הפסקת אש

200 רקטות נורו לישראל, 26 הרוגים בעזה

סבב הלחימה האחרון בדרום היה הקשה ביותר מאז מבצע עופרת יצוקה. שני ישראלים נפצעו אתמול באורח קל, חיל האוויר תקף 37 מטרות בעזה

מאז שהחל סבב הלחימה האחרון בדרום ביום שישי נורו קרוב ל-200 רקטות לעבר שטחי ישראל. בסך הכל זוהו 166 נפילות של רקטות בשטח ישראל. מצה"ל נמסר היום (שלישי) כי חיל האוויר תקף 37 מטרות ברצועת עזה מיום שישי, ביניהן 19 חוליות שעמדו לשגר רקטות ו-18 מחסנים לייצור ואחסון אמצעי לחימה ובורות שיגור. במהלך ימי העימות, לא התקיימו לימודים בבתי הספר ביישובים שבמרחק 40-7 קילומטרים מהרצועה.

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, התייחס הבוקר ללחימה בדרום במהלך ביקור בבסיס הקליטה והמיון בתל השומר. הוא ציין כי במהלך הסבב הנוכחי נהרגו 26 פלסטינים, שלדבריו 22 מהם אויבים מובהקים, ו-4 מההרוגים הם אזרחים שנהרגו כתוצאה מכך שהיו בסביבת הלחימה. "זו התוצאה כשהאויבים פועלים בתוך סביבה אזרחית", אמר, "אנחנו לא משתמשים בכוח שלנו סתם, הפעלנו בשלושת הימים האחרונים פרומיל מהכוח שלנו ונדע להפעיל אותו ככל שנצטרך". גנץ ציין כי צה"ל נמצא במעקב אחר מה שקורה בדרום ויפסיק את פעילותו בהתאם לפעילות ארגוני הטרור בעזה. "זה לא נגמר עד שזה לא נגמר, השקט יענה בשקט ואש תענה באש", אמר.

הסבב האחרון היה הקשה ביותר מאז עופרת יצוקה. באוקטובר 2011, על רקע שחרורו של גלעד שליט, נורו כ-56 רקטות לעבר שטחי ישראל, ובאוגוסט האחרון, בעקבות פיגוע הטרור סמוך לאילת, נורו כ-171 רקטות לעבר שטחי ישראל. ב-2010 נפלו בממוצע 16 רקטות בחודש, וב-2009 נפלו בממוצע 18 רקטות בחודש.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

הלילה הודיע גורם מצרי על הסכמה בין ישראל לפלגים הפלסטינים בנוגע להפסקת אש שהחלה ב-1:00 בלילה. מאז נורו שלוש רקטות לעבר המועצות האזוריות חוף אשקלון, שער הנגב ואשכול. לדברי הבכיר, ישראל התחייבה להפסיק את החיסולים וההפצצות ברצועת עזה, אך בישראל הכחישו דיווח זה.

כ-50 רקטות נורו אתמול מרצועת עזה על דרום הארץ, מתוכן 11 יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". מדובר ביום הירי האינטנסיבי ביותר מאז החלה ההסלמה הנוכחית, עם טווחי רקטות הרחוקים ביותר בימים האחרונים. שני בני אדם נפצעו באורח קל ו-6 לקו בחרדה כתוצאה מרקטה שפגעה בעיר אשדוד. נזק נגרם לחנויות ולמכוניות סמוכות בעיר. רקטה שפגעה באזור גדרה גרמה לנזק למכוניות, ואחת נוספת שפגעה מוקדם יותר במועצה האזורית אשכול גרמה לנזק קל למבנה שם.

שגרה של טילים - לחצו להגדלה

Read this article in English: Some 200 rockets hit Israel since start of latest Gaza escalation
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 52
  שמתם לב לילד "הפצוע"? התחבושת המרשימה נקיה מדם,דווקא המקום ממנו נראה דם,איננו מכוסה בתחבושת,משום מה לא ניקו לו את הדם מהפנים ומהידים,והוא ממש לא נראה סובל. תמונה מפוברקת ומבויימת ברמה מאד נמוכה.
 2. 51
  אמון העם....

  שורה תחתונה:בעופרת יצוקה וגם עתה,הדרג המדיני לא מימש את אמון העם;ממשלת ביבי מסתמנת כממשלה הנחושה והתוקפנית ביותר,אבל רק בדיבורים.לחלק מהפרשנים טעות אופטית:הגי'האד האיסלאמי הוא רק הקנה שפולט את ההרג לתוך ישראל ומי שיורה זה האייאתולה חמינאי.האחרון רוצה לבדוק עד כמה ישראל חזקה ועפ''י מספר מרכיבים:יכולת מבצעית-הגנתית והתקפית;כושר העמידה-האזרחי ,הצבאי ובסה''כ;הנחישות-של הדרג המדיני,של הדרג הצבאי;אורך הרוח הכלכלי.לפיכך ישראל צריכה להפגין יותר תוקפנות,כדי שהאיראנים יבינו שזה שריר גם לגביהם.חמור מאוד שממשלות אולמרט וביבי הסכימו למשוואה שלירות על ערינו שבדרום זה נסבל ברמה מסויימת.זו ההזדמנות לשבור משוואה זו ולהכתיב משוואה חדשה:כל טיל שנוחת בשטח ישראל=טיל שנחת על ביניין הכנסת=מתקפה ישראלית כוללת.כך יוצרים הרתעה.יתכן שדוקא ירי פג'ארים לגוש דן יהיה זה שיחרוץ דינם של אירגוני הטירור השולטים בעזה.כשהאוייב נרדף ונהרג באופן מתמיד,הוא מתקשה לפגוע בישראל.היה צריך לנצל את המומנטום ולהמשיך ולהכות בכל אירגוני המחבלים בעזה ובמלוא העוצמה.שיהיו כמה שיותר שאהידים,לבצע מהלך יבשתי לביתור הרצועה ומטוט שילטון אירגוני הטרור בעזה.

 3. 50
  עוטף עזה נשארים "ברווזים" במטווח ?
 4. 49
  הסכם אוסלו

  כל זה תופעות לוואי של הסכם אוסלו ,

 5. 48
  200 רקטות

  צריך לתת להם בראש .

 6. 47
  ממשלה הנחושה והתוקפנית ביותר....עיינו:

  ממשלת ביבי מסתמנת כממשלה הנחושה והתוקפנית ביותר,אבל רק בדיבורים:לחלק מהפרשנים טעות אופטית:הגי'האד האיסלאמי הוא רק הקנה שפולט את ההרג לתוך ישראל ומי שיורה זה האייאתולה חמינאי.האחרון רוצה לבדוק עד כמה ישראל חזקה ועפ''י מספר מרכיבים:יכולת מבצעית-הגנתית והתקפית;כושר העמידה-האזרחי ,הצבאי ובסה''כ;הנחישות-של הדרג המדיני,של הדרג הצבאי;אורך הרוח הכלכלי.לפיכך ישראל צריכה להפגין יותר תוקפנות,כדי שהאיראנים יבינו שזה שריר גם לגביהם.חמור מאוד שממשלות אולמרט וביבי הסכימו למשוואה שלירות על ערינו שבדרום זה נסבל ברמה מסויימת.זו ההזדמנות לשבור משוואה זו ולהכתיב משוואה חדשה:כל טיל שנוחת בשטח ישראל=טיל שנחת על ביניין הכנסת=מתקפה ישראלית כוללת.כך יוצרים הרתעה.יתכן שדוקא ירי פג'ארים לגוש דן יהיה זה שיחרוץ דינם של אירגוני הטירור השולטים בעזה.כשהאוייב נרדף ונהרג באופן מתמיד,הוא מתקשה לפגוע בישראל.יש לנצל את המומנטום ולהמשיך ולהכות בכל אירגוני המחבלים בעזה ובמלוא העוצמה.שיהיו כמה שיותר שאהידים.לבצע מהלך יבשתי לביתור הרצועה ומטוט שילטון אירגוני הטרור בעזה.

 7. 46
  מישהו עדיין חושב שההתנתקות הייתה רעיון טוב?

  מישהו עדיין רוצה שלום ב"ערבויות בינלאומיות"?
  מישהו עדיין מסוגל ללעוג לנתניהו אחרי שהתברר שהוא, ולא אף פרשן פוליטי חלקלק, צפה בצורה מדויקת את התפתחות העניינים אחרי ההתנתקות?
  מישהו עדיין מספיק חצוף בשביל להמשיך להשתלח במתנחלים כאילו הנוכחות שלהם היא מה שמלבה את המלחמה?

  אני מקווה שלא.
  הגיע זמן להתעורר ולחפש פתרון לשני העמים מתוך הבנה של המצב הנוכחי ולא מתוך טמינת הראש בחול.

  1. הגיע הזמן להגיד את האמת, הימין מוביל למדינה דו-לאומית, היידה ביבי!
 8. 45
  יישולחו המגיבים הימנים לפטרל על גבול עזהויפסיקו לבלבל ת'מוח
 9. 44
  הפתרון: מערכת אוטומטית שמופעלת ע"י האויב !! מרגע שזוהה ירי לישראל המערכת יורה חזרה למקום הירי. הם אלה שמפעילים אותה ויש לידע על כך את העולם כולל ביקורים מחו"ל
 10. 43
  האם יש לימודים?

  האם יש לימודים?

 11. 42
  הצילו!!! שדרות זה הפקר ?
  1. מסתבר ששדרות זה לא תל אביב ואפילו לא אשדוד
  2. כן...
 12. 41
  הצילו!!! שדרות זה הפקר ?
 13. 40
  מישהו ראה או שמע בתיקשורת את המונח "פשעי מלחמה" בעיקבות הפגזת האזרחים? ואיפה דוברי הימין העלובים שלא משתמשים במונח הזה?
 14. 39
  רק 26 זהו כשלון!‏
 15. 38
  עוד כמה ימים כאלו, ונחסל להם את כל הטילים...
 16. 37
  זו לא מלחמה זו הצגת תכלית כלכלית כדי להראות לקיליינטים את כיפת ברזל בפעולה!!
 17. 36
  זהו נגמרה המלחמה [הנסוי כלים],דויד המלך אמר ועשה "לא אשוב עד כלותם",בסוריה הרגו 8000 מפגינים,ואנחחנו יכלנו להרוג לפחות 7000 מחבלים זו הזדמנות פז שהוחמצה ןנשלם על כך בקרוב!!
 18. 35
  לעשות שלום עם חמאס עכשיו
  1. כמה מטומטם אפשר להיות?!
 19. 34
  האם המחיר ששילמה המדינה,והאזרחים על חיסול הערבי היה שווה?

  כמובן שקיצוץ בתקציב הבטחון יבוטל. מגיע לאזרחים מי עשה את תחשיב החיסול והאם זה היה כדאי על נזקי הנפש,והרכוש, והפסקת הפעילות הלימודית וההורים שנשארו בבית, כמה תיירים ביטלו את הגעתם . ונזקים עקיפים נוספים. וזה רק חלק. כמובן שתקציב הבטחון יוגדל וכנראה יכוסה ע"י המצלמות החדשות. או עח לימודים בגני טרום חובה לאימאות עובדות. הפנט ע"ח האזרחים ימצא לכיסוי ההוצאה.

  1. אתה יודע כמה כסף היה צריך כדי להרוג את בן-לאדן

   בשביל מה זה היה טוב? הוא סתם ישב בתוך בית ולא יצא ולא עשה כלום. "אף אמריקאי לא נהרג במצבע" אמר אובמה, אם מישהו לא אמריקאי נהרג, למי אכפת.

 20. 33
  על הכייפק אז למה להפסיק?

  להמשיך ולטחון.

 21. 32
  זה רמטכ״ל של ברירת מחדל
 22. 31
  החמאס השיג הרתעה

  מי שבפעם הבאה יחשוב לפני כל פעולה על תגובתו הקשה של הצד השני היא ממשלת ישראל .שום דבר לא השתנה אחרי הסיבוב הזה .להיפך מצבנו הורע .חצי מדינה משותקת , מאות מיליוני שקלים היתה עלותו הישירה ונעקיפה של הסיבוב , החמאס נתפס בעולם כגוףרציונאלי ומתון ואילו מדינת ישראל והגיהאד משוגעים ולא צפויים . באמת שום דבר טוב לא צמח מהסיבוב הזה ,כלאמר אני מחפש משהוא אבל ...

 23. 30
  חבל על אלה שנהרגו על לא עוול בכפם
 24. 29
  מסכנים המחבלים הפלסטינים מגיע להם פרס נובל על אנושיות
 25. 28
  מסכנים המחבלים הפלסטינים מגיע להם פרס נובל על אנושיות
 26. 27
  כמובן של"הארץ" חשוב יותר כמה ערבים נפגעו - נו טוב חשבתי אם לא בכותרת בהמשך הכתבה - כלום
 27. 26
  אבל המכירות של כיפת הברזל.. בשמיים! כמה "מקורבים" יעשו כאן מיליונים ממכירת נשק
 28. 25
  תודה ששמתם תמונה של תאילנדים במקלט. לפחות ככה אולי השמאלנים הקבועים ירגישו איזו שהיא חמלה לאלו שנופלות עליהם רקטות.
 29. 24
  למה הילד חבוש בראשו ולא היכן ש"נפצע"...?
 30. 23
  מה עם הצילום של הילד הקטן שפתח את ראש?אין משהו יותר קיצוני?בילדותי נראתי כך מספר פעמים בשנה.משחקים בחצר,נו אתם יודעים איך זה.
 31. 22
  לא לשכוח שמנענו פיגוע, סליחה תכנון פיגוע, סליחה מחשבות על, סליחה שמענו מישהו אומר.. והשגנו בתמורה חגיגות פורים מלהיבות לילדי הדרום ועוד עם זיקוקים ומשחקי מחבואים המוניים. ברור שזאת מדינה של שפויים
 32. 21
  הרמטכ"ל משתחץ על ריק. הוא והגנרלים שלו מזכירים את הגנרלים הפרוסים שעושים את המלחמה הקודמת. בגלל זה השם סבב מלחמה שהמצ יא הארץ אולי מוצדק. מוטב בנסיבות אלו רק לאיים על אירן אבל בשום פניחם ואופן לא לתקוף.
 33. 20
  סיכום: ברק ברח שוב, נתניהו הוכיח שהוא רועד מכל עלה נידף, הרמטכל הוכיח שהוא עושה מה שאומרים לו ולא יותר.

  ועם ישראל הוכה בתדהמה למראה אוסף הנמושות שמתיימרות להנהיג אותו לאבדון. תקיפת איראן? תשכחו מזה תתכוננו לכיבוש בידי איראן - למדו פרסית!!

  1. זה תפקידו של הרמטכ"ל. אתה רוצה שהוא יעשה מה ששרון עשה בלבנון?
 34. 19
  שדרות זה לא מדינת ישראל ?

  מדוע הירי על עוטף עזה לא נחשב הפרת הפסקת אש ?

 35. 18
  שתיקתם התמוהה של תומכי נטישת ציר פילדלפי , מאז אין שקט

  למיליוני יהודים.

 36. 17
  ביבי שוב נכשל ונכנע לטרור. ניפגש בקלפי...
 37. 16
  אך איזה חיסול נחמד היה לנו...
 38. 15
  תזכורת על יהירות השמאל והפובלציסטים, ציפי לבני, תחילת 2006: "שוב הימין מהלך עלינו אימים. טילי קטיושה על באר שבע, אשדוד.. אשקלון?
  1. מה להם ולשמאל
  2. לא רק אויל, אפילו טיפש
 39. 14
  זה ניסיון לטבח אזרחים תמימים בנגב ולא "סבב לחימה". הטבח נמנע, השבח לצה"ל, וכל ההסתערות הפובליציסטית של הטיפשורת לא תצדיק מוסרית ומעשית ולו ירי של גראד אחד.
 40. 13
  ותודה לשרון שגרש מהרצועה את היהודים והפקיר למחבלים
 41. 12
  איזו כותרת מתוחכמת... פשש

  אפשר להבין מהכותרת שאנחנו ירינו רקטות על ה'פלסטינים' התמימים שוחרי השלום...

 42. 11
  צה"ל - הצבא המוסרי ביותר בהסטוריה ! יותר מנאטו יותר מצבא ארה"ב, יותר מכל צבא אחר !

  אני יודע שזה מרגיז מאוד קומץ של אנטי ישראלים ועל כך אני שמח.

  1. חיים, זה נורא "נחמד" לומר את זה...אבל, אם בני, אבי, אחי, דודי יהרגו

   בגין זה תוך כדי שרותם הצבאי על-מנת שנוכל לומר ש"אנחנו צבא מוסרי", הייתי זועם ומגיש תביעה משפטית נגד המדינה...ולדעתי גם אתה וכל אדם רציונלי אחר. אף אחד מאתנו לא רוצה לחוות חוויה אישית נוראה כמות יקיריו ורק בלבד שאכפת לנו מה "יגיד העולם". אז תחשוב שוב לפני שאתה משלח לחלל האויר כל מיני סיסמאות...

 43. 10
  הצילום נראה כמו פוטושופ....
 44. 9
  ידוע לכל שהארץ ממומ על ידי פלסטינים עמנשייצג את הנרטיב שלהם
 45. 8
  העיקר? שסיפרו לנו שעופרת יצוקה "תרתיע". מאז סיומה, לא היתה תקופה רצופה ארוכה אחת שלא היו בה מרגמות או רקטות. בדר"כ זה בהיקף קטן, וכשצה"ל מחסל בעזה, התגובה המיידית היא שיתוק החיים בדרום.
  1. העיקר שסיפרו לנו שההתנתקות תביא שלום ושקט לדרום...
  2. הסתכלות מטומטמת - החמאס לדוגמא כבר לא תוקף מאז עופרת יצוקה. זה שאתה סטודנט ערבי באוניברסיטה ישראלית ויושב במעונות על חשבון חייל משוחרר ומדבר ככה על ישראל זאת הבעיה שלנו. יום יבוא ועם משאיות נחזיר אתכם לערב הסעודית שממנה הגעתם.
  3. שורה תחתונה:בעופרת יצוקה וגם עתה הדרג המדיני...עיינו:

   לא מימש את אמון העם:ממשלת ביבי מסתמנת כממשלה הנחושה והתוקפנית ביותר,אבל רק בדיבורים;לחלק מהפרשנים טעות אופטית:הגי'האד האיסלאמי הוא רק הקנה שפולט את ההרג לתוך ישראל ומי שיורה זה האייאתולה חמינאי.האחרון רוצה לבדוק עד כמה ישראל חזקה ועפ''י מספר מרכיבים:יכולת מבצעית-הגנתית והתקפית;כושר העמידה-האזרחי ,הצבאי ובסה''כ;הנחישות-של הדרג המדיני,של הדרג הצבאי;אורך הרוח הכלכלי.לפיכך ישראל צריכה להפגין יותר תוקפנות,כדי שהאיראנים יבינו שזה שריר גם לגביהם.חמור מאוד שממשלות אולמרט וביבי הסכימו למשוואה שלירות על ערינו שבדרום זה נסבל ברמה מסויימת.זו ההזדמנות לשבור משוואה זו ולהכתיב משוואה חדשה:כל טיל שנוחת בשטח ישראל=טיל שנחת על ביניין הכנסת=מתקפה ישראלית כוללת.כך יוצרים הרתעה.יתכן שדוקא ירי פג'ארים לגוש דן יהיה זה שיחרוץ דינם של אירגוני הטירור השולטים בעזה.כשהאוייב נרדף ונהרג באופן מתמיד,הוא מתקשה לפגוע בישראל.יש לנצל את המומנטום ולהמשיך ולהכות בכל אירגוני המחבלים בעזה ובמלוא העוצמה.שיהיו כמה שיותר שאהידים.לבצע מהלך יבשתי לביתור הרצועה ומטוט שילטון אירגוני הטרור בעזה.

 46. 7
  לא יותר נכון לכתוב, 22 מחבלים ו-4 אזרחים נהרגו ???
  1. אם אתה מאמין לדיווחים של צה"ל אתה מאד תמים או תועמלן
  2. לכל הרוג יש שם, ול- 22 מחבלים יש "דף השהיד" באתר של הארגון שלהם.
 47. 6
  24 22 מחבלים ו4 בלתי מעורבים. האם יש צבא בתולדות הלוחמה המודרנית בלחימה באזורים מיושבים כנגד טרור עמד על אחוזים כאלה ? אבל, הארץ ימשיך להתעסק בשב"ח שנשכח...
  1. איך אתה מדבר - ההוא היה בן הגזע הערבי האציל ובן הלאום הפלסטיני -0 איך הארץ יכול לשכוח . זה לא סתם 400 אלף יהודונים במקלטים.
 48. 5
  רק 26 ? יש ללמוד מסוריה, ביום אחד יש להם מאות הארוגים ופצועים!
  1. Why stop with Syria? why not learning from Germany and killing all of them?

   interesting how all the residents of Beer Sheva wrote this racist comment

 49. 4
  "רקטות נורו לישראל"-מאיפה נורו? מרצועת עזה. אז למה לא כותבים את זה? ומי ירו? פלסטינים! אז למה לא כותבים את זה?
  1. באמת? מעזה? לא ידענו. וירו אותן פלסטינים? וואו, איזה מידע מרעיש! חייבים לכתוב את זה!!!
  2. בתקשורת רוצים לשמר את אשליית "הפרטנר הפלסטיני" ודיווחים על קסאמים פלסטינים שנורים לישראל מהרצועה מנוסחים בלקוניות
  3. שים לב לאיזה אתר ניכנסת. זה עיתון "הארץ" .

   פה ערבי הוא טוב ויהודי רע . רקטות ערביות "נופלות" וצה"ל מפציץ. ניפגעים יש רק ערבים ורובם ילדים חפים מפשע . מצד שני רק שמאלנים יודעים לכתוב בלי הרבה שגיאות.

  4. אנחנו גם יודעים שהטילים נורו,אז למה לכתוב את זה? טיפשות ללא מכבסה
 50. 3
  אתר כיפת ברזל

  האם לא מסוכן להשאיר את האתר לא מוגן כפי שנראה בצילום !

 51. 2
  נא לדייק. מחבלים פלסטינים

  וארבע אזרחים

  1. תושבי מדינת עזה הם הצד הצודק אנחנו סתם רוצחים סידרתיים
  2. עוד מעט כל העם לברמן ליברמן אה"מ הבא
  3. נה לדייק עוד יותר - 26 מחבלים ערבים
  4. יוסי, תעבור לעזה. כפוי טובה.
 52. 1
  ציפי לבני על דברי נתניהו, תחילת 2006:"שוב הימין מהלך עלינו אימים. טילי קטיושה על באר שבע, אשדוד.. אשקלון? בסדר, הימין מתלהם ומדמיין, אנחנו רואים שהגבול עם לבנון שקט שנים אחרי יציאה שלנו, אין טילים על הצפון, אותו דבר תשיג ההתנתקות מעזה".

  אני אגב עם ברק

  1. במקום להתלונן אני אצביע ליברמן אז יהיה שקט פעם אחת ולתמיד. לא נתקן מיליארד מוסלמים מסביב. יש להשמיד טוטאלי את עזה כמה מדינות. או תמשיכו עם מאות שנות מלחמה
  2. במקום להתלונן תצביעו ליברמן אלדד בן ארי. ודם יהודי לא יהיה זבלללללללללל
  3. בינתיים פרץ הורה על כיפת ברזל, כל היתר סתם דיברו