הפנטגון מבקש כסף עבור מערכות כיפת ברזל לישראל

"במתקפת הטילים האחרונה מילאה כיפת ברזל תפקיד קריטי בביטחון ישראל", אמר דובר הפנטגון. הבקשה צפויה להתקבל בקונגרס

הפנטגון ביקש מהקונגרס לקבל מימון נוסף שיועבר לישראל לטובת הרחבת מערכת יירוט הטילים "כיפת ברזל". דובר הפנטגון ג'ורג' ליטל אמר היום (שלישי) בהודעה כי "תמיכה בביטחון ישראל היא עדיפות עליונה של הנשיא אובמה ושר ההגנה לאון פאנטה", וציין כי בשנה שעברה הקציבה ארה"ב למימון המערכת 205 מיליון דולר. שר הביטחון ברק בירך על הדברים.

"במתקפת הטילים מוקדם יותר החודש מילאה כיפת ברזל תפקיד קריטי בשמירה על ביטחון ישראל", אמר דובר הפנטגון. "כשכמעט 300 טילים ומרגמות נורו על דרום ישראל, כיפת ברזל יירטה מעל 80% מהמטרות שהיא כיוונה אליהם, והצילה חיים רבים. משרד ההגנה ניהל שיחות עם ממשלת ישראל על הסיוע לרכישת סוללות נוספות של כיפת ברזל, ומתכוון לבקש סיוע תואם מהקונגרס כדי לתמוך ברכישה, בהתבסס על הדרישות הישראליות ויכולת הייצור של הסוללות".

הקונגרס סיפק תשובה לבקשה עוד לפני שהפנטגון העלה את הנושא: בשבוע שעבר, חבר הקונגרס הדמוקרט הווארד ברמן העלה עם 21 חברי קונגרס נוספים משתי המפלגות הצעת חוק לפיה הקונגרס נכון לספק מימון נוסף למערכת. חבר הקונגרס ברמן אמר היום שכיפת ברזל "משנה את כללי המשחק ואת המציאות הפוליטית, הדיפלומטית והצבאית בשטח - בזמן שהיא מצילה חיי אזרחים ישראלים".

עשו לנו לייק וקבלו את הידיעות המעניינות ביותר, ישירות לפייסבוק

מערכת כיפת ברזל בדרוםאי–פי

חבר הקונגרס סטיב רוטמן הוסיף שהוא מרוצה מכך ששר ההגנה פאנטה וממשל אובמה מבינים את החשיבות של המחויבות למימון המערכת. "עלינו להמשיך לעמוד לצד ישראל, ולהבטיח שלבעלת הברית האסטרטגית החשובה ביותר שלנו באזור יש סוללות נוספות שמסייעות להגן על אוכלוסייתה מפני מתקפות הטילים. בתור חבר בתת-ועדת תקצוב הבטחון, אני אמשיך לעבוד עם הקולגות שלי למימון מקיף של כיפת ברזל", אמר רוטמן.

שר הביטחון אהוד ברק בירך על ההודעה: "ההחלטה האמריקאית היא ביטוי נוסף לעומק היחסים הביטחוניים בין ארה"ב לישראל, והן תעודת כבוד לתעשיות הביטחוניות הישראליות שפיתחו את כיפת ברזל ושוקדות על פיתוח מערכת היירוט הרב שכבתית. אני מברך את הממשל האמריקאי על הסיוע לחיזוק ביטחונה של ישראל", כך בהודעה שפרסמה לשכת השר.

לפי ההודעה, "ההחלטה האמריקאית היא תוצאה של מגעים שנמשכו על פני זמן בין משרד הביטחון לפנטגון והפרטים על גובה הסיוע יסוכמו בעתיד הקרוב".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 4
  כיפת ברזל נועדה להעשיר את הלשעברים.
  1. שלום התלוי בדבר?

   אתה רוצה לומר ש-22 מדינות ערב הכירו בזכותו של העם היהודי למדינה? או שמדובר במילה מקושקשת מהשפה הערבית כמו תהדיאה?

   זה כולל גם סוריה? בחיי, לא ידעתי שבשאר אסאד כזה חוזה שלום.

 2. 3
  כיפת ברזל

  ואתם צחקתם על פאץ. כרגע ברור שהוא הלא ביטחונית גרם לשינוי אסטרתגי. אולי מישהו יגיד מילה טובה!!!

  1. היה כבר דיון על מערכות הגנה והביאו לו מסמכים לחתום

   לחילופין מבצע רחב היקף בעזה היה מביא לאותה תוצאה

 3. 2
  בושה

  בושהבושה ושב, פשוט בושה. אם אנחנו חושבים שרכישת סוללה היא קריטית, אנחנו, בכספנו, צריכים לקנות סוללה. איזו בושה. הקבצנים אנחנו? בושה בושה בושה

 4. 1
  ארה"ב, במילים אחרות, ממשיכה לסבסד את הכיבוש ואת הסאדיזם לפלסטינים על חשבון משלם המיסים האמריקאי + דמי לא יחרץ לאייפ"ק.
  1. אידיוט
  2. לא הבנתה כלום - כיפת הרזל שימשה בעצם כמגן על עזה. ללא כיפת ברזל היתה ממשלת ישראל נאלצת להיכנס באמה של המחבלים (או להפוך לאופוזיציה בבחירות הבאות)
  3. צריך מימון לכיפת ברזל נגד המוסתים והמסיתים למיניהם
  4. אצל האנרכיסטים, מערכות הגנה זה גם כיבוש
  5. כיפת ברזל טובה לסוחרי הנשק
  6. תרדו ל-01 מהגב

   הוא בסך הכל מביא את ההנחות שלכם למסקנות המתבקשות.