המטס הפרו-פלסטיני

4 פעילים עוכבו עם הגעתם מפאריס

על פי ההערכות מאות פעילים צפויים לנחות היום בנתב"ג, שם ימתינו להם מפגינים ישראלים ומאות אנשי ביטחון

יותר מ-60% מתוך כ-1,500 הפעילים הפרו-פלסטיניים, שהיו אמורים לבוא היום (ראשון) לנתב"ג, קיבלו הודעה על ביטול הטיסה מהחברות התעופה שבהן רכשו כרטיסי טיסה, וביניהן לופטהנזה, אייר-פראנס ואיזי ג'ט; כך אמר ל"הארץ" ד"ר מאזן קומסיה, דובר קמפיין המטס, הקרוי "ברוכים הבאים לפלסטין", השוהה בבית לחם. לדבריו, ההערכה היא שמאות פעילים יצליחו לעלות לטיסות, יגיעו היום לנתב"ג ויצהירו שבכוונתם להגיע לגדה המערבית. בינתיים הגיעו לשדה 4 פעילים בטיסת אל-על מפאריס ועוכבו לחקירה עם נחיתתם.

עשרות פעילים ישראלים ממתינים בנתב"ג לקבל את פני הפעילים. בהודעה שפירסמו נאמר כי "נקבל את פניהם עם שלטי ברוכים הבאים ובזרועות פתוחות, מתוך הערכה עמוקה, חברות אישית עם רבים ומכורח המציאות, שבה מקבלי הביקור מנועים מלאסוף את אורחיהם בשדה התעופה".

הפעילים הפרו-פלסטיניים מאיימים בהגשת תביעות נגד חברות התעופה, בטענה שנכנעו ללחץ ישראלי ללא הצדקה מלבד קבלת הגרסה הישראלית הרצופה, לטענתם, שקרים גסים. לדברי קומסיה, "ישראל העבירה רשימות של מאות פעילים לחברות, בצירוף מכתב שבו היא טוענת שהם באים לעשות פרובוקציה ולהפר את הסדר, וזה פשוט לא נכון. מצער מאוד שאותן חברות נכנעו ללחץ הישראלי, ואין ספק שחלק מהפעילים וגם אנחנו כארגונים פלסטיניים נפעל להגיש תביעות נגד החברות".

חברות תעופה אירופיות, ובהן לופטהנזה, אייר-פרנס, אלאיטליה וטורקיש איירליינס, שביטלו כרטיסי טיסה של הפעילים, קיבלו בשבוע שעבר רשימה שמית ומכתב דרישות מפורש של רשות האוכלוסין וההגירה של ישראל, בדבר איסור כניסת הפעילים מנתב"ג ואיום חד משמעי בנקיטת סנקציות נגד חברות התעופה שלא ינהגו בהתאם.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

למכתב, ששיגר ביום רביעי שעבר מנהל רשות ההגירה בנתב"ג, אמנון שמואלי, צורפה רשימת נוסעים שכניסתם למדינת ישראל נאסרה. במכתב נאמר בין היתר כי "לאור האמור הנכם נדרשים לא להעלותם לטיסות המגיעות למדינת ישראל. אי קיום הנחיה זו עלול לגרור הפעלת סנקציות נגד חברת התעופה. רשימה זו היא חלקית בלבד ובהמשך יועברו אליכם שמות נוספים".

עדי בלקאסם, אזרח צרפת בעל שורשים אלג'ירים, היה אמור לעלות היום בבוקר בפאריס על טיסת אייר-פראנס לנתב"ג. בשיחה עם "הארץ" מפאריס אמר היום שהוא וחבריו קיבלו הודעות במייל ומסרים בטלפון הסלולרי על ביטול הטיסות, אבל הם מתכוונים לבוא בכל זאת לשדה התעופה שארל דה גול. "סיכמנו שנגיע כקבוצה ונדרוש לממש את זכותנו לעלות לטיסה", אמר. "מצער מאוד שהחברות נכנעו לטענות הישראליות. הבהרנו שוב ושוב שאין לנו כוונה לבקר בישראל ושהיעד שלנו הוא בית לחם".

ארגוני זכויות אדם בגדה ובישראל הגדירו את ההתנהלות הישראלית "זריקת מרץ לפעילים". לטענתם, באירועים אלה ישראל חושפת בעצמה את מדיניות המצור והבידוד שהיא מטילה על הגדה המערבית.

לשכת ראש הממשלה הכינה מכתב לפעילים

לשכת ראש הממשלה פרסמה אמש את נוסח המכתב שישראל עתידה לחלק היום לפעילים שיגיעו לישראל:

"פעיל יקר,

"אנו מעריכים את בחירתך בישראל כמושא דאגותיך בתחום זכויות האדם. אנו יודעים שעמדו בפניך אפשרויות ראויות רבות. היית יכול לבחור למחות נגד הטבח היומי שמבצע המשטר הסורי בבני עמו, שגבה אלפי קורבנות. היית יכול לבחור להפגין נגד הדיכוי האלים שמפעיל המשטר באיראן נגד מתנגדיו וביצוע פיגועי טרור ברחבי העולם. היית יכול לבחור להפגין נגד שלטון החמאס ברצועת עזה, שם מבצעים ארגוני הטרור פשע מלחמה כפול כאשר הם יורים לעבר אזרחים תוך שימוש באזרחים כמגן אנושי.

"אולם אתה בחרת למחות נגד ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, בה קיים שוויון זכויות לנשים, העיתונות מבקרת את הממשלה, ארגוני זכויות אדם חופשיים לפעול, קיים חופש פולחן לכולם ומיעוטים אינם חיים בפחד. "לכן אנו מציעים לך ראשית לפתור את הבעיות האמיתיות באזור ואחר כך לשוב לישראל כדי לחלוק עמנו את ניסיונך.

"טיסה נעימה".

רשות שדות התעופה נערכת בכוח אדם ובאמצעים לשמור על תנועת הנוסעים הסדירה היום  בנתב"ג, לצד היערכות המיוחדת של המשטרה ואנשי ביטחון, בשל בואם הצפוי של פעילי המחאה. היום צפוי שיא של כ-50 אלף נוסעים ב-320 תנועות מטוסים בנתב"ג, עם תום עונת נסיעות הפסח.

לקראת המטס של הפעילים הפרו-פלסטיניים המתוכנן להיום, החליט הערב ועד פקחי יחידת עוז ברשות ההגירה והאוכלוסין להקפיא את העיצומים בימים הקרובים ולהשתתף בפעילות של מערכת הביטחון לבלימת המטס. פקחי עוז נוקטים עיצומים בחודש האחרון במחאה על היעדר סמכויות אכיפה ונגד תנאי העסקתם הירודים, לטענתם. הסתדרות העובדים הלאומית, המייצגת את הפקחים, הכריזה על סכסוך עבודה עם רשות האוכלוסין וההגירה.

במסגרת העיצומים, פקחי יחידת עוז אינם עוצרים שוהים אזרחים זרים ששהייתם בלתי חוקית ואינם מאפשרים קליטה של שוהים חדשים למתקן המסורבים בנתב"ג.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 35
  לא קשה לזהות במכתב הממשלה את סגנון הטוקבקיסטים

  שמטקבקים בכל הפורטלים וגם כאן. אותו סגנון כתיבה, ואותה ארגומנטציה מטומטמת: למה אתם לא מפגינים נגד סוריה, למה אתם לא מפגינים נגד קוריאה, למה אתם לא מפגינים נגד צער העולם, דפוס התשובות הימניות שחוזר בתגובות לכל מאמר על כל נושא.
  ובסוף שורת המחץ ההומוריסטית: "טיסה נעימה".

  הסגנון מזכיר את הכתיבה של יאיר נתניהו הבן בדף הפייסבוק שלו, לא יהיה מפתיע לשמוע שהוא הוא המושך בעט.

 2. 34
  ביבי הפך אותנו למדינה מצורעת
 3. 33
  ממשלה של אהבלים
 4. 32
  למה הם באים לכאן הם לא מחרימים את ישראל יותר ??? מה החרם הוסר???
 5. 31
  עוד מכתב מבחיל מלשכת התעמולה של ראש הממשלה

  כדאי לאלה שמתכננים מחאה בקיץ לעקב היטב אחר הארועים כעת ולהתכונן בהתאם. במיוחד מול מכונת התעלומה של ראש הממשלה

 6. 30
  עזרה דחופה!

  איני יודע האם המפגינים שאמורים להגיע הם בורים או צבועים.
  אם הם אינם יודעים היסטוריה ואינם יודעים שאין כזו מדינה שנקראת פלסטין אלא קובץ מוסלמים מופרעים שזוכים לתנאים מצוינים ביחס לאחיהם המוסלמים בסוריה ועוד בטיפשותם מוחים כנגדנו או שמא הם צבועים שיודעים זאת אך מחליטים כאחוזי תזזית להפגין מול המדינה הנאורה במזרח התיכון.
  אני אישית הייתי מעדיף שהם יהיו צבועים. משום שצביעות ניתנת לבחירה וזאת מול הבורות שהיא מחלה שלרוב חשוכת מרפא.
  מה אתם אומרים?

  1. מה זה משנה אם הייתה מדינה כזו או לא. יש בתוך השטח שבשליטה ישראלית מיליוני תושבים שמגדירים עצמם כעם אחר, לא יהודי ולא רוצים להיות תחת השלטון של מדינת ישראל. יש להם זכות להגדרה עצמית כמו לכל עם אחר. השליטה בהם רק תביא אסון לכל הצדדים זה הכל.
  2. ודאי שיש להם זכות להגדרה עצמית! אך רק אם זו לא תבוא על חשבון ההגדרה העצמית של מדינת ישראל. זה מה שהם רוצים, ומכאם מתחילה הבעיה.
 7. 29
  היהודים יהיו המנה הראשונה הפעילים יהיו המנה העיקרית! שמאל העולמי הצבוע
 8. 28
  כמה חוצפה יש לערבי מאלג'יר שברח לצרפת, לבוא ולהטיף לישראל על זכויות אדם. האם לא ראוי שצדק יתחיל בבית?
 9. 27
  קשה להבין, בתור יהודי, המאמין בזכות העם היהודי לבית לאומי ולהגדרה עצמית כמו כל עם אחר מה זאת ההדחקה המטורפת הזאת. העובדות הן כלדהלן: שטחי יהודה ושומרון נמצאים תחת ממשל צבאי, לתושבים הערביים בשטחים אלה אין כל זכויות פוליטיות ואין להם בפני מי להתלונן על פגיעה בהם מלבד מול שלטונות הצבא הישראלים. מדוע אנשים פה רוצים שמצב זה יימשך זה נשגב מבינתי. האם לזה פילל העם היהודי 2000 שנה. לא נראה לי. עצוב ששטפו לאנשים פה את המוח בשביל להשתלט על כל מיני אדמות שרק מביאות לנו נזק ובזבוז משאבים אדיר וגורם לנו לאבד צלם אנוש
 10. 26
  הס למטס של חמאס !
 11. 25
  "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון" משקשקת מפחד. אם הקולוניליזם שלכם צודק ונכון
 12. 24
  כותב במכתב - גאון.
  1. כן, זאת הגאונות שמדינת ישראל מסוגלת להנפיק. משרדי תעמולה פחות גאונים
 13. 23
  לקבל אותם בפרחים. מאין הכסף ל-600 שוטרים? איפה הם כש"תג מחיר" משתוללים?
 14. 22
  מדינת ישראל: יצרנית האנטישמיות הגדולה בעולם משנת 1967
 15. 21
  מכתב ענק!
 16. 20
  אחד המכתבים אם לא ה...
 17. 19
  5 דנות מאסר לכל חבלן הפולש לישראל בכח כנהוג מדינה נורמלית המכבדת את אזרחיה
 18. 18
  מכתב קולע, אך יש כאלה שיותר אהבו את השיר של ג. גראס, מסיבות ספרותיות
  1. מכתב מעולה מלשכת ראש הממשלה,גם מלא חוש הומר (יהודי) כל הכבוד
 19. 17
  המכתב של לשכת ראש הממשלה מעולה ומלא חוש הומור.כל הכבוד
 20. 16
  אבל תודו שהמכתב הוא להיט! אהבתי את השנינות
  1. מאז החמישיה הקאמרית לא ראינו שנינויות כאלה..
 21. 15
  יחד עם המכתב הזה יש לצרף גם כדורים פסיכאטרים (לכל הפסיכים )
 22. 14
  האם המשטרה הפוליטית תאפשר לחתרני השמאל הקיצוני לערוך הפגנה בלתי חוקית בנתב"ג?! האם הבג"צ השמאלני יתערב לטובת האנטימים האירופים? יהייה מעניין מחר בנתב"ג
 23. 13
  מדיניות בת יענה - יש מליוני פלסטינים, יש למצוא פתרון, מדינה אחת דמוקרטית עם זכות בחירה לכולם, או שתי מדינות נפרדות. הימין אוהב להסתיר לעצמו את המציאות - הפלסטינים קיימים.
  1. ממלכת ירדן היא המדינה הפלשתינית,אך תודות לממשלות "הימין" הסמרטוטיות וחסרות המבט לטווח ארוך,האפשרות הזו תדחה עד לאחר התפוררות המדינה היוהודית,שבה הפלשתינאים יתמרדו ויתפסו את השלטון,והמדינה הפלשתינית תשתרע מהים התיכון עד לגבול עירק.
 24. 12
  ודן כנר יקריא את זה?
  1. LOL
 25. 11
  ביזיון של תשובה ליברמנית טיפוסית מהמשרד של ביבי. ביזיון שמולדבי בריון מנהל עדיין את משרד הביבי. ביזיון ששומר ברים מולדבי מכתיב לישראל שהוא לא בנה- כיצד תנהג, כיצד תראה, ומהי תרבותה. זה הבריון שמכה נערים, זה הבריון שגר בשטחים הכבושים, ושונא ערבים. על השאר אנחנו מחכים לשמוע מפי ויינשטיין. ביבי שבוי ליליפוטין ושרה מבזה את ישראל ומוריד אותה לדרגת שטיח שהעולם מתגולל ויתגולל עליו. ברוכים הבאים מי שהגיעו. וכל הכבוד למקבלי הפנים. לישראל שאינה מתביישת במעשי ידיה- אין מה להסתיר. הכיבוש הוא זוועתי. הוא סרטן שיש להיפטר ממנו. ואנחנו מודים בכך. השפויים שבינינו. שאבותינו בנו את הארץ. לא ניתן שימין הזוי יהרוס אותה
  1. אם לא טוב לך אתה מוזמן לחיות תחת שלטונו של אבו מאזן .
  2. אדוני, לא הבנתה? שנאתך הינה מחלה סופנית - לך תכתוב צוואה - ניראה כי אתה כבר מריח אדמה
 26. 10
  יופי! נקודת היחוס של ממשלת ישראל היא סוריה ואירן! כל הכבוד.
 27. 9
  פעיל יקר. הגעת ל"דמוקרטיה היחידה במזה"ת" בה שני מילון בני אדם נמצאים תחת משטר צבאי זה 45 ללא כל זכויות פוליטיות כלשהן. וכשהדרך היחידה להיכנס לתוך הגטו הענק בו הם נמצאים נתון תחת שליטת המשטר הציוני.
  1. אם זיכרוני אינו מטעני הבחירות האחרונות ברשות נערכו ב 2009 והחמאס ניצח כמו כן יש להם תעודת זהות שירותי רשויות מיסים וכל שאר הירקות אז מה חסר? מה ששייך ליהודים כמובן
  2. 4 מיליון פלסטינים בעזה ובגדה
  3. פעיל יקר,הגעת למדינה היחידה בעולם שבה סיוע לאוייב נחשב לפעילות חוקית ואף מכובדת.
  4. לקבל אותם בפרחים. כן ירבו!
  5. הם נימצאים תחת השליטה של הרשות הפלסטינאית די עם השקרים.

   איזה משטר צבאי ואיזה נעלים הם נמצאים תחת משטרו של אבו מאזן תפסיק לז**ן במוח עלק משטר צבאי היה להם בחירות דמוקרטיות לא ??? הם בחרו בפת"ח ובעזה בחרו בחמאס שום שליטה ישראלית ושום נעלים .

  6. אם אתה מאמין לעצמך זה פשוט עצוב.

   אין משטר צבאי ???? יש להם גבולות פתוחים? יש להם נמל לים ואפשרות לייצא/לייבא?? שליטה של הרשות הפלסטינית?? אפילו את כספי המסים והסיוע שהם מקבלים ישראל היא שגובה/מקזזת/מעכבת להם ככל העולה על רוחה. מה אתה מבלבל?? כדי לעבור בין בית לחם לג'נין הם צריכים לעמוד במחסום של חיילים בני 18 שעושים להם ת'מוות (אני יודע, אני עשיתי ועושה מספיק מחסומים במילואים שלי..). אין שליטה ישראלית ?? אולי תקרא מה מגדיר מדינה חופשית ותבין כמה הם לא!!

 28. 8
  כל הכבוד לפעילים וברוכים הבאים!
  1. ברוכים הבאים אומרים למי שמגיע. לצערך הרב ידידך לא יגיעו ואלה שיגיעו ימצאו עצמם במעצר.
  2. היס"מניקים יזכו לומר לחברייך "ברכים הבאים" מטווח קצר. לא יכולה להיות קבלת פנים נלבבת יותר מזו...

   אני אישית, מקווה שהיס"מ יותירו הפעם את ה"רגישות" בצד ויראו/יפגינו כמה שיותר "נחישות" מבורכת.

  3. גם אני! אני גם מקווה שכל האייפונים והמצלמות יופנו אליהם כשהם עושים זאת, ומהדורות החדשות בעולם ישדרו הכל

   אין טוב ממראה עינים! את זה אי אפשר להסתיר במילים.
   אני באמת חושב שקצת לחץ מבחוץ זה בדיוק מה שיעזור לנו פה!! סה"כ, עובדתית, זה הדבר היחיד שמצליח להשיג תוצאות במדינה שלנו. הרי על האזרחים (אם הם לא מתנחלים) ועל החוק לא שמים קצוץ. אז לפחות זה.

 29. 7
  יש לנו שר חוץ שאחרי ביבי יהיה פה ראש ממשלה והשמאל יאכל ת׳לב כל הקיבוץ היום ליברמן!!!!
  1. היה לך דיבור עם היוע"מ? הוא החליט לסגור לליברמן את התיק? או שהיה לך דיבור עם מבקר המדינה לגבי מסקנותיו מהשריפה בכרמל? מהם מקורותיך איש לא יציב של פעם פה ופעם שם? קוזק נגזל? או שזורקים לך פירורים מצלחת השחיתות?
 30. 6
  אם הם רוצים להגיע "לפלסטין" למה הם טסים לישראל ?? שיטוסו לירדן. ירדן היא המדינה "הפלסטינית"
  1. בית לחם נמצאת בשטחים הכבושים בידי ישראל. זו המציאות ודי לברבר במכבסת המילים השקרית הידועה של הימין. אנחנו כובשים. אנחנו גוזלים. אנחנו עושקים, בחסות הכיפות הסרוחות, הליכוד ומולדובה ביתם
  2. לשומר החוק - איזה חוק בדיוק אתה שומר ...?
  3. חוק "כידוני צהל"
  4. הם לא מחרימים את ישראל ? מה פתאום הם באים לכאן ??
 31. 5
  ברוכים הבאים לפארסה

  יש לאפשר להם להכנס לעזה ולהשאר שם ושיהנו ולתושב אלגיר שיחזור לשם

 32. 4
  אם בעקבות הלחץ הישראלי בוטלו טיסות, האם זה לא מוכיח שכל תיאוריית "הבידוד, של ישראל חסרת בסיס וסביר להניח שרוב רובה של התיאוריה היא אולי משאלת לב של קומץ עיתונאים קטנים במיוחד???
 33. 3
  למה אין תחקיר רציני: מי שילם בעד כרטיסי הטיסה? הרי ברור שהאנרכיסטים האנטישמיים האלה לא יוציאו אגורה אחת מכיסם. מי מממן את הכל? Follow the Money
  1. מי אתה רוצה שיערוך את התחקיר הזה, התישקורת השמאלנית?
  2. תחקור בעצמך. מי מפריע לך ?

   תחקור, פרסם אותו, ויהיו לך מיליוני קוראים שה"תקשורת השמאלנית" נמאסה עליהם.
   מי עוצר אותך ?

  3. אנשי הימין רגילים שמליונרים אנונגליסטים ממנים את פעילותם...
 34. 2
  מדוע לא מפרסמים את נמכתב הגאוני שהממשלה שלחה למפגי

  מדוע לא מפרסמים את נמכתב הגאוני שהממשלה שלחה למפגינים????

  1. תלמד לקרוא. אולי בעצם גם לכתוב...
  2. "הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון..........................:-))"
  3. והרי תגובתך מוכחיה זאת - מימוש חופש הביטוי.
 35. 1
  מה עם ה 669 , הם בהיכון?
  1. שמעתי גם שהקפיצו כמה טייסות של F16 I למקרה שנאלץ להוריד אותם באויר
  2. נורא מצחיק. ממש... הורס...