ישראל תאפשר העברת 450 אלף ליטר דלק לרצועה

הרשות הפלסטינית רכשה את הדלקים במחיר מלא מחברת דור אלון ותעבירם דרך מעבר כרם שלום. בחודש שעבר סירב החמאס לקבל דלק דרך ישראל

ישראל תאפשר היום (שישי) העברה של 450 אלף ליטרים של דלק וסולר לרצועת עזה, זאת אחרי למעלה משנה אחרי שהחמאס חדל לייבא דלק מישראל. הדלק, שיסופק על ידי חברת דור אלון נרכש על ידי הרשות הפלסטינית ויועברו דרך מעבר כרם שלום.

אספקת הדלק אמורה לתת מענה זמני וחלקי למשבר הדלק הגדול ברצועת עזה, לאחר שהמצרים עצרו לחלוטין את אספקת הדלק. בכירים בחמאס האשימו את המודיעין המצרי כי הוא עומד מאחורי ההחלטה לעצור את הכנסת הדלקים ממצרים כדי ללחוץ על התנועה לקבל את הסכם הפיוס מול פתח.

במהלך השנה האחרונה החמאס סיפק דלק לרצועה בעיקר באמצעות ההברחות דרך המנהרות. על הדלק המוברח שילמה התנועה מחיר זול במיוחד של כשניים וחצי שקלים לליטר, זאת בניגוד לעסקה הנוכחית עם חברת דור אלון, בה הרשות הפלסטינית שילמה מחיר מלא כדי לתת מענה זמני כדי לפתור את המשבר ההומניטארי. היום צפויות להתקיים ברצועת עזה תהלוכות של החמאס במחאה על הצעדים של מצרים.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

בחודש שעבר הודיעו שלטונות חמאס כי הם דוחים הצעה של מצרים להעביר את הדלק לתחנת הכוח ממצרים לרצועה דרך מעבר כרם שלום המצוי בשליטה ישראלית. אחמד אבו אל עמרין, איש רשות האנרגיה העזתית, אמר לכתבים כי ההצעה אינה מקובלת לנוכח הניסיון הרע שיש לחמאס עם "הכיבוש הציוני" והאופן שבו הוא שולט במעבר הסחורות לעזה.

פלסטינים מצטיידים בדלק ברצועת עזה אי–פי

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 7
  חרטה

  מעניין אם גם הם שילמו 8 שקל לליטר???! אולי הם עשו תדלוק עצמי!

 2. 6
  הייתה הזדמנות חזקה מכל תקיפה לכופף את חמאס
 3. 5
  ואם ניתן להם דלק חינם ל 30 שנה+זהב+יהלומים+מכונית לכל עזתי+מתנות לכל ילד בימי שישי = הם יאהבו אותנו?
 4. 4
  אל תתלהבו, 450,000 ליטר זה חמש משאיות מיכל בינוניות
 5. 3
  הים הערבים והחלם לעולם לא משתנים
 6. 2
  אתם בחרתם חמאס בבחירות

  היה לכם טוב בשנות ה 70 עד שהתחלתם תהליך שלום. עכשיו במקום להתקדם להייטק רפואה ושוויון אתם חוזרים לתקופת האבן. תשקיעו בלהתפתח במקום בטרור פרימיטיבי. חבל יש לכם פוטנציאל. תרבות אקזוטית,חריצות. אבל אתם נותנים לברברים שלכם לקבוע את הטון ועוד בוחרים בהם בבחירות דמוקרטיות. והשמאל הישראלי תומך בהקמה וחיזוק מדינה פלסטינית נחשלת ברברית ענייה אלימה מוכת פשע ופרופגנדה (ישראל הרי אשמה בהכול) שתרמוז זכויות נשים ובני אדם ותענה אנשים בכלא ללא משפט. שמאלנים אתם מקימים מנגינה הפוכה מהערכים שלכם בשביל מה? סבלנות, תנו לערבים לעבור הבשלה תרבותית וא״כ מדינה. הם לא צריכים ואנחנו לא צריכים מדינה בנוסח צפון קוריאה.

 7. 1
  הכתבה מאשרת שאין יותר מטומטמים מ העם היהודי

  יתרה מזו ליכאורה מה שכתב שקספיר על הסוחר היהודי מ ונציה
  חיה וקימת עד היום תאוות הממון גוברת על השכל הישר