בחירות באוויר

גם הפעם כל הביטחוניסטים נגד נתניהו

כמו ב-99', נתניהו יבקש את אמון הציבור כשמולו מקהלה עוינת של בכירי מערכת הביטחון לשעבר; מהעבר השני, ליברמן עלה על מסלול ההתנגשות אתו

בנימין נתניהו כבר היה בסרט הזה. בבחירות 99' הוא התמודד לא רק מול אהוד ברק שהביס אותו והחליף אותו כראש ממשלה, אלא גם מול בכירי המערכת הביטחונית; שר הביטחון שפרש מממשלתו, יצחק מרדכי, הרמטכ"ל היוצא, אמנון ליפקין-שחק וראש השב"כ, עמי איילון - כ-ו-ל-ם קמו עליו, איש בסגנונו ולשיטתו, והכריזו מעל כל גג ומתחת לכל שיח רענן: על האיש הזה אסור לסמוך.

13 שנים אחרי כל בעלי התפקידים התחלפו חוץ מנתניהו שהוא ראש ממשלה בפעם השנייה וברק שעבר מן הצד התוקף למותקף, אבל המנגינה לעולם נשארת: גם בבחירות הקרובות - והן קרובות מתמיד - נתניהו יבקש את אמון הציבור כשמולו מקהלה מתואמת, עוינת, וחסרת רחמים של ביטחוניסטים לשעבר.

זו מורכבת מראשי המוסד, הצבא והשב"כ לשעבר: מאיר דגן, גבי אשכנזי ומשלשום גם יובל דיסקין.

נתניהו ודיסקיןמיכל פתאל

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות אליכם

הופעתו של האחרון ב"פרלמנט" של גמלאי הממסד הביטחוני בכפר סבא, שצולמה במצלמת חובבים, הייתה כאילו מאולתרת, כאילו ספונטנית, כאילו בסגנון "מחוברים", עם צאטלע מהוה שנשלף מהכיס. אם הדברים שנאמרו שם על ידי מי שנחשב לראש שב"כ מעולה (כמו אבי דיכטר לפניו), לא היו כה קשים, בוטים ומטרידים היינו יכולים למות מצחוק. "המשיחים מאקירוב ומאסותא, מקיסריה ומרחוב עזה", הוא כינה את נתניהו וברק.

זה היה מיותר. מה לעזאזל הקשר בין נכסי נדל"ן, לתפקוד, ומדיניות? מאדם כדיסקין אפשר היה לצפות שיהיה יותר מנומק, ענייני, ורציונלי. ושיבחר לו במה הולמת יותר ממסעדת "פורום מג'די".

יהיה מי שיתהה לפשר העיתוי. מדוע שתק דיסקין שנה תמימה. שלא כמו בבדיחה על הילד והמרק, הוא בוודאי לא יטען שעד היום הכול היה בסדר. אולי גזר על עצמו צינון מרצון, ואולי היציאה שלו היא חלק ממערכת הבחירות שמתרגשת עלינו. דבריו של דיסקין יהדהדו בכנסת בימים הקרובים, כאשר שלושת ראשי מפלגות האופוזיציה, שלי יחימוביץ' מהעבודה, זהבה גלאון ממרצ ושאול מופז מקדימה יעלו הצעות חוק מקדמיות לפיזור הכנסת והקדמת הבחירות. נתניהו יצטרך לקבל הכרעה קשה: האם להצטרף לחוקים ובמקביל לפתוח בדיונים על מועד מוסכם לבחירות (מן הסתם ספטמבר או אוקטובר השנה), או, לסכל את היוזמות, ובכך להבהיר כי הוא מעוניין שהבחירות יתקיימו רק בתחילת 2013.

כדי לממש את האופציה השנייה יזדקק נתניהו לשותפיו הקואליציוניים. אמש הוא גילה כי החשוב שבהם, יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כבר עלה בחדווה רבה על מסלול ההתנגשות הקרוי חוק טל החלופי. "ב-9 במאי, לאחר שנעלה את הצעת החוק שלנו לגיוס לכולם נדע מהו מועד הבחירות", הבטיח ליברמן לחדשות ערוץ 2. הוא גם הכריז כי תמו ימי המחויבות שלו לקואליציה. בלשון פשוטה, זו הברירה שליברמן מציב לנתניהו: או שתתמוך בנו בכנסת ובכך תשבור את הכלים עם שותפיך החרדים, או שתלך נגדי, ואז אני אהיה זה שיביא להקדמת הבחירות. זו הדילמה בפניה ניצב נתניהו בתחילת השבוע הזה. מצד אחד היא קשה. מצד שני היא קלה. עד היום בעניינים פוליטיים נתניהו לא נמנה עם היוזמים. הוא היה מהנגררים. זו ההזדמנות שלו לקחת את המושכות לידיו, להתייצב מחר בכנסת, ולהצהיר קבל עם ומליאה, בלשונו של אהוד ברק בחורף 2000: "רוצים בחירות? אני מוכן לבחירות!" (ולהתפלל שהתוצאה תהיה אחרת).

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 74
  מדוע תמיד מזכירים את אשכנזי בנושא? הוא לא התבטא בנושא!
 2. 73
  עם כל הכבוד הביטחוניסטים הם לא השלטון ואם הם מלכלכים בראש חוצות על ממשלה מכהנת מצער להגיד הם לא ביטחוניסטים הם הפקרסיטים! ביבי אמר בצדק קבל עם ועולם אם העולם לא יעצור את הגרענותה של אירן הוא יעצור ועובדה שזה עזר והעולם חונק את אירן, מה רע בזה מטורפסיטים !!
 3. 72
  מה, הטוקבקיסטים של ביבי בצו 8?

  לפחות תשנו קצת את המסרים...ולאתר ה"ארץ" היקר - אני חושב שזה חוסר התחשבות להכריח את המגיבים לצאת ולהיכנס לאתר בשביל ללחוץ על המלצה... תנו ללחוץ רצוף! זה מאד ישפר את התוצאות.

  1. ישפר את התוצאות של מי? שלך?
 4. 71
  גם ב81 כל הביטחוניסטים היו נגד מנחם בגין

  הגיע הזמן שהביטחוניסטים יעסקו בביטחון נטו ולא בפוליטיקה גלובלית
  הם לא מוכשרים לכך

 5. 70
  רפואה שלימה, במהרה
 6. 69
  האם?דגן.יובל.גבי.מעונינים במשטר צבאי.או בהפיכה.למופז פתרונות.
 7. 68
  הבחירות המתקרבות

  כל מפלגה, שתגדיראת גבולות המדינה הגיאוגרפים והחברתיים במצע שלה, כך נוכל לדעת טוב יותר למי להצביע

 8. 67
  דיסקין הוא חמורם של המשיחים שלו

  נתניהו גדול עליהם וזה מרגיז את החמורים.

 9. 66
  דיסקין אינו מדינאי. נקודה. גם ערב הפצצת הכור העיראקי כל אנשי המודיעין [למעט יערי] היו נגד. גם שמעון פרס שחתר בחשאי לטרפד את ההתקפה. וכך ערב יום כיפור הגאון האדמו"ר משמונה מאתיים מר אלוף אלי זעירא, וכל חכמי חלם ב"לבנון ה-2" . לתת ל'שטינקר' אלף דולר זו לא חוכמה. דיסקין שוכח כי רוב מדינות ערב כיום נמצאות בתהליך הרסני-פנימי ורק ערביי הרשות הפלסטינית כיום נמצאים בתנופת שגשוג שאין כמותה לא בקהיר ולא בטריפולי ולא בדמשק ולא בסודן ובעוד 10 מדינות לפני מהפכה. אם דיסקין חושב כי יש היום פוטנציאל ערבי באזור שישראל בראש לו - יש לו בעיה עם הבנת הנקרא.
 10. 65
  נכון ואיפה הם היום ואיפה נתניהו?

  נכון שהיתה תנועה הזויה של כמה ליצים שחשבו שהם ראויים להיות ראש ממשלה. איציק מרדכי יצא בשן ועיין ממשפטים על פרשיות של תקיפת נשים, עמי איילון נדד עם התכניות ההזויות שלו ממפלגה למפלגה ומיוזמה ליוזמה וליפקין שחק שהיה רמטכ"ל לא בולט בהישגיו לא בלט גם בשום דבר שעשה באזרחות. 11. 64
  ספרות זולה.- מי שהפיל את נתניהו זה הימין

  ב 13 השנים שחלפו התברר ללא ספק שאין בצד השני אף אחד המעוניין להגיע להקמת מדינה פלסטינאית. ברק, שרון, אולמרט, לבני פני כולם ותוכניות כולם הושבו ריקם. למה אתה לא מפרט מה קרה עם כל הבטחוניסטים בהם מדובר? למה הם ברחו מהפוליטיקה? אם ביבי ייכשל היום זה לא בגלל רצונו להגיע להסכם הוגן אלא כי הימין יביס אותו.

 12. 63
  הפצצה של דיסקין

  דיסקין זרק פצצה !
  ומי מנסה לפרק אותה, אם לא צמד החמד נתניהו וברק.
  והגדיל לעשות נתניהו אשר הגדיר זאת כך - 'הם חושבים שהעם הזה מטומטם אבל.........הוא חכם'.
  נתניהו וברק לא חושבים שהעם מטומטם, הם לא רק יודעים את זה אלא שהם משתמשים בזה ובפועל.
  שניהם יודעים שהעם הזה הוא לא רק מטומטם, אלא שיש לו לעם המחונן הזה אפס זכרון.
  נתניהו בפרט וגם ברק הכניסו את סוס העץ האירני, כי הם יודעים שאם יהיה איום מלחמה על ישראל בזמן בחירות, כי אז נצחונם מונח בכיס הנה בא הדיסקין הזה ומנסה לחסל את קלף הנצחון שלהם.
  אלא שדיסקין, לא רק שהוא לא מחפש מקום בצמרת המדינית, אלא שיש לו שותפים רציניים כמו דגן ואחרים החושבים שהעם צריך לדעת את האמת. ואולי הם גם מבינים שכול המתח הזה שיוצרים נתניהו ושליחיו הפזורים בממשלה ובכנסת, נועד אך ורק לצרכי הבחירות. שליחיו ? אקוניס, שטיגליץ, כץ מתחבורה והגדיל עשות גדעון סער אשר עשה זאת ללא בושה בטקס קבלת פרסי ישראל. להשתמש בטקס כזה לצרכי הבחירות עם נתניהו אשר היה ממש מדושן עונג, זו היא חרפה שאין לה סליחה. זו הוכחה נוספת על כך שביבי חושב שהעם הנבחר הזה הוא מטומטם ורק הוא וברק הם הגאונים.
  אחד הדברים הכי מעניינים בהתנהלותו של נתניהו לאורך השנים, היא העובדה שכול פעם כאשר הוא מופיע בשמי הפוליטיקה, יש משבר כלכלי, או מדיני או אחר והוא תמיד בא להצילנו מידם. ברוב המקרים הוא בעצמו יוצר את המשבר ואחר כך הוא מציל אותנו.
  על מה שאני כותב כאן, לא יזיק מחקר קטן והכי חשוב שכול העם המטומטם הזה, יבין שהנתניהו הזה עובד עליו.
  היום הוא קפיטליסט, מחר הוא סוציאליסט וכך כמו זיקית הוא מחליף צבעים בהתאם לנסיבות.
  את כול זה חייבים להביא לידיעת הציבור בצורה של שטיפת מוח, שכן אחרת העם הזה שוכח מה שהיה אתמול.
  שלמה רחמן חיפה

 13. 62
  נתניהו צריך לקום ולעזוב. שיעשה לביתו כמה שנים ואז יחזור להיות ראש ממשלה
 14. 61
  כשראשי מערכות הבטחון אומרים שנתניהו "שיכור" שילך לישון
 15. 60
  נתניהו וממשלתו מסוכנים לישראל יותר מאיראן, חיזבלה וחמס גם יחד !!!
 16. 59
  לא ראינו ש"הביטחוניסטים" התגלו כמבינים גדולים בדיפלומטיה או פוליטיקה

  דני יתום, עמי איילון, איציק מרדכי, אבי דיכטר, ליפקין-שחק, מצנע ועוד רשימה ארוכה-ארוכה של לשעברים שאולי היו טובים בתפקיד שלהם, אבל ממש לא היו טובים כשזה הגיע לפוליטיקה.
  אגב, גם שרון ורבין היו "בטחוניסטים" בעברם ושניהם שגו שגיאות קשות בהערכות של תוצאות הפעולות שלהם.

  אין מה לעשות, הדברים שונים והשיקולים שונים.
  רק היהירות דומה.

 17. 58
  דיסקין, דגן, עוזי ארד. כולם אדיוטים ורק נתניהו ללא רבב. מתי יפול כאן האסימון? מתי יבינו הישרטלים שטעו ובחרו בשרלטן ומגלומן? עם 3 אומרים לך שאתה שיכור, תלך לישון
 18. 57
  נתניהו

  לנתניהו יש מזל מזל גדול ,,,ציבור של מטומטמים נישבה בקסם הכריזמה שלו, וזה לא חדש בהיסטוריה האנושית, אנחנו באסון.

 19. 56
  אכן, כמו באוסלו וההינתקות--ההצלחות הגדולות במיוחד של הביטחוניסטים.
 20. 55
  גם אם כל ראשי הבטחון יהיו נגד ביבי כל הדתיים יצביעו בשבילו
 21. 54
  על כל המפלגות החילוניות להתאחד לקראת הבחירות כדי להביא לשינוי
 22. 53
  דיסקין? זה לא אותו אחד שנכשל בהבאת גלעד שליט במשך חמש שנים?
 23. 52
  מה שבטוח,דיסקין עשה צעד חשוב לאירן גרעינית.בהצלחה
 24. 51
  אתה בטוח שאתה עובד ב"הארץ" ולא ב"מעריב"?

  מה הקשר בין הנדל"ן לבין הביצועים? - רק לי זה נראה חשוד שאנשי ציבור הופכים למולטימיליונרים? רק לי זה נראה מוזר שאהוד ברק לוקח דירה ב 30,000 שקל לחודש, כשהמשכורת שלו עומדת על 20,000 ברוטו? - או שאתה תמים, או שאתה עובד אצלהם...

  ביבי באמת רוצה בחירות בפבואר? חהח חהח חהח - ביבי מת לבחירות בספטמבר - לפני שאובמה יבחר, לפני המיתון הגדול, לפני שתאוריית "איראן גרעינית" ו"אין פרטנר לשלום" יתבדו ויתמסמסו.....

  בכל מהלך מתוכנן ומתואם של ביבי+ליברמן והאופזיציה - זה לחלוטין רצון כולם, אתה בסך הכל מקבל את ההצגה...

 25. 50
  דיסקין

  צודק דיסקין שברק מסיחי, לא רק מסיחי גם בוגדני. זוכרים איך ברח ממפלגת עבודה?‏ איך החליף את נווה עבור נילי?‏ ואני בטוח אם נלך אחורה נמצא עוד מעשים בוגדנים. הכל, כמו שהוא אומר "בקור רוח‏"‏

 26. 49
  איפה היה מר דיסקין,כשהיה ראש השב"כ.האם אז הוא כן האמין בהם???
 27. 48
  מנהיגות מדאיגה

  גם אם העיתוי והסגנון אינם מוצלחים צריך להקשיב ולהאמין לדיסקין.הוא איש מקצוע ואזרח שאיכפת לו ממה שקורה במדינה.ביבי הוא אדם פזיז זחוח ולא אחראי שדואג רק לעצמו.עניני המדינה ועתידה לא מענינים אותו.ממשלתו היא הגרועה והבזבזנית שהיתה כאן אי פעם.איש לפניו לא הקים ממשלה מנופחת כזאת שמממנת את מגזרי החרדים ושואבת את כספינו בלי שום גבול.הוא דאג להעשיר את העשירים ולעשות את ציבור מעמד הבינים לעני.גם בנושא הבטחוני הוא פזיז ולא שקול.הוא עלול להמיט אסון על המדינה..צריך לסלקו מהשלטון.

 28. 47
  יש הבדל אחד - התקשורת הצבועה איבדה את ההשפעה על הציבור , וכל ההסתה
 29. 46
  הכתב לא הבין את הקשר? אבל מה שהוא מצביע זה שהמניע שלהם הוא כלכלי אישי

  לא הבנת את הקשר בין קיסריה ואקירוב?
  אז אתה לא ראוי להיות כתב. דיסקין מדבר על משיחים משום שהמניע של נתניהו נגזר מתאוריות משיחיות של אוונגליסטים נוצרים המממנים את פעילותו. לברק ולנתניהו יש מניעים כלכליים נסתרים בתוך התעשייה הצבאית אחרת למה להזכיר את קיסריה ואקירוב. שניהם עשו את כספם לאחר שצברו כוח פוליטי. לא לפני כן.
  דיסקין רואה דברים שאתה לא רואה. הוא איש שאמון על חקירות וחשיפת מניעים. הוא עשה זאת לראשי מחבלים והוא לא טמבל הזוי.
  אתה פשוט לא יודע לקרא את מה שהוא אומר. תקשיב טוב. בכל מילה וציטוט יש רמז עבה לדברים שהוא יודע בוודאות שמתרחשים מאחורי הקלעים.

  תעשיית נשק, היא לא רק בישראל, אלא גם בארצות הברית.
  מלחמה איזורית שתגרר לתוכה אמריקה היא אינטרס של תעשיית הנשק האמריקאית שתומכת בנתניהו ובברק בעקיפין וכנראה גם במישרין.
  משם הכסף לרכוש את קיסריה ואקירוב.


 30. 45
  ליברמן רק מרים לביבי להנחתה....הם גדלו באותו משרד. החרדים ירגישו מחוייבות לביבי כי הוא "יוותר על ליברמן" וליברמן קישקש את הקישקושים שלו כדי לשמור על מצביעי מולדובה בייתנו. זהו סתם ספין לחזק את ביבי!
 31. 44
  ביביפובים של כל העולם התאחדו בהנהגת חוסיין אובמה להפיל את ביבי
 32. 43
  כל "הביטחוניסטים" אמרו שההתנתקות תביא שלום

  עוד ביטחוניסיטים כאלה ואבדנו

 33. 42
  עיתון עלוב - כותרת עלובה - כל הביטחוניסטים - זו האמת? בוז לכם
 34. 41
  "הבטחוניסטים" כולם נטו לשמאל !!!

  ראה את דרכם הפוליטית לאחר סיום תפקידם ובהתאם לכך שפוט את דבריהם לגבי ראש הממשלה.

 35. 40
  ביבי בלתי מסוגל, את החשבון צריך לעשות עם בוחריו ועם ההתנחלות.
 36. 39
  אין מה לאיים עליו בבחירות כי הוא מוביל בסקרים ויוכל להקים קואליציה דומה

  הבעיה של ישראל שאין כאן באמת חלופה ראויה שיכולה, כרגע, להציע שיפור מהותי כי הבוחרים כאן ימנים מתמיד. לפיכך, לפני שיבא שינוי לטובה נצטרך להתדרדר נמוך יותר...עד שהציבור יתפכח, כנראה רק לאחר "מכה כואבת", מבחוץ או מבפנים

  1. וכרגיל בשמאל אין טיפת מחשבה

   יכול להיות שלא הציבור צריך להתפכח אלא אתה? אולי הציבור כבר התפכח מאשליות ההסכם המשיחי שיגאל אותנו?

 37. 38
  האיפוק של ורטר ראוי לציון. דווקא כמבקר קבוע ולוהט. האם גם הוא מבין, שאפילו במדינה הבלתי-ניתנת-למשילה בד"כ מדובר בניצני פוטש הרסני, של האולד-בוייס? האם הוא מבין שהגל העכור של בכירים משתלחים מעיד עליהם עצמם יותר מאשר על מושא קנאתם?
  1. מעט יותר מדאיג הנסיון של הרשות המבצעת לבטל את ביקורת הרשות השיפוטית (פרשת האולפנה בבית-אל). זה מה שמריח מפוטש, ולא הבעת דעה אישית של אדם פרטי מול מצלמה, בעודו ישוב במסעדה.
 38. 37
  הערה לורטר: ההתייחסות אל נתניהו וברק כ "המשיחים מאקירוב ומאסותא, מקיסריה ומרחוב עזה", לא הייתה כלל ועיקר מיותרת ולא הייתה מיקרית. הוא אמר בזה אמריה חדה שפירושה שהוא לא סומך עליהם. נקודה. ולא רק בתחום הביטחוני אלא גם ובעיקר שהם מנותקים מהעם, מנותקים מהמציאות גם בכל התחומים האחרים
 39. 36
  מה זה צאטלע?

  לא הצלחתי למצוא באינטרנט או במלון יידי

  1. פתק
 40. 35
  אלה היו מינויים של ממשלות קודמות, שכמו ליבני חשבו שתוחלת החיים של הממשלה תהיה קצרה במיוחד, כאשר התבדו ניסו להתקדם בתנאים הנוכחיים, בקשו הארכות ותפקידים, רק כאשר מצאו עצמם בחוץ החלו לזמר, בעיקר מתסכול, כל האלה ישבו בשקט לא גילו נאמנות ל"עקרונותיהם" עכשיו שבחירות צפויות הם מנסים לנקום דיסקים עבר כל גבול בסגנון הגס והכפשה אישית, מה שלא מוסיף לו כבוד.

  לגבי דיסקין במיוחד הערכות לקו בחסר, והגיעו בזמנו לתקשורת שמעדיפה להעלים זאת עכשיו: הוא העריך שמצבו של מוברק יציב ביותר, שאחרי ההתנתקות יהיה שקט מוחלט בעזה, לא צפה את עליית החמאס. בעצמו הצהיר כי השב"כ נכשל באיתור מקום החזקתו של שליט, התנגד בתוקף לעסקת השחרור שלו , וגם של ההרוגים בלבנון. ואולי אלו הסיבות לאי קידומו. כולל נאמנותו לאלה שמינו אותו, שלא יכולים לעכל את הצלחתה של ממשלה זו. שגדולתה בהן היא: לגרום למודעות מדינות המערב בצורך הדחוף לטפל בגרעין האירני, כדי שלא יהיה צורך בהתערבות שלנו,ההצלחה להפוך את נושא אירן מבעיה ישראלית לבעיה עולמית.
  ==

 41. 34
  ומי צדק אז?? נתניהו!
 42. 33
  אל ה"בטחוניסטים"

  איפה הייתם בשנה האחרונה בזמן המחאה ???
  מדוע לא יצאתם אל הציבור - דבר שאתם עושים עכשיו???

  אם , אכן, אתם יודעים דבר או שניים, אם אתם מאמינים שאזרחי ישראל נמצאים על פי בור , צאו אל הקהל יום אחרי יום, ביחוד אל הקהל האומר "בלאו הכי אין את מי לבחור". הסבירו לציבור הזה כי האדישות והאטימות הזו עלולה להביא אסון לא רק אל כל בית ישראל אלא גם אליהם ובני משפחותיהם.
  הסבירו להם כי יש לסלק את המושחתים ...ועכשיו !!!!!!!

 43. 32
  נו באמת. השאלה היא איך שרדנו עם כאלו בפיקוד? מי מהם צפה את האביב הערבי? פרט קטן
 44. 31
  גם באשר להחזרת גלעד שליט
 45. 30
  לכל מי שההגינות האלמנטרית חשובה צריך לשאול את מר דיסקין שאלה פשוטה: אם המצב כה גרוע, מדוע לא שמתה את המפתחות באמצע הקדנציה שלך ויצאת לציבור במסר שהיום אתה נזכר לספר לנו ? וחמור מכך, איך לא היתה לך בושה אלמנטרית לרצות לעבור לראשות המוסד ושרת תחת 'שני משיחים חסרי אחראיות כאלו' ...? מסקנה ברורה שזה נובע מתסכול אישי של אי מינוי לראש המוסד ו/או תסכול מאי קבלת המועמד שלך לראשות השב"כ ? ומר ורטר, להביא את ליפקין/איילון כברי סמכא לבטחון זה מגוחך בלשון המעטה בידיעה מה מיקומם הנוכחי בסקלה הפוליטית בישראל. לפחות מהעיתון-לאנשים-חושבים מצפים שישאיר לקורא משהו למחשבה ולהחלטה עצמית...לא סומך עלינו ?
  1. על איזה הגינות אתה מדבר כשביבי ר"מ וליברמן סגנו? נפלת על הראש אבי? הדבר היחידי שאפשר להעלות על הדעת- שדיסקין כמו שפויים בודדים אחרים בתפקידים ציבוריים נמצאים במערכת המסואבת בידי הימין- שטובת המדינה מול עיניהם, והם חושבים, שתרומתם תוכל לאזן טיפה את האי שפיות שביבי וממשלתו מייצגים. וכשעוזבים את המערכת, רואים בצורך להזהיר את מי שלא קרובים לצלחת. זה ההסבר שנראה לי הגיוני. על סיפורי תסכול - זה מתאים להסברי הפסיכולוגית שרה. די להיזכר בפרשת אשל כדי להבין מי הנכלולים. די להתחסדות.
  2. גם כשומר-צחוק...אין לך תשובה עניינית... ואני לא פוסל אישית את דיסקין כי הבנאדם עשה משהו בשביל מדינה....
 46. 29
  לעניות דעתי

  המשימה היא להוריד את הימין הקיצוני מהשלטון. אני יכול להבין שדיסקין לא דבר ולא חתר תחת נתניהו כאשר היה בתפקיד. זה נראה לי הוגן. עכשיו זה שונה, השאלה איך יתרגמו וימנפו החברים האלה את טענותיהם כדי להשיג תוצאה ממשית בכנסת. אנחנו צריכים לעזור להם ככל האפשר.

 47. 28
  גדולת נתניהו היחידה היא: פסק-זמן,בכל.לא עושה,כך גם פחות שוגה.כמובן ש"ללא-לעשות" יש השפעה והוא מתחיל לטעום מהחלודה הפוליטית של עצמו..
  1. לפעמים אי עשייה היא נכונה,ראה שמיר במלחמת המפרץ הראשוה

   כל הממסד הבטחוני היה בעד לתקוף את עירק ושמיר היה היחיד עם קור רוח ו"ביצים של ברזל" שהכריע על איפוק.
   אין לי ספק שלו עכשיו כל הבטחוניסטים לשעבר היו בדעה שבה מחזיק נתניהו ואילו נתניהו היה בדעה המיוחסת להם - "הארץ" היה מגנה את ניסיונם לבצע כביכול "פוטש" נגד ראש ממשלה מכהן......

 48. 27
  המחאה מתה - לבחירות!!
 49. 26
  יש לביבי רק דרך אחת לצאת מזה

  הוא צריך להודיע שהוא מחויב לחוק שרות חובה לכולם (צבאי/אזרחי) ואז מראש השותפות הקואליציוניות שלו אחרי הבחירות יהיו התומכות בחוק הזה, החרדים יצטרכו לוותר בעניין הזה כ הם במיעוט.

 50. 25
  למעלה מחצי המדינה נמצא במצב של תיסכול עמוק בגלל תפקוד הממשלה הזאת
  1. השיטה המקובלת לבדיקת טענות כאלה היא בחירות

   ובהן נתניהו ניצח, וינצח שוב בקלילות. כך שלא נראה שיש בסיס לטענתך.

  2. ולמעלה מחצי המדינה הזאת יבחרו שוב בנתניהו ולא בתבוסטנים השמאלנים המזמינים שואה כמו הורים שלהם!!1
 51. 24
  כל אלה שנכשלו בעניין רמת הגולן - בלי טיפת בושה מקשקשים שוב.
 52. 23
  חבל שאף אחד לא מתייחס לגופם של דברים

  האם הטענה של דסקין שתקיפה לא תבטל את הגרעין האיראני אלא רק תאיץ פיתוח גרעיני לצורך צבאי נכונה?

  1. גם דיסקין לא התייחס לגופם של דברים אלא רק לגופם של נתניהו וברק!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   לגבי איראן, תחשוב בעצמך, אם היום כל המתקנים הגרעיניים של איראן יושמדו, האם איראן תוכל להשיג פצצה גרעינית עד סוף יוני 2012? היום היא יכולה.
   דיסקין לא מבין בעסק הזה. כדי להקים מחדש את כל תשתיות המפעלים תצטרך איראן עוד 10 שנים, וזאת בהנחה שכל העולם יושבים בשקט ומחייכים.
   אני מקווה שהשבתי לך, והצגתי את דיסקין האמיתי - יובל המבולבל שרק מראה לעולם שהוא לא כל כך חכם כמו שחשבו.

  2. דיסקין לא יודע בעצמו

   יש לו דיעה משלו והיא טובה כמו זו של כל אדם אחר. עם כל הכבוד הממשלה היא המחליטה ולא הוא. כל תפקידו היה לבצע את המדיניות שהוטלה עליו על ידי הממשלה.

 53. 22
  מעריציו של הביבי הם אלה שלא מכירים אותו, כל מי שהכירו מקרוב הזדעזע מטפשותו.

  ואתם נפלתם שדודים לשטיק של הביבי שפרסם את עצמו בכל העולם כבעל IQ גבוה משל איינשטיין וניוטון ביחד.
  שוטה שיטה בכם שוטים ואתם זניתם לו שלוש פעמים בשל חצי פרצוף עובר מסך.

  1. דפוק

   דפוק בראש

  2. למען הגילוי הנאות: האם יש לך גם ענין אישי איתו, למשל כזה שקשור לעיר רחובות? (האם הפעם תגובתי תפורסם?)
  3. אתה ממשיך לקטר מאז שזרקו אותך מהליכוד

   כנראה שלא תשתנה ותמשיך לחגוג בשולי החברה הישראלית, למרות שאתה גר ברחובות.

 54. 21
  גם הפעם המניעים הם פוליטיים

  מרדכי, שחק ואיילון שלושה כשלונות פוליטיים ניסו להתנגח בנתניהו פשוט משום שהם בצד השמאלי של המתרס הפוליטי. כמ דגן ואשכנזי הם כאלו וכנראה גם דיסקין מאתמול. אדון ורטר ממך ציפיתי לניתוח עם קצת פחות אג׳נדה ויותר עובדות

 55. 20
  חשוב לדייק - הצמרת הבטחונית ויוסי ורטר

  כתיבה מגמתית ומאוסה

 56. 19
  למשרכי רגליים ושקרנים דוגמת הביבי -להחליט לא פשוט. ואולי ההחלטה הראשונית שלו צריכה להתחיל בקריצה ליוע"מ- להכריע בענין ליברמן. אפריל תכף נגמר ווינשטיין אמור להודיע על החלטתו.
 57. 18
  נמאס מהירידה על נתניהו!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  נתניהו הוא אחד המנהיגים היחידים כיום שיש לו קבלות של עשיה מוצלחת!!!!!! אם נבדוק את הרקוד שלו מאז שהחליט שהבית קורא לשוב ולעזור למולדת(וכמה מכל המצקצקים בלשונם היו עושים זאת?.....)הוא עשה עבודת מצוינת: אם כמסביר הלאומי שלנו במלחמת המפרץ,דרך אוסלו,תקופתו כראש ממשלה-כולנו שכחנו שלא היו כמעט פיגועים!!!!!!,שר אוצר מדהים עם ביצים שהצליח להוציא את המשק הישראלי מהבוץ ולחוות צמיחה שאיין לה אח ורע במדינות המערב היום!!! ובקשר לחייו האישים של נתניהו- אנחנו צריכים לרדת מהאיש,כל הכבוד שהוא מוצא ומצא את הזמן להשקיע במשפחה למרות התפקידים הקשים שהוא מילא. וכל הכבוד לשרה אשתו שתמכה בו כל הדרך!!!! זה לא קל לנסות למצוא רגע פנאי בן העשרים וארבע שעות שבע ימים שאתה עובד בשביל כל המדינה. נתניהו הוא מנהיג אמיתי מזן שנכחד!!!!!תמשיך להנהיג את כולנו הדרך שלך היא הדרך הנכונה!!!!!תודה !!!!!!!!

  1. Who are you

   Are you an idiot or you got paid in order to write your idiotic stuff?

  2. מה הבעיה שלך מוישל'ה?

   כשאתה במיעוט אתה מתחיל לקלל?? ילד גדול!

  3. יפה שענית לטיעונים שלו אחד אחד.
  4. תגובתי מתייחסת למשה, כמובן
  5. שה, אברי גלעד, לא צריך כל כך הרבה סימני קריאה, כאן לא רוטר.
 58. 17
  כשהשמאל במצוקה הוא מאשים את נתניהו. בוז לשמאל ההזוי!
 59. 16
  שברק עבר לצד של נתניהו ורטר היה חלק מהנדוניה
 60. 15
  השמאל זה יותר מצב נפשי מאשר תפישה פוליטית-הפקרות שאין להבינה. נתניהו המנהיג האמיתי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 61. 14
  ככל שנתניהו ושו״ת ידפקו אתכם כן תמשיכו להצביע לו.

  זה האבסורד שקיים בישראל. יש כאן לצערי אוכלוסיה רבה שאינה מבינה מהי דמוקרטיה. אוכלוסיה שמצביעה למפלגה ולראשה כם כשהם נכשלו בקדנציה וגם אם אותה אוכלוסיה נדפקה על ידם. זה די דומה למה שקורה במדינות ערב שלפני ה״אביב הערבי״ . זה טוב לנתניהו. ולכן אין לו אינטרס ממשי לשנות את מערכת החינוך אצל החרדים ואצל שס. נתניהו עיניו צרות. לא טובת המדינה לעתיד עומדת בראש מעייניו. מה שמנחה אותו זו השמירה על שלטונו וההנאה יחד עם שרהלה ממעינו.

  1. עמליה- כל מילה שלך בסלע.
  2. עמליה- כל מילה שלך בסלע.
  3. נראה שחוסר ההבנה של מהות הדמוקרטיה דוקא אצלך

   לא נראה שהצלחת להבין שלאנשים שונים ממך יכולות להיות דעות שונות משלך.

 62. 13
  פרק בהבנת הנקרא

  לכותב המאמר - מה שניסה לומר דיסקין בהערתו על הנדל״ן שרכשו צמד מאחזי העיניים האוחזים ברסן, הוא שהאנשים גם אינם ראויים מבחינה ציבורית - מוסרית, ולכך, כמובן, יש קשר לחוסר הקומפטנטיות שלהם שעליו הרחיב. אלה שני אנשים פסולים מכל בחינה שהיא, ולגיטימי בהחלט שדיסקין יתייחס גם לפן (נפסד) זה באישיותם. הוא לא התייחס, למשל, לנשותיהם הנוכחיות, ולדרך שבה נהגו בנשותיהם הקודמות.

  1. כוונת המשורר דיסקין היתה פשוטה ועיניינית:

   הפסוק אומר שהמשיח יהיה עני ורוכב על בן-אתונות ולא נדלניס"ט מפולפל, נוסע בקדילק או במסוק. כלומר, מנהיג שצומח מן העם ומכיר את מצוקותיו ולא מנהיג שצונח על העם ומרסק אותו, דוגמת הצמד ב.ב.

 63. 12
  והעיתון כדרכו לא מדייק כל כך

  הבטחוניסטים ששרתו תחת נתניהו ולא קיבלו את מבוקשם, נגדו. חוץ מזה יש כאלו שנגדו ויש כאלו שבעדו וההתפלגות דומה לתמיכה של העם בדרכו וכנגדו.
  חוץ מזה כבר הוכח שביטחוניסט לא תמיד ראוי ויכול לנהל מדיניות חוץ ובטחון.

  1. אילולא דיסקין ודגן , הטרור ,לא היה מאפשר חיים בארץ

   איפה אסירות התודה?

  2. כמה שאלות לאחד

   לדעתך אם מישהו יוצא נגד נתניהו כנראה יש לו בעיה אישית. שתי בעיות יש עם זה: א. אתה לגמרי לא בטוח שהעזיבה שלהם לא נעשתה מרצונם. לפחות אצל דגן. ב. בעיניך כל האנשים שמשרתים בתפקידים האלה הם ילדותיים ולא אחראים. ולכן אם הכהונה שלהם לא מוארכת הם יוצאים נגד ראש הממשלה. האפשרות שראש הממשלה מדאיג אותם בשום מקרה לא קיימת אצלך. הביטחוניסטים שאתה אומר שהם בעדו הם חברי מפלגתו - אז יש להם כנראה אינטרס לתמוך בו.

 64. 11
  גם יעלון הוא ביטחוניסט ונראה שהוא לא ממש נגד נתניהו ...
  1. יעלון היה שלוש שנים רמטכ"ל. אחר כך החליטו שהספיק לו
  2. יעלון לא קיבל שנה רביעית כי התנגד להרס גוש קטיף
 65. 10
  לא להאמין !!! משתמע מהכותרת שאתם בעד שלטון חונטה בטחוניסטית

  שמקארתור הגנרל המהולל הצהיר בניגוד לדעתו של הנשיא הלכאורה חיוור הארי טרומן הוא פוטר מיידית, כך עשה אובמה.
  ובכלל, כותרת שמצטטת "חוגם משםטיים בכירים" ו"בטחוניסטיים" היא חסרת ערך לחלוטין, גם ילד בעממי יכול לכותבה.
  לא ראוי שתקדמו קו שמקובל עליכם באמצעים לא כשרים.

 66. 9
  מופז,אשכנזי,דגן,דיסקין שלי, לפיד ושות יהיו שטיח אדום רך ונעים עליו ידרוך נתניהו כשיצעד לקדנציה נוספת כראש ממשלה.השתלחויות והיסטריה לא תעזור לסמולנים המטורללים.
 67. 8
  ביבי סכנה לעם ישראל.
 68. 7
  אבל בלי ליבני אין אלטרנטיבה לביברק

  בשביל מה הבחירות? להחליף את ביבי בביבי?

 69. 6
  רק לפני זמן קצר כתבת שהקואליציה של נתניהו איתנה ובטוחה ונתניהו אינו מודאג
 70. 5
  רושממשלה יזראל נהנתניהו אומר שלא מפחד מסחטנים כמו ליברמן? זהו רושממשלה הכי נסחט שהיה למדינת ישראל מאז הקמתה. דתיים, מתנחלים וימנים קיצונים סוחטים אותו יום יום והוא לא מפחד מסחטנים, הוא פשוט נכנע להם.
  1. אתה לא יודע מה זה דימוקרטיה אולי אתה לא בעדה. אבל רוב העם בעד דימוקרטיה
  2. כל עם ישראל מתנחלים ראו התנפלות עלמדינת ישראל בחיתוליה , מי שלא מתנחל לא יהודי במכת החושך הוא יעלם ראו הוזהרתם מה שהיה במצרים עומד להיות היו כמוכם מיליונים במצרים והם נעלמו בתוך מצרים ולא עלו לכבוש את ארץ האבות !!
 71. 4
  טוב כי הבחירות יוקדמו ,רע שאין כרגע מועמד אלטרנטיבי מוביל לתפקיד רה"מ .
 72. 3
  שתק? לא יודע אם הוא שתק.

  נתפס במצלמה. בטח אומר את זה בפורומים סגורים כבר שנים.

 73. 2
  מוזר מאוד -האם השמות הבאים אינם "בטחוניסטים"?

  רא"ל (מיל.) משה יעלון, אלוף (מיל.) עוזי דיין, אלוף (מיל.) יעקב עמידרור, אלוף (מיל.) יוסי פלד... הם אינם בטחוניסטים? מה עם קצת יושרה והגינות? או שמוגזם לדרוש מ"הארץ" התנהלות ערכית בסיסית?...

  1. מדובר בבעלי תפקידים שבקושי פרשו, אידיוט

   ודאי שלביבון יש תומכים ביטחומיסטים (אפילו למרץ יש) אך בפעם השנייה בקריירה שלו, קמים כל ראשי מנגנוני הביטחון ואומרים לעם המטומטם הזה תפטרו מביבי לפני שהאסון יגיע, והוא קרב

  2. מעניין, איני זוכר איזה אסון קרה אצל נתניהו

   בפעם הקודמת הועף מהשלטון ואז עלה ברק והצליח להביא איניתיפדה שניה עם מאות הרוגים. באמת איזה אסון נמנע על ידי החלפת נתניהו !!! שלא לדבר על כך שכבר מעל שלוש שנים אין מלחמה. באמת איך אפשר ככה !!! רוצים גראדים, רוצים נסיגות, רוצים אוטובוסים מתפוצצים, אבטלה וקריסה כלכלית העיקר שהאיש המסוכן הזה לא ימשיך לשלוט.

  3. כן הם נחשבים ביטחוניסטים דרגה 3 ששקועים כבר בפוליטיקה
  4. האסון האיראני, האסון הפלסטיני

   ואגב, ביבי הפר את התחייבויות אוסלו וקבר למעשה את ההסכם (גם לפי דבריו שלו).

  5. לא מתקרבים לקרסוליים

   של נעליך.

  6. אהוד ברק, אפי איתם...

   ועוד רבים אחרים ביטחוניסטים לא פחות ואולי אף יותר מייעצים לנתניהו... אבל ביטחוניסט טוב הוא כזה שלא אוהב את נתניהו וביטחוניסט גרוע הוא כזה שאוהב את נתניהו, ואל תבלבל אותנו במי מינה את מי, מי הציג יותר הישגים או מי נכשל בתפקידו, העקרון הזה הוא המדד הכי טוב של התקשורת בישראל

 74. 1
  אם ורטר מייעץ לביבי להקדים את הבחירות, אז ביבי חייב לדחותן ככל האפשר!
  1. פתח עיתונים מיד אחרי הבחירות הערכות הממשלה תיפול תוך חודשים ספורים בנתים הממשלה שכבר מאריכה ימים מכל אחרת בשנים האחרונות