נתניהו: הבסיס האיראני בעזה ייעקר במוקדם או במאוחר

רה"מ ציין כי לא הפלסטינים מניעים את האירועים בעזה אלא איראן. בנאומו הביא נתניהו שלוש דוגמאות שבהן פעלה ישראל בניגוד לעמדת ארה"ב

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום (רביעי) בנאום במליאת הכנסת להסלמה האחרונה ברצועת עזה. "אני רוצה להבהיר: אין הגנה הרמטית ולא תהיה. שילוב של כושר התקפה, כושר הגנה וחוסן לאומי הוא השילוב המנצח ואותו אנו צריכים לטפח". עם זאת איים נתניהו כי "במוקדם או במאוחר בסיס הטרור של איראן בעזה ייעקר".

נתניהו קשר בין הלחימה בעזה לנסיונה של איראן להתחמש בנשק גרעיני. "הגורם הדומיננטי שמניע את האירועים בעזה הוא אינו הפלסטינים אלא איראן, שבונה את התשתיות ונותנת את הכסף ולפעמים גם נותנת את ההוראות", אמר נתניהו. הוא הוסיף כי "עזה היא עמדה קדמית של איראן וארגוני הטרור שם עומדים תחת מטריה איראנית. תארו לכם מה יקרה כשהמטריה הזו תהיה חמושה בפצצות גרעין. אני לא מוכן לזה ושום מנהיג שקול לא יסכים לזה".

ראש הממשלה התייחס גם לביקורו האחרון בארה"ב ופגישתו עם הנשיא האמריקאי, ברק אובמה. לדברי נתניהו, "בביקורי האחרון בוושינגטון הצבתי שני יעדים; הראשון שלישראל הזכות להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל איום. היעד השני להעלות את איום התחמשותה הגרעינית של איראן לראש סדר היום הבינלאומי".

רה"מ בנימין נתניהו במליאת הכנסת, היוםאוליבייה פיטוסי

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

נתניהו טען בדיון כי שני היעדים הושגו והדגיש כי "זכותה של ישראל להגן על עצמה ובמקרה הצורך לממש זכות זאת התקבלה בארה"ב באופן חיובי ועמוק ביותר. היא זוכה לגיבוי מוחלט מהעם האמריקני ולהסכמה מקיר לקיר בקונגרס האמריקני. היא זוכה גם להכרה רשמית בבית הלבן". נתניהו טען גם ש-15 שנה לאחר שהזהיר מכך לראשונה, הגרעין האיראני עומד בראש סדר העדיפויות הבינלאומי.

במהלך דבריו הביא נתניהו שלוש דוגמאות לאירועי עבר בהם ראשי ממשלת ישראל פעלו בניגוד לעמדת ארה"ב. הכרזת העצמאות של דוד בן גוריון, פעולותיו של לוי אשכול בזמן תקופת ההמתנה למלחמת ששת הימים והחלטתו של מנחם בגין לתקוף את הכור הגרעיני בעיראק.

נתניהו הדגיש בהמשך את חשיבות הברית עם ארה"ב אולם לדבריו מעל לברית זו "בולטת עוד יותר החובה שלנו להיות אדונים לגורלנו. ישראל מעולם לא הפקידה את גורלה בידי אחרים, גם לא הטובים בידידיה. זו חובתי העליונה כראש ממשלת ישראל כמו של כל ראשי הממשלה".

יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני עלתה לנאום מיד אחרי ראש הממשלה. "אני רואה את נתניהו מתענג על הביקור באמריקה. הביקור הוכתר בהצלחה בגלל שנתניהו, והוא אומר את זה בעצמו, הצליח לעלות את הנושא האיראני ולהוריד את הנושא הנושא הפלסטיני מסדר. אך הוא לא מחק את זה רק מסדר היום הבינלאומי אלא גם הצליח למחוק את התקווה מאזרחי מדינת ישראל. ניצחון פוליטי גדול, אבל עוד ניצחון כזה ואבדנו".

לבני התייחסה לעניין הגרעין האיראני. "האיום האיראני הוא בוודאי איום אסטרטגי, אבל מספיק להלך אימים על עם ישראל. הזכות של מדינת ישראל להגן על עצמה היא בוודאי זכות שצריך להגן עליה והיא מעולם לא הוטלה בספק, בוודאי שלא על ידי ארה"ב. היא לא הוטלה בספק עד הביקור, מה שהוטל בספק לאחר הביקור היא זכות השימוש והחוכמה להשתמש בזכות הזאת לבד".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 45
  ציפי וביבי

  ציפי נראתה אתמול בכנסת בעליבותה. הרי אין לה מה להציע.

 2. 44
  ביבי שכח שהוא הצביע בעד הנסיגה מעזה ומנסה לשכתב את ההיסטוריה

  ביבי משכתב את ההיסטוריה, הוא שכח שהוא הצביע בעד הנסיגה מעזה, זאות לא הפעם הראשונה שהוא מדמיין כפי שהוא זכר את החיילים הבריטים בירושלים ! למרות שוא נולד שנה וחצי אחרי שהם יצאו מהארץ! זה האיש שמקבל החלטות לחיים ולמוות שלנו, תתעוררו ! ביבי מוביל אותנו לאסון

 3. 43
  נתניהו מוליך אותנו ברוורס גדול קדימה להקמת המדינה

  הסרבנות שלו וחוסר התוכלת במדיניות שלו, הוא מנסה לאשרר מחדש את היותנו מדינה יהודית ודמוקרטית, שני דברים שאף פעם לא היה עליהם ויכוח. הוא מבטל את הדמוקרטיה ואחר כך מבקש אישור מהפלסטינים על היהודית ועכשיו מבקש שוב אישור לזכותינו להגנה עצמית.
  משווה את עצמו לבן גוריון ובגין. נתניהו הגמד. מאשים את קדימה במאורעות אבל הוא כבר שלוש שנים ראש ממשלה ושר הבטחון שלו לא החליף את הג'וב ממשלת קדימה. ואגב ממשלת קדימה, אולמרט לא דיבר ולא קישקש לפני שהתקיף את הכור בסוריה וביבי הוא זה שרץ לספר על זה בטלויזיה ראשון. טוב תמיד ביבי הראשון שזיהה.
  ביבי לך הביתה.

 4. 42
  נמושות מסוג חדש

  המעניין בדבר,שדווקא אלה מאוהדי ביבי ותומכי הפצצת הכור הגרעיני באירן.כבר התקשרו לקרוביהם בלוס אנגלס בכדי להכינם לקבלת לקבלת פנים מופתעת.הרי לכם דוגמה נאותה לדו פרצופיות של הקיצונים הימניים תומכי נתניהו.לפחות ה״נמושות״הותיקים לא ברחו מהמדינה והזניחו אותה בשעת חרום ליבם דואג לאחייהם בארץ ומתפלל לשלומם.

 5. 41
  נתניהו האיש יודע להעביר מסרים.... כל הכבוד
 6. 40
  שרה תשמרי על ביבי, שלא יקבל הרעלת מילים. הרעלת יהירות כבר יש לו.
 7. 39
  ביבי ישיר לנו סולו, כולנו פה אחד, לה לה לה. חי בלה לה לנד.
 8. 38
  איפה העיתונות?

  למישהו יש איזשהו מידע שהפלסטינים תוקפים את ישראל בהוראת האיראניים? למה הכתב לא מציין שאת מעגל האלימות הנוכחי התחילה ישראל ולא הפלסטינים? מתי הפסקתם לניות עיתון והתחלתם להיות שופר מיידי של השלטון?

 9. 37
  למי "גדול" יותר ??לאחמיגמד או לביבי? שניהם נובחים מי ישך?
 10. 36
  מר נתניהו ממה אתם פוחדים או מה אתם מסתירים

  משהו כאן לא ברור בכלל משהו מוזר לא מתאים
  שאלה :הכנתם את המטוסים לברוח מהארץ ולהשאיר אותנו מופקרים ????????
  כך אני מרגיש לא יודע למה הבטן אומרת לי משהו לא טוב הולך לקרות

 11. 35
  נו אז אמר. ישראל גם הבטיחה לעקור את ההתנחלויות הבלתי חוקיות, וכמו החמאס גם הן רק מתחזקות.
 12. 34
  רק שני דברים

  1. אין שום "בסיס איראני" בעזה, ישנו שם החמאס, שלפי דברי נתניהו לפני הבחירות בהן ניצח אמר אז ש"אין הבדל בינו לבין הפת"ח ולכן אין זה משנה מי ינצח". ופתאום יש הבדל..(עוד אחת מאמרות ה"אוויר החם" של נתנ יהו.).
  2. ישראל לא תתקוף באיראן. אין לה שום אופציה לעשות זאת, בטח ובטח ללא ארה"ב. שם מחויב הנשיא להביא התקפה מעין זו לאישור הקונגרס ונדמה לי שגם לסנאט. ואין סיכוי שאובמה ייעשה זאת לפני הבחירות.
  אז מספיק כבר עם הספין האיראני, נתניהו לא יצליח להפחיד אותנו, אנו יודעים שהשלום אפשרי ובר השגה.

 13. 33
  איראן לא הבעיה שלנו, ביבי וברק שלא סופרים אותנו, זו הבעיה שלנו.
 14. 32
  קודם שיטפל במשכורת מינימום, שיפנה את מיגרון, שיבנה בתי חולים, שישלם שכר הוגן למורים, שיבנה בתי חולים.
 15. 31
  כמה שקרים צריך לשמוע מראש ממשלה?
 16. 30
  אותי מעניין אם התקיפה תיכשל ותסתבך וכולנו נהיה בברוך...האם אז הוא ירוץ לאמריקאים שיצילו אותו ואותנו?? אם הוא כזה גיבור ושמדינת ישראל אף פעם לא הפקירה את גורלה ביד אחרים..נראה אותו לבד בלי אמריקה במצב של הסתבכות.
 17. 29
  אוי ביבי בייב..

  בגילך הייתה כבר צריך ללמוד שבסוגיה זו : ה"במוקדם"=מערכה קלה יותר,פחות ישראלים שיפגעו,נזק כלכלי קטן יותר,הרתעה גדולה יותר.ה"במאוחר"=ימערכה מול יותר כלי נשק ומשוכללים יותר ומערכים מבוצרים יותר,יותר ישראלים שנפגעו,נזק כלכלי גדול,שחיקה בהרתעה.לפני שבוע כתבתי אליך:לחלק מהפרשנים טעות אופטית:הגי'האד האיסלאמי הוא רק הקנה שפולט את ההרג לתוך ישראל ומי שיורה זה האייאתולה חמינאי.האחרון רוצה לבדוק עד כמה ישראל חזקה ועפ''י מספר מרכיבים:יכולת מבצעית-הגנתית והתקפית;כושר העמידה-האזרחי ,הצבאי ובסה''כ;הנחישות-של הדרג המדיני,של הדרג הצבאי;אורך הרוח הכלכלי.לפיכך ישראל צריכה להפגין יותר תוקפנות,כדי שהאיראנים יבינו שזה שריר גם לגביהם.חמור מאוד שממשלות אולמרט וביבי הסכימו למשוואה שלירות על ערינו שבדרום זה נסבל ברמה מסויימת.זו היתה ההזדמנות לשבור משוואה זו ולהכתיב משוואה חדשה:כל טיל שנוחת בשטח ישראל=טיל שנחת על ביניין הכנסת=מתקפה ישראלית כוללת.כך יוצרים הרתעה.יתכן שדוקא ירי פג'ארים לגוש דן היה זה שהיה דינם של אירגוני הטירור השולטים בעזה וחבל שלא כך..כשהאוייב נרדף ונהרג באופן מתמיד,הוא מתקשה לפגוע בישראל.היה צריך לנצל את המומנטום ולהמשיך ולהכות בכל אירגוני המחבלים בעזה ובמלוא העוצמה,שיהיו כמה שיותר שאהידים ולבצע מהלך יבשתי לביתור הרצועה ומטוט שילטון אירגוני הטרור בעזה.ארגוני הטרור-יצאו בתחושה שעמדו בגבורה מול אוייב עדיף,זה נצרב בתודעתם ויהפוך לנראטיב פלסטיני.ישראל-חושפת את אזרחיה שבדרום לחסדי המרצחים ומאבדת מהרתעתה ומאמינותה ומהלגיטימציה שלה להתקיים במרחב העויין של המידל-איחס.. שורה תחתונה:בעופרת יצוקה וגם עתה,הדרג המדיני לא מימש את אמון העם;ממשלת ביבי מסתמנת כממשלה הנחושה והתוקפנית ביותר,אבל רק בדיבורים.

 18. 28
  יש לנו ראש ממשלה שהוא דפוק במוח וממש מתאמץ להראות זאת בכל יום ויום
 19. 27
  ביבי שנים רק מדבר, ולא עושה כלום

  מסקנה: ההפחדה אצלו היא טקטיקה לשמירת השלטון, ולקבלת אהדה מהעם.

 20. 26
  ביבי חולם בפרסית, ו מי עזה דופקים לנו רקטות,שאזרוק את המפתחות אל השולחן ו שיתחבר עם ש"ס הסוחרי דת
 21. 25
  10 תגובות הנ"ל הם אותו שמאלני שחי משנאת ביבי הטוב המסכן, כשביבי מדבר הציפי מצייצת שירי ארס , כי זה הכל שהיא מסוגלת מסכנה
 22. 24
  נתניהו, ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה אי פעם לישראל. נקודה.

  על אפכם וחמתכם וקנאתכם ודיבתכם, ושיקרכם, ואשלייתכם, ו"חוכמתכם" (?!), ושמאלנותכם, ןליבניכם, ושיפרכם, וברנעכם, ואברמוביצ'כם, ו"הארצכם" וכול מרעין ביישין, והזדים,ושאר הרוע והעוורון. הוא פשוט הטוב ביותר!

 23. 23
  נתניהו חושב שהוא משה שיציל את ישראל

  אני דוקא חושב שהוא דומה לבר-כוכבא. נקוה רק שהאסון שימיטו עלינו כנראה נתניהו וברק אחוזי שיגעון הרדיפה והגדלות לא יהיה בלתי הפיך

 24. 22
  עכשו אנחנו רגועים ביבי הפלגמט הנבלה והשקרן מבטיח לנו שיהיה טוב - לך לקבינימט
 25. 21
  עד עכשיו נתניהו תמיד צדק . לתסכולם של המתנגדים
 26. 20
  בנימין (נתניהו)מתמוגג בנאומיו חוצבי הלהבות והמפחידים את צאן מרעיתו. האם יעז לתקוף ? לא בקדנציה הזו.העם לא רוצה 'מלחמת עולם' באזורנו,גם ביב לא חושב שזה נבון,כלב נובח אינו נושך-אומרים.
 27. 19
  בסיס הטרור של המערב, הישות הציונית, יעקר במוקדם או במאוחר. שמע יא נתניהו, אל תאים בדברים שאין להם בסיס. הדרך היחידה לעקור את "הטרור" זה להציע ללוחמי החופש אלטרנטיבה. זה כמובן אומר שישראל צריכה לחתום שלום עם העולם הערבי והמוסלמי וזה ייתכן רק ע"י קבלת היוזמה הסעודית פחות או יותר
  1. אם ״לוחמי החופש״ כל כך מנצחים מדוע אתה מתחנן לנתניהו
 28. 18
  האיש עסוק בעצמו ושיאהבו אותו. האמצעי הוא הפחדה הכי מוניפולטיבית ופבלובית. גם בגין לקח החלטות קשות אבל לעשות מזה מניפסט? הוא רץ עם זה כבר כמה חודשים בלי אלוהים. הוא בכלל לא יודע את מי הוא מייצג
 29. 17
  ההסטוריה מלאה באימפוטנטים מהסוג שלו הפה של הוא נשק להשמדת המונית של חרקים
 30. 16
  לכל הערבים שמתקבקים כאן.... לאירן אין בעיה לחסל אתכם.. ראה מה קורא בסוריה

  אחמינגד משתין על כל הסונים והם פותחים את הפה ושותים את השתן שלו תוך כדי שהם חוזרים אחרי דבריו.. ישראל השטן הקטן

 31. 15
  הינה נפלה עוד אחת על באר שבע...עד מתי יא ביבי ??
 32. 14
  ביבי בלה בלה...60 שנות טרור ,ו"המומחה " עוד מעט יעקור את הטרור !!!!!
 33. 13
  אז הוא אומר

  להגיד הוא יודע. כל נאום שלו מקסים ונהדר. מעשים - כאן הוא חלשלוש.

 34. 12
  קשקשן בלתי נלאה
 35. 11
  ישראל מעולם לא ניצחה במלחמה שהליכוד היה בשילטון!!!

  אולי הגיע הזמן לבחון את הסטיסטיקה של מערכות ישראל- כשהליכוד היה בשילטון ישראל לא ניצחה בשום מלחמה! ואולי כדי שביבי יזכור את עירק בהקשרים נוספים כמו מלחמת המפרץ שראש ממשלה מהליכוד נתן להם לטווח בטילים את ערינו כול ערב מבלי להגיב והשאיר לארה"ב לעשות את העבודה המלוכלכת!

  1. שכחת להוסיף את פרשת חיסול משעל ואסון השייטת שקרו בזמן היותו של ביבי ראש ממשלה
 36. 10
  המנטרה האינסופיתשלנתניהו היא עלבון לאינטליגנציה: לכל מדינה ריבונית יש זכות להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל איום. אלמנטרי.

  אלא אם כן נתניהו מדבר בשפת צופן. ואז מדובר בצופן פרטי . זה נכון שהנשיא אובמה חזר על המנטרה בנאומו באיפאק - אבל הוא התכוון למה שכל אחד מבין מהמשפט הזה. לא יותר , לא פחות. ובהערת אגב בלשנית: אובמה דבר על "יכולתה" של ישראל "להגן על עצמה" וגו' - ולא על "זכותה". "יכולת" היא נייטרלית במובן של "עוצמה". "זכות" היא תוקף חוקי או מוסרי לעשות דבר מה. האם סימן למחלוקת בין ארה"ב וישראל ?

  1. נתניהו מדבר בשפת צופן

   Israel HAS to destroy both Hamas AND Hizbula prior to any battle with Iran. It cannot fight on three front simultaneously. If this battle has to happen within the next 8 months or so, Israel has to start a war with both Hamas AND Hizbula almost right away.

 37. 9
  מה יעשה ביבי אחר שהגרעין האירני יגמר ? באיזו שואה יפחיד אותנו ?

  ביבי חייב שואה קטנה כדי לכנס את העם סביב מדורת שנאה/פחד. שישכחו אך דפק את הפנסיות, את מעמד הביניים, את מערכת החינוך ואת מערכת הבריאות. ואין כמו הסתה (פעם זה היה נגד השמאל..) כדי לנפח את הבלון ביבי.

 38. 8
  ביביהו אינו בן גוריון,אשכול או בגין אלא ראש ממשלה פרנואידי המוכן לסכן את עמו עבור השמדת יכולת גרעינית נבנית של איראן. גם בן גוריון נשמע למעצמות ב56'-מבצע סיני,וחזר בו יום לאחר הכרזתו כי גבולותהמדינה השתנו,עם כיבוש סיני .אולטימטום אמריקאי סוביטי החזירו למציאות.גם ממשלה זו רוצה להכנס לסיטואציה דומה שלא נשכחה?
  1. וגם הפצצת הכור העיראקי לא היתה הצלחה, בניגוד למה שמקובל לחשוב. חפש בגוגל "תקיפת הכור העיראקי האמנם הצלחה?"
 39. 7
  עד מתאי אני נאלץ לראות את הפרצוף שלו?
  1. עד שתסגור את הטלויזיה והמחשב והעיתון

   כי לא נראה שהוא הולך לשום מקום.

 40. 6
  אמא׳לה מי עשה קקיס במיכנסיים שלי?
 41. 5
  מר נתניהו צודק ב 100%,טוב שיש לנו אותו כראש הממשלה, ולא ציפי, ולא קדימה ולא בטיח, ואפילו לא היהיר הלפיד הכבוי
 42. 4
  מדבר ולא עושה
 43. 3
  מי רוצה להאמין לנתניהו? שירים את היד?? אף אחד??? מה זה פה ליכוד?? לאן הוא הלך??
 44. 2
  במוקדם , במוקדם. כבר מתחיל להיות מאוחר מדיי
 45. 1
  העם לא יבחור בך אם לא תעשה את זה אחרי כל כך הרבה דיבורים ומה אם הסודנים?????
  1. האיש עסוק בעצמו ושיאהבו אותו. האמצעי זה ההפחדה הכי מניפולטיבית ושקופה. מה ההשוואה לבגין? בגין לא עשה מההחלטות שלו מניפסט של כמה חודשים וסיכן כך את שלום הציבור. לאיש הזה אין אלוהים
  2. מילא הסודנים, מה עם החינוך? הרי אפילו עברית אתה לא יודע, טמבל! אומרים "יבחר" ולא "יבחור", ו"עם" כותבים בעין ולא באלף
  3. נתניהו ״מכיל״ - ועלי נופל טיל ?

   ראש הממשלה,שר הבטחון - אני מבוהל, מיואש וכועס שנופלים עלי סקאדים, כנראה שאני אוכלוסיה סוג ג׳ - ואתם ראש הממשלה ושר הבטחון מחכים לראות כמה אנחנו יכולים לספוג ולשתוק. קודם כל תדאג לנו, ורק אחרי תתפאר איך כופפת לאובמה את היד. אגב, לא נראה לי שאובמה היה מסכים ״להכיל״ חצי מארצו תחת ממטרי סקאד.נראה לי אחרי סקאד אחד אפילו על אריזונה היה גומר אותם.גומר אותם לא בדיבורים-גומר אותם במעשים.אנחנו מפחדים-תעזור לנו!!!