המדינה לבג"ץ: לא להרוס את שכונת האולפנה

המדינה הודתה בהודעתה הרשמית כי היא משנה את עמדתה. "השלכות ההריסה עלולות להיות קשות... צריך לראות את התמונה הכוללת", מסרה

המדינה הודיעה הבוקר (שישי) רשמית לבג"ץ כי היא מבקשת לחזור בה מהתחייבותה להרוס מבנים על קרקע פלסטינית פרטית בשכונת האולפנה בבית אל. בין היתר נימקה זאת המדינה בכך "שמבחינת תושבי בית אל השלכות הריסת המבנים עלולות להיות קשות".

לאחר התכתשות פוליטית ארוכה, הוגשה היום הודעת המדינה לבג"ץ, חתומה על ידי אסנת מנדל, מנהלת מחלקת הבג"צים ועו"ד אורי קידר המלווה את העתירה מראשיתה. "ראש הממשלה ופורום השרים מבקשים לשקול מחדש את דרך יישום המדיניות עליה החליטו (להרוס את כל מה שעל קרקע פרטית, ח"ל), וכנגזרת מכך את עמדתם הפרטנית עליה הודיעו לבית המשפט".

בבקשת המדינה נכתב על הבנייה בבית אל כי "בבדיקה של המנהל האזרחי עולה כי חלקים מן היישוב בית אל נבנו במהלך השנים שלא כדין, בשטח שרובו ככולו הינו על קרקעות פלסטיניות פרטיות. מדובר בבנייה שראשיתה עוד בשנות השמונים. משמעות הדברים, כפי שהוצגה, כי להחלטות ביחס הבנייה נושא העתירה עשויה להיות השלכות גם על בנייה קיימת בבית אל וביישובים נוספים. בעקבות הצגת נתונים אלה ולאחר ליבון ממושך של המצב הקיים, ולאחר שניתנה הדעת להשלכות החברתיות רחבות ההיקף שיכולות להיות ליישום החלטות אלה על בנייה במקומות נוספים, הוחלט לקיים חשיבה מחודשת לגבי סדר העדיפויות באכיפת הדין באזור - המשלב לצד ההיבטים התכנוניים והקנייניים גם שיקולים מדיניים, ציבוריים ומבצעיים".

שכונת האולפנה בבית אלאמיל סלמן

מלחמה בשלטון החוק או שלב בדרך לפתרון הוגן? דברו על זה בפייסבוק

על טבעה של מדיניות זו כותבת המדינה כי "במסגרת זו יש כוונה לשקול את הצורך לעדכן את המדיניות עליה הודיעה לבית המשפט. המדיניות הכוללת המציבה בסדר עדיפויות גבוה את הטיפול בבנייה על קרקע פרטית תמשיך לעמוד על כנה. בצד זה, על פי העקרונות החדשים, אין לבחון כל מבנה ומבנה בראייה צרה, ולא ניתן עוד לקבוע את סדר העדיפויות של האכיפה באזור יהודה ושומרון מבלי לראות את התמונה הכוללת של אירועי ההסרה. על כן נשקל לקבוע סדרי עדיפויות בתוך הקטגוריה של הבנייה על קרקע פרטית, המכילה סיטואציות שונות זו מזו בהיבטים שונים".

בהמשך התשובה כותבת המדינה כי "סוגיית בית אל מהווה מקרה בוחן המדגים את הצורך במדיניות עדכנית. לגבי הבנייה בבית אל התנהלו בשנים האחרונות שתי עתירות, לכאורה ללא קשר. מבחינת תושבי היישוב, ההשלכה של הסרת מבנים בסמיכות זמנים בהיקף נרחב בעת הנוכחית עלולה להיות קשה. עתירות אלו חידדו את המצב התכנוני הכולל של בית אל". כדי להסביר את שינוי עמדתה של המדינה בפרשה נכתב כי "ברור כי עמדה זו מהווה שינוי של ההצהרה מהראשון במאי 2011. המשיבים מודעים היטב למשמעות הדברים. אולם הנסיבות מחייבות הערכה מחודשת של המצב".

מגיש העתירה, עו"ד מיכאל ספרד, מסר בתגובה: "ממשלת ישראל הכריזה היום מלחמה על שלטון החוק, בתשוקתה הפוליטית לסייע לגזל אדמות פלסטיניות היא מחריבה את הבסיס הערכי עליו הוקמה המדינה". מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר מסר בתגובה כי הודעת המדינה היא בגדר פיגוע חוקתי: "נתניהו ושריו מפרים באופן בוטה וחסר תקדים התחייבות שנתנו לבית המשפט ושמים את המתנחלים בשטחים מעל לחוק. ברגע האמת הממשלה מיישרת קו עם גניבת אדמות והפרת החלטות בית המשפט רק כדי לרצות כמה אלפי מתנחלים, חברי מרכז הליכוד".

המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, אמר הבוקר בביקורו בשכונת האולפנה בבית אל כי "יש לעבור מהסרה להסדרה". השר שלום אמר שהוא מקווה כי ימצא פתרון משפטי אך הדגיש שגם הסדרה באמצעות חקיקה היא אפשרות מעשית. "לא יכול להיות מצב שהתושבים שהגיעו לכאן כדת וכדין יהיו תחת איומי פינוי", אמר שלום. "המתיישבים כאן הם אנשים ישרי דרך והמדינה ששלחה אותם צריכה למצוא הפתרון להשארתם. יש להתייחס לעניין כסכסוך קרקעות וכפי שסכסוך כזה היה נפתר בבית המשפט בתוך תחומי הקו הירוק אין מקום להחמיר דוקא בשטחי יהודה ושומרון. אנו רואים בהשארת התושבים צורך לאומי ואפשרות של פינוי אינה מתקבלת על הדעת והיא גזירה שלא ניתן לעמוד בה".

בשכונת האולפנה בירכו על תגובת המדינה ומסרו כי "מבורכת היא הודאתה של הפרקליטות בכך שמסרה נתונים שגויים לבג"ץ בקובעה כי קרקע השכונה אינה שייכת לבעליה, בניגוד בוטה לדעת שולחיה, בעוד הדברים מתבררים עדיין בבית המשפט המחוזי". בהודעה רשמית שהוציאו התושבים נמסר עוד כי "כל הגורמים בממשלה מבינים כעת כי שכונת האולפנה היא רק קצת קרחון של 9,000 יחידות דיור ביהודה ושומרון שעל הממשלה להביא להסדרתם. בכל מקרה, בגליל, בנגב, במזרח ירושלים ובכל העולם החופשי לא מחריבים עד היסוד שכונה פורחת, גם אם מתברר כי נפלה שגגה תחת ידי הממשלה וזו הקימה שכונה על קרקע שאיננה מוסדרת".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 98
  לא גוזלים אדמתו של אדם אפילו אינו ישראל: " וַיְהִי, דְּבַר-יְהוָה, אֶל-אֵלִיָּהוּ הַתִּשְׁבִּי, לֵאמֹר. יח קוּם רֵד, לִקְרַאת אַחְאָב מֶלֶךְ-יִשְׂרָאֵל--אֲשֶׁר בְּשֹׁמְרוֹן; הִנֵּה בְּכֶרֶם נָבוֹת, אֲשֶׁר-יָרַד שָׁם לְרִשְׁתּוֹ. יט וְדִבַּרְתָּ אֵלָיו לֵאמֹר, כֹּה אָמַר יְהוָה, הֲרָצַחְתָּ, וְגַם-יָרָשְׁתָּ; וְדִבַּרְתָּ אֵלָיו לֵאמֹר, כֹּה אָמַר יְהוָה, בִּמְקוֹם אֲשֶׁר לָקְקוּ הַכְּלָבִים אֶת-דַּם נָבוֹת, יָלֹקּוּ הַכְּלָבִים אֶת-דָּמְךָ גַּם-אָתָּה."
 2. 97
  למה השגגות נופלות תמיד על השטח הערבי?
 3. 96
  או בגצ או אלוהים

  העם שלנו בארץ מחולק בשתי אמונות,אלה הרציונלים ההגיוניים והשפויים שמאמנים בשלטון החוק ובראש ובראשונה בבגצ,ואלה המאמנים באלוהים ובמשחיות,וכל רצונם להפוך את המדינה למדינת הלכה ולהחזיר אותנו לאחורה 3000 שנה

 4. 95
  פרשת בית אל (גבעת האולפנה)

  החלטת הממשלה להרוס את בתי הישוב עפ"י החלטת בג"ץ היתה פאשלה וענית דעת .מלכתחילה ,
  בג"ץ הוטעה ומכאן החלטתו בעד הריסת היישוב.
  בג"ץ לדעתי לקה בחוסר ראיה ומעוף בחלטתו להרוס עיר שלמה ומיושבת ברבבות תושבים .,שכן לא מדובר בצריפים ארעיים או במאהל של מחנה פליטים .
  מילת סיום :סוף מעשה במחשבה תחילה.

 5. 94
  אין חוק במדינת ישראל ? . יש ביריונים שהם מעל לחוק ומעל לפסיקות בתי המשפט . . . . איפה מנחם בגין ? איפה "יש שופטים בירושלים" ? זה היה אצל בגין לא אצל ביבי.
 6. 93
  חוק יסוד הקניין שחוקק בלחץ הקאפיטליסטים הימניים משמש היום להפסקת הגניבות של הימין הדתי?

  הצביעות של הימין נחשפת בפרשה זו בכל מערומיה.

 7. 92
  נתניהו: מה למדת בגן היום, ביבי מתוק שלי?

  ביבי נתניהו כבר הגיע לגיל שבו על אדם לחבר סיכום בינים בינו לבין עצמו.
  לדעתי דבר חשוב מאוד שהיה אמור להיות נהיר לו עד כה הוא שמי שזורע רוח, יקצור סופה!!!
  המבוגרים שבחבורה יכולים לזכור את התמונות בהם ביבי עומד על המרפסת ומפזר רוח מנפיחויותיו. גם מהפה לדוגמה משפטים כמו: "הם מפחדים" וכו' וכו'!

  להתנגש חזיתית עם מערכת המשפט זה כבר קצת יותר מלזרוע רוח!!! זו מתקפה רבתי נגד בסיס הקיום המשותף במדינה, נגד הלגיטימיות שלה, ולגיטימיות השלטון, כך שנתניהו , למעשה לא רק יביא סופה, הוא יורה לעצמו ברגל.

 8. 91
  חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחח

  מי שואל אתכם? מי אתם בכלל?

 9. 90
  סכסוכי קרקעות יש לברר בבית משפט ולא בבג"צ בו לא דנים בראיות.
 10. 89
  ממשלת ישראל מקווה להרוס קודם את מדינת ישראל לפני שיהרס איזה שהוא מבנה בשטחים הכבושים. לשם כל פנתה הפרקליטות לבית המשפט העליון שיאשר עברה על החוק.
 11. 88
  ערוות הפרקליטות

  ערוות הפרקליטות נחשפה בפומבי.לא שומרי החוק ולא נעליים.פשוט עבדים לממשלת ביביהו.ביבי ידע למה הוא מינה את ויינשטיין שעד כה הוכיח את יכולתו לרצות את אדוניו.וסילבן?מה רוצים ממנו.הוא מריח בחירות וכדרכו התעורר עכשיו משנתו של שר אפס לעניני אפס.

 12. 87
  לא צריך להרוס. להחזיר את האדמות והבתים לבעלי הקרקע
 13. 86
  בקיצור - אם להשתין אז מהמקפצה

  בקשת "המדינה" מבג"ץ מבוססת על הרעיון המשפטי שמי שהשתין מהמקפצה צריך לקבל על כך פרס בניגוד למשתינים הקטנים בבריכה. בגלל שחלק נרחב מהיישוב נבנה בניגוד לחוק הישראלי המקובל על ישראל בגדה (בניגוד לחוק הבינלאומי שכלל לא מכיר בבנייה ההתנחלויות) אזי יש לסלוח ולשכוח מזכות הקניין של הפלשתיניםץ
  מעניין כי בשום שלב לא נעצר מי מבין אלה שהרשו את הבניה הבלתי חוקית ובזבזו כספי ציבור על חיבור הבנייה הבלתי חוקית - דבר דגם עכשיו המדינה אינה מערערת עליו - לתשתיות.
  אולי ראוי להשאיר את השכונה כפי שהיא, להכניב לכלא את אלה שהיו מעורבים בבנייתה ולשלם לבעלי הקרקע סכום פיצויים אדיר או אולי להעניק להם את הזכות להתגורר בתוך היישוב - לתת להם קרקע חלופית ביישוב מ"קרקעות מדינה"

 14. 85
  חוצפה

  ארגון הגנבים שמונה למעלה מ300000 איש מבקש להפסיק להגיש כתבי אישום על גניבות, שכן משפחות רבות עלולות להפגע.

 15. 84
  כל הכבוד למדינה שעשתה החלטה נכונה

  בג"צ צריך לאכוף את החוק ולא לקבוע את החוק.
  לא אני ולא אף אחד בחר את שופטי בג"צ ובדמוקרטיה העם הוא הריבון. שהתעסקו בנושאים משפטיים ולא בנושאים פוליטיים!

  1. אתה כנראה חושב שדמוקרטיה היא שלטון של שודדי ים. ולא היא!! דמוקרטיה ושלטון החוק קשורות קשר אמיץ בניהם. ואגב דמוקרטיה: מדוע דעת הפלשתינאים (שהם עדיין רוב בשטחים) לא תשמע? ותאמר אין אומות העולם קרוים אדם רק אתם קרויים אדם. ובעקבות הרמב"ם ( שככל הנראה היה הומו) גם תשלול בעתיד מהנשים זכות בחירה, ושמאלנים? הס מלהזכיר! גם להם אתה כבר תדאג! עד שתגיע למצב שהמדינה היא יהווה. ומאחר ויהווה מחמת גילו המופלג אינו מסוגל להשמיע את קולו, הרי שהוא מאציל את סמכויותיו לנציגיו עלי אדמות

   (כך לפחות הם טוענים) והרי לך חמאס עכשיו!! חמאס כאן!!!
   "המדינה זה אני" לא חוק ולא בטטה! רק אני!
   לכל זה אין עם דמוקרטיה ולו כלום.
   לעניין בחירתם של שופטי בג"ץ: נכון, אתה לא בחרת אותם, אבל הועדה למינוי שופטים שבה נציגי הכנסת דוקא כן בחרה אותם. (דוקא הימניים סיעו למינויו של הנשיא הנוכחי).
   אתה מציע לשופטים לעסוק בנושאים משפטיים: האם זכויות הקניין שלי שלך ושל הפלשתינאים אינם נושאים משפטיים? להזכירך: היטלר נבחר באורח דמוקרטי. השלטון שהקים היה מדינת חוק במובן הפורמלי ( את כל הזוועות בצעו שם ע"פ סעיף, סעיף, קטן, ופסקא. אלא מאי? במובן המטריאלי לא היה לזה קשר עם מדינת חוק. שם רמסו את זכויות האדם ברגל גסה.
   אז מר "אופיר" יפה שאתה מגיב בטוקבקים, אבל כדאי שתרכוש קצת השכלה לפני שתקיש על המקלדת, לבל תזהם את צגיהם של קוראי ה"ארץ".

 16. 83
  התושבים הגיעו כדת. לא כדין.
 17. 82
  מביאים שמאי שיעריך שאת שווי השטח, מפקעים אותו ומפצים את בעל הקרקע בתשלום פי 10 משווי הקרקע...מי יטען אחרי זה שהיה פה גזל?
 18. 81
  המדינה מפקיעה אדמות פרטיות של יהודים

  האם בג"צ פוצה פה? אז יכול להיות שבנו אל אדמות פלשתינאיות פרטיות. ואללה? אז מה? אז עכשיו נפנה את כל המדינה. דרך אגב, כל רמת אביב בנויה על אדמות ערביות פרטיות. אז מה יהיה? בואו נחזור מאה שנים אחורה? השתגעתם?

  יש לי שאלה - האם הפלשתינאים שילמו שקל אחד עבור כל רצח או הרג של יהודים. מישהו מהמשפחות קיבל פיצוי מהרשות הפלשתינאים או מהרוצחים עצמם. ודאי שלא. אז למה היהודים צריכים לפצות ערבים?

  ביום שהם ישלמו לנו עבור כל הנזקים שהם גרמו לנו - אין לי בעיה לפצות אותם על האדמות שלקחנו מהם. מידה כנגד מידה.

 19. 80
  מדינה מעבדת עצמה לדעת בסיוע פרקליטות המדינה. כוחות ההצלה מתבקשים לא לתת סיוע למנובלים.
 20. 79
  ואף על פי כן יש להרוס ולהמשיך להרוס עד אחרון הבתים בהתנחלויות הבלתי חוקיות, כדי להשיב סדר עולמי על כנו.
 21. 78
  אין דין ואין דיין

  בקיצור, הממשלה מודיעה רשמית: אין דין ואין דיין.
  למתנחלים מותר הכול. הם ואפסם עוד.

 22. 77
  יפה ממשלת הליכוד- חרדים- ימניים חושפת את פרצופה

  מי שמצביע לליכוד מצביע למדינה פשיסטית. תעשו את השיקול שלכם

 23. 76
  מת שלטון החוק. יחי שלטון השמוק.
 24. 75
  הימין הנאו-ליברלי הקפילטיסטי כרת את הענף שעליו הוא ישב כשחוקק את חוק יסוד הקניין

  המליארדרים שחששו לרכושם ועושי דברם בממשלה הביאו לחוק שמביא את ערך הרכוש והחומרנות לראש דרגת הערכים של מדינת ישראל כשהפכו את הנושא לחוק יסוד. לאורו של חוק יסוד זה קופחו עשרות אלפים במדינת ישראל. עכשיו לאורו של חוק יסוד זה הולך אותו ימין עצמו לאבד את האדמות שגנב מבעלי קניין בעלי לאום אחר.

 25. 74
  אם ממשלת ישראל רוצה בהסדרת היישוב, עליה לספח את השטח תחילה.
 26. 73
  שכונת האולפנא

  רמיסת החוק. אין לזה אף לא ביטוי אחר: רמיסת החוק. המדינה, הריבון, רומסת חוק אוניברסאלי משיקולים פוליטיים בתואנת-שוא כי יש לראות את התמונה הכוללת. התמונה הכוללת היא רמיסת החוק. יש לקרוא למשטרה ולהגיש תלונה על כך. יש לזעוק חמס, חמס וגזילה לאור היום.
  די, די כבר!!

 27. 72
  תתעוררי מדינה זה הכל תגובה לבתים שהרסנו למחבלים והשמאול מתנקם

  השמאול שמסתובב בשטחים הם אלה שגורמים להריסות ביודעם שבית המשפט יהיה איתם. אסור שבית משפט ינהל את עניני המדינה.

 28. 71
  מזמן כבר לא שמים על אזרחים שומרי חוק - מה ההשלכות של בריונות מדינית וצבאית עושה להם...
 29. 70
  הייתי רוצה % שיכניסו את זה שאישר את הבניה לכלא ומרכושו יפצו
 30. 69
  בני ***** כל התנחלים גנבים אינם נמנים על חבר בני האדם! מגעילים! גזלו אדמה פרטית מבעליה ובנו בתים! מי יתן והבתים הללו יהרסו כשהם בתוכן ו! והמדינה עוד נותנת להם גיבוי ומגנה על הגניבות שלהם! אין בושה במדינה הזאת! פושעים!!!
 31. 68
  מעניין מה יגיד ימני אם אני אפלוש למגרש שלו ואבנה שם וילה פורחת. מעניין אם הימני יגיד "בכל העולם לא הורסים בתים פורחים".
 32. 67
  הבעיה העיקרית היא השינוי בעמדת המדינה בנושא

  לו המדינההייתה מנסה להתנגד להחלטת בג"ץ מלפני שנה , הייתה מערערת על ההחלטה. לא הייתה מקבלת את הצעת ההחלטה לפני פסק הדין.
  אפשר היה לשנות את ההחלטה.
  אך עקב התנהגות המדינה לפני שנה.ההתנהגות שלה היום מהווה זלזול בוטה
  בשלטון החוק.
  כל דאלים גבר.

 33. 66
  איך עו״ד ספרד חיי בלי כדורים נגד בחילה
 34. 65
  ומה עם המשפטנים שמכשירים את השרץ הזה?

  מדוע הם לא מודיעים שאינם יכולים להגן על העמדה הזאת?

  הם אשמים לא פחות!

  1. כי הם דואגים למשרות שלהם, מה לא ברור?
  2. מה אתה חושב שהמשפטנים האלה הם נציגי המוסר והצדק או החוק, אז אתה טועה הם מכשירים את השרץ לפי השקפת עולמם הפוליטית.
 35. 64
  With apologies to G. Stein, A thief is a thief is a thief - keep on stealing then be surprised when the world condems us.
 36. 63
  "לקרוא ולא להאמין"

  כתבה השופטת נאור לפני כמה ימים בהקשר אחר; אך גם כאן, קשה להאמין: לא חלפו שבועות ספורים מיום שהבגץ פסק - פה אחד - שהרעיון הנפשע לפיו ניתן לפתוח פסק דין בנוגע להתנחלות לאחר שהממשלה הודיעה לבית המשפט שהעניין גמור הוא רעיון עוועים, חוזרת הממשלה בדיוק על אותה טענה, והפעם בנוגע להתנחלות אחרת. דומה בעיני שהממשלה מקיימת את עקרון "מיהו מטומטם": אדם החוזר שוב ושוב על אותה פעולה (למשל דופק את הראש בקיר) אך מצפה לתגובה שונה מן העולם (למשל שהקיר יזוז). אני מקווה שהנשיא הנוכחי ישכיל להעמיד את הממשלה על מקומה, אפילו לאחר שמונה בלחץ השרים עצמם...

 37. 62
  מלחמה על שלטון החוק?או שלטון השמאל?

  סשרום הארץ,מ/שתלטים הבדואים על אדמות מדינה,בונים היכן שהם
  רוצים ועושים חוכא וטלולה מהחק.איש לא עוקף את החוק.ואם יש נסיון
  כזה,הם מתארגנים נן הסתם בעזרת אנשי שמאל,מביאים מאות ויותר
  אנשים למקום האכיפה,,מפגינים,מאיימים,מתפרעים.וההריסה נדחית
  ואם כבר יש הריסה,כבר באותו ערב,מתארגנים אנשים רבים ובונים
  מחדש.להם מותר? איפוא מחאת שומרי הסף? אתם אנשי שמאל
  צבועים ודו פרצופיים.כשנוח לכם,יאללה להרוס ליהודים.אבל כשלא
  נוח,יאללה עזבו את הבדואים.בושה וחרפה.

 38. 61
  הממשלה מעודדת אנשים לעבור על החוק. ביזיון של מערכת החוק בישראל
 39. 60
  התמונה הכללית היא שמדינת ישראל מדינת אפרטהייד!!! חוק הוא לערבים בלבד, יהודים (עם כיפה כמובן) מקבלים אדמות חינם!! בהצלחה לבג"ץ שיקבע שציונות היא גזענות. לתפארת מדינת ישראל
 40. 59
  ייקוב
 41. 58
  מי שדורש החרבת שכונות שלמות של יהודים הוא פיגוע מרצח .החוק אינו איתו.

  גם בישראל ובכל העולם, גם אם נפלה שגיאה של מדידות או שגיאה תיכנונית, או טעות אחרת, ונבנו בתים על אדמות פרטיות , לוקחים שמאי אוביקטיבי ומשלמים לבעלי הקרקע כפי השמאות. ובתנאי- שיוכיחו בעלות אמיתי על הקרקע. כאן אין בעלים. מי שתובע הם שלום-סליחה, מלחמה- עכשיו ועוד הוזים אחרים שלא איתרו בעלים, שלא משכנעים ערבים להיות בעלים.
  לא צריך חוק. צריך שכל ישר. אין גוזרים גזירה על ציבור שאינו יכול לעמוד בה, ישלמו לערבים וישארו הבתים. ואם אין בעלים, יפקידו את הכסף בנאמנות, וכשיבואו הבעלים ויוכיחו, ישלמו להם.כל היתר היא רשעות לשמה, התנכלות אנטי יהודית בלבד.

 42. 57
  מי שלא מכבד רכוש פרטי אינו יהודי.

  לא תגנוב, ולא תחמוד הם חוקים המבדילים יהודי, ואת כל המאמינים בתורת משה,
  מחברות אחרות ובעיקר משודדים ופיראטים למינהם.
  נקווה שבגץ יעצור את הממשלה.
  ובאשר ל9000 היחידות שנבנו שלא כחוק. פשוט להזיז.לא חסרות ביהודה ושומרון אדמות מדינה.

 43. 56
  האם כל הצדקנים מסכימים לפינוי בדואים שבתיהם נמצאים על קרקע לא להם ?
 44. 55
  מתנחלים שימו לב! הנכם קלפי מיקוח של פוליטיקאים מימין להסדר מדיני מחויב מציאות

  המדינה לא תהפוך לדו-לאומית ואין דרך "להיפטר" משכניכם הפלסטינים אותם גזלתם בחסות המדינה. בינינו, זה הרי רק עניין של זמן עד שעם ישראל קשה-העורף ייאלץ, כהרגלו, להכיר במציאות ולתת אור ירוק להסדר קבע עם הפלסטינים. לפיכך, דבקות המתנחלים בקרקע משולה לאותו אדם שמחכה שיפטרו אותו כדי לקבל פיצויים בגין עבודתו. על בג"צ לקבוע "הסדר פיטורין ידידותי" שבצדו פיצויים לתושבים, שהונו בידי לבם ובידי המדינה לדבר עברה, ולהשיב את המפוטרים לגבולות ישראל הלגיטימיים. בגבולות המדינה יצטרכו המפוטרים להתמודד עם השוק החופשי, כמונו אזרחי המדינה השווים בפני החוק, ואנו נדאג לשלב אותם במעגלי המחאה החברתית, כנדרש!

 45. 54
  זה בסדר שהשמאל ממשיך לנבוח...

  וזה בסדר גם שהשיירה עוברת.
  מה ענין פגיעה בשלטון החוק?
  הרי הממשלה הזו נבחרה ע"י רוב העם השייך לצד הימני של הפוליטיקה הישראלית.
  מה ענין הפגיעה בדמוקרטיה?
  הרי ההיפך הוא הנכון
  ההליך הינו הליך דמורטי אמיתי,ההליך והנביחות של עו"ד ספרד וחבריו מהשמאל הוא הוא הליך אנטי דמוקרטי.
  מי בכלל בחר בהם?
  האם אנו חוזים שוב ב"לשלטון בחרתנו" של השמאל?
  למה להסתתר אחרי כל מיני מנטרות חלולות?
  דבר נוסף
  האם הקרקע המדוברת ,שייכת לפלשתיני?
  הרי איש עדיין לא הוכיח בעלות מוחלטת עליה
  כל מי שמבין מה זה "רישום ראשון" יודע שאין לקרקע הזו שום בעלים מוכחים אמיתיים.
  שבת שלום!

 46. 53
  ממתי "חוק" הוא חזות הכל ? מה עם היגיון , סבירות , צדק ורחמנות על הגרים שם ?

  לחוק יש מטרות מאוד ברורות : קודם כל לעשות צדק , אח"כ לדאוג לסדר ציבורי , ואח"כ לחנך את הפועלים נגדו כך שלא ישתלם להם לפעול כך.

  אבל הפעלת כל חוק חייבת להיות מלווה בהיגיון מחד ולב אנושי מאידך : הרי האנשים הטובים שגרים שם נשלחו על ידי המדינה , ואי אפשר לשחק בהם כאילו היו צעצועים. אין כאן צדק אלא עוול אנושי אמיתי , לעומת איזשהו עוול כלכלי שנגרם לבעלי הקרקע , עוול שאפשר בקלות לתקן על ידי הקצאת אדמה אחרת או תשלום.

  אם מגיע למאן דהוא זכויות על הקרקע צריך לתת לו פיצוי ראוי , ואם בגלל המאבק הלאומי על ארץ ( שהוא כנראה המניע האמיתי לכל הסיפור הזה ) ימנע ממנו לקבל פשרות - לכפות אחת בדיוק כמו שעושים בארץ למי שהפקיעו לו אדמה לטובת
  הציבור.

  "זה החוק" אינו תירוץ ליצירת עוולות ואי צדק - אנחנו מכירים הרבה חברות שדנו דין תורה ללא לב ונשמה , והתוצאות היו מפלצתיות.

 47. 52
  האם אפשר לאסור את ראש הממשלה על אי קיום צו בית המשפט ? וכל אחד אחר המפר צו בית משפט יכול לאאסר ? יש חוק אחד לכולם ? מה עוד מותר לראש ממשלה שאסור לאחרים ? יש צוים אחרים שהוא יכול להתעלם מהם ? גם השרים כך ? ןפקידים בכירים ? ועשירים ? האם חוק אחד לכולם ?
 48. 51
  טם פסק דין בית המשפט לא יקויים מה ילמדו מזה שודדי קרקעות בפוטנציה ? מה ילמש מזה כל פושע ? שאין שלטון חוק בישראל ? שהחלטות בית המשפט במדינה חסרות ערך וניתן להתעלם מהם ?
 49. 50
  שכונת האולפנה

  אין גבול לציניות. קודם התירוץ לכל דבר היה המצב הבטחוני, היום נולד יצור חדש: ראיה חברתית כוללת, השפעה על המרקם החברתי וכו'. (למה ראשי המדינה לא נותנים דעתם על נושאים אלה במדינת ישראל עצמה?) מדוע לא הציעה הממשלה לפצות את בעלי הקרקע הפלסטינית הפרטית והתעלמה מגניבת הקרקעות? לזה קןראים בשפת המקורות " הרצחת וגם ירשת?"

 50. 49
  רשימת הנתבעים בבית הדין הבינלאומי בהאג עלולה עכשיו לכלול את שרי ממשלת ישראל
 51. 48
  בג"ץ = בטלנים, גברתנים , וצלבנים.מי הם בכלל הציבור בחר ממשלה שתחליט ולא שופטים שיחליטו החלטות כאלו
 52. 47
  שכונה פורחת, מאיפה הכסף?
 53. 46
  שכונה פורחת על אדמה גזולה
 54. 45
  תמונה כוללת

  התמונה הכוללת היא גנבה גנבה גנבה בשם ממשול וככה נחסל עצמנו,

 55. 44
  זיכרו היטב!היום מתחיל,לאט ובביטחה,עידן האנרכיה.ותוך זמן לא רב אנחנו נגלוש למישטר דיקטטורי.חד וחלק!והדרך לפירוק המדינה מובטחת.אלא אם הרוב השפוי יקום ויעשה מעשה.מיעוט מיכם יגיבו,שהכותב ירד מהפסים.אבל רובכם תסכימו איתי,באופן גורף.הגיע הזמן שנבין שבאף מדינה שפויה ,מיעוט קטן קנאי ומטורף,לא מוביל באף את רוב העם.המתנחלים,ומפעל ההתנחלות ביכלל מהווים סכנה לעתיד המדינה.שלא לדבר על הנזק הכלכלי האדיר שניגרם למדינה.אז אל תגידו לא ידענו.
 56. 43
  בעד גרעין איראני. לעזור לישראל לשמור חוק.
 57. 42
  המשפט של טיילור נגמר עכשיו מחכים לממשלת ישראל
 58. 41
  כאשר המדינה מפרה את שלטון החוק יכולים גם האזרחים לעשות כן. זו התחלת הסוף של מדינת ישראל כמדינת חוק. מי יתן ושרי הממשלה יתבעו לדין בהאג כפושעי מלחמה!
 59. 40
  כמה עצוב ומבזה!

  רב ההתנחלות מראשיתה נעשתה ב"קריצת עין" בין המתנחלים לממשלות השונות.

  אין פה הכרזה אלא המשך התנהלות קלוקלת ובעייתית שבה שותפים תוך ידיעה ברורה הן המתנחלים והן הממשלות.

  מתנחלי שכונת אולפנה קיבלו צווי הפסקת בניה והריסה למכביר במהלך 10 השנים שבהן השכונה נבנתה

  אם שואלים אותי מה הלקח? אצטט מהמקורות

  בימים האלו אין מלך בישראל, איש הישר בעיניו יעשה! כמה עצוב ומבזה!

 60. 39
  זה תמיד מציב את המתנחלים במרכז העולם, אין כלום, אן מדינה מחוץ לשטחים הכבושים, אין מליוני אזרחים הנלחמים יום יום עם המצב הכלכלי הקשה בישראל, אין כלום. רק מתנחלים ורק עליהם צריך לרחם, להשגיח, להקל ולהגן. מה איתנו?
 61. 38
  במה שונה מדינת ישראל היום משלטון פרעה? והם היא תיענש בדומה לו?
 62. 37
  ההשלכות אכן קשות: מדינה בה איש הישר בעיניו יעשה.
 63. 36
  קשה להבין את תגובת סילבן

  מעט הזוי כאשר הוא מצוטט כאומר כדת וכדין זאת בזמן שזה בברור לא כדין... אההה.. רצה לומר כדת. עכשיו הבנו. שבת שלום

 64. 35
  יישוב מטופח שהמאמץ היחיד שעשו תושביו הוא להכניס את המפתחות שקבלו חינם לחור המנעול של הבית שניתן להם במתנה. והפראיירים שאין להם כסף לשכירות משלמים.
 65. 34
  הגזלת וגם ירשת ???

  פשוט לא להאמין !
  ממשלה בעלת רמה מוסרים של שודדי ים !!!

 66. 33
  האם, לפי המשפט הבינלאומי, ההתנחלויות חוקיות? התשובה חיובית מאוד. כנסו.

  לדעת משפטנים רבים, כדוגמת פרופ' ג'וליוס סטון‏‏‏[27], המשפטן פרופ' יוג'ין רוסטוב, לשעבר סגן מזכיר המדינה של ארצות הברית וממנסחי החלטה 242‏‏‏[28], המשפטן דאגלס פיית', בכיר לשעבר בממשל האמריקני, פרופ' יהודה בלום, לשעבר שגריר ישראל באו"ם, ‏פרופ' טליה איינהורן ממרכז אריאל למחקרי מדיניות‏[29], פרופ' אליאב שוחטמן דיקן מכללת "שערי משפט"[30], ואף נשיא בית המשפט העליון לשעבר, השופט שמעון אגרנט‏‏[31], יש לשלול את הראייה של יהודה ושומרון כשטח כבוש ואף לראות בישראל את בעלת הזכויות החזקות ביותר בשטחים אלה: יותר מירדן, שסיפחה את הגדה המערבית אחרי 1948 (סיפוח שלא הוכר על ידי הקהילה הבינלאומית), ויותר מהפלסטינים, שמעולם לא הייתה להם ריבונות שם.
  התומכים בהתנחלויות מבססים את חוקיותן מבחינת המשפט הבינלאומי על ההכרה הבינלאומית בזכותם של היהודים להקים בית לאומי בארץ ישראל. בועידת סן רמו (1920) החליטו 52 מדינות חבר הלאומים להפקיד בידי בריטניה את המנדט להקמת בית לאומי יהודי בארץ ישראל, בהתאם להצהרת בלפור. מאוחר יותר הצטרפה אליהם גם ארצות הברית שלא הייתה אז חברה בארגון. כתב המנדט הבריטי קבע כי "שום שטח ארצישראלי לא יינתן בצמיתות או בחכירה לממשלתה של מעצמה זרה כלשהי ולא יושם באיזה אופן שהוא תחת שלטונה" בנוסף, קבע כתב המנדט כי ממשלת ארץ ישראל תעודד "התיישבות צפופה של יהודים על הקרקע".‏[32] לדברי המצדדים בגישה זאת, זכויות אלו נשארו בתוקף גם לאחר סיום המנדט הבריטי והקמת ארגון האו"ם במקום חבר הלאומים, וזאת על סמך סעיף 80 באמנת האו"ם המעגן את כל ההסכמים והחוקים הבינלאומיים הקודמים. לדבריהם, גם תוכנית החלוקה מ-1947 אין בכוחה לבטל זכויות אלו, כיון שהיא נדחתה על ידי העולם הערבי. דאגלס פיית' אף טען כי "אם ליהודים אין עתה שום זכויות חוקיות מוכרות בתביעתם ליהודה ושומרון כחלק ממדינתם, כי אז אין להם זכויות כאלה בשום מקום בארץ ישראל".‏ מתוך ויקיפדיה, ערך התנחלויות.

 67. 32
  עתה נותר לראות עד כמה מוכן הבג"צ ש"יסמרטטו" אותו
 68. 31
  אנחנו בעד הסרת ממשלת הרשע של ביבי מהשלטון, יחד עם סיום הכיבוש, הסדרת גבולות למדינת ישראל וביסוס חוקה שתאפשר הפרדת דת ממדינה. או אז- יש לנו עתיד. אחרת=הלך עלינו בחסות ליברמן השובה של ביבי, בחסות משטר ליליפוטין המושחת, אימא רוסיה, על דמוקרטיה שהם לא בנו, אבל הם הורסים.
 69. 30
  הימין רוצה: גזל בחסות החוק. שוד בחסות החוק.
 70. 29
  סוף הדמוקרטיה
 71. 28
  לא צידקת הפלסטינים, רווחתם או אפילו שלטון החוק מעניינים את התקשורת (רק התקשורת,מפני שהשמאל הוא מיעוט זניח) אלא השנאה לימין בכלל ולמתנחלים בפרט,היא שממריצה אותם לחזור שוב על האופוריה של מראות ההרס והבכי שלאחר ההתנתקות...
  1. What a pleasure

   Ahhh....

  2. אתה צודק - אני שונא את הימין עובדי האלילים! השטחים הכבושים זה הסוף שלנו!
  3. הימין הישראלי, בלי קצת התקרבנות ופרנויה, לא יכול להתחיל את היום

   ומי אם לא המתנחלים - אלופי העולם בגלגולי עיניים - הם שהביאו את הפוזה הזו לכדי שלמות.
   ולעניין, דקל: לא שונאים אותכם; מתביישים בכם.
   ועוד: בניגוד למתלהמי הימין, אני לא מצפה ש"תלך לסוריה." אני לא חושב שהמתנחלים הם ערב רב (על כל המשמעויות המבהילות של המושג הזה). ואני אפילו לא צוהל שמפרקים את המאחזים שלכם, לעיתים רחוקות, רחוקות מדי. הדבר הכי נורא שאני, כסמולני עוכר ישראל, מאחל למתנחלים זה שישובו לארץ ויזדקנו בכיף בתוך הקו הירוק. אני אפילו מוכן לשלם מכיסי כדי לקלוט את האוכלוסיה השבה.
   שטני, אני יודע.

 72. 27
  חוצפה זה לא מילה מספיק חזקה
 73. 26
  העצוב הוא שבעזרת "שלטון החוק" לפי ראות עיניכם זוהי שיטה לחיסול מפעל ההתיישבות ובעתיד חיסולה של מדינת ישראל , אתם כמו "ערביי" ישראל משתמשים באמצעים דמוקרטיים למגר את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון.
  1. מאחל לך שמתנחל יתיישב על ביתך ויגרש אותך מרכושך
  2. אתה רק לא הסברת למה הדמוקרטיה עלולה להיהרס בשל הרס מבנים לא חוקיים שהקימו מספר משיחים פונדמטליסטים. נהפוך הוא: יהיה בכל משום חיזוק הדמוקרטיה, שכן דמוקרטיה קשורה קשר אמיץ עם שלטון חוק. לא ברור לי מה "דמוקרטי" בלנשל אנשים מאדמתם רק כדי להביא את המשיח במהירה בימינו. ואגב: האם אתה בטוח שהמשיח לא יצא כבר מזמן לפנסיה?
  3. יש לי חדשות בשבילך, אנחנו מתרחקים ממדינה דמוקרטית יותר ויותר ככל שממשלה זו תאריך ימים.
 74. 25
  הכי חשוב ש"המדינה" ז"א ביבי והקואליציה מסירים את המסיכות

  הם כבר לא מעמידים פנים של מדינה דמוקרטית, שומרת חוק וכו. הם פשוט מודיעים כבל עם ועולם, תשכחו מזה, אנחנו מדינה כובשת, תשכון לבדד בין אומות העולם ואנחנו אפילו לא מתחזים יותר. אז תודה רבה רבה ל"מדינה" על הסרת המסיכות

 75. 24
  בריונות וגזל בחסות הממשלה

  אני מתבייש להיות אזרח מדינת ישראל

  1. עם ישראל חי..

   בית ראשון החזיק 70 שנה עד שחרב. בית שני שרד 70 שנה.
   אתמול 'חגגנו' 64.
   העם היהודי חוגג את מרד בר כוכבא. זה פחות או יותר כמו לתפוס שטח של 5 ביניינים כיום.. מה המרד הזה הוליד, זה כבר ממש לא חשוב.
   אם יש משהו שאוהב לחזור על עצמו זו ההיסטוריה.

 76. 23
  הערה אחת לעניין

  אם זו הצהרתה הפומבית והמשפטית הממשלה "התמונה הכוללת " בבקשה ללהתנגד להחלטת בג"ץ היא מצהירה קבל עולם כי אינה מכירה בפינוי התנחלויות (ומה שבצידן) במסגרת הסדר שלום. וקבל עם היא מעמידה עצמה (הרשות המבצעת) והרשות השופטת כדימוקרטיה עילגת. ישראל בת 64 ולאן פניה?..

 77. 22
  שאלה לשמאלנים ולבג"ץ

  ומה עם תפיסת קרקעות ע"י בדואים בנגב ובניה בילתי חוקית של הערבים בגליל ובירושלים? אם הם הרגילו את כולם שזה המצב אז זה בסדר?

  1. גם לא בסדר

   אבל קודם כל שהמדינה והחזקים בה יפעלו על-פי חוק, זו לא חכמה להשליט חוק רק על חלשים (ורק כשבא, ורק כשמתאים וכו' וכו'). חוק הוא חוק והמדינה צריכה להיות הראשונה - ולא האחרונה - לעמוד בו.

  2. מי שעושה צחוק משלטון החוק זה אתה. המסקנה מדבריך: גנב שיטען בבית המשפט "גם ההוא גנב" יצא זכאי.
  3. הורסים גם להם, מה קשור?

   אצל הבדואים גם הורסים בנייה ששם מלפני קום המדינה

  4. הטיעון שאנחנו לא הכי גרועים, ולמה מחפשים דוקא אותנו. כמו הילד שלי בן ה6. כשהביבי כל כך מתגאה שאנחנו הדמוקרטיה היחידה במזה"ת. דמוקרטיה = שלטון חוק. והתמימות הבלתי נסבלת שלכם. באמת השוואה מבריקה. תמשיך לקרוא את הדמגוגון ישראל היום. נתראה בגלגול הבא של העם היהודי
 78. 21
  זה מה שקורה כשבית המשפט נכנס לסוגיות מדיניות ופוליטיות

  רק תמים או שוטה יגלגל עיניים ויגיד שמדובר בסך הכל במקרה של השתלטות על רכוש פרטי ומתן סעד על ידי בית המשפט. רק להזכירכם, עדיין לא נמצא שום תיעוד לזה שיש בעלים ערביים לקרקעות האלה.
  מה שיש זה נסיון לפעול באמצעות בתי המשפט על מנת להגיע לתוצאות פוליטיות.
  יש לקוות שבית המשפט יתעשת, ויפסיק את מעורבתו בנושא. זה רק פוגע בו.

  ולא, אני לא מצפה מבית המשפט לעצום עינים מעושק. אני מצפה ממנו לנהוג ביושר ולפי סדרי הדין, ולשלוח עתירות שטוענות על גזל מקרקעין לערכאה שבוחנת ראיות.

  1. אם אני יבנה בית בשטח שלא שלי, אף אחד לא יבקש ממישהו אחר להוכיח שזה שלו, יעיפו אותי משם כבר בתחילת הבנייה, מה שהוכח בבית המשפט הוא שמסמכי המתנחלים מזויפים, כלומר השטח אינו שלהם. אבל אני חילוני בגבולות הקו הירוק אז אתה יודע...
  2. לא נכנסו לזה כי המדינה מלכתחילה הודתה בכך...
  3. מדהים איך האמת חומקת מן העין הימנית.

   בבקשת המדינה נכתב על הבנייה בבית אל כי "בבדיקה של המנהל האזרחי עולה כי חלקים מן היישוב בית אל נבנו במהלך השנים שלא כדין, בשטח שרובו ככולו הינו על קרקעות פלסטיניות פרטיות.
   זאת הפיסקה השלישית בכתבה זו.
   אבל מרוב רעל כבר אי אפשר לראות כלום הא? כי אם נניח איזה טורקי יבזוז שטח של יהודי שחי בטורקיה, אז זאת בטח אנטישמיות לא?

 79. 20
  בניית השכונה על קרקע פלסטינית. לא קשורה כלל למצב השכונה.

  מה הקשר בין זה שהמדינה השקיעה כסף רב בשכונה. שכונה זו נבנתה על קרקע פלסטינית.
  בג"ץ פסק לפני שנה שיש לפנות השכונה.
  אך מדינת ישראל משתינה על בג"ץ.אין שלטון חוק בישראל יש רק עריצות ממשלתית. מה יעשו אותם אזרחים כאשר המדינה תפנה כלפיהם ותפגע בזכויות היסוד שלהם. האם גם אז הם יזלזלו במוסד זה?

  1. ימין=מקופחים מקפחים לשאלתך רונן. מקופחים שעלו לשלטון והשתן בראשם, גוזלים אדמות לאור יום, מחרבנים על החוק ואנחנו- שומרי החוק, משלמי המיסים, בגבולות הקו הירוק- הפרות החולבות של ביבי והמתנחבלים, כמו עם החרדים והטייקונים. זו האמת. ואם לנו חשוב החוק, עלינו לדרוש שלום, ומי שלא יכול להביא אותו, שילך הביתה. לא נשלם יותר בדם שווא. גם לא את מחיר סוחרי הנדל"ן בשטחים, רובם אפסים שלא היו מגיעים בחייהם לכלום, בדיוק כמו נבחריהם בשלטון. בשטחים, הם יכלו לקבל בית בחינם. ואח"כ הם ייללו אכלו לי שתו לי, כי זה טבעם של חזירים.
 80. 19
  זהו. חגיגות סוף המדינה החלו.
  1. חגיגת סוף מדינת-השמאל ההזוי
 81. 18
  ממשלת הליכוד ממשיכת הדרך של כל ממשלות העבודה ומפאי
  1. זוכרים? ההתנחלות הראשונה בסבסטיה מעשה ידיהם של רבין ופרס!

   הם אלה שהתחילו את הדרדור שלנו לתהומות שבהם אנחנו כעת. כל פעם שאני שומע את פרס הצדקן מברבר אני לא יכול לשכוח את זה. מורשת רבין כוללת גם את החולשה הזו - הכניעה הראשונה לימין הקיצוני עובד האלילים.

 82. 17
  מזה אני לומד שלדעת הממשלה באופן רשמי פסקי-דין הם בגדר המלצה.

  תודה על הדוגמא האישית. עכשיו אני מרגיש יציב ובטוח.

 83. 16
  ובכן, הכל מודים שכמות ענקית של מבנים בהתנחלויות הוקמו על קרקע גנובה. בית אל אינה ביתו של אלהים חיים אלא ביתו של אליל הגנבים. הגניבה של אדמות פרטיות היא לוז הכיבוש, שמשעו גניבת ארץ-מולדת מעם הארץ.
 84. 15
  אין להרוס שכונות וישובים כל שהם באשר הם שכן הדבר מחריב קהילות וגזרה אחת ליהודים ולכל האחרים וצריך לפצות את בעלי הקרקע ולאפשר להם להתגורר בסמוך וכפי שיחפצו מתוך בחירה חופשית ודי לציונות החמדנית
  1. מאחל לך שמתנחל יתיישב בביתך ויגרש אותך משם
 85. 14
  ביום עצמאות הנפתי דגל שחור לכבוד מדינת ישראל ז"ל שנרצחה על ידי הימנים.
 86. 13
  ישראל היא לא מדינת אפרטהייד ישראל היא לא מדינת אפרטהייד.
  1. היא בכלל לא מדינה משום סוג. מדובר במאפיה המתחזה למדינה.
 87. 12
  הממשלה מרמה את מערכתץ המשפט והחוקים שהיא אמורה לבגן עליהם. פשיזם הורס מדינה מבפנים.
 88. 11
  בג"ץ והמדינה

  מצב טיפוסי.

 89. 10
  המדינה מודיעה בהכנעה שמעולם לא התכוונה לקיים את החוק.

  כל אדם שמחזיק קרקע או נכס במרכז הארץ בתחומי הקו הירוק עלול למצוא יום אחד מתנחל על הנכס.

 90. 9
  חוכמה גדולה. המדינה מצפה שבג"צ יוריד אותה מהעץ. למה שבג"צ יעשה את זה?
 91. 8
  צריך לנהוג בסובלנות גם עם המיישבים
  1. ל-אמת, הם לא "מיישבים" ולא "מתיישבים" הם "מתנחלים", גוזלי אדמות פרטיות, שמצפצפים על חוקי המדינה. די למכבסות המילים שמטרתן להלבין פשעים. למה צריך לגלות סובלנות כלפיהם? בשם מה?
 92. 7
  בקיצור תשובת המדינה היא "קיום שלטון חוק מינמלי ודמוקרטיה בסיסית זה מעבר לכוחותינו - הציבור לא יעמוד בזה"

  - המדינה מודה רשמית בעצם שחלק ניכר ממפעל ההתנחלויות בשטחים הפלשתיניים הכבושים מקורו במדיניות גזל, שוד וגניבה רשמיים, בשם אלוהים ובשם המשיח. אבל - אסור לשכוח - אנחנו הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון.

  1. מאותה סיבה בג"צ לאמתיר כניסת יהודים להר הבית

   כדי לא להרגיז את הערבים
   אז ל]פעמים גם אסור להרגיז יהודים

 93. 6
  אסטרטגיית תג מחיר עובדת על הממשלה. יש להרחיבה גם לתחומי הקו הירוק וגם לנושאים אחרים
 94. 5
  סילבן צודק. גם בסוציאל-דמוקרטיה שלי לא זורקים אנשים מבתיהם. יש להתחשב בכל ההיבטים הסוציאל-דמוקרטיים של הענין הרגיש הזה.
 95. 4
  הערך העליון של המדינה הוא ריבוי ההתנחלויות והנצחת הכיבוש. לשם כך תהרוס היא גם את עקרונות השלטון הדמוקראטי. המערכת המשפטית משתפת פעולה עם השלטון בהרס זה
  1. אוי, נפתלי, נפתלי

   להוריך לא הפריע לגור שנים, בבית נטוש ליד גשר פז. כן, נטוש מערבים. עד שאספו מספיק כדי לעבור לקרית אליהו. שגם היא נבנתה על אדמה כבושה. שהרי כל חיפה היתה ערבית. ואני עדיין זוכר אותך כנפתלי "אורנר", לא נפתלי חושך. כנראה שלאה צמל עיוותנ את נפשך.
   וכן, האינטרב העליון של המדינה הוא ריבוי ישובים ושיבת ציון. ואם הברירה היא בין "כיבוש" לבין שחיטה ע"י חבריך הערבים, אני מעדיף "כיבוש".

  2. אכן הגיון מופלא

   בהתחלה מנשלים ,גוזלים וכובשים ואז כאשר המנושל נעמד על רגליו ומשיב מלחמה, במכבסת המילים ושטיפת המוח היא הופכת ל"שחיטה". נו ואם שחיטה...אז עדיף כבוש, ממש סוקרטס. אפשר להחיל הגיון זה גם על הצדקת כל פשע ומעשה נבלה. ואף יתרה מכך: אם וכאשר מופיע "השוטר", כלומר דעת הקהל העולמית, שאינה סובלת פשעים בי"ל, ניתן תמיד לכנותו "אנטישמי" ולנפנף בזוועות השואה כמו באיזה מנגל לאומי.

 96. 3
  ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה

  על מותו של שלטון החוק.

  1. בתדהמה? אם כבר בנחרצות או באדישות
  2. לאן אתה חושב יצרף הביבי את מות שלטון החוק- ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, או לנפגעי טרור? אצל מנוולי ימין הכל כשר. כל טריפה מכשירים בחסות כיפות סרוחות או מולדובה ביתם
 97. 2
  כל הבנייה בהתנחלויות היא פשע. one man one vote, הלאה האפרטהייד ביהודה ושומרון. חוק אחד לכולם לגר ליתום ולאלמנה לערבי וליהודי
  1. אז שיאכפו את החוק על הערבים גם, מול בתים בודדים שנויים במחלוקת של יהודים, יש עשרות אלפי בתים של ערבים בלתי חוקיים בעליל. דווקא לי מתאים ללכת עם החוק. הגזענות כאן היא נגד יהודים, אפילו באיראן אין גזענות כזאת נגד יהודים.
  2. התנחלות = השתלטות על קרקע שדודה
  3. עבירה גוררת עבירה
 98. 1
  התושבים הגיעו לשם כדת וכדין? כדת אולי, אבל כדין? הלא בדיוק את זה שולל בית המשפט, שאם לא כן, לא היה מורה על הרחקת המבנים. האם סילבן שלום מחבן על בית המשפט? הלא מן הראוי להעמיד את השר שלום לדין על זולות בית המשפט?
  1. באמת לא הגיוני להרוס את השכונה היפה הזאת.

   מה שכן, עליהם לשלם פיצויים גבוהים כמו גם דמי שכירות לבעל השטח. לא? אה... בעל השטח הוא פלסטיני... אז אפשר פשוט לקחת לו אותו... ברור... הכל הגיוני כאן...

   (מדינת אפרטהייד)

  2. איזה קטע. טרוריסטי פלסטיני נעצר בדנמרק בחשד לכוונה לבצע שם פיגוע טרור.
  3. איזה דת? האם הדת שלך תומכת בגזילת אדמתם של אחרים?
  4. תיקון לשוני

   לא "מחבן" - "מחרבן".