כך "סוכל" מטס המחאה

הרשימות השחורות נופחו לפני המטס, וכללו גם אזרחים תמימים ודיפלומטים

יותר מ-400 נוסעים נכללו ברשימות מעוכבי הכניסה מבלי שהיה עליהם מידע קונקרטי. "היה מאמץ יתר, נגרמה מבוכה רבה", אמרו במשרד החוץ

משלחת של הנהלת חברת התרופות הגרמנית "מרק" עשתה דרכה בסוף השבוע לביקור בישראל. הסיבה לביקור בכירי החברה היתה חגיגית - חנוכת "חממה טכנולוגית" במכון ויצמן בהשקעה של 10 מיליון אירו. אלא שכמה שעות לפני הטיסה גילה אחד מחברי ההנהלה, אזרח הולנדי, ששמו מופיע ב"רשימה השחורה" של הפעילים הפרו-פלסטינים שכניסתם לישראל נאסרה. זאת, למרות שמעולם לא היה מעורב בפעילות פוליטית נגד ישראל.

אותו אזרח הולנדי קיבל בסוף השבוע הודעה מחברת התעופה, שלפיה כרטיס הטיסה שלו בוטל עקב הכנסת שמו לרשימת פעילי מטס המחאה הפרו-פלסטיני. רק סבב טלפונים מהיר לחדר המצב של משרד החוץ בירושלים ולחמ"ל בנמל התעופה בן גוריון מנעו מבוכה גדולה יותר ועלבון גדול יותר.

פקיד ישראלי בכיר שעסק בהיערכות למטס ציין כי המקרה היה רק אחד מני רבים של אזרחים זרים תמימים שנדהמו לגלות את שמותיהם ברשימות השחורות. לדברי הפקיד, יותר מ-400 אזרחים זרים הוכנסו לרשימות הללו עקב הנחיה של השב"כ, מבלי שהיה עליהם מידע מודיעיני קונקרטי על קשר לפעילי המטס או על כוונה לעבור על החוק.

מי שהרכיבו את הרשימה השחורה היו אגף המודיעין של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי. הרשימה כללה בתחילה שתי קטגוריות: הקבוצה הראשונה - 460 אזרחים זרים שלגביהם היה מידע ודאי על היותם פעילים במטס, ועל כך שקנו כרטיסי טיסה בכוונה להגיע לנתב"ג ומשם לצאת לבית לחם. קבוצה שנייה - 270 אזרחים זרים שהגיעו לישראל במטס הקודם בשנה שעברה וגורשו בחזרה למדינה ממנה הגיעו. אותם פעילים הוכנסו אז לרשימה של אזרחים זרים שכניסתם לישראל נאסרה ל-10 שנים.

שוטר ומאבטחת מפנים מפגינה פרו-פלסטינית בנמל התעופה בן גוריוןרויטרס

עשו לנו לייק וקבלו את הידיעות המעניינות ביותר, ישירות לפייסבוק

אלא שלדברי הפקיד הבכיר, בסוף השבוע נוספה קבוצה נוספת של 470 אזרחים זרים, ששמותיהם הוכנסו לרשימה השחורה, ללא כל מידע ודאי על כך שהם חלק מהמטס. בכך התארכה הרשימה מ-730 פעילים ל-1,200.

מי שהורה על הרחבת הרשימה והכנסת השמות הנוספים אליהם היה שירות הביטחון הכללי, שטען כי יש לגביהם "חשדות נסיבתיים". חשדות אלה נבעו משמות המשפחה של הפעילים, ממסלול הטיסה שלהם לישראל ומסיבות נוספות. "הארץ" פנה לשב"כ בבקשה לתגובה, אך שם סירבו להתייחס לדברים. ברשות האוכלוסין ציינו כי פעלו לפי הנחיות השב"כ.

לא ברור כמה פעילים פרו-פלסטיניים שהתכוונו להשתתף במטס נעצרו בנמל המוצא בעקבות הרחבת הרשימה, אם בכלל. מה שבטוח הוא שלא מעט אזרחים זרים תמימים סומנו על ידי השב"כ ומשטרת ישראל כחשודים. "היה מאמץ יתר", אמר מקור במשרד החוץ. "הרשת נפרסה רחב מדי, הפילה אנשים תמימים ונגרמה מבוכה רבה".

כזה היה למשל סיפורם של דיפלומט צרפתי ורעייתו. השניים, נושאי דרכונים דיפלומטיים, צפויים להתחיל בקיץ את שירותם בקונסוליה הצרפתית בירושלים. לקראת התפקיד הם הגיעו לישראל כדי להתחיל לחפש דירה בירושלים. אלא שערב הטיסה קיבלו הודעת דואר אלקטרוני מחברת לופטהאנזה, שבה נמסר להם כי כניסתם לישראל נאסרה וכרטיסי הטיסה שלהם בוטלו.

לדברי דיפלומט אירופי, השניים פנו לשגרירות צרפת בתל אביב, שהחלה במגעים בעניין עם משרד החוץ בירושלים. מקור במשרד החוץ בירושלים סיפר שכאשר הגיעה הפנייה נבדק העניין עם נציגי רשות האוכלוסין בנתב"ג ועם גורמי הביטחון, וזו העלתה כי שמם של השניים אכן הופיע ברשימה השחורה.

"אנשי רשות האוכלוסין אמרו לנו שנתיב הטיסה שלהם היה חשוד כי הם הגיעו בטיסת המשך ממינכן ולא ישירות מפאריס", אמר המקור. "רק אחרי שהסברנו שהכרטיס ממינכן פשוט היה זול יותר הוציאו אותם מהרשימה".

מקרה דומה התרחש בסוף השבוע כאשר פקידה במשרד התקשורת של איטליה קיבלה גם היא הודעה על כך ששמה מופיע ברשימה השחורה, ולכן היא לא תוכל לעלות על הטיסה לישראל. הפקידה, שהיתה אמורה להגיע לשיחות מקצועיות עם משרד התקשורת הישראלי, פנתה לעמיתיה בירושלים ועדכנה אותם בתקרית המביכה. רק אחרי התערבות של משרד החוץ הוסר שמה מהרשימה.

לא רק אזרחים זרים סבלו מהיערכות היתר של השב"כ, משטרת ישראל ורשות האוכלוסין. אזרחית ישראלית תושבת כפר ורדים גילתה אף היא, ערב טיסתה חזרה ארצה, כי שמה מופיע ברשימה השחורה. במקרה שלה היתה הסיבה לכך שם משפחתה המזרח אירופי. בנה בן ה-8, שהיה עמה בטיסה, לא הוכנס לרשימה השחורה. ל"הארץ" נודע כי היו אזרחים ישראלים נוספים שמצאו את שמם ברשימה השחורה.

בכירים במשרד החוץ מתחו ביקורת חריפה על התנהלות השב"כ, משטרת ישראל ורשות האוכלוסין בכל הנוגע לרשימות השחורות. לדבריהם, התגובה המוגזמת למטס גרמה נזק תדמיתי כבד לישראל, שהצטיירה כמדינה היסטרית שמפחדת מקבוצה קטנה של אנרכיסטים ופורעי חוק או גרוע מכך - אינה יודעת כיצד לטפל בהם.

"הכנסנו לרשימה השחורה אנשים שרחוקים מפעילות פוליטית נגד ישראל כמזרח ממערב", אמר בכיר במשרד החוץ. "העלבנו מאות אזרחים זרים בגלל חששות, ונתנו לצד השני ניצחון על מגש של כסף... נגרם נזק ישיר לתיירות ולשמה הטוב של ישראל".

בכיר במשרד החוץ ציין בצער כי רוב הגורמים שעסקו בטיפול במטס כלל אינם מבינים את גודל הנזק שנגרם. לדבריו, הטעות החלה בהחלטת הקבינט, שהטילה את הטיפול בעניין על המשרד לביטחון הפנים ועל השב"כ. למרות שכמה מבכירי משרד החוץ התריעו שמדובר בטעות, שר החוץ אביגדור ליברמן ומנכ"ל משרדו, רפי ברק, תמכו בהעברת האחריות למשרד לביטחון הפנים ובעצירת הפעילים בכוח על ידי המשטרה.

"זה היה שידור חוזר של הטעויות שהיו במרמרה", אמר בכיר במשרד החוץ. "התייחסנו לאירוע מדיני-הסברתי כאירוע ביטחוני וטיפלנו בו בכלים ביטחוניים כאילו מדובר בהתרעה על פיצוץ מטוסים ולא בהפגנה". מקור בלשכת ראש הממשלה דחה את הטענות: "אם ההיערכות היה פחותה ומשהו היה קורה, היו באים בתלונות למה לא נערכנו".

מקור אחר בלשכת ראש הממשלה ציין כי הרשימות השחורות הן אלה שהביאו לסיכול המטס. "במבחן התוצאה היתה הצלחה", אמר הגורם. "רוב הפעילים כלל לא הגיעו לנתב"ג, נמנעה פרובוקציה בשדה התעופה באחד הימים העמוסים בשנה והתקשורת הבינלאומית בכלל לא התעסקה עם זה".

Read this article in English: Israeli official: 40% of names on Shin Bet fly-in blacklist were not activists

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 133
  השמאל הישראלי- גמדי גינה שנתקעו באמצע הדרך ומפריעים לתנועה

  השמאל הישראלי למרות שפע התמיכה במדיה, אינו תנועה המונית אלא קבוצה קטנה שנכנסת למונית. רעש וצלצולים. כל תומכי המטס ומוקיעי עצירת המחבלים על אופניים בבקעה, נראה אתכם טסים סתם עם מפירי סדר במטוס או משתמשים בכביש 90 תחת מטחי אבנים וחסימות. (לגבי נסיעה בכביש 90 השמאל רגוע- זה לא בצפון ת"א).

 2. 132
  אחלה צילום...
 3. 131
  המטס

  לדברי ״ דובר אמת 128״ מזמן לא ראיתי בורות ורשעות כזו! מפא״י ו-אחדות העבודה היו תנועןת לאומיות עם אידאולוגיה סוציליסתית תומכי סטלין היו ב-מפ״מ וב-מק״י שלא היו בהנהגת הישוב. סטלין אינו חלק מהואה הנאצית .קירבה אידאלוגית לפשיסתים(לא לנאצים) היה ל-בית״ר! הכותב עושה מעשה אנטישמים הקושרים כלרשעות ליהודים בכל דרך פתלתלה. אני מקווה שהכותב הוא רק בור!!

 4. 130
  אסירת כניסה על אנשים עם דעה פוליטית מסוימת לארץ?

  לא ידעתי שתמיכה בפלסטינים היא עילה לשלילת כניסה לארץ. אני מוכן להתערב על כל חסכונות חיי שהרוב המוחלט של המשתתפים לא מעורבים בטרור.
  הממשלה פשוט נפלה קורבן לפרובוקציה ונתנה לארגונים פרו פלסטינים לזכות בפרסום על חשבון המדינה. זו פשוט פאניקה.

  ישראל הייתה מצטיירת כדמוקרטיה אמיתית לו הייתה פשוט מאפשרת לכולם להגיע לאן שרצו, להפגין ולהצטלם. מטופש.

 5. 129
  "נגרם נזק לשמה הטוב של ישראל" (!!!) נו זו באמת כבר בדיחה
 6. 128
  המטס = פרובוקציה מיותרת, אבל השמאל הקיצוני היה ונשאר נחשי ומסוכן. הוא שבזמן השואה, כאשר היה בישוב היהודי בא"י, הכי ש"התעלם" מרצח העם היהודי במזרח אירופה, כי הוא היה פרו-סטאליניסטי, וההיסטוריה כתובה ולעולם אינה משקרת!
 7. 127
  שמתם לב איך בין השורות הכניסו לנו שהפגנות בעד זכויות אדם = פעילות נגד ישראל?

  עצוב שמספר גדול של אנשים רואה במלחמה למען ישראל דמוקרטית מלחמה נגד ישראל, כשההפך הוא הנכון! כל אותם "שמאלנים הזויים" רוצים בטובתנו ובטובת המדינה!

  1. אתה תגובה של שקרן גדול מאוד! אובייקטיבית, אין שום קשר לזכויות אדם.

   אתה רק בעד עצמך ובעד השררה והכבוד שלך. אתה לא דמוקרט בכלל!

 8. 126
  תודה לאל שיש את ביבי וליברמן כשיש פרו פלסטיניים לא שפויים

  לכל יפי הנפש , תמשיכו לעבוד על עצמכם עלינו לא תעבדו

 9. 125
  מדינה היסטרית שחייבת טיפול בשוק ושירות ״ביטחון״ שהוא בדיחה עצובה
 10. 124
  רק "עיתונאי" מכניס את המילה "סוכל" במרכאות - בעוד המטס סוכל בפועל... סוכל, חבוב. סוכל. אמנה מונא, פעילת השלום הידועה שהיתה ממארגנותיו, מאוד עצובה שהוא סוכל. גם המשט המחורבן סוכל, זוכר? גם ה"צונאמי" (במרכאות כפולות ומכופלות) באו"ם שבדיתם וההתנגדות העממית בגדה - ד"ש לברגותי, צינוק נעים. גם הנסיונות לטפס על הגדרות. גם משט המרמרה, שם גם חוסלו כמה מנוולים בעוד חנין זועבי עומדת, מוחאת כפיים וצועקת בקצב תחזרו לאושוויץ. כמו פיגועי ההתאבדות. כמו ירי הרקטות על ערינו. הכל סוכל, מסוכל, יסוכל. בלי מרכאות ובלי בטיח. כולל פרוייקט הגרעין האיראני. אל תדאג. כואב, אה?... למה? מה מפריע לך כל כך? אם הערבים ירצו מדינה פלסטינית ושלום, תהיה פלסטין ושלום. כל עוד הם מסרבים לכל הסדר - למה, לדעתך, צריך לפתוח רגליים?

  רק "עיתונאי" מכניס את המילה "סוכל" במרכאות - בעוד המטס סוכל בפועל... סוכל, חבוב. סוכל. אמנה מונא, פעילת השלום הידועה שהיתה ממארגנותיו, מאוד עצובה שהוא סוכל. גם המשט המחורבן סוכל, זוכר? גם ה"צונאמי" (במרכאות כפולות ומכופלות) באו"ם שבדיתם וההתנגדות העממית בגדה - ד"ש לברגותי, צינוק נעים. גם הנסיונות לטפס על הגדרות. גם משט המרמרה, שם גם חוסלו כמה מנוולים בעוד חנין זועבי עומדת, מוחאת כפיים וצועקת בקצב תחזרו לאושוויץ. כמו פיגועי ההתאבדות. כמו ירי הרקטות על ערינו. הכל סוכל, מסוכל, יסוכל. בלי מרכאות ובלי בטיח. כולל פרוייקט הגרעין האיראני. אל תדאג. כואב, אה?... למה? מה מפריע לך כל כך? אם הערבים ירצו מדינה פלסטינית ושלום, תהיה פלסטין ושלום. כל עוד הם מסרבים לכל הסדר - למה, לדעתך, צריך לפתוח רגליים?

 11. 123
  לא אמינים , עושים עבודה שטחית , תוקפנים , פחדנים , וכו וכו וכו
 12. 122
  המטס

  ראיתי בטלוויזיה נאומי פעילים בכירים למען הפלשתינאים ברחבי אירופה, והשנאה התהומית המבוססת על בורות ותעמולה שקרית של הפלשתינאים מדהימה. למרות זאת אני סבור שהייתה זו טעות למנוע מהפעילים הללו להגיע לישראל ולבית לחם. לכל היותר היה צריך להנחית אותם בבית הנתיבות הישן לחוד, לדאוג לאוטובוסים מבית לחם שיאספו אותם וכך הפרובוקציה הייתה מתמסמסת ואנו היינו יוצאים מזה באופן הטוב ביותר. אני מאוכזב מאוד מההסברה שלנו שלא עושה דבר, ומההחלטות השגויות שמתקבלות.

 13. 121
  בורות מנחה את ממשלתנו:במקום לפעול ביוזמות שלום, יום יום להצהיר על חזון עם גבול כזה או אחר,עם דמיון למודרך של עזרא הדדית ביננו,אנחנו עסוקים בחמדנות של שטחיי הכיבוש ומחכים בטיפשות ובכוח, שאויבנו יחזרו בתשובה.

  אויבנו חלשים ומפגרים ולא יצירתיים בשום שטח אבל הם לא הולכים לשום מקום. קיבלנו תינוק קשה.. אבל חייבים לעמוד באתגר ,בסבלנות ,חזון והתמדה.

 14. 120
  אלו חלק מההוצאות השוליות שנובעות מהכיבוש המתמשך.
 15. 119
  פעם אחר פעם מתאמתת האמרה "צילום אחד אומר הכל" לא את האקטיביסים(יות) היה צריך לזרוק מהשדה אלא את צלמי העתונות.
 16. 118
  מצעד האיוולת של ישראל לא יעזור. השלום ינצח בסוף.
 17. 117
  המטס

  מדינה רדופה הפועלת בצורה טפשית נגד כל האינטרסים שלה. תנו להם לבוא, להפגין, לצעוק ואז הם ילכו. לא רק שאנחנו ממחישים שוב שדמוקרטית ויהודית זה אוקסי-מורון אלא נופלים במלכודת הבסיסית ביותר ואני מציע גם להזמין את גונטר גראס להרצאות בישראל. כל דעה יכולה להשמע והשמעתה אינה מוכיחה כלום על צדקתה.

 18. 116
  ממשיכים לירוק לבאר שמספקת ציוד בטחוני. וירקתם בששון לבארות. אז תשתו גם בששון מהבארות.
 19. 115
  "היערכות יתר של השב"כ"?? בשפה מתוקנת זה נקרא פרנויה
 20. 114
  באתרים הכי אנטישמיים ברשת מצטטים את "הארץ" ...
 21. 113
  התגובה הישראל מראה עד כמה קפואה החשיבה הישראלית האסטרטגית ועד כמה אין לה סכוי להתמודד עם הפתעות אסטרטגיות (ע"ע טילי הסאגר ונפילת ברית המועצות)
 22. 112
  מסילסולי בריה"מ העליזים...מתאימים לעבוד בשביל פוטין.
 23. 111
  ובכן

  תסביכי הגטו והרדיפות שהם חלקת מנם של שליטיינו מארפלים את שקול דעתם

  1. מה זה "מארפלים"??
 24. 110
  פעילי השנאה הקוראים לעצמם "פעילי שלום" מתממים, זה ברור. אם כל אחד מהם היה בא כאדם פרטי לעזור בבניית בי"ס ברשות הפלשתינית-איש לא היה עוצר אותו. אבל מרגע שהתארגנו למטס של כמה מאות-כל טמבל מבין שכוונתם אינה לעזור לפלשתינים, אלא לפגוע בישראל. ההתנהגות שלהם בשדות התעופה בפריז ובריסל מוכיחים זאת. המסקנות מוועדת החקירה של המרמרה, היו שיש להתארגן מראש בכוחות מספיקים. לו היו מתחילות הפגנות בשדה התעופה, תוך הפרעה לפעילות הרגחלה בשדה, הסיפור היה עלול להגמר גם עם נפגעים, כמו במקרה של המרמרה, ואז הכתב החכם של "הארץ" ברק רביד היה אומר : בזיון!!! איך זה שלא צפו ולא התארגנו לקראת המטס?
  1. ממתי מגיבוני ביבי ושאר פעיליו קוראים לעצמם פעילי שלום? רק זה עוד חסר שיתחילו לקרוא לעצמם כך
  2. פעיל שלום אמיתי, ודאי אינו פרובקטור!
 25. 109
  חכמי חלם - נמנעה פרובקציה בנתב"ג, והיא התחלקה למספר של פרובוקציות בנמלי תעופה באירופה
 26. 108
  "התייחסנו לאירוע מדיני-הסברתי כאירוע ביטחוני וטיפלנו בו בכלים ביטחוניים כאילו מדובר בהתרעה על פיצוץ מטוסים ולא בהפגנה" - בדיוק בשביל דברים כאלו צריך בישראל מטה לביטחון לאומי (מל"ל). חבל שגורמי ביטחון מטרפדים את הגוף הזה כדי שלא יחליש את אחיזתם ברוה"מ ובמדיניות ישראל.
 27. 107
  ורק את ברק רביד ממשיכים להכניס לארץ

  ל"הארץ"

 28. 106
  עכשו אני בטוח שהצלחנו מעל המשוער!

  אם "הארץ" כועס סימן שהצלחנו מעלצ המשוער! תודה לכל האנשים הטובים ששולחים את המתפרעים מחו"ל שרובם ממוצע ערבי חזרה אל המקומות שמהם הגיעו!

 29. 105
  lost dictature

  it is not an histerical country afraid of people that do not succumb to laws.
  it is a pseudo democratie that lost its way.
  or more clearly a version of a dictature that opresses legitemate its contest against its non legitiate colonization.

  1. יעקב אתה גדול! בעברית פשוטה קוראים לזה "דמוקרטיה שאבדה את הצפון" ובקשר לדיקטטורה: הדיקטטורה של האספסוף. ומייד יהיה פה מבול של טוקבקטיסטים שיתקתק "אני אספסוף". אכן כן - אספסוף.
 30. 104
  איזו השפלה מיותרת
 31. 103
  והבדיחה היא על חשבון נתניהו שאלה שליחיו
 32. 102
  רוע, פחד וטמטום מחסלים את הדמוקרטיה הישראלית ראו הוזהרנו,

  ואם היו באים הפעילים ואם היו מפגינים אז מה? אין חופש ביטוי בדמוקרטיה הישראלית? ואם היה נמנע הטמטום ונמנעת הבושה? והפגיעה בנו, במדינה ובתירות... מי דואג יותר למדינה? הימין ההיסטרי והדיקטטורי או השפויים והדמוקרטים?

 33. 101
  אין מה שמפחיד את ישראל יותר מפעולות מחאה לא אלימות. תנו להם כמה פיגועים והם יירגעו.
 34. 100
  קבלנו אתמול פעמיים תזכורת לכיבוש, גם מכה עם אמ-16 וגם שב"כ פרנואידי. בשטחים זה קורה כל יום ויום
  1. השב"כ הפרנואידי? או האמ 16?
 35. 99
  לא הבנתם - הרשימה בסדר גמור

  דיפלומטים בישראל הם לא משלנו, וכך גם תושבי כפר ורדים, הולנדים כל שהם, אנשי היי טק (מי צריך אותם) - הם לא צריכים לבוא לישראל. יבואו לישראל בשמחה חרדים מבורו פארק, אנשי הלובי היהודי, ספורטאים כושלים וקולומביאנים מבריחי סמים.

 36. 98
  אח"כ המטמטמים האלה יעלבו מכל מי שיגיד שזו לא מדינה דמוקרטית.
  1. מה הקשר בין דמוקרטיה לניפוי בריונים אלימים שמאיימים על חיילי צה"ל?

   אף דמוקרטיה לא מכניסה בשעריה חוליגנים הבאים להשמידה

 37. 97
  והזוכה בתחרות שחיית חזה היא...

  מקום שני הגיעה השוטרת מצד ימין, והשוטר, מסכן אין לו כלום, הגיע מקום שלישי.

  1. צודק - זה הארץ - פמיניסטים, אבל...
 38. 96
  אט אט נכנסת ישראל לרשימה שחורה
  1. שחור זה שהשחור החדש
 39. 95
  בולשיט, תכתבו כתבו על נושאים מעניינים יותר !!!!!
 40. 94
  איך אזרח הולנדי תמים מוצא עצמו ברשימה שחורה? לפי "שם משפחה"?
 41. 93
  נוירולוג מתחיל היה מזהה בממשלה פיצול אישיות מדאיג
  1. ורושם: הלדול 700 מ"ג פעמיים ביום, פרוזאק 300 מ"ג כל שעתיים. ליתיום 20 גרם לאחר הארוחה.אישפוז בכפייה.
 42. 92
  לא הייתה הגזמה בהתכוננות, כל פעולה שהייתה מאפשרת כניסתם לישראל הייתה חוסר אחריות כלפי מדינת ישראל. חשוב שגם בעתיד משרד החוץ יתארגן לתרחיש הקיצוני ביותר
 43. 91
  לא מכניסים אויב הביתה! זה חוק בסיס בהישרדות. הם לא רצו לעזור לפלסטינים, הם רצו להפגין נגדנו.
 44. 90
  מי שפותח חממה טכונולוגית במדינת אפרטהייד - מגיע לו שיבוייש ברבים !
 45. 89
  איזה חוק בדיוק מפרים הפעילים? מדוע לכנותם בכתבה פורעי חוק??
  1. את החוק האוסר לשבור ידיים ולהוציא עיניים לחיילים
 46. 88
  בדמוקרטיה היהודית היחידה בעולם, להיות בעל שם משפחה מזרח ארופאי זה מסוכן מאוד
 47. 87
  דיקטטורה טוטליטרית!!!
  1. הכיטוב טוטאליטארית

   אפילו יותר טוב מכיבוש ואפרטהייד

 48. 86
  כשמרזל ובן-גביר קובעים לביבי הסמרטוט את סדר היום ,, זו התוצאה.
 49. 85
  מי צריך תיירים זרים בכלל!

  אנחנו לא זקוקים לאיש כי אנחנו עם נבחר

 50. 84
  איפה יש עוד בעולם שמדינה מחזיקה 2 מליון אנשים כערובה ואוסרת עליהם לחיות !

  לא משנה מה הכותרות ! המציאות עגומה מאוד. תמיד נוכל להגיד הם אשמים שבחרו בחמאס, אבל נו באמת! סגר, ועוד סגר ועוד סגר ! מה מצפים ??

  1. בארץ שנקראת דמגוגיה
 51. 83
  'ברשות האוכלוסין פעלו לפי הנחיות השב"כ'
 52. 82
  אז מה קרה, מישהו מת מזה? בסוריה עשרות נרצחו אתמול ואף אחד בעולם לא מתרגש
 53. 81
  כל הסיפור היה מיותר לחלוטין, נזק למדינה, לחברה, לכולנו

  חבל, אנחנו צריכים את השוטרים לרדיפה אחרי פושעים, לא אחרי מפגינים.
  זו פגיעה בחופש הביטוי ובזבוז כספים ומשאבים לשווא

 54. 80
  "ברשות האוכלוסין ציינו כי פעלו לפי הנחיות השב"כ. "

  בישראל כולם פועלים לפי הוראות השב"כ.

  כמו שאמר פרופ' לייבוביץ' המנוח, אחרי מלחמת 6 הימים, מדינת ישראל תהפוך למדינת השב"כ - ונבואתו התקיימה במלואה.

 55. 79
  ממתי הפגנת דעות פוליטיות שמתנגדות למדיניות הישראלית הן עברה על החוק?

  אולי בפעם הבאה תשלל אזרחותי בגלל שאני שמאלנית?
  הופס, אולי לא הייתי צריכה לכתוב את התגובה הזאת ופשוט לסתום את הפה...

  1. ודאי שזכותך כאזרחית המדינה לאמר מה שאת רוצה וגם לבחור במפלגה החביבה עלייך. זה לא חל על אזרחים זרים, ז"א אורחים כאן.
 56. 78
  חוקים חדשים

  החלחדשים חל ממחר תאסר כניסתם לארץ של אזרחים הנושאים עימם מזון לא כשר. נוסע שיחשד בניבול פה או חלילה בהתנהגות לא ראויה, יגורש גם הוא אדם אשר דווח עליו כי נצפה נוהג בפראות תאסר עליו כניסה לארצנו הקטנטונת בחמש השנים הקרובות. ככה יעשה לאיש אשר המלך חפץ ביקרו.

 57. 77
  אז מה? מוטב להיות יותר זהיר מאשר פחות זהיר!!
 58. 76
  יותר מידי זה לא מספיק - ישראל טובה בזה, כמו אדם עם מחלה אוטואימונית בה הגוף תוקף את עצמו.
 59. 75
  כוחותינו גיבורי התהילה נחושים: 'שנית מצדה לא תיפול'
  1. כוחותינו גיבורי התהילה הלוחמים הציונים הגיבורים, הם מגש הכסף שעליו ניתנה המדינה לשמאלנים אגואיסטים וכפויי טובה.
 60. 74
  והשר לבטחון פנים בטלויזיה אומר שאנחנו מדינה דמוקרטית שוחרת שלום...לצחוק או לבכות?
 61. 73
  הסבר פשוט להכללתו של המנהל ההולנדי ברשימה

  השושואים מהמשטרה ומהשב"כ הניחו שלא כל המוחים יזדהו מראש ככאלה והחליטו שלא לקחת סיכונים. בעקבות נסיונם הרב הניחו הנ"ל כי מתנגדיה של המדיניות הישראלית הנוכחית - בארץ ובחו"ל - הם אנשים משכילים מעל הממוצע (הנחה שהוכחה שוב בימים אלה ע"י חתן פרס נובל גינתר גראס).

  וברצינות: אם מבקשים נתניהו וברק להיזכר כבעלי תרומה מינימאלית למדינה ולשמה הטוב, עליהם להדיר את גורמי המודיעין מכל נגיעה בענייני תעמולה, ובכל עניין שאינו קשור בבירור לביטחון (וכמובן - להתפטר ממשרותיהם מיד לאחר מכן).

  1. מה זאת אומרת "וברצינות", כל החלק הראשון היה אמור להיות מצחיק?
 62. 72
  איזה יופי! ישראל (ההיסטרית והפרנואידית) ניצחה...את עצמה כמובן.
 63. 71
  ישראל הפכה לביוב. ככה זה כשנותנים לעבדים כי ימלכו כמו אלי ישי ותואמיו לנהל
 64. 70
  אין לכם מושג כמה האני שמח לאידכם. אידיוטים היסטריים
 65. 69
  אנשים תמימים

  כמובן שתמיד יודגש שיש במשוואה הזאת "תמימים", וכל הקוראים הרי מזהים את עצמם בקבוצה הזאת. העניין הוא שלא הם המחליטים על ההשתייכות, וגם לא בית משפט ואפילו לא העיתון, אלא פקידת הגירה עילגת באילת - כפי שקראנו אתמול בדיווח על עיכובה הפושע של האזרחית השוודית - או בחורינו המסוקסים החמושים באיגרת הצדקנית מבית הממשלה (כפי שחולקה אתמול לפעילים שהיגיעו) או למצער בקת של M16

 66. 68
  הבעיה , כמו במרמרה וכל היתר, עודף תקציב ולכן נואשות לביצוע
 67. 67
  מדינה בהיסטריה - בפעם הבאה יגייסו מילואים ויזניקו את חיל האוויר!!!

  תחת הנהגתו של ביביהו הממשלה מפחידה את עצמה לדעת ועושה כך גם לאזרחיה!!

  אנחנו גורמים לעצמנו נזק עצום כמדינת משטרה שפוחדת מכל מפגין!!!

 68. 66
  זו מדינה היסטרית של פורעי חוק [בינלאומי] שנשלטת בידי קבוצה קטנה של ציונים - קיצונים ומפחדת מהצל של עצמה
  1. ארצות ערב זה מדינות, לך לשם
 69. 65
  חבורת דבילים מנהלת את המדינה ממשרד ראש הממשלה ועד אחורני הפקידים

  מדינה מפגרת לכודה בחשיבה גלותית בדרדור מתמשך לאבדון טוטלי
  עם ראש ממשלה שפוט של קיצוניים שלא לא יודע להפגין מנהיגות
  עלבון למדינה

 70. 64
  הרסתם את המקום שבו נולדנו. בושה ובזיון של נפולת של מכה של ממשלה וכנסת

  את כולכם צריך לאשפז. כל מה שאבותינו בנו אתם הורסים. בלי חזון , ועם המון נשק. הלוואי שתקבלו לעצמכם אישית את כל מה שאי פעם אישרתם שיקרה לנו. והלואי שתעמדו לדין עוד בימי חיינו. עבריינים גנבו את השלטון והעם מטומטם מתעמולה.

 71. 63
  שורה תחתונה אנרכיסטים לא נכנסו בהמוניהם , וזה קובע
 72. 62
  בתחילה, עיתונם של האנשים החושבים פימפם על המטס ועל היקפו (מצרפת מארה"ב משוויץ וכו'), אחרי שהמטס מסוכל ללא נפגעים וללא תהודה תקשורתית (שוב קונספציית הבידוד כשלה) העיתון מלין על היקף הכוחות הפרוסים בנתב"ג ועל רישומים שגויים...
 73. 61
  why

  why Israel is having such a fear from this people, i mean they were unarmed. israel is becomming a security state or it hase somthing t hide.(its ugly face an te suffer of te palestinians

 74. 60
  למה הם לא נכנסים לגדה דרך ירדן למה רק דרך ישראל?
  1. זה לא עוזר. ישראל שולטת גם במעברים עם ירדן, מאיפה נראה לך הוחזר בבושת פנים נועם חומסקי?
 75. 59
  תמונת השער באתר עושה בית-ספר לצהובונים. ציניות מגעילה מצד העורך.
 76. 58
  אז בגלל זה השר לבטחון פנים נראה כלכך זחוח...
 77. 57
  להעמיד את בכיר מישרד החוץ לדין

  מה פיתאום בכיר במישרד החוץ תוקף ממשלה???הוא פקיד-תפקידו להגן על ישראל ומוסדותיה ולא ללכלך- זאת עבירה ליתקוף בעיתונות גוף שניבחר דמוקראטית- חוץ מזה-העובדה שמבעוד מועד תוקנו התקלות שניזכרו-מראים שהיתה פרוצדורה נכונה-כדי למער תקלות

 78. 56
  לא נכון! אנחנו כן דמוקרטיה נאורה!! אנחנו כן! אנחנו כן!!! אנחנו כןןןן!!!!!!

  קדימה, כל מנגנוני ההסברה, הצטרפו אליי בגרון ניחר: "אנחנו כן!!! אנחנו כן!!!" אם נצעק מספיק חזק יאמינו לנו, אתם עוד תראו, מדיניות ודיפלומטיה זה לחלשים, בדמוקרטיה שלנו צריך להראות לכולם בכוח, ובצעקות. רק ככה זה עובד.

  1. ומה שהם לא מבינים בצרחות אפשר להזביר במכות עד שיבנו ויגידו תודה שלא ירינו בהם- עוכרי ישראל
  2. הצעקות והגרון הניחר הם של המפגינים הפאשיסטים שבאו לתמוך בטרור

   הצעקות והגרון הניחר הם של המפגינים הפאשיסטים שבאו לתמוך בטרור- ככה זה שמפסידים בבחירות דמוקרטיות פעם אחר פעם
   מנסים לבצע הפיכה

 79. 55
  על הטיפול במטס משהו היה צריך לעוף (כמו על הטיפול במשט)

  אנשים פרנואידים וקיצריי ראות גורמים נזק בילתי ישוער למדינת ישראל ואף אחד מהם אפילו לא מודה שטעה. היה הרבה יותר טוב גם מבחינת ישראל לתת לכול הטסים להגיע לבית לחם מאשר ליצור את הבלגן הכלל ארופאי. ועל הטיפול במשט במדינה אחרת ראש הממשלה היה מתפטר ומפקד חיל הים היה מודח. העבדה שפעיליי הארגון הטורקי היו רעים אלימים ומנוולים אינה תרוץ לפעולה הכושלת של מקבלי ההחלטות. אם משהו היה מקדיש שעה לאתר של ה-IHH הוא היה מגלה שחצי שנה קודם למשט הארגון הטורקי תפס כמה שוטרים מצריים כבניי ערובה

  1. נכון נכון נכון,וגם על צעדת המיליון

   אנשים בארץ יותר מידי פרנואידים,אולי אנשי כוחות הביטחון אולי מחפשים להם תעסוקה שהכל שקט,מכל משט וכל הפגנה קטנה עושים אירוע בינלאומי,פסטיבל שכל העולם מתעניין בו.
   גם המטס,וגם שבועיים לפני כן,בצעדת המיליון (כן היה כזה דבר,במשך שבוע דיברו אצלנו על הצועדים שיגיעו מירדן,סוריה,לבנון,צה"ל היה כבר על הרגליים....ובסוף לא הגיע אף אחד) , יש הרבה יותר מידי פרנואידיות.

   נראה כאילו אנשי כוחות הביטחון ממציאים אירועים שאין לנו שום אירוע

  2. לאנשים מסוגך תמיד צריך לספר את סיפור הסבא והכובע..... האינטליגנציה שלך, מתוק, לא משהו, בלשון המעטה.
  3. מי שהיה צריך לעוף זו התקשורת השמאלנית שניפחה הנושא לפני האירוע
  4. דבר יפה

   אתה לא שונה ממנו,חביבי

  5. מעולם לא שמעתי.

   סיפור הסבתא והכובע?מעולם לא שמעתי.חוץ מניבול פה וקשקוש בקומקום,אתה יודע עוד משהו?וברצינות,ספר לי את הסיפור,גם אני רוצה להחכים.

 80. 54
  בישראל 2012 אין "אזרחים תמימים" כמאמר הכותרת - יש רק פושעי מחשבה בפוטנציה!
 81. 53
  עדיף שכמה אזרחים תמימים יתקנו את הטעות בהבנה,מאשר ששונא ישראל אחד יחדור לגבולות המדינה!‏

  ותזכירו לי אם כל אחד יכול להיכנס לגבולות ארהב?‏ עד כמה שאני יודע כל אזרח ישראלי מחויב בויזה. למרות שאנחנו אזרחים תמימים. אז די לחיות בבועה ותבינו שאנחנו במלחמת השרדות של המדינה היחידה של היהודים.

 82. 52
  עינויים, זה הצד החזק שלהם
  1. עינויים זה הצד החזק של הסורים.אל תשקר

   עינויים זה הצד החזק של הסורים.אל תשקר

 83. 51
  זה לא הסא"ל או השב"כ זה אך ורק ביבי.

  הטיל על מדינת ישראל מצור בינלאומי. מענין עוד כמה זמן יהיה אפשר להמשיך לחיות פה בצורה נורמאלית וכמה זה יעלה לנו בסוף.
  את החשבון לא הוא משלם... כרגיל

  1. היה יותר משקל לדבריך, אם גם הייתה מוסיף את המילים "גזענות", "אפרטהייד"..
 84. 50
  "במבחן התוצאה היתה הצלחה". הפרשה תזכר כמבצע אנטבה של ממשלת נתניהו

  להבנתי על שר החוץ ושר המשטרה שלו אהרונוביץ להגיש את התפטרותם ללא דיחוי עקב הבזיון. מאות שוטרים מילאו את שדה התעופה נתב"ג אתמול כדי להדוף את פלישתם של כמה עשרות פעילים פרו פלשתינאים ונהגו בהם בגסות לעיני כתבים מהעולם כולו ובכך הוכיחו לאחרוני ידידינו שישראל כבר אינה המדינה הדמוקרטית שוחרת השלום כפי שדאגה עד אתמול להציג עצמה בעולם.
  לא הצלחתי להבין איזה אסון היה נגרם לשלום המדינה לו קבוצת פעילים היתה מצליחה להגיע לבית לחם ולהפגין שם יחד עם הפלשתינים. ואתם?

 85. 49
  כמתבוננים בצילום השער של הפעילה הסקנדינוית - ניתן להבין את מפלס החרדה של אלי ישי
  1. כן כן, אפשר אולי את פרטיה של הפעילה ימח שמה?

   i'm turning pro.

 86. 48
  מדינה פרימיטיבית יש לנו וכל יום המדיניות מוחיכה את זה. בושו!
  1. בושי את תלמה. אתמול באנטוורפן בלגיה, גלוח ראש דהר בפראות וניסה לדרוס קבוצת יהודים שיצאה מבית כנסת. אבל למה שיהיה לך איכפת. כל מה שקשור ליהודים כבר לא נוגע לשמאל.

   לא נשכח- לא נסלח, לשמאל שהלך לנחם את משפחות הרוצחים בטבח באיתמר.

   השמאל חצה את הקווים האדומים והוא משתתף פעיל באינתיפאדה נגד צה"ל. לא תוכלו להתפלא כשתבוא תגובת הנגד.

  2. אתה יכול לספק איזשהו סימוכין לידיעה הזו?
  3. איך זה קשור, גוגו?

   העיקר זה לצעוק חזק? ואז לא חשוב מה שתגיד, זה ייחשב נכון.

   תמיד אפשר לדבר על נושאים אנטישמים שקורים בעולם, וזה לא יהיה קשור לפדיחה שהתרחשה פה. אתה לא מבין, נכון?

  4. חשבתי שמדברים על בושה. השמאל איבד את הבושה.
 87. 47
  מה לא בסדר בפעילות פוליטית?

  הכתבה הזו מניחה כמובן מאליו שאנשים שרוצים לבקר בבית לחם מסיבות פוליטיות הם עבריינים.

 88. 46
  יותר מדי גועל נפש
 89. 45
  אני רוצה להודות למשרד החוץ

  ולמשרד ראש הממשלה, וגם למשטרת ישראל ולצבא על מניעה חוזרת ונשנית של נסיונות פרובוקציה של טרוריסטים שקוראים לעצמם שמאלנים או לוחמי חופש: משטים, צעדות לארץ מטסים רכיבות אופניים, ולא נשכח גם ירי ישיר על אוטובוסים של ילדים והפצצות מסיביות של אוכלוסיה אזרחית.

  כל הכבוד ויישר כח !!!!!!!!!

 90. 44
  אזרחים זרים תמימים

  מעניין איך גם לדיווח ביקורתי מחלחלת הטרמינולוגיה הפושעת. נזכור - כולם תמימים עד שלא הוכח אחרת.
  וזאת בדיוק הבעיה עם הפעולות של השב"כ (גם בהתייחס לחקירות האזרחים הישראלים עליהן דווח אתמול) ושל המדינה ביושבה כשב"כ: ההענשה על מחשבות וכוונות לכאורה. זאת בדיוק המשמעות של משטור המחשבות.
  כמובן שתמיד יודגש שיש במשוואה הזאת "תמימים", וכל הקוראים הרי מזהים את עצמם בקבוצה הזאת. העניין הוא שלא הם המחליטים על ההשתייכות, וגם לא בית משפט ואפילו לא העיתון, אלא פקידת הגירה עילגת באילת - כפי שקראנו אתמול בדיווח על עיכובה הפושע של האזרחית השוודית - או בחורינו המסוקסים החמושים באיגרת הצדקנית מבית הממשלה (כפי שחולקה אתמול לפעילים שהיגיעו) או למצער בקת של M16

 91. 43
  טמטום ישראלי במיטבו

  כל הפסטיבל הזה סביב המטס היה צריך שלא להתחיל בכלל, ובמקום זאת נוצרה מהומת אלוהים מסביב לכמה יפי נפש אירופאים שרצו להגיע לרמאללה. טמטום מוחלט

 92. 42
  לפחות לא הרגו אף אחד, גם זה יכול להיחשב כהישג.
 93. 41
  הצלחה גדולה

  כל העולם ראה איך בסוריה מכסחים בלי חשבון ובישראל זהירים מאוד במניעת פרובקציות. אולי עיתון הארץ מאוכזב, אבל תושבי הארץ צריכים להיות גאים. ובכלל אני מציע לכל המשטרים הערביים החדשים של האביב החורפי לשלוח משלחות לימוד לישראל כדי ללמוד איך לטפל בהפגנות בצורה האנושית והמתחשבת ביותר.

 94. 40
  הרשימות נופחו כדי ש"האיום הקיומי" ייראה גדול יותר ופסטיבל ההסברה יהיה מושקע יותר.
 95. 39
  "ישראל הצטיירה כמדינה היסטרית שמפחדת מקבוצה קטנה..." - לא רק הצטיירה.
 96. 38
  הממשלה גורמת לנו בידוד בכל מקום בעולם. וזאת מבלי לאחד אותנו מבפנים. ההיפך! אנחנו קרובים מאד לכאוס
 97. 37
  הניפוח היחידי היה של של העתונים ידיעות והארץ.דווח הפחדה היסטרי שהתחיל לפני שבועיים. ועוד ממשכחים
  1. ומה חשבת, שבעיתון החינמי של BB הכתבו מילה ביקורת עליו ???

   החינמון של BB הוא בושה לעתונות

 98. 36
  "מנהיגנו הדגול" ההיסטרי נותן לשרותי הביטחון לנהל את המדינה והעם הטיפש אומר אמן
  1. הצביעו מר"צ

   מי אומר אמן?

   בכיה לדורות!
   אחר כך מתפלאים ש"ההסברה הישראלית לא עוברת"....

  2. 04, צודק. הוא היה צריך לבקש ממכבי האש ורשות המתנס"ים לטפל בבעיה.
 99. 35
  לכל המתלהבים מ"הצלחת הסיכול" בנתב"ג: התעופה הבינלאומית בנויה על הדדיות. ומה שעשינו ברוב טיפשותנו למאות אזרחים אירופים - יחזור לעברנו כאשר נבקר באירופה.

  שלא להזכיר את השטות שבמניעת כניסה לישראל בגלל חופש הדיבור והביטוי. מה שהתחיל בסיכול כניסה של אינטלקטואלים כמו נועם חןמסקי וגינטר גראס - ועבר בהסכמה שקטה של הציבור בישראל - הפך למדיניות כוללת ומקיפה. איזה "דמוקרטיה יחידה" נפלאה.

  1. 3, אוי, תנוח כבר עם המרירות שלך. הבנו שאתה עוד איזה מתוסכל חברתית שרק מחפש לשפוך את הגועל הפנימי שלו החוצה.
  2. אף אחד לא רוצה לראות כאן את אותם מאות אירופאים, כך שהדבר נעשה כהלכה.
  3. אל תתלהב כ"כ מאותם אירופאים. בעוד שבוע יהיה יום הזכרון לשואה שהתרחשה שם.
  4. ישראל דמוקרטיה יחידה מופלאה עם אוייבים פאשיסטים ומשתפי פעולה תומכי טרור

   ישראל דמוקרטיה יחידה מופלאה עם אוייבים פאשיסטים ומשתפי פעולה תומכי טרור.
   תשאל כל סורי ממוצע.

  5. קורע טקסטים קורע אותנו מצחוק ומסרב להכיר בעובדה שלא כל הפגנה שלא מקבלת רישיון הופכת לסתימת פיות...הובסתם בגדול, אפילו ה BBC צמצם הדיווח ללשש שניות של חסד.
  6. לסורי מחומס - אתה לא נראה עצוב ממה שקורה בסוריה אלא רוקד על הדם

   איפה הייתה כששרפו עשרות אלפי סורים ברמת הגולן ב 1967 בפצצות ניפאל? היה מפקד מצה"ל שאמר שרח הגופות נשאר בגולן למשך חודש!
   אחר כך המשאיות של צה"ל גירשו כל אחד שהוא לא דרוזי מהרמה? מדובר בניקויים המלא של 130000 אנשים!

   עכשיו אם אתה באמת אנושי ובעד האזרחים בסוריה, בוא נראה אותך מפגין למען תושבי רמת הגולן שמחכים ליום שהם יחזרו לבתיהם!

  7. לזה מתכוון המשורר. שלישראלים לא יהיה נעים לצאת בחוץ. הם ישארו כאן וישרתו את ממשלת מצדה בכל רצונותיה, כי לא תהיה ברירה
 100. 34
  שילכו להפגין בסוריה, ואח"כ יגידו שאנחנו לא דמוקרטים.

  ולמה הכתב כ"כ בטוח שזהירות גורמת לנזק תדמיתי???

  1. אנחנו לא נלך לסוריה, גם לא לאירן, טיבט או בנגלה-דש

   שם יורים באנשים, סכנת נפשות!

  2. הכתבה מדברת על אנשים שבאים מחו"ל ולא על שמאלנים כחול לבן
 101. 33
  ההתרגשות מסמירה לה
  1. הסרתם את הצילום וכעת אין מבינים את העומק תגובה שלי. שוב אני לא מובן.
 102. 32
  וכך השגנו את מטרתנו והצלחנו להכות את מדינת ישראל וצבאה
 103. 31
  עוד סיבה לא לתת בידי ביביברק את ההחלטה אם לתקוף באיראן - איבדו את העשתונות
 104. 30
  הבעיה היחידה שאני רואה כאן - לא היה נוהל פניה וערעור למי שמגלה שטיסתו סורבה ללא סיבה לדעתו

  למשל ציון של איש קשר אזרח ישראל שיוכל להעיד על מטרת הביקור (נדרש למשל בקבלת ויזה אמריקאית) או השתתפות בכנס מדעי \ מסחרי וכו'.

 105. 29
  שיואו, איזה מגניבה אני! עצרו אותי שוטרים אפילו, היה מגניב בג'ננה. היה שוטר חתיך כזה ואז גם איזה שוטרת, שנגעה בי כזה, וכולם צילמו, היה מה זה מרגש. אני מתה על ההפגנות האלה
 106. 28
  האם האלה עשו פרסה בנתב״ג ייחשבו בתיירות נכנסת של ישראל??
 107. 27
  קולגות מאירופה מפחדים להגיע לארץ

  בגלל השפלות בשדה התעופה.
  הממשלה עיוורת.

  1. שינסו להגיע לארה"ב ואז נדבר
 108. 26
  אם יש ספק- אין ספק!

  מוטב כך מאשר לסבול מעשי רצח ושאר פעולות אלימות מצידם של הביריונים הגזענים והאנטישמים הללו.

 109. 25
  פנטסטי-משרד החוץ שהעומד בראשו עשה יותר רע לתדמית ישראל מכל שרי החוץ הקודמים של ישראל יחדיו מלין על השב"כ...
 110. 24
  מתי?

  מתי תלמדו לא לבצע דברים שאחר כך תצטערו עליהם?!
  חכם לא נכנס למצבים שטיפש לא יודע לצאת מהם!
  אני רותחת מזעם!

 111. 23
  מעשה אידיוטי!

  ואחר כך תבכו בעולם על שמה הטוב של ישראל!
  אדיוטים!

 112. 22
  Success or Failure

  If Haaretz is criticizing the operation then the average reader will conclude that it was a success or even a smashing success. To the government: Congratulations on a job well done! I wasn't sure about this but as I said there is nothing more than Haaretz's criticism to convince me in the success

  1. כלומר, אם הארץ יגידו ששתיים ועוד שתיים שווה ארבע, מייד תסיק שזה חמש?

   קראת את הכתבה? כל מה שנאמר שם נראה לך כהתנהגות הגיונית? או שאת רק נכנס להארץ כדי לקרוא כותרות ולכתוב טוקבקים?

  2. אבל הארץ תמיד אומר ש 2 (אנרכיסטים) ועוד 2 (סהרורים) הם 100 (אחוז הצלחה)
 113. 21
  מבית מדרשו של אריאל שרון- לעשות לעשות לעשות. ליחשו
 114. 20
  אוי לנו ואבוי לנו!

  מדינת ישראל עושה את כל הטעויות האפשריות!
  מדינת ישראל ונציגיה בשדה התעופה הראו את פני ה הגזעניות של המדינה, שיבשו קשרים תירותיים ומסחריים וגרמו נזק בלתי הפיך.
  אני מתביישת!
  מדוע אי אפשר היה להניח לפעילים להגיע לבית לחם ובמידה ויהיו תופעות בלתי נעימות בשדה התעופה לטפל בהן?!
  ובאשר לקצין ולמפגין: כך לא מתנהגים! מכה ניצחת להסברה בעולם.

 115. 19
  הם מ-פ-ח-ד-י-ם

  המיקצב המוכר בניצוחו של ראש הממשלה מלמד כי הממשל הנוכחי בישראל איבד את הבקרה .כמה חבל. כך מעכירה ישראל את דימויה בעיני הציבור בארצות המערב ונעשית מוקצית בעיניו . ומה על אזרחי ישראל הצעירים אשר עתידים לבוא עם מקביליהם בארצות המערב? על זה נאמר אבות עשו בוסר ושיני בנים תקהינה. ישראל בת 64 ולאן פניה?

  1. כל הטהורים והזכים, מה יקרה עם קבוצה דומה שתפגין בJFK נגד גוונטנמו או בהית'רו נגד כיבוש איי פוקלנד ? יקרה אותו הדבר בדיוק !
  2. לגלילי

   הם לא באו להפגין בנתב"ג - אלא באו בדרכם לבית לחם, שהיא כזכור תחת כיבוש

 116. 18
  נצחון האבסורד

  200% הצלחה למארגני המטס, אם הם רצו להראות איך ממשלת ישראל איננה דמוקראטית יותר, כי לא מכבדת את הזכות להפגין, הם הצליחו בגדול.
  הפעילות (או יותר נכון תגובתה ההסטרית של הממשלה) זכתה תביקורת שלילית ביותר בכל כלי התקשורת המרכזיים בעולם.

  1. נכון - בפרט גינוי של אל-ג'זירה...איזו בושה!
  2. הזכות להפגין היא של אזרחי המדינה וממש לא של אזרחים זרים, דהיינו אורחים בארץ

   ומה הניסוי? לספר בראיון לויזה בקונסוליה האמריקאית שאתם מתכננים להצטרף (לא ליזום חו"ח...) למחאת Occupy Wall Street, ואח"כ כמובן להתפלא שלא קיבלתם ויזה :)

   אורח יכנס אלי הבייתה רק אם יתנהג כמו שאני מבקש ממנו. אין לו שום זכות מובנית או מוקנית לכך.

  3. זה יותר נצחון הטפשות והבריונות של בוגרי סיירת מטכל ובוגרי
  4. אין כל אזכור למטס בCNN כלומר אין הד תקשורתי לפעילים האנרכיסטים ולכן אין שום הצלחה.
  5. הכותרת ב CNN לשונית Middle East (תרגום חופשי שלי): כותרת ראשית - כוחות סוריה מפציצים את חומס מהאוויר. כותרות משנה : מו"מ גרעיני עם איראן, 5 חיילים נהרגו במחסום בתימן, 10 מועמדים לנשיאות נפסלו במצריים, 28 אנשי אל קעידה נהרגו בתימן, מרוץ פורמולה 1בבחרין.
  6. מותק. כדי להפגין במדינה דמוקרטית צריך לקבל רישיון מהמשטרה. האספסוף שאליו את מחוברת רעיונית (התנהגות דומה לחבר'ה של בית"ר ירושלים, אך עם דעות אחרות) לא ביקש ולא קיבל רישיון להפגין בנתב"ג ולהפריע לאנשים אחרים לנחות/להמריא.
  7. חשוב מאד לתת לאזרחים זרים להפגין בארץ - בעולם גלובלי דמוקרטיה חלה גם עליהם
  8. כשלון של משרד החוץ באיתור הנוסעים שאינם תומכי טרור

   כשלון של משרד החוץ באיתור הנוסעים שאינם תומכי טרור

  9. יש אזכור והוא די בוטה, דווקא

   "Pro-Palestinian activists refused Israel flight"

   http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-manchester-17720326

  10. הנושא נדחק לשולי החדשות בעולם (אם בכלל הופיע) . הצלחה מושלמת לתגובה הישראלית. רק מי שרוצה לראות את ישראל מובכת רואה כאן כישלון.
  11. אזרח זר יכול להפגין במדינתו
  12. עלית בדיוק על הבעיה- שסיירת מטכ"ל עם תרבות פוטין הפכו אחד. זה האסון האמיתי
  13. עלית בדיוק על הבעיה, שסיירת מטכ"ל הפכה שותפה לפוטין, והפכה עורה
  14. צרלי על העיוורון שלך
  15. יש צדק במה שאיש זה (ג'קי) אומר
  16. זה נכון, אך טוב להיות כחם ולא רק צודק
 117. 17
  המחשה שאין טובה ממנה לנאמר במכתבו הבלתי נשכח של הביבי ל"טרוריסטים" שאיימו על עצם קיומה של המדינה, והאיום הוסר, לרווחת כולנו, בזרועותיהן המסוקסות של זרועות הביטחון: "ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".
 118. 16
  צעדת המיליון הפכה לכלום , המסע הנוכחי של אוהדי הפלסטינים נכשל , כל הכבוד לממשלה
  1. גם הממשלה נכשלה
 119. 15
  אז מה? נמנע המטס וזה צריך להיות הקריטריון היחיד
  1. זה נאמר ברצינות או בציניות?
 120. 14
  הימין רודף אנשי שלום במקום לרדוף את השלום
  1. השמאל יוותר על ירושלים תמורת קפה ובקלאווה.
  2. נשמע טוב

   קפה ובקלאווה תמורת ירושלים...

  3. אז את מהאנשים שביבי הצליח להכניס להיסטריה?
  4. השמאל מוותר על ירושלים? כמו שוויתר על סיני וטאבה וחברון וגוש קטיף

   לא ידעתי שמנחם בגין היה שמאלן טפו טפו טפו.
   כך היו מפחידים לפני כל בחירות שהשמאל יחזיר ובינתיים מי שהחזיר הכל היה הימין.
   גם את ירושלים הם יחזירו ויגידו שהשמאל אשם.
   כמו שכתוב בספר בראשית: הקול קול יעקב והידיים ידי עשיו.

  5. גם ללא קפה ובקלאווה, פשוט כי צריך
 121. 13
  אלי ישי ואהרונוביץ, אתמול צהלתם, מה תגידו היום?

  כרגיל, טיפול שאמור להיות רגיש מאוד נמסר לגורמים הלא מתאימים שמשחקים למי יש יותר גדול ושוב ישראל נתפשת ככובש בעל התנהגות ברברית כמו המכות של הסמח"ט המהולל..

 122. 12
  ״במבחן התוצאה הייתה הצלחה״

  מנענו מכמה קשישים וסטודנטים להגיע לטיול בבית לחם, ובדרך נעלבנו דיפלומטים מהמדינה האחרונה באירופה שתומכת בנו ועשינו נזק תקשורתי עצום. אכן הצלחה. כל הכבוד.

  1. כשאלהים לוקח את השכל או לא מעניק מלכתחילה - זו התוצאה. וזה המבחן והבנת התוצאה.
 123. 11
  הרשימות נופחו..? יופי , חגיגה במערכת "הארץ"...אפשר להכפיש..
  1. הנה עוד לאומן מצוי - לא אכפת מהעובדות, רק שינאה הוא יודע לעשות.
  2. אתה אידיוט
 124. 10
  העיקר שלא נגרם נזק לשמה הטוב של ישראל

  כי כבר הרבה זמן שמה הוא שם נרדף לגזענות קנאות ורמיסת זכויות אדם

 125. 9
  חבורת היסטריים פחדנים- זו המדינה שמאיימת על שכניה?

  אנחנו מנוהלים על ידי עלובי נפש פחדנים

 126. 8
  מי אמר כיבוש ולא קיבל?
 127. 7
  טימטום מנתניהו דרך איווט ומטה

  לשנות את שמו מנתניהו ל; קח אותו-מאיתנו-יהו

 128. 6
  מדינה פרנואידית
  1. המטס = פרובוקציה מיותרת, אבל השמאל הקיצוני היה ונשאר נחשי ומסוכן. הוא שבזמן השואה, כאשר היה בישוב היהודי בא"י, הכי ש"התעלם" מרצח העם היהודי במזרח אירופה, כי הוא היה פרו-סטאליניסטי, וההיסטוריה כתובה ולעולם אינה משקרת!
 129. 5
  "במבחן התוצאה היתה הצלחה"

  משרד ראש הממשלה נותן ציונים ל...עצמו.

  "אם ההיערכות היה פחותה ומשהו היה קורה, היו באים בתלונות למה לא נערכנו". משרד ראש הממשלה בונה מדיניות לפי "מה יאמרו". לא לפי מה שנכון לעשות בראיה כוללת.

  במבחון התוצאה, מדינת ישראל נראית כרדופת חרדות. כמדינה היסטרית.

  1. כן, וכל יום שבו השמש זורחת ומצליחה גם לשקוע בסופו, מבלי שמדינת ישראל תעלם, גם הוא יכול להחשב האחת ההצלחות הגדולות של הממשלה הנוכחית.
  2. היסטריה- מילה מדויקת לתאר את מאמצי ביבי ליברמן ושאר מנוולי הימין לכסות את עוולות מעשי ידיהם. לא לעולם חוסן
  3. ארץ ישראל

   אני אומר זאת עם דמעות בעניי ,ישראל בדרך זאת לא תישרוד!העם הטיפש הזה צריך להבין הימין והימין הקיצוני יכחיד את ארצנו,

  4. עם נבזה

   אני אומר זאת עם דמעות בעניי ,ישראל בדרך זאת לא תישרוד!העם הטיפש הזה צריך להבין הימין והימין הקיצוני יכחיד את ארצנו,

  5. השמאל רק אוהב שלטון ושלטון?! הוא כה אגואיסטי?! המחאה החברתית = שמאל קיצוני! המטס = אוהבי ערבים, אבל הכי מזוייפים שיש.
 130. 4
  מדינה בפראנויה. התגוננות מתמדת.

  הכל הם יעשו. לכל יש כסף. רק לא למעמד הביניים.

  1. כן בדיוק. למנוע הקמת בית ספר חדש בבית לחם הם יכולים וירצו לעשות תמיד. פשיסטים נמאסתם.
 131. 3
  פעם איתרו יהודים לפי שמות המשפחה שלהם עכשיו מאתרים כך "אנטי-ישראלים"...
  1. גם היום בעלי שם משפחה יהודי מקוטלגים מייד כאשמים בעוד פאשיסטים זוכים לתמיכה

   גם היום בעלי שם משפחה יהודי מקוטלגים מייד כאשמים בעוד פאשיסטים זוכים לתמיכה

 132. 2
  החלטנ הזויה של ממשלה הזויה במדינה הזויה.... כל השטות הזאת על חשבוננו
  1. הימין מונע הקמת בית ספר בבית לחם. שימשיך כך עד שהעולם יבין.
 133. 1
  העיקר שברדיו הואדר שמו השלטון בישראל שהציל את אזרחי ישראל מאיום קיומי

  כמו במשטר דיקטטורי ולא דמוקרטי ובודאי כמו בחניכת האנדרטה בכרמל

  1. מה שחשוב זה שידם של הביבי וליברמן לא זוהתה ישירות בפעולה. כדרכם בקודש הם יודעים נפלא להצית את השטח ואח"כ לברוח ושאחרים ישלמו את מחיר הבריונות והשחיתות שלהם. אלי ישי ושאר מנוולי הימין לוקחים מהם דוגמא. שימשיכו כך, עד שהבוחרים שלהם יבינו שהם אפסים גמורים וצריך להעיף אותם.
  2. שימו לב למישוואה החדשה פעילי שלום = טרוריסטים

   המסרים האלה מגיעים מכל הכיוונים כולל מבכיר מישטרתי שמדבר ברדיו על היערכות למניעת דה לגיטימציה של ישראל לא פחות ולא יותר. מי ששותק עכשיו יקבל מחר בבוקר מעצרים על בסיס שמות משפחה וחוסר רצון לצעוק "ביבי" לשילטון. ראו הוזהרתם.

  3. תיארת פה את התנהלות כנופיית מפא"י.
  4. פוגרום, לא איום קיומי. מעתה אמור: פוגרום
  5. "שומר חוק", אתה שטוף מוח! יותר נכון, אתה כנראה פעיל שמאל קיצוני ומובהק! מי שבאמת איכפת לו מהערבים, יקום ויעשה מעשה ולא כל מיני מחאות שהן רק התרסה והסתה קשה! אל תהיה צבוע, כי כך גם הפרצוף של המחאה מהקיץ: התרסה, הסתה והסתה, ותו לא.
  6. מגיב 01: תתבייש לך מאוד!
  7. כנסו לתגובה 01 ואז תבכו ותבכו! אני בהלם!
  8. לא חשוב, העיקר שדפקנו את השמאלנים והשמאלניות

   היתר זה קישקוש אחד גדול!