ליברמן נגד ברק: פינוי הבית בחברון - החלטה צורמת ושגיאה קואליציונית חמורה

שר החוץ תקף את התנהלות שר הביטחון ואיים במרומז על שלמות הקואליציה; בתום דיון מיוחד בן 5 שעות בהשתתפות רה"מ לא התקבלה החלטה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינס אמש (שלישי) דיון מיוחד שנמשך חמש שעות בנושא "בית המכפלה" בחברון, אליו פלשו מתנחלים בשבוע שעבר. בדיון השתתפו גם שר הביטחון, אהוד ברק, השרים בני בגין ומשה (בוגי) יעלון, ונציגי משרד הביטחון והמנהל האזרחי.

מקור ביטחוני בכיר שעודכן בפרטי הדיון אמר כי הוחלט שהבית יפונה אם יתברר כי אוכלס שלא כחוק, לאור העובדה שהכניסה אליו נעשתה ללא האישורים המתאימים מהמינהל האזרחי. "היועצים המשפטיים שהשתתפו בדיון הבהירו כי הפינוי צריך להיעשות עד 30 יום ממועד הפלישה, כלומר עד 25 באפריל. אם התושבים לא יתפנו בכוחות עצמם הם יפונו בכוח", אמר המקור. הדיונים בנושא צפויים להימשך מחר.

פקיד בכיר אחר שעודכן בפרטי הדיון ציין כי בימים הקרובים ייבדקו שוב מסמכי הרכישה של הבית כדי לוודא אם הם אמיתיים או מזוייפים. אחת האפשרויות שעלתה בדיון היא שעד להשלמת הבירור יבקשו מיושבי הבית לעזוב אותו ולשוב לבתיהם המקוריים. "בפרק הזמן שבו יתקיים הבירור יאבטחו את הבית חיילים כדי למנוע מהפלסטינים להשתלט עליו", אמר הפקיד הבכיר. "אם יתברר שהרכישה חוקית המתנחלים יורשו לשוב לבית".

תושב ערבי על רקע בית המכפלה, היום בחברוןרויטרס

מוקדם יותר התייחס שר החוץ, אביגדור ליברמן, לפרשת "בית המכפלה" בחברון, אליו פלשו מתנחלים מהיישוב היהודי בעיר בשבוע שעבר. ליברמן תקף את התנהלותו של שר הביטחון, אהוד ברק ואף איים במרומז על שלמות הקואליציה.

"מטרידות אותי פעולות חד צדדיות של שותפות קואליציוניות. עשינו מאמץ לשמור על המסגרת הזאת יחד. עברנו שלוש שנים וישראל ביתנו תרמה תרומה מכרעת לכך", אמר שר החוץ בהתייחסו להחלטת שר הביטחון לפנות את המבנה.

"אני רואה דיסוננס בין מיגרון לחברון. מה האבסורד? במיגרון יש יישוב עם עשרות משפחות ומפנים אותם בגלל זכות הקניין", אמר. "ומה עושים בחברון? למרות זכות הקניין מפנים את התושבים. אם זו אותה זכות פה ופה לא יכול להיות שיהיו החלטות של שר הביטחון ללא תימוכין לא בממשלה ולא בקבינט. על רקע מה שקורה במיגרון, ההחלטה הזו יותר מצורמת, ומבחינה קואליציונית מדובר בשגיאה חמורה ואני מתנסח בצורה דיפלומטית", אמר ליברמן.

הנושא העיקרי של הדיון היה אמור להיות שכונת האולפנה בבית-אל שעניינה תלוי ועומד בבית המשפט, אולם בעקבות הוצאת צו הפינוי ל"בית המכפלה" בחברון ובקשת נתניהו לעכב את הפינוי, התווסף הנושא לסדר היום של הדיון. צו הפינוי של הבית נכנס לתוקפו היום ב-15:00, זאת מבלי שהתושבים שפלשו אליו התפנו ממנו.

לבית בחברון הגיעו היום פוליטיקאים מהימין, בהם שר התחבורה ישראל כץ וח"כ ציפי חוטובלי והשר משה כחלון. "אהוד ברק לא יחליט לבדו על הפינוי", אמר הבוקר כץ שהוסיף כי הוא מעריץ ומעריך את היהודים שנאחזו כאן. "באתי לכאן כדי לתמוך במתיישבים. אני חושב שליהודים יש זכות לרכוש בית בכל מקום בעולם, ואעשה הכל כדי שיישארו כאן. כל עוד זה נעשה כחוק, יש לעודד את זה". כץ אמר עוד כי העובדה שהרשות הפלסטינית מאיימת על חיי המוכרים זו חרפה, "הממשלה צריכה לדרוש את שחרורם".

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין אמר הבוקר כי "אם אהוד ברק יפעיל את צה"ל בחברון בניגוד לעמדת הממשלה והעומד בראשה, זה יהיה השימוש הפוליטי הבוטה ביותר בקציני צה"ל שאני זוכר. במקרה כזה ראוי שהקצינים והחיילים יולבשו בכובעים של מפלגת העצמאות".

ליברמן: הח"כים הערבים מעניקים עידוד לטרור, אבו מאזן לא איש של שלום

בהמשך דבריו התבטא ליברמן בחריפות נגד הח"כים הערבים שלטענתו מעניקים "עידוד לטרור מתוך הבית". לדבריו, "הם מזמן הפסיקו לייצג גם את התושבים הערבים של ישראל. הן נציגי טרור פרופר בכנסת ישראל. לא ראיתי שהם יוצאים להפגנות נגד רצח ההמונים בסוריה או מוחים נגד שפיכות הדמים בלוב או בתימן. כל בית שאנחנו בונים בגילה או ברמות או באחד הישובים – מיד הפגנות, תלונות, וזה בלתי סביר", אמר ליברמן.

ליברמן האשים את יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) ב"טרור מדיני" והאשימו באימוץ "אסטרטגיה של מהלכים חד צדדיים שמטרתם לקעקע את התשתית המוסרית של מדינת ישראל ולפגוע במעמדנו בעולם ולהוביל קמפיין השחרה של ישראל". לדברי שר החוץ, "כשמדברים עליו כאיש שלום, זה פשוט לקרוא לשחור לבן וללבן שחור. מעולם הוא לא ידע לקחת אחריות, וגם עכשיו הוא לא לוקח אחריות. מעולם הוא לא הגיע להסדר מדיני עם
ישראל. הוא ימשיך ליילל, לקטר, לגדף ולהשמיץ ולסחוט כסף מהקהילה הבינלאומית
וממדינת ישראל. הגיע הזמן לעשות הערכת מצב ולאמץ גישה חדשה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 44
  אל תתרשמו מהבל פיו ! עד היום, יותר מכל אחד,האיש התקפל מאיומיו שלו !-עכברון מגודל !
 2. 43
  באמת הגיע הזמן שישראל ביתנו תלך לאופוזיציה. ליברמן מאיים ומאיים ומאיים ונשאר עם סיר הבשר...
 3. 42
  יעלון ליברמן, אתם רואים הצדק שווה יותר מפנאטיות וגם נראה יותר טוב
 4. 41
  לאור האירועים האחרונים בחברון על השמאל הישראלי כולו לתמוך באהוד ברק

  זה ממש צו חרום. הגיע הזמן להוכיח לכולם שיש לכבד החוק. עדיין לא נחקק כאן חוק המאפשר לזייף מסמכי קנין ולבטח לא נחקק חוק המאפשר למתנחלים לעבור ולהתגורר היכן שמתחשק להם ביו"ש ללא אשור המנהל האזרחי. תחשבו כמה זה יעלה (בדם ודמים) אם נתחיל לשלוח לחברון כוחות צבא ומשטרה, ע"מ לצנן את הרוחות שכבר עתה מתחילות להתלהט שם. מי צריך את הזועה הזו? השמאל חיב להתארגן עתה ולתמוך כולו בשר הבטחון אהוד ברק, ששוב, מוציא עבור כולנו את הערמונים מהאש.

 5. 40
  למה "לחודש"? אומרים "בחודש". מהארץ ציפיתי ליותר
 6. 39
  אבומהזה עושה בי"ס לניתאי, מוציא אותו מעיסוק בעיקגר לבזבוב בטפל
 7. 38
  אם ימין אז רק ליברמן
 8. 37
  אסור ליהודים לגור בחברון

  זה מפר את השלוה האזורית. בכלל, רצוי שיהודים לא יהיו בשום מקום, זה תמיד מפר משהו !

 9. 36
  אם לממשלה מותר לפרוע חוק, מותר גם לאזרחים. חוק הוא חוק ופריעת חוק היא פריעת חוק. אני קורא לכל אזרחי ישראל להעלים מיסים.

  יהיו שיאמרו שהקריאה מיותרת כי ממילא מי שיכול מעלים אבל לא. הקריאה חשובה כי היא נותנת לגיטימציה לדה-לגיטימציה של החוק.

 10. 35
  ליברמן הוא המנהיג היחידי בממשלה שאומר את האמת לציבור הישראלי- כל השאר יוצרים אשליות

  ראש הממשלה ושר הבטחון הם דוגמא לרפיסות השלטון וחוסר האסרטיביות כלפי הערבים במיוחד ההתרפסות למצרים לא מובנת לי. מדינה שבקביעות מפרה את חוזה השלום.

 11. 34
  רהמ משקיע חמש שעות בדיון על עשרה פורעי חוק?

  יד קשה לחוליגנים, במיוחד לאלה שגוררים את הילדים הקטנים איתם

 12. 33
  והכי נחמד זה שברק עדיין בממשלה. היה. הווה. ויהיה. נובח, נובח אבל בסוף רק מקשקש. בזנב. בקומקום. מה שלא יהיה. העיקר, הכסא!
 13. 32
  נושא שמכווה את הידיים

  זה מעודד מאוד, שיש פוליטיקאי ישראלי שאינו נרתע מלגעת בנושא שמכווה את הידיים. עד מתיי נמשיך לטאטא אל מתחת לשטיח התקינות הפוליטית את בוגדנותם של אותם ח"כים ערביים, המנצלים את חסינותם הפרלמנטארית כדיי לעשות יד אחת עם המרים שבאויבינו? ליברמן, בהעמידו לדיון ציבורי נוקב את בעיית נאמנותם למדינה, קורע לגזרים את הטאבו, שהטיל השמאל על עצם הדיון בנושא הזה, קורא לילד המכוער בשמו ועושה שירות חשוב לעתידה של מדינתנו היהודית.

 14. 31
  בושה וחרפה של ראש ממשלה. אתה ראש ממשלה או ראש חבורת פורעי חוק ומחפשי פרובוקציה

  האמת, אני ימני בהשקפותי, אבל קצתי בכך שראש הממשלה וחלק מהשרים וחברי הכנסת חוברים לעברינים פרובוקטורים שרק רוצים ללבות את האש. במקום להתנהג כמו מנהיג אחראי, נתניהו משחק משחקים, ומנסה לצאת בסדר עם כולם. מתחיל במגרון, וממשיך לפייאסקו הזה. בושה וחרפה !

 15. 30
  דבר אחד חשוב אני לא מבין?

  גם הארץ לא מכחישים שהמתנחלים קנו את הבית בכסף מלא. משיקולים של משרד הביטחון הם קיבלו צו פינוי. אבל ממתי בית שקניתי כשאני נכנס אליו, אני "פולש"?
  נפלתם על השכל?

 16. 29
  שר החוץ ליברמן דובר אמת! האם ישנו מישהו הזוכר מתי ברק אמר דבר אמת?

  הגיע הזמן לשלוח את אהוד ברק ללמוד איך אומרים דבר אמת.
  רבין מצא בברק את אשר חשקה נפשו–עזר כנגדו במאבקו בשמעון פרס. אנחנו מכירים את סגולותיו של אבי ,,התרגילים המסריחים’'–סגולות מיוחדות שהפילו את רבין בפח.ברק עבור רבין היווה יתרון במאבק נגד פרס.כשברק רכש נסיון הוא התלקק לקלינטון,למד תכסיסים ויישם אותם לשגרה יומיומית.
  ברק כ''ילד–פלא–שאי–אפשר–בילעדיו’’הוא המצאה של ביבי!!! ברק צריך ל''התפוטר’’.ישנם מספיק אנשים מוכשרים וישרים שיכולים להחליף את ברק!בתי הקברות מלאים בשלדים של אנשים שנחשבו כבני–אלמות.
  אני גם מציע לפוצץ את הבועה ששמה ברק ולנסות להבהיר לכולם,איך אדם–קיבוצניק שמשפחתו חיה ממשכורת ממשלתית אחת,הצליח לצבור הון כה גדול,כאשר הוא חסר כל ידע רלבנטי.
  ליברמן,פנה את ברק...שלח אותו לבאראק...

 17. 28
  כולנו אוהבים אנשי עקרונות, שמדינתם חשובה להם

  אין כמוך ליברמן, אתה איש אמת.
  הנחישות שלך תוביל אותך לזכייה במספר מנדטים גדול יותר - בבחירות בעוד שנה.
  כולנו אוהבים אנשי עקרונות, שמדינתם חשובה להם

 18. 27
  Importance

  Let me share with you something..
  This is NOT the most important things that needs to be discussed today
  Good luck to all of us...

 19. 26
  שילך לחברון בלי אבטחה ויכבוש בתים

  אף מדינה לא מוכנה להזמין אותו

  1. אבל פוטין יבוא לבקר אותו ולנחם אותו.
 20. 25
  ברק קיבינימט. . .

  אם לא שמת לב אז אתה יושב בקואליציה עם
  "ישראל בתינו", כל הבתים! כן, גם כל הבתים
  בחברון ושומרון. . .

 21. 24
  לפני אלפי שנים לא היו פה ערבים ארץ ישראל שלנו כבר אלפי שנים

  לא נמסור את ירושלים וחברון לחמאס ולאויב הערבי

  1. לא יעזור לך, כולנו אתיאיסטים

   או לא?

  2. חברון לא שלנו הכוזרים, העירקים והתימנים

   שהתאסלמו במאה השביעית (הפלסטינים).
   ''היהודים'' עם מומצא. צא ולמד

 22. 23
  הקואליציה היא הרי תכלית הקיום והמשמעות האמיתית...
 23. 22
  הקואליציה מעל החוק -- ליברמן אינו אלא דיקטטור
 24. 21
  ארץ ישראל שייכת לעם היהודי ולא לאף אחד אחר ובטח שבטח חברון שניקנתה בכסף ותמיד היו שם יהודים שגורשו כל הזמן ע"י מתפרעים ערבים. זכותנו לבנות איפה שנירצה ואם נמשיך להתחשב באחרים לא יישאר לנו כלום.
  1. נמשיך להתחשב באחרים, וואלה סיינפלד לוי!
  2. צודק - כנס לשטחים של הרשות, תבנה שם, תאלץ אותנו משלמי המיסים לשלם את שכר האבטחה הכבד שיהיה צריך לשלם עליך... ותשב לך שם ותצחק עליינו שאנחנו שמאלנים דפוקים שלא מבינים כלום, בעודנו מממנים אותך, ממש ספונסרים משלמי המיסים בארץ

   או לא?

 25. 20
  זו מדינת המתנחלים והחרדים.על כל היתר להגר
 26. 19
  וכמה אנשים קיבלו צו פינוי מביתם כי אינם יכולים לשלם, אבל התקשורת לא מתעניינת בהם?
  1. מה זה שייך אחד לשני??

   אם אדם חייב כסף, עליו לשלם אותו; אם אין לו דרך אחרת לשלם - יילקח רכושו (לרבות הבית, אם הסכום מספיק רציני) ע"מ לשלם את החוב.
   אין לכך שום קשר למצב בו אנשים פרטיים רכשו בית, אבל שר בממשלה החליט שלא נוח לו עם זה - ופינה אותם.

 27. 18
  אימוץ "אסטרטגיה של מהלכים חד צדדיים שמטרתם לקעקע את התשתית המוסרית של
 28. 17
  עם כל הח''קים שלך אתה עדיין מדבר על טיבי?

  ליברמן ראש מפלגה גדולה, שר החוץ, בשמינייה, אבל הוא עדיין מנפנף בח''כים הערבים. כולם ביחד לא גורמים בשנה את הנזק שהוא גורם בשבוע

 29. 16
  לא "בית המכפלה" אלא "בית המכשלה"

  ובסכסוך המיניסטריאלי המסתמן סביב פינוי בית המכשלה בחברון צודק שר הבטחון, המייצג בממשלה את צה"ל, הריבון הנוכחי בשטח H2 שבו נמצא הבניין. אם הבניין לא יפונה במהירות מהפולשים, שעדיין לא הציגו שום מסמך בעלות, ויש להם סיבה טובה לכך (כלומר אין בידיהם מסמכים בעלי תוקף משפטי) הוא לא יפונה כלל. שמעתם אולי על מגרון?

 30. 15
  הרי גם הוא מתנחל והוא גם מפרגן לכל מי שמפר את הסדר הציבורי שמע יבוא חס ושלום השלום עצמו ואז הוא יתאדה מהחיים הפוליטיים
 31. 14
  היידה איווט תפיל את הממשלה ויהיו בחירות.
  1. והבוחר האדיוט יבחר שו ב במנהיגות בחוכמולוגים
  2. יש לך אלטרנטיטיבה לשלטון [שלא כוללת החזרת המנדט הבריטי] ?
 32. 13
  עכשיו אני מבין למה ברק בממשלה, השפוי היחידי שם
 33. 12
  שלא יצחיק את העולם. "ואני מקפיד להתנסח בצורה דיפלומטית". בחוסר הדיפלומטיה שלו (דיפלומטית השרפרפים) הוא כבר היום הרס את מה שבנו במשרד החוץ בעבודת נמלים במשך למעלה משישים שנה. מילה אחת אגב לא הבנתי: מה זה "להתנסח"?? שימוש בבניין התפעל בגירסה הרוסית??
  1. כל שכתבת יוסלה נכון . מילה מצחיקה אחרת שבטח כותב הנאומים שלו כתב לו- "דיסוננס בין מגרון לחברון", השתמש במילה שלא מתאימה להקשר, מה שמראה על שומר ברים שנוזלות לו מסכן מילים גבוהות שאינן שייכות. כמו הבחירות הדמוקרטיות ברוסיה, והמשקיף הניטראלי שהוא. הטמבל הזה לא מבין שהוא לא יכול לעבוד על כולם. רק על למלמים דוגמת ביבי ווינשטיין שכנראה רועדים ממנו, אף שלשלושתם אין ביצה אחת גדולה.
  2. אמן, תודה והמשך לשמור על החוק. יש אמרה עתיקה ודי שחוקה שבכל זאת מתאימה לליברמן : "אתה יכול להוציא בנאדם מארץ אבל לעולם לא תצליח להוציא ארץ מאדם. חראשו??
 34. 11
  בישראל של 2012 שיקולי קואליציה יותר חשובים מחיפוש שלום ושיקולים מדיניים...

  פעם רדפנו שלום - היום אנו מחרחרי מלחמה ורודפי מדון - שלום זה passe

 35. 10
  מדינת ישראל ואזרחיה הפכו לבני ערובה של ממשלת הקיצוניים ושל מפלגת מולדובה ביתם, ושר החוץ הדגול בראשם!
  1. וככל שהם ימשיכו למשוך בחבל... כך נתבודד יותר, ויותר, עד שנגיע למצב מאד רע.

   לא שאנחנו במצב טוב עכשיו (יחסית לפוטנציאל הטמון בנו-בהתחשב ממה התחלנו)
   איפה ארץ ישראל היפה... כולנו מחפשים לזרוק את האשמה על עולים חדשים או על מיעוטים... האמת היא, שהאשמה היא רק שלנו...
   חברים, אנחנו נתנו למדינה לאבד את הדרך אל החזיון שממנה היא התחילה.
   אם ליברמן היה נוצרי אירופאי, הוא היה ניו נאצי או לפחות אנטישם בעל שם ידוע, שיהיה לכם ברור.
   ודבר כזה עוד צריך לייצג אותנו, אם יצור כזה הוא הפרצוף שלנו בעולם
   למה אתם מצפים?
   בכל בית יש בית שימוש, וצריך ללמוד להוריד את המים...

  2. צודק - !!!! פירוט-

   אנחנו לא במצב טוב עכשיו (יחסית לפוטנציאל הטמון בנו-בהתחשב ממה התחלנו)
   איפה ארץ ישראל היפה... כולנו מחפשים לזרוק את האשמה על עולים חדשים או על מיעוטים... האמת היא, שהאשמה היא רק שלנו...
   חברים, אנחנו נתנו למדינה לאבד את הדרך אל החזיון שממנה היא התחילה.
   אם ליברמן היה נוצרי אירופאי, הוא היה ניו נאצי או לפחות אנטישם בעל שם ידוע, שיהיה לכם ברור.
   ודבר כזה עוד צריך לייצג אותנו, אם יצור כזה הוא הפרצוף שלנו בעולם
   למה אתם מצפים?
   בכל בית יש בית שימוש, וצריך ללמוד להוריד את המים...

  3. ערב-רב השמאלנים הצילו את עצמכם תברחו מהמדינה באמריקה עולה וילה 80,000 דולר,ואל תשכחו לקחת את יחמוביץ וגלאון אתכם !!
  4. לא נשאר הרבה זמן לכל החומדים את ארץ חמדת אבות ,סוף לחמדים והחמודים והאחמדים והמוחמדים שרק חומדים את בנותינו נשינו מכוניותנו ואדמתנו שהארץ היתה ריקה מיהודיםבגלותנו הם לא יכלו להצמיח כאן כלוםראו גוש קטיף,עם של חמורים רק יודעים לאכול ולדפוק!!!
 36. 9
  עליבא דה AL החלטה לשמור על החוק היא "החלטה צורמת"! נו מה חדש?!?
  1. זה מפריע להתנהלות השוטפת של הזהו
 37. 8
  הוויכוח ביניהם זה הצגה. זהירות - בלוף!!
 38. 7
  הגיע הזמן שיגידו בימין את האמת, הם מקימים מדינה דו לאומית
  1. יואל, אתה טועה, לערבים יש 22 מדינות ערביות נטו

   האמת, שארץ ישראל שייכת רק לעם היהודי, זאת האמת !
   האמת, שאריק שרון טעה כאשר גירש את היהודים מרצועת עזה, במקום לגרש דווקא את הערבים, הפורעים.
   האמת, יש רוב בקרב אזרחי ישראל, שרוצים להעביר את הערבים מארץ ישראל למדינות ערב.
   האמת, שרוב אזרחי ישראל, נמאס להם מנביאי השקר, נביאי השלום, שחברו למחנה אחד עם האוייב הערבי.
   האמת, שהמוסר של מרצ 3% מכלל אזרחי ישראל, הוא מנוגד למוסר של רוב אזרחי ישראל, ואזרחי ישראל ראויים שיהיו להם שופטים בעלי מוסר זהה לזה של רוב אזרחי ישראל ולא של 3% בלבד.
   זאת האמת !!!
   ואת האמת הזאת חייבים להגיד ולא להסתיר !!!

  2. אתה יודע, במהלך ההיסטוריה עשו את זה לעוד עם (חביב-ולא בציניות) לא זוכר את השם של העם הזה...

   הערבים במדינת ישראל, שיהיה לך ברור, שנואים על כל ערביי העולם.
   אתה בטוח תגיד "מה אני צריך להתחשב שילכו קבינימט ערבושים מחבלים זבללל" כל הכבוד, גיבור...
   נראה לאין נגיע עם הגישה שלך... אנשים כמוך, חיים מסבל, אתם לא יכולים לראות טוב, תמיד תתלוננו, תמיד תצייצו, לא תסתמו אפפעם. תמיד יותר קיצוני יותר ברוטאלי, תסלק את הערבים, ואת שאר המיעוטים, אני מבטיח לך (אני נביא אני) שתרצה לסלק עוד כמה אחר כך וזה רק ימשיך... לך תעשן מקטרת או משהו.

  3. ארצישראל שייכת לעם היהודי?

   איפה זה כתוב? יש לך נסח טאבו, או אולי איזה כושאן?

  4. מנחם אתה מטעה

   אמת בניגוד לאמונה יש אחת. האמונה המשיחית שלך היא השקפת עולמך על המציאות ותו' לא. ארץ ישראל שייכת לעם היהודי נכון, לא בגבולות שאת חושב עליהם. אריק שרון טעה -זו לגמרי דעתך... רוב מאזרחי ישראל רוצים טרנספר ?? שוב אתה מטעה, אזרחי ישראל לא רוצים טרנספר אלה רוצים לחיות! ונמאס להם ממחרחרי מלחמה כמוך. על אזרחי ישראל ובוחריה נמנים גם אזרחיה הערבים. נביאי שקר ונביאי שלום, שוב, דימויים מעולמך המשיחי והצר. חברו עם האויב?!- זו טענה מקוממת, ופטרנליסטית! מי אתה שתחליט ? אני לא חברתי עם אף אחד. אני עובד פה, חי פה ועושה מילואים פה ולדעתי מי שיביא לחורבננו הם אנשים שכמותך. אתה מתלונן על המוסר של מרץ והשופטים שלנו? למה כי אכפת להם מזכויות גם של מיעוט?? אתה מוזמן לעבור לאחת ממדינות ערב שם תמצא מוסר זהה לשלך. מוסר לפיו ההלכה היא הקובעת ופרשנויות מסולפות ומרושעות לדת מצדיקות כל עוולה בת קיימה ורמיסת האדם. אלא, אני מניח שאתה רוצה את "המוסר" הזה שלך רק כשאתה השולט. כמו רבים וגרועים אחרים. בהיסטוריה הלא רחוקה שלנו סבלנו גם אנחנו מיחס כזה, משלטון כזה שהצדיק על רשעות וגזענות ואותם טיעונים משיחיים ממש!!

  5. אייל, צא מהסיסמאות הדמגוגיות של השמאל, בוא נדבר ברצינות

   עראפת, רבין ופרס, קיבלו פרס נובל לשלום, בזכות הסכמי אוסלו !!! באותה תקופה אלפי יהודים נרצחו ע"י ערבים, בעיקבות אותם הסכמי אוסלו !
   השלום המשיחי הזה של פרס (החלום על מזרח תיכון חדש...) כמעט הביא לחורבנה של המדינה.
   בכלל, כאשר מדברים בשם "רוב אזרחי מדינת ישראל", מתכוונים לתוצאות הבחירות הדמוקרטיות לכנסת.
   לא לאיזו "קואליציה" מזדמנת, או לשעטנז של "ליכוד לאומי" מוזר.
   במפה הפוליטי האידאולוגית של מדינת ישראל, ישנם שני מחנות: ימין ושמאל.
   אתה אייל, לא נותן לעובדות הללו לבלבל אתך !...
   אתה עדיין מאמין, כמו בתקופת מפא"י ההיסטורית, שבמדינת ישראל, צריך להיות "אח גדול" שיודע יותר טוב מכולם !!!...
   ולכן, כל כך קשה לך ולחבריך מהשמאל, לקבל את תוצאות הבחירות הדמוקרטיות לכנסת.
   אמור מעתה "צו הבוחר" ולא "האח הגדול".
   זאת המהות של הדמוקרטיה, הרוב כן קובע.
   זה ההבדל האידאולוגי בין מחנה הימין למחנה השמאל,
   מחנה הימין רוצה מדינה יהודית על כל ארץ ישראל,
   מחנה השמאל רוצה מדינה לכל תושביה, בגבולות 1967.
   מחנה הימין רוצה זיקה חזקה בין היהדות למדינה היהודית, בזמן שמחנה השמאל רוצה למחוק את הזכר של היהדות ממדינת ישראל.
   אייל ידידי,
   הזמן יעשה את שלו, או כמו שאומרים בצה"ל (אם שרתת בו), מה שלא הולך דרך הראש הולך דרך הרגליים...
   השמאל סומך על ניסים, וכידוע, אסור לסמוך על הנס.
   המציאות בעולם, היא, שרק החזק שורד, והחלש, עם כל ההומניות שלו, סופו להיכחד.
   עד היום, כל מחווה לערבים, התפרשה על ידם, כחולשה, וגררה בעיקבותיה פיגועים מלחמות והרג.

 39. 6
  של מי הארץ

  הגיע הזמן שנדע למי שיכת הארץ הזאת לעם או לממשלה
  אני חושב שאם הממשלה לא מבינה זאת הגיע הזמן להחליף אותה

  1. צודק גבריאל. כל מילה בסלע
  2. תגובה

   זכותך להצביע לרקח או מרץ אך הרוב מצביע למפלגות הימין ,ואם אתה מאמין בדמוקרטיה ,אז קבל את החלטת העם ,עבור מפלגתו של ברק מצביעים רק ההורים ,הוא סוס מת של מוכן לקבל זאת ,ומנסה לקבל החלטות פופוליסטיןת כדי להרויח פוליטית , מה שהוא לא מבין שלא משנה איזו החלטה יקבל הוא סוס מת

 40. 5
  מה שצורם

  אדוני שר החוץ הוא בסגנון התוקפני, כוחני, מאפיונרי שלך. מי יתן והצדק יצליח להעיף אותך מחיינו לעד.

  1. אמן לדבריך דב טמיר . לו יהי. כל מילה בסלע
 41. 4
  הנה ליברמן והטריק הידועה. בשנה האחרונה של הממשלה הוא יפרוש מהקואליציה כדי לגרוף קולות מהמין הקיצוני. וזה יעבוד לו, שוב.

  ושמישהו יסביר לי בבקשה את הטיעון שלו סביב "זכות הקניין" כי המשפט הזה היה סתום לגמרי בעיניי. נכון, מפנים את הפולשים מכיוון שלאנשים אחרים יש קניין על הנכס. .איפה פה הבעיה בדיוק, ואם אין בעיה, האם אוכל לעבור לגור בביתו של כבוד השר? יש לי הרגשה שהאוכל שם טעים לאללה.

  1. בבחירות הבאות הוא כבר יהיה בבית המשפט

   צריך לחזק את הכוחות השפויים בממשלה - דהיינו ברק

  2. הלוואי, אבל כמה שנים אנחנו כבר מחכים לזה?
  3. בעזרת השם
 42. 3
  פצצה מתקתקת.
  1. חבורת עבריינים! כל הכבוד לברק על הפינוי
  2. ברק לא סימפטי אבל השפוי היחיד ובאיזון מתמיד..

   לעומת ביבי,מלך ה "עברנו עוד יום, ללא צורך להחליט/לפעול" וליברמן שמסוכן כמו חוט חשמל ללא בידוד.

 43. 2
  liberman cut himself the eyes covers he just look scary and not nice he is realy nice guy
 44. 1
  איפה היית אביגדור ? הכל פירורים בעולם מול חברון .
  1. מה הוא מדבר? שילך לפגוש איזה ראש שבט באפריקה
  2. כל הכבוד לברק על ההגנה על שלטון החוק

   ליברמן סתם מקשקש

  3. ליברמן ראש ממשלה!! לא יעזור לכם אחרי ביבי זה הראש ממשלה של ישראל
  4. אחרי ביבי יבוא פוליטיקאי בינוני וחובבן אחר...ליברמן, בגין או מופז
  5. תמיד שקרן-את האידיוטיזים רוכשים בהתמדה-מריע לך