ברק מגיב לדבריו של אייזנר: אמירות מופרכות שאינן מקובלות בצה"ל

"אין בסיס לכך שהתנהגותו החמורה של הסמח"ט נבעה מכורח מבצעי", הדגיש שר הביטחון. צה"ל באיגרת לחיילים: "לא בכדי קם קול זעקה בעקבות האירוע"

שר הביטחון אהוד ברק, הגיב הלילה באופן חריף לדבריו של סמח"ט הבקעה, סא"ל שלום אייזנר, לפיהם תקף עם נשקו את המפגין הדני בסוף השבוע כדי "לעמוד במשימה ולמנוע פגיעה בחיילים שלי". ברק אמר בשיחות סגורות, כי אין סתירה בין ביצוע משימות להתנהגות הולמת ושמירה על ערכי צה"ל ורוחו.

בהודעת משרד הביטחון הודגש כי "האמירות המופרכות שנשמעו ביממה האחרונה כאילו ההתנהגות החמורה והחריגה שלקה בה קצין יחיד נובעת מכורח מבצעי או מעקרון הדבקות במשימה, לא מקובלת על שר הביטחון ולא הייתה מקובלת מעולם בצה"ל". קצינים נוספים בצה"ל אמרו הלילה כי התנהגותו של אייזנר ודבריו מהווים הפרה של עקרון טוהר הנשק בצה"ל.

קצינים טענו אתמול שאמירתו של אייזנר כי "יותר חשוב לעמוד במשימה מלהצטלם טוב" אינה משקפת את המציאות שהצבא מתמודד עמה בשנים האחרונות. "זה לא עניין של להצטלם טוב או לא, זה סיפור על תגובה כושלת לאירוע", אמרו.

אייזנר מכה את אחד הפעילים

בתוך כך, קצין החינוך הראשי תא"ל אלי שרמייסטר, הפיץ הבוקר איגרת לכלל המפקדים והחיילים, בה ציין כי "לא בכדי קם קול זעקה בעקבות האירוע. תורת הלחימה של צה"ל, מדיניות הפעלת הכוח שלו ונורמות ההתנהגות נשענות על תשתית ערכית ומוסרית". בפניה למפקדים כתב קצין החינוך כי "מתחייבת השמירה על טוהר הנשק, קל וחומר במצב בו לא מתרחשת לחימה, ולא נשקף סיכון חיים ממשי לחיילי צהל". באיגרת הודגש כי תחקיר האירוע טרם הושלם, ואל לחרוץ את דינו של הקצין.

בהקלטה ששודרה אתמול בערוץ 10 תקף אייזנר את התנהלות הרמטכ"ל, שלטענתו לא התייחס לכך שמעשהו הפסיק את ההתפרעות. "זה עימות של שתי דקות, אז נכון שכמה תמונות שמה נראות רע, אבל השתמשתי בנשק שהוא... השתמשתי בנשק בצורה קרה, כמקל. לא הרגתי אף אחד ולא סיכנתי חיים של אף אחד. כדי לעמוד במשימה וכדי למנוע פגיעה בחיילים שלי, התחושה שלי שהפלסטינים עצמם אמרו אחרי שרק בגלל שהסמח"ט התנהג ככה, הם הפסיקו את ההפגנה".

בהמשך דבריו אמר אייזנר כי "כל הסיפורים האלה לא מעניינים את הרמטכ"ל שלנו ואת אלוף הפיקוד שלי...עכשיו יש פה כמה שאלות, אני אמרתי שיכול להיות שזו היתה שגיאה מקצועית להשתמש בנשק מול מצלמות, אני אמרתי לאלוף, לאגאי, מפקד האוגדה, שאני לא מקבל את זה ככשל ערכי בשום פנים ואופן", לדבריו,  "אנחנו מכירים את ההיסטוריה של האנרכיסטים האלה, הם באו עם מקלות ושברו לי את היד אבל את זה לא יספרו ולא יצלמו". אמש פורסם גם מסמך המעיד על השבר באצבעו של הסא"ל, אולם גם כעת לא ברור מה גרם לפגיעה.

"מה, אם היו מצלמים את חיילי צה"ל מתקפלים מול המון פורע זה נשמע טוב? מה, אני אתן להם עכשיו לחסום אצלי כבישים? אני אתן להם לסכן חיים? זה כן נשמע טוב? מישהו בתפקיד שברו לו את היד והאלוף אפילו, עוד לפני שהתפרסמו התמונות, הוא ידע שנשברה לי היד, הוא הבין את המשמעות על זה שאנרכיסטים שברו לסגן אלוף בצה"ל את היד? אף אחד לא".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הידיעות ישירות אליכם

הפרשה התפוצצה ביום ראשון, כאשר הופץ סרטון בו נראה סגן-אלוף אייזנר כשהוא מכה באמצעות הרובה שלו פעילי שמאל שהשתתפו במסע אופניים שהתקיים בבקעת הירדן. הקבוצה, שמנתה כ-250 משתתפים, מרביתם בני נוער פלסטינים מהגדה המערבית, יצאה למסע אופניים שהתחיל ליד יריחו והסתיים באזור הכפרי ג'יפטליק. כמה עשרות חיילים עצרו את מסע האופניים ופרצה מהומה שבמהלכה הוכו חלק מהמשתתפים והושלכו אופניים אל תעלה מעבר לכביש.

אתמול הציג צוות הבדיקה של האירוע, בראשותו של מפקד פיקוד המרכז, ניצן אלון, לרמטכ"ל את ממצאי התחקיר הראשוני. בניגוד להערכות הקודמות, לא התקבלו החלטות חותכות לגבי האירוע ולגבי תפקודו של הקצין במהלך הצגת הממצאים. הרמטכ"ל, בני גנץ, הנחה לשוב ולהשלים פרטים נוספים הנוגעים לממצאי התחקיר.

ההערכה היא שבתוך ימים ישובו בפיקוד המרכז להציג את התחקיר המלא, ולאחר מכן יתקבלו החלטות הן בנוגע להשעייתו של אייזנר והן בנוגע להתנהלות כוחות הצבא במהלך האירוע כולו. חלק מהדברים שעלו בתחקיר נגעו גם להתנהלות המקדימה למסע האופניים, לעובדה שנעשה שימוש בכוחות צבא ולא בכוחות מג"ב וגם לעובדה שהכוח לא היה בסכנת חיים בשום שלב.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 96
  We have a split country

  and soon enough, if not already, a split army. y

 2. 95
  מסכימה עם רוני רודף שלום. איני מאמינה למילה של דובר צה"ל, גם לא לוו החיבור.
 3. 94
  מי שמינה את אייזנר לתפקיד סמח"ט - חייב ללכת
 4. 93
  ברק,אייזנר לא ברח כפי שאתה ברחת מצאלים........
 5. 92
  האפס השקרן האלים ועלוב הנפש הזה יצא עכשיו לפנסיה ויחיה על חשבון כספי הציבור שאותו בייש בהתנהגותו הבהמית ובשקריו הפאתטיים...
 6. 91
  ברק בכלל בקולומביה...

  לפחות לפי הקולומביאנים...

 7. 90
  ברק תמשיך להסתובב בעולם ולטחון מים והכל על חשבוננו.
 8. 89
  מתדרדרים

  זה כמו שהשומן מתגנב שלי שממש מרגישים רק עולים כל יום קצת ומתחזרים רק עוד קצת. כך גם אנחנו כחברה מתחזרים כל יום קצת עוד קצת, יותר ויותר, לאתיופים, לנשים, למזרחים. ועכשיו קצין בכיר בצהל, שהיה עד לא מזמן מקור לגאווה, ועכשיו בושה , בושה גדולה, שכך מתנהגים קצינים. אבל מה עם חיילים זוטרים, כמה מהם אלימים, מסואבים, כלפי חלשים למינים? וערב יום השואה בפתח, סיפור קטן על אנושיות שאנחנו הולכים ומאבדים. אנחנו העם הנרדף שהפך לבריון חמום המזג. חמלה שהפגין פולני לאיש מוכה כוויות קור ורעב, יהודי כבן 40, הגיע אל ביתו והוא טיפל בו במסירות בשמך קרוב לשנתייים. אף מה קורה לעם שלנו, ומתי נעצור את היהודים המכים שצומחים כל רגע ומתרבים בתוכנו?

 9. 88
  צריך להדיח אותו ASAP מצה״ל כדי לתת דוגמא.
 10. 87
  הוא בא עם הנשק מוכן ביד כדי להרביץ!
 11. 86
  השבר באצבעו (לא בידו) של הסא"ל נגרם כאשר הרביץ למפגינים השלווים?
 12. 85
  הכיבוש משחית וגם הופך את הצבא לחבורת בריונים אלימים ועכשיו מחפים על אלוהים יודע איך נהייה קצין עם שני פלפלים
 13. 84
  גאוות המגזר
 14. 83
  אייזנר ציית לרוח המפקד שהוא ברק עצמו, וזה האיש שעומד כיום מאחרי מתקפת ההתעללות והנישול של הפלסטינים. הסמח"ט בסה"כ הוא הש"ג - המייצג את המציאות שהברקים לדורותיהם ייצרו בשטחים המבוססת על אלימות, גזענות וביזוי צלם אנוש. בגדול אייזנר עשה טוב - כשבמעשהו הנואל הזכיר לנו שלא הפקנו כל לקח מהשואה וכי עליו ועל כמותו הזהיר פרופ' לייבוביץ כבר ב 67 .
 15. 82
  אין לו מושג לסגן אלוף הזה

  אין לו מושג מה הן נורמות התנהגות ראויות ומכובדות לאדם לקצין בצה"ל וזה לא מפליא אותי. הרבה פעמים אנשים עם כיפה עם אידיאולוגיה לאומית קיצונית חיים במין שריון שהם בנו לעצמם שתפור מהאמונה שלהם שאלוהים אוהב אותם הכי כי הם היהודים האמיתיים שנוהגים כמו שאלוהים רוצה. הקשר שלהם לנורמות חילוניות של תרבותיות, של מכובדות, של הומניות, רופף ביותר.
  אם הקצין לא מבין היכן הבעיה שחייל צה"ל, כל שכן קצין בכיר "הולך מכות" עם מפגין כמו בשכונה או כמו חיילים במדינות עולם שלישי בלי שום קודים רשמיים של התנהגות ראויה, זה מראה כמה רחוקים ציבורים מסויימים מישראל הישנה והטובה שהולכת ונעלמת. הקצין פשוט משקר אם הוא אומר שרק כך אפשר היה להשיג את המטרה. יש הבדל בין התנהלות נחושה וקשוחה של צבא שמשיגה את המטרות לבין התנהגות פרועה המתאימה לעולם שלישי.

 16. 81
  ברק צודק. אייזנר גם מנוול,גם שקרן
 17. 80
  מפחידים אותי בעלי עודף מוטיבציה,במיוחד עם כיפה. זוכרים?
 18. 79
  אייזנר - שברו לו את האצבע והוא בוכה על כל היד
 19. 78
  נו, ולו מותר כבר לקרא פושע מלחמה?

  או שהוא ייפגע נפשית מזה, הגבר הרגיש.

 20. 77
  Mr.

  1

  1. נכון
 21. 76
  כמה אנשים מרוצים מעצם שמרגישים מוסריים על שהם מגנים את אייזנר. אבל מעשים דומים קורים כל יום כל היום בשטחים הכבושים
 22. 75
  נאה דורש...

  גם אמירות כמו "יצאתי מצאלים כי תפקידי באותו הרגע לא היה רלוונתי..." היא אמירה מופרכת שאינה מקובלת בצה"ל. אחרי שירות מילואים בדר' הר חברון, אני מסוגל להבין את התגובה של הנ"ל. לא חוסמים צירים שבהם עוברים אזרחים ומצב הנפיצות של אותה מחאה גבוהה, נקודה!!!

 23. 74
  ממתי חסימת כביש מסכנת חיי אדם?

  נכון, זה יכול להציק - אבל זו בדיוק המטרה של הפגנות. אם הן לא יציקו למה שיתייחסו אליהן. אבל סיכון חיי אדם? לא נסחפנו בכלל..

  1. וממתי לקרוע שפה נחשב לפגיעה בטוהר הנשק

   כל העיסוק כאן חרג מפרופורציות.

 24. 73
  ערכי צה"ל

  ערכי צה"ל ומוסר הלחימה שלו, מושתתים בחלקם על "מוסר" נוצרי מערבי מזוייף (הרי לא קיים באמת מוסר נוצרי).
  ואת שמבקשים אותנו מדינות המערב, הן לא מיישמות על עצמן.
  צריך קוד אתי חדש לצה"ל, שיתבסס על דיני המלחמה בתורתנו הקדושה.

 25. 72
  אפילו יותר מפחיד שיש כל כך הרבה שמסכימים עם הקצין
 26. 71
  מגיע לאייזנר להדליק משואה ביום העצמאות. אהוד ברק קבר כרגע את מפלגת עצמאות.

  רפול אמר פעם שטוהר הנשק זה שלא יהיה אבק בקנה. אני מסכים אתו.
  למרות שאני לא מתנחל ולא ימני אני רוצה צבא של בני זונות מנצחים ולא של לוזרים מוסריים שחושבים 10 פעמים לפני כל תגובה. בגלל זה ישראל נכשלה במלחמת לבנון השנייה.
  מצידי שתהיינה שתי מדינות (או 3) עם הפרדה וחומות אבל בצד הישראלי שיהיו חיילים מנצחים ולא לוזרים מוסריים.

 27. 70
  סירוס צה"ל לא עולה בקנה אחד עם עקרון הדבקות במטרה. אם במלחמה על כביש הבקעה ינצחו הפורעים, הקרב הבא יהיה על כביש החוף.
 28. 69
  אהוד ברק, אסור שתוותר לו! אסור שייקרו דברים כאלה
 29. 68
  גם בריון, גם טפש.

  האלימות של הקצין היא נוראה כשלעצמה ומטילה צל חשוך על מדינת
  ישראל. אז כאילו לא די בכך, עוד בא הקצין הזה, שמסתבר שהוא גם טפש,
  ומשתלח בממונים עליו ומנסה לכתוב מחדש את כללי המוסר והאתיקה
  של צה"ל. צא לאזרחות מר אייזנר. חבר הכנסת בן ארי ימצא לך עבודה
  כעוזר פרלמנטרי....

 30. 67
  אייזנר החצוף מלכלך על הרמטכ"ל. אהוד ברק צודק, הוא חייב לשלם את הדין
 31. 66
  אהוד ברק צודק הפעם. אסור לאפשר התנהגות כזו בצה"ל. חוצפן
 32. 65
  מה עושה אדם מדניה עם כפיה על הפרצוף מול קצין צבא בארץ נכר אם לא פרובוקציה במיטבה!!!
 33. 64
  מהי זהות " הפורעים היהודיים" בבסיס הצבאי ובחיילי צהל כולל "הלבנה על ראשו של הקצין הבכיר"?


  ומה עלה בגורלם?

 34. 63
  אייזנר,גם בריון במדים וגם קשקשן-החוצה מצה"ל.
 35. 62
  רק לי התגובות של ברק נשמעות רובוטיות?

  "לא מתקבל על הדעת", "מופרך", "לא מקובל בצה"ל".

  ניתן ממש לדמיין את הרובוטים של אסימוב אומרים את זה,או אפילו בטון המתכתי של האל 9000.

  או שאולי הבעייה היא בי, ואני מצפה משר הביטחון שיישמע קצת כמו אחד ממופרעי "האח הגדול"?

 36. 61
  להעיף את הביריון מיד מהצבא!! גורם בושה לכל חייל!!!!

  לא רק שהביריון ביזה את צה"ל ואת המדינה - יש לו גם ביקורת על אלוף הפיקוד והרמטכ"ל!!

  אסור שהאיש המסוכן הזה יישאר אפילו דקה אחת נוספת במדים!!!

 37. 60
  מתי תבינו כבר?

  אסור לתת למתנחלים להיות בצבא!

 38. 59
  "שגיאה מקצועית להשתמש בנשק מול מצלמות"? גם טפש וגם מטומטם. שנהים בקצין אחד
 39. 58
  "אבן שזרק טיפש אחד עשרים חכמים לא יצליחו למשותה"
 40. 57
  הזניית השפה

  ״ההתנהגות החמורה והחריגה שלקה בה קצין יחיד״ מיתמם שר הביטחון. הזניית השפה היא מרכיב חיוני של כל משטר דיכוי אלים. כך לדוגמה ״ברפובליקות הדמוקרטיות הסוציליסטיות״ מחנות הכפייה היו בסך הכל אתרים לחינוך מחדש ברוח הקונסטרוקטיבית של המהפכה. הקצין במקרה המדובר הוא בסך הכל קורבן חסר מזל של פשע אלים המאורגן ומבוצע על ידי המדינה. אין זה גורע מאחריותו, אך מצביע על כך שעיקר האחריות המוסרית רובץ על שולחיו. מעניין שפוסק הדור, אסא כשר, טרם פרסם את פסיקתו בסוגייה.

 41. 56
  האם כך הוא מתנהג לאשתו ? לילדיו ?
  1. ללא ציניות - התשובה היא כן!
 42. 55
  מדובר ללא ספק בבריון טיפש .הוא מאשש במילים את המעשים.מאחורי האלימות היתה כוונה ולא מקריות.
 43. 54
  שומר ישראל

  אייזנר יישר כח עם ישראל גאה בך במדינות אחרות במזרח התיכון אותו פעיל מדנמרק היה מקבל כדור בראש רק מפני שיש בתוך העם הזה אנשים כמו מנשה ממ״ס 1 וכמו סער מהאח הגדול עוכרי ושונאי ישראל שנותנים לגיטימציה לאותם פעילים להגיע מרחבי העולם מעניין למה הם לא טסים לסוריה שם טובחים אנשים כמו חתולים או לאירן שם אין שום זכויות אדם.פשוט בושה לאן שאנחנו הגענו

 44. 53
  ההתנחלות עלתה להם למוח. .הם שליטי הארץ בעיני רוחם.הגיע הזמן להנמיך את הפרופיל שלהם למימדים המתאימים למי שהתישבו זמנית על חבלי ארץ לא להם.הגונב מפלסטיני אינו פטור.
 45. 52
  הפאשיזם כבר כאן...!!!
 46. 51
  "לא מקבל את זה ככשל ערכי בשום פנים ואופן"?
 47. 50
  המפגין הזה יסתובב כל חייב כשהוא מביט אחורנית ....
 48. 49
  אבל זאת בדיוק הבעיה - שההתנהגות הזאת מאוד "מקובלת" בצה"ל
 49. 48
  ברק הוא האחרון שצריך לדבר על ערכים בצהל.להפקיר חילים פצועים זה יותר גרוע .אני מחזק את ידיו של הסמח'ט.מלח הארץ.
 50. 47
  תתארו לעצמכם שאתם טסים למדינה זרה, יורדים מהמטוס ומתחילים לקלל ולעשות פרובוקציה נגד חילים של צבא זר! שר הביטחן צבוע ורוצה להראות טוב בעיני התקשורת העולמית , מספיק להיות צבועים די!!!!!!
 51. 46
  מדובר באצבע פגועה שהפכה אצל אייזנר לכף יד

  ואפשר לראות הבוקר בתמונות שמתפרסמות בעיתונים את אצבעו החבושה של אייזנר כאשר ידו נתונה בסד קיבוע - מראה מגוחך ביותר. מעניין שעד עתה אף אחד מהקצינים והחיילים שהיו באירוע לא העידו על כך שאייזנר הותקף במקלות מה שמעלה את השאלה הבאה : האם יתכן שאייזנר ביים פגיעה באצבעו לאחר תום האירוע כאשר הוא הבין שהתקיפה החמורה שביצע צולמה ?

 52. 45
  לכל יושבי הכורסא והחדרים הממוזגים שצולבים את הסמח"ט זה למעלה משבוע,שכל אחד ישים את עצמו בסיטואציה המורכבת בשטחים ויראה שכל אחד מאיתנו יכול בקלות רבה להגרר על ידי החולירות האלה שמשום מה מתעלמים מרמיסת זכויות האדם בסוריה,שם נטבחים מידי יום עשרות אזרחים סורים וכמה עיתונאים ואף אחד מ"שוחרי השלום" האלה ,עאלק.לא מצייצים.....הם יודעים יפה מאוד שרק אם יעזו להגיע(שלא נדבר על כניסה) לקרבת הגבול הסורי הם ישארו פגרים כמו כלבים בשטח כפי שקרה לעיתונאית .
  1. שלא יקח על עצמו תפקיד שאין לו יכולת למלא. עובדה שרוב הקצינים ובודאי הסמח"טים לא נוהגים כמו המתנחבל האלים הזה. ואם אתה רוצה להשוות את ישראל לסוריה אל תצפה שהמערב יתייחס לישראל כמדינה מערבית ומתקדמת = אי אפשר להחזיק את המקל בשתי הקצוות.
 53. 44
  מגיע צל"ש לסמח"ט אייזנר אשר הושפל ירקו עליו חטף שקיות צואה מפעילי השמאל והצליח להתאפק... לא מכיר אדם שכך ישפילו אותו ויתנהג יחסית באיפוק רב.. יש לעצור את השונאים הללו שמכרסמים בצהל ולגרשם מהארץ מגיע צל"ש גם לחיילי צהל שסופגים מהם כול יום השפלות נוראיות כגול מה שצויין למעלה!! אהוד ברק תתעורר בבמילא כבר לא תהיי בממשלה הבאה בדיוק עוד שנה!!
 54. 43
  אפשר לקמול מבושה

  רגעים כאלה, של עבד כי ימלוך שמכה אדם שאפילו לא הראה שמץ של תוקפנות בשפת גופו הם הרגעים שגורמים לך לרצות לעוף מהמדינה הזאת. להתבייש עד העצם, בחיי.

 55. 42
  הבעייה של אייזנר וכמותו היא באי ההבנה שהעיה היא בעצם ההתקפה של פעיל לא חמוש ולא מאיים ולא בצילום של האירוע.
 56. 41
  נו. טוף. הטיפש פגע באגו של הגמד החזירי ושל הרמטכ"ל. עכשיו זה הסוף שלו.

  בישראל מותר להרביץ לאזרחים. זה עובר בלי הרבה רעש.
  אבל אם תעיז לפגוע באגו של הגמד החזירי או של הרמטכ"ל - אתה גמור.

  אייזנר לא היה ראוי להחלץ מדרגת הטוראי. כנראה מעולם. הוא הזדחל במעלה הדרגות והיה מועמד לפקד על בה"ד 1! את האחראים לכשל הערכי הזה היה צריך להרחיק מהצבא. לפני שהצבא הזה יתחיל להתנהג כמו בארגנטינה של פינושה. גם שם, החיילים היו ה"ילדים" של האומה. הם גמרו בלזרוק אזרחים ממסוקים סתם לשם שעשוע. אם אתם חושבים שאנחנו רחוקים מזה אתם חיים בלהלהלנד.

 57. 40
  אוי אוי אוי.... שברו לו את האצבע

  נכות לכל החיים. איזה מסכן. בטח נורא פחד במהלך כל האירוע. יהיו לו עכשיו סיוטים לכל החיים. נו באמת - מה אתה בגן? אם תתנהג כל הזמן כאילו יש מצלמה אולי תהיה בן אדם. אתה לא חייל. אתה דיקטטור בפוטנציה . שוכח שעם כוח מגיעה גם אחריות. אתה לא רק נהגת בחוסר אחריות אלא גרוע מזה- לא לוקח אחריות לאחר המעשה ומעיז להעביר ביקורת על הממונים עליך. אין לך מקום בצבא.לך הביתה מיד.

 58. 39
  אין גבול לטמטום

  עכשיו אני בטוח שאם הייתי נשאר בצבא היום הייתי רמט"כל אם כזה טמבל מגיע לסא"ל

 59. 38
  אפשר היה להבין כשהוא איבד את השליטה לרגע. אבל מה שאמר אח"כ מוכיח שהוא חמום ולא חכם. צה"ל לא יפסיד אם יעיפו אותו
 60. 37
  בנים גידלתי ורוממתי

  התנהגותו של הקצין חובש הכיפה והפה הגדול שלו אינם אלא פירות הבאושים של 40 שנות טיפוח מפעל ההתנחלויות והתייחסות לעם המתנחלים כאל בנים יקירים, התמוגגות מפועלם והפיכתם ליורשים האמיתיים לחלוצים בוני הארץ ומגשימי המפעל הציוני. וישמן ישורון ויבעט. כל מה שהצליח הגבר המגודל, לא נער עוד, להפנים שהיה פגום במעשיו הוא שלא נזהר דיו מהמצלמות. נכון, אין ברירה, חייבים להדיחו מצה"ל, אך אם מדיחים את אייזנר יש לסלק עשרות אם לא מאות אפי איתמים שפשו במערכת ומקבלים את הפקודות ישר מרבני הגבעות.

 61. 36
  איך מפזרים הפגנה בדנמרק ? תסתכלו ולתלמדו

  http://www.youtube.com/watch?&v=IpeiNso-Lqw

 62. 35
  במקרה הזה אפשר ללמוד מהסרטון כל מה שצריך לדעת על האיש

  העובדה שבריונים כמו אייזנר בכלל יכולים לשרת בצה"ל היא תעודת עניות לצה"ל, ועושה נזק חמור למדינת ישראל. בכל מדינה מתוקנת או שרק מתקרבת להיות מתוקנת היו מוקיעים אנשים כמותו. מן הפרסומים מאז התקרית למדנו שבריונים כמותו לא רק שלא סולקו מן הצבא, אלא אף קודמו, כך שאין הרבה למה לצפות. במקום לשבת בכלא האיש השפל ודאי ימונה בקרוב למח"ט באזור אחר.

 63. 34
  אנו באמת הכי מוסריים שיש באנושות מתחילת היווסדה? אם מכה תופסת כותרות כבר ימים ? איזה רף גבוהה אנו מציבים....

  תחשבו
  כמה רעש כמה כותרות ראשיות כבר ימים על מכה
  100 ק"מ צפונה בסוריה שוחטים אנשים - השלטון יורה על אזרחים ועיתונאים בלי הבחנה
  כמה מכות קיבלו אזרחים בימים האחרונים בעולם על לא עוול בכפיהם? תחשבו
  ואני לא מדבר על אפריקה - רק במדינה הנאורה דנמרק- כמה שוטרים הרביצו למישהו בשבוע האחרון ?
  ןוה זה מישהו שאולי אפילו מגיעה לו המכה
  ואנו כאן רמטכל שר ביטחון והתקשורת לא מפסיקים להתייחס למכה שנתן קצין- מכה !!!
  ברוטלאיות כזו !? לא יעלה על הדעת - מכה ?
  לדעתי זה מחייב גיונוי באו"ם ואולי אפילו החזרת השגריר הדני לארצו
  מכה ?! חוצפה

 64. 33
  מי שמנסה לפרוץ מחסום צהלי שלא יתפלא שהוא מקבל מכות
 65. 32
  נמושות

  הציבור הדתי לאומי לא קולט שהם לא רצויים בצה''ל. מקדמים אותם עד דרגה מסויית ואז עוצרים את ההתקדמות שלהם.

 66. 31
  162

  162

 67. 30
  הערב אחרי החדשות הצבעה ב-sms

  אם יודח הסמח"ט מצה"ל ויעבור לבית האח הגדול.
  משוגעים! צריך להעלות אותו בדרגה (עם נזיפה קלה בדרך ותו לא)

 68. 29
  ברק - לברוח מאסון צאלים זה יותר מבצעי?
  1. מספיק לחזור על השטות הזאת. ברק לא ברח משום מקום. הוא החיל המעוטר ביותר על אומץ בצה"ל.

   בצאלים לא נשקפה לו שום סכנה, הוא פשוט סיים את הפעולות שהיה צריך בתוקף תפקידו, ואלה שהיו צריכים להמשיך - המשיכו בניהול האירוע.

 69. 28
  וזה רק טיפה בים
 70. 27
  מעשה שצריך לגנות אבל במידה שפויה

  הקצין עומד במשימות שמעטים חולמים עליהם. מאוד קל נוח לשפוט בסלון מול הפלאזמה רגע של איבוד שליטה. עוד רגע ויצביעו ב-sms אם צריך להדיח אותו.
  הערה פיקודית מספיקה ואסור לפגוע בעתידו הצבאי.

 71. 26
  רגע, זה לא הבן של הרב אייזנר מישיבת "עטרת כהנים" שפולשים לבתים במזרח ירושלים?

  התפוח הרקוב לא נופל רחוק מהעץ.

 72. 25
  וואו, תמונה חדשה? מתוך שעתיים של הפגנה....
 73. 24
  מה שמקובל אצל ברק זה לברוח - מצאלים מקבר יוסף מלבנון מנחשון ווקסמן ובעיקר מאחריות .......
 74. 23
  הכאת פלסטינים מקובלת בשטחים הכבושים מאז תחילת הכיבוש ביוני 1967, לא באישור הצבא כמובן

  אין ספק שהסרט המצולם ישפך מעט אור על הנעשה בחצר האחורית של מדינת ישראל וחשוב שהישראלים יראו אותו. התגובות בעולם מעניינות פחות כי מדובר במחלה קשה שהחולה עצמו אינו ער לה ואולי עכשו יחליט גם לחפש מרפא.
  ובאשר לסמח"ט, הוא התנהג כבריון במהומה במועדון לילה, עם רצח בעיניים, ולא כמפקד בצה"ל. הוא גם ימשיך לשקר ולספר על סכנה שנשקפה לו ולחייליו מרוכבי האופניים. התמיכה הדי רחבה בו מחליאה לא פחות מהארוע עצמו ומעידה על מחלתה של החברה הישראלית לאחר כ 45 שנות כיבוש

 75. 22
  ואת התמונות של המפגין עם סכין ביד הראו לכם?

  תמונות של "פעילי שלום" מחזיקים נשק אוטומטי?

  1. לא הראו, כי אין כאלו

   מה שכן, יש תמונה שבה פעיל מחזיק סיגריה ביד ובגלל הטשטוש של התמונה יש מי שטועה לראות שם סכין - סכין מעלה עשן.

 76. 21
  זה מתנחל: "אני אתן להם לחסום אצלי". אצלו. כביש הבקעה שייך לו, והוא יחליט מי ירכב עליו באפניים ומי לא
  1. גאון אתה, הוא אחראי על שמירת הגיזרה

   ואפילו אם התכוון שהיא שלו ממש, הרי הריבון שם הוא אלוף פיקוד מרכז, אז זה באמת לא כל כך רחוק.

 77. 20
  תזכורת אקטואלית: העם הדני הציל את יהודי דניה והעבירם לחוף מבטחים.
  1. מי שהגיב נגד התגובה סובר שהעם הדני טעה, ערב יום השואה?
 78. 19
  מתנפלים סתאאאם על איש מסור שעושה את העבודה

  אם למתנחלים היה מעט שכל בקודקוד הם היו מוקיעים אותו מיד כי הוא פוגע באינטרס שלהם. מסתבר שהם אויב פחות נבון ממה שחשבנו.

 79. 18
  איזה חיים הם סיכנו בדיוק?
 80. 17
  ברק ראוי לבוז על שניער חוצנו מהסמח"ט כדי לרצות את העיתוןנות.
 81. 16
  מורד במלכות! ממתי איש צבא מביע דעתו על הרמטכ"ל ועל אלוף הפיקוד?

  נחשפת ערוותם של קציני "הציונות הדתית". אין ציונות שהיא דתית יש או דת או ציונות.

  1. נסחפת קמעא, אך אכן מדובר בסוגיה עקרונית.
  2. מבהיל לחשוב שעוד 10 שנים רוב הקצונה תהייה מהסוג הרע הזה!!!!
  3. מה שמוכיח שאסור לסמוך על חובשי הכיפות - הם משקרים לעצמם כל הזמן, אין להם תפיסת מציאות
  4. זבלון אולי תעזוב את בית הקפה ותתנדב .אני לא מהמגזר שלהם

   אבל כשראיתי את הנוכחות המסיבית שלהם בקו לחיים לנכים אני מחוזק יותר שהם דור העתיד ואתה זבלון שמאל מצוי ונכחד

 82. 15
  מחזק את ידיו של קצין צה"ל שהרחיק את החלאה הסמולנית הדנית מלחסום כביש הומה ומרכזי לתושבי ישראל.
  1. חלאות הם אלה שמתנהגים כאילו יו"ש היא מדינת ישראל וגורמים לישראל להיות מדינה דו לאומית ובכך להביא לחורבנה.
  2. לא הומה ולא בטיח. לא חסום ולא בטיח.

   וכמובן שזה לא מצדיק מחסנית לפנים.

  3. דווקא מישהו אחר הוא כאן החלאה....הבעיה שהוא גם חולה, חולה מאד
  4. כביש הבקעה הוא כביש הומה ומרכזי לתושבי ישראל? הוא כביש לא מרכזי ולא הומה אם תשווה אותו עם כביש ירושלים-תלאביב או כביש החוף. הוא גם לא נמצא בישראל.
  5. כביש הומה ???? תגיד לי מתי נסעת שם לאחרונה ?
 83. 14
  אייזנר "פה גדול" מתאפיין בחוצפה של המתנחלים, ובמקום לסתום עוד מעז לחלק ציונים לממונים עליו. התרגלו לכך שכולם מפחדים מהם והם עושים ככל העולה על רוחם.
  1. יפה אמרת
  2. שטוף מוח עם תגובה אוטומטית
  3. המלחמה שלנו באזור היא מלחמת רוח ברוח. אתה לא מבין זאת, ומייצג חומר...ולא מאיכות משובחת.
 84. 13
  אין ספק שברק הוא אכן ממשיכו של רבין, גם הוא הפקיר אתחייליו וקיניו. להזכיר, רבין היה סר הבטחון שאלו פרצה האינתיפאדה הראשונה, בלי שצפה את המתרחש, בלי שהבין בהתחלה מה קורה. אחר הוא הורה לשבור ידיים ורגליים והפקיר את הקצינים והחיילים שעשו כן. לדכא מרד ניתן רק בנשק, החלופה הגרועה לירי מאסיבי הייתה להכות, רבין בחר בחלופה הגרועה והפקיר את הקצינים והחיילים שביצעו את פקודתו. אז לא רק בעניין השחיתות של הכספים והבריונים בבחירות, ברק היה ממשיכו של רבין... האמת היא פשוטה, פרובוקטורים מקצועיים מאירופה וארה"ב, כולם שונאי ישראל, אפנה אתכם למאמרו של בן דרור ימיני, כום בעלי ברית של השמאל הפו"צ הישראלי, מנסים לשבור את ריבונותנו ויכולת ההגנה העצמית שלנו באלימות שיטתית ומתוכננת, אין מדינה שבעולם שהייתה מאפשרת את הדברת. נראה את הפורעים הללו תוקפים או אפילו לא מצייתים לשוטרים אמריקאים, או בריטים, או הולנדים. היו שוברים להם את העצמות במקרה הטוב ואחר ישר לכלא.. ברק הוא פשוט אסון, גם אם ביבי מגבה אותו מסיבות פוליטיות כאלה ואחרות.
 85. 12
  אייזנר פשוט הוכיח כי מקומו לא בצהל וכל רגע שהדחתו תוקדם ייטב לעם ישראל לא מדובשו ולא מעוקצו
 86. 11
  נו, נראה את ברק מעיף את אייזנר מהצבא.
  1. לא יעיף אותו, כי זהו גוף קולוניאליסטי מושחת.
 87. 10
  כסתחיזם שיפוטי - מה בכלל עשו שם אנרכיסטים?

  כסתחיזם שיפוטי - מה בכלל עשו שם אנרכיסטים?

 88. 9
  תודה רבה לסא"ל אייזנר

  ישר כוחך זא"ל אייזנר. כל מילה שלך בסלע. כל כך כואב לשמוע את דברי הצביעות של ברק ושאר הבכירים.
  שמא נצא ונספר מתוך אירועים בהם הם היו מעורבים ואיך הם בדיוק התנהגו ?
  הצביעות חוגגת !
  איני יודע מה בדיוק היה שם, אם טעה אייזנר או לא. בוודאי לא זו צריכה להיות תגובת הבכירים.
  תודה רבה לך סא"ל שלום אייזנר

 89. 8
  תפסיקו להתנכל אליו חבקו אותו באהבה כולכם כמוהו ליבי עם אייזנר שנבגד על ידי שולחיו
  1. הנה עוד גזען מצוי, רק בישראל.
 90. 7
  ברק, לרצוח מאות ילדים בעזה זה כן ערכי צהל?
 91. 6
  אהוד ברח זוהי הרוח הנבובה שלך צה"ל הבורח מכל משימה לכן החיילים ההרוגים הם עליך וכל המשימות שלא מתבצעות במלואן
 92. 5
  הצדיק רבין "נשמתו בגן החיות" אמר לשבור להם את העצמות,,ומי שאוהב רבין מיישם מה בכך,,!1
 93. 4
  הדג מסריח מהראש .
 94. 3
  זה הזמן של ברק להסביר מדוע פינו הבית בחברון היה כורח מבצעי
  1. כי אתם קולוניאליסטים במקום לא שלכם.
 95. 2
  תפתחו את העיניים

  הוא שבר את היד מאחיזה רשלנית ברובה, בשעה שחבט בו.
  אלא אם כן השקר הוא גדול יותר. זה אפשרי.
  מדהימה תמיכתם של שאר החיילים, בשתיקה או בשקר. אף שלצערי גם זה אינו מפתיע.
  במיוחד היום ומחר ניתן להיזכר בעדים השותקים ומכסי העניים.
  על אף שהיו תמיד גם את אלו שהצליחו להתגבר. שאמרו אמת, שיצאו נגד.
  אולי יהיה גם בקרב חיילי צה"ל אחד כזה.

  1. צה"ל, כמו כל גוף עם נשק קטלני בהיסטוריה האנושית, משתמש בכח לפתרון כל דבר. אבל כאן צה"ל הוא אלוף הבלופים והשקרים.
 96. 1
  כשל מוסרי? אם הוא לא היה עם כיפה זה לא היה מזיז לכם.