2 תכניות חלופיות, 53 מיליון שקל

השרים אישרו את התכנית להעתקת מגרון

המדינה תקים אתר מגורים זמני סמוך למאחז, ואחד נוסף למקרה שההתיישבות בראשון לא תצא לפועל - וכך יוקמו למעשה שתי שכונות חדשות בשטחים

הממשלה תממן שני פתרונות מגורים זמניים לתושבי מגרון, בעלות כוללת של יותר מ-53 מיליון שקלים - כך הוחלט אתמול בישיבתה השבועית. בעקבות פסיקת בג"ץ, שעל פיה נדחתה בקשת הארכה לפינוי ההתנחלות מגרון, על המדינה לפנות עד אחד באוגוסט את המאחז לאתר זמני, עד אשר יוקמו בתי הקבע בעבור התושבים. בשבועות האחרונים הבהירו תושבי המאחז מגרון שאין בכוונתם לעורר מהומה, וכי הם יתפנו באופן מסודר לאתר זמני, אם וכאשר המדינה תקים אותו בשבילם.

החלופה הראשונה המועדפת על ידי התושבים היא לעבור למתחם היקב, שבו יונחו קראוונים צמוד לאתר הבנייה שבו ייבנו לאחר מכן בתי הקבע. הבעיה עם אתר זה היא שכבר קיימת תוכנית אחרת לבנייה בו. כפי שפורסם ב"הארץ", מפקד פיקוד המרכז, האלוף ניצן אלון, מתכוון לחתום על צו שיאפשר לקצר את הליכי התכנון כדי להקים את האתר.

בינתיים, הממשלה מקדמת במלוא המרץ את תוכנית היקב. אתמול החליטה הממשלה להקצות לצורך העניין 25 מיליון שקלים.

מתנחלים על שטח שבו עמד בית שנהרס במגרון, ולצדם שלט שעליו כתוב "בעזרת השם, בקרוב ממשלת ישראל תסדיר את היישוב מגרון" אי-פי

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לפי התכנון, משרד האוצר יעביר באופן מיידי 4.72 מיליון שקלים לחטיבה להתיישבות, כדי שתתכנן את התשתיות באתר הזמני ותפעל בשטח כדי להציב במקום את המבנים הזמניים. אם עד 17 ביוני יסתיימו הליכי התכנון במקום, יועברו עוד שבעה מיליון שקלים לטובת השלמת עבודות הפיתוח באתר הזמני, ועוד 13 מיליון שקלים לרכישת קראוונים שיהיו רכוש הממשלה ויושכרו לתושבי מגרון על פי מחיר השוק. בתום שלב המגורים הזמניים, צפויים הקראוונים לשוב לרשות המדינה. גורמים הבקיאים בעניין אמרו ל"הארץ" כי מדובר בהערכת חסר, המתבססת על עלות של 260 אלף שקל לקראוון, המתאימה לקראוון בסיסי בלבד. אם יתגלעו מחלוקות על דגמי הקראוון, תצטרך המדינה להקצות סכום נוסף כדי לשדרג את הקראוונים.

במקביל, בשל הקשיים הרבים הנוגעים לגבעת היקב, החליטה הממשלה להכין תוכנית ב' להתנחלות אדם, שאליה היו אמורים תושבי מגרון לעבור כבר לפני ארבע שנים. הממשלה החליטה להעביר עוד 28.5 מיליון שקלים מיידית למשרד השיכון, כדי "לפתח תשתיות ראש שטח ולהכשיר לבנייה את יחידת השטח, באופן שיאפשר להציב מבנים יבילים במקום".

אם יקום באדם אתר זמני, יקבל משרד השיכון את שבעת מיליון השקלים שיועדו לעבודות הפיתוח, וגם את 13 מיליון השקלים לרכישת הקראוונים. החלטת הממשלה אינה מתייחסת לסוגיה לגבי גורל סכום הכסף שיועבר כדי לפתח את התשתיות באדם, אם תושבי מגרון לא יעברו אליו בסופו של דבר. עם זאת, מקור ממשלתי אמר ל"הארץ" כי הכסף יושקע בעבודת תשתית להכשרת שכונת מגורים. המשמעות היא שבמקום מגרון יקומו שתי שכונות חדשות - האחת באדם והשנייה במתחם היקב.

עבודות תשתית בגבעת היקב, החודש אמיל סלמן

תאריך היעד להשלמת המעבר נקבע ל-15 ביולי 2012, וכעת עובר הכדור למגרש של מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי, הגוף האמון על כל אישורי התוכניות ביהודה ושומרון. יושב ראש המועצה, האדריכל שלמה מושקוביץ, מתנגד לתוכנית מגרון במתחם היקב ועד עתה הערים קשיים על קידומה. מושקוביץ זכה אתמול לתמיכה מהיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע-פרגו, שכתבה לשרים שעל אף החלטת הממשלה כי יש לקדם את התוכנית, "נציגי הממשלה במוסדות התכנון רשאים ואף צריכים לקחת בחשבון את מדיניות הממשלה, כפי שבאה לידי ביטוי בהחלטות הממשלה. עם זאת, החלטה קונקרטית בכל נושא ונושא צריכה להיות מוכתבת על ידי שיקולי תכנון רלוונטיים וראויים, בהתייחס לכל ההיבטים הקונקרטיים שהוצגו בפניהם".

בעיה משפטית נוספת שעולה מהתוכנית, היא הכוונה לתת לתושבים את הקראוונים עם פטור ממכרז. בישיבות פנימיות אמרו משפטנים כי ייתכן ויהיה מי שירצה לתקוף את ההחלטה הזאת בבג"ץ, ולבקש לשכור את הקראוון מהמדינה. עתירה כזו לבג"ץ עלולה לעכב עוד יותר את הליכי התכנון של מתחם היקב.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 102
  אהוד ברק בעצמו הוא מתנחל כבר שנים רבות. אז חבר הממשלה עובר בעצמו על החוק וגנב אדמות של אחרים והתנחל בהם.. ופה המתנחלים כמובן שוב מנסים לנצל את המצב לטובתם ולהרוויח מיזה כמה שאפשר. במקום התנחלות אחת יקבלו שתי התנחלויות.למתנחלים לא אכפת מאף אחד מלבד עצמם. בשום מקום בתוך ארץ ישראל אין קבוצה של אנשים כאלו שלא אכפת להם מכלום רק ממה שהם רוצים. הייתי אומרת סוציומאטים, אבל זה מושג קצת צבאי אז הם לא מכירים.
 2. 101
  הפלא ובפלא ניתן לזרז הליכי תכנון כשזה בשטחים

  כשזה מגיע למתנחלים פתאום כסף אינו בעיה ואפשר לזרז הליכי תכנון על חשבון משלם המיסים הנאיבי. מעניין שבשביל עוד כמה משרות במנהל התכנון של ישראל הריבונית, שהיה פותר את כל הפלונטר של התב"עות, אין כסף. במקום זה יותר קל לעשות 'רפורמה' ולהרוס את התכנון הציבורי לדורי דורות.....

 3. 100
  אני לא יתלונן על כך ברגע שתשלום מיסים יהיה בהתנדבות.

  טוב, אולי קצת.

  1. אורי, היום לא הכנת את שעורי הבית. (יחיד, עתיד). אני (א)תלונן אצל רינה המורה מהיסודי והיא תתלונן אצל הקב"ה. הוא י(ת)לונן על צאן מרעיתו שאונסים יום יום - שעה שעה - את השפה שלי.
  2. רוב הישראלים מדברים כך, לצערי. זה גם נשמע ממש מכוער..
 4. 99
  53 מיליון מכיסנו הולכים לגנבים.

  פעם היה ענייין כזה במדינה... היגיון קראו לזה?

 5. 98
  הפשע משתלם. ישראל מזמן אינה מדינת חוק וצדק. את מתנחלי חברון איש לא שלח, להיפך

  אזרחים יקרים, מצביעי הימין הגרים בתוך הקו הירוק. כמה קיבלתם אתם מממשלת ישראל עבור בתיכם שהוקמו ללא רשיון? כלום, עוד שילמתם קנסות. אז אתם פראיירים. 53 מיליון שקלים משקיעה כעת הממשלה "דמי לא ייחרץ" בפינוי מאחז לא חוקי, שהוקם במירמה ובמחטף, לגבעה אחרת בשטח ובכך מאותתת ממשלת ישראל לכל פורע חוק שיש שכר לפשעו, ובלבד שנעשה ביו"ש. כזכור הוקם ב 1999 מאחז מגרון על ידי נערי הגבעות בתואנה שחייבים להציב אנטנה סלולרית על ראש הגבעה כדי לשפר את הקשר עם המתנחלים באיזור על רקע הפיגועים. הוצב שם עמוד, נבנתה גדר ונערי הגבעות טענו שחייבים להציב גם קרוון למגורי השומרים על האנטנה. כך הוקמה ישיבת מגרון וסביבה צמח המאחז החדש, שהיום מתגוררות בו במגורי קבע שמשלם המסים מימן 50 משפחות. האם עלי להוסיף שהאנטנה, התירוץ להקמת המאחז, היתה אנטנת דמה? לולא נאלצנו אנו משלמי המסים לממן את הטירוף הזה יכולנו לצחוק.

 6. 97
  מגרון עצם בגרון. העם לא בולע את פשעי ההתנחלות.
 7. 96
  אני סתם שאלה(נסיון שני),כמה מערכות "מעיל רוח" אפשר לרכוש בסכום הזה?
 8. 95
  זהו תג מחיר

  פעולה זאת, הינה רק דוגמה נוספת לתג המחיר העצום שגובה מאיתנו ההתיישבות בשטחים, כולנו נופלים קורבן לקפריזות של קומץ אלים . הן הפלסטנים והן אזרחי ישראל משלמים את המחיר הכבד.

 9. 94
  כמה כסף מתקציב המדינה עובר לשטחים_מישהו יודע?

  ואני מכוון להכל, כולל משכורות.

 10. 93
  הצפצוף על החוק, השקר, ההתחזות, משתלמים במדינת המתנחלים. עובדה

  אזרחים יקרים, מצביעי הימין הגרים בתוך הקו הירוק. כמה קיבלתם אתם מממשלת ישראל עבור בתיכם שהוקמו ללא רשיון? כלום, עוד שילמתם קנסות. אז אתם פראיירים. 53 מיליון שקלים משקיעה כעת הממשלה "דמי לא ייחרץ" בפינוי מאחז לא חוקי, שהוקם במירמה ובמחטף, לגבעה אחרת בשטח ובכך מאותתת ממשלת ישראל לכל פורע חוק שיש שכר לפשעו, ובלבד שנעשה ביו"ש. כזכור הוקם ב 1999 מאחז מגרון על ידי נערי הגבעות בתואנה שחייבים להציב אנטנה סלולרית על ראש הגבעה כדי לשפר את הקשר עם המתנחלים באיזור על רקע הפיגועים. הוצב שם עמוד, נבנתה גדר ונערי הגבעות טענו שחייבים להציב גם קרוון למגורי השומרים על האנטנה. כך הוקמה ישיבת מגרון וסביבה צמח המאחז החדש, שהיום מתגוררות בו במגורי קבע שמשלם המסים מימן 50 משפחות. האם עלי להוסיף שהאנטנה, התירוץ להקמת המאחז, היתה אנטנת דמה? לולא נאלצנו אנו משלמי המסים לממן את הטירוף הזה יכולנו לצחוק.

 11. 92
  שוד קופת המדינה בחסות הממשלה הרעה.

  לא עדיף שיקחו את ה53 מליון ויחלקו ישירות למשפחות, יחסוך בעתיד עוד גזילות, והציבור שותק, עד מתי?

 12. 91
  ושוב נותנים פרס כספי לעבריינים. ממשלה מופקרת ורופסת
 13. 90
  ישראל , מדינת כל גנביה.(בממשלה)
 14. 89
  כסף קטן לעומת יותר ממאה מליארד דולר שבוזבזו בשטחים הכבושים מאז 1968. מדובר בהונאה הגדולה ביותר בהיסטוריה העולמית.
 15. 88
  אין כסף לתרופות, אין כסף לניצולי שואה, לקשישים - אבל יש כסף למשיחיות - כסף טוב שיזרק לים הכיבוש
 16. 87
  מהפכת הדיור הטובה ביותר תהיה לעבור לשטחים
 17. 86
  זה כל המחיר???

  זה כלום, רק למעלה מ 10.000 משכורות של עובדי קבלן בשביל כמה הזויים פורעי חוק מוכי משיחיות עוכרי המדינה. קטן עלינו מה שיעלה יעלה.העיקר שיו"ש לנצח נצחים.

 18. 85
  ולחשוב שמקרי הסעד משכונות המצוקה הם שמאפשרים (בעזרת קולותיהם בקלפי) את הבזבוז המשווע של כספי הציבור בשטחים
 19. 84
  כל הכבוד לבוני ולמפתחים את הארץ
 20. 83
  כל הכבוד לשלום עכשיו הגורמים לבזבוז כספי המדינה ולחיזוק ההתישבות בגדה
 21. 82
  יש פרנסה, יהודים ! החטיבה להתיישבות, קבלנים, יבואני קרוואנים וקרווילות, תשתיות עפר, חברת אבטחה... - מי אמר שכסף אין?
 22. 81
  לא יאומן.כמה מערכות "מעיל רוח" אפשר לרכוש בסכום הזה?
 23. 80
  אין לחינוך. אין לבריאות. אין לבטחון.
 24. 79
  החלטה מטורפת של ממשלה ימנית סהרורית משיחית .

  אין כסף למערכת הבריאות (הרופאים, אליבא דה ממשלה זו הם בכלל אויבי המדינה שיש להחליפם מחר בהודים). אין כסף למשטרה ראויה לשמה. אין כסף לתשתיות ותחבורה ציבורית ראויה לשמה, אין כסף לשלטון המקומי שממשיך בפשיטת רגל. אין כסף למערכת החינוך שממשיכה להתפורר . אין כסף לרווחה שהפכה בכלל מילה גסה בממשלה זו.
  כן יש כסף לחבורת פושעים סהרורים שהשתלטו על שטח לא להם. מתוך מטרה שתביא אך ורק לקיצה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. בסך הכל עוד טיפה בים חצי טריליון השקלים שממשלות ישראל השיקעו בשטחים ב 40 שנים אחרונות ושעשות כל מאמץ שלא תדעו את הסכומים המדויקים.
  תמשיכ להצביע להם, נכון , "הליכוד" זה הבית!.

 25. 78
  הוא שאמרנו - "מחאה" הן ראשי התיבות של הגורמים למצבה הקשה של מדינתנו האהובה, ובאותו הסדר: מ=מתנחלים, ח=חרדים, א=ארגוני עובדים, ה=הון. וסדר
 26. 77
  פשוט מזעזע. כמה אפשר
 27. 76
  תושבי מגרון ראויים גם לפיצוי על העברתם מבתיהם. השכנים שלי בדרום ת"א דורשים ומקבלים פיצוי על קרקע שמעולם לא רכשו.
 28. 75
  מדינה של פראיירים
 29. 74
  נו "מעמד ביניים", עכשיו אתם מבינים מי שותה לכם את כספי המיסים? הקוזקים הנגזלים
 30. 73
  להעיף את הממשלה הזו. זהבה גלאון לראשות הממשלה.
 31. 72
  שמח מאד שהכסף שלי הולך לבנין הארץ!

  הארץ הפיזית כמובן, לא האתר של שוקן

  1. וכשיפנו את השטחים בעתיד הלא רחוק, גם אז לאא יהיה לך חבל על הכסף הזה שנזרק לפח במקום לעזור לחזק את המדינה והחברה בישראל?
  2. כיבוד החלטות בג"ץ מחירם גבוה, עשרות מיליוני ש"ח. כך היה עם גדר הבטחון/ההפרדה לאורך הקו הירוק. או עם כביש 443 שחייב את מערכת הבטחון לאפשר בו גם תנועה של פלסטינים.
  3. אתה פשוט יותר אוהב את הארץ פיזית מאשר את מי שגר בה

   בדיוק כמו המשיחיסטים מההתנחלויות.
   יש כבר מדינה, לא צריך יותר התנחלויות. אין לנו מה לעשות עם השטחים יש שם 2 מליון פלסטינאים. אי אפשר לעשות מדינה יהודית דמוקרטית שכוללת גם את 2 מליון הפלסטינאים האלה. אז מה נשאר? להרוג את כולם? זו המורשת שאתה רוצה להשאיר לנכדים שלך? אם אתה מעוניין בבניית הארץ, תשקיע בנגב, תשקיע בגליל. כסף שנותנים להתנחלויות הוא כסף שהולך נגד המדינה.

 32. 71
  להגיב זה מגניב!

  אבל מעבר לכך זה כבר יותר מידיי.
  איך מצד אחד מאהלים קמים ומתפרקים ומצד שני מוקמות שכונות תוך זמן שיא של 3 חודשים??!
  מתי נקום "אנחנו" הפחות ציונים, אלו שבחרו לחיות טוב במרכז הארץ ,בלי דאגות ואידאולוגיה,מתי נעלה על ראש גבעה או ביניין לצורך העיניין!!?

 33. 70
  תודה רבה לשלום עכשיו. תמשיכו במצוות בניית הארץ.
 34. 69
  עוד מיליונים שנשפתכים על איוולת ההתנחלויות במקום על חינוך, בריאות, רווחה, פיתוח, תשתיו
 35. 68
  חייבים לסלק את פושעי הימין מהשלטון.
 36. 67
  תנו לקבלן פלסטיני לעשות את העבודות ויעלה חצי....את החצי השני לךהשקיע בחינוך!
 37. 66
  דת המימון והממון במגרון. . .

  כל אחד לפי יכולתו. . . לערבים אדמות, הרבה
  אדמות. . . וליהודים יהודים, הרבה יהודים. . .

  וכסף, הרבה כסף. . .

 38. 65
  בושה
 39. 64
  שהסמולנים ילמדו, גירוש יהודים והתעללות בהם זה עסק יקר ולא משתלם.

  וחבל שלא משלמים להם יותר.

  1. אתה בטח אחד המסכנים שהממשלה בונה להם וילות בשטחים. אל תשכח את ימית. יום בהיר

   ניאלץ לפרק את ההתנחלויות ואז למדינה לא יהיו המליארדים שאתם תתבעו בתמורה לכך.

  2. הנה ניר משמיע את קולם הצלול של המתנחבלים. נוער הגבעות הנפלא וכנופיות תג מחיר הקובעים את המחיר שהציבור ישלם לגזלני אדמות.
 40. 63
  באמת לא בסדר

  .יש ללמוד מההיסטוריה. למשל, בזמן גירוש היהודים למחנות, הם היו צריכים לשלם את דמי הנסיעה

 41. 62
  האינטרס של הממשלה איננו האינטרס של העם

  או לפחות זה התרחיש היותר אופטימי שקיים אצלי...

 42. 61
  גם אני רוצה מליון שקל!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 43. 60
  אזרחים יקרים מצביעי הימין הגרים בתוך הקו הירוק. כמה קיבלתם אתם מממשלת ישראל עבור הקמת בתיכם?

  53 מיליון שקלים משקיעה כעת הממשלה "דמי לא ייחרץ" בפינוי מאחז לא חוקי, שהוקם במירמה ובמחטף, לגבעה אחרת בשטח ובכך מאותתת ממשלת ישראל לכל פורע חוק שיש שכר לפשעו, ובלבד שנעשה ביו"ש. כזכור הוקם ב 1999 מאחז מגרון על ידי נערי הגבעות בתואנה שחייבים להציב אנטנה סלולרית על ראש הגבעה כדי לשפר את הקשר עם המתנחלים באיזור על רקע הפיגועים. הוצב שם עמוד, נבנתה גדר ונערי הגבעות טענו שחייבים להציב גם קרוון למגורי השומרים על האנטנה. כך הוקמה ישיבת מגרון וסביבה צמח המאחז החדש, שהיום מתגוררות בו במגורי קבע שמשלם המסים מימן 50 משפחות. האם עלי להוסיף שהאנטנה, התירוץ להקמת המאחז, היתה אנטנת דמה? לולא נאלצנו אנו משלמי המסים לממן את הטירוף הזה יכולנו לצחוק.

 44. 59
  מחפש "ציונים" לצורך הקמת התנחלות. כי נולדתי למשפחה עניה

  וכנראה שזה האופק הכלכלי היחידי שלי לבית ורווחה

 45. 58
  וכמה כסף אושר כדי שלזקנה במסדרון בבית החולים יהיה חדר?
 46. 57
  זה ממש מצער

  העובדותכהווייתן: לחרדים ולמתנחלים מאשרים סכומי עתק במהירות שיא, למפונים מרצועת עזה אישרו מיליארדים שאותם הגדילו עוד ועוד.
  כשמדובר על ניצולי שואה או ל"סתם" זקנים אין כסף, כשמדובר על חולים, נכים ועוד כאלה שהגורל התאכזר עליהם זה קשה, אבל בכאלה שזכו להטבות מפליגות כשבאו להתיישב באופן לא חוקי, זוכים להטבות מפליגות בתוקף מגוריהם שם ויזכו בעוד הטבות מפליגות שיוחלט לפנות את השטח הכסף נשפך באון.
  ממשלה מנוולת (כמו עוד לפניה)

 47. 56
  הלו, תתעוררו - זה הכסף שלכם!

  זה שחסר בחינוך, בבריאות, בתחבורה הציבורית וברווחה. איך אתם נותנים לממשלת הגנבים הזו לשדוד מכם אותו,

 48. 55
  אז דיסקין צדק?
 49. 54
  למה לשלם שכירות או משכנתא שהמדינה נדיבה כל כך?!

  למה לשלם שכירות או משכנתא שהמדינה נדיבה כל כך?!

 50. 53
  כמו בכנר על הגג

  תקימו שכונה שלישית, רק כדי שהשכנים, כלומר העולם כולו, יתפוצץ עלינו.

 51. 52
  שרה, תישלחי פיצה למאהל הפריירים

  לא צריך רוטב, דאגתי בחושך שלא יישארו יבשים

  1. מסתבר שמאהל הפריירים זה כל המדינה.
 52. 51
  איפה הכסף לבריאות, חינוך חינם לגיל הרך, האקדמיה?

  53 מיליון ש"ח בלי הנד עפעף, אבל לכל דבר אחר אין כסף, נלחמים כמו אריות נגד הרופאים, האחיות, המורים, השוטרים, מכבי האש... ואללה, יופי. השפוי האחרון בנתב"ג שיכבה את האור. על החתום, מוח שברח לארץ נורמלית.

  1. את נתב"ג יסגרו עם הטיל הראשון. עדיף חבר עם סירה קטנה במרינה - קפיצה קטנה לקפריסין. יש סופלקי, יש גבינת חלומי, ויש יין מקדוני לבן טוב.
 53. 50
  עכשיו תכפילו ב-45 כדי להבין כמה המשיחיות החולנית הזאת עולה לנו. מיליונים שלא יגיעו לבתי החולים, למדע, לרווחה, לחינוך ולמשטרה

  - אחר המשיחיים מהגבעות מבלבלים את המוח על "ציונות" ו"פטריוטיות" ו"ביטחון לאומי" - כשהם הורסים ומחריבים את כל זה בשם המשיח.

 54. 49
  ביבי פוחד מהמתנחלים והוא יודע למה.

  רבין למשל לא פחד מהם...

 55. 48
  בזבוז משווע של כספי ציבור
 56. 47
  יבוא יום דין, נקם ושילם

  לשלם לשודדים יש להם. תחשבו על זה בחמש האגורות הבאות בתחנת הדלק. תחשבו על זה בקלפי הבאה!

 57. 46
  ותודה לשלום עכשיו. לאחר שבית משפט מחוזי ידון בבעלות על הקרקעות יהיו לנו שלשה יישובים. ובזכות שלום עכשיו כללים חדשים בקיצור תהליכים ובהקצאת כספים.
 58. 45
  תמשיכו, חברים, לעשות מילואים ולשמור על יישובים של שני קרוואנים.
 59. 44
  הפשע משתלם

  מכל הציבורים ובחריצות בלתי נלאית, דווקא המסורתי הוא זה הכותב מחדש מזה 40 שנה את עשרת הדברות

 60. 43
  שוב פעם הגנבים והסחטנים בפעולה

  במקום לתבוע אותם למשפט הממשלה העלובה מקפלת זנב , ומציעה פתרון יקר ע"ח. גורם לי לבחילה.

 61. 42
  לאן הולך הכסף ? ואיך הם בדיוק מתפרנסים ?
  1. "איך הם בדיוק מתפרנסים?" = או הקדב"ה מפרנס אותם או אתה. סמן את התשובה הנכונה.
 62. 41
  אז אנו מבינים עתה לאן הולך הכסף....ולמה כדאי לנו לשלם מיסים בשמחה
 63. 40
  איפה הכסף? במגרון. אבל אסור להגיד את זה בקול, כי אז ני מיד סמולנית , רחמנא ליצלן, והיום זו הקללה הנוראה ביותר.
 64. 39
  פשוט גזל
 65. 38
  לציבור משלמי המיסים הפראיירים.

  כאשר יספרו לכם בממשלה שאי אפשר להוריד מיסים במדינה כי המדינה נלחמת על קיומה ולכן הכל כל כך יקר, אל תקנו את הסיפרו.
  ראו אותם להיכן הולך הכסף.
  קבוצת עבריינים ומחפשי הזדמנויות התשלטה בכחש על גבעה בגדה המערבית על מנת לשמור על אנטנה כביכול ובנתה ישוב.
  מה עושה מדינת חוק? מעיפה אותם לכל הרוחות.
  מה עושה מדינת ישראל ? משלמת כופר לפושעים סחטנים.
  על מנת לקיים עצמה, משלמת המדינה מיליארדים להחזיק עוד גבעות כאלו בגדה המערבית, נותנת יד לגזל קרקעות, מחזיקה צבא אדיר לשמירה על הפושעים הללו. מחזיקה ממשלה של 49 שרים ופונקציונרים , מחזיקה 20 אחוז של אוכלוסית חרדים טפילה, משלמת אתנן של מיליארדים לש"ס שמורכבת רובה ככולה מעבריינים לוקחי שלמונים ושוחד.
  קומו ותתעוררו, תראו להיכן הולכים המיסים שלכם.
  עבור מה ילדיכים מקריבים חייהם בצבא?
  מדינה המקדשת את העבריינות המרמה והגזל.
  מדינת הפרטאץ' שנותנת למקורבים להקים במות וגשרים המתמוטטים על ילדים טהורים .
  מדינת שוחד ושלמונים.
  מדינה העוצמת עיין מעבירות בנייה וחריגות בנייה איומות.
  מדינה העושקת את ניצולי השואה ששרדו את התופת ולוקחת את הכספים לתשלומי שוחד פוליטי.
  רק היום אנו מתבשרים על שחרור עמוקדם ורך דין שגנב מיליונים רבים מהאומללים הללו..
  ומה התירוצים לכל הברדק הזה? איראן ?
  מה שיהרוג את המדינה הזו היא התרבות שהתרשה של רמאות תרבות שקר וקידוש העבריינות.
  להתראות בגולה והאחרון שלא יכבה את האור כי מי שישאר לא משלם חשמל כי הוא בטח עובד שם..

  1. כתוב יפה, עם הרבה כעס שגם הנשארים כאן מרגישים.
  2. שלום שלום ואל תבוא לי בחלום!

   מממ'ביי

  3. תישאר בגלות חביבי, לא צריכים אנשים בכיינים כמוך פה. אבל נראה לי שאתה כן חי פה כי אתה סתם אומלל שאין לו לאן ללכת ויושב ובוכה כל היום.
 66. 37
  המאחזים וההתנחלויות - בית הקברות לכסף שלנו

  הטירוף הזה של בזבוז מליונים על המאחז העלוב הזה . וכן - זה על חשבון זקנים, ניצולי שואה וקשי יום . זה רק קצה הקרחון של הכספים שנקברו לשוא במפעל ההתנחלויות. תחשבו כמה טוב יכלה המדינה להראות, לולא קברנו שם מליארדים כמה עוד בתי ספר, בתי חולים, מעונות לקשישים, טיפול בעניים וכדומה. ותוך כדי הבזבוז הנוראי -גם קברנו את הסוכוי להסדר עם השכנים.

 67. 36
  הממשלה יכלה להודיע שהיא תפצה כל תובע עתידי שיביא הוכחת זיקה למקום (כרגע אין אף ערבי כזה) , אבל הממשלה מעוניינת בכותרות על מליוני שקלים כדי לעורר את הציבור נגד המתישבים היהודים, ולהקל על גרוש היהודים מיהודה השומרון הגולן והמצפים בגליל.
 68. 35
  טוב שכספי המיסים שלי הולכים לדברים חשובים באמת

  במקום לשטויות כמו חינוך ובריאות.

 69. 34
  מדינת ישראל היום הראתה שהכיסאות חשובים לשריה יותר מהחוק.

  מה ההבדל בין כספים שמהדינה משלמת לעבריינים המשתלטים על קרקעות לא להם על מנת שיתפנו מהשטח לבין המתיישבים שידעו שהמקום הזה הוקם בחטא.
  האם משפחת אלפרון שהתשלטה על הקרקעות בצומת מסובים ובנתה שם תחנת דלק ומרכז מסחרי לא אותו הדבר כמו אלו שבאו לגור במגרון כאשר ידוע שהמקום הוקם מלכתחילה על גבעה עם "אנטנה".
  כך מדינת ישראל מראה שעבריין וטוב לו ואילו הישר והתמים משלם ומממן מכיסו את כל העבריינים .
  זוהי בושה לשלטון החוק ואנא נישא את החרפה.

 70. 33
  53 מיליון ש"ח מהמיסים ש-ל-כ-ם.
 71. 32
  הפשע היקר ביותר בהיסטוריה של מועצת פש"ע
 72. 31
  לשכור d9 וליישר את השטח. הרבה יותר זול.
  1. אתה מתכוון לבניה הבלתי חוקית הערבית?
  2. אתה מתכוון לבניה הערבית הבלתי חוקית? נשלח בשנית
 73. 30
  עכשיו ברור

  למה אנחנו קורסים. לא רחוק היום ונבוא חשבון עם הפושעים אלה.

 74. 29
  למה קרוואנים ולא בתי קבע.?
 75. 28
  3 שכונות, שהרי מגרון עצמה לא תפונה.
 76. 27
  ביבי הנבל מחלק את כספי המדינה למתנחלים במקום לנזקקים בארץ.

  אם כל פולש לקרקע לא שלו יקבל בית עד לאן נגיע?
  ביבי תומך בעבריינים ע"ח משלם המיסים.

 77. 26
  די כבר די!

  ממשלה פושעת

 78. 25
  ועל זה אמרו נולד בחטא וסופו פשע למה מה טוב ליהודים ולמה זה טוב לאנטישמים באשר הם
 79. 24
  כמה וכמה ?

  כמה עניים וכמה נזקקים (בבריאות בחינוך ברווחה ובדיור) יכלו להסתייע בסכום זה? אלפים. ישראל בת 64 ולאן פניה?

 80. 23
  רק לא ביבי - כסף יש לו רק למתנחלים וחרדים , רק לא ביבי
 81. 22
  באיזה קלות זורקים את כספינו כשזה מגיע למתנחלים מוטרפים

  בא לבכות על הזקנים והחולים שאין להם כסף אבל לפסיכים האלה תמיד יש

 82. 21
  כשהמדינה שופכת את כספינו בקלות יתרה על המשיחיות והמשיחים, אנא אנו באים.
 83. 20
  מזעזע, במיוחד כשחושבים על סל הבריאות המצומק

  ואיך מתווכחים שם על כל אגורה. איזו בושה!

 84. 19
  תודה לביבי הנוכל שמבזבז את כספי משלם המיסים
 85. 18
  ככה צריך, על כל שכונה שנהרסת בבגץ הממשלה צריכה להקים שתיים חדשות
 86. 17
  במקום לתמוך במחאה החברתית, להוזיל דלק ולאפשר דיור לצעירים, ממשלת ישראל תומכת בפושעים, גוזלי אדמות.
 87. 16
  רוצה שני בתים ע"ח הממשלה? - לך תתישב על גבעה בשכם.
 88. 15
  רק ארהב יכולה להפסיק את החגיגה המופקרת הזאת, ועדיף שיעשו זאת כל עוד הם אוהדים אותנו ולא מאוחר יותר, מתוך אנטישמיות!
  1. אילו ארה"ב היתה מעונינת להפסיק את הכיבוש היא יכלה פשוט לסגור את הברז. היא לא עושה זאת 40 שנה. זו המשימה שלנו האזרחים העשוקים.
 89. 14
  כשתתחיל המלחמה האטומית עם אירן כדאי להסתתר בהתנחלויות סמוכות לכפרים פלסטינים, שם לא יפלו טילים
 90. 13
  חשבתם שפיראטים זה בסרט? הם כבשו את הממשלה ושודדים אותנו במיסים כדי לממן בזבוזים פושעים ביו''ש.
 91. 12
  אני רוצה להבהיר שגם אני לא מתכוון לעורר מהומות, ובשמחה אעבור לגור בבית שתבנה לי הממשלה.

  טפילים אוכלי חינם.

  1. הטפילים צומחים ומתרבים על הכלב המסכן אם לא מרססים אותם ב'פרונטליין'.
  2. המתנחלים לא אשמים. אלא אנחנו, שמאפשרים לביבי ולימין לעשות קופה פוליטית על חשבון המיסים שאנחנו משלמים, לתת למתנחלים =קבוצה שולית שמקבלת כספים בלי פורפורציה לגודלה, ובעיקר, שכספים אלה ירדו לטמיון על סיום הכיבוש. מה שיקרה על אפם וחמתם באחד מן הימים. אין ספק שממשלתו הרקובה של הביבי מעודדת טפילות, שאח"כ תהפוך לסחטנות כלכלית ורגשית דוגמת קטיף.
  3. אתר מגורים זמני, חחחחחחחחחחחחחח. Of course!!!!!!
  4. אם ב"אנחנו" אתה מתכוון לכל מי שמשלם מיסים, ובכך מאפשר את ההפקרות של הממשלה, אתה צודק. אבל כשאתה אומר "ימין", הכוונה לכ90% מהמצביעים היהודים, וזה כנראה מה שהימין הזה רוצה שיעשה בכספו.
  5. לעצבני: 90% מהמצביעים היהודים? למה לא 110%?

   ואם כבר במספרים עסקינן, בוא נספור את אחוז המצביעים הציונים שרוצים שזה מה שייעשה בכספם (ציונים = ללא חרדים). אתה רוצה לנסות שוב?

  6. הממשלה מפנה אותם מביתם, ולכן בונה להם חדש.

   אין ביו"ש בנייה ממשלתית לאנשים פרטיים, רק מבני ציבור.

 92. 11
  איפה הכסף? איזה בזבוז
 93. 10
  ממשלה שמזגזגת בכל תחום, הכרחי להעיף אותם הרחק מהשלטון!
 94. 9
  פושעים בשלטון המושחת. אין יותר תירוצים

  מי יתן ותצאו לגמלאות היום . אין הצדקה לסיכונינו ולעירוב נו בריב דתי חשוך וגזעני שבו מפקיעים ומפקירים לפי הציציות. זבלים חשוכים פושעים נאלחים קללה על ראשכם. מאחד שצופה בכם מח״ל ומחכה .

 95. 8
  מה?? סליחה? מה זה?!
 96. 7
  ואחרי כל זה אנשי הפריפריה ממשיכים להצביע לימין ולהעריץ את המתנחלים.
 97. 6
  ולמה אני לא מקבל פרס?
 98. 5
  טרוף מוחלט! כמה כסף (שלא לדבר על דם, ידע ודמעות) עוד נשפוך על השטחים חסרי הערך הללו, במיוחד כשבמוקדם או במאוחר נעוף משם?

  ולא, לקברי "צדיקים", מערות ושרידי מבנים אין שום ערך (למעט, אולי, ערך ארכיאולוגי/היסטורי מוגבל, אבל לכל אלו בהחלט אין ערך ששווה את המחיר).

  1. וכמה חיילים שמתו היינו חוסכים עם היו מחזירים שטחים כבר לפני 20 שנה, כפי שהליגה הערבית הסכימה וחתמו כבר אז? אם בגין לא היה כה חכם ,ועושה שלום עם מיצרים אז היינו איתם ביחסי מלחמה, ומי יודע כמה חיילים ואזרחים היו מתים במלחמות הללו..שבגין מנע.

   אבל מה שמעניין את ביבי ואת כל אלו שלמעלה זה הכוח והכסף שהם מרוויחים ומוניטין שכביכול יש להם. לא מעניין אותם האזרחים ולא מעניין אותם שכבר 40 שנה יש עם שלם וגדול שחי תחת הכיבוש שלנו. להם איכפת שיהיה להם מטוס שיטיס אותם לכאן ולכאן. להם איכפת שיש להם את המיליונים בבנק. לא שיש המון משפחות שאין להם מה לאכול וחיים בחורף בקור מקפיא.לא איכפת להם מי מת ולמה, רק איכפת להם כמה ישמעו מהם תוך כדי זה?

 99. 4
  בהינף יד נמצאו 53 מליון לבזבוז

  כסף שהמדינה קיבלה מהגרמנים, והתחייבה לדאוג לניצולי שואה,

 100. 3
  זכרו תמיד: לממשלה יש כסף

  בשביל לא אחד אל שני פתרונות *זמניים* ליישוב שאין לו היתרי בניה והוקם על קרקע גזולה בלב אוכלוסיה חסרת זכויות - לזה יש חמישים מליון שקל. מה זה חמישים מליון שקל? כסף קטן בשביל מרכז הליכוד.

 101. 2
  רק סל התרופות זה 300 מליון שקל!איזה אבסורד גרוטסקי
 102. 1
  "ביבי טוב למתנחלים" כמה מליארדים תמשיך "לשרוף" ביו"ש?

  להאמין ? כן פשוט להאמין זהו בור ללא תחתית, המתנחלים לעולם לא ידעו שובע המצב הנוכחי טוב עבורם מתמיד למה שיחפצו בשלום