3 ימים של הסלמה

הלימודים לא יתקיימו ברוב יישובי הדרום

בעוטף עזה אמנם ילכו לבתיה"ס, אולם בב"ש, אשקלון, אשדוד וביישובים נוספים כ-207 אלף תלמידים יישארו בבית. שתי רקטות נורו לפנות בוקר לעבר ב"ש

הלימודים בבתי הספר לא יתקיימו ברוב יישובי הדרום גם מחר (שני) בשל סבב ההסלמה הנוכחי, זה היום השני. מפיקוד העורף נמסר כי דווקא ביישובים בעוטף עזה , שנמצאים במרחק של עד 7 ק"מ מהרצועה, יתקיימו הלימודים כסדרם בשל המיגון במוסדות הלימוד.

פיקוד העורף הוסיף כי תלמידים יישארו בבית ביישובים שנמצאים מרחק של 7 עד 40 ק"מ מרצועת עזה, שבהם לא יתקיימו לימודים. הם כוללים בין היתר את אשקלון, אשדוד, באר שבע, נתיבות, יבנה, גדרה,קריית מלאכי, קריית גת, אופקים, גדרות, חבל יבנה, נחל שורק וברנר, לקייה ורהט. בסך הכל כ-207 אלף תלמידים יישארו בבית מחר.

לפנות בוקר נורו שתי רקטות גראד לעבר העיר באר שבע. מצה"ל נמסר כי כיפת ברזל יירטה אחת מהן ואילו השנייה נחתה בשטח פתוח ולא גרמה לנפגעים או נזק.

106 רקטות ופצצות מרגמה נפלו מתחילת ההסלמה, 25 מהן אתמול. מערכות כיפת ברזל שהוצבו בדרום יירטו 44 רקטות עד כה, 14 מתוכם אתמול. חיל האוויר תקף מתחילת ההסלמה 23 מטרות ברצועת עזה. 14 מהתקיפות נועדו לסכל ירי רקטות, ו-9 מהן כוונו נגד מחסנים ומבנים ששימשו לייצור אמצעי לחימה. 18 פלסטינים נהרגו בתקיפות צה"ל ברצועה, שלושה מהם היום.

את עיקר הנזק אתמול גרמו שתי רקטות גראד שהתפוצצו בבאר שבע. אחת מהן פגעה בחצר בית ספר וגרמה נזק למבנים ואחרת פגעה בסמוך לכלי רכב. הרקטות גרמו נזק קשה למבנים ולמכוניות. כדוריות המתכת שהיו בהן הועפו למרחק מאות מטרים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות היישר לפייסבוק

מצה"ל נמסר כי הרקטות לא יורטו בשל בעיה טכנית בסוללת כיפת ברזל. "למרבה הצער באירוע בבאר שבע התרחש כשל טכני באחד מרכיבי המערכת. זה קרה בדיוק כאשר יש רקטה באוויר. אנחנו עושים הכל כדי שלא יהיו זליגות וכשלים ביירוטים, אבל זה יהיה חסר אחריות ולא מקצועי להגיד שתהיה הגנה מוחלטת ב-100%", אמר מפקד מערך ההגנה האקטיווית, אלוף משנה צביקה חיימוביץ'.

שר הביטחון, אהוד ברק, הזהיר היום כי "הסבב הנוכחי עלול להתארך ונדרשת סבלנות". ברק וראש הממשלה בנימין נתניהו הביעו הערכה לכוחות הביטחון ולהצלחת כיפת ברזל. חלק מראשי הרשויות בדרום קראו לצאת למבצע צבאי.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 6
  שמישרד ההסברה יתעורר
 2. 5
  זקיפות איבר ההרתעה הישראלי

  כנראה שאין ספק כי חיסולו של עוד אחד (מני רבים) של מנהיג קבוצת טרור זו או אחרת יעכב עוד פעולת טרור. אך ההרתעה הישראלית לא שוקמה. 207 אלף תלמידים בטלים מחינוך ומליוני שקלים בהוצאות כדי שיעבירו בראש הדואגים לזקיפות איבר ההרתעה (שינוי דיסקט) שגם לחיסול ממוקד (רצח) יש מחיר. מחיר כואב. אבל שאיבר עומד השכל בתחת.

 3. 4
  הכל פועל כמתוכנן ע"י ביבי

  יסוד שלטונו הוא פחד.
  אחרי שאובמה אמר לו "if you want to shoot shoot, don't talk" ולא שינה את סדר יומו לפי גחמות ביבי, הוא הבין שעליו לחמם את האיזור איכשהו.
  מלחמה עם אירן זאת אופציה מפחידה, מה עוד שאין לו עדיין תמיכה לכך, אז מה יותר מתבקש מחימום הרצועה? הרי אם חלילה תהיה רגיעה ארוכה מדי, הקואלציה תתפרק והוא עלול להפסיד את הבחירות, ידברו על חינוך, ודו"ח המבקר, ושרה. עדיף מלחמה!

 4. 3
  חישוב ההפסד הכלכלי של היומיים האחרונים והערכת מצב :

  43 טילי כיפת ברזל במחיר של 150.000 ש"ח לטיל שווה הפסד של 6,450,000 ש"ח למשק.עיניין יקר ההסלמה הזו.מה יקרה אם חיזבאלה יתקפו מהצפון, הסורים יצטרפו אליהם ואיראן ככה בכיף שלה ?! יהיה שמח כאן.

 5. 2
  שמאלני לשעבר שהתפקח צריך להבין שהחמאס רוצה גם את ת"א
 6. 1
  רקטות זו לא סיבה להפסיק את הלימודים. שיעבירו לדרדקים שיעורים במקלטים, כמו ב-1991...
  1. אפשר לחשוב שהם לומדים משהו בבית ספר. אולי יעשו פחות קטעים של "המורה, אפשר פרי קטן?".