חברות תעופה ביטלו כרטיסים לעשרות פעילי מטס המחאה

במכתב ששיגרה רשות ההגירה לחברות נכללו שמות של מסורבי כניסה לארץ, ואיום בהפעלת סנקציות; חברות נוספות צפויות לפעול באופן דומה

חברות תעופה אירופאיות, בהן לופטהנזה הגרמנית, ביטלו את כרטיסי טיסה של עשרות מפעילי המחאה הפרו פלסטינים, אשר מתכננים להגיע לארץ ביום ראשון הקרוב. הכרטיסים בוטלו בעקבות רשימה שמית של מסורבי כניסה לישראל שנשלחה לחברות התעופה על ידי רשות ההגירה, בצירוף איום חד משמעי בנקיטת סנקציות כנגד חברות התעופה שלא ינהגו בהתאם. חברות נוספות צפויות לפעול באופן דומה בהמשך סוף השבוע.

במכתב, ששיגר אתמול (חמישי) מנהל רשות ההגירה בנתב"ג, אמנון שמואלי, ושהגיע לידי "הארץ", נכתב כי "לאור הצהרות פעילים פרו פלסטינים רדיקלים כי בכוונתם להגיע בטיסות מסחריות מחו"ל, על מנת להפר את הסדר ולהתעמת עם כוחות הביטחון בנתב"ג ובמוקדי חיכוך נוספים, הוחלט לאסור את כניסתם, בהתאם לסמכותי עפ"י חוק הכניסה לישראל תשי"ב 1952".

בהמשך צורפה רשימת השמות, ונכתב כי "לאור האמור הנכם נדרשים לא להעלותם לטיסות המגיעות למדינת ישראל. אי קיום הנחיה זו עלול לגרור הפעלת סנקציות נגד חברת התעופה. רשימה זו חלקית בלבד, ובהמשך יועברו אליכם שמות נוספים. קיימת סבירות גבוהה לכך שתימנע כניסתם של פעילים נוספים שאת שמותיהם לא נוכל להעביר אליכם מראש".

כוחות הביטחון בנתב"ג במטס הפעילים בחודש יולימוטי מילרוד

בהתאם להנחיה, החלו כאמור חברות תעופה באירופה להתקשר מראש לפעילים, ולהודיע להם על ביטול כרטיסי הטיסה. חברות התעופה יחזירו לנוסעים את כספם. בהמשך צפויות חברות נוספות לבטל את כרטיסי הטיסה לפעילים נוספים. אלו שטיסתם לא תבוטל, יעצרו בנמל התעופה, וכניסתם לארץ תמנע.

במשטרה מעריכים ש-500 עד 1,000 פעילים פרו-פלסטיניים, מכמה מדינות באירופה, תכננו להגיע לנתב"ג ביום ראשון, כתחנת ביניים לקראת הגעתם לגדה המערבית במסגרת קמפיין תחת השם "ברוכים הבאים לפלסטין". במשטרה מתכוונים לפרוס מאות שוטרים בטרמינל, כאשר מרביתם יהיו בלבוש אזרחי וללא נשק. מחוץ לטרמינל, באזור שאינו פתוח לציבור, יהיו כוחות מיוחדים וחמושים בכוננות.

בחודש יולי האחרון הצליחה המשטרה למנוע כניסת כ-200 פעילים במטס דומה. ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז, שפיקד על המטס הראשון, יהיה גם מפקד הכוחות גם במטס הקרוב. אז הצליחו במשטרה למנוע את עלייתם של הפעילים לטיסות עוד בארץ המוצא, וזו השאיפה של המשטרה גם הפעם. מארגני המטס טענו השבוע כי ישראל אף שיגרה נציגים ואנשי אבטחה לשדות תעופה שמהם אמורים אותם פעילים לטוס.

מארגני המטס ציינו באיגרת שפרסמו לקראתו כי הם מתכננים לצרף אליו אנשי תקשורת כדי להוכיח שהם לא אלימים וכי יעדם הוא שטחי הגדה המערבית ולא ישראל. בין המטרות שהציבו לעצמם: הנחת אבן פינה למוסד חינוכי בינלאומי חדש ליד בית לחם וגם להעביר מסר לקהילה הבינלאומית בעניין המשך מדיניות הסגר של ישראל. לדברי הפעילים אין בכוונתם לרמות, ועם הגעתם לנמל התעופה הם יצהירו כי יעדם הוא העיר בית לחם וכי הם הגיעו במסגרת חופשת הפסחא, ואף שכרו אוטובוסים לכך. לדבריהם, אין להם כל בעיה שהמשטרה הישראלית תלווה אותם כד להבטיח כי אין בכוונתם להגיע לשום יעד אחר. "אנחנו אומרים שאנו פעילים שמגיעים לגדה המערבית כמו כל תייר אחר במסר של שלום וקריאה לסיום הכיבוש ולמען זכויות העם הפלסטיני בשטחים הכבושים".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 46
  תראו לי ישראלי חוץ מהכהניסטים שיבזבזו כסף על כרטיס טיסה כדי להגיע ולהיות מגורש באותו רגע והכל מסיבות עקרוניות
 2. 45
  כמה מתוכם היו צאצאי כוזרים אנטישמים.
 3. 44
  זהירות - הדיכטרור הישראלי באטרף. הציבור השפוי נקרא להזהר מפסיכופתים ברשיון
 4. 43
  הסנקציות כלפי לופטהנזה תהיינה כבדות. בנוסף לקנס כספי גבוה לכל נוסע מסורב כניסה יהיה להבא גם איסור גורף לקריאת הספרים של גראס. אלי ישי יראה לכל העמלקים האלה מאיין משתין הגעפילטה פיש. Big Eli is watching you
 5. 42
  ומדוע אינם טסים לסין להזדהות עם טיבט ?

  הסינים מתנחלים בטיבט ובהדרגה מוחקים את קיומו התרבותי, הדתי והלאומי של העם הטיבטי ואין שמץ סיכוי של פעולה אמיתית כנגד סין.

 6. 41
  מצחיק איך שהשקיעו בטרמינל מזמין-בסה"כ עוד נקודת מחסום

  אלק מדינה

  1. טסת פעם לארה’’ב?
 7. 40
  תגובה ל-7 ( למה אין מטס לסוריה?)

  איננו רוצים להשוות את עצמנו לסוריה. לא, תודה! אין מטס לסוריה, כי זו דיקטטורה. יש מטס לישראל, כי זו דמוקרטיה. אבל הם רוצים להביך את ישראל בכל מחיר בעיני העולם ואין שום סיבה שנשתף עם זה פעולה!

 8. 39
  מי משלם בעד הכרטיסים שלהם ? בואו נלך בעקבות הכסף .....
 9. 38
  לכל יפי הנפש

  מעניין אם מישהו מצפה למשל בשגרירות ארהב לבוא ולהצהיר שנוסעים לארהב כדי להפגין נגד הממשל האמריקאי ועדיין לקבל ויזה... זה הרי אבסורד! זה אפילו כתוב באתר שלהם שזה סיבה לשלילת ויזה, אבל אם ישראל מסרבת לפרובוקטורים כניסה אז זה פשיזם.

  1. בארה"ב אין שני מיליון תושבים תחת משטר צבאי, שהאפשרות היחידה להגיע אליהם היא באמצעות ויזה
 10. 37
  מדינת האפרטהייד הציונית עכשיו גם אוסרת ביקור פעילי זכויות אדם בכלא הענק לאתנוס הערבי הנקרא יהודה ןשןמרןם
 11. 36
  טוב מאוד.. צריך פשוט להשתמש בשכל.. ולמנוע כניסתם מראש..
 12. 35
  בלי שום קשר למטס, הכיבוש צריך להסתיים!

  די כבר עם הגועל נפש הזה. איך אנשים לא מתביישים לדכא עם אחר.

 13. 34
  BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!
 14. 33
  שיגידו תודה שאמרו להם מראש!!! יש אנשים שטסו לארה"ב 12 רק כדי לקבל חותמת שחורה בדרכון וזאת אף על פי שהייתה להם ויזה בתוקף והם סתם ביזבזו 12 שעות טיסה, עדיף שיגידו לך מראש שאין כניסה מאשר לבזבז סתם שעות טיסה !
 15. 32
  יש לי רעיון יותר טוב

  תנו לכולם להכנס סדרו להם אוטובוסים מאורגנים לעזה ונראה מה קורה. אחלה ריאלטי זה יהיה!

  1. לעזה שיכנסו דרך מיצרים לא חייבים לעבור דרךישראל .
 16. 31
  ל 11 הנאיבי.
 17. 30
  יש שם בריטיות שרק סיימו חגיגות של 30 שנה למלחמה על איי פוקלנד וכבר באים ללמד אותנו. דרך אגב, לאזרחים ארגנטינאים אסור לבקר באיים
 18. 29
  אזרחי המדינה

  צריכים להתאחד ולחסום את השמאלנים מבפנים ומבחוץ שמטרתם הוא הרס המדינה ולא מצב הערבים. אם מצב הערבים הייה מעניין אותם אז הם היו נוסעים לסוריה.

 19. 28
  לקחת את כולם למרכז הסברה שיעמיד אותם על טעותם

  אין כיבוש יש שטח שיש עליו מחלוקת צריך להקים מרכז הסברה לאומי שיציג את כל ההיסטוריה של הסכסוך ועוולות הטרור הפלסטיני. וכל תיייר נמליץ לו לעבור דרך המרכז הזה בנתבג

  1. איך תסביר את זה שיש שני מיליון איש תחת משטר צבאי ללא כל זכויות פוליטיות, שאפשר להיכנס אליהם בכל רגע נתון ובכל שעה נתונה הביתה ואין להם אל מי לפנות מלבד מושל צבאי אשר ממילא מייצג את הכיבוש הצבאי. זהו מצב לא נורמלי אשר פוגע אנושות הן בחברה היהודית והן בחברה הערבית.
 20. 27
  נו טוףף, קצת חדשות ממזה״ת שלא על אביב הערבי. מה עם הכרטיסו של האירופאי ג. גראס?
 21. 26
  המחאה שלהם היא הקול השפוי שלנו!!! הקשיבו לו במקום להיבהל - ממשלה של חרדים מפני הצל של עצמם
  1. הם פעילים פרו פלסטינים לא פעילים למען זכויות אדם !!!

   כל קשר בינם לבין זכויות אדם רחוק שנות אור מהמציאות !!
   אם הם פעילי זכויות אדם שיטוסו קודם לסוריה !!!!!!

  2. פעילי זכויות אדם?? למה הם לא טסים לסוריה ?????

   האם הסורים הם לא בני אדם ???? או שמה הם חוששים שאסד ישמיד אותם ברגע נחיתתם בשדה תעופה הלאומי של סוריה ??

 22. 25
  לשבור להם את הגפיים
  1. לי כבר שברתם את הלב, בפעולות הזויות של פחד מזכויות אדם
 23. 24
  חוסר ההתייחסות של יפי הנפש לרצח עם של חבריהם בסוריה רק מוכיח את צביעותם

  ואת העובדה שבעצם מדובר בחבורה של אנטישמים שרק מחפשים איך להזיק ליהודים!! אם הם כל כך טובי לב ובורכו באמפתיה, שילכו קודם כל לעזור לאלפי משפחות עקורות ושבורות מסוריה.

 24. 23
  ונשאלת השאלה: ממה היא מפחדת, המדינה המשוגעת הזאת? פעילי שלום הם טרוריסטים במילון הישראלי החדש, והמאבק הלא אלים - או יותר נכון: במיוחד כשהוא לא אלים - למען השלום הוא טרוריזם. אנחנו חולים, ושם המחלה - כיבוש.
 25. 22
  משטרת ישראל פותחת במבצע אלים נגד אירופים שרוצים לא רק לבקר בגדה, אלא גם להצהיר בהכרתם בעם הפלסטיני ובזכותו לחיות על אדמתו

  ואח"כ ביבי מתגאה ברמת הדמוקרטיה והחופש פה...

  1. ומתי תפתח משטרת ישראל במבצע לא אלים,של מעצרים וכליאה לשנים רבות,נגד חתרני השמאל הקיצוני?
  2. אין ולא היה "עם פלסטיני". היו וישנם ערבים שעד בוא הבריטים לכאן התגוררו ב"דרום סוריה." הכתובת הרשמית היתה, למשל: חיפה, דרום סוריה. גם יהודים גרו כאן. בפלסטיין המנדטורית התגוררו יהודים וערבים, זו לא היתה מדינה ערבית. ב-1948 יכלה לקום מדינה ערבית לצד ישראל, ויכלו לקרוא לה כרצונם. הם לא רצו. לכן לא קמה. הם רצו הכל או לא כלום. אז יש להם לא כלום. האירופים שמתייצבים לצדם מתעניינים בהם כבשלג דאשתקד. כל מה שפועל נגד יהודים - הולך. גם אם אלה מוסלמים - השנואים עליהם לא פחות. אילו דאגו להם באמת היו עורכים מטס לדמשק לפני לוד. אבל כשמוסלמים רוצחים מוסלמים זה לא מעניין, כי זה לא נגד יהודים. אז שימשיכו לרצוח.
  3. הם יכולים להצהיר מרחוק בהכרה בפלסטין לא חייבים לטוס עד כאן!

   מדינת ישראל היא מדינה ריבונית שהאו"ם הכיר בה באופן רישמי זכותה של ישראל להחליט מי נכנס ומי לא !
   שיגידו תודה בכלל שהודיעו להם שאין להם כניסה לא פעם ולא פעמים שמעתי על אנשים שטסו סתם עד ארה"ב כדי לקבל חותמת שחורה בדרכון וזה למרות שהייתה להם ויזה והכל בתוקף . אז תנוחי לך !

  4. אמת אמת אמת

   טבע האמת להתגלות באור השמש !
   הלאה שונאי ישראל !

 26. 21
  אנחנו מונעים מהם כניסה? כי יש בה הבעת מחאה על מדיניות ממשלה? השתגענו?
  1. שנים לא מחינו על ההשתקה של המחאה על מה שעושים לפלסטינים, פתאום זה הגיע לפתחנו!
 27. 20
  למה אין מטס לסוריה?

  כי שם יורים

 28. 19
  לאומיות לאומתית

  אלמלא לאומיותה של הונגריה לא היה תיאודור הרצל הוגה רעיון שלהקמת מדינה ריבונית ללאום היהודי וממילא לא היו ערביי המדינה מכריזים השקם והערב על היותם עם פלסטינאי. הסיבה שישראל מכירה בלאום נפרד מדומיין פלסטינאים הוא העיווט של הרעיון הציוני המקורי.

 29. 18
  בישראל רוצים רק תיירים פריירים או קיצונים דתיים (שהם גם פריירים, רק מסוג אחר).
 30. 17
  יופי!

  אין ספק ש"המטס"הזה איננו פעולה הומניטרית אלא פרובוקציה ברורה נגד מדינת ישראל,וכמי שהגיב פה לפני-אם האנשים הללו היו באמת הומניטריים ולא פרובוקטורים מקצועיים,הם היו עוזרים עכשיו למי שבאמת צריך סיוע דחוף - למשל הפליטים שברחו מסוריה למדינות הסביבה.
  מדינת ישראל נוהגת בחכמה במקצועיות ובבגרות בכך שהיא למונעת מראש את כניסתם של פורעי הסדר הללו ארצה-רק לא ברור לי באילו סנקציות ישראל נוקטת נגד חברות התעופה?זה לא נשמע קצת שחצני שישראל יכולה לנקוט בסנקציות נגד חברת לופטהאנזה?מה היא לא תאפשר לה לטוס הנה?מי יותר יסבול לופטהאנסה או תושבי ישראל?

 31. 16
  מביך לראות ממשלה ומוסדותיה פועלים לעצירת מחאה פוליטית לגיטימית תוך שימוש בזרועות הבטחון באופן אלים. האלימות המאפיינת את פעולת הממשלה נובעת מהמטרה שלשמה מפעילה הממשלה את מוסדותיה - עצירתה של מחאה פוליטית לגיטימית. המנדט של הממשלה - וכל ממשלה לצורך זה - אינו כולל הפעלת כוחות הבטחון של המדינה לצורך מניעת ובלימת מחאה פוליטית. השימוש שממשלת ישראל עושה בכוחות הבטחון מהווה לכן אקט אלים במיוחד - אקט שתורם באופן ישיר להרס המדינה ומוסדותיה. הגיע הזמן להגיש תביעה ייצוגית בשם אזרחי ישראל נגד ממשלת ישראל ומשרד הבטחון (ושלטונות ההגירה) כדי למנוע בעתיד את הפעלת הצבא, המשטרה, ומשרד ההגירה, למטרות פוליטיות ושלא במסגרת הגדרת התפקיד של משרדים אלה.
 32. 15
  לפני שבוע צרפת אסרה על כניסת מטיפים מוסלמים לצרפת. לא שמעתי שום מחאה של ארגוני זכויות ה-XXX כנגד צרפת.
 33. 14
  שיסעו לסוריה
 34. 13
  שמאלנים אדיוטים
 35. 12
  מה הפחד לבחון פעם אחת את כוונתם המוצהרת??
 36. 11
  מה הפחד לבחון פעם אחת את כוונתם המוצהרת??
 37. 10
  שינחתו בעמאן ויסעו באוטובוסים לבית לחם.

  וגם הדרך יפה יותר. ויש להניח שיקבלו אותם בפרחים ואורז לאורך המסלול. אני לא מבינה את התעקשותם!

 38. 9
  שיכנסו מירדן מה העניין להכנס דווקא מישראל.

  גם בארה"ב אם רק מדמיינים שאתה רוצה לעשות צרות אתה לא מקבל ויזה.

 39. 8
  They can go through Jordan.

  They do that through Israel only because of provocation. They can also go to Gaza through Egypt.

 40. 7
  מנתב"ג לעשות להם טיסת המשך לדמשק
 41. 6
  אזרחי ישראל עדיין לא תפסו שהממשלה שלנו אבדה את השפיות? שהכיבוש העביר אותה על דעתה, כפי שחזה פרופ' ישעיהו לייבוביץ כבר ב 67 ???
  1. איך אתה יכול לדרוש ממשוגעים שיצאו מבתי החולים, השתלטו עלינו ואשפזו אותנו במקומם בכפיה, שהם יבינו מה זה שפיות?
  2. מי שלייבוביץ' הוא הנביא שלו - יש לו צנון מיובש במקום מח

   הפטפוטים הנדושים של לייבוביץ' עושים רושם רק על מי שלא יודע כלום מהחיים שלו ולא קרא אפילו את ההקדמות של קאנט.

  3. אין מדינה אחת על הפלנטה שהיתה מוכנה לבליץ כזה של הפרות סדר על ידי זרים, ועוד במקום רגיש כמו שדה תעופה. על הרבה פחות מזה אנשים הפכו למסורבי כניסה לארה"ב לכל החיים. עשרות אלפי אנשים מגיעים לגדה המערבית בכל שנה. "סגר"?? קראת חדשות בחמש שנים האחרונות? הבחירה לעשות רעש ולהגיע דווקא מנתב"ג (בניגוד לטיסה לירדן) לא מותירה מקום לספק: הכותרת "ברוכים הבאים לפלסטין" מתייחסת למה שהחמאס מכנה "כל" פלסטין -- קרי: גם הבית שלך.
  4. שיגעון היא המילה היחידה שיכולה לתאר את המדרון החלקלק עליו פוסעים שליטינו. אולי כדאי לעיין בכתביו של שייקספיר? אותלו לא נראה כל כך הזוי לנוכח פעולותיהם של ישי,ביבי ושות'
  5. נבואה ניתנה לשוטים תגיע למסקנה לבד .
  6. ממתי פרופ' ליבוביץ הגיע לדרגת נביא ????
  7. WOW אני לא עומדת בקצב עכשיו גם שייקספיר נביא ?? מי עוד ?
  8. רה"מ אימץ את שני עקרונותיו של ישעיהו לייבוביץ לפתרון שתי מדינות: גבולות במו"מ, והכרה הדדית - אל תצפה מנתניהו להיות יותר שמאלן מלייבוביץ.

   וכאשר נשאל לייבוביץ ע"י מראיין: ומה נעשה אם הערבים לא יסכימו להכיר במדינה יהודית? אז, השיב לייבוביץ, ימשך סכסוך הדמים ביננו ובינם. אם נביא אז עד הסוף!

 42. 5
  ישראל מפחדת מהאמת
  1. האמת אצלך כנראה הפוכה,"שקר הכיבוש" "אין דבר כזה פלסטין"
 43. 4
  האם המדינות שמהן באים ה"פעילים" היו מתירות כניסת ישראלים לתחומן, כאשר מטרת הביקור היא הפגנה כנגד המדינה המארחת? מסופקני. אם סוגיית זכויות האדם של הפלסטינים נמצאת בראש מעיניהם של ה"פעילים" ראוי שיבדקו מה מצב זכויות האדם תחת שלטון החמאס בעזה ובמדינות ערב. מדינת ישראל הוקמה כדי שיהודים לא ייאלצו לחיות חשופים לאנטישמיות ולכן תפקידה לסגור את הדלת בפני אנטישמים מוצהרים ולשלח אותם לעזאזאל.
 44. 3
  כל הכבוד לחב התעופה על שיתוף הפעולה!
 45. 2
  במקום פרובוקציה שיכנסו ממצרים או ירדן
  1. אתה עוד דוגמה לדמגוגיה הרגילה בימין. כבשנו את הפלשתינאים ושדה התעופה שלהם (בלית ברירה) הוא בן גוריון. כל מי שמבקר אותם רשאי לנחות שם
  2. מה זאת אומרת? ישראל שולטת בכל הגבולות של הפלסטינים. בלי ויזה אין כניסה לא ברגל ולא במטוס
  3. אבל גם מירדן המעברים

   לא אחת סורבה כניסת אנשים מירדן לשטחים, בטוענה שהם פעילים פרו פלסטיניים

  4. ממצרים אפשר להכנס רק לעזה ומירדן נכנסים לישראל ולא לרש"פ.

   ובינינו ישראל לא חייבת להכניס אנשים שהיא לא מעונינת בכניסתם , ישראל היא מדינה ריבונית וזכותה להלחיט אילו אנשים היא מעונינת לקבל ואילו אנשים היא לא מעונינת לקבל.
   הם צריכים להודות לממשלת ישראל שהודיעה להם מראש על הביטול, אני מכירה כמה אנשים שטסו 12 שעות לניו יורק רק כדי לקבל חותמת שחורה בדרכון וזאת למרות שהייתה להם ויזה שהיא בתוקף שזה חבל לבזבז סתם שעות טיסה .

 46. 1
  פעילי מטס המחאה

  הללויה הגיע הזמן לנקיטת עמדה. פעילי מטס המחאה רוצים פעילות הומניטרית שיעזרו לאחיהם בסוריה,. מחזקת את פעילות המדינה .

  1. אחיהם? מה הם ערבים. מה שייך סוריה לכאן יא דפוקה
  2. אני מסכים

   שישנו את יעד הטיסה לסוריה.
   לאור התנהגות "פעילי זכויות האדם" בנושא סוריה, אבדתי את כל האמון שלי בארגונים האלו, טבח ורצח עם מתרחש שם וכל הפעילים סותמים את הפה ומנסים להסיט את הדיון הציבורי לישראל.
   סתם "שונאי ישראל" במסווה של פעילי שלום (וסליחה על השימוש במונח הדתי, שאין לי מתאים ממנו), הם בעד זכויות לפלסטינים כמו שפוטין בעד זכויות לתושבי חומס.

  3. אני מסכים

   שישנו את יעד הטיסה לסוריה.
   לאור התנהגות "פעילי זכויות האדם" בנושא סוריה, אבדתי את כל האמון שלי בארגונים האלו, טבח ורצח עם מתרחש שם וכל הפעילים סותמים את הפה ומנסים להסיט את הדיון הציבורי לישראל.
   סתם "שונאי ישראל" במסווה של פעילי שלום (וסליחה על השימוש במונח הדתי, שאין לי מתאים ממנו), הם בעד זכויות לפלסטינים כמו שפוטין בעד זכויות לתושבי חומס.

  4. אדון שינדלר הנכבד הם פעילים פרו פלסטינים לא פעילי זכויות אדם.

   פעילים למען זכויות אדם אמורים לדאוג לזכויותיהם של כל בני האדם באשר הם בין אם הם אפריקאים , סורים , ישראלים או אירופאים.
   פעילים פרו פלסטינים דואגים אך ורק לזכויות הפלסטינים זכויות של בני אדם אחרים פשוט לא מענינים את אותם פעילים.

  5. דן, אח'שלי, בוא'תספר לנו באמת מאיזה מזבלה יצאת