תקרית ירי בגבול מצרים: שני מבריחים הרוגים, ישראלי ומצרי

כוחות של צה"ל וצבא מצרים ירו לעבר ארבעה מבריחים שנפגשו משני עברי הגבול; שניים נמלטו וחבריהם נהרגו מאש מצרית. צה"ל הציב מחסומים באזור

שני מבריחים, ישראלי ומצרי, נהרגו הערב (שלישי) בתקרית ירי בגבול ישראל-מצרים, בגזרת החולות מדרום לניצנה. העיתון המצרי אל-אהרם מדווח כי מצרים מחזיקה בגופת האזרח הישראלי שנהרג בתקרית.

הערב זיהה כוח צה"ל שני חשודים שחדרו ממצרים לשטח ישראל, כאשר מעברו השני של הגבול המתינו להם שני בני אדם נוספים על טרקטורונים, ככל הנראה בכוונה לקלוט אותם.

הכוח פתח בנוהל מעצר חשוד, ירה לעבר השניים שהסתננו לישראל וזיהה כי פגע בהם. אחר כך נמלטו שני המסתננים ממצרים יחד עם חשוד ישראלי לתוך סיני, כאשר הרביעי נמלט לתוך שטחי ישראל. אז התפתח קרב יריות בין כוח מצרי שמוצב לאורך הגבול לבין שלושת החשודים, במהלכו נהרגו שניים מהם. בצה"ל מבררים כעת את זהות ההרוגים; בסוכנות הידיעות אי-פי דווח כי אחד ההרוגים הוא אזרח מצרים והאחר ערבי ישראלי. עוד חשוד, אזרח מצרים, ככל הנראה נמלט לשטח סיני. מחסומים הוצבו בישראל בניסיון ללכוד את החשוד שנמלט.

לפני כשבועיים נהרג אדם אחד ושלושה נפצעו בתקרית דומה בגבול, באזור קדש ברנע. כוח צה"ל זיהה שלושה אנשים שחדרו את הגבול. לאחר שלא נענו לקריאות לעברם לעצור, פתח הכוח באש לכיוונם.

עבודות להקמת גדר הגבול באזור ניצנהאלי הרשקוביץ

גם הכוח המצרי פתח באש והתפתח מרדף לתוך שטח ישראל, בסיומו נתפסו שלושת החשודים, ככל הנראה מבריחים, כשהם פצועים: אחד באורח אנוש, אחד באורח קשה ואחד במצב קל. במקום החדירה נמצא גם הרוג. בעקבות העלייה במספר ניסיונות החדירה באזור, צה"ל תגבר את כוחותיו באחרונה בגבול המערבי.

הבוקר סייר ראש הממשלה בנימין נתניהו בגבול מצרים, כדי לעקוב אחר תהליך הקמת הגדר בגבול. עד כה הוקמו כ-105 ק"מ של גדר: 30 קבלנים עובדים במקביל ובונים כמה מאות מטרים של גדר ביום – 20 ק"מ של גדר בחודש. המטרה היא לסיים את 135 הקילומטרים הנותרים של הגדר, כולל באזור ההררי סביב אילת, עד סוף 2012.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 19
  ומה אם?

  ומה אם הזנות הייתה חוקית בארץ כמו באירופה, גם אז היו צריכים להבריח נשים דרך הגבול? הלקוחות בישראל לא היו מעדיפים ללכת לזונה חוקית עם אישורים? מה תהיה הכדאיות הכלכלית של המבריחים?
  מה לגבי קנביס וחשיש, אם היו מגדלים באופן חוקי בארץ, היה משתלם להבריח את הזבל שמגיע ממצרים?
  לגבי מסתננים - אין צורך לירות באף אחד בגבול, פשוט לבטל את שירותי הרווחה לכל מסתנן בלתי חוקי, ולאכוף חוקי העסקה כמו שצריך, למה שבעל עסק ירצה להעסיק מסתנן כשבמילא הוא חייב לשלם לו שכר וזכויות כחוק? למה שהמסתננים ירצו לבוא לכן כשלא יהיה להם מה לחפש פה?

 2. 18
  ישראלי?

  איזה ישראלי נהרג? זה בדואי. הבדואים עושים ויעשו דברים איומים בדרום הארץ בחסות התשקורת. שימו לב- בסוף גם אתם תיפגעו מזה. לתשומת ליבכם .

 3. 17
  היה צריך לבנות את המכשול מיד עם חתימת הסכמי השלום. טוב שסוף סוף עושים משהו בכיוון.
 4. 16
  לירות ממקלע טנקים..יחשבו מאה פעמים לפני מביאים פושעים סודניים

  לכול היפה נפש נמאסתם עלינו ...מרחמים על פושעים סודניים להעמיס אותם על משאיות חור בגדר וירי מקלע היישר למיצריים בחזרה ....ראינו שהגיעו סודניים לבריכת גורדון כול יפה הנפש ברחו מהבריכה ....

 5. 15
  טוב מאוד. לירות על מנת להרוג

  בעיקר במבריחים ישראלים. הם רעה חולה.

 6. 14
  זה עתה ראינו כתבה של איתי אנגל ערוץ 2
 7. 13
  זה עתה התפרסמו נתונים מזעזעים המתארים את סיבלם של המסתננים,והאונס והסחיטה וההתעללות שהם עוברים מידיהם של המבריחים הללו.אפס סימפטיה למבריח ה"ישראלי" שמת.ויש לאיים על המצרים בסנקציות דיפלומטיות אם יעזו להעביר לישראל את גופת המבריח
 8. 12
  כן ירבו. יש לירות על מנת להרוג בכל מבריח או מסתנן, אחרת כל אפריקה תהיה פה תוך כמה שנים.
 9. 11
  ומה הם הבריחו?
 10. 10
  מסתננים

  כן ירבו

 11. 9
  hg

  not good that israel did

  1. מה ישראל עשתה לא טוב? אולי לא שמת לב, אבל הערבים הם שירו, ולא הישראלים.
 12. 8
  כל הכבוד לצבא מצריים,בוז לצה"ל.
 13. 7
  ןעדת חקירה דחוף

  איך זבל ערבי מתגלגל עד הגבול בלי שיקבל כדור בראש איך לא כל עוד השמאלנים בשלטון הפושעים יחגגו

  1. ביבי וליברמן בשלטון יא דפוק

   את מי אתה רוצה, את גודזילה?

 14. 6
  Excellent
 15. 5
  טוב מאוד , שהמבריחים יתחילו לחפש פרנסה אחרת, אי אפשר לנהל מדינה עם גבול פרוץ לסמים נשק ונשים
 16. 4
  מלחמת אחים מה זה לירות על ישראלי ?
 17. 3
  כל מסתנן או מבריח לירות להרוג!
 18. 2
  אני מקווה שהמצרים ישאירו את הגופות אצלם, אין לנו צורך בהם.

  חמור מאוד שנתנו לאחד מהם להימלט, מפריע לחשוב שהצבא המצרי יותר יעיל מזה הישראלי.

 19. 1
  רק ירי על המחבלים הללו ירתיע את המשת"פים הבדואים וערביי ישראל מלעסוק בהכנסת מסתננים שרק גורמים צרות במדינה.

  זהו הפיתרון , חסל סדר דיבורים , רק ירי ירתיע את אותם בדואים וערביי ישראל מלעסוק ביבוא מסתננים ומן העזרה שלהם לחוליות טרור .

  1. ממש לא.

   מאוד קשה לאורך קילומטרים רבים לתפוס בדיוק את נקודת המעבר. באף מקום בעולם ירי לא עצר מבריחים.על כל חוליית מבריחים שתופסים יש עשרות שלא שמעת עלהם ולכן זה ממשיך כי הסיכויים לעבור גבוהים. כמו כן התמורה הכספית ,למה שלא יהיה שהם בריחים(סמים,זונות,פליטים) ,מאוד גבוהה וכנראה ששווה את הסיכון הקטן שייתפסו ולכן פגיעה כלכלית בתמורה הכספית שלשמה הם מבריחים תהיה יעילה יותר מכדור רובה ובעלת סיכויים הרבה הרבה יותר גדולים לעצור את גל ההברחות.

  2. ממש כן .לירות במבריחים!!!!!
  3. נכון רוני, אבל...

   אתה יורה במי שאתה רואה מבריח. אבל מה אתה עושה עם שאר המבריחים שלא רואים ? לאן תירה ? לחלל הריק ?

  4. איתן - אמליץ לך לגשת לבדיקה אצל רופא עיניים!