיפות מדהימה ולכן פוטנציאל נגירת הדם (הסמוק בדיוק כמו שלך) גבוהה יותר משמעותית

  2. העיר שמחזיקה כלכלית את כל המדינה זו תל אביב
 153. 23
  כל עוד הילדים של נתניהו לא בארץ , מה אכפת לו מלחמה ?

  ......

  1. משפחתו של נתניהו הקריבה מספיק בשביל המדינה. חצוף.
  2. כמה אפשר למתוח את הסיפור של יוני נתניהו? יוני לא ציית לפקודות.
 154. 22
  ביבי מזכיר לנו כמה טוב למות בעד ארצנו שהיא הכי יהודית והכי ציונית שהיתה כאן מעולם
 155. 21
  היה ברור שהמטרה של נתניהו עושה דברם הדתיים הלאומיים, היא תל אביב
 156. 20
  נתניהו לא רוצה לדאוג לרווחה של כולנו אלא רק לזו של המתנחלים, החרדים והטייקונים, הדרך להסיח את הדעת מן הנבלה הזו היא להפציץ את איראן ואז נשכח מעובדים עבדים, בתי חולים קורסים, חינוך על הפנים, ניצולי שואה בתנאי חרפה וכל כיוצא בזה.
 157. 19
  זה מה שאחמדינג'ד לחש לו באוזן או ברק?

  מי נותן לו עצות אחיתופל, יש מישהו שרוצה לראות את עצמו ראש ממשלה בעזרת איזו מלחמה 'קטנה'??
  אהבלים חסרי אחריות.

 158. 18
  שקוף שנתניהו חייב מלחמה, כנסו לקרוא למה...

  בטח שעדיף טילים על תל אביב השמאלנית עכשיו בזמן שהוא במקלט אטומי בירושלים , וכבונוס יקבל גם אופציה למלחמה איזורית ואינתיפאדה עם הפשלתינאים. כי אם שום דבר מסוג זה לא יקרה, בקיץ הוא יאלץ להתמודד שוב עם העם ברחובות ובהפגנות והפעם זה לא יהיה חלבי, לא בקיץ של 2012... ואם הוא יעבור את זה, אז אובמה יבחר מחדש בקלילות ואז יפרע ממנו על כל השקרים והזבל שביבי האכיל אותו. לצערי מלחמה כלשהיא היא התקווה היחידה של בנימין נתניהו, ראו הוזהרתם

 159. 17
  מה לעשות, משוואה צודקת. בדיוק אותה משוואה מיושמת לגבי כספי הפנסיה, פחות עכשיו, למען האחר כך.
  1. וכבר ראינו איך נתניהו "טיפל" בכספי הפנסיה שלנו.
  2. הוא לא אשם !!!!!!!!!!!!!!!!!!

   מי אשם בכל מה שקורה בישראל בשנים האחרונות????
   לא ביבי ולא חבורת המושחתים שהוא מוקף בה, אלא אתם/ אנחנו
   שמעלים אותו שוב ושוב על הכסא במקום לתת לו בעיטה בתח...
   כן, ציבור הבוחרים המטומטם שבוכה ומקטר על מה שקורה כאן , הוא ולא אחר אשם במה שקורה כאן.
   קומו ותעשו מעשה - להעיף אותו יחד עם חבורת השרים הענקית שלו , לפני שלא תהייה לנו מדינה.

 160. 16
  כשיפלו הטילים על תל אביב - נתניהו ומשפחתו יהיו בבונקר אטומי. הם ישרדו, אנחנו לא.
 161. 15
  הרבה שאלות

  א. איזה תפקיד משחקת הפצצה הישראלית (אם יש כזו)? האם השימוש בה הוא האיום שכתוצאה ממנו נכנע אובמה לביבי? האם אבדן ההגמוניה הגרעינית מפחיד את ביבי כי רק בצילה הוא יכול לקיים את הכיבוש?

  ב. מכיוון שביבי נהנה מתמיכת מטומטמים רחבה, אם הוא רוצה מטח טילים על תל אביב, שיבוסם לו ולאוהדיו. מה שמטריד אותי באמת זה תרחיש האיימים שביביברק רוחשים על מנת לנצל את ערפל האפוקליפסה לשם חיסול הנוכחות הפלסטינית ממערב לירדן. אני חושד שזו הכוונה הסמויה והאמיתית של בניית הפיאסקו של ה"איום האירני"

  1. פרנואיד שמאלני

   אתה כנראה פרנואיד שמאלני, ואני אומר זאת גם כשאינני מחסידי הימין הישראלי. אובמה לא נכנע לביבי. למעשה אובמה נשאר בעמדתו כנגד פעולה צבאית נגד אירן בזמן זה.
   גם ישראל לא צריכה לרוץ לפעולה כזו. אתה כנראה אינך תושב המרכז, כי אתה מוכן להפקיר את ערי המרכז למטח טילים של אירן וגרורותיה. כתושב תל אביב, אני לא מעונין בכך, ולכן אני מסתייג מאדישותך לנושא ("שיבושם לו").
   בד בבד, אתה מפגין את הפראנואידיות שלך כאשר אתה מעלה את הרעיון שביבי ינצל מערכה מול אירן לגירוש הפלסטינאים. לא רק שזה אבסורד אלא גם בלתי אפשרי היום, אלא אם תקרה קטסטרופה גדולה, ואז באמת לאף אחד לא יהיה אכפת מהפלסטינאים.

  2. תגיד, מה עם "הצונאמי המדיני" והבידוד של ישראל בעולם מהצבעת האו"ם על המדינה הפלסטינית?

   כל כך הרבה נבואות זעם שחורות מהשמאל, ושום דבר לא קרה. כמו שאמר המגיב מעלי: פרנויות קשות.

 162. 14
  10 שנים חוטפים טילים בדרום, אולי כמה טילים על תל אביב יעירו את יושבי בתי הקפה מאדישותם....
  1. אז אתה מציע שכל ישראל תופגז?
  2. אני מציע שכן. ואז אולי תשתנה דעתך על מה שקורה מסביב. כי יש אנשים שמתעקשים להסיט עיניים מהמציאות.
 163. 13
  צריך להדגיש שיתכן שאחרי הפצצת אירן נקבל מטר של טילים שיכול להמשך גם 5-10 שנים כמו במלחמת אירן-עירק. צפויים לא רק הרג והרס תשתיות אלא גם הרס הכלכלה, בריחת הון, אבטלה והגירה של אוכלוסיה חזקה

  אנו חיים בצל גרעין פקיסטני שהיא מדינה מוסלמית קנאית ואינה מדינה יציבה. מדינות מזרח אסיה חיות בצל הגרעין הצפון קוריאני וכן ישנה גם הודו.
  נכון שלחיות בצל הגרעין האירני אינו מצב נוח אבל יש לבחון מה משמעות האלטרנטיבה אם תופצץ אירן.
  1. אף אחד לא מבטיח הפסקת בניית הפצצה, רק דחיה במקרה הטוב.
  2. המלחמה עם אירן יכולה להמשך גם שנים רבות.
  3. לא ברור שאמריקה תעמוד לצידנו לשנים רבות, אמריקה נטשה בני ברית כשהמחיר לבוחר האמריקאי עלה
  4. אירופה תנטוש אותנו ראשונה
  5. מדינות ערב יעמדו לצד אירן ויתכן ויצטרפו לתוקפינו, בודאי שמלבנון ואולי מסוריה נזכה מיד למתקפת נקמה על הפצצת אירן וגם עמם תפתח מלחמה
  6. 2-10 שנות מלחמה של טיפטופי טילים מאירן לא רק תהרוג רבים אלא שהכלכלה הישראלית תהרס בריחת הון אבטלה והגירה המונית צפויה.
  שום דבר אינו ודאי אך צריך לזכור אפשרויות אלה לפני שיורים ולא אחר כך.

  1. העיקר שישארו חרדים דתיים ומתנחלים וזה מה שרוצה השם וברוך השם שזה מה שיהיה !!!
 164. 12
  שתי שאלות: האם נוכל להשמיד את תעשיית הגרעין האיראנית? האם הטילים ייפלו על ת"א במשך חודשים ושנים?
 165. 11
  נתניהו משתמש נכון בקלף שבידו ודוחף להחמרת הסנקציות אבל אני אומר לכם

  שהוא לא יתקוף באיראן.החלטה להכריז מלחמה על איראן גדולה ממידותיו.הוא אדם רופס ומשולל כושר החלטה במובהק.תמיד יהיה לו אליבי למה לא פעל.האליבי כבר עכשיו קיים-"אני עשיתי את כל ההכנות הטייסים התאמנו הפצצות הוכנו דיונים מעמיקים ותכנון מוקפד בוצעו עשיתי ימים כלילות בטיפולי בנושא אבל ארה'ב לא איפשרה זאת".אני חושב שגם הוא מבין שתקיפה ישראלית באיראן תהיה משגה אבל הוא משחק אותה נכון.

  1. אתה ההוכחה שלוזרים חושבים שכולם סביבם הם לוזרים גם.

   אם אתה באמת חושב שביבי צריך רשות מארה"ב, אתה ממש טועה. ואני אפילו לא בטוח שהוא חושב ככה. יש לו מנדט מכל אזרחי המדינה, גם אלו שלא בחרו בו - הוא ראש הממשלה והמנהיג. גם אפ שה לא מוצא חן בעיניך או כל שאר השמאלנים הפחדנים פה.

 166. 10
  ביבי: הפכתי את אירן לשד הגדול בכדי להסיט את האש הבינלאומית מהכיבוש
  1. הסחת דעת מהכיבוש, מהחרדים, מהטייקונים. ביבי רוצה שנתעסק בלספור את העצמות שלנו אחרי שנחטוף טילים.
 167. 9
  ואני שאלה קטנה: היכן הבנים של ביבי? הם כבר בחו"ל או בדרך לשם??
 168. 8
  ביבי: אני גר בקיסריה ובירושלים יש לי אחלה בונקר לי ולאשתי היקרה (לכם)
 169. 7
  גרעין

  כמו ב 1944 עוד מסמר בארון קבורה

 170. 6
  המשוואה של העיתונאי רדודה ומטעה

  ההמשוואה היא בין מתן חופש פעולה להיטלר חדש במאה ה21 בעצימת עיניים בינלאומית לבין פעולה עולמית משותפת לכל הדמוקרטיות למיגור אותו היטלר חדש. זו הדרך שבה מוביל נתניהו במישור הבינלאומי וטוב שהוא כמנהיג אינו שותף להכחשה רופסת ומסוכנת.

  1. מנהיג על ויאגרה

   אירן זה לא היטלר חדש וכל השואה מגמדת את השואה,
   ולטעמי 3000 הרוגים בתל אביב לא מצדיקים תקיפה באירן.

   ביבי רוצה שלא יתלו אותו בכיכר העיר אם הפעולה תכשל

  2. מסגים עם מגיבה 2 (רעות)
 171. 5
  הוא צודק. אני יודע שקשה להודות בזה אבל ... זה באמת משוואה די פשוטה, לא?
 172. 4
  נכון , פצצה גרעינית זה איום ונורא, אך היא לא ודאית לעומת זאת טילים על מדינת ישראל זה יהיה ודאי אחרי הפצצת אירן וזה לא יימשך חודש ואולי לא רק שנה
 173. 3
  משוואה פשוטה יותר: מלחמה = סיכוי המשך בשלטון. קודם דחיית בחירות, אח''כ לאומנות פרנוידית והופעה כגואל.
 174. 2
  הכותרת הזאת היא סלוגן מצויין נגד השגעון הפרטי של הנתניהו.
 175. 1
  נתניהו מסוכן לישראל הרבה יותר מאחמדיג'אן