פיאד סירב להיפגש עם נתניהו, עבאס מסרב להיפגש איתו

אל קודס אל ערבי מדווח הבוקר על נתק מוחלט בין יו"ר הרשות לראש ממשלתו על רקע המבוכה שגרמה העדרותו של פיאד מהפגישה עם רה"מ

העיתון אל קודס אל ערבי היוצא לאור בלונדון מדווח הבוקר (שני) על נתק מוחלט בין יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), לבין ראש הממשלה סלאם פיאד. זאת לאחר שפיאד סירב למסור את האיגרת שכתב אבו מאזן לראש הממשלה בנימין נתניהו ביום שלישי שעבר, ואף נעדר לחלוטין מהפגישה.

העיתון דיווח כי קיים משבר שקט בין האישים וכי אבו מאזן מסרב לענות לשיחות טלפון מפיאד. בלשכתו של יו"ר הרשות אף נמנעים מלקבוע מועד לפגישה בין השניים בה הם אמורים לדון בשינויים בהרכב ממשלת פיאד.

פיאד נעדר ברגע האחרון מהפגישה שקיים נתניהו ביום שלישי האחרון עם המשלחת הפלסטינית במעונו בירושלים. אי הגעתו של פיאד לפגישה יצרה עוד לפניה מבוכה רבה בצד הפלסטיני. זאת לאחר שבשבועות שקדמו לפגישה הודיע אבו-מאזן פומבית כי פיאד יעמוד בראש המשלחת הפלסטינית לנתניהו, בין השאר כדי להדגיש את החשיבות שהפלסטינים מייחסים למכתב. עם זאת, פיאד התנגד למהלך של חילופי האיגרות כיוון שחשב כי לא יוביל לשום תוצאה.

אבו מאזן וסלאם פיאדאי–פי

מי שהחליף את פיאד בראש המשלחת הפלסטינית היה ראש צוות המו"מ סאיב עריקאת, שאליו התלווה ראש המודיעין הכללי הפלסטיני הגנרל מאג'ד פרג'. מהצד הישראלי נכח בפגישה בנוסף לנתניהו גם שליחו המיוחד עו"ד יצחק מולכו. בסיום הפגישה, שנמשכה שעה ו-20 דקות, פרסמו הצדדים הודעה משותפת בה נאמר כי "ישראל והרשות הפלסטינית מחויבות להשגת שלום".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 14
  על אף היעוץ הרצוף שמקבלים מהשמאל, הפלשתינים רק מפסידים
 2. 13
  אז יש לערבים הפלסטינים ממשלה בראשות פיאד ונשיא מדינה הנקראת פלסטין . אז איפוא יש כאן כיבוש. הם שולטים על העם הפלסטיני ואנו שולטים על היהודים ביהודה ושומרון חיים ביחד -ככה זה צריך להיות
 3. 12
  יששששש פרטנרררר !!!
 4. 11
  הפלסטינים לא רוצים לדבר ,כי הם לא יכולים לחתום על שלום עם ישראל.

  הפלסטינים לא מסוגלים להבין שמדינת ישראל היא עובדה קיימת ,להבדיל מיישות פלסטינית.
  הם מסרבים לחתום על הסכם שלום ,שיסגור את הדיבורים ההזויים על זכות שיבה.
  משום כך הם ממציאים תנאים חדשות לבקרים. משום כך מאז נבחר נתניהו לא התקיים סבב שיחות. הם משחקים לידיים של אותם הרוצים לגרש את הפלסטינים מהגדה.

 5. 10
  מה שבטוח שכל העניין באשמתנו

  אני בטוח שהרש"פ הוציאה מכתב תבניתי המאשים את הכיבוש. הרי כל האחריות על כל מה שקורה עם הפלסטינים נחה תמיד עלינו. לא משנה מה יעשו אנחנו סרבני השלום. גם אם הם מציבים את פסגת הוויתורים של ישראל כתנאי פתיחה. אבל כן, הם רוצים שלום בכל מאודם, כמהים לו. לכן הם הופכים כל אבן ומנצלים כל הזדמנות. רגע... בעצם לא. הם לא מחמיצים הזדמנות להחמיץ הזדמנות. מה עם ההצעה של ברק לערפאת. אה כן, נכון, איכשהו גם זה היה באשמתנו שהוא סירב.

 6. 9
  משבר שקט בין אבו מאזן & מפיאד

  More o problems facing President Abbas and Fatah delegates against Prime Minister Fayyad, who presents himself as an alternative to Abu Mazen

 7. 8
  מצער אבל האופציה השפוייה הולכת להתפוגג

  נחזור לתקופה של הפגנות,תהלכות,פיגועים,שמות בערבית של ארגונים קטנים ,מספר שתיים חוסל, מספר שלוש חוסל, חטיפות,מבצעים, כשלונות והצלחות מפוארים ...המון אנשים חכמים יסבירו את צדקת דרכינו
  למה ?
  אין אופק והתנאים מסביב משתנים ולא לטובתנו, אנחנו בשיא כרגע, וגם השיא ממש לא משמח..השפל יהיה קשה.
  אולי גידעון סער ירים את הכפפה ויכין את דור האייפון לשנים של צנע, עם שמיים סגורים.

 8. 7
  ברוגז!
 9. 6
  פרטנרים

  אבו-מאזן לא רוצה לדבר עם נתניהו אז הוא שולח את פיאד. פיאד חשב על הבחירות הקרבות ולא רצה להראות משת"פ של הישראלים ולכן גם הוא לא בא. אז ההוא כועס על זה וניתק איתו את הקשר. ואלו הם הפרטנרים שלנו. כל מי שעיניו בראשו רואה שממש אין עם מי לדבר.

 10. 5
  רבותיי מר פיאד רבותיי מר עבאס - מה זה משנה אם תיפגשו או לא עם ביבי כל עוד בחמאס לא מבטלים את האמנה להשמדת ישראל ? והרי כולכם עם אחד? מה תעשו ?
 11. 4
  עבאס נוכל מהאסכולה של עראפת לא מעוניין בשלום ובעיקר לא לקחת אחריות, פיאד נכון לעכשו היחיד שבאמת בא מתרבות אחרת ורוצה להטיב עמם, נקווה שגורלו לא יהיה כגורל קודמיו שבאמת חתרו לשלום, ומצאו עצמם בעולם שכולו טוב.
 12. 3
  ממממ...ממש מעניין

  מי אלה החבר'ה האלה, פיאד ואבו מאזן, שמוזכרים בכתבה ואת מי הם מעניינים?

 13. 2
  שמישהו יספר להם שהם נכבשו ושהכובש מזמין אותך לפגישה זה הזמנה שאתה לא יכול לסרב לה. במקומות אחרים בהיסטוריה זה היה נגמר בכדור בראש והגליית כל משפחתו לאי בודד. בדמוקרטיה הישראלית מבקשים מהנכבש בוא תיפגש אתי ונדון איך להחזיר לך את השטח לשביעות רצונך אחרי שאלפי חיילי מתו לגבור עליך כשבאת להרוג אותי .טירוף.
  1. האינטרס של הכיבוש הוא להציג חזות יעני נורמלית של שווים

   בזמן שבשטח אפשר לדפוק לאנשים קתות בראש ולהגלות אלפים.
   דווקא ההתנגדות להצגה הזאת, שנועדה לעיניים זרות לצחצוח המצפון הישראלי הקולקל, יכולה להיחשב כ"התנגדות לכיבוש זר".

  2. כן, רוברט, אתה צודק. אבל אתה שוכח שהכיבוש הציוני תלוי בתמיכת העולם, והעולם לא יקבל את זה בברכה. לכן הציונים מקפידים לדפוק את הערבים בשקט בלי שהמערב ישים לב.
 14. 1
  אם נניח את עניין המבוכה בצד, פיאד צודק. האגרת לא תוביל לשום מקום. כל המו"מ הזה הוא מו"מ אידיוטי.

  הבעיה העיקרית היא שכולם מתעלמים ממה שעומד בבסיס, ובבסיס עומדת הידיעה שאין באמת דבר כזה עם פלסטיני, ומדובר בחלק אינטרגלי של האומה הערבית. אין שום הגיון בלנהל מו"מ עם חלק מהעם שאתו אמורים לעשות שלום, ואפשר לראות את זה בהצלחה האדירה של הסכמי השלום עם מצרים וירדן.

  הבעיה היותר עמוקה היא ההתעלמות מהעובדה שישראל נדרשת לעשות שלום עם עם כובש. אין חולק שמוצא הערבים הוא מחצי-האי ערב (רמז: ערב-ערבים), וכי נוכחותם ברחבי המזה"ת וצפון אפריקה היא תוצאה של כיבוש מתמשך. הדרישה מישראל לנהל אתם מו"מ היא צביעות, שכן היא מנציחה כיבוש, מאשרת אותו ומאלצת עמים שלמים לחיות תחת הכיבוש הערבי. הטבח בדרפור, למשל, הוא תוצאת העלמת העין מהכיבוש הערבי המתמשך.

  המו"מ היחיד שיש לו איזשהו סיכוי להביא ליציבות אזורית ואחריה, יציבות עולמית, הוא מו"מ להחזרה מסודרת של האומה הערבית אל חצי-האי ערב. זה לא יהיה קל, ברור שלא. אבל כמו שהעם היהודי חזר למולדתו וכמו ש-, להבדיל אלף אלפי הבדלות, נערכו חילופי אוכלוסין של מיליוני בני-אדם במהלך המאה העשרים, ככה גם אפשר יהיה להוציא לפועל את תחיית האומה הערבית במולדתה ההיסטורית, היא חצי-האי ערב.