נתניהו ישלח איגרת לאבו-מאזן שבה יקרא לו לשוב לנהל מו"מ עם ישראל

באיגרת, שנשלחת כתגובה לאיגרת ששולח היו"ר עבאס, יביע נתניהו נכונות לחדש את השיחות - כולל על סוגיות הליבה, ללא תנאים מוקדמים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתכוון לשלוח בקרוב איגרת ליו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו-מאזן) בה יקרא לו לחדש את המו"מ עם ישראל בהקדם וללא תנאים מוקדמים. פקיד ישראלי בכיר אמר כי האיגרת תהיה תשובה לאיגרת דומה שמתכוון אבו-מאזן להעביר לנתניהו בימים הקרובים.

האיגרת תכלול שורה של מסרים מדיניים מנתניהו לאבו-מאזן ובראשם נכונות ישראלית לחדש את השיחות שהתקיימו במהלך חודש ינואר בירדן תחת חסות הקוורטט והמלך עבדאללה. נתניהו יכתוב לאבו-מאזן כי הוא מוכן בשיחות אלה לדון בכל סוגיות הליבה – גבולות, ביטחון, פליטים, מים, התנחלויות וירושלים.

נתניהו יכתוב לעבאס כי הוא לא מציב תנאים מוקדמים לחידוש המו"מ ומצפה שהפלסטינים לא יציבו תנאים מוקדמים משלהם. עם זאת ידגיש ראש הממשלה באיגרת כי ישראל דורשת שבכל הסכם שלום שייחתם בין הצדדים יכירו הפלסטינים בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ויסכימו לסידורי ביטחון מתאימים.

הפקיד הישראלי הבכיר ציין כי הנוסח הסופי של האיגרת יסוכם אחרי שתגיע האיגרת שמתכוון אבו-מאזן להעביר לנתניהו בימים הקרובים. "האיגרת של נתניהו תהיה תשובה לאיגרת של אבו-מאזן", אמר הפקיד הבכיר. "נראה מה הוא יכתוב ונגבש תשובה סופית. בכל מקרה הנוסח של האיגרת של נתניהו יהיה כזה שיבהיר את רצונה ונכונותה של ישראל לקדם את המו"מ עם הפלסטינים. המטרה היא כן להתניע מחדש את השיחות ולא לבצע חילופי איגרות לצורכי פרוטוקול".

במהלך מסיבת העיתונאים שכינס נתניהו אתמול (שלישי) במלאות 3 שנים לממשלתו הוא הדגיש כי הפלסטינים הם אלה שמסרבים לחזור לשולחן המו"מ. "אנחנו רוצים הסדר עם הפלסטינים כי איני רוצה מדינה דו-לאומית", הדגיש נתניהו. "אני רוצה גם להבטיח את קיום המדינה היהודית. זה לא רק הפרדה אלא גם ביטחון... אם הפלסטינים לא ייכנסו למו"מ עכשיו הם ייכנסו למו"מ אחר כך. אני מחויב לשימור אופיה היהודי של המדינה".

אתמול פורסם ב"הארץ" כי בשבוע שעבר התקיימה בירושלים פגישה חשאית בין ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סאיב עריקאת, לשליחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עורך הדין יצחק מולכו. השניים נמצאים בקשר טלפוני מפעם לפעם, אולם הפגישה היתה הראשונה מזה חודשיים וחצי, מאז קריסת השיחות ברבת-עמון ב-26 בינואר.

בפגישה סקר עריקאת בפני מולכו את נוסח האיגרת שבכוונתו של עבאס להעביר לנתניהו בימים הקרובים. האיגרת, שהטיוטות הראשונות שלה כללו אולטימטום ואיומים קיצוניים בפירוק הרשות, עברה בשבועות האחרונים דילול ומיתון, בין השאר בעקבות לחץ אמריקאי כבד.

הנוסח שהציג עריקאת למולכו בפגישתם בשבוע שעבר כבר לא כלל איום בפירוק הרשות אלא ביטויים מתונים בהרבה. בנוסף, עריקאת ביקש ממולכו לתאם מועד לפגישה בין נתניהו לבין משלחת פלסטינית בכירה שתגיע להגיש לו את האיגרת.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 36
  נתניהו, אתה אינך רוצה שתי מדינות, אתה משקר

  רק היום בבוקר דיברת עם ברק כדי לקדם את ההתנחלות בחברון, שלא תהיה בתחומי מדינת ישראל בשום הסכם עתידי. אתה מקדם גם התנחלות חלופית במגרון, שאף היא לא תישאר בתחומי ישראל בשום הסכם. אתה אינך רוצה מדינה פלסטינית, אתה רואה בה סכנה, ואתה משקר לעולם, לישראל ולפלסטינים.

 2. 35
  משא ומתן עקר.

  בא איש לבסטה של העגבניות ומתמקח על המחיר. יש רק שתי בעיות קטנות. למוכר אין עגבניות בבסטה ולקונה אין כסף בכיס ולכן גם כשיסכימו שהעסקה תסגר ב 80 אגורות לקילו לא יקרה כלום.

 3. 34
  כותרת מרגיזה על מה שעשוי לקרות .בלי לציין מקור אינפורמציה.אולי רביד חלם חלום..
 4. 33
  דורון רוזנבלום כבר כתב על זה טוב מכל אחד אחר אי פעם.. חיזיון ציני, מביש ועצוב שצפוי להתפוצץ לנו בפנים יום אחד..
 5. 32
  הפחד הכי גדול של ביבי שאבו מאזן יסכים להפגש איתו. מה הוא יעשה אז? ביבי הביתה ומיד!!!!
 6. 31
  למערכת העיתון: היום ה 4 באפריל, אנא התעדכנו.
 7. 30
  שישלח איגרת לחברון.
 8. 29
  בלי דרישות מקדימות אבל

  תתחייבו שאתם מסכימים לדרישות שלנו מראש....
  אתם בחרתם

 9. 28
  עם הבחירות באה הנכונות. משהו משהו
 10. 27
  ממשיך להרחיב את ההתנחלויות. מחסומים, טרטורים, עושה את המוות לפלסטינים.
 11. 26
  אני לא מאמין לו. אתה לו מאמין לו. הוא לא מאמין לו. אנחנו לא מאמינים לו. אתם..
 12. 25
  אבל נתניהו לא רוצה שלום נתניהו רוצה נדל"ן
 13. 24
  זה משמאל , בטוח
 14. 23
  פירוש רש"י לידיעה ה"מרעישה"- מדובר באותו תרגיל של אולמרט והנוסחה היא כזו. עם היבחרך עשה כל צעד אפשרי לתירפוד מהלך מדיני (אולמרט- 2 מלחמות, ביבי- ממשלה עם ליברמן וחוקים גזעניים), לקראת סיום הכהונה כשכבר אין שום סיכוי לעשות שום דבר תן הצעה מדינית נדיבה כך שגם אם תפסיד תרשם בהיסטוריה כמי שהיה מוכן לפשרה היסטורית. ואני אומר-

  אם הוא הולך למסיבות עיתונאים כמו ברווז, ומקשקש על שלום שהוא לא רוצה ולא יכול לעשות כמו ברווז, מדובר בברווז שרוצה להיבחר שוב. בקרוב בחירות.

 15. 22
  נתניהו שוב עושה נגד רצון הקב"ה ומציע חלקי ארץ אבות , הוא יחטוף את המכה שלו
 16. 21
  להכיר בישראל כמדינת הלאום היהודי ואופי יהודי למדינה זה לא תנאי מוקדם? לא די שיכירו במדינה ויחתמו על סיום הסיכסוך יחד עם הליגה הערבית?
 17. 20
  למה איגרת? זה לא הזמן להתקדם כבר לאימייל?
 18. 19
  איגרת? זה נשלח עם יונה?
 19. 18
  משא ומתן אין סופי להקמת עירית פלסטין עם סמכויות של מועצה מקומית ...את המשחק הזה הם לא מעונינים כניראה להמשיך לשחק לצערינו

  משא ומתן אין סופי להקמת עירית פלסטין עם סמכויות של מועצה מקומית ...את המשחק הזה הם לא מעונינים כניראה להמשיך לשחק לצערינו

 20. 17
  אין תנאים מוקדמים מלבד אלו הקיימים כחסמים לשלום- למשל התנאי של המשך התמיכה בציונות החמדנית הכובשת והמנשלת את השותפים לדיון
 21. 16
  איזה בדרן הביבי הזה. הוא יכול לשלוח גם לי אגרת. כאילו שמישהו מאמין לו שהוא רוצה לדון עם הפלסטינים על הסכמי שלום.
 22. 15
  איגרת? גלויה ריחנית תעשה את העבודה טוב יותר..

  חמת קרביץ

 23. 14
  ביבי אתה לא רוצה שלום עם הערבים .אמץ את יזמת השלום של מדינות ערב.
 24. 13
  לא צריך בכלל לדבר איתו כל עוד הוא בונה התנחלויות - מספיק עם האישראבלוף
 25. 12
  he's going to send him a letter,

  That's a huge step, Yemot hamashich mamash. Bibi make peace, try to make peace, that's your first obligation to us. Not war. Make peace or get out of OUR prime minister post. You are failure on most fronts.

 26. 11
  כנראה שנתניהו מבלבל בין הפלסטינים ובין שירותי דייטינג. כי הדבר היחיד שהוא יכול ומוכן להציע לאבו מאזן זה להפיג את השיעמום והבדידות בפטפוטים.
 27. 10
  איגרת? נגמרו הטלגרפיות ברמאללה?
 28. 9
  אבו מאזן ממש רוצה טבעת נישואין מנתניהו.נתניהו רוצה אבו.מ. מחזר אחריו...

  ממש יום לפניי ש הערבים יעמדו להשליך אטום עלינו
  תישקול ממשלתנו אם כדאי לעמול לשלום עם התרבות הלזאת. בינתיים מחליפים פצצת אטימות..

 29. 8
  איני מאמין לאף מילה שיוצאת מפיו של נתניהו, או שכוונותיה של ממשלתו טהורות.
 30. 7
  אבו מאזן המיסכן

  עם מי יש לו עסק ! יעזור לו השם

 31. 6
  לא מאמינים לביבי השקרן אבל יאללה נראה מה יצא.
 32. 5
  אין אין על ביבי, סוכן מכירות מורשה למכירת רהיטים, הוא יוריד אותנו ביגון שאולה.

  ושלא יהיה לכם ספק, הוא לא עובד אלא על השוטים שמצביעים לו, כל העולם מבין את השטיקים והעצוב בסיפור הוא שגם תומכיו מבינים את השקרים והשטיקים שלו אלא שבעיניהם שבח הוא לו שהוא שקרן כל כך "מוצלח", כל כך מוצלח שכל העולם קורא לו שקרן.
  שוטה משטה בכם שוטים.

 33. 4
  להחרים את הסרט "מים ואהבה" וכל פרסומת אגרסיבית קופצת ובעיקר מרעישה.

  ללמוד מה ניו-יורק טיימס מלשל - שם יש פרסומת אחת נעה (המילה מונפשת זו הגזמה) וגם היא מפסיקה אחרי כמה שניות - הדף לא "מתרענן" (הוא רענן דיו גם בלי לטעון אותו מחדש על כמה דקות) ושום דבר לא קופץ ולא מרעיש. וגם לא מכניסים לינקים סמויים לקישורים אחרים - תגובות למשל.

  (כן אני יודע כיצד לחסום זאת - זו לא הנקודה).

 34. 3
  האיש הוא מתעתע כרוני, אם כלפי אבו מאזן ואם כלפינו. יושר ממנו והלאה. טוב לא יכול לצאת מאדם כזה, אפילו אם הוא גאון
 35. 2
  כל הכבוד לביבי

  בכל הזדמנות הוא מושיט סולם גבוה יותר לאבו מאזן,רק שבמקום לרדת , אבו מאזן עולה על ענפים חדשים.

 36. 1
  אם היה רוצה לשמור על אופיה היהודי של המדינה אז ניצולי שואה לא היו מחפשים את הארוחה הבאה שלהם בפחי האשפה. על מה יש לנהל משא ומתן אם שר החינוך שלו ושר התחבורה שלו מעריצים את ה"התיישבות"? הכל מילים ריקות