מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

ביקור חריג || אחיו של מלך ירדן בא להר הבית

ביקורו של הנסיך האשם נערך לאחר שיו"ר הרשות הפלסטינית קרא למנהיגי מדינות ערב לשגר משלחות לביקורים במזרח ירושלים, לאות סולידריות עם הפלסטינים

גורמים במשרד החוץ מסרו כי הנסיך האשם בן-חוסיין, אחיו של מלך ירדן עבדאללה, הגיע היום (רביעי) לביקור במזרח ירושלים, במסגרתו הוא הגיע למסגד אל אקצא ובהר הבית. מדובר בביקור חריג מאוד של אישיות ירדנית בכירה בבירת ישראל. הנסיך הגיע בראש משלחת ירדנית.

השייח עזאם אל חטיב, מנהל הוואקף האיסלמי בירושלים אישר בראיון לרדיו א-שמס בנצרת את דבר הביקור ואמר כי "הנסיך הגיע בלוויית איש דת בכיר בעולם הערבי" וסיפר כי השניים ביקרו והתפללו במסגד בהר הבית, שמעו הסברים ועזבו כעבור שעה. לדבריו, מדובר ב"ביקור דתי מובהק ואין לו השלכה פוליטית או מדינית". עם זאת, הוא אמר כי "בית המלוכה הירדני ממשיך לעקוב מקרוב אחר כל מה שמתרחש בירושלים בכלל ובמסגד אל אקצה בפרט". הנסיך גם נפגש עם מספר עובדים במשרדי הווקף, וביקר בקברו של השריף חוסיין בן עלי בהר הבית.

בנובמבר 2011 ביקר המלך עבדאללה השני ברמאללה. מדובר היה בביקור היסטורי שהתקיים לאחר עשור שבו לא ביקר מלך ירדן ברשות הפלסטינית. בשבועות האחרונים הגיעו שורה של משלחות ירדניות בכירות לפגישות עם יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) ברמאללה. כך למשל התקיימו שני ביקורים של שר החוץ הירדני נאסר ג'ודה, של יו"ר הפרלמנט הירדני ושמשלחת נוספת של חברי פרלמנט ירדנים.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

הנסיך הירדני ופמלייתו עלו להר הבית דרך מעלה המוגרבים. במהלך כינוס שהתקיים בדוחא בירת קטאר לפני כמה שבועות קרא יו"ר הרשות הפלסטינית למנהיגי מדינות ערב לשגר משלחות לביקורים במזרח ירושלים, לאות סולידריות עם הפלסטינים. אבו מאזן אמר אז כי "ביקור אצל אסיר בבית הכלא, אין משמעותו מתן לגיטימציה למאסר". יש להניח ביקורו של הנסיך הירדני נעשה גם כמענה לקריאתו זו של עבאס.

לפני כחודש התריע משרד החוץ בפני שרי הקבינט מפני ההתקררות ביחסים בין ישראל לירדן. המשטר הירדני, נכתב בדו"ח, פועל לשמר את הסכם השלום ואת היחסים ההדוקים עם הדרגים הצבאיים והמודיעיניים, אולם מטיל על ישראל את האחריות לקיפאון המדיני.

"ממשלת ישראל נתפסת בעיני הירדנית ככזו שאינה מחויבת לפתרון של שתי המדינות. ירדן תופסת את מדיניות ישראל במזרח ירושלים ככזו שפועלת לכרסם במעמדה של ירדן בעיר. מדיניותה של ישראל מתורגמת לחוסר אמון עמוק מצידה של ההנהגה הירדנית בהנהגה הישראלית", נכתב בדו"ח.
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 הערבים הופכים את העולם על כל אבן שמתגלגלת בירושלים. ואצלנו השמאלנים מתייחסים אליה בזלזול כאילו זו מחראה ולא בירת ישראל. גוגו
  • 17:24
  • 04.04.12

מי שלא מוכן להילחם ולמות למען הסמלים מוזמן לפרוש כנפיים כבר עכשיו דרך טרמינל שלוש ולעוף. למה לחכות לעומס של אחר כך.

02 השמאלנים המציאו את תעמולה הכיבוש כדי להשתמט מגיוס ומשירות צבאי.  (לת) גוגו
  • 17:44
  • 04.04.12

03 ביקורים בירושלים רצויים תמיד. העיר היא בירתנו הנצחית והבלתי מחולקת. חושבים אחרת? תאכלו קוורצא אלף שנים.  (לת) אינפיניטי
  • 17:50
  • 04.04.12

04 So this young royal kid is on a spring break in Jerusalem?FOR WHAT  (לת) Traveler
  • 20:21
  • 04.04.12

פרוייקטים מיוחדים