דיסקין במתקפה חריפה על נתניהו וברק: "אין לי אמון במשיחים מקיסריה ואקירוב"

ראש השב"כ לשעבר טען שהשניים יוצרים מצג שווא בנושא האיראני וכי אינו סומך עליהם שיובילו מלחמה: ״מחליטים מתוך תחושות משיחיות״. צפו בדברים

ראש השב״כ לשעבר יובל דיסקין תקף היום (שישי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר הביטחון אהוד ברק ואמר כי הם אינם ראויים להנהיג את ישראל. ״הבעיה שלי היא שאין לי אמון בהנהגה הנוכחית שצריכה להוביל אותנו לאירוע בסדר גודל של מלחמה עם איראן או מלחמה אזורית״, אמר דיסקין. ״אני לא מאמין לא בראש הממשלה ולא בשר הביטחון. אני לא מאמין במנהיגות שמקבלת החלטות מתחושות משיחיות״.

דיסקין כינה את ברק ונתניהו ״שני משיחים - האחד מאקירוב או מפרויקט אסותא והשני מרחוב עזה או קיסריה״. הוא הוסיף: ״הם משיחים נראים לכם? תאמינו לי ראיתי אותם מקרוב. הם לא משיחים והם לא אנשים שאני ברמה האישית סומך עליהם שיובילו את ישראל לאירוע בסדר גודל כזה וגם להוציא אותה. אלה לא האנשים שאני הייתי רוצה שיחזיקו את ההגה במהלך כזה״.

עוד אמר דיסקין כי ״מציגים לציבור מצג שווא בנושא האיראני. אומרים לציבור שאם ישראל תפעל לא תהיה לאיראן פצצה גרעינית. זה מצג שווא. הרבה מומחים דווקא אומרים שתקיפה ישראלית תאיץ את מירוץ הגרעין האיראני", אמר.

דבריו של דיסקין (באדיבות יוסי ניישלוס)

דבריו של דיסקין נאמרו במסגרת "פורום מג'די". מדובר ב"פרלמנט" של גמלאים שמתכנס מדי שבוע במסעדת מג'די בכפר סבא. בפורום חברים פוליטיקאים לשעבר, כמו הח"כ לשעבר מטעם מפלגת מרצ וואליד סאדק חאג'-יחיא ובכירים לשעבר במערכת הביטחון, כמו איש השב"כ לשעבר חיים מנור - שהיה מפקדו של דיסקין - שהנחה את המפגש אתמול.

דיסקין אף התייחס לסוגיית ערביי ישראל ואמר כי "ב-10-15 השנים האחרונות מדינת ישראל הופכת להיות יותר ויותר גזענית. כל המחקרים מצביעים על כך. זו גזענות כלפי ערבים וכלפי זרים ואנחנו הופכים גם להיות חברה הרבה יותר כוחנית".

בתגובה לדברים, אמרה שרת התרבות והספורט לימור לבנת, המשמשת כמשקיפה בקבינט המדיני בטחוני, כי ״דבריו של דיסקין אינם חדשים ונאמרו כבר בפורומים המתאימים בהם מתקיימים דיונים ענייניים בביטחונה של ישראל. העיתוי והסגנון שבחר דיסקין לתקוף את ראש הממשלה מעלים חשש כי הוא מונע היום משיקולים זרים ולא ענייניים ובאופן שאינו הולם את מעמדו ותפקידו לשעבר. מצער שהוא מתנער מהאחריות שחלה עליו גם לאחר שסיים את תפקידו , ובוחר לתקוף את ראש הממשלה מסיבה לא ברורה, באופן שעלול להסב נזק למדינת ישראל בקרב דורשי רעתה בזירה הבינלאומית״.

הוא אמר כי רצח פוליטי יכול להתרחש שוב בעתיד. "מי שחושב אם רצח רבין יכול לחזור – כן. יש היום בקרב יהודים קיצוניים לא רק בשטחים אלא גם בתוך הקו הירוק, עשרות כאלה שבהחלט בסיטואציות של פינוי יישובים, כמו התנתקות ביהודה ושומרון, שתהיה הרבה יותר קשה, שמוכנים להשתמש בנשק חם נגד אחיהם היהודים במצב כזה. כשהסיטואציה תהיה אמיתית המספר הזה יעבור את העשרות".

גם ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, הביע פעמים רבות מאז פרש מתפקידו הסתייגות מהתקפה ישראלית על מתקני הגרעין של איראן. בשנה שעברה, בהופעתו הפומבית הראשונה מאז הפך לאזרח, אמר דגן כי פעולה של חיל האוויר באיראן היא "הדבר הכי מטופש ששמעתי".

דגן התייחס באריכות לנושא ואמר בהרצאתו כי באיראן קיימת תשתית חשאית בתחום הגרעין הפועלת לצד התשתית האזרחית הלגיטימית, אך רק זו האזרחית היא שעומדת כל העת לפיקוח בינלאומי מטעם סבא"א. "פגיעה בה היא פעולה בלתי חוקית בעליל מבחינת החוק הבינלאומי", הדגיש ראש המוסד לשעבר, והוסיף כי בניגוד למצב בעת השמדת הכור בעיראק ב-1981, איראן פיזרה את מתקני הגרעין שלה ברחבי המדינה ודבר זה מקשה על האפשרות להוציא לפועל תקיפה יעילה.

כמו כן ציין דגן כי לאיראן יש יכולת מוכחת להסיט את תשתיות הגרעין שלה ממקום למקום כדי להעלימן מן הפיקוח הבינלאומי או מגורמי מודיעין. כך לדוגמה, הוא אמר, אם למישהו באיראן יתחשק לבנות באיזה מרתף של בית ספר מערך של סרכזות, אין לו בעיה לעשות זאת.

השתתפה בהכנת הידיעה: אופיר בר-זהר
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 175
  אוייב מבפנים

  כן לפחות לדיסקין יש את הבושה שלאחרים כבר עברה
  הוא שוכח להזכיר שגם הוא מונה במסגרת המשיחיות וקיבל בברכה את השרביט, ושכנראה הוא לא חכם מספיק ובגדולתו הנמוכה לא הצליח להשפיע במקצת על המשיחיות של השניים נתניהו וברק, ומה שמעניין ושוב בדבריו הוא מוכיח שלמדינת ישראל אין מנהיגות תחליפית אלא רק את אלה שיש כעת, כמו שנאמר בדברי הימים עדיף ןלהשאר עם השד הידוע מאשר עם שד חדש שלא ידוע מה יעשה, ציטוט מדבריו של הדורש בכתבה הזו, וכדי שישנה את תנוחתו בישיבתו על הכסא כישיבה של אחד מנשוא דבריו כך הוא היה יושב ומביט על כרסו

 2. 174
  כיצד קורה שראשי מוסד לשעבר לצורך פרסום מוכנים לפגוע בבטחון המדינה?

  אפילו אם הם מאמינים בכל ליבם בדברים איזו זכות יש להם להפריע לאסטרטגיה של ראש ממשלה. כואב מאוד שבעלי תפקידים כאלו שצריכים לשמור סוד, הם הראשונים לצאת בראשי חוצות כדי להזדרז להמיט נזק לעם ישראל. יש לנו ראש ממשלה יקר ואיכותי שלא היה לנו מאז תקומת מדינת ישראל.

 3. 173
  שני הדגנרטים איבדו את כל עברם בדקה,,נהפכו לסוכנם של אויבנו בפומפי!!!
 4. 172
  שליט

  עכשיו ברור על מה חשב ראש השב"כ בשעת הדיונים על גורלו של גלעד שליט. במקום להביא מידע שיאפשר חילוצו של גלעד מבלי לשחרר אלף רוצחים הוא חשב על התפקיד הבא ותכנן את מהלכיו למקרה שלא יקבלו. ומה הפלא שהודה דיסקין בכשלונו . מודה ועזוב-ירוחם.

 5. 171
  מה קרה ל'שפתי כוהן'??
 6. 170
  אני זוכר איך נתניהו חיבק בצורה גולמנית את דגן הפורש ולא הפסיק למנות שבחיו
 7. 169
  איך הוצאת לנו את המילים מהפה
 8. 168
  ראש שב"כ וראש מוסד אומרים לכם משהו

  או שאתם עסוקים מדי בלהיות חמומי מוח מטומטמים.
  כל פוץ חושב שהוא יודע יותר טוב מאנשים ששנים מצויים הכי עמוק בחומר שאפשר.
  ואם אדם בשיעור קומה כמו של דיסקין (שהוא גם ,בניגוד לביבי וברק, לא זיין שכל ולא דמגוג אלא ישר כמו סרגל) מוצא לנכון להתריע - כנראה שיש ממה.

  אבל עדר מטומטמי המוח רק יודעים לצרוח "סמולני".

 9. 167
  אני סומך שהקולקטיב הזה, שמרכיב את מקבלי ההחלטות בישראל - ביבי, ברק, בוגי, בני בגין ודן מרידור, ואפילו אלי ישי, וודאי מערכת הביטחון - הם אנשים שישקלו יחדיו את מכלול השיקולים, ואני מקווה שהם יקבלו החלטות נכונות. עובדה היא שעד עכשיו הם קיבלו החלטות נכונות".
 10. 166
  כמה חבל להיווכח שהיו לנו כאלה ראשי מוסד ושב"כ מטומטמים!

  ולמרות הכל ישראל ממשיכה הלאה, למרות הטמטום של דיסקין !!!!!

 11. 165
  ועל כך כבר אמר י. לייבוביץ' - "הטובים לש.ב."
 12. 164
  מענין מדוע רק במדינה הזו הכלבים נובחים רק אחרי שהשיירה עברה?
 13. 163
  אם צריך להאמין לאחד הצדדים, אני בעד הלא פוליטיקאים

  דיסקין ודגן אנשים אמינים עם שכל ואחריות למדינה. הטענה בדבר מניעים אישיים,,,ושהם מדברים כך כי לא קודמו, מ ג ו ח כ ת !
  הפוסל במומו פוסל..

 14. 162
  דברי דיסקין

  אם בארזים נפלה השלכת מה יגידו איזובי הקיר??????????????????

 15. 161
  המשיח דיסקין יבוא מקטמון ז' או מואדי סאליב. בושה לדיסקין.
 16. 160
  הייתי בפורום מאגדי ונדהמתי מהדיסקין הזה

  עוד אחד שהוחלף ויורשו היה לא זה שדיסקין עצמו רצה שיהיה.

  האנשים הללו מסוכנים ביותר למדינה.

  מחד יש להם כל המידעים. מאידך הם פותחים ג'ורות רגע אחרי..


  רצ"ב תצלום של "הגיבור לרגע" מתוך הכנס בפורום מאג'די בכ"ס אתמול:

  ותודה רבה ליוסף ניישלוס שצילם את התמונה.

  http://cafe.themarker.com/image/2608249/?last_method=create

  מרק בריל

  markrin@013.net.il

 17. 159
  כאשר כל "הברווזים " מגעגים את אותו הגיעגוע?

  ברווז דגן ברווז דיסקין וכמה ברווזים אמרקנים רצוי שנקשיב לגיעגוע כי הוא האמת

 18. 158
  כל הכבוד לדיסקין! אפילו לבנת-כץ-סילבן יודעים שזאת האמת על שני המאגלומנים האלה ביביהו+גמדיהו
 19. 157
  ביבי / ברק

  לא הייתי נותן להם לנהל חנות מכולת, שני רמאים שחושבים על עצמם בלבד, אם היו שותפים בחנות מכולת היו גונבים אחד מהשני ומגיעים לפשיטת רגל, ואני חושש שלזה הם מביאים את מדינת ישראל, לפשיטת רגל מוסרית כבר הגענו, ראו את הפניה לבג"צ בקשר לשכונת האולפנה, לא מקבלים פסקי דין של בג"צ למרות ההבטחה שלהם על הפינוי.

 20. 156
  ביבי וברק יתקפו באיראן חודשים ספורים לפני הבחירות: מלחמה מחזקת הימין בקלפי

  הטריק שקוף וברור, ההמשך ידוע. האיראנים יגיעו לפצצה כך או כך, ודמם של ישראלים רבים ישמש מגש הכסף לקדנציה נוספת של הימין, חשוכה מהנוכחית.

  1. יש כאן גם סיבות פוליטיות. ברק צריך להצדיק את קיומו, נתניהו פוחד מהמחאה החברתיתה
  2. כמה אתה צודק, מסיונרים לרוב תומכים ברפובליקנים,מחכים לבוא משיח יהודי,לפי אמונתם,רק ישראלים טמבלים לא רואים קשר לתמיכה כה חמה.
 21. 155
  ביבי והימין האמרקאי רוצים מלחמת גוג ומגוג ואזי ישו חוזר והיהודים מתנצרים
  1. איך מסעודה מנתיבות ובן דודה מנתניה והדנונים ואלה מהבלוק של "אלקינים" יבינו את מה שאתה אומר?

   עד כמה שזה נשמע הזוי, הדבר נכון ושריר, וזה ממש מפחיד אפילו אותי.

 22. 154
  דוגמא אישית לממלכתיות...גם בשבכ. הוא העז לדבר כך. פשוט השתן עלה לו
 23. 153
  כל מילה של דיסקין בסלע

  ברק וביבי צמד מבוהלים.

 24. 152
  דיסקין! איך נתת לרגשי הנקם להעביר אותך על דעתך? הדפוק בסיפור זה אתה!!!!
 25. 151
  שום דבר לא ישפיע על מעמדו של אהוד ברח גם לא מכת ברק!!!!
 26. 150
  בוקר טוב דיסקין! לא צריך לשבת בפורומים

  הכי סודיים במדינה על מנת לדעת כל מה שאתה מספר לנו עכשיו על שני גבורינו. אולם הרשה לי הערה אחת בהקשר לרצח פוליטי. אין ספק שגם ראש הממשלה העכשווי מודע היטב לאמיתה זו. ולכן בהכירו את "צאן מרעיתו" (כלומר המתיישבים על אדמות פרטיות שלא להם), הוא יעשה את הכל בשביל לא להגיע למצב שתארת ( "התנתקות מיהודה ושומרון" ?? חס ושלום!), כולל טיפוח הבלון האירני עד לזרא. ולגבי הסיבות לאובססיה של הגיבור השני מהקריה- חבל על הדיבורים..

 27. 149
  פופוליזם זול

  דיסקין, דבריך הבל הבלים ואתה סתם מציין סטטיסטיקה. ״הגזענות עלתה״ - נו יא דביל, אולי במקום לשבת בפורום אליטיסטי תקדיש את זמנך לתרומה לקהילות מופלות..?!? משנה לשנה הבורות של מובילי מערכות הבטחון בישראל הופכת גדולה יותר ומוכיחה כי מדינה אינה צריכה להתנהל באופן צבאי

 28. 148
  כיסוי לכישלונם של גופי המודיעין הישראליים לעצור את הנשק הגרעיני האיראני

  דבריו נגד נתניהו וברק, הם למעשה כיסוי לכישלונם של גופי המודיעין הישראליים לעצור את הנשק הגרעיני האיראני. למוסד, לאמ''ן, ולשב''כ הישראליים, היו 12 שנים, החל משנת 2000, עד שנת 2012 לעצור את הגרעין האיראני, אולם מלבד הישגים מוגבלים קצרי טווח, הם לא הצליחו להשיג מטרה זו.

 29. 147
  Diskin

  might be right and might be wrong but can't be so sure of himself. did he see the Arab revolutions a day before they started? a revolution that changed all the middle east. did he see the Hamas winning the election in Gaza and kicking out Fatah? didn't he say that releasing Shalit will begin a blood attack on israel or something like that? and he doesn't trust these 2 why did he stay in position or tried to be the Head of the Mossad under that PM that he doesn't trust?

 30. 146
  דיסקין, דבריך חסרי אחריות ונובעים מאינטרסים אישיים!!!
 31. 145
  איך שני אנרכיסטים דגן ודיסקין הסתננו לראש הפרמידה
  1. חוצפנית. גם אם אלוהים בכבודו ובעצמו

   היה מבקר את מדיניות הממשלה, או מדבר בצורה ברורה והגיונית , אומר דברי טעם, מסביר שביבי מוליך את הציבור שולל ושהוא אישיות מסוכנת - היית קוראת לו סמולני שהצליח להסתנן לשפיץ של הפירמידה.

   כי רוב הימניים - טיפשים, וזה כולם יודעים.

  2. חוצפנית. גם אם אלוהים בכבודו ובעצמו

   היה מבקר את מדיניות הממשלה, או מדבר בצורה ברורה והגיונית , אומר דברי טעם, מסביר שביבי מוליך את הציבור שולל ושהוא אישיות מסוכנת - היית קוראת לו סמולני שהצליח להסתנן לשפיץ של הפירמידה.

   כי רוב הימניים - טיפשים, וזה כולם יודעים.

 32. 144
  דיסקין מחמם מנועים לבחירות

  אם ההנהגה כל כך מסוכנת מדוע לא התפטרת מתפקידך כראש השירות? חבל שכל ביטחוניסט בדימוס מרשה לעצמו לדבר לשון הרע על מי שהיו הבוסים שלו עד לא מזמן, עם כל הכבוד לך ולמה שעשית למען ישראל.

 33. 143
  ולי אין אמון בפטפטן דיסקין!

  לרוץ לתקשורת ולהטיל דופי בראש ממשלה ושר בטחון גורם לדמורליזצייה בציבור ונותן כוח לאויבים הרבים שלנו.עצוב ומפחיד לדעת שדיסקין ששרת בתפקיד בטחוני בכיר לא רואה את המציאות של שנאה וטרור מצד אויבנו ושוגה באשליות השלום המדומה ממש פרס המעופף מספר 2. אם אין לך מה להציע לפתרון המצב אז שב בשקט ואל תפטפט את עצמך לדעת.

 34. 142
  שמאלן מושתן

  ודאי נתניהו וברק אשמים שהערבים היושבים בארץ ישראל רוצים לחסל אותנו! היציאה מחבל עזה וזריקת אנשים ובתיהם בכוח ממש הביאה לשלום כמו שחביו מהאקסטרה סמול הבטיחו. לא נהרגו אנשינו לאחר שתושבינו הנאמנים נזרקו! אז האדיוט אומר שאבו מאזן ממש רוצה בשלום כי הוא מתנהג בצורה ממש בלתי עוינת לחלוטין, מסית את כל העולם נגדנו. זה מראה שפניו לשלום. השמאלן המושתן גם היה מטיף לשלום עם הנאצים עם היטלר! איזה הגיון נהדר שיש לו, כל עוד אבו מאזן בשלטון...ומה אחר כך? לאחר שנאבד כל שליטה אסטרטגית לפי השקפותיו האדיוטיות יהיה קל לחסלנו מצד מנהיגים פחות "טובים" מאבו מאזן!

 35. 141
  ראש שב"כ וראש מוסד מפטפטים את עצמם לדעת ומנהלים ויכוח על בעיות קיומיות והתקפיותמעל דפי העתון ופוגעים בלחץ על אירופה ואמריקה לנקוט בצעדים נגד איראן

  כעת הייתי מפה שכל בכירי המוסד והשב"כ יצאו החוצה לעתונים ויביעו את עמדותיהם שגובשו במבצעים עלומים.
  כמובן יספרו מה שמעו בצד האיראני,מי הדליף ומי הסוכנים.
  את ואנונו כלאו ל 20 שנה בעבור נזק אפסי יחסית לנזק שהלשעברים גורמים.
  בהרבה מדינות הם היו גומרים עם משקולת בנהר.

 36. 140
  המשיח דיסקין!! אם לא הם אז מי?

  יחימוביץ? או אולי גלאון? או טיבי? מי? אוווו אולי אתה דיסקין? שמאלני עלוב.. אתה הרי תמכור אותנו בפחות מנזיד עדשים. אז מה בעצם אתה אומר בואו לא נעשה כלום. כמו שאמרו אבות אבותיך באירופה וגרמו להרג של מיליונים. תגיד יש מישהו מהימין שאתה יכול כן לסמוך עליו שיעשה את המעשה הנכון? אין נכון? רק אתם שם בשמאל יכולים. אתה כל כך שקוף שזה מחליא. אתה הולך עם אבו מאזן מכחיש שואה ידוע ומוכן להאמין לו ובו יותר משני האנשים שהקריבו הכל למען המדינה הזאת? אם כבר קבעת כאן ועכשיו מה הם יעשו ומה תהיה התוצאות של מעשיהם, האם זה לא עושה ממך נביא? מה, אתה שוטה?

  לא סומך על הנביאים מהשמאל!!

  1. טוקבקיסטים עלובים של ביבי, אתם כ"כ שקופים שזה מבחיל
  2. הבעיה שלך שאתה מתעב בעיוורון את מי שחושב אחרת ממך. זו הקרקע הפוריה לרצח רבין. סליחה, הוא חשב אחרת ממך. דמו מותר.
  3. בוא נאמר לדוגמא שאפילו אתה יותר טוב משני הליצנים הללו .

   שני הליצנים ביביהו וברח הביאו אותנו לשפל שלא היה בתולדות ישראל -כל אחד עדיף עליהם ! ודרך אגב לא הכל " שמאל " . בן גוריון היה שמאל ובנה מדינה לתפארת וקנאת כל הגוים -תרשום לפניך .

  4. במזל לא צנזרו אותך בעתון שמאלני זה

   את תגובתי הקודמת צנזרו! בגלל שטענתי את אותם התכנים את מה שיש ללמוד מההסטוריה ויהודים כן חשבו שנתן לרצות את הנאצם ואת היטלר. נראה אם יצנזרו את זה.

  5. מי שגרם לכל האסונות של ישראל זה הימין

   בר כזבא חיבור של חילוני מפרע +חרדים == חיסול 80% מהעם היהודי

 37. 139
  דיסקין ודגן מתוסכלים כי לא סידרו להם ג׳ובים.

  שישבו בבית בשקט ויהנו מהפנסיה שאנחנו משלמים להם...

 38. 138
  דיסקין, אל תעיר אותנו מהתרדמת שאליה הכניס אותנו המהפנט הלאומי.
 39. 137
  עכשיו אני באמת פוחד
 40. 136
  הכל נכון אבל מתי נזכרת ???
 41. 135
  ה ם צ ר י כ י ם ל ל כ ת

  זוג תאומים סיאמיים שיצאו מסירת מטכ"ל והיתבלבלו שהם כבר לא נלחמים האויבי המדינה מארצות ערב אלה בציבור הישראלי והם למדו שלא משנה מה אומרים הם ממשיכים בדרכם
  את ביבי אני מכיר מבית ספר עממי ושם הוא התחיל בלהעלים גדברים
  ברק כנראה יצטרך להסביר היכן נעלם הכסף של שלאף
  אז הגיע הזמן לנקות את ליברמן ובעוט בישבנם של השניים האלה ואז נוכל לראות מה זו מדינה דמוקרטית

 42. 134
  אן לי אמון בראש ממשלה שבחר ראש מוסד כזה פטפתן
 43. 133
  מלחכי הפנכה של הטייקונים

  שני המשיחים הם אסקופה נדרסת תחת רגלי הטייקונים, והבכיר בכלל פוחד מה"פסיכולוגית בעירית ירושלים" היא עלולה לשלוף את חוזה מניעת הבגידה שנמצא בכספת של עו"ד נאמן.

 44. 132
  איש מרץ חדש
 45. 131
  דיסקין מבטא את מה שרבים מאיתנו חושבים,כבוד והערכה על היושרה

  ישראל חשובה לכולנו משני הליצנים האלה שבקונסטלציה הפוליטית העכשווית הם בעמדת הנהגה,הם אולי יכולים יהיו להורות על פתיחת מלחמה..אך לא יוכלו להחזירנו ממנה בשלום וימצאו אלף סיבות למה הם "לא האשמים."..כבר ראינו את אנשי הטפלון בעבר.
  צריך עזות מצח יוצאת מגדר הרגיל לשלוח בנים למלחמה הזוייה כאשר את בנך אינך מוכן שישרת ולו בתפקיד מנהלה מעבר ל5 דקות מהסינר של אימו...בוז עמוק!!!(דם כחול יותר משל הנסיך וויליאם באפגניסטאן יש לבן היורד הזה)

 46. 130
  ל 1 כך מדבר אזרח שהמדינה יקרה לו ומתוך ידע אישי הוא מכיר את הנפשות הפועלות ובתפקידו האחרון הו למד לנתח אXמפלרים כמו רושממשלה יזראל וסרביטחון יזראל וכך הוא נותן לנו להבין עד כמה הם מסוכנים לקיומה של המדינה שלנו.
 47. 129
  מה שמסוכן בשני בברק וביבי שהם עושים רק מה שטוב להם אישית ולא מה שטוב לציבור.

  שמענו כבר את ביבי: "אוכלי שפנים" ושמענו את ברק: "שחר של יום חדש" ושני המאפיונרים האלו ביחד עם פושעי ש"ס ועברייני איווט ליברמן ישאירו לנו עיי חורבות במקום מדינה מתוקנת. אין ספק שהם ממשיכי דרכם של ברוך גולדשטיין הארור ימח שמו וזיכרו ורוצחי השלום והתקווה הנוספים בדמויות משיחיים חובשי כיפה ארורים!

  1. ל"נביא" השקר - רוצחי שלום מה?

   היה פה שלום?? לאלפי המפוצצים לרסיסים כתוצאה מ"שלום" הבלהות הזה "הנביא" קורא שלום... אה כן אלו היו "קורבנות השלום" לדברי שימי (פרסקי). אם יש קורבנות כאלה ועוד ממשיכים לנסות בכל הכוח להרוג בנו וגם לא משלימים עם קיומנו, מצהירים שרוצים לחסלנו. מי צריך את ה"שלום" הזה?? אבל לנביא השקר או הטימטום זה בכלל אינו משנה העיקר שזה "שלום". ומהי לדעתו של נביא השקר מדינה מדינה מתוקנת? זו של בית המשפט המשתלט? הרשות השופטת שהחליטה שהיא גם רשות מחוקקת וגם רשות מבצעת? אה כן הרי איננה שופטת כי פסיקותיה אינן כלל משפט, לכן היא מחפשת עניינים אחרים לענות בהם. זו מייצגת עבור נביא השקר תקינות!!

  2. ל"נביא" השקר - היכן היה השלום שנרצח

   מי רצח איזה שלום בראש שלך? השלום שבו אלפי ישראלים התפוצצו לרסיסים?? או שימי (פרסקי) קרא להם "קורבנות השלום" אם זה שלום מי צריך כזה שלום?? ולמה נביא השקר קורא מדינה מתוקנת? מדינה בה הרשות השופטת כפתה עצמה על העם להיות רשות מחוקקת על ורשות מבצעת על? הרי אלו אינם שופטים פסיקותיהם מביישים את הנייר עליו הם כתובים לכן הם פושים לתחומים לא להם!!! ואל תצנזרו את זה לשם שינוי!!!

  3. הם ושים מה שאומרים להם באיפא"ק וכולם כאן יכולים לקפוץ, מהזוטר בפקידים עד ראש המוסד והשב"כ
 48. 128
  סוף סוף מישהו מהמנהיגים שאומר את האמת המפחידה.

  במקום לעשות מניפולציות של "הפרד ומשול "באמצעותה.
  ועוד אמת מפחידה.העלייה הרוסית שנתה את המבנה הדמוגרפי של מדינת ישראל לכן רבים הסיכויים שמצב היחסים הבין לאומי עם ישראל יחמיר,מקרב העולים החדשים הבוגרים שזוכרים את שלטון האיימים פוחדים,הצעירים הם נקודת האור,לכן מוטל על המנהיגות לפנות לליבם של הצעירים דווקא!

 49. 127
  ל -1 כל מי שלא ליכודניק הוא פוליטיקאי לעתיד

  ורק שכמוך ממשיכים כמו סוסים עיוורים אחרי ביבי ...

 50. 126
  סוף סוף מתפוגגת הבועה המשיחית של נתניהו-ברק. וגם המטפורות על השואה השניה מאבדות מתוקפן. דבריו הפומביים של דיסקין לצד מאיר דגן , הרמטכל הקודם והרמטכל הנוכחי - הם בגדר חובה אזרחית של האליטה. להזהיר אותנו מכשלי ההנהגה הפזיזה שמובילה למלחמה אזורית ( במסוה של מלחמת מנע) שאינה הכרח.
 51. 125
  דיסקין אדם רב זכויות שנגרר לשיח ציבורי רדוד ובלתי מנומק. בסיכום אינו אומר דבר מלבד השמצות אישיות והטעיה שמישהו הבטיח שתקיפת איראן תפתור הבעיה.
 52. 124
  דיסקין מחזק במסמר נוסף.. שכל מה שמעניין את "ביברק" זה הכסא, הכבוד והכיבודים.. והעם זניח עבורם
 53. 123
  כך מדבר פוליטיקאי לעתיד.חבל,חשבתי אותו לשונה.
  1. הרי אחמדיניג'אד בעצמו אומר שצריך למחוק את ישראל מהמפה !!! אכן דיסקין בשנת בחירות ! בטח ילך עם בובת הפלסטיק לפיד !
  2. מה הקשר ידיד'י ,דבריו נכונים או לא זוהי השאלה-ביבי וברק היחידים הרוצים בהפצצה וממניעים ל א ט ה ו ר י ם !!! ג'ומס איש יקר וישר אמר ,ובצדק "ברק האיש הכי מסוכן לבטחון"
  3. איזה פוליטיקאי לעתיד, הבנאדם הקים חברה משלו

   לגיטימי לחלוטין, ומעמיד את דבריו בפרספקטיבה אחרת. כנראה שהוא אכן דואג לעתיד המדינה ולא לעתידו הפרטי בדבריו.

  4. ביבי וברק לא זקוקים לשירותיך כסנגור

   יש מספיק מסכנים במדינה שעדיף שתדאג להם

 54. 122
  אפשר לגנות את נתניהו וברק ללא גבול. אבל המטומטמים האמיתיים הם הישראלים שהפקירו את עתידם וביטחונם בידי שרלטנים ומגלומנים כמו הצמד הזה
 55. 121
  תקופת צינון?

  אם אין תקופת צינון לפקידיי ממשלה לשעבר, בטרם יתחילו לדבר בפרהסיה בגנות הממונים עליהם לשעבר--ראוי שתונהג. גם אם הביקורת עניינית וכולה לשם שמיים, יש לכפות על האצים לבקר פסק זמן כדיי למנוע לזות שפתיים ורינונים על טוהר מניעיהם של המבקרים. בנוסף לכך, כדאי למבקרים למיניהם להימנע מסגנון, אשר יותר ממה שהוא מבזה את המבוקרים מבזה את המבקרים.

 56. 120
  עוכר ישראל, שינאה עצמית. שאלי ישי יוציא לו "אישיות בלתי רצוייה" והגבלת כניסה לישראל
 57. 119
  אהבתי את היכולת של ראש השב"כ לשעבר להריח חולשה. לאיזה טרף קל הוא מייחל באמירה הזו בדיוק .. ? שלי אמורה לא לישון עכשיו חודשיים .. ? :)
 58. 118
  דיסקין לא רציני,איך עבד איתם במשך שנים ? למה לא התפטר ? אינטרסנט.
 59. 117
  אני מחכה לגידופים
 60. 116
  דיסקין הוא "הקילר" האחרון בעיר, אבל ...

  אין ספק כי יובל דיסקין הוא "הקילר" האחרון בעיר...

  היחידי שאומר באומץ דברים ברורים ולוקח אחריות
  בניגוד לגבי אשכנזי ומאיר דגן שאומרים "עוד לא הזמן להתקיף" ולא
  לוקחים אחריות (האם הם משלימים עם איראן גרעינית- כן או לא ????)

  מה שהוא אומר על ביבי וברק, כל מערכת הביטחון יודעת
  הם לא מסוגלים להתמודד ולהכיל את הג'יהאד האיסלמי בעזה
  אזי איך יתמודדו עם ההיאטולות באירן ???

  אבל -
  דיסקין טועה בנוגע לאיראן, על ישראל להתקיף בכל מחיר, עם כל ההשלכות הקשות של תקיפה זו

  האלטרנטיבה של השלמה עם איראן גרעינית היא מזעזעת ופשע לדורות הבאים

  את זה יבינו רק שתיפול פצצה גרעינית על גוש דן

 61. 115
  הפשלונר מהממשלה הקודמת

  מלחמת לבנון השניה הוא וכל הממשלה

 62. 114
  עד עכשו חשבתי שרק אני מפחד מה 2 בי, מסתבר שהם מפחידים עוד אנשים ברתימת הנושא האירני למערכת הבחירות שלנו.
 63. 113
  מקרה נדיר! אני מסכים עם כל מילה שאמר.
 64. 112
  נתניהו מסוכן! חייב להבעט רחוק החוצה בבחירות הקרובות
 65. 111
  יוצאי סיירת מטכ"ל כולם מאמינים

  בסיפורים שהם סיפרו על עצמם 90 אחוז סיפורי מוראל תלוש מהמציאות אכלנו את האגדות והיום העם משלהם על שקריהם תראו ותגידו מה אומר לכם השמות הבאים , יעלון ,מופז ,דיכטר, ברק ביבי ועוד ועוד כולם סיירת מטכ"ל כולנו בפח הזבל.

 66. 110
  גם לי אין אמון, הבעיה שיש לביבי אספסופ שהולך אחריו מבלי לדעת בכלל מי האיש.
 67. 109
  לישראל אין היכולת לעצור את התקדמות אירן לפצצה גרעינית גם לארצות הברית יהיה קשה מאד למנוע את הפצצה - במצב שנוצר רק כיבוד אירן או הכנעתה באמצעים אחרים עשויה למנוע לטווח ארוך את הפצצה האירנית. אנחנו בטח לא יכולים לכבוש את אירן. אין לנו יכולת כזאת. כל הרעיונות המלחמתיים האלה הם הזויים לחלוטין. נשק גרעיני יוצר מאזן אימה - ייווצר מאזן אימה בין אירן לישראל. האם זה ימנע את החיזבאללה או את החמס לתקוף אותנו? הרי אם אנחנו משיגים הרתעה נגד הגופים הנלחמים בנו לידינו זו לא הרתעה גרעינית. מאזן אימה בין ישראל לאירן לא ימנע מהחמס לתקוף את ישראל. אולי הוא ימנע החמס לחסל את ישראל בפעולה מלחמתית (האם משיהו מאמין שבאמת לחמס יש יכולת כזאת?) על ידי החזקת טהרן כבת ערובה . מאזן אימה גרעיני לא היה דבר רצוי לישראל מלכתחילה. אבל עכשיו שהוא הולך ונבנה אין יותר הצדקה לשקר הישראלי כאילו אין לנו יכולת גרעינית.

  העולם לא הצליח עד עכשיו למנוע משום מדינה להשיג נשק גרעיני. מה שישראל עשתה בעירק ובסוריה עבד כי לאות מדינות חסרה הנחרצות לממש את השאיפה לנשק גרעיני - כי הן לא היו צריכות אותו כצורך קיומי.
  אירן חושבת כנראה שהצורך הקיומי שלה מחייב האחזקת נשק גרעיני אם בגלל מצבה הגיאפוליטי (בין פקיסטאן הגרעינית ממזרח ורוסיה הגרעינית מצפון) ובין אם יש לתת אימון באיומי השטון הדתי שם להשמיד את ישראל.
  איש לא ימנע ממנה להשיג את מבוקשה אם היא תרצה ממש (על אף הסנקציות ושאר ירקות).
  אבל המטרה האמיתית של אירן היא ישראל? נכון שזה מה שהאירנים אומרים. אבל אירן גרעינית עשויה להיות סכנה לא כל כך לשיראל שלה יכולת להשיב באותה מטבע אלא למדינות המפרץ עתירותץ הנפט. ההגנה היחידה של של מדינות המפרץ וסעודיה בראשן היא מטרייה גרעינית אמריקאית (על מטרייה ישראלית אפשר לחשוב אבל זה לא מאד ריאלי) ואם זו לא תובטח באופן ברור כי אז נראה גם את סעודיה מפתחת נשק גרעיני ואחריה מצריים.
  באופן פרדוקסאלי יכול להיות שהשלום במזרח התיכון יושג על מצע כלי משחיט

 68. 108
  טוב, כיוון שדיסקין ודגן לא נחשדים בשמאלנות יתר, העם הזה מתבקש לחשוב, פשוט לחשוב!
 69. 107
  ביבי חייב אויב כדי ללכד את שטופי המוח של הימין. הפחדה תמיד היתה כלי של הימניים.
 70. 106
  ביבי הוא האסון של ישראל. והימין משיחי ואלים כמו שלטונות אירן .
 71. 105
  נתניהו מינה לדיסקין מחליף שדיסקין לא רצה
 72. 104
  נו, עוד סמולן יצא מהשק.
 73. 103
  צודק צודק להציל את המדינה מביבי וברק
 74. 102
  אז בגלל זה הוא התפטר מראשות השב״כ? ואם היו ממנים אותו לראש המוסד היה לו אמון...

  זאת התבטאות חמורה - ראש הממשלה נבחר ע״י הציבור וחובתו לפעול מול איראן, או כל גורם אחר, בהתאם לשיקול דעתו. מה דיסקין מציע למילואימניקים? למרוד ולא להתייצב למלחמה הבאה? לאן הוא מוביל את השיח הציבורי פה בנושאים הרגישים ביותר?

  1. הוא מציע בסב- טקסט למילואימניקים לעשות הפיכה ולא סתם מחאה.
 75. 101
  ראש השבכ מתלונן שאנחנן חברה כוחנית? מה זה? סוג של בדיחה אדיוטית?

  ןמה בדיוק הקשר למקום מגוריהם של ברק וביבי? קצנו כבר בגנרלים בהמיים- שיקרא את דבריו ויתרשם מהי כוחנות ווולגריות

 76. 100
  התנהלות בכירנו מדאיגה. לא?

  כשעובדי הציבור הנאמנים מבקשים להתמנות לתפקיד , משרתים שנים ארוכות את מנהיגנו ועם פרישתם "פוקחים את עינינו" ומספרים סיפורי אימה על שיקול דעתם של הבוסים שלהם לשעבר.מדאיג לא? להאמין להם כעת או כששירתו אז?

 77. 99
  נשמע שמנסים להלחיץ את האמריקאים כדי שהם יתקפו
 78. 98
  נתניהו וברק

  כשבן גוריון פרש הוא עבר לשדה בוקר . כשגולדה פרשה היא עברה לרביבים (ותרמה את חסכונותיה להקמת בית התרבות בקיבוץ). ונתניהו וברק ........

 79. 97
  תודה דיסקין ודגן.....אתם

  חייבים- חייבים- לתרגם את אמירותכם ולמנף אותן לשפה היחידה אשר יכולה אולי לשנות את המצב. אנא עשו זאת והמוני אנשים יודו לכם.

 80. 96
  עוד הוכחה עד כמה ביבי הוא ראש הממשלה המסוכן לישראל בשיטחיות בחומר האחריות במשיחיות ובכניעה לקיצוניות

  ביבי הופך את ישראל למדינת פיגלין בה ישלטו דת וגיזענות
  כבר היום קשה לשלוע את הדור הצעיר בהתבטאויות גזעניות נגד ערבים
  הנוער לא מכיר אנשים שונים ממנו
  ומנהיגי הדת המטורפים רק מוסיפים דלק למדורה
  קשה להזדהות עם מדינה גיזענית ששואבת רעיונות מהגרועים במשטרי העולם

 81. 95
  מר דיסקין..אתה פקוד של קדימה אם איני טועה? או בדרך ? גועל נפש
 82. 94
  את גלעד שליט ואתה דיסקין התנגדת , אז מה?
 83. 93
  על משיחים ומשיחי שקר
 84. 92
  הפסוק מזכריה מתאים להפליא לצמד נתניהו-ברק. הפסוק מדבר על 'איש עני' שפירושו עני מדעת, עני מתבונה. עד כאן הדבר נכון להפליא לגבי שני המנהיגים. המשך הפסוק - אשר ירכב על עיר חמור (צעיר). אף כאן כל אחד מהשניים מתאים . אם כי אם מפרש את עניין הגיל כפשוטו הרי שברק הוא שירכוב על נתניהו. מסתבר למדי לאור מה שאנו קוראים.
 85. 91
  עכשיו יגידו שהוא שמאלן ולכן אפשר להתעלם מדבריו

  ביבי שהוא גאון ביחסי ציבור ובמניפולציה של ההמון פיתח שיטה שהופכת אותו לחסין מכל ביקורת.

 86. 90
  דיסקין שימותו הקנאים

  לך אין אימון אבל לעם יש ובגדול ויש בעם בעלי תפקידים ובכירים שמאד תומכים בנתניהו ואגב גם אם היית חיי פעמיים לא היית מגיע להישגים של ברק אז סייג לחוכמה שתיקב

 87. 89
  טיפש, ולחשוב שאתה היית פקיד בכיר. בינתיים, נזקפות לזכותם הסנקציות הבינלאומיות על איראן. קאדפי/לוב חזר בו, בזמנו, מפיתוח האטום רק בשל סנקציות בינלאומיות נגד עמו. אם המטורף ההוא חזר בו, והאיראנים לא יחזרו בהם, סימן שהם יותר מטורפים ומסוכנים ממנו.
 88. 88
  יישר כוח

  ערב מלחמת יום הכיפורים סיפק המודיעין לדרג המדיני הערכות שערבו לאוזנו ותאמו את מדיניותם הנואלת של גולדה מאיר ומשה דיין. התוצאות ידועות. כיום מסתמנת תופעה אחרת, הצריכה להרנין כל שוחר דמוקרטיה : אנשים כמאיר דגן, יובל דיסקין, ובני גנץ, מביעים בלי חשש את האמת שלהם ופועלים על פי צו מצפונם. כפי שניסח זאת גנץ: ״אינני שוכח את האתיקה שלי״.
  על יובל דיסקין להיות מוכן למבול ההכפשות שימטירו עליו בתגובה ״הלשכות״, כמו גם אוילי הליכוד. יאשימוהו ב״שחיקת כוח ההרתעה״, על גבול הבגידה, ואולי אף יעבירו חוק שלפיו כל מי שראשי התבות של שמו י״ד, מחויב בצינון של עשר שנים במנזר השתקנים (כמובן, החוק אינו אישי, הוא יחול גם על איש הרדיו ישראל דליות).
  אין להקל ראש בפגיעתן הרעה של ״הלשכות״. אך יובל דיסקין יכול לשאוב עידוד מכך שההיסטוריה תרשום אותו, כמו את שותפיו, כפטריוט אמיתי, אשר חרף הקשיים מלא את חובתו המוסרית בשעת מבחן.

 89. 87
  ראש השב״כ. הפעם צודקים הם

  איןהמטען יותר מאוית מזה. צריכים להחליף את שיטת השקשוקה הרקובה לכל ענפיה. דרושים אנשים חסרי מחלת גדלות והלם קרב

 90. 86
  מה שהכי נורא שכנראה בנימין נתניהו יבחר שוב

  אם העם כל כך מטומטם שהוא לא מבין איזה אסון בנימין נתניהו עלול להמיט עלינו
  אז מגיע לו. אני מקווה שרק אחרי שיתרחש אסון ברמה הרבה יותר גדולה ממלחמת יום כיפור, יתעשת העם וידע לבחור את מנהיגו בצורה יותר ראציונלית

 91. 85
  ראשי השבאכ

  אני בז לכם,
  הנכם אנשים ממורמרים בסוף דרכם,
  בושו לכם עם ההשמצות אתם לא במעגל ההחלטות של ממשלת ישראל,
  אני גאה בביבי וברק,ואתה קנאי קטן,אדם נאלח שהתגלה במערומיו,
  איני רואה אותך שייך להנהגה,ושל נעליך מעל רגליך.
  בוש והכלם.

  1. לביברק

   אמור לי מי הם תומכיך ואומר לך מי אתה.

 92. 84
  למה הוא יואץ רק אחרי התקיפה, מה מונע מהם להאיץ אותו עכשיו? הם עדיין

  זה הרציונל וההגיון? על יכולת פירוש כזה של אם כדאי לנו להפציץ או לא של דיסקין, אנחנו אמורים לסמוך?
  מדינה מאיצה תהליכים כשהיא חושבת שאם לא תאיץ, זמנה יאזל ואולי היא לא תצליח אחר כך את מה שהיא עדיין יכולה להספיק עכשיו.
  נראה לדיסקין שלאיראן של היום כשכל העולם נגדה, יש תחושה שעדיין יש לה את כל הזמן שבעולם לפתח בנחת את הפצצה כשגם ישראל נושפת בעורפה? 
  הזהו הטיעון שאמור להתקבל על דעתו של האדם בעל השכל הישר שמבין מצויין מתי אצה לאדם הדרך, ומתי הוא יכול לנוח כי כלום לא בוער?
  הזהו האיש עם היכולת הניתוחית המשובחת הנדרשת מאדם במעמדו שעליו סמכנו?
  מעניין יותר לדעת בבהלה מתי נחשפים באמת אישי מפתח במדינה שלנו, רק אחרי שהם מסיימים את תפקידם ולא רגע אחד קודם.
  חומר למחשבה, על מי בוחר באמת את האישים הנדרשים לנו לניהול מערך הגנה, ותפקידי מפתח אחרים: הדוד שלהם? העיניים היפות? היכולת לדעת משהו על מישהו? איך זה קורה, למה שלא נקים ועדה בלתי תלויה בכספי הציבור שתחקור את תהליך קבלת ההחלטות? 

   

 93. 83
  עדיף לנסות לפוצץ את גלגלי הרכבת לאוושויץ גם עם יש סיכוי שזה לא יעזור
 94. 82
  כמו פירסום תמונות עירום של החברה שעזבה אותו. דיסקין טיפש!
 95. 81
  מלבד בודדים העם המטומטם שלנו מאמין בכל ליבו בנביאי השקר נתניהו ומרעיו שכל מעיינהם להשאר בשלטון ןלעזאזל המדינה ואזרחיה (שרובם אינם מתנחלים)
 96. 80
  לקח לך זמן...

  לקח לך זמן, אדון דיסקין, לצאת להגנת החברה בישראל מפני מתקפת הפחד של המנהיגים שלנו, אבל, כמו שאומרים : מוטב מאוחר מאשר בכלל לא.
  אז , לדעתך, אפשר כבר לצאת מהמקלט? אפשר להתחיל להירגע ולהתנהג בנימוס, בסבלנות ובסובלנות בישראל????
  האם אתה חושב שנחזור להיות , פעם בעתיד הקרוב, חברה נורמלית?
  ועוד שאלה קטנה: לאיזו מפלגה אתה מתכוון להיצטרף?????????

 97. 79
  הם כנופיית שרלטנים חסרי אחריות ושיכורי כח. הם מוכנים לקחת הימורים מטורפים על חשבוננו ומה אכפת להם? אהוד ברק כבר מכר את הדירה המפוארת שלו בת"א.
 98. 78
  תודה, דיסקין. עד היום הייתי רק על מזוודות. ואל תשכחו להזכיר לש"סניקים ללמוד לפחות רובאי 2, כי לא מכובד למות בלי אף ירייה. להתראות בהקמת בית רביעי, מתישהו.
 99. 77
  אני סומך על השם יתברך

  ובפוליטיקה קשה לסמוך על מישהו זו בעיה

 100. 76
  תכינו את וועדות החקירה. מפחידים שני אלו....
 101. 75
  מברוק

  דברים כדורבנות, יובל, אכן למדת לקח טוב את המדינאי-הפילוסוף מאקירוב. בנאום התגובה שלו לגנץ השתבח הלה בבקיאותו ב״רציונליות במובנה המערבי של המילה״. עכשיו מסתבר, כי אין הוא בקי אפילו ביסודותיה של אותה רציונליות, היינו בתורת ההיקשים התקפים לוגית שאני הייתי מייסדה. בבורותו רצה לפתותנו להאמין שמ ״אם לא נתקוף תהיה לאיראן פצצה״ נובע ״אם נתקוף לא תהיה לאיראן פצצה״. אבל אתה העמדת אותו על כך שהיסק זה מוטעה, ״הכשל של דחיית הרישא״ כפי שכיניתיו אני בשעתי.
  גם במקום נוסף באותו נאום ביצע המדינאי-הפילוסוף כשל דומה: מתוך ״אם תגיע איראן לחימוש גרעיני אזי גם סעודיה ומצרים יגיעו לכך״ רוצה הוא שנסיק ״אם לא יהיה לאיראן גרעין גם למצרים וסעודיה לא יהיה״. גם היסק זה בטל. יתירה מכך: אפשר מאד שמצרים תחליט לפתח נשק גרעיני בתגובה על ההתרברבות הישאלית בתחום זה, כולל איומיו המרומזים של פרס, ההתהדרות בצוללות האיסטרטגיות, וכל כיוצא בזה.
  והיוצא מכך שאני מסכים בהחלט עם דבריך החשובים: לא ״רציונליות מערבית״, אף לא חשיבה לוגית מבוססת עומדים מאחרי דהירת המשיחים מקיסריה ואקירוב אלי מלחמה. את מניעיהם האמיתיים יש לחפש במחוזות שונים לגמרי של אישיותם. אסור בשום פנים לסמוך עליהם.

 102. 74
  דגן ודיסקין: על פי שני עדים יקום דבר
 103. 73
  הכל אישי !!! וגם ! אם זאת תרבות השיח של נבחרנו מה יגידו אזובי קיר ...???????
 104. 72
  סוף סוף מישהו מדבר לעיניין

  אנשים תתעוררו אם לא נתעורר ביבי וברק יביאו עלינו מלחמה קשה מאוד בקיץ

 105. 71
  שני המשיחים החדשים דגן את דיסקין מוכתרים בזאת ע"י התקשורת... כל הכבוד
 106. 70
  במקרה הטוב דיסקין פועל בשירות שני ה-B לבלבל את האיראנים, ובמקרה הרע, דיסקין הוא איש 'קטן' שרואה סביבו דרך משקפת מקטינה ולא ראייה לטווח ארוך. לא משנה מה התפקיד שמילאת - משנה המוח שלך; האם הוא קטן או גדול. במקרה זה נוכל לדעת רק כשיקום איש אחר ויפריך את דעתו של דיסקין - ובתנאי שאיש זה מקובל על יותר אנשים מהנ"ל ועשייה לא פחות מוערכת נ.ב הסיפא של דיסקין לא נשמעת אמינה.
 107. 69
  מריח יותר כמו תגובה פוליטית מתגובה עניינית נטו. דגן ודיסקין מפלשים דרך

  בכיעור משהו

 108. 68
  ראש השב"כ לשעבר

  לדיסקין , כאזרח מהשורה, ובתפקידיו הקודמים , אין ולא היה צריך להיות בעבר ,כל מידע עודף בעניין איראן על פני כל קורא עיתונים ממוצע.
  יתכן שיש לו דעה מגובשת על האנשים עמם עבד בעבר , חבל שהוא נזכר לשתף אותנו בתחושות הנ"ל רק כעת. מסתבר עם הזמן שמרבית "בחורינו הטובים" אינם כל כך גיבורים כפי שחשבנו בעבר. לגבי חוכמתם כבר יכולנו לגבש עמדה מזמן. לעצם העניין האיראני , לצערי הרב כולם צודקים. כלומר למקל הזה יש לפחות שני קצוות. אני לא רואה את האדם הסביר נלהב להיות שם בעת הצורך לקבל החלטות ממן אלה.

 109. 67
  נו מה חדש? כולם יודעים שביבי וברק הם נוכלים
 110. 66
  נתניהו וברק אינם משיחים הם פשוט רוצים להמשיך ולרכב האג'נדה הגרעין האירני.רשימת המתנגדים להם הולכת וגדלה,וכך אפשרות החלטתם לתקיפה הולכת ומצטמצמת.
 111. 65
  יש ממשלה נבחרת בישראל ויש עשרות יועצים טובים , אם יש יועצים ממורמרים שדעתם

  לא מתקבלת הם ישר רצים לתקשורת כילדים קטנים שגנבו להם את הצעצוע.
  אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה שמענו את דיסקין.

 112. 64
  כך מדבר יריב פוליטי ממורמר. ואם היה ג'נטלמן, גם היה מתנסח אחרת
 113. 63
  ביביזיונר- זה לא בגין!

  כל מה שיודע לעשות ביביזיונר- זה לקשקש ותו לא.
  הוכחות? בבקשה רבה:
  חסול נפל של חאלד משעל ברבת- עמון ב- 1999 באמצעות... רוגטקה.
  שיגור לוחמי השייטת להשתלט על "מרמרה" ב- 2010, שוב, באמצעות... רובי צבע.
  גם ברק או שמא "ברדק" לא יותר טוב ועדיין, ארבעים שנה, רוכב על הצלחתו במבצע "סבנה", אך לא יכול לכנופיות המחבלים ששולחים לנו צינורות השקייה מעזה ומורידים על הברכיים את המדינה.
  לכן, עם "קורות חיים" של שני הלייצנים הללו אני נאלץ בלב כבד להסכים עם דיסקין שמצמד- חמד הזה תצא תועלת בדיוק כמו חלב מתייש.
  בערגה, כמיהה וכיסופים אני נזכר באחד מגדולי האומה שלא צייץ, לא קישקש, לא עינטז, לא הרים ענני אבק- אלא בשקט מופתי הרים באויר את מטוסי ח"א עם הגיבורים הלאומיים בתוכם והשאר שייך להיסטוריה.
  היה זה בסה"כ ב- 1981.

  1. אז בגין כן היה בסדר מה?
 114. 62
  מה למדנו מדיסקין. שאין לו אמון בתושבי קסריה, הרצליה פיתוח, כפר שמריהו, סביון, מגדלי ת"א........ באיזה אוהל בשכונת עוני מר דיסקין גר? האם עתה שיצא לשוק וירוויח מליונים ממה שלמד בצה"ל ובשב"כ ימשיך לשמור על רמת חיים "סגפנית"???
 115. 61
  מקבל מה שמגיע לו.
 116. 60
  איש יקר דיסקין

  תודה לדיסקין שאומר אמת בכאוס השקר הרווח.

 117. 59
  ממשלת טמטום שגרמה אובדן 20 מיליארד שח בהעדר חיבור גז תמר אל חוף הכרמל, ובעדוד

  תקשורת עויינת משקיעי גז תמימים שנפלו קורבן להונאת שטייניץ אותם בועדת ששינסקי,-אינה מסוגלת לנהל מלחמה. בעצם איו ביכולתה לנהל כלום.

 118. 58
  אין למי לומר מרבית הרכב העם בישראל דתיים משיחיים בתערובת אוקריאנים קיצוניים כדוגמת ליברמן
  1. לא ידעתי שליברמן אוקראיני חשבתי שהוא יהודי, אתה ערבי!
  2. ליברמן עלה מבלארוס
 119. 57
  אמת ויציב

  מבעתים את הציבור לטובת הון פוליטי והאדרה אישית
  מנפנפים בכיפת ברזל יוקר מחיה וחזירות קפיטליסטית
  אנא נכון, הציבור מטומטם.. אך מהיכן תבוא ההארה??!

 120. 56
  מג׳די אל תאמין למי שהאגו התפוצץ לאחר שלא השיג את מבוקשו מברק או נתניהו
 121. 55
  אולי לדיסקין אין בהם אמון , אבל לציבור הבוחרים בישראל יש בהם אמון רב.
  1. כן, וזו בדיוק הבעיה. בגלל זה הם מדברים

   כדי שהציבור יתפכח.

 122. 54
  צודק

  כמה שדיסקין צודק!!ואנחנו כולנו בסכנה

 123. 53
  Gantz and Diskin

  Iran more rational than Israel
  It is a very clear combined statement by Gantz and Diskin

 124. 52
  דיסקין אתה אינטרסנט ולא חכם.
 125. 51
  לאור המציאות אפשר היה לבטל את המילה אמון בקונטקסט הפוליטי ואין בה גם כל צורך יותר. וכי ישנו איזה פוליטיקאי מוכר שאפשר לתת בו אמון? הישראלים בטח מאמינים יותר לנסראללה מאשר לביבי אבל הם פשוט מורגלים לשנוא את הראשון ולהריע באוטומטיות לשני. אבל זה רק מתוך הרגל די דבילי ולא מתוך עלאק אמון או שום דבר שכזה. ''אמון'' - אנייעא מייסע.
 126. 50
  ואלו היו ראשי השב״כ, איזה פחד
 127. 49
  במידה וישראל תתקוף את אירן חצי מהכוחות האוויריים שלה ימותו!

  אנשים פשוט לא מבינים את זה
  במקביל מכל הגזרות ינסו להתקיף אותנו

  מעזה, מהחיזבלה, אולי אפילו מסוריה ואירן

  ישראל לא מוכנה לזה, יש חוסר מקלטים, יש גדרות פרוצים

  ואחרי הכל זה אמור לעכב בכמה שנים את הגרעין, וזה רק אמור, זה יכול גם להאיץ כמו שאמר דיסקין

  אז ממש חכם להגיד לכל מי שמתנגד לתקיפה שמואלני

  אבל גם אני יכול לשבת על כסא, לשלוח חיילים למות, כי ימותו והרבה (כולל אזרחים בעקבות תקיפות לאחר מכן) ולקרוא לכולם שמואלנים

  ורק ביבי המשיח ומי שלא מסכים איתו שמואלני

  שיהיה צורך ארצות הברית תתערב, ותשתמש בכוחות שלה, אולי בשיתוף עם ישראל

  יכול להיות שבכלל שהסנקציות יעבדו, לאט אבל קיים סיכוי

  לאירן יש יכולות הגנתיות חזקות, יש לה מערכות מתקדמות מאוד. וזה מה שאנשים לא מבינים

 128. 48
  סוף סוף מישהו צועק שהמלך הוא עירום!
 129. 47
  הדברים ידועים. ממשלת ביבי וברק רואה לנגד עיניה רק דבר אחד. סיפוח שטחי הגדה וסילוק ערביי הגדה לירדן. חיסול החמאס וסילוק ערביי עזה למצרים.

  כל השאר זריית חול בעיניים וטימטום הציבור.

 130. 46
  אני שמח לשמוע חוות דעת זו

  גם הערכתי כי אם אמריקה לא הייתה מורידה את סאדם חוסיין, אין מצב שאירן היתה מתקרבת לפצצה אטומית. לכן על האמריקאים לאכול את הכובע. תעזור לשמלאנים להבין מי הם הערבים שאיתם הם מתנשקים

 131. 45
  עוד טכנוקרט תבוסתן שחושב שהוא יכול לסכל מדיניות של ממשלה נבחרת
 132. 44
  הימין מפוחד...........האמת קשה....................יחפשו דחוף תיק על דיסקין להשמיצו..........
 133. 43
  ברק למד בסטנפורד וביבי באמ אי טי, אבל הגיון פשוט אין להם, בגלל שחצנות

  ברק יעלם מהחיים הפוליטים בקרוב, כמו דויד לוי ויצחק שמיר.
  ביבי - כולונו תקוה, אבל אי אפשר לבנות על זה.

  1. שניהם עשו שם תואר - אך לא למדו דבר. אין קל מזה בארה"ב המתייחסת לאנשים כישרים.
 134. 42
  מחר, הכותרת הראשית בניו יורק טיימס, זוהי מכה לנתניהו בעיתונות העולמית.
 135. 41
  עוד ליצן שמאלני שהגיע תורו להגיד את דברו

  אם הוא חשב את הדברים כל כך הרבה זמן היה מתכבד כבודו לפרוש מהשירות במחאה על הנהגה משיחית , אבל הוא החזיק בכיסאו עד יומו האחרון , אחד בפה ואחד בלב , חושב משהו אחר ואומר דברים אחרים , מי אמר שזה באמת מה שהוא חושב הרי גילינו שלא כל מה שהוא חושב הוא באמת אומר.

 136. 40
  וכי מה בדיוק נותן לדיסקין את היכולת להבין את המציאות יותר טוב מנתניהו וברק?

  הוא בסך הכל היה מפקד של יחידה קטנה, שבעבר ניסתה לבחוש בקלחת הפוליטית (פרשת רביב), ולאחר שזה לא הצליח להם, ראשיה מנסים מדי פעם להגיע לעמדות כוח פוליטיות לאחר השירות. כשלעצמי, אני לא בטוח שהאדון דיסקין חף מהשאיפה הזו, והלשלשת הלשונים האחרונה אינה אלא ירית הפתיחה.
  ובקשר ליכולת הניתוח של דיסקין - האם הוא תמך בהתנתקות? האם הוא תמך בהסכם אוסלו? כי אם התשובה חיובית לפחות במקרה אחד, הרי שיכולת הניתוח של נהג המונית האחרון טובה משל השושואיסט הראשון.
  ואגב, זוכרים מה היתה דעתם של רבים לפני חיסול הכור הגרעיני בעיראק? כן, היו רבים שהתנגדו. אבל דווקא או אדם, מנח בגין, שייחסו לו נטיות משיחיות, לקח את ההחלטה הנכונה. לפיכך מר דיסקין, הרשה לי להזכיר לך את האימרה שאם השתיקה יפה לחכמים, על אחת כמה וכמה לאלה שהוכיחו שהחוכמה מהם והלאה.

 137. 39
  תודה על ההזכרה שתקיפת אירן לא כנראה לא תחליש אותה לזמן רב.ולפעמים אם רק פוצעים את הנמר ,הוא נחוש פי כמה ברצונו לגבור..
 138. 38
  מחזה תעתועים, רכבת השדים של ממשלת הביבי מובילה אותנו לאבדוןץ

  והוא ?
  השוטה.
  יושב על הגדר, מטה ימינה וקורץ שמאלה, מטה שמאלה וקורץ ימינה וצבא של יחצ"נים, סמרטוטונים וטוקבקיסטים מפרשנים לנו את ההטיה ואת הקריצה.
  מחזה תעתועים ותימלא הארץ פינקלשטיין.

 139. 37
  דיסקין אתה אפס מאופס
 140. 36
  קראתם?הפנמתם?

  תמשיכו להאמין למגלומן והפרנויד נתניהו?או לאופורטוניסט ברק?
  אני לא......

 141. 35
  העניין חמור במיוחד. אחת מהשתיים: או שאכן יש לנו הנהגה ביבי-ברק המסוכנת לעתידנו או שהשב"כ היה תקופה ארוכה בהנהגת אדם חסר יכולת שיפוט. אין אפשרות שלישית ושתי האפשרויות הן מאד בעייתיות לעתידנו
 142. 34
  דיסקין עושה שירות עצום למדינה. הפצצה באיראן לא תמנע את הפצצה. להיפך.

  כדאי להקשיב לדגן ולדיסקין. ממש לא אנשי שמאל, לא אוהבי ערבים אלא מבינים שהפצצה תחייב תגובת נגד שתסתיים במותם של עשרות אלפי ישראלים ואולי בחורבן בית שלישי.

 143. 33
  איזה "מצג שווא" ? אחמדיניג'אד אומר מעל לכל במה כי צריך למחוק את ישראל מהמפה
 144. 32
  חולני

  המחלוקת נורמלית ואף חיונית, אבל חשיפתה הכפייתית איננה.

  תאוות הזרקורים של מנהיגי ישראל עוד תוריד אותה לאבדון.

 145. 31
  אם לביטחון הם לא טובים ולכיס שלנו הם בטח לא טובים - בשביל מה לעזאזל צריך את הצמד הזה בשלטון?
 146. 30
  ''מה שעשינו בעיראק'' ? ...
 147. 29
  צהוב
 148. 28
  כעת הוא משתין מהמקפצה?.....

  מזה זמן רב שאני טוען במאמריי כי צמרת השב"כ נגועה בשמאלניות רדיקלית (בנוסף לצמרת צה"ל והמשטרה) והנה ניפתחו השערים והאמת צפה על פני המים. דיסקין מדבר על התנהלות משיחית? אני קורא לכך אידאולוגיה ציונית קיומית ודאגת אמת חריפה לגורל מדינת ישראל. "המנהיג הגדול" דיסקין, זה שגילה תסמיני "מנהיגות" לכאורה פתאום מבקר מנהיגים אחרים. אין לו אמון? גם לי אין אמון אבל בדיסקין לאחר שהשתין מהמקפצה על הממונים עליו מהמחסה הבטוח של התקשורת הישראלית אשר וודאי תאתרג אותו כעת עד דלא ידע. בנוסף דיסקין לא רק מכפיש אלא משקר. נתניהו וברק אינם מטעים את הציבור, הסכנה האיראנית שרירה וקיימת וכל מדינות העולם כבר הכירו בכך (נו טוב, למעו דיסקין). הצגת הדברים על ידי נתניהו וברק (כהתנהלות מדינית לגיטימית) באה לזרז את פעולות הקהילה הבינלאומית לפעול בנחישות רבה יותר נגד איראן ובכך מסמנים נתניהו וברק הצלחה פנומנלית. דיסקין גם מגלה "כישורים פוליטים" מעניינים. האם הוא מתכנן הליכה עם מר"צ או בל"ד? יהיה מענין אם ראש השב"כ לשעבר יצעד בהפגנות מר"צ עם דגל אש"ף....הוא לא רחוק מכך כניראה. ועיקר העיקרים, איננו יודעים די, אך האם גישתו השמאלנית קיצונית השפיע על פעולות השב"כ בסיכול הטרור? האם מה שאנו מגדירים כהצלחה בסיכול יכול היה להיות הצלחה רבה יותר לולי היה דיסקין מה שהינו. כרגיל, האמת דרכה לצוף. צפו גילויים מענינים בתוך שנתים עד ארבע שנים מהיום.

 149. 27
  תן לי וילה בחינם לא גר בקיסריה
 150. 26
  אם כך חשב דיסקין - למה לא התפטר ? במי יש לו בטחון ? מופז ? חלוץ ? ואולי הוא
 151. 25
  מה הם אוכלים שם בחדר אוכל של המוסד והשב"כ שגורם להם לאבד אמון בהנהלה

  ביבי, תבדוק מה קורה עם הטבחים שם, עוד יאכילו את כל העם בזה, ואתה יודע מה קורה כשהעם מאבד אמון... הולכים הביתה

 152. 24
  ביברק נובחים ומפחידים בעיקר את אזרחי ישראל. אפילו לירי מעזה אינם יכולים ואינם מחסלים.

  תביאו את הראיון עם ביבי בזמן מבצע עופרת יצוקה. ברברן עם קבלות, העומד בראש המדינה כבר שלוש שנים ועדיין לא חיסל את שלטון הטרור מעזה כפי שהבטיח באותו ראיון לעיתונאים בימיו כאופוזיציונר לראש הממשלה אז אהוד אולמרט.
  מי סרב אז לבקשת אולמרט להמשיך במבצע ולחסל את שלטון החמאס בעזה? ברק! שר האי-בטחון! שתקוע בפחדיו מהבריחה מהחיזבאללה בלבנון ועד כניעתו לשלטון החמאס בעזה. בגללו ובגלל ביבי ממשיכים אזרחי ישראל לשחק בתפקיד הברווז במטווח טילי הטרור. אלו "המשיחים" שיצילו את אזרחי ישראל?

 153. 23
  לאיזה מפלגה אתה מצטרף

  מריחים ריח בחירות ומחפשים כסא בממשלה

 154. 22
  כנראה שזה לא מעשי (ולא חכם) לתקוף, אבל יותר מטומטם לומר את זה בפומבי.
 155. 21
  מה קורה ליובל דיסקין ועוזי דגן

  כשהיו בממשלה נהגו אחרת, נראה שקשה להפרד מנעמי השלטון.

 156. 20
  שאלוהים ישמור אותנו...
 157. 19
  בעיני, ברק ונתניהו אמינים מדיסקין הנפוח. הם משיחיים? דיסקין, אתה משיחי. מה זה משיחי? אתה קשקשן.
 158. 18
  דברים מדאיגים מאוד. ואני מאוד סומכת על יובל דיסקין.
  1. אני דויד מלמד גם סמכתי עליהם,,עשר שעות לפני התקפת סוריה ןמצרים אמרו שלא תהיה מלחמה,,,הפנמתם את זה,,תודה !!!!
  2. לאיזה מפלגה יש אומץ לאמץ את שני הדגנרטים האלה לחיקם !!
 159. 17
  מה זה קשור איפה הם גרים? פופוליזם זול.

  דגן גרבמגדלי יו!!

 160. 16
  תודה לך מר דיסקין !!! לצערי עם ישראל אכן מטומטם, למה שני הטמבלים האלה עדיין מנהלים את המדינה ממגדל השן שלהם....
 161. 15
  דיסקין ודגן - שני סמולנים תבוסתנים
 162. 14
  דיסקין ודגן - ראשי המוסד והשב'כ - מתריעים בפני התקפה. הם באמת לא יודעים מה קורה? ביבי וברק: יש לכם תשובות?

  האם לא צריך להקשיב לשניים אלה? הם היו טובים להנהיג את קהיליית המודיעין הישראלי ואני בטוח שדבריהם מבוססים. את שניהם אין להאשים לא בפחדנות ולא בתבוסנות. אני מניח שעכשיו הימין ההזוי יגדיר גם את דיסקין כמשת'פ של אבו-מאזן, כשמאלני תומך טרור, וכיוצא באלה דברי "שבח". העם צריך להתפכח ולהעיף את הצמד ביבי-ברק כי בנפשנו הדבר.

 163. 13
  חיסול ממוקד

  עוד קשקשן בילתי נילאה, מעניין מי משלם לצלם ???

 164. 12
  שערורית יובל דיסקין

  התבטאות לא לגיטימית,תואם דגן,שני נפוחים שאינם בוחלים לעשות שימוש במידע שצברו במסגרת תפקידם כדי להשמיץ ממשלה נבחרת,לא להאמין שהאיש שרת כראש השב"כ

 165. 11
  צריך להיות מטומטם ימני רציני לא להבין מה ראשי המוסד והשב״כ לשעבר אומרים לציבור.
 166. 10
  אופרטיוניסט -מענין למה שתק במשך שנתיים שכיהן תחת הנהגתם.

  מענין במשך שנתיים הם היו בסדר (כמובן כל עוד היה בתפקיד)
  מענין - מי טען שמעזה יצאו קיני טרור ותקום חמסטאו וירי טילים על ישראל - ומי זילזל.
  מענין - מי מוביל את המדינה בבטחון ב 3 השנים האחרונות ומתי חווינו שתי מלחמות בשנים האחרונות
  העיקר להשמיץ את נתניההו וברק

 167. 9
  ביבי וברק זה בלון שהתפוצץ פעם אחת ויתפוצץ שוב
 168. 8
  הדברים נחרצים. ביבי וברק צריכים להגיב לדברים הללו

  הציבור זכאי לקבל תשובות מראש הממשלה ומשר הביטחון על דברי ראש המוסד וראש השב״כ באשר לאופן התנהלותם.

 169. 7
  מעניין , כאשר הוא היה בתפקיד הכל היה טוב .

  אולי כדאי שילך להתמודד על נשיאות למצרים.

 170. 6
  מה קרה לא קיבלת את הג'וב שלך אז התחלת ללכלך?

  או שהתחלת את הקמפיין שלך בפריימריס של לפיד/העבודה/קדימה?

 171. 5
  אוי לארץ שזה היה ראש השב"כ

  דיסקין הוא צפונבון מושחת. אוי למדינה שזה היה ראש השב"כ שלה. התנהגות חסרת רסן אפילו שהיא לצורכי בחירות, מלמדת שהאיש פשוט הגיע בטעות לתפקיד בכיר. מי בחר בו? אה אולמרט.... המושחת!

 172. 4
  איך זה שכל ראשי השרותים אומרים עליהם אותו דבר?

  נתניהו ברק ושרה - הביתה

 173. 3
  ביבי הבייתה!!!
 174. 2
  מחפש בית

  ממי הוא קבל הצעה מזהבלה או שלי?על מי ולמה הם כל כך כועסים שהם פורשים מהשרותים-דגן,דיסקין-??.

 175. 1
  טוב, לפחות יש את ליברמן הגאון שיציל את המצב