חייל צה"ל נדקר ונפצע קל-בינוני במהלך מעצר מחבל ששוחרר בעסקת שליט

שניים התנפלו על החייל בעת שכוח צה"ל הגיע לעצור את חאלד מחאמרה בדרום הר חברון; הפצוע פונה לביה"ח, אחד התוקפים נהרג והאחר נפצע

חייל צה"ל נדקר היום (חמישי) ונפצע קל עד בינוני במהלך פעילות מבצעית בכפר יטא שבדרום הר חברון; המבצע היה מיועד ללכידת מחבל ששוחרר במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט. החייל שנדקר הצליח להשיב באש לעבר שני המחבלים שהתנפלו עליו, הרג אחד מהם ופצע את השני.

על פי דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי, הכוח מגדוד לביא של חטיבת כפיר הגיע לכפר יטא כדי לעצור את המחבל המשוחרר, ששמו חאלד מחאמרה. לדברי הדובר מידע מודיעיני קושר את מחאמרה להברחת כספים למימון טרור. מחאמרה נדון בעבר למאסר עולם על גרימת מוות, ירי לעבר אנשים, וחברות בארגון לא מוכר.

מפרטים ראשונים שהגיעו מזירת האירוע עולה כי הכוח עצר את המבוקש ואז החל לערוך חיפוש בביתו. בשלב זה התנפלו שני פלסטינים על חולייה ששהתה מחוץ לבית, ודקרה את החייל בצוואר באמצעות סכין יפנית. החייל ירה ארבעה כדורים לעבר שני הפלסטינים, וכתוצאה מכך נהרג אחד התוקפים, והשני נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע. החייל נפצע קל עד בינוני ופונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. מפקד חטיבת יהודה, אל"מ גיא חזות, נמצא כעת בגזרה. תא"ל מרדכי ציין כי "מתחקור ראשוני עולה כי הכוח תפקד באופן מקצועי".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

במסגרת העסקה לשחרור גלעד שליט, שוחררו אל גזרת חברון כ-30 אסירים פלסטינים, שהיו מעורבים בפעילות טרור או בקשר לארגון טרור.

התקרית נחשבת ליוצאת דופן במהלך פעילות כוחות הצבא בגדה. לצד זאת, בחודשים האחרונים הבחינו בחטיבת חברון בעלייה במספר אירועי הטרור בגזרה, ביניהם גם אירועי הטרור העממי.

"יש אווירת טרור שנשענת על דברים שקורים בשטח. חמאס קיבל רוח חזקה מכל מה שקורה בעולם הערבי ומעסקת שליט. אנחנו רואים את חמאס מרים ראש אחרי שנים שהוריד את הראש. הם איבדו את הפחד", אמר בעבר קצין בכיר בגזרה.

בתוך כך, היום בלשכת הרמטכ"ל בקריה בתל אביב מונה תת-אלוף ניצן אלון למפקד פיקוד המרכז. אלון, ששימש קודם לכן מפקד אוגדת איו"ש, הועלה לדרגת אלוף והחליף בתפקידו את האלוף אבי מזרחי, שייצא ללימודים בארצות הברית. שר הביטחון, אהוד ברק, אמר לאלוף אלון כי הוא "נכנס להיום למציאות מסובכת ביותר, שחווית בשנתיים האחרונות והיום אתה מקבל את האחריות הכוללת עליה".

Read this article in English: IDF soldier moderately hurt after stabbed during West Bank arrest

מינוי אלון (שני מימין), היוםדובר צה"ל

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 24
  לנועם שליט - אל תתן לפרטים הקטנים הללו להפריע לך לרוץ לכנסת

  להכות על חטא! לבכות על חלב שנישפך, מאוחר מידי! עיסקת שליט הייתה עיסקה פוליטית שאותה דחף השמאל וכל האופוזציונרים לממשלת ביבי נתניהו.. ממש 'בכל מחיר' והנה הדם שנישפך ושישפך ו...היום אותם האנשים נבלעו מתחת לאדמה והאדון שליט רוצה לייצג את עם ישראל בכנסת.. בושה וחרפה!

 2. 23
  בשביל רייטינג משתמשים בשם שליט.

  די. מספיק. תנו להחליט אם לקרוא מה לקרוא בלי להשתמש בתחבולות.

 3. 22
  הארץ הזו שלנו, זה כתוב לנו בתורה, מי שלא יהודי וגר כאן שישב בשקט או שילך ל 101 המדינות שגם מאותו מוצא שלו ושפה שלו. לעברית יש רק מדינה אחת והרווחנו אותה מעבר להבטחה ההסטורית. תפסיקו לשבת בהרצלי הפיתוח ובצפון תל אביב ולתת פה דעות אנמיות ופחדניות ומתנשאות. בואו לגור בשטחים בשביל להבין לעומק את הבעיה שאני לא יודעת איך לקרוא לה.
 4. 21
  אוהבת את החטיבה !!!!!!

  וגם את גלעד שליט

 5. 20
  צבא (פיקוד) של ערסים

  ככה? חותמים על עיסקה ואח''כ מגיעים לבית המשוחרר באישון לילה(יעני כמו 'ערסים' שלא יודעים לכבד הסכם) ומתפלאים שיש התנגדות?

 6. 19
  התנגדות לגיטימית של מי שסוכני הכיבוש רוצים להגביל את החופש שלו
 7. 18
  למה שחי"רניק ימות כדי ששיריונר ישתחרר

  אוהב אתכם חיילים גיבורים

 8. 17
  משחרירים ושוב מגיבים תגובה הי חיסולים כמו אסד הגבר ולו ביבי הקבר
 9. 16
  מר נועם שליט הפוליטיקאי !!! נו ....... ?? מביך נכון ?
  1. הכלב הזה עוד טען בלהט ששום ישראלי לא יפגע מהעסקה וההיא מומחי ביטחון שיעזרו לו...ועכשיו החיל מאופשז והבן החולרה שלו שנרדם בשמירה מטייל בכף בארה"ב במקום לשבת בכלא צבאי על הפקרת שמירה.
  2. גלעדוש שלי

   אל תהיה קטנוני אז נפצע חיל אחד...העיקר שגילעדוש בבית...כאשר אני אהיה חבר כנסת - אני אדאג שלא יהיו יותר חטיפות... ואם יהיו אז לא נשחרר יותר מאלף אלפים מחבלים תמורת חיילוש...חוץ מזהה...אם אני הייתי מנהל את המשא ומתן על גלעדוש אז הכל היה נראה אחרת הרי אני והחמס אחוכים...

  3. גלעדוש ילד שלי מוצלח

   אל תהיה קטנוני אז נפצע חיל אחד...העיקר שגילעדוש בבית...כאשר אני אהיה חבר כנסת - אני אדאג שלא יהיו יותר חטיפות... ואם יהיו אז לא נשחרר יותר מאלף אלפים מחבלים תמורת חיילוש...חוץ מזהה...אם אני הייתי מנהל את המשא ומתן על גלעדוש אז הכל היה נראה אחרת הרי אני והחמס אחוכים...

 10. 15
  מה צהל עושה שם בשטחים, צבא כיבוש, עובר מבית לבית
 11. 14
  יש לצוד את כל הטרוריסטים ששוחררו בעסקה המופקרת להשבת שליט, פשוט לחסלם.
 12. 13
  חיילי כיבוש שעוצרים אנשים, לא צריכים להיות מופתעים מזה שמתנגדים להם באלימות.
 13. 12
  תזכורו טוב טוב מה זה לעשות הסכם עם ישראל - זה לא שווה את הנייר שזה חתום עליו.
  1. רק מדוע ערבים מאמצים להם שמות של יהודים ?
  2. זה כבר שני.נו נו.
 14. 11
  ישראל פועלת בנחישות להביא לאינתיפאדה שלישית.

  איראן זה לא מספיק.

 15. 10
  בכל מחיר! בכל מחיר!
 16. 9
  הכל באחריות משפחת שליט וביבי הפחדן שמחפש כסא!
 17. 8
  בנך מטייל בעולם וחיילים נפצעים ואף יהרגו בשבילו,אתה מרוצה?
 18. 7
  הנפגע הראשון מעסקת שליט המהוללה
  1. מעניין כמה נפגעים והרוגים יש בשביל לקיים התנחלויות
  2. פחות ממשה ששלימנו ונשלם ברצועת עזה ממנה גרשו את היהודים
 19. 6
  בומרנג
 20. 5
  על פי אמנות בין לאומיות
 21. 4
  כל הכבוד לצה"ל
 22. 3
  נעצרו כבר כשלושים מחבלים שחזרו לפעילות טרור מאלה ששוחררו בעסקת שליט. דרך אגב - למה אתם לא כותבים מילה על כך שפלשתינים שודדים מכוניות מיהודים, ור מיהודים, בשטחים? היו יותר משבעה מקרים כאלה בחודש האחרון - ואתם לא דיווחתם אפילו על אחד.
  1. העברת כספים היא לא טרור...זה אפילו מצווה מדרבנן (בעיקר אלו מש"ס)

   ואחרי שגנבתם להם אדמות, טוב שגונבים ממכם מכוניות חזרה, זה מוכיח שהטענה שכל הערבים רוצחים לא נכונה. הם יכולים להרוג את המתנחלים שעשקו אותם ולא עושים את זה...סתם משאירים אותכם לחזור להתנחבלות בלי רכב שנקנה על חשבון משלם המיסים, ללכת ברגל זה בריא ואפילו אקולוגי..בכיףף :)
   לעיניין ה"פיגוע" ..שתי ילדים מוסלמים מבוהלים, עם סכין יפאנית קפצו על חייל יהודי, גם הוא ילד מבוהל, אבל חמוש עד העצם, שקטל אותם ביעילות כמו שלמד והלך לעדכן סטטוס בפייסבוק .מה שמוכיח שמי שמפעיל טרור באיו"ש ומי שמסוכן וחמוש הם המתנחלים וחיילי צבא הכיבוש, וביום שיעלמו יעלמו איתם גם הסכינים היפאניות.

 23. 2
  ״מחבל נדקר ע״י לוחם חופש״

  ההגדרות של מיהו חייל ומהו מחבל הן הגדרות פוליטיות.  תיאור אחר של אותו אירוע יכול להיות: מחבל נדקר על ידי לוחם חופש״ תיאור שכזה יהיה יותר נאמן לעובדות בשטח עקב התרחשות הדקירה בשטח פלשתיני.

  1. לא מכיר ערבי שקוראים לו "דני"
  2. ת'אמת?! אני לא מבין למה אתה חי בקרבנו. לך ל"לוחמי החופש" שלך, ושחרר אותנו מנוכחותך!
 24. 1
  מה הוא עשה שם? אותי הוא לא מייצג, לבן שלי זה לא יקרה כי הוא לא יגיע לשם. ל-ע-ו-ל-ם
  1. וגם לא לבן שלי!!
  2. ארץ ישראל

   אם היית סבור שהמקום שייך לעם ישראל היית אומר הפוך מדברך. הכל עניין של הסתכלות. אך לאמיתו של דבר גם בקוראן גם בברית החדשה וגם בתנך כתוב שהארץ הקטנטנה הזו שייכת רק לעם ישראל.

  3. אז הבן שלי יצטרך לשמור על הבנים הג'ובניקים שלכם?

   אתם טפילים, בדיוק כמו החרדים