הסלמה בדרום

ישראל חיסלה את מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית ו-2 פעילי ג'יהאד; 10 רקטות לדרום‬

לפי הודעת דובר צה"ל, זוהיר אל קיסי - שהיה ממתכנני הפיגוע ליד אילת - תיכנן פיגוע שהיה בשלבי הכנה אחרונים; בוטלו חגיגות פורים מחר בעוטף עזה

מטחי רקטות הערב על ערי הדרום, בעקבות חיסול מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית היום בצהריים בעזה. 3 רקטות נורו לעבר אשדוד, שתיים יורטו ואחת נחתה בשטח פתוח.

חיל האוויר תקף בצהריים (שישי) ברצועת עזה וחיסל את מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, זוהיר אל קיסי, ואת פעיל הטרור מחמוד חנאני, כך דיווח דובר צה"ל. לפי הודעת דו"צ, קיסי הוביל והכווין התארגנות לביצוע פיגוע בשטח ישראל, שהיה בשלבי הכנה אחרונים.

השניים חוסלו בעת שנסעו במכונית בשכונת תל אל-הווא שבמערב הרצועה. אל קיסי הוא הדמות הבכירה ביותר בארגון, וחנאני הוא ממשוחררי עסקת שליט שגורש לעזה.

זירת החיסול, היוםאי-פי

ארגון ועדות ההתנגדות העממית הודיע כי ינקום את חיסול מנהיגו ויגיב באופן ש"יזעזע את האויב הציוני". דובר החמאס ברצועה, איסמעיל רדואן, אמר בתגובה לחיסול כי זכותו של העם הפלסטיני להגן על עצמו.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לאחר התקיפה הורגשה מתיחות ניכרת בדרום, ונשמעו אזעקות צבע אדום ביישובי עוטף עזה. עשר רקטות ופצמ"רים התפוצצו בשטחים פתוחים באזור, והתושבים מתבקשים להישאר בקרבת המרחבים המוגנים. בנוסף, חיל האוויר תקף בצפון ומרכז הרצועה שתי חוליות מחבלים שעמדו לשגר רקטות לעבר ישראל, ואף חיסל שני פעילי טרור מהג'יהאד האיסלאמי בשכונת שג'עייה במזרח הרצועה. כמו כן, כביש 12 - שנסגר היום בשעה 17:00 - יישאר סגור גם מחר.

מזכ"ל ועדת ההתנגדות העממית, זוהיר קיסי
מזכ"ל ועדת ההתנגדות העממית, זוהיר קיסידו"צ

פיקוד העורף חידד הערב את הנחיות ההתגוננות ליישובי עוטף עזה, בטווח של 0-7 ק"מ:  התושבים צריכים להישמע להנחיות ולהיכנס למרחב מוגן על פי זמן ההתראה של 15 שניות;
להקפיד לסגור חלונות ברזל בממ"דים; אירועים למבוגרים יכולים להתקיים רק במקומות סגורים, כלל האירועים לילדים מחר ביישובים של עוטף עזה, כולל אירועי פורים, מבוטלים.

אל קיסי נמנה על מתכנני שרשרת הפיגועים סמוך לאילת באוגוסט 2011, בהם נרצחו 8 ישראלים. לפי גורמים בצה"ל, אל קיסי תיכנן להוציא לפועל פיגוע במתווה דומה לפיגוע באוגוסט, מתווה המכונה ציר ה-ח': מעבר של פעילי טרור מרצועת עזה לסיני ומשם חדירה לישראל. לדברי גורמים בפיקוד הדרום, לאחרונה הם מזהים עלייה בניסיונות לבצע פיגועים באופן זה.

"תקיפה זו הינה חלק מהפעילות לשיבוש כוונותיהם של גורמי הטרור להוציא לפועל פיגועים ממרחב סיני, בגבול ישראל-מצרים, תוך הפרת הריבונות המצרית" נכתב בהודעת דו"צ. "צה"ל אינו מעוניין בהסלמה אך ערוך ומוכן להגן על אזרחי מדינת ישראל ולהגיב בעוצמה ובנחישות כנגד כל ניסיון להוצאת פעילות טרור.

"ארגון חמאס, אשר מנצל את ארגוני הטרור האחרים לביצוע פעולות טרור נגד מדינת ישראל, יישא באחריות לכל פעולה עתידית בה יבחר צה"ל לנקוט על מנת להסיר את איום הטרור ולהשיב את השקט היחסי לאזור".

ועדות ההתנגדות העממית היא פלג פלסטיני מזויין, שלרוב בפועל באופן עצמאי ולא נשמע להוראות ראשי החמאס בעזה. קודמו של אל קיסי, כמאל א-נירב, נהרג בתקיפת חיל האוויר הישראלי לאחר הפיגוע סמוך לאילת. בנוסף, הארגון היה מעורב פעמים רבות בירי רקטות לעבר ישראל.

הארגון אף היה אחד מהארגונים שחטפו את גלעד שליט. באוקטובר התראיין אל קיסי לעיתון אל חיאת, ואמר כי מהיום בו נחטף שליט מדינות ערביות העבירו מסרים מישראל בהם נאמר כי עליהם לשחרר את החייל החטוף מיד ולא ישלם הארגון מחיר יקר. "סירבנו להגיב לאיומים הללו", אמר אל קיסי.

אל קיסי סיפר כי עימאד חמאד, שאותו חיסלה ישראל ב-18 באוגוסט יחד עם מזכ"ל הארגון הקודם, כמאל א-נירב, שהיה הראשון שלמעשה חטף את שליט, תחקר את גלעד לאחר החטיפה ושאל אותו לשמו, לדתו, לתפקידו בשירותו הצבאי על גבול עזה וכן מהי אזרחותו. "שליט חשש מאוד, אך השיב לו בבהירות על השאלות, בשעות הראשונות שבהן הוחזק בידי הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות".

בהמשך מספר אל קיסי ששליט הועבר לידי חמאס בעקבות סיכום עם מנהיגי התנועה, מאחר שלחמאס "היו את היכולות והמקומות שאפשרו לשמור על השבוי במקום בטוח וחשאי", אמר. "הוא יכול היה לשמוע רדיו וטלוויזיה. שמרנו על שלומו, בריאותו ומצבו הנפשי. הוא לא היה נתון לשום עינוי נפשי או פיזי. הוא נפצע פצעים קלים במהלך ההשתלטות, זכה לטיפול רפואי הכרחי והבריא לחלוטין".

Read this article in English: IDF strike in Gaza kills leader of Popular Resistance Committees

 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 44
  הכותרת צריכה להיות "צה"ל הרג וכו'", לא "חיסל". זה עיתון, לא דובר צה"ל
  1. ומה תהיה הכותרת שלך כשטילים יפלו על שייח מוניס וחירבת עזון? תיאור שמאלני.זה עיתון ולא מפא"י הכובשים

   כשייפול טיל בשייח מוניס על כינוס של עמוס עוז ושו"ת נכתוב חוסלו או נהרגו?

 2. 43
  Kiling in Gaza

  It is time to close the gaza record. Not because to kill some of the palestinian leader, it is a problem from palestinian people, with all this activitxy they will never reach a country and as bibi response hit this bastards. It is time for big walking in sinai for all gaza people, round a round in the desert till all crazy die and the rest came on peacfully way back and can living in peace with his neigbour israel. it could be that some people in gaza have the same holiday purim, so they are so happy shooting rocket, find that is the best time to destroy, make a noise and feel that they do something for palestina. the reality bring them back when the katjuscha song, the Tanks from Tzahal came in game and not forget the airforce and navy, the party will be bigger as they plant and lot of sad mothers, sisters will cry for all that will be death and on the way to Allah

 3. 42
  ישראל מדינה מטורפת
 4. 41
  נתניהו מחפש עימות לצרכיו הפוליטיים. נתניהו מסכן את ישראל, נתניהו רע לישראל וידליק את כל האזור הכל לסיפוק צרכיו המגלומניים
 5. 40
  ישראל חמומת המוח. לא סומך עליהם בגרוש
 6. 39
  חיסול המזכ"ל

  כל הכבוד כן ירבו.

 7. 38
  ככה זה, נסה לגעת בתקציב הביטחון וקבל בתמורה הבערת שטח יזומה
 8. 37
  הסיכול בעזה

  כל הכבוד לצהל ,ושאל קייסי ילך לגהנום לפגוש את 70 המעודדות והלווי שיצטרפו איליו כל השוטפים שלו ,ושוב ישר כח לחילינו האהובים,

 9. 36
  מברוק על החיסול
 10. 35
  היכן הצווחנים-המיקצועיים ?

  היכן הצווחנים נגד טילים-נגד-טילים ?
  היכן האהבלים שגינו ההשקעות פיתוח וייצור בטנ"ט ?

  עכשיו מתברר כי טנ"ט מעניקים חופש פעולה נירחב לפוליטיקאים,
  לפעול ללא סיכון במלחמה נירחבת...

 11. 34
  צריך לחסל כל מי שיש לו דם על הידיים

  קשה להגיד שאני שמח מהרג.
  אבל אני מרוצה שסוגרים את החשבון מהפיגוע ליד אילת שאבדתי בו כמה מחברי הטובים.
  צריך להמשיך בעקביות כדי לייצר הרתעה, עצירת פיגועים ולנקום את דמם של היקרים.

 12. 33
  לפתוח באש תותחים על עזה
 13. 32
  אגב גלעד שליט: איך אומרים "קפטן ג'ורג" בחמאסית ?

  בניגוד לטענות דוראני על התעללויות במעצר, ישראל לא טענה, ולו בדל טענה, שגלעד שליט עונה. אז מי הווילה ומי הג'ונגל ?

 14. 31
  ביבי צמא מלחמה
 15. 30
  כן יאבדו כל אויבי ישראל

  משוחרר עסקת שליט אחד פחות - מגיע לו

 16. 29
  השקט הזה לא טוב. יאללה, להבעיר את הדרום. חיים פשוטים, חגיגות פורים, ילדים, כל זה לא חשוב, העיקר הביטחון המזוין שהורג אותנו
 17. 28
  זה מה שקורה שביבי חוזר מאמריקה משפריץ מבטחון.
 18. 27
  צה"ל אסר, צה"ל התיר, צה"ל תקף, יהי שם צה"ל מבורך
 19. 26
  אין מילה כזו בעברית

  "הכוין".

 20. 25
  ועכשיו אין ברירה לפעילים אלה לנסות לבצע את הפיגוע... ככה ביבי מייצר ביטחון.
 21. 24
  נו, איפה השמאלן הראשון שיגיד שביבי מחרחר מלחמה?
 22. 23
  כך או אחרת, תכננו דבר זה או אחר - זה תוצאה ישירה של הטיהור האתני מ 48 המכונה נכבה, והדיכוי הסדיסטי ברצועה מאז 67 ועד רגע זה. השלכת האחריות מאיתנו והלאה לא תעזור, במוקדם או במאוחר נאלץ למלא בתוכן את אחריותה המלאה של ישראל לסבל הכבד ולאבדן שאנו גורמים לעם הפלסטיני.
  1. עזה חופשית
 23. 22
  פשוט טעות החיסול הזה

  שפיכות דמים של משטר כובש

 24. 21
  משתתפים באבל

  אבלם של הטרוריסטים הוא גם האבל המשותף למערכת עיתון הארץ וביניהם עמוס שוקן,גדעון לןי, יואל מר קוס, עמירה הס, עקיבא אלדר ואחרים. תהיה נפשו של הטרוריסס צרורה בצרור מפתחות.

 25. 20
  טרור לא מחסלים בטרור כמו שאש לא מכבים באש יש לסיים את הכיבוש המשחית והמביש שכל כולו נישול ודיכוי האחר והשונה כי לנו הבכורה בארץ הזו
  1. תתחיל מ-שייח מוניס(רמת אביב,אפקה, צהלה, ר"ג) המושחתת והכבושה בידי האליטה השמאלנית

   ותמשיך בחירבת עזון(רעננה) ומשם תשחרר את האדמות של 80 התנחלויות(קיבוצים) שכבש מפאי אבי אביך!
   וטרור זה מה שיש לך במוח ממש פיגוע הדליפה שיש לך מהאונה השמאלית(שמאלנית)

 26. 19
  זה האוטו שלי!!
 27. 18
  איזה יופי!!!!!!!!!!!איזה מבצע!!!!!כל הכבוד!!!!!!!!!איך הם ידעו הכל?!!!!!!!!!!גאה בצה"ל
 28. 17
  סגירת מעגל - כל הכבוד לזרועות הביטחון

  מקווה שהמשפחות השכולות תדענה מעט נחת מהחיסול של מנהיג כנופיית הטרור הפחדן. דם אזרחי מדינת ישראל אינו הפקר. סחתיין ביבי, למרות שלא הצבעתי לך.

 29. 16
  נדמה להנהגת הימין שהיא מחתרות, ואם לא איראן, אז ניכנס בפלסטינים. במקום לסיים כיבוש ולעשות שלום, רוצחים רוצחים- כאילו לא יקומו חדשים שיש להם סיבה לנקמה. ממעגל נקמה לא יוצאים לשום מקום - רק להרס. ואת זה ביבי ברק וליברמן עם ישי עושים מעולה. כל רעיונות החיסול, המלחמה, והחלפת שלטון של אחרים- שנוסו בעבר על ידנו=הוכיחו שזה פיגור שלא עובד. שילמנו מחיר, וטרם למדנו דרך אחרת. נורא. ביבי וליברמן עם ברק יודעים רק להצית, לחרחר מלחמות ולברוח מאחריות להצתות. וההונים חוגגים את האגו 0 שלהם, כאילו עוד איזה ניצחון הושג, בלי להבין שכולנו משלמים את מחיר הכיבוש, החרדים, הטייקונים ומושחתי ימין
 30. 15
  פעיל ועדות ההתנגדות העממית שחוסל היום היה כנראה לפי מידע מודעיני בשלבי תכנון אחרונים לביצוע פעולת טרור - אבל הוספת הפיגוע באילת בקיץ האחרון לרשימת "הישגיו" אינה מסתדרת עם העובדות.

  מדיווחים בעתונות המצרית והאמריקנית באותם ימים ומתחקיר של אלכס פישמן בידיעות אחרונות הסתבר אז כי את הפיגוע לא ביצעו פלסטינים מעזה , אלא גורמי ג'יאהד עולמי ובדואים מסיני. האם קוראי הארץ אינם ראויים לקבל הסבר מדוייק.

 31. 14
  זוהי הדרך היחידה לתקשר עם אויב רצחני. זהו ה"משא ומתן" היחיד שמביא לתוצאות במזרח התיכון.
 32. 13
  כל הכבוד
 33. 12
  אבל משוחררי שליט התחייבו שלא לחזור לדרך הטרור
 34. 11
  תמחה את זכר עמלק מתחת לשמים,לא תשכח= וכל המרבה הרי זה משובח
 35. 10
  האם ביבי חזר 'גבר' מפגישתו עם אובמה?למה החליט עכשיו להסלים את המצב ברצועת עזה?האם זה בא במקום אירן,אשר אובמה אסר עליו בשיחתם לתקוף?מתי נזכה לקצט שקט בטחוני?
 36. 9
  אבל הפיגוע באילת לא היה בציר הח

  המפגעים בפיגוע ההוא היו בעלי אזרחות מצרית,
  תושבי סיני. למה דובר צה"ל ממשיך בשקריו?

 37. 8
  עד מתי נהרוג חפים מפשע?

  סתם סתם נו

 38. 7
  חשב לירות פצמרים ושאף אחד לא יגיב

  אבל מה לא לקח את צהל בחשבון

 39. 6
  יודח קצין צהל ששכח להודיע חלמס על הכוונה לתקוף !
 40. 5
  אבל התברר שהפיגוע ההוא יצא מסיני ולא קשור לעזה, עוד רצח חסר טעם ?
  1. תספור עד 10 ותחכה לאחות עם מזרקים רבים. כי אתה צודק! בסיני יש הרבה גמדים רעים שעוברים לישראל עם בצצות ושותים הרבה בחיות בבסי קולה והם הם אלו שעושים ביגועים

   ברמה של שמאלניות משובשת אתה בהגדרה של סכיזופרן פרנואיד שמנותק מהמציאות ועד ששיח מוניס לא תופגז, המחלה תפשט בך עוד ועוד!

 41. 4
  חיסול ממוקד=רצח,צה"ל רוצח אזרחים תמימים
 42. 3
  כל הכבוד לצה"ל
 43. 2
  KOL HAKAVOD
 44. 1
  כך אכן ראוי. רוצח אזרחים אינו אלא בן מוות, וטוב שחוסל. כפי שראינו בעסקת שליט אין שום טעם לנסות וללכוד פושעי מלחמה פלסטיניים, שכן אלה ישוחררו בסופו של דבר....

  כך אכן ראוי. רוצח אזרחים אינו אלא בן מוות, וטוב שחוסל. כפי שראינו בעסקת שליט אין שום טעם לנסות וללכוד פושעי מלחמה פלסטיניים, שכן אלה ישוחררו בסופו של דבר....