דיסקין לא הרחיק את התקיפה, הוא קירב אותה

האסטרטגיה של ישראל נגד איראן הביאה לסנקציות בינלאומיות חסרות תקדים, אך ראש השב"כ לשעבר, בכוחנותו האווילית, פגע בה אנושות ובאופן מודע

ביום שישי האחרון עשה יובל דיסקין שלושה מעשים חמורים. הוא פגע באופן מודע באסטרטגיה הלאומית של ישראל נגד איראן; הוא אמר אמירה פשטנית, חלקית ומוליכת שולל בעניין האיום הגרעיני הנשקף לישראל; והוא ניפץ את הנורמות המקובלות בכל דמוקרטיה מערבית בנוגע לנאמנותם של עובדי מדינה בכירים למערכת שבה שירתו.

ראש השב"כ לשעבר הוכיח שוב שבישראל החדשה שולט המודל הטורקי הישן. מפקדים מסוימים בצבא ומפקדים מסוימים במשטרות החשאיות חשים שהם טובים יותר וראויים יותר מההנהגה הדמוקרטית. על כן הם אינם מהססים להניח לפתחה משאיות תופת פוליטיות ואינם נרתעים מלבצע בה סיכולים תקשורתיים ממוקדים. אף על פי שההבנה המדינית של הטכנוקרטים הביטחוניים אינה תמיד עמוקה, הם נוהגים כמי שההשגחה העליונה הפקידה בידיהם מנדט עליון להציל את האומה מידי ממשלתה הנבחרת.

יובל דיסקין הוא ישראלי רב זכויות. הוא היה ראש שב"כ מעולה שעשה לילות כימים כדי להגן על ביטחון המדינה ועל חיי אזרחיה. אבל דיסקין הוא גם אדם כוחני אשר פעל בברוטליות כאשר עיכב לחקירה את היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד וכאשר רדף את עיתונאי "הארץ" אורי בלאו.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב המאמרים ישירות לפייסבוק שלכם

הפעם, הכוחנות של השוטר החשאי מספר אחת היתה אווילית במיוחד: היא גרמה נזק דווקא לנושא שאותו בא לקדם. מה שדיסקין ניסה לעשות ביום שישי הוא לרוקן מתחמושת את האקדח הישראלי המאיים על איראן בפעולה צבאית. ואולם, האקדח הטעון הזה הוא שגרם בשנה האחרונה לקהילה הבינלאומית להטיל מצור מדיני-כלכלי כבד על איראן.

ראש השב"כ לשעבר, דיסקין
ראש השב"כ לשעבר, דיסקין עופר וקנין

על כן, כשראש השב"כ ניסה לעקר את אקדח-האופציה-הצבאית, הוא דווקא העצים את הסיכון שהאקדח יירה בקרוב. יובל דיסקין לא הרחיק את המתקפה הישראלית על נתנז, אלא קירב אותה.

ואולם, יובל דיסקין העלה לדיון שאלה אחת חשובה: שאלת המשיחיות. ראש הממשלה ושר הביטחון אינם אנשים משיחיים. להפך. אבל בנימין נתניהו ואהוד ברק ממוקדים באופן דוגמטי בפתרון הצבאי של אתגר הגרעין האיראני. הם ממעטים בסיכונים הכרוכים במימוש הפתרון הצבאי. הם אינם מתייחסים ברצינות ראויה לפתרונות חלופיים. הם מעוררים את הרושם שהם ננעלו על מסלול פעולה אחד, אשר אותו ורק אותו הם מקדמים. בדוגמטיות הזאת ראוי לדון ואת הדוגמטיות הזאת נכון לבקר. בדרך שונה מהדרך שבה בחר דיסקין, יש לעסוק בשאלה הקריטית שדיסקין העלה. גם נתניהו וגם ברק חייבים להוכיח לכולנו שהם אינם צרי אופק בעניין האיראני וכי הם שוקלים לעומקן את כל החלופות העומדות בפני ישראל.

בנימין נתניהו ואהוד ברק משלמים עכשיו את המחיר על טעויות העבר שלהם. מי שבאמת הבין את אתגר איראן היה אמור לבצע בשלוש השנים האחרונות שלוש פעולות חיוניות: להקים ממשלת אחדות לאומית; לצאת ביוזמה מדינית שתעניק לישראל לגיטימיות מדינית ולכידות פנימית; ולהכין את העורף ולהכשיר את דעת הקהל לקראת רגע אמת היסטורי. נתניהו וברק לא עשו אף אחת מהפעולות הללו. הם מגיעים אל הצומת הגורלי כשישראל מבולבלת, מפולגת ומבודדת. הם מגיעים אל הקיץ של חייהם כשיש פער תהומי בין תפישת המציאות שלהם לבין זאת של הקהילה הבינלאומית, הממסד הביטחוני והציבור הישראלי. על כן מתרחשים כבר כעת אירועים של טירוף מערכות כמו אירוע דיסקין. על כן עלולים להתרחש בחודשים הקרובים אירועים חמורים פי כמה. גם אם ההנהגה הישראלית רואה את תמונת המצב נוכחה, היא לא נערכה מבעוד מועד כדי להתמודד אתה כהלכה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 245
  אולי תזכיר לנו ארי שביט - האם לא היית אתה, זה שקרא במאמר ב"הארץ" לאולמרט , כשהיה רה"מ , לפתוח במהלך קרקעי באמצע מלחמת לבנון ב' ואז, אפילו את אולמרט הצלחת לשכנע??
 2. 244
  אולי מספיק עם הפרנויה הזאת -ישראל מסוגלת לתקוף רק את עצמה ! ולברבר
 3. 243
  רצה רע ועשה טוב לישראל!

  כי בסופו של דבר באמת אנחנו או האמריקאים נצטרך לתקוף באיראן, למרות דעתו של דיסקין ושל ארי שביט !!!!!!!!!!!

 4. 242
  משיח לא בא, משיח גם לא מטלפן ולא קופצים מהגג כי אין גג. תפנימו-חלאות!
 5. 241
  כנראה צדקו ה'משיחיים' כשמנעו מהמשתלח התורן, תאוותו הקודקודית !!!
 6. 240
  ארה"ב מארגנת את אירופה לחרם דלק על אירן דבר קשה מאוד, מארגנת אפילו את ההודים, לוחצת על הסינים היפנים מיצטרפים בהדרגה (קשה לעבור לספק אחר בשניה) ארה"ב מארגנת את הסעודים ונסיכויות המיפרץ לשאיבת יתר, מיבצע בסדר גודל גלקטי והכל לרגל תוכניתה של ארה"ב לשבת עם אירן למשא ומתן, כלומר פתיחה מעמדת כח. והינה בה פיתאום מישקל הזבוב ביבי מזמזם קצת עם הכנפים פא ושם מיצטלם פה ושם ובסוף מרמז כאילו הוא הביא לכל זאת באסטרטגיה ניפלאה כיוון שזימזומיו היפחידו את כל העולם. שיקום הישראלי החכם ויראה לי איך היצליח הפרעוש לעבוד על העם, האם הישראלים ברובם מפגרים? בכל ארה"ב מיתבדחים יודעי דבר על המהומה שניגרמה עקב מצגי השווא של ביבי בארץ הגמדים, ובארץ ביכלל לא שמעו על זה, האם כל העיתונות הישראלית מצונזרת כשזה מגיע לבדיחות על בלופים הקשורים כאילו לביטחון? גם ארי שביט כאן מדבר קצת משונה ואני מנסה להבין אם הוא בעצם רוצה להגיד משהו אך לא יכול לכתבו ישירות ולכן הכתבה פשוט תמוהה. מקרב את התקיפה? הרי ארי יודע שלא תהיה שום תקיפה ישראלית, זה לא סוד בארהב. אז איך יכול להיות שארי חושש? גם לא יתכן שארי כותב מטעם ביבי ברק, כי הוא יורד עליהם כאן. אבל הוא כן מרמז שביבי ברק כניראה לא חשבו מעולם ברצינות על תקיפה כשהוא מסביר כאילו בביקורת שמעולם לא היתכוננו. אני סבור שאחרי שביבי מינה ראשי זרועות עושי דברו יש כניאה צנזורה לשמירת ביביבלוף בדעיין כאילו זה ביטחוני, כי אחרת לא ניתן להבין מדוע בארץ מדברים מצד הפה ואילו בארה"ב מדברים חופשי יותר וברור יותר.
 7. 239
  ארי לא יכול לדבר חופשי, אז שימו לב שהוא אומר שביבי ברק לא הכינו כלום למצב של תקיפה ושראייתם (יעני הפוזה כי זה הכל הצגה) לא מתאימה לראיית העולם של שאר העולם ולא לשל הביטחוניים (רוצה לומר אם כך המצב שהרי חשבו בעצמכם שהרי זה מרמז שהכל הצגה על הבוחר)
 8. 238
  איני יודע את מי ארי משרת, אבל קשה לי להאמין שעיתונאי בעל קשרים כמוהו שגם מבין שהאמריקאים מנהלים את העיניין האירני ולא ישראל, חושב ביכלל שיש לישראל אופציה צבאית ויעני חושש שדיסקין מקרב אותה. ארי יודע היטב שכולם כולל האירנים יודעים שישראל לא תיתקוף לעולם וליתר ביטחון האמריקאים גם הודיעו לאירנים שפיתפוטי ביבי זה סתם בלוף לצרכי בחירות, (רצו לימנוע מיתקפת נגד בטעות) אז אם כל המעצמות וגם האירנים יודעים שלישראל אין ביכלל אופציה ראלית כזו. אז ממה ארי משחק אותה כאילו חושש. כל מה שדיסקין ודגן ואשכנזי ופרס ואולמרט וכל הצמרת הביטחונית מנסה לרמז זה שביבי החליט לצורך מסע בחירות לעשות הצגה על המדינה כאילו אנו עומדים ערב שואה, אחר כך לשחק אותה כאילו מיתלבט בתקיפה, אחר כך כאילו הפוזה של תוקף היא שהביאה את הסנקציות, וכך ישלה את הישראלים שלא תקף כי האמריקאים מטפלים. האמת היא שביבי לא הזיז אפילו עלה, הוא פשוט ידע מתי האמריקאים מארגנים הסנקציות (זה היה בעיקבות מידע מודיעני על מרכז חדש של צנטרפוגות. וביבי פשוט שיחק אותה ניפגש נואם ושוב נואם עד שהישראלי שאינו חד עיין יחשוב לתומו שביבי הביא לסנקציות. ביב כולו בלוף ומוכן לרדת למצגי שוא ניפשעים רק בכדי שישאר בכסא. אם חשב לרגע הביבי שיש סיכוי שילך לתקיפה שהרי רק מהפחד מהתגובה האירנית היה מקדים ובונה ממשלת אחדות ממהר לרפד את הארץ בהגנה להרחיק סכנת המיפעלים הכימים וכו' ישראל לא עשתה אפילו צעד אחד בנושא של הכנה להתקפת טילים מסיבית ופעולות איבה מכל הסוגים. בארה"ב כל המקורבים לשילטון מיתבדחים בעיקבות הוכוח בישראל וההצגה שביבי עושה בתחזיקו אותי אבל זה לא בעיה שלהם אלא בעיה פנימית ישראלית. שאין לה שום קשר לגרעין או לאירן.
 9. 237
  אני מיתפלא שקוראי הארץ הנבונים טורחים ביכלל להיתווכח על תקיפה או לא, רבותי אין אופציה כזו תקיפה ולא הולכת להיות כזו, העיניין מיתנהל ע"י המעצמות להגיע להסדר כלשהו, בידיעה מלאה שגרעין אירני זאת עובדה רק שילבישו זאת בהסדר כללי ובתנאי פיקוח כלשהו. ישראל לא יכולה להרים רגל בלי רשות אמריקאית או בלי סיוע אמריקאי ביחוד בנושא אירן. המדיניות מוכתבת מאינטרסים אמריקאים ללא קשר מי יהיה הנשיא, אם לא הבנתם זאת אז לא הבנתם כלום. לא המעצמות במערב ולא האירנים לוקחים בחשבון את פיטפוטי ביבי והמלודרמות, כולם יודעים שההצגה היא לצרכי פנים ובחירות. הביטחוניים לא יכולים לדבר חופשי לגמרי אבל יש דפוסי מילים שכדאי שתבינו כיום המינוח תקיפה כאופציה אחרונה כוונתה אין ולא תהיה תקיפה, רק בלי להעליב את ישראל. בארה"ב ערכו שנים על גבי שנים את החישובים לגבי תועלת הפסד מעצירה זמנית (אפשר רק זמנית) של הגרעין האירני, כולל היתיעצויות עם האופוזיציה האירנית חישובי שינויים פנימיים ביחסי הכח ביפנים אירן כתוצאה מתקיפה וכו' ארה"ב ונהמעצמות היגיעו מיזמן למסקנה שקונטיימנט ולחצים בכל פעם שהאירנים מנסים לעלות מדרגה זו האפשרות היחידה, כולל פיקוח ולבסוף הסדר חלוקת כח במיזרח התיכון עם האירנים, הסדר חלוקת הכח החל עוד כשהאמריקאים היו בעירק ולכן מידי פעם היו האשמות שהאירנים מפרים את ההסדרים. כל מה שאירן רוצה היום זה רשות או הכרה שהיא מעצמה איזורית, כלומר היא תיתנהג ביותר אחריות ותקבל כוכב של שריף, הדבר יצר חיגוך בין האמריקאים לסעודיה, בכל מיקרה כעת המימשל נחוש להגיע להסדר כלשהו שבו האירנים יקבלו רשות להמשיך בהעשרהה רק לדרגה מסויימת תוך פיקוח, כשהאמריקאים מבינים היטב שבסוף האירנים יגיעו אולי בגימגום ליכולת גרעינית אך זה בילתי נימנע ועדיף לתרבת את המישטר מאשר לכבוש אותה ולהחליף המישטר. כל האירנים כולל האופוזיציה בגלות נגד התקפה ובעד שלאירן תהיה יכולת גרעינית כך שהחלפת המישטר אם אפשרית אינה לוקחת בחשבון הפסקת השאיפה אלא שהיותו בידיים יותר אחראיות בטוחה יותר מגרעין אצל פקיסטן. בירבורי אחמדינג'ד לגבי ישראל הם לצרכי פנים תמיד, ותיתפלטו לדעת שכל המומחים יודעים שאחמדינג'ד דווקא נימנה על המתונים (לא הכי מתונים אבל יש לו הרבה אוייבים מהקיצוניים יותר ) ולכן הם מסבירים את הבירבורים שלו. בכל מיקרה הניהול אינו בידי ביבי והוא לא מנהל כלום. וספק אם יכול ביכלל להשפיע, כשניסה לתת ציון לשיחות אובמה סתם לו את הפה מייד. לא דיסקין ולא יתר הביטחוניים סבורים שיש סיכוי שניתקוף, כל שהם מרמזים זה שביבי סתם מבלבל את המוח ומפחיד האזרחים ומציג מצגי שווא,
 10. 236
  אני מיתגלגל מצחוק, ארי שביט יעני כתב רציני בעל קשרים, מדבר על דיסקין שהחיש את התקיפה? איזו תקיפה? האם ארי נישכר ע"י תעמולת ביביבלוף שיחשבו שביבי תוקף? הרי האירנים אפילו מיתגלגלים מצחוק, ביבי לא יתקוף בחייו ולא תהיה שום תקיפה, ואם ארי אינו יודע זאת מוטב שיפסיק ליכתוב כי אינו ראוי. הסיבות לאי תקיפה מונחות בעיקרן בחוסר הכדאיות לעומת המחיר העצום, ובחוסר התועלת שתביא תקיפה, בנוסף האמריקאים אסרו עלינו ליתקוף אך היתירו לביבי לדבר אבל בזהירות. בנוסף עוד אין לנו את הפצצות המתאימות בכדי לישרוט את המיתקנים, ואפילו לא את מטוסי התידלוק שביקשנו, והכל כי ארה"ב לא בונה על תקיפה וגם לא מוצאת תועלת בהפחדות ביבי כי האירנים לא עושים הערכות מודיעין לפי נאומי ביבי, ומי שלא מבין את זה לא יהין כלום בחייו. אבל האמריקאים שמבינים את זיכרון השואה ואת הצורך של ביבי לינאום מרשים לו לצרכי פנים (בחירות) לדבר את עצמו לדעת, ביבי אומנם קצת היגזים אבל האמריקאים מדברים עם האירנים ודאגו שהללו לא יתבלבלו ויפתחו במכת נגד. הם פשוט היבהירו להם שגם לביבי מותר להיבחר ולצורך כך לברבר קצת. ההיתנגדות שבאה מצד ראש המוסד וראש השב"כ אינה משום שהם סבורים שביבי שבקושי הישטלת על המרמרה עומד ליפתוח במילחמה עם אירן, ביכלל לא, אלא שהם סבורים שזה לא הוגן שביבי מבלף על העם כאילו מחר תיפול פצצת גרעין אם לא נפציץ ואז הוא עושה פוזה כאילו הוא מפעיל את העולם, ושאי ההפצצה היא רק מערוף לאמריקאים, ראשי הביטחון סבורים שיש גבול כמה מלוכלך מותר לבצע מניפולציות על הציבור רק בכדי ליצבור קולות. לכן הם חייבים לצאת בביקורת, אלא שאינם יכולים לומר מה הבעיה האמיתית, כלומר שבעצם אין לא סכנת השמדה ולא סיכוי שביבי יתקוף ו או שהוא מבלך אותנו כשהוא יוצר רושם שהיפעיל איזו אסטרטגית פלא להביא את העולם לסנקציות ע"י איומים בתקיפה, ברור שהכל בלוף ואינו יכול לבלף על המעצמות וגם לא על האירנים, כלומר הביטחוניים לא מוכנים שביבי יעבוד על העם ולכן היבהירו (אפילו הרמטכל) שאין סכנה כמו שמציג ביבי, שישראל לא באמת הולכת ליתקוף כי זה פשוט לא מישתלם, ושביבי פשוט בונה לעצמו תדמית המשיח ושזה הכל בלוף. בכל העסק אין שום עיניין ביטחוני כי כולם ללא יוצא מן הכלל המערב והאירנים יושנים היטב כשביבי עובד על הקהל הישראלי שלו, אין שום סוד לגלות מלבד גילוי הסוד למהופנתי ביבי שהוא בעצם עובד עליהם ומשחק בריגשותיהם ומזעזע מדינה שלמה על לא כלום. אמר הרמטכל ברמז שאירן רציונלית (כלומר לא תיזרוק פצצה ותביא להשמדת עצמה) כלומר רימז שביבי סתם מבהיל את כולם. והוסיפו האחרים שבכל מיקרה אין לישראל שום תשובה לעיניין וכניראה שנאלץ ליחיות עם זה וביבי לא יתקוף ואף שפוי לא יתקוף וגם אין צורך וגם הנזק גבוה בעשרות מונים מהתועלת, וגם האמריקאים לא מרשים לא יסיעו ולא מסרו לנו את הנחוץ לפעולה כזו. בקיצור כל געיות ביבי הכל הצגה להפכו לגיבור לצורך הבחירות. ואם יבחר שנית שהרי זה האסון האמיתי לישראל וליחסהה עם ידידותיה והעולם. איך אמר ברק =צונמי מדיני
 11. 235
  אני בשוק עד כמה הבלופים של ביבי מעוורים את הציבור בישראל, אני עומד לימנות עובדות מוצקות כבטון שאולי ישכילו אתכם מעט. (כנסו)

  1) כל המומחים העולמיים וגם בישראל יודעים היטב שאירן לא תיזרוק לעולם פצצת גרעין על ישראל, לא לשם כך הם משקיעים. גרעין על ישראל אינו משרת מטרה עליונה לאירנים והם יודעים את עוצמתה הגרעינית של ישראל גם מאוניות סוחר תמימות וגם מצוללות שלא ידוע היכן הם ואפילו ממטוסים ישראליים שעלולים להמריא מכל מקום. ובמילים אחרות כל השטח העירוני של אירן יתאדה אם נחשוב במושגים של פצצות מימן שהרי ישראל לא תגלה רחמים אם תותקף גרעינית.
  2) הסיבה שביבי משחק בעיניין וכל חרטת השואה וכו' היא משום שברצונו שהעולם יעצור את אירן כי גרעין יתן לה יתרון עצום ויוביל גם למרוץ חימוש גרעיני
  3) הגרעין האירני בין השאר מטרתו למנוע מישראל יתרון גרעיני, כלומר אם ישראל תותש במילחמה קונבנציונלית לא תוכל לאיים בגרעין כפי שעשתה בצינעה במילחמת יום כיפור (זה היה כמובן לצרכי פוזה על הרוסים ובתאום עם קיסינג'ר.
  4) מותר לישראל להישתמש בפרופגנדה כאילו מטרת הגרעין היא לזרוק עליה הפצצה ולהשמידה, כי אין כל פסול בעצירת הגרעין אם אפשרי והיחוד אם העבודה נעשית ע"י אחרים. אבל צריך להבין שהפוזה לא עובדת על האירנים או כל אחת מהמעצמות כי הם יודעים במדוייק את האמת ואת התרחישים. התעמולה היא בראש וראשונה לצרכי פנים של ביבי (שיראה גיבור) ואולי עושה רוח על כמה יהודים בארה"ב אף ששם יותר חכמים.
  5) לישראל יש יכולת מקסימום לישרוט את היכולת האירנית וגם עיקוב לשנה אם אפשרי אינו שווה את העימות החזיתי עם אירן, שלצידו מחיר איום וארוך שנים.
  6) אזכיר שעד עתה לא הייתה לנו יריבות ישירה עם אירן והכל היה מילים וקצת מילחמה קרה, להיכנס לעימות ישיר וחזיתי זה טומר לקנות לנו אוייב אולי לנצח, אוייב חזק ופיקח מאוד, וכל זאת ללא שום תועלת. מה גם שהעם האירני יתאחד לעיניין זה
  7) אירנים בגולה ובאירן מיתנגדים למישטר, אבל אין אירני סבור שלאירן אין זכות לרכוש לעצמה יכולת גרעינית או לפחות להיות על סף כמו שתמיד טענה ישראל שהיא על סף היכולת.
  8) מסורתה של ארה"ב שלמדה תמיד להגיע להסדר כלשהו ואפילו ידידות עם מדינות מיתחזקות, אירן רוצה להיות מעצמה מרומית בעיקר ביגלל גודלה וההיסטוריה שלה, הסובלים העיקריים יהיו דווקא הסעודים (ניראה שלשאר הסונים כמו המצרים כבר לא איכפט) ארה"ב הרי תמיד איפשרה למדינה כלשהי להיות המנהיגה האזורית שהרי כך הם פועלים (שוטר ושוטר מישנה) זו גם שיטה מיתחייבת. ישנה אומנם תחרות בין טורקיה לאירן וכל אחת מהם מבינה את גבולות שטח השפעתה, אירן כיום שמחה להיות הספונסרית של חלק מעירק וחלק מאפגניסטן (לדעתי כבר היתנהלו דיונים עם האמריקאים על כך) בקטע אפגניסטן האמריקאים משחקים בין פקיסטן לאירן. בסופו של יום אירן מעוניינת בהיתרחבות השפעה (כיאה למעצמה) תיתמסד ותאלץ להראות אחריות, ואילו ארה"ב ואירופה יאפשרו ויכירו באירן כמשפיע מקומי כל זאת בתנאי שתשחק לפי הכללים, לאירן עדיף ליזרום עם הזרם לממש את רצונה מאשר להיתנגש ולהיתקל בבעיות.
  9) אפילו הגולה האירנית וביחוד בארה"ב מיתנגדת להפצצה באירן וטוענת שזה יחזק את המישטר וירחיק את מועד היתמסמסתו או הפיכתו לפחות רדיקלי (שהרי הסממנים של רצון לשינוי מביפנים גלויים וידועים).
  ישנם קולות רבים בעילית האמריקאית שקוראים לבניית יחסים עם אירן כפיתרון, (כלומר לביית אותם). זה אומר חיבוק ונתינת לגיטימיות כנגד זה שאירן תראה שהיא אחראית, אף שחיבוק כזה הוא בעצם בגידה בסעודיה זה מה שהולך ליקרא כי אין ברירה, וגם זה לא אסון כלל.
  9) הסנקציות האמריקאיות האחרונות היו ע"פ האסטרטגיה שע"מ להגיע להסדר סביר כדאי קודם כל להפעיל לחץ חזק, אין אשלייה אצל האמריקאים שהסנקציות יביאו את האירנים לינטוש את הגרעין, אלא שהם רוצים להגיע לסיכומים כלשהם ופיקוח כלשהו וכניראה למצב דומה שהיה עם ישראל (קרי לאירן אין גרעין רק שהיא יכולה ליבנותו בשעתיים) ברור שהמגעים כיום נועדו לבנות בסיסי להורדת הסנקציות ובניית יחסים עם אירן תוך הכרה בזכותה להיות מעצמה איזורית. לדעתי זה צעד חכם ביותר ואת ארה"ב ביכלל לא מעניין מה חושב ביבי ברק, אבל הרמטכל ביום העצמאות כבר רימז לדעתו בנושא שהיא ממש כמו של האמריקאים (רק שלאון פנטה עשה פרצוף כאילו הוא לא מבין מה אמר הרמטכל שלנו.)
  10) האמריקאים שדרשו מביבי לא להפריע גם לא בפרופגנדה, הירשו לו לעומת זאת להציל פנים בישראל ולעשות פוזה כאילו כל המהלך אכשיו זה הכל ליכבודו וביגלל נאומיו הפתתתים, מי שלא מבין איך מעצמה כארה"ב עובדת יכול אולי להאמין לפוזות של ביבי, אבל כשאתה רואה את החיוך של פנטה ואחרים במימשל או אפילו כאלו לשעבר מהביטחון כששואלים אותם על כל הויכוח בישראל ומה יש להם להגיד על טענות ביבי, זה ממש משעשע ליראות את החיוך שהם כאילו מנסים להסטיר ואז הם ממלמלים משהו שזה בעצם לצרכי פנים ישראליים ואולי לקהל היהודי שלו בארה"ב אך התקשורת הטמיתית נעשית בחדרי חדרים וכניראה שהיא אחרת. במילים אחרות אתה מבין שהם אומרים שביבי יודע היטב מה אמרו לו ומה מותר לו ואת ההצגה שהוא עושה לצרכי בחירות אי אפשר לקחת מימנו, והיא גם לא מפריעה לאמריקאים, מקסימום מצחיקה אותם.

 12. 234
  דיסקין ודגן מכרו את בטחון המדינה למען תאוותם הפוליטית!
 13. 233
  שביט מתקיף השמאל וגינתר, רק חסר היה שתכתוב שדיסקין הוא אנטישמי, ממש שכחת.
 14. 232
  הוא לא קירב כלום. אובמה מחליט על הדברים האלה. לא ישראל.
 15. 231
  אז זה אומר שאי אפשר להביע ביקורת על נתניהו וברקיהו? הרי כל ביקורת פוגעת

  ונגיד שאני נגד - מה אני יכול לעשות?
  ראש השב"כ, ראש המוסד והרמטכ"ל - כולם נגד תקיפה. זה לא אומר משהו??

 16. 230
  השתגעת

  אני ממש ממש מעריץ את ניתוחיך. במקרה הזה או שהמאמר הוזמן, מה שאוכל להבין, או שקצת השתגעת. ניתוח שטחי, פופוליסטי וחסר אחריות

 17. 229
  דבריך בכתבה אינם נכונים ומטעים - יובל

  דיסקין בחר לשים על השולחן דעה שככל הנראה קיימת במנגנוני המודיעין אולם בשל שיקולים אחרים בחרו לשים אותה בצד.
  בסיום הכתבה נכתבו דברים נכונים, ראש הממשלה ושר הביטחון נראה שבחרו ללכת בדרך אחת מבלי להסתכל לצדדים. לא נראה שהם בכלל שקלו חלופות, והאסטרטגיה שבה הם הולכים מסוכנת ולא אחראית. הרי אי אפשר לבוא ולהאשים את יובל דיסקין, מאיר דגן גבי אשכנזי ועוד רבים אחרים בכך שכולם לא מבינים ולא רואים את המציאות. זו הטעיה במקרה הגרוע או פשוט טיפשות במקרה הפחות גרוע.
  אנו נמצאים לפני רגעים מכריעים, ראוי שדעותיהם של אנשים כאלו יצאו לפני שיעשו מעשים שלא נדע כיצד לצאת מהם. אני גם לא ממש סומך על ההנהגה הנוכחית, ובייחוד לא על העומד בראשה. בנימין נתניהו הראה בעבר שהמטרה אצלו מקדשת את האמצעים, השאלה הגדולה היא האם האמצעים יובילו אותנו למטרה???
  אני לא בטוח בכלל ואני חושב שיש מספיק אנשים שמבינים הרבה יותר ממני שגם כן לא חושבים כך. ראוי שדבריהם יאמרו. איראן זה עדיין לא פה!!!

 18. 228
  כשל לוגי

  לשיטתך, כל ההתלהמות של ברק את ביבי נועדה להמריץ את הקהילה הבין לאומית לפעול. ואם זה ההגיון אזי הוא נותן לקהילה הבין לאומית סיבות נוספות להגביר את הלחץ על אירן להביא לתוצאות.

  נניח שראשי ממשלות באירופה קראו מאמר או שנים בהארץ, שבהם כתבו פרשנים בדיוק את זה - כל ההתלהמות נועדה לגרום לאירופה להגביר את הלחץ על אירן. מכאן הם יסיקו שישראל לא תתקוף את אירן ולכן אין צורך בפעולה נחושה.
  אותם ראשי מידנות אירופאיות קוראים עכשיו את דעתו של רש השב"כ לשעבר ולומדים ממנו שדברי רא הממשלה ושר הבטחון הישראלים נובעים ממניעים לא רציונלים - משיחיים, כלשונו. המסקנה המתבקשת היא - אם ברצונם למנוע שואה גריענית עולמית - אליהם למנוע מישראל לתקוף את אירן - ואת זה הם ישיגו לא על ידי הצהרות שאמורות להרגיע את ראש ממשלת ישראל אלא על ידי לחץ מסיבי שיביא גם לתוצאות. והנה נמצא כי דיסקין מחזק את הרצון הארופי ללחוץ על אירן.
  ואם, רק אם, הוא כתב זאת כי הוא אכן מאמין שזה המצב לאשורו. ולא מתוך רצון ליצר מניפולציה על ראשי מידינות אירופה - הרי שבוודאי היה עליו לצאת בקול גדול עם חששותיו.


  1. סוף סוף ! נדרשו 227 טוקבקים כדי שיגיע איש חושב אחד !

   אני הייתי הולך אפילו טיפה יותר רחוק.
   מה עושה מאיר דגן היום ? הוא בפוליטיקה או בכיוון לשם ? לא !
   מה עושה דיסקין ? כנ"ל.
   אני רוצה להציע לכם הצעה מטורפת לפיה דיסקין ודגן עדיין משרתים את שרותי הבטחון החשאיים של המדינה.
   אמנם זה קצת קונספרטיבי אבל זה עושה שכל ממש:
   קודקודי מערכת הבטחון לשעבר משכנעים את העולם , באופן שאין משכנע מתוחכם וממזרי ממנו, כי בהנהגה יושבים שניים שמתכוונים ברצינות לתקוף את איראן.
   ואידך זיל גמור.

   ולגבי ארי שביט - הוא כמובן גרופמן בלתי נלאה.

 19. 227
  מי שקיוה שביבי ילך לדרך השלום לא היה מציאותי. ביבי ימין שבימין, אין תקוה ממנו.
 20. 226
  ביבי לא טעה זו דרכו של הימין, הפסק להאשים אותו, זה ברק חברך שביזה את הפולטיקה.
 21. 225
  יחצני ברק בתשלום אתם ממש פתטיים. ברק יותר מדי זמן בפוליטיקה הביתה.
 22. 224
  דרוש שר בטחון אחר, ברק מיצה עצמו. ביבי מושפע ממנו לרעה.
 23. 223
  ביבי אם ירצה יכול, להפסיק לטרטר לנו על אירן, למצוא כל דרך למשא ומתן, לדאוג לעם ישראל

  לרפואה טובה, לרווחה, להוריד ישובים לא חוקיים, להיות ביחסים טובים עם נשיא ארה"ב לדאוג למגזר הערבי.

 24. 222
  ביבי קפץ כנחוש נחש, והאשים אשמת שווא, בלי להתיחס לבקורת. אטימות לבקורת צודקת.

  ברק נבוך, לא יאומן, העוזרת הלא חוקית לא הביכה אותו, גם לא המשרד, גם לא המליונים שצצו אי שם. גם לא פירוק העבודה. עצמאי בשטח, אטום לבקורת.

 25. 221
  הרי אתה מסכים עם דיסקין, רק להחליף דוגמתיות עם משיחיות, המלה הזאת משגעת את המשיחיות שלך עצמך.
 26. 220
  הדוגמתיות של ביברק האטימות שלהם ,הניסיון לטמטם רק עם אירן השכם והערב, מאוס על כולם.
 27. 219
  ביבי נתניהו לא התעלה על עצמו. ממשיך את כשלונו הראשון ובזבז 3 שנים. ברק כולו שטיקים והרס מפלגה
 28. 218
  The tel aviv oracle has hit agai

  Now he forecasts an early attack on Iran. Nothing to worry about. Like all his other bombastic forecasts. There will be no attack.

 29. 217
  אלימות מילולית כלפי דיסקין שאמר רק את המעט נגד ביברק הכושלים.

  לא שלום, לא בטחון, לא רווחה, כל העולם נגדנו ,]ולראשונה נשיא ארה"ב ביחסים גרועים עם ראש הממשלה. די להפחיד את כולנו, די לא להתיחס לכל מכלול חיינו ברפואה, בכבישים, בכלכלה, והזקנים. לא תסגרו לנו את חופש הדיבור. נגיד ששני המלכים הכושלים פעם שניה חיבים ללכת הביתה.במיוחד ברק. איש לא רוצה בו לא השמאל ולא הימין. רק ארי שביט חברו.

 30. 216
  כל השמאלנים קצינים קרביים. עובדה!

  הם יודעים שחייבים לשמור על המדינה.

 31. 215
  דיסקין לא הרחיק את התקיפה הוא קירב אותה

  אם לשים מראה שבוחנת את קבלת ההחלטות למילחמה אזורית או עולמית היא תיסכול אני מעדיף להיות מתוסכל ואולי לא צודק אבל חכם .

 32. 214
  ביבי נאמן לדרכו הימנית וגם חושב על כסאו ברק גרוע מביבי, הוא נטש את כל דרכו כדי לשבת על הכסא.
 33. 213
  אתה בעצמך אינך מבין את מה שכתבת - ביקורת אך לא כזאת - לא נמאס לך להיות דובר נרצע פעם של ביבי פעם של ברק ותמיד דביק ויודע כל
 34. 212
  לבני שהשמצת לא החזירה לך, דיסקין חיב להגיב. יש גבול.
 35. 211
  מקומו בכלא

  אין לו שום זכות לבקר בפומבי את מדיניות הממשלה.
  ועוד בצורה כה גסה.
  אני חושב שנתניהו ברק בילפו קצת והשיגו את התוצאה של תשומת לב של כל העולם וסנקציות חסרות תקדים.
  התבטאויות וסוג הפעולה פוגעות בבטחן מדינת ישראל.
  בנוסף לתקופת הצינון להיבחר לכנסת יש עוד לחוקק חוק של תקופת הצינון להתבטאויות שפוגעות בבטחון המדינה.
  ענת קם לא עשתה אלפית של הנזק ובכל זאת יושבת בצדק בכלא

 36. 210
  דיסקין אל תעבור לסדר היום, תגיב על דברי ההבל של שביט. מי שמוחל על כבודו כבודו מחול.
 37. 209
  דוגמטיות גרועה ממשיחיות לידיעת שביט. דוגמטיות היא אסון לחיי אדם. המשיח רק הוזה .
 38. 208
  דיסקין , אף מילה ממה שכתב המשיח שביט לא מקובלת עלי, אלה גידופים שלא משמיעים גם בשווקים. תת רמה.
  1. עוד מקבץ של 4 תגובות בתשלום נגד ביבי
 39. 207
  לפחות היה לשביט טיפת יושר להודות שהשניים כושלים. רק אירן בוערת בעצמותיו של שביט.
 40. 206
  איך הם מאשימים כהגנה כאשר הם מותקפים. תקשיבו קצת ביברק האטומים.
 41. 205
  לא מזיק לברק להיות נבוך, שיבדוק את מעלליו שלו ביושר, ואז יהיה עוד יותר נבוך.
 42. 204
  דיסקין כל ההאשמות המוגזמות והשקריות של שביט לא תופסות בכלל. אתה אמיץ, נבון ודמוקרט.
 43. 203
  דיסקין עכבר פוליטי

  כשנטש את הספינה (למעשה סולק ממנה) החליט לכרסם חור. כולם משיחיים, והצדק אצלו, מי שלא מסכים הוא אידיוט. הוא אמר שכל העם מטומטם, לעיני המצלמות. דיסקין - ראינו ושמענו. והבננו.
  אני מניח שבמדינה נאורה בדרום אמריקה היה עולה לשלטון ועושה סדר, לרוע מזלו הוא בישראל, כך שמה שנותר לו הוא להרוס.

 44. 202
  שביט: לא חכם גדול ולא טיפש קטן.
 45. 201
  אולי דיסקין התבטא בחריפות, אבל אם רק היה אומר שאין לו אמון בביברק גם אז היה מקבל מקלחת.

  במדינה שלנו אם לא צועקים לא שומעים. בכלל הזה נוקט גם שביט בלשונו המשתלחת.

 46. 200
  ואני עיתונאי 'גדול' (=קטן) יודע כל

  אני מעדיף דיסקין אחד על אלף שביטים

 47. 199
  135 אתה גדול תאר לך ששביט ראש ממשלה וברק סגן ראש ממשלה וביבי שר בטחון.הצילו!
 48. 198
  גם אני אזרח מתוסכל ביבי , לחשוב שאתה וברק תחליטו על הפצצה גרעינית. הצילו.
 49. 197
  דיסקין ודגן די טפשים, לא מבינים את החשיבה האסטרטגית בעניין איראן

  הדיבור האווילי שלהם, רק מחליש את האסטרטגיה הישראלית שהצליחה לגייס את העולם לסנקציות, רק מפני שכולם רעדו לגורל הנפט והיה וישראל תתקוף. כל הכבוד לברק ולנתניהו על קור הרוח שהם מפגינים לנוכח יללות הגמדים.

 50. 196
  דמגוגיה: כותרת מפוצצת של נביא, האשמות מנופחות בלשון ביבים, ניגודים של כן ולא ,טוב ורע שחור ולבן.
 51. 195
  אלו היו בודקים את לשונו המשתלחת של שביט היו פוסלים אותו כעיתונאי ומאשימים אותו בזיהום העתון.
 52. 194
  שביט מרחיק מעליו את האנשים החושבים ומקרב את אוהבי הדמגוגיה וההשתלחות הקיצונית. יש כאלה.
 53. 193
  שביט, כרגיל, פומפוזיות ריקה, מכריז על הידוע ולא מחדש דבר

  מי שקורא את המאמר, לא יכול לקשר אותו לכותרת. שביט הפומפוזי אומר שדיסקין צודק ביחס לדוגמטיות ולחוסר היכולת לראות את החלופות, אבל זו אינה משיחיות. איך זו בדיוק "משאית תופת"? תשאלו את מר שביט שמצוי בדרך לכותרת המפוצצת הבאה

 54. 192
  עכשיו נמדוד את הזמן ונראה אם נבאת נכון. נביא אמת או שקר?
 55. 191
  שביט עשית מעשים חמורים, איך לא כתבת על ברק שעבר על החוק? איך לא כתבת על ברק שפרק מפלגה,

  איך לא כתבת על הבעיות הכספיות שברק מעורר מדי פעם במיליונים!
  רק להאשים את השמאל שלא מגיב לסופר גינתר?
  איך לא כתבת על ברק ששכח מהשלום ועסוק רק במלחמות ובאירן כדי להפחידנו? גם אתה עושה מעשים חמורים ומטיף מוסר לאחרים.

 56. 190
  הוא מצטרף לכל אלה שהיו בראש מקבלי ההחלטות

  וכשמצאו עצמם לא בראש ואף אחד לא בדיוק מחפש את מוצא פיותיהם....או אז פתחו את הפה ללא צנזורה והייתי אומר בצורה גסה וברוטלית העיקר שלא ייהפכו לנשכחים...ובהקשר לפעולה באירן חבל שכולנו קוראי מחשבות ואולי...ראשי המדינה לא מתכוונים אלא רק אומרים בכדי שמדינות אחרות יפעלו ...אולי....ואולי כדאי שקצת נשתוק בעניין....

 57. 189
  אין חוק להאמין בראש אמ"ן ,שמאמין לאבו מאזן ולאחמד דניג'אד ולא לראש ממשלת ישראל ולהגיד שהעם מטומטם,,מפלגה שתאמץ אותך לא תעבור את אחוז החסימה ,נחיה ונראה !!!!
 58. 188
  שביט קרב את הלשון הדמגוגית שלו לקצה יכולתה מה עוד אפשר? הזה עיתון הארץ?
 59. 187
  הנביא הזועם ארי שביט אוי כמה שהוא זועם, דברי תוכחה כאלה עוד לא אמר אף נביא .
 60. 186
  לא סומכים על ביברק בעיקר לא על ברק. עלה תאנה עלוב וכסאולוג .ביבי כבול בידי ברק.
 61. 185
  135 ושביט יתמנה גם לפסיכולוג הלאומי.
 62. 184
  דיסקין להבא תפנה לשביט שינסח לך את האמירות שלך. אין מומחה ממנו בדברי שטנה.
 63. 183
  למה רק להרחיק התקיפה למה לא לבטלה? מי שמך להחליט שהוא קרב? מח הזוי.
 64. 182
  מספיק כבר עם הבובה מייסס - כלב נובח לא נושך

  מרב דיבורים ובירבורים של שרי הממשלה זה הפך להיות די ברור שכבר לא תהיה שום תקיפה ושום בטיח. כל אייטולה מתחיל בקום מתפוצץ מצחוק לנוכח הפטפטת הבלתי פוסקת של ראש הממשלה ושר הביטחון של מדינת ישראל.
  אם משהוא קרה במודע זה שנתניהו וברק הפכו את ישראל לנמר של נייר.

 65. 181
  מנהיגי ישראל לא ערכיים, יש להחזיר אותם לערכים ולשכל. עיתונאי כשביט יש לגנות על סגנונו.
 66. 180
  דיסקין פרה שנתנה חלב והפכה את הדלי , בוז
 67. 179
  ההיטולות הם הרציון אלים, ביב וברק הם משחיים, השתגע
 68. 178
  דיסקין המוקצה מחמת מיאוס בכמה פסקאות כשר לדון במה שהעלה, נו תגידו...
 69. 177
  שבי ט "משאית תופת פוליטית " מבולבלת הזויה לא זוכר מה כתב מפסקה לפסקה. משיחי בעצמו.
 70. 176
  התנפלות כזאת של עיתונאי, במילים כה חריפות עוד לא קראנו. האגו של שביט את ביברק נפגע יעני.

  ואם הם לא שוקלים נכון כדברי שביט למה לא לומר עליהם מילים חריפות. זה החיים והמות שלנו לא שלהם. להם יש בונקרים.טוב לא משיחים, רק כשלונרים מסוכנים.

 71. 175
  בכל פעם מחדש אני נדהם מהיכולת הניהולית של ארי שביט. ובכל פעם שהוא קובע (והוא קובע המון פעמים) שצריך לעשות א', ב', ג' אני בכלל נאלם דום. מדהים!! ובכלל, לדעתי ממשלה בראשות ארי שביט, שר חוץ גדעון לוי ושר ביטחון מירב מיכאלי היא הדבר הטוב ביותר לישראל. ביי פאר.
 72. 174
  דיסקין אומר בדיוק מה ששביט אומר, לפנינו שני כשלונרים, אסור לתת להם להחליט בנושא הגרעין הם סכנה זה העיקר.
 73. 173
  הפסקה שלפני האחרונה היא הנכונה זו באמת תמונת המצב שהיטיב להגדיר דיסקין. זאת משיחיות או כל שם אחר.
 74. 172
  דיסקין, תודה על כל מילה שאמרת באומץ לב וביושר אמיתי. אני אתך כמו רבים. שביט גמר אצלי.
 75. 171
  ביברק מסוכנים , ברק במיוחד הכסא הוא הערך העליון שלו. למען הכסא יכנסו שיקולים זרים אני חושש.
 76. 170
  הרי שביט בדיוק אומר מה שדיסקין אומר. ביברק כשלונרים לכו הביתה.
 77. 169
  82 תגובה קולעת שביט כן ולא העיקר שדיסקין פושע. אבל מיד באותה נשימה ביברק גם כשלו בלבול מוחלט.
 78. 168
  שמאל דוחה וימין מקרבת., שביט שבשבת. העליבו את ביברק, אוי אוי, אבל הם כשלו. זו התמצית. .
 79. 167
  שני כשלונרים שהכסא חשוב להם .אלה יכולים לשקול שקולים זרים. מאמין לדיסקין .
 80. 166
  למעשה ,שביט מסכים שביברק כשלו, ואינם מוכנים לשום החלטות .אז למה לנבל את הפה על דיסקין?
 81. 165
  ביברק כשלו פעם אחת והלכו הביתה, ברק כשל כשפירק מפלגה למען הכסא ונתן דוגמא אישית שלילית.

  ביבי לא למד מכשלונו הראשון לא אחד העם לשלום . שניים כאלה יחליטו בעצמם על הפצצת אירן? הצילו!!!!!!!!!!!!!!!!!

 82. 164
  די לקרא על מעשי ברק כדי להבין שלפנינו פוליטיקאי כושל בכל מה שנגע, ונותן דוגמא רעה. נתניהו חיב להפרד מברק.
 83. 163
  אולי הוא דווקא בלם/דחה מתקפה ישראלית, כי עכשיו העולם - והאיראנים חושבים: אם דיסקין כל כך מודאג, עד שהוא מדבר בלי לעשות חשבון לאף אחד, אולי שני המשיחים האלה באמת יתקפו.
 84. 162
  ביברק כשלון פעם שניה שלוש שנים תמימות. גם שביט מודה בכך , אז מה כל המאמר הזה? חנטריש.
 85. 161
  לדיסקין תבורך, אמרת אמת, צעקת בקול גדול, את מה שרבים מאתנו חושבים בשקט.
 86. 160
  האמת שחשף דיסקין היא החשובה

  האמת שחשף דיסקין מעידה על הדרך השערורייתית בה מנהלים נתניהו וברק את ענייני המדינה. גם כאשר דניאל אלסברג חשף את מסמכי הפנטגון בעיצומה של מלחמת וייטנאם כינו אותו בוגד - האיש הכי מסוכן באמריקה. היום דניאל אלסברג נחשב לגיבור בעל מצפון שפעל לטובת מדינתו. וכך גם דיסקין שחשף לפני הציבור את שקרי השלטון, את טמטומו, את האיוולת שמנחה אותו במדיניות מול איראן ומול הפלסטינאים. אבל ארי שביט היה ודאי מגנה גם את אלסברג, כי ביסודו הוא איש הממסד, ראקציונר שמרן, הפועל מתוך צרות אופקים מחשבתית ואידיאולוגית.

 87. 159
  זכותו המלאה של דיסקין וכל אזרח במדינה להגיד הדברים שביט וביברק לא יסתמו לנו הפה בהאשמות שווא.
 88. 158
  למזלנו מאמר המערכת של הארץ נותן תשובה ניצחת, לגיבובי האשמות השווא של שביט.
 89. 157
  הרי גם אתה מודה שההנהגה הנוכחית לא נערכה, אז מה אתה רוצה? סותר את עצמו.
 90. 156
  טכנוקרט של מילים פוגעות באחד האנשים הכי טובים שיש לנו. בושה וחרפה.
 91. 155
  גם דיסקין וגם דגן וגם אנחנו שבויים של האח הגדול USA

  כידוע יש פה ושם מעין שיתוף פעולה סמוי בין יחידות המודיעין של ארצות הברית וישראל, כך שלא פלא שראשי המודיעין בישראל מושפעים "מההנחיות" של חבריהם האמריקאים שמצאו לנכון "להרגיע" את ביבי ואת ברק באמצעותם של דיסקין ודגן,
  זה כל כך שקוף

 92. 154
  הפסקה האחרונה שלך שכביכול נכונה היא מס שפתיים גועלי. הרי ביבי לא התכוון לשלום וברק תפס בקרני המזבח.
 93. 153
  הצחקת אותי שביט. ביברק רוצים רק את הכסא, שום ערך אחר לא חשוב להם, לצאת ביוזמה מדינית? מה אתה מפנטז?
 94. 152
  מי שלא רוצה שלום לא מקים ממשלת איחוד לאומי. הבנת שביט?מה אתה מקשקש קשקושים?
  1. לבני רצתה את הכל או לא כלום, קבלה לא כלום, מאשים את נתניהו?
 95. 151
  אני מזדהה עם דיסקין ועם כל מילה שלו ושל אחרים שיודעים ומכירים את התנהלות ביברק .
 96. 150
  המאמר הזה הוא מעשה חמור מעין כמותו. הוא מבזה אדם בעל שיעור קומה ודמוקרט בחסד.
 97. 149
  מי שמנפץ נורמות עיתונאיות הגונות הוא שביט בכבודו ובעצמו.

  מליצות נבובות, צירופי לשון מוגזמים, מאשים שופט מעניש.אני המלך.

 98. 148
  "משאיות תופת פוליטיות" של ארי שביט הטכנוקרט, עשויות מממליצות שלא עושות רושם.
 99. 147
  ארי שביט אין לנו כבר כוח אליך
 100. 146
  עוד חודשים נשכח את דיסקין

  אבל ביבי וברק ישארו איתנו כנראה לעוד זמן ואני מקוה שכולנו נהיה פה לעשות את החשבון אם אחד מהצדדים משום מה כרגע אני סומך על המשיחים ולא על חונטת "אנשי הביטחון " שכל עוד הם מנהלים את המדינה זה בסדר אבל ברגע שיוצאים לאזרחות ולא מחכה להם גוב שמן... אז הם מקבלים דיפורמציה בראש
  חבל מאד החזקתי מדגן אבל ירד לי ממנו כמו זקן שהשתגע

 101. 145
  מי אתה שביט שתחליט שדיסקין עשה מעשה חמור? השופט כל הארץ אתה? לברך את דיסקין. לברך.
 102. 144
  האשמות שווא חמורות, כהמשך לדברי מקורבי ברק את ביבי. דיסה מגעילה.גם פסקה אחת לא לטעם טוב לא מועילה.
 103. 143
  שביט הוא המוליך שולל את קוראיו , דברי הבל גסי רוח ,מתובלים בפסקה האחרונה הצדקנית, שכולה דבש.
 104. 142
  במדינה דמוקרטית מותר לצעוק חמס נגד אנשי שלטון שסוטים מהמוסר ומהדרך.
  1. דיסקין לא יכול לצעוק חמס אחרי יום שכזב את התפקיד להפקיר את בטחון המדינה, למה לא צעק כאשר היה שם, שיתף פעולה עם "אקירוב" ו"קיסרייה" השמאל מוכן להכשיר כל אחד שיגבה את הזיותיהם, שרון הפך מרוצח ומושחת לצדיק, וגם המושעים דרעי, רמון, ועוד דיסקין מנע בכל כוחו את שחרור שליט, רק אחרי עזיבתו ניתן לבצע את השחרור על מדלגים???
 105. 141
  איפוא היה שביט 3 שנים שלא גינה ולו פעם אחת את ברק על מחדליו בממשלה זאת.?
 106. 140
  כתבה הזויה לחלוטין. לא הבנתי כלום.

  נתניהו ברק פועלים נכון? אם לא צריך לבקרם? אך לא כמו דסקין. ועוד דבר חשוב. המדינאים במיוחד בממשלה הזאת אינם מבינים במדינאות יותר מכל אזרח עם ראש על הכתפיים והגיון בריא. דיסקין בודאי לא מבין פחות מהם. יש רק דבר אחד שהאזרח הפשוט יודע פחות הוא הסיכוי לפגוע באירן כך שתוכנת הגרעין תחוסל או לפחות תידחה לשנים מספר. אפילו זה לא בטוח.

 107. 139
  מגילה הסיפולוקס

  מה לכם אנשים כי תתלוננו מה לכם כי תתעצבנו כבודו של אדם (אגו) הוא בראש מעיניו וקינאה תעוור עיניים
  ביושבי בארץ ניכר מביט אני מרחוק ואינני יודע אם לצחוק ואו להעצב
  ובימים ההם איש איש יעשה למען עצמו ואפילו במחיר שיעלה המון לעמו
  כאשר מה שמדריכו ומכוון אותו הוא רק האגו הכבוד שהלך לאיבוד ושיקום תדמיתו של זה המסתכל במראה בבוקר כי אם לא ישקם את כבודו בימים לא יוכל לבא לאישתו בלילות
  גם אם צודק אדון דיסקין (ואינני בא לשפוט)זו לא הדרך -לאיש שהיה שותף לסודות הכמוסים לאיש שהיה סמוך ורכון על שולחנו של ראש הממשלה ושר הביטחון לאיש שללא מיצמוץ הביע רצון להמשיך עוד שנה בתפקיד ותחת שני הבכירים ולא התפטר ולא התלןנן דווקא ממך אנו מצפים ליושרה
  אני מקווה שבכירונו ידעו כרגיל להתגבר על מכשול זה ולהוציא מתוק מעז
  אבל עד אז חייבים לחוקק חוק על שמו של דיסקין שייקרא דיסק האוט

 108. 138
  אתיקה עיתונאית

  ארי שביט אתה כותב כאילו אתה זה שמחזיק באמת. ראוי שתוסיף כי זו דעתך האישית

 109. 137
  אתם הייתם צריכים לראות את ארי שביט בראש המוסד....... מוסד ערוץ 1 בימי שישי. יש לו משאבה בלתי נגמרת והוא מנפח את המח יותר מאשר כאן בעיתון
 110. 136
  הרי פרינס הרי, לא נמאס לך להיות שוטה הכפר, שרץ בעקבות אלילו ה"אהוד ניצוץ" או איך קוראים לו
 111. 135
  ארי שביט צודק! דיסקין ראש שב"כ מעולה, אך מדינאי הוא לא!!!

  זאת הבעיה גם של מאיר דגן וגם של גנרלים ושל ראש השב"כ לשעבר. הם לא מבינים בפוליטיקה ארוכת טווח, והם בטח שלא מבינים בדיפלומטיה בגרם אחד!!!

  כל הכבוד דיסקין! אז הצלחת לרדת על הבוסים לשעבר. זאת בטח תחושה טובה. אך איפה טובת המדינה? האם ישראל אמורה להטיל סנקציות על איראן בעצמה??? מה קרה לדעת הקהל העולמי? מה קרה ללחץ דיפלומטי שאמור להביא לעוד לחץ על איראן כדי למנוע תקיפה צבאית! קשה להאמין שבן אדם שניהל את השב"כ לא קורא עיתון (חוץ ממדור ספורט כנראה)! שלא לדבר על לקרוא עיתון באנגלית! היום יש דבר כזה שנקרא אינטרנט - תשתמש בו!
  מה קרה לראיה קצת יותר רחבה?
  לצערינו יש אנשים שלא רואים שום דבר מעבר לאגו שלהם!

  1. ואולי הוא באמת צודק?

   מצד שני, הרי ידוע שאין צדק בעולם מעבר לאמת הגדולה כפי שרואים אותה מנהיגנו הדגול והנפלא מר בנימין נתניהו וסגנו המוכשר והצדיק מכולם מר אהוד ברק.

 112. 134
  פרשנות שגויה מהיסוד

  הפרשנות שגויה מהיסוד
  מה שדיסקין אמר לעולם זה חבר'ה, ההנהגה הישראלית לא רציונאלית, אם אתם לא תעצרו את איראן אז תהיה מחירה לא משנה מה יהיו מחיריה.

  זו בדיוק ההרתעה שישראל זקוקה לה, ואני בכלל לא אתפלא עם דיסקין ודגן מאוד שקולים ומחושבים כשהם בוחרים להשמיע את המוזיקה הזו.

 113. 133
  מר שביט, אתה מדבר שטויות. הבעיה היא הכותרות המפוצצות שלך

  "הוא ניפץ את הנורמות המקובלות בכל דמוקרטיה מערבית בנוגע לנאמנותם של עובדי מדינה בכירים למערכת שבה שירתו.". נו באמת, לא הגזמת, מר שביט.

  הוא חייב, לא צריך, לא זכאי, הוא חייב , מר שביט, להביע את דעתו על כשלים חמורים של השלטון. אם היו לנו עוד שכמותו כנראה שמלחמות יוה"כ ולבנון לא היו פורצות.
  הגם שאני חולק על חלק מדעותיו, אני חושב שחופש הדיבור מאפשר לו והאחריות והמקצועיות מחייבות אותו לומר את דברו.
  לגבי הדרך- האם בפרהסיה או בחדרי חדרים למבקר זה או אחר- דעתי היא שלמבקר יש לדבר אחרי האסון ולדעת הקהל (ולמבקר) לפניו, כשעוד ניתן למנוע אותו.

 114. 132
  מסתייג מההיסטריה של ארי שביט, הסנקציות הכלכליות לא יושפעו מדברי דיסקין
 115. 131
  מנהיגים מופרעים

  בימים של סכנה קיומית למדינת ישראל לפתע הולכים לבחירות. איך זה מסתדר עם הסכנות.
  אולי דרך עשן הסיגר וכוסות הוודקה רואים דברים שלא רואים מכאן.
  זה נשמע מופרע לגמרי.

 116. 130
  בערך כמו שבזמנו טענו שמופז בדבריו בלבד העלה את מחיר חבית נפט שטויות
 117. 129
  דיסקין ודגן עוד מרכיב בטקטיקת הדיסאינפורמאציה

  מה באמת מתכננים נתניהו וברק זאת מעט מאד אנשים יודעים. דיסקין ודגן אינם נמנים עם חוג מצומצם זה. אם הם מאמינים שאכן תקיפת אירן ע"י ישראל עומדת על הפרק, אז בוודאי שארה"ב, אירופה וגם אירן מאמינות בכך. בזאת נראה שהמטרה מושגת, כלומר להפעיל לחץ על הגורמים הבין לאומיים למנוע את הנשק הגרעיני מאירן בדרכים פוליטיות וכלכליות. דיסקין ודגן הם עוד מרכיב בטקטיקת הדיסאינפורמאציה הקשורה למאבקים שכאלו.

  1. אינך מבין כלל שהבוס הגדול כאן זה ארה"ב, לא מדובר כאן בהקלות לפלסטינאים במחסומים שארה"ב נותנת קצת חופש פעולה לישראל אלא מדובר כאן באירן שיכולה ליסגור את המיפרץ הפרסי ולהפוך את האיזור לכדור אש, ארה"ב מעולם לא העלתה במחשבתה ליתקוף את אירן אלא אם אירן תהפוך לגורם ביתי ממושמע לחלוטין (הגרעין אינו עיניין גדול לכשעצמו אצל האמריקאים אלא כוונות המימשל האירני, מבחינת ארה"ב אם היה שם מימשל סביר שרק רוצה הכרה בו כסגן שריף (יעני מעצמה אזורית) הם יודעים היטב כיצד לסדר את העיניין עם הסעודים הניפחדים, ארהב כבר מיזמן ניהלה מגעים עם אירן לגבי איזורי השפעה וזאת בעיקבות בניית הסדר החדש בעירק ובאפגניסטן, ארה"ב הירשתה לאירן מידת השפעה כלשהי תוך בחינת סוג ההשפעה ובאם ניתן להרחיב את הרשות להשפעה, אין חריג כלל בשיטה האמריקאית המרשה למדינות באיזור מסויים להיות מעין מעצמה אזורית אלא שהללו צריכות להראות אחריות. כל המומחים האמריקאים כבר שנים ארוכות מדברים על היתקרבות אמריקאית לאירן ואכן זה נעשה, הסנקציות האחרונות נעשו עקב זאת שאירן הפרה את הסטטוס קוו ע"י בניית מיתקן חדש שלא ניתן להפציצו, וכן בהעשרה גבוהה ממה שסוכם. ואז החליטו האמריקאים שצריך לדון עם האירנים אך בכדי שיהיו תנאי פתיחה טובים הם החליטו להחיל סנקציות שהמערב עצמו יודע שהינן לטווח קצר בלבד. ארהב נחושה להגיע להסדר גם במחיר אישור העשרה אך בפיקוח (שברור שיהיו בו קשיים) כולם יודעים שהאירנים נחושים ללא קשר אם הם גולים ואופוזיציה, בעיניין הגרעין כל אירני מרגיש שזו זכותם, לעומת זאת רבים סבורים שיש לעבוד עם המערב ולא נגדו. התקפת אירן ע"י ארהב לא תשיג שום דבר משמעותי ואפילו לא תביא להלפת שילטון אלא ההפך. לכן היגיעו האמריקאים למסקנה שיש פשוט לביית את האירנים קימעה קימעה דבר שיביא ביטחון גם לישראל, שהרי אין באמת יריבות אלא שאירן בנתה את קידומה שלה על גבי יצירת בעיות תמיכה באירגונים שיעים וכו' בכל העיניין הזה אין ביכלל מקום לישראל ליתקוף אין ביכלל אופציה כזו ומי שסבור שארה"ב הייתה זקוקה לישראל שתפחיד את האירנים אינו מבין מודיעין והערכת יכולות מהי, האירנים יודעים בדיוק מה היכולות ומה הבלופים וביבי בלוף מקסימום יכולצ לבלף על מצביעיו רפי השכל. המישחק העולמי הוא בכמה ליגות מעל המישחקים של ביבי. ברק היצטרף לביבי למצגי השווא שהלה עושה על הציבור הישראלי רק כי עתיד ברק תלוי בביבי לברק אין מיפלגת בית, ולכן הוא מסיע לביבי בתעמולת הבחירות שתמציתה היא פוזה כאילו יש איום השמדה (יש איום אך לא השמדה אלא שינוי מאזן כוחות.) וכאילו יש לישראל אופציה (הן מבחינת יכולת טו ציוד שכאילו הועבר לישראל, והן מבחינת רשות אמריקאית) כשהאמת היא שאין יכולת ואין רשות אפילו להרים רגל. הדבר היחידי שהאמריקאים מרשים זה שביבי יעשה פוזה על בוחריו. ולסיכום אין הבעיה כיום בידיה של ישראל כשישראל אפילו לא משפיעה, (את זה כבר היבהיר פרס ברמזים עבים) הסנקציות לא קשורות בשום אופן או צורה לפעילות ביבי ובעצם ביבי רק הלך נסע נאם היצטלם ויצר מצגי שווא כאילו הוא זה שתומך את מיגדל פיזה שלא יפול (מכירים את התמונות האלו?) יש להבין שביבי נעדר מוסר כשזה מגיע לשקרים ותעמולה ומצגי שוא הוא בלי בעיה עושה לישראלים הצגה שלמה שכלום בה אינו אמת. (מה כבר יש לו לעשות הרי אינו מקדם כלום) הרי מהשרפה בכרמל למדנו שביבי אלוף במצגי שווא, הוא פיתאום מיצטלם כאילו הוא מדבר עם פוטין על מישלוח מטוסי כיבוי (כאילו הצלם בדיוק היה שם) השריפה היתה כישלון חמור של ממשלתו ליישם המלצות כמה שנים, והינה הוא הפך עצמו לגיבור. צריך הרבה שכל להבין איך הביביבלוף עובד הוא מומחה בספינים ומצגי שווא ואפילו עושה הפוך על הפוך על הפוך. כל חייו קידם עצמו בבלופים ופוזות והפך דיי מומחה. שמיר אמר עליו "ביבי מלאך חבלה לעצמו ולאחרים"
 118. 128
  דיסקין ודגן ירדו מהפסים-ההסתה שלהם נגד ביבי וברק בלתי נסלחת

  טוב ששני האנשים המסוכנים האלו לא בתפקיד יותר וספק אם הם ראוים
  להיות מנהיגים בישראל.גם אני כמו רוב אזרחי ישראל חושבים שלתקוף
  את אירן לבד זה רק במקרה של חוסר ברירה קיצוני ולדעתי כך
  גם חושבים ברק וביבי.
  אבל מה בין זה לבין שימוש נלוז בלשעבריות של דגן ודיסקין בניסיון לעשות פוטש ואולי גרוע מזאת לראש ממשלה ולשר ביטחון בישראל.
  הרי במצב הנוכחי -ביבי וברק הם נבחרי צבור שנמצאים בתפקידם בזכות .
  אבל כנראה שזה לא מוצא חן בעיני שני האדונים הכוחניים הנ"ל שחושבים שהכל כשר ועושים נגדם הסתה אישית פרועה.מה יכול להבין מזה
  איזה יגאל עמיר מטורף מהשמאל?שאולי צריך לפעול כדי להציל את המדינה
  מביבי וברק המסוכנים הללו?
  דווקא דגן ודיסקין צריכים להזהר מאוד בכל מילה שהם אומרים.
  ציור ביבי וברק כסכנה למדינה זו הסתה בלתי נסבלת ובלתי נסלחת.
  הנזק שהם גורמים למדינת ישראל הוא עצום. אבל יותר מכך
  במקום להתמקד בנושא המהות ברור שעכשיו כולם דנים
  נתוחי האישויות של ברק וביבי.הצעתי לדגן ודיסקין-פשוט להפסיק
  לדבר בתקשורת.הם צריכים לעלות את השגותיהם בפני ראש הממשלה
  ובפני שר הבטחון ואם הם לא סומכים עליהם בפני הנשיא למשל.
  יש מספיק דרכים לפעול בלי להסית ובלי לגרום לנזק למדינה .

 119. 127
  צודק דיסקין

  ראש הממשלה לא קיבל מנדט מהעם למשול. נבחר ע"י מפלגות הימין המפוררות משום שהוא מתאים להם בגלל חולשתו ורפיסותו ואי יכולתו לקבל החלטות. נוסף לימין קיבל את החרדים שבינם למדינה הציונית אין שום קשר . ברק הוא נשורת של מפלגה ללא מנדט מהעם [בסקרים לא עובר את אחוז החסימה] לכן לשניהם אין מנדט וגם את היכולות. שביט קיבל גוב בערוץ 1 ביום ו לצידה של איילה חסון לכן חייב להביע דעות של ב&ב

 120. 126
  כול הווי קח על הגרעין האיראני הוא פיקציה .

  שנים רבות מי הצעת פצצת האטום נכנס המוסג היזון העמה .כול מדינה יכולה להחזיק פצצה גרעינית אבל לא להשתמש בה אלה רק לאיים .
  הודו ואפגניסטן נחשבות ליריבות לא פחות מישראל למדינות ערב.
  לשני המדינות יש פצצות גרעיניות.ועד היום שום צד לא ישתמש בנשק יום
  הדין.לכן גם אם לאיראן אם היה פצצת אטום היא לא תשתמד בפצצה
  בידיעה שיש מטרייה אמריקנית על כול המדינות הסובבות את איראן.
  השלטון של הדתי של איראן לא מטומטם .גם לאפיפיור יש אבר מין
  הז מה.

 121. 125
  מתלהם על כך שעשנו סגרים ושתו וויסקי... מענין מה היה דיסקין אומר על צ'רצ'יל...
 122. 124
  האגף ללוחמה פסיכולוגית- סה"כ עבודה לא רעה... בסדר...
 123. 123
  איך כמעט תמיד בדיעבד מתגלים ראשי מוסדות הבטחון כמטומטמים גמורים

  הם צריכים לשלם למדינה חלק נכבד מהכנסותיהם בעתיד שלא היו קורות לו היו הולכים לאזרחות ישר אחרי הצבא. המדינה גידלה וטיפחה אותם ושילמה להם משכורת מכובדת נתנה להם קרש קפיצה אדיר לעסקים או בוליטיקה והם משלמים לה בחזרה בחזיריות אגומניאקית.

 124. 122
  דיסקין מתנהג כבריון שכונתי בטורקיה או בדרום אמריקה

  לדיסקין צריכה וחייבת להיות דעה ולא בהכרח תואמת את מדיניות ראש הממשלה.
  יש דרך וסגנון וכאן המקום לדון בסגנון הביריון.
  אל לנו לשכוח שהנושא הוא חם והדרך של דיסקין אינה תואמת את הצפוי מסיביל סרוונט לשעבר, אלא אם כן מדובר בטורקיה או בדיקטטורה דרום אמריקאית.

 125. 121
  מאמר מדוייק ועוצמתי
 126. 120
  דיסקין, עוד פקיד שמכר את המדינה בשביל הקרירה ו\או הכבוד האבוד...
 127. 119
  דיסקין חשף את האמת המטויחת והציף אור בהיר וברור על ביבי וברק ויאפשר לעם ראיה בלתי משוחדת לקראת הבחירות.
 128. 118
  מעולם לא הסכמתי עם ארי שביט כמו במאמר זה, דיסקין פשוט אוויל.
 129. 117
  מסכים עם שביט (וואו, זה ארוע נדיר) בכל מה שכתב בפסקה האחרונה. כל מה שלפניה הוא הוצאה היסטרית מפרופורציה ארי-שביטית טיפוסית.
 130. 116
  מסכים איתך ! דיסקין הוכיח אוילות קשה ביותר , ראוי שלא נשמע עוד ממנו .
 131. 115
  טעות נפוצה

  ארי שביט חוזר על טעות שהשתרשה אצלנו כאשר הוא טוען שהעמדה הישראלית היא שגרמה לעולם להפשיל שרוולים נגד אירן באמצעות סנקציות כלכליות ולחץ מדיני. האמת היא שאירופה ובעיקר ארה"ב הבינו כי אירן היא סכנה עבורן לא פחות מאשר על ישראל. עובדה היא כי ארה"ב פועלת כבר שנים להקים בפולין וצ'כיה מערכות הגנה נגד הטילים של אירן. רק רוסיה המתנגדת בתוקף לתכנית כי היא ידידה של אירן - כפי שהיא מצדדת בסוריה - מנעה עד עתה את מימוש התכנית שלא נזנחה עד כה.
  ובאשר לטענות כלפי דיסקין: איש בעולם לא יתרגש מדבריו ולא ישנה את גישתו לסכת אירן, לצד זה או לצד זה. הבעיה היא שאצלנו כל הבכירים מדברים לאחר שהבטיחו לעצמם את זכויות הפנסיה. לא רגע לפני כן. כך היה וכה הווה.

 132. 114
  יש סיבה אחת שמה שדיסקין צריך לומר את מה שאמר:

  אם הוא צודק. אם חס וחלילה הוא צודק וברק ונתניהו לא אחראיים אז אוי ואבוי לכולנו ודיסקין חייב להתריע. אבל עליו גם להכריז שדרכו אינה לפוליטיקה, נקודה. אי אפשר להמשיך כך, כשכל עובד ציבור מחליט לפרסם דברים שמתנהלים בחדרי חדרים לאחר שהוא פורש. תחשבו איך תיראה התיעצות בקבינט הביטחוני אם הטרנד הזה ממשיך. כולם ישאירו קלפים קרוב לחזה מפחד הדלפות עתידיות

 133. 113
  "יוזמה מדינית שתביא ללכידות פנימית" מעולם לא כתב שביט כזה אוקסימורון

  וכידוע, הוא חי על פרדוקסים. אם יש דבר אחד ברור שיוזמות מדיניות עשו לאורך השנים זה הבאתנו לסף מלחמות פנימיות, והעמקת השסעים.

 134. 112
  דיסקין טעה בסגנון, שביט טועה במהות !

  דיסקין, ולפניו דגן, מתריעים מפני תקיפה צבאית ישראלית עצמאית, את איראן. הטיעון שלהם, איש בסגנונו, שאיראן גרעינית תהווה איום בלתי נסבל על כל ה"עולם המערבי" ולכן אל לישראל לקחת על עצמה את תפקיד "המשחרר הצבאי" של העולם מאיום הגרעין האיראני. שניהם סבורים, שחיסול הגרעין האיראני הוא מעל ליכולתה של ישראל, ומחיר ההרפתקאה הזו יהיה כבד , עד לא סביר.
  כשם שעל הפוליטיקאים לכבד את הפקידות הממשלתית, כך על האחרונים לכבד את הפוליטיקאים וביתר הקפדה, משום שאנו בוחרים את מנהיגינו הפוליטיים, בעוד שהפקידות, לרבות הבכירה, מתמנית ולא נבחרת( ע"י הציבור). לכן, מר דיסקין ראוי לגינוי בשל סגנונו הבוטה והמעליב.
  אשר לטיעונו של מר שביט: זו טעות לקבוע ש"האקדח הישראלי" שיכנע את העולם להחמיר את הסנקציות הכלכליות נגד איראן. לצערי, אין לנו השפעה גדולה על העולם. ישראל היא בגודל עיר במדינה משמעותית. היא אינה חברה במועצת הביטחון, אין מדינה בעולם שכלכלתה תלוייה בישראל, ואיננו "אריה" גם אם ממשלתנו מנסה לשאוג מול איראן.
  בניגוד למר שביט, לעניות דעתי, האיום העצמאי הישראלי מול איראן מחליש את הקו הלוחמני שקיים במדינות אחרות. מלחמה אינה עניין פשוט וסיבוכיה רבים, לרוב, מהצלחותיה. אם זה נכון לגבי ארה"ב הגדולה והחזקה ( קוריאה, וייטנאם, עיראק,ועוד) זה נכון שבעתיים לגבי ישראל. לכן, נוח יהיה למדינות אחרות להמתין שישראל תוציא עבורם את הערמונים ...
  אם ישראל תחזור ותציין את הסכנה של איראן גרעינית לשלום העולם, ותדגיש שאיראן גרעינית עלולה להשתלט על כל העולם המוסלמי כצעד מקדים ללחימה בארצות המערב ( לרבות ישראל), וכי על ארה"ב ללכד כוח צבאי נגד איראן, למקרה שהצעדים הכלכליים נגד איראן לא יספיקו כדי לעצור את הגרעין האיראני, יהיה בכך להמריץ את כל הנפגעים הפוטנציאליים להילחם באיראן.

  עלינו להכיר במגבלות כוחנו. נוכל, אולי, לעכב את הגרעין האיראני, למשך כשנה אחת, אך לא לחסל את הנחישות האיראנית להשיגו. המחיר הצפוי מצדנו, בנפש וברכוש, יהיה מעבר לסביר ביחס להישג הצפוי ( עיכוב לשנה מול נפגעים ישראלים, נזקים כלכליים, הפצצות חיזבאללה וחמאס).
  תקיפה ישראלית תתן הכשר לאיראנים לפתח נשק גרעיני נגד ישראל הגרעינית -התוקפנית.

  לפעמים מי שקופץ בראש ....

  1. למה יש כל כך מעט תגובות (ומאמרים) אינטליגנטיים?
  2. יפה. רק צטט לי ציטוט אחד (לא אקשה עליך...) של איום איראני כלפי "שאר העולם". כלפי מי? אין? אההההה...

   אז, קשישא, אין (לפחות כרגע...) איום של מסבח יזדי (תברר מי זה. יעניין אותך, ה'פילוסוף' האנטישמי הזה...) כלפי פולין, צ'כיה, מוזמביק או גיניאה המשוונית. ספרתי עשרות (!) איומים ששודרו בערוצי לווין איראנים ולא איראנים, בעיתונות ובספרות הדתית והלא דתית כלפי מדינה אחת בלבד. ניחשת נכון.
   כל מה שכתבת, ושרבים אוהבים להסכים אתך (מתוך פחד. לגיטימי...) יכול להיות גם מוטעה. פשוט מאוד. ניחוש ורק ניחוש. הערכה, לא יותר. באותה מידה יכולה הערכה אחרת - שתקיפה כן תצליח, שיתפרצו התקוממויות לאומיות ואיראן תתפרק למדינות, שהמשטר יתמוטט לאחר מלחמה שתימשך חודשיים, שכלכלתה תקרוס, שהירוקים יצאו שוב לרחובות ולא יגנו על המשטר, שמדעני וטכנאי גרעין יחוסלו במאות לאחר המלחמה (כמו בעראק) - עשויה להיות לא פחות נכונה וקולעת. מה אתה אומר?

 135. 111
  "האסטרטגיה של ישראל נגד איראן הביאה לסנקציות בינלאומיות חסרות תקדים ..."

  משפט כ"כ רדוד ומטומטם, שמתכתב באופן מדהים עם הזיות האנטישמים ברחבי העולם על כך שהיהודים שולטים בעולם.

  סהרורי כל העולם התאחדו.

 136. 110
  דיסקין העלוב מבייש את הארגון החשוב שממנו הוא בא, מבייש אותנו שאפשרנו לאידיוט כזה לנהל ארגון כזה, גרם נזק אמיתי לישראל, השפיל את ראשי המדינה הנבחרים. בקיצור האוויל הקשקשן הזה בבואו כביכול להציל את ישראל הוא גרם לה נזק, והתגלה כחמור גדול.

  דיסקין הוא פושטק רחוב עם אינטלגנציה ממוצעת, דיסקין הוא אידיוט שיודע להרוג ערבים וטוב שכך אבל מעבר לזה אין לו שום אכויות אחרות, דיסקין הוא הישראלי היהיר והטיפש שעושה נזק לעצמו ולעמו, דיסקין התחרפן וראוי היה להעמידו לדין על הדברים החמרים שאמר, גם בישראל הדמוקרטית אפשר לעשות זאת.

 137. 109
  כשדיסקין רדף ערבים - האו עשה רבות לבטחון המדינה, כשרדף יהודים - הוא הפך לאיש כוחני וחסר עומק... הניתוח של שביט מעורר השראה.
  1. אבל דיסקין עבר מרדיפת אויבים לרדיפת השלטון הנבחר במטרה לגרום נזק ככל האפשר,כי לא קיבל את מבוקשו. סביר כי הייתה לו "אג'נדה" שהייתה נשארת חסויה אילו שאיפותיו לראש ה"מוסד" היו מתמלאות.
 138. 108
  איומי מלחמה עקביים בהחלט עלולים ליצור מלחמה, קהל הבוחרים המשיחיים של נתניהו מכתיב את דרכו, ואמירת האמת חשובה מאוד לפעמים, בעיקר כשהיא כל כך מעוותת במניפולציות של מנהיגי מדינת ישראל.

  דיסקין לא טעה ולא שגה ולא סילף.
  מהן עמדותיו של ראש הממשלה, אם לא שיקוף של פלג משיחי שגונב קרקעות באופן שיטתי ונתניהו מגבה בכל צורה ואופן, אפילו מול בית המשפט כאשר ברור שאדמות נגנבו והתוצאות הרות אסון?
  מהן עמדותיו של ראש הממשלה אם לא שיקוף של גישה ברוטלית שרואה בהחזקת נשק גרעיני במזרח התיכון דבר לגיטימי לחלוטין? לנתניהו יש כוונה להתדיין על הנשק הגרעיני שלנו? לפרז את האזור? להפוך את העימות עליו ועל הסכסוך סביב השטחים למנוף להשגת שקט, צמיחה ואושר?
  אמירת אמת אינה מניפולציה, והתייחסות לכל אמירה בראי המניפולציות של ראש הממשלה מעוותת את ראיית העולם שלנו בדרך שלכשעצמה בהחלט עלולה להביא למלחמה. זוהי נבואה שמגשימה את עצמה בצורתה הברורה ביותר, וסביבה עוד עיוותים רבים שמגשימים את עצמם גם הם.

  1. "לפרז את האזור? להפוך את העימות עליו ועל הסכסוך סביב השטחים למנוף להשגת שקט, צמיחה ואושר?" - הוי תמימות קדושה...
 139. 107
  מדהים איך מטומטמים נבחרים אצלנו לתפקידים חשובים....
 140. 106
  השופר של ברק שוכח שבמשחקים כאלה נוטים לאבד שליטה
 141. 105
  אולי חסר חוק

  שיגביל סופית אנשים שמשרתים את המדינה כנו דגן ודיסכין, שיחייב אותם לשתיקה של 35 שנים ולאפשר להם רק אחרי זה , לכתוב ספרים על היסגים שלהם. שני אנשים האלה עדיף שישתקו, ולא חשוב מה המניע שלהם...אינני בחרתי בהם ואני מקיר תודה לעבודה שביצעו למען מדינתנו אבל בשום פנים ואפן לא רוצה לשמוע אותם לשנים...

  1. גם אותך אחנו לא רוצים לשמוע לחצי דקה
 142. 104
  דיסקין- הילד שצעק "המלך הוא עירום"
  1. דיסקין לא ילד, לא תמים - ולא עשו אותו באצבע. הוא האינסייד מן שאומר שהמלך עירום.
 143. 103
  הפסקה היחידה הראויה לקריאה במאמר היא זו האחרונה - כל יתר המאמר הוא שיר ההלל של ארי שביט לשני גיבוריו-פטרוניו וסגירת חשבון עם דיסקין. אך גם בתיאור הטעויות של שני הגיבורים, אין הכותב מזהה את הגורם האמיתי להתנהלות זו: הבשורה היחידה שהצמד מסיירת מטכ"ל, יושבי אקירוב וקיסריה, יכול להביא הוא עברם הצבאי. שהרי מעבר לזה אין להם כל יתרון יחסי במגרש הפוליטי ולכן הם מדגישים חזור והדגש רק את הנושא האיראני - לדאבון מדינת ישראל.
 144. 102
  מאוד לא מסכימה עם הנאמר!

  אתה יוצא מנקודת הנחה, כי אחמיניג'אד מתהפך במיטתו בכל ערב, ושואל את עצמו "גרעין או לא גרעין" - מהר יותר או מהר פחות....הרי מבחינתו אם הייתה דרך להאיץ את פיתוח הגרעין, הוא היה מאיץ אותו - כל הרעש מסביב נוגע לו רק כשזה מגיע ליכולות הכלכליות והטכנולוגיות שלו.
  המחשבה שכל עוד ישראל תצעק "תחזיקו אותי תחזיקו אותי", זה מה שיגרום לעולם להמשיך בסנקציות היא שקר גס. (ות'כלס, אם זו הנחת היסוד שלך, אז דווקא דברי דיסקין מחזקים את האסטרטגיה בתיאור ה"משיחי" חסר הרציונאליות).
  אבל האו"ם תומך בסנקציות מהסיבה הפשוטה יותר, האינטרסנטית הרבה יותר - אף אחד לא רוצה איראן גרעינית! דווקא ישראל רציונאלית, השוקלת את הסיכון מול התועלת באופן ענייני ומעמיק - היא ישראל שתקבל יותר לגיטימציה והשפעה.
  ישראל שאומרת - הגדילו את הסנקציות, הרחיבו אותן, עשו הכל כדי שלא נאלץ להגיע לעימות צבאי! זו ישראל שתשיג הרבה יותר שיתוף פעולה ואמון.

 145. 101
  תקיפה באירן תביא לקבורתם הפוליטית של ברק ונתניהו.זו תהיה בכיה לדורות.

  צריך לומר יישר כח לדיסקין ודגן, על אזהרותיהם בנוגע לפעולה נגד אירן. ברק ונתניהו על סף התהום, ומאיימים לגרור את כל עם ישראל לתוכו. ההיסטוריה לא תסלח לאנשים אלה, אם פעולה צבאית לא תצלח.

 146. 100
  ארי, כמו דיסקין גם אתה לא מבין.
 147. 99
  כלל ידוע: המילה "ואולם" כמו גם "אבל" או "אלא ש" הופכת את כל מה שכתוב לפניה ללא רלוונטי
 148. 98
  ארי שוב מלקק!? איראן היא האליבי והתוצאה של סרבנות השלום הישראלית-איומים והתקפה אכן רק יממשו את הגרעין ושום מניפולציה לא תזיז את איראן-רק שלום ואמת

  ארי טוען שביבי הנוכל הצליח להפחיד לא רק את הישראלים אלה את כל העולם
  האימפריה האיראנית ששלחה את ילדיה להתפוצץ על המוקשים של סדאם
  לא מפחדת מאיומי הביב מיצרי הורמוז הם בלתי חדירים ואחרי עיראק לעולם ממש לא מתחשק להיכנס להרפתקאות שהציונים מפנטזים וכאמור בפעם האחרונה מול עיראק כולם הבינו שזה עשה רק רע וששקר מוביל לרעל
  האיראנים מבחבשים ורוצים שליטה מפה ועד להשמדת ישראל המרחק ענק והתרברבות היתוש הישראלי עלולה להיגרר למלחמת עולם
  כפי שאכן קרה בעבר(האם הביב לא למד מאביו)
  הסיבה לכל הבלאגן הוא הסכסוך הישראלי פלסטיני
  שישראל נחושה להתמיד סכסוך שאכן גורם לסכסוך עולמי ומסכן את שלום העולם שממש לא רוצה להיגרר שוב לטרוף של מלחמת עולם

 149. 97
  לא יודע מי צודק אך מדאיג אותי החיבור המתגלא לציבור בין אולמרט, דגן, אשכנזי ועכשיו דיסקין. לא מזמן ראינו , גם כי לא יודעם מה באמת קרה שם, פרשה המכונה פרשת הרפז ובה התגלו מחנאות ברמה הגבוהה ביותר של ההנהגה הבטחונית/פוליטית שלנו . בל נשכח בנוסף שדיסקין ודגן במהות תפקידם לשעבר הם אומני המניפולציה .
 150. 96
  כל אדם אחר

  שהיה פותח פה בנושא היה זוכה בשבעת מדורי גיהנום על זה שפגע בבטחון המדינה.
  רק אלו שיש להם הרבה זכויות אבל עלה להם משהו לראש, חושבים שזכותם לעשות כרצונם.
  ישנם דרכים רבות להשפיע מתוך המערכת, לא חייבים לעשות את זה בעיתונות ובאותה הזדמנות לסכן את ארצם ולהבאיש את השיגהם הקודמים.
  חבל.

 151. 95
  סגן סימן טוב

  בנימין סימן טוב מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
  קפיצה אל: ניווט, חיפוש

  סגן בנימין סימן טוב שירת כקצין מערך במודיעין בפיקוד דרום בתקופה שקדמה למלחמת יום הכיפורים והעביר התרעות על מלחמה קרבה, ואף התעמת בשל כך עם מפקדיו.

  ב־1 באוקטובר 1973 כתב סגן סימן טוב דו"ח, תחת הכותרת "תכונה בצבא המצרי - אפשרות חידוש לוחמה", שציין כי היערכות הצבא המצרי מעידה על הכנות למלחמה.

  ב־3 באוקטובר העביר דוח נוסף המציין גורמים המעידים כי התרגיל המצרי הוא מסווה להכנה למלחמה[1]. למרות זאת, דיווחיו הושתקו על ידי הממונה עליו, סא"ל דוד גדליה, קצין המודיעין הפיקודי, ולא נכללו בדוח המודיעין הפיקודי ולא נמסרו הלאה לפיקוד הבכיר ולממשלה.

  לא רק שדיוחיו לא נמסרו אלא שבשל שהביע דעות עצמאיות ולא מקובלות הוא היה צפוי לעונש. הממונה עליו הודיע לו, כי ביום ראשון הוא יכנס לכלא, אך למרבה האירוניה המלחמה שעליה התריע דחתה את ביצוע הדבר. ב-25 באוקטובר לאחר הסכם הפסקת האש, הודיע אלוף הפיקוד גורודיש בעצמו לקצין הסגל של פיקוד דרום כי הקצין סימן טוב מודח "בשל התנהגות לא הולמת תחת אש", ובאזני קצין אחר תמה מדוע לא הגיע הקצין הסורר לכלא.

 152. 94
  ברית "הנפט" של אמריקה עם סעודיה וההגמוניה של אמריקה במזרח התיכון מאויימים מהגרעין האיראני
 153. 93
  דיסקין מתריע שבעל הבית משוגע ועלול לבצע מתקפה שרק תקדם את תכנית הגרעין האיראנית - זה רק צריך לדרבן את העולם לעצור את איראן
 154. 92
  הוא לא קידם אלא הרחיק

  בייגל + בייגל לא יתקפו אם לא יהיה קונצנזוס.
  עכשיו אין קונצנזוס.
  רק אמריקה יכולה לתקוף - וזה מה שיהיה.
  הנזקים של תקיפה עוברים את מה שאנחנו יכולים לסבול - ובעיקר הניתוק מארצות הברית ומערב אירופה.

 155. 91
  ראו כמה נפלאה היא ישראל: אפילו חמור גרם עילג יכול להתברג בה לצמרת הביטחונית ולהזות עלינו מי ורדים ואימרות שפר. מישהו אמר ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, ולא קיבל תפקיד?
 156. 90
  ביבי אתה חייב להקים ממשלת אחדות אחרי הבחירות למען

  העם שלנו ...

 157. 89
  פתחתי חברת הייטק בשם : "טירוף מערכות"
 158. 88
  יש בעייה כשדברים מובאים בעיתון הארץ, הם מתפרשים תמיד בדרך אחת:

  מצד אחד מובאים דברים בשם אומרם, וזהו מהלך לגיטימי ורצוי. אולם מצד שני, מודגשים תמיד דברים המטילים ספק במהלכי השלטון.
  אופוזיציה חייבת תמיד להראות לנו אלטרנטיבה אחרת, טובה יותר, ראויה יותר. אולם כאן מתקבלת התחושה הלא פשוטה: שאולי הנימוקים לדעה השונה אינם עמוקים. ורק קריאות גנאי עושים את העבודה.
  זה מצער, זה מטריד, זה אפילו מפחיד

 159. 87
  "כלב נובח אינו נושך"

  ביבי משחק משחק מסוכן, דיסקין ודגן עם המידע שבידיהם אמינים בעיני יותר,
  כשהשכנים שלך עסוקים בצרות מבית שלהם, אל תתערב,
  השליטים באיראן מדכאים את בני עמם שאינם מיישרים קו עם הדיקטטורה שלהם
  התהליך יימשך, שוב דבר אינו נשאר לנצח, איראן תשתנה, ולנו אסור להתערב בתהליך, רק נשבש אותו,
  מר שביט לכנות את דיסקין אוויל? של נעליך מעל רגליך ..............

 160. 86
  רק דמו בנפשכם שדיסקין היה חובש כיפה...ישר היו רצים למדר חובשי כיפה בצבא/בשב"כ/במוסד/במודיעין...ואיפה לא. יש להם דוגמא מצויינת מאלוף פיקוד מרכז - ניצן אלון. שמע מאשתו ששמעה במחסום ווטש שהדוסים לא נחמדים אליה ומיד מצא את הפתרון לכל חוליי הפיקוד.
 161. 85
  ביבי תתקוף כבר ועכברים ואנשי סיזון יכנסו לחורים שלהם ,
  1. אם הוא יתקוף אתה תיכנס לממ"ד להרבה שנים
 162. 84
  דיסקין השפיל ופגע בכלל אזרחי המדינה ועל כך יש לגנותו .

  ראש הממשלה ושר הביטחון ניבחרו ע"י הציבור.במדינה דמוקרטית תפקידה של ההנהגה לשאול ללמוד היטב את החומר מכל ההיבטים ולבסוף לקבל החלטות. ואילו הדרג הצבאי חייב לבצע את החלטות הדרג המדיני.דיסקין היקר כאשר אתה פוגע בנבחרי העם אתה פוגע בכל אזרח במדינה ללא קשר להשקפתו הפוליטית.

 163. 83
  זאת לא מלחמה של ישראל.מסע האימה של נתניהו וחבריו זה כדי להפחיד את האנשים ולא לדבר על הבעיות האמיתיות שזה פלשתינים
 164. 82
  טרוף מערכות זה המאמר הזה.

  לפי שביט הממשלה היתה צריכה להיות ממשלת אחדות, ואם לא כך אין לה יכולת למשול? הרי זו הדמקורטיה, מי שנבחר מייצג את כולם וזה ששביט אומר שאין לגטימציה לממשלה בין השאר בגלל שלא פתחה ביוזמת שלום (כשהעובדה שכל הממשלות כבר נכשלו ביוזמות השלום) זו בדיוק הטענה שמפילה את הענף שאנו יושבים עליו.
  שיגיד כל ראש שב"כ את דעתו, העיקר שבסופו של דבר הממשלה צריכה לקבל את ההחלטות ועל זה היא תשפט עכשיו ובעתיד.

 165. 81
  בשורה התחתונה : ארי שביט הוציא תעודת פטירה לאופציה הצבאית מול איראן. וטוב שכך. זהו ההסבר להתקפתו המילולית על דיסקין.
 166. 80
  "שוטר החשאי מספר אחת" ? ?

  השב"כ מנהל את המדינה כמו ברומניה של צ'אוצ'סקו.
  פעם קו-300 ועתה...

  כאזרח אני יודע שבידי השב"כ יש כל הקבצים והמידע על כל אזרח ישראלי (ולא ישראלי) שהם חפצים !
  אם אומר ראש-הסקיוריטטה (הישראלי) על ראש-ממשלה נבחר ומכהן כחוק, ביטויים כמו "אני מכיר אותו... הוא לא מתאים... או לא יכול... הוא מסוכן...",
  מה אני כאזרח צריך לחשוב ? שהשב"כ מנסה להדיח ראש-ממשלה ניבחר ?


  האיום המרומז של ראש-השב"כ לגלות לנו מיהו ראש-הממשלה,
  הינו ניסיון פוטש, לא פחות !

  דיסקין ודומיו מסוכנים לציבור ולדמוקרטיה,
  אנשי השב"כ לא למדו דבר מפרשת קו-300 !

 167. 79
  ארי פודל שלי נחמד
 168. 78
  יוזמה מדינית?? לפנות שטחים?? לשם אתה חותר?? אין לך שום דבר חכם להגיד..
 169. 77
  דיסקין צודק, הוא הוציא אותם מהקיפאון המחשבתי. בכירי הטקטיקנים זוכרים את מפרץ החזירים
  1. מפרץ החזירים - מצויין שהזכרת לנו!!!
 170. 76
  הם מתכננים מתקפה גרעינית על אירן וסוף למדינת היהודים
  1. אם הם מתכננים מתקפה גרעינית על איראן, איך זה מסתדר עם דברי דיסקין שהתקיפה לא תועיל בעצירת תוכנית הגרעין?
 171. 75
  כל מילה בסלע. דיסקין ודגן חברו לא נבחרו על ידי הציבור. אין להם שום זכות לקבוע מדיניות, את המדיניות קובעת רק הממשלה שנבחרה על ידי העם. הם כנראה שכחו שהם חיים בדמוקרטיה
  1. נכון

   מדניות נקבעת עי נבחרים אולי אם עמנו יחזור להיות עם נהור מעצבי המדיניות יהיו בעלי שיעור קומה וממשיכי חזון ישראל

  2. ליהודי מהגולה יש זכות לקבוע מדיניות?
  3. יהודי מהגולה, האם תשלח את בניך שלך להתאבד בשם הנהגה שאיבדה את הצפון? דמוקרטיה זה לא רק לבחור ממשלה ולהמשילה, אלא גם לבקרה באופן נוקב ולהשליכה כשהיא משרתת את עצמה במקום את בוחריה.
  4. ליבו במזרח והוא בסוף מערב, אבל הוא יהיה פטריוט על גבם

   שיעלו למולך המלחמה את בניהם. את בניו שלו ישמור אי שם באיזו אוניברסיטה או קולג', כדי שימשיכו את יהדות הגולה.

  5. ממשלה היא תחת ביקורת. ביחוד כשהיא רוצה לצאת למלחמה.
 172. 74
  "הם מגיעים אל הקיץ של חייהם"? הם כבר עברו מזמן את שנתם ה 60

  ראש הממשלה ושר הבטחון שלו נוהגים כאילו מנוי וגמור אתם להכניס את מדינת ישראל להרפתקה שגדולה עליה בעשרות מספרים. יובל דיסקין, לא בדיוק אמן המלים, מכנה את התנהגותם משיחית. ניתן לחלוק על ההגדרה, אך אסור להתעלם מהדאגה האמיתית של דיסקין ודגן ועוד כמה ממומחי הבטחון שלנו שמא תסתבך ישראל במלחמה שכמוה לא חזינו ושאיננו ערוכים לקראתה. ארי שביט מכנה את המהלך "צומת גורלי". זכותם של כל ותיקי הבטחון שלנו לדורותיהם להביע דיעה על מהלכי הממשלה. אסור להם לשתוק כשמוליכים את העם כעדר כבשים כנועות לקראת אסון.

 173. 73
  אסור לדבר?

  ואם נתקוף ודבריו של דיסקין והחושבים כמוהו יתבררו כנכונים, האם לא תצא , מר שביט, בשצף קצף על "איפה הם היו? למה הם לא התריעו?
  ואם היה דיסקין מדבר בעודו בשרות , האם לא היית תוקף אותו על זה שהוא מדבר כשהוא בשרות ו"זה דבר שלא יעשה?" אתה צודק בכל דבריך על ההתנהלות של רוה'מ ושהב'ט, אז למה לך מותר להגיד מה אתה חושב, כאזרח ולדיסקין שכברכ שנה אזרח אתה סותם את הפה?

 174. 72
  דיסקין הפגין בדבריו אחריות ודאגה אמיתית לעתידה של המדינה.

  צריך להיות ציניקן ,קשקשן בלתי נלאה ,עתונאי חצר של הצמד שמחזיק בהגה השלטון,כשביט,כדי לטעון את טענותיו המופרכות. מה טען דיסקין (ושביט בחר להתעלם) 1.אין לישראל יכולת לחסל את תכנית הגרעין האירנית בתקיפה אווירית,אבל זו עלולה להוביל להרס והרוגים רבים במדינה. 2.ממשלת נתניהו לא עשתה דבר כדי לקדם את פתרון הבעיה האמיתית של הכיבוש ותוצאותיו. 3.ממשלת נתניהו לא מנסה להתמודד עם מצוקותיהם של הערביים אזרחי ישראל.(כראש השבק הוא מן הסתם יודע משהו על כך). ההתעלמות מבעיות אלו היא הסכנה האמיתית בעוד שהתחלת הטיפול בהן(למשל פתיחת משא ומתן רציני להקמת מדינה פלסטינאית)היה מחליש ובהמשך מבטל את הסיבות והיומרה להתייצב לצידם של המוסלמים בישראל (ופלסטין).

 175. 71
  אויש, תנוח עם הפארנויה האירנית שלך ושל ושל הימין. תאמין לנו שאנו ישנים בשקט בלילה מבחינת אירן

  והרבה פחות טוב כשאנו יודעים ששני הימנים שולטים בישראל.

 176. 70
  הפוך על הפוך - שיטת החוקר הרע והחוקר הטוב

  הצגת מנהיגי המדינה כמשיחיסטים כמוה כהצגתם כאי-רציונלים המקבילים לשליטי איראן ולא צפויים כמותם.
  עוד דרך ללחוץ על העולם לפעול נגד איראן, בחינת תחזיקו אותנו, אנחנו משוגעים.

 177. 69
  עיתונאי חצר

  ביבי מסוכן לישראל

  1. חצר? ערוגה קטנה!!!
 178. 68
  ממשלת אחדות

  זוכרים מי התנגדה. ציפי. וכל פעם שנתניהו ניסה להכניס את קדימה או חלקה יצאתם נגדו. מה שכן, דיסקין הוא בושה למדינה. עכשיו כשהסנקציות ידעכו, יהיה את מי להאשים.

 179. 67
  מה שארי שביט לא מבין הוא שהצמד BB יצר מצב של ישראל מול איראן והביאו לבידוד ישראל . הכי גרוע ידראל נתפסת בעולם הערבי המתעורר כמדינה כוחנית ואלימה, שחצנית ומתנשאת. משאלת הלב שלי היא שדיסקין דגן ואשכנזי יצטרפו לפוליטיקה לאגף השמאלי ויביאו להכרעה מול הימין המשיחי
 180. 66
  דיסקין לא מעלה ולא מוריד אנחנו הזבוב על גבו של הפיל
 181. 65
  "כוחנות אוילית" זו ההגדרה המדויקת של התנהגותו של דיסקין

  קצת שכל ואיפוק לא היו מזיקים למוז'יק המזיק הזה.

 182. 64
  אם הם משיחים אז דיסקין היה חמור שלהם ונשאר חמור. בושה לשמוע את דבריו.
 183. 63
  דיסקין+דגן שניהם מחפשי ג'ובים ולא יותר מזה. ב ו ז - ב ו ז - ב ו ז....
 184. 62
  השאלה?איך לא עלו על אופיו קודם לכן? לחשוב אחרת זה לא פשע.
 185. 61
  Prime Minister Netanyahu and defense Minister Barak are Capable and worthy to be in their Positions

  You, the Left, Diskin, Dagan and others who disputing their abilities are by far not even close to what those two contibuted to the State of Israel. I'm disgusted by the way Dagan and Diskin criticized a Sitting Prime Minister and defense Minister in order to get some Political Gain. If the national Security was their Agenda they should know that they Have cause a great deal of damage to Israel National Security. To you and the Left I say get lost, stop putting your Political gain infront of Israeli citizens lifes

  1. & Daisey, this is nonsense
  2. Daisey You do not have a cluuuuuuuue except lots of hate
 186. 60
  אפשר לראות את זה בשתי דרכים

  א. העכברים מנסים לברוח מספינה הטובעת.
  ב.רוטציה קלאסית בין פקודים למפקדים.
  דבר אחד ברור כשמש גאוות יחידה אין במגדל השן!
  הבחירה היא בידי האזרח!
  נראה שאפילו "פצצות גרעיניות" לא מסוגלות ללכד אותנו,במילים אחרות,
  גורלנו בידנו!

 187. 59
  איראן וישראל

  ללא קשר למנהיגות כעת או זו שתהיה בעיית הגרעין האיראני קיימת. אז מה התועלת בתקיפת ראשי המדינה. לפי דיסקין צריך להניח לאיראנים להשיג גרעין ללא הפרעה בהתעלמות מהצהרות המשיחים אחמדינג'אד ורבו האייטולה על השמדת ישראל. לי אין בעיה עם משיח כול עוד הוא משיח אמת והאמת היא שכשאני מנתח את דברי דיסקין גם הם סוג של משיחות והשאלה היא האם אמת או שקר...

 188. 58
  אל תתנו לשטפון הוורבלי של ארי שביט להטעות : הוא כותב מנהמת לבו מאמר הספד לתרחיש התקיפה באיראן שכה רצה לקדם בשם שולחיו. מאמר הספד למלחמה ברירה מיותרת והרסנית שלא יצאה לפועל.

  וכדרכו מתעלם ומעלים ארי שביט את העובדות. הערכת המודיעין הלאומית המעודכנת של ארה"ב חזרה ביתר תוקף ( וברמת בטחון שאינה אופיינית להערכות מודיעין) על הקביעה כי איראן עצרה והפסיקה את תכנית הנשק הגרעיני בשנת 2003.
  הויכוח היום הוא על פעולות בעבר שאיראן צריכה להסביר. ועל זה הדגש בשיחות הגרעין היום עם איראן - ולא על מטפורות של איום קיומי ושואה שניה. אבל עובדות אף פעם לא היו הצד החזק של ארי שביט.

 189. 57
  ישראל איננה מבולבלת, מפולגת או מבודדת. ההפך. והגורם המרכזי, לפחות לאחרונה, בעובדות הללו הוא האביב הערבי. האביב הזה ריכז מאוד את העימות המרכזית באזרינו, סוני נגד שיעי. אנחנו לצד הסוני.

  ארדואן וטורקיה הלכו לאבוד איכשהו בהתארגנות הכוחות. מצרים נפלה לבור עמוק. וסעודיה יותר ויותר בחזית האנטי שיעית. ככה זה כבר כמה שנים אבל לאחרונה יותר בולט לעיין. הגרעין הישראלי לא חשוב לה, האיראני כן. היא לא תסבול נזק גרעיני בידי טהרן. ישראל מתרכזת לאחרונה בבנית אסטרטגיה הפריפריות, נתמכת בשקט על ידי סעודיה, ולימודי נסיון מהאי-וודאות האזורית. הציבור הישראלי כבר לא מוכן להסתכן על פתרונות מדיניים עד שלא יתבהר לאן פני עולם האסלם. גם מבין שהאסלם לא כולו נגדנו, רק חלקים ממנו. חלק השיעי במיוחד. לכן, מתקף על איראן אפשרי בהחלט. טוב להבין. טוב עוד יותר אם ארה"ב ואירופה מאמינים. הסעודים בעד.

 190. 56
  ארי שביט חכם, צודק רואה נכונה ומכיר היטב את המטריה
 191. 55
  דיםקינ

  המדינה מבולבלת

 192. 54
  דברי טעם וחכמה. דיסקין פשוט אידיוט.
 193. 53
  דיסקין שאייש את שולחן ההנהגה בשב"כ במקורבים שלו דואג קודם לדיסקין אחר כך לנו.

  דיסקין שאייש את שולחן ההנהגה בשב"כ במקורבים שלו דואג קודם לדיסקין אחר כך לנו.
  אחד כזה חושב שהוא טוב יותר מכולם ושבילעדיו לא נחזיק מעמד. קשה לו להבין שהוא "בר החלפה" ולא מתמודד עם העובדה שיש הנהגה נבחרת.
  מבייש מאוד לראות בחור כזה שמבזה את עצמו ואותנו.
  ראוי הוא לחוקק חוקים שיסתמו להם את הפיות למשך שנים. מה שלא אמרת תוך כדיי התפקיד אסור לך להגיד אחר כך. לא מתאים לך? תתפטר !!!!

 194. 52
  ולמה המחליפים שותקים

  ובזה נגמרו הדיעות של בטחוניסתים נוספים? רק שלושה בסירה אחת? ורק על אלה צריך לסמוך?

 195. 51
  מדאיג

  אדם שנבחר ע״י הנהגה פוליטית לראשות אירגון ביטחון הוא בעל יכולות ותובנות מוכחות. כמובן שתקופתו כראש הביאה להישגים מרשימים. כאשר אדם כמוהו, היודע את חומרת הנושא ומשמעות כל אמירה היוצאת מפיו, מחליט לומר מילה, עלינו לעצור רגע ולחשוב. אולי המצב הולך לכיוון כל כך רע שיובל עשה שיקול קר של נזק מול תועלת והגיע למסקנה שהתועלת בדבריו עולה על הנזק. ואם אכן כך, הרי שכדאי שנקשיב היטב. אחרי הכל רק אתמול סמכנו עליו לגמרי, והיום מה? הוא פתאום אדם שונה? לא. הוא רציני ואחראי ורצוי נקשיב ונחשוב עניינית.

 196. 50
  שביט - נא להחליט ! אנו "עמך" שלא יודעים דבר ולא יכולים להשתתף בשיח על המלחמה..

  נו ץץ אבל מה עם השושואיסט שותף הסוד ? גם הוא חמור ובור? אז "ככה"... כאשר אתה צריך לנקות את אחוריו של האיש מהמגדל - אזי הכ--ככ-ל מותר לך...

 197. 49
  שביט עשה טובה, תעלה כבר על פרוזק
 198. 48
  והכי גרוע - הוא גבר ממש לא מושך.
 199. 47
  ארי שביט הזוי

  הפך לדוברו וחלק מהמניפלוציה של ביבי

  1. אל תשכחו ששביט היה זה שהתנגד להפסקת המלחמה המיותרת בלבנון
  2. הכי גרוע שהוא מאמין למה שהוא כותב
 200. 46
  רק ועדת חקירה שתכניס את ביבי וברק לכלא תהיה ראויה
 201. 45
  דיסקין דגו ואשכנזי מנסים עברו את כל הגבולות האתיים העולם כבומרנג נוהג והם שלושתם ככלי יחיד או אחיד יתרסקו למציאות האמיתית המנצחת .
 202. 44
  אם בחדרי חדרים היה ברור שההתלהמות נגד איראן היא רק כלפי חוץ, כדי להניע את הקהיליה הבינלאומית לפעול, אז ניחא. אבל כנראה שדיסקין חש שהשניים ממש מתכוונים לפעול. וזה מסוכן
  1. בחדרי חדרים? את באמת חושבת שקיים דבר כזה?

   אם רצים להסתיר משהו במדינה הזאת - צריך להסתיר אותו בעיקר משותפי הסוד. מאלו שאמונים על שמירת הסוד.
   זה יהיה אסןו אם הם ידעו משהו באמת.

   סאדאת כשרצה לתקוף את ישראל ב-73, הסתיר את זה אפילו ממפקדי הארמיות שלו שחשבו שהם הולכים לתרגיל -אחד מני רבים.
   ככה מסתירים סוד ומבלבלים אויב.

 203. 43
  מפלגת 'יש עתיד' שהוקמה בסוף השבוע בישראל, וראשה הגלוי הוא יאיר לפיד, והסמויים, יובל דיסקין, מאיר דגן, אהוד אולמרט, וגבי אשכנזי, שהנשיא שמעון פרס תומך בהם מאחור, טעו בצעדיהם המתוכננים, ובמקום לדחות ולבטל את ההתקפה הישראלית על תוכנית הגרעין האיראנית, קרבו אותה.
 204. 42
  שביט ממליץ באופן מפורש על מדיניות של שקר. לשקר את העולם, לשקר את הציבור הישראלי. בעצם שביט עצמו מדגים את תורת המוסר שלו בהגנתו המתוחכמת על ראש ממשלה ושר בטחון הרפתקנים, הגרועים והמסוכנים ביותר שהיה למדינת ישראל.
 205. 41
  את שתי מלחמות קדימה הוא לא מנע

  גם לא את חטיפת שליט, ולא את המהפיכה במצרים ולא את השתלטות חיזבאללה על לבנון, ואת מרחץ הדמים בסוריה, גם לא עשה כלום נגד הגרעין האיראני והסתבך במשט הטירור לעזה. כנראה שכל מה שעולה לו בראש זה למנוע מרוה"מ נתניהו לפעול כמו שצריך

 206. 40
  טיעון מופרך

  הטיעון המתוחכם לכאורה של שביט כאילו דברי דיסקין דוקא מקרבים מלחמה מופרך. הסיבה: ככל שהאזהרות מפני תקיפה גוברות, הסיכון באישי שלוקח על עצמו הצמד גדל, ופוחתתת האפשרות להטיל אחר כך את האחריות על הדרג המבצע, כפי שנעשה לאחר מלחמת יום כיפור. עצם הסיטואציה של דעת קהל מפולגת בצורה כה חריפה, בלי קשר לשאלה ״מי צודק״, מסנדלת את הדרג המדיני ומסכלת את האפשרות של מלחמת ברירה יזומה והרת סכנות. אלא אם כן יקרה הבלתי צפוי, ומפלגות הליכוד ועצמאות יזכו לרוב מוחלט בבחירות, ויוכלו לטעון (בצדק) שהעם תומך במדיניותן המלחמתית.
  על פי ההיגיון של שביט, מי שמתנגד למלחמת גוג ומגוג צריך דוקא להביע תמיכה בה כדי לחזק את ״ההרתעה״ ולהפחיד את אומות העולם. בכך שיזמר את זמירות השלטון יוכיח כי הוא פטריוט אמיתי. על פי אותו היגיון, חובתם של התומכים בחלוקת הארץ לשבח את הכיבוש וההתנחלות כדי לחזק את ״ההרתעה״ כלפי הפלסתינים ולהביאם לקבל את תכתיבי ״המחנה הלאומי״. אכן שיעור מעניין בהילכות דמוקרטיה.

 207. 39
  ניתוח טוב של ארי שביט

  כתבה טובה ונכונה אין כיוון ואין דרך רק פוליטיקה פנימית והשרדות

 208. 38
  אירוע דיסקין הוא טירוף מערכות הא? איזו דרמטיות. כדאי לך

  להציץ בכותרת הראשית ולראות מה הממשלה עושה בכספים שלנו. באיזו אטימות ורוע היא מזניחה את המערכות הכי חיוניות לאזרח אבל מעניקה מיליונים לכל מי שהחליט להתיישב על איזו גבעה נידחת. זה הטירוף האמיתי.

  1. תגובתך תמר ראויה להיקרא במלואה
  2. קראו, קראו!
  3. ומה עשתה ממשלת קדימה בכספים שלנו?
  4. מה זה משנה עכשיו "זוכרת"? את רצה אחורה...
 209. 37
  ביבי מסוכן לישראל.
 210. 36
  אולמרט דגן דיסקין אשכנזי הלכו לקבל ג'וב בברכת הקיסר אובמה

  אוי לי מבית בייתוס אוי לי מאלתן, אוי לי מבית חנין אוי לי מלחישתן, אוי לי מבית קתרוס אוי לי מקולמוסן, אוי לי מבית ישמעאל בן פיאכי [פיאבי] אוי לי מאגרופן. שהם כהנים גדולים, ובניהן גיזברין, וחתניהם אמרכלין, ועבדיהן חובטין את העם במקלות

  1. כולם פקידים בכירים שמונו בתקופת הקימה, למעט אולמרט עסוק במשפטי מרמה בעקבות הרשיזון, רמון, הנגבי, הבן של שרון
 211. 35
  לארי שביט תמיד היו מחשבות משיחיות

  ולכן הוא מתחבר טוב כל כך לברק ולביבי. בכלל נראה שהוא תומך במונרכיה. טוב שדיסקין ודגן מעלים את נושא התקיפה באיראן לדיון ציבורי. חבל שארי שביט חי עדיין בשנות החמישים של המאה הקודמת.

  1. הוא יותר הזוי משניהם ביחד אז מה אתה רוצה שיכתוב
  2. הסגידה של שביט לברק ונתניהו, אחרי כל הפשלות, אחרי השחיתות והכשלונות והכיעור האישיותי שנחשף לאורך שנים (במיוחד זה של ברק), היא נושא לפסיכולוגים - שלא לומר סקסולוגים - חויית המציאות של שביט היא של מתבגר בן 15 שמעריץ "גיבורי" קומיקס.
  3. והסיבה, ברק הזמין אותו פעמיים
 212. 34
  אתה מבקר את דיסקין ואז עושה את אותו הדבר בדיוק, רק שלמילים של דיסקין יש הרבה יותר משמעות והתקשורת עשתה מהן מטעמים.
 213. 33
  שביט נפל כמטאור

  זאת לא רק זכותו של דיסקין לומר את אשר על ליבו, אלא גם חובתו. דיסקין חידד את השאלה והיטיב לעשות זאת עבור אזרחי ישראל. האם אכן יש טעם לפתוח במלחמה הרסנית, והאם הזוג המאושר ראוי להוביל מהלך שכזה. עצם הטיפול בנושא, עושה שירות אדיר. גם לאזרחים וגם לזוג המלכותי. אם יש מקום למלחמה. אדרבא. זה הזמן לשכנע אותנו. אחרת. לא נעזוב את משפחותינו כדי לצאת ולהילחם את מלחמת הפוליטית בשדה הקרב באיראן.

  1. הצעה לדימוי מדוייק יותר

   נפל כמטאור? לי זה נשמע יותר כמו משהו שנפל לאסלה...

 214. 32
  אני סומך על ביבי וברק.נקודה!

  "ובתחבולות תעשה לך מלחמה" והמבין יבין....

  1. אני סומך על שרה
  2. ועל זה שר שלום חנוך "הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם", ובגדול
 215. 31
  אהא, והמחאה בקיץ הקריסה עלינו את הכלכלה

  אז בכל פעם שמישהו לא מתיישר עם הדרך הישרה והממלכתית, תפילו עליו את האשמה לעוולות העולם? אתה עיתונאי או פולה בן גוריון?

 216. 30
  אגו של קציני צהל ומוסד אסון למדינה
 217. 29
  יובל אני אוהב אותך,איח ליבה דיח! שלך החתום מעלה
 218. 28
  מי שנעול-נעול.

  דעותיך משקפות את דעות אהוד ברק וראש הממשלה. כעיתונאי היית יכול לשאול את דיסקין למה הוא מתכוון במילה "משיחיים", אבל כנראה שכחת שאתה עיתונאי.
  כפי שאני מבין את דבריו:
  אהוד ברק סובל באוםן חמור ממחלת ההיבריטיס והיהיריטיס. הוא התגלמות בחכמולוג: הוא החכם בעולם וכל הסובבים אותו -טיפשים. תסמונת נפוליאון.
  האם צריך להסביר לך את הסכנה שבמנהיג בעל "מעלות" כאלה?
  לנתניהו חסרות מסגרות מוסריות; מה שמנחה אותו זהו האינטרס האישי בלבד וכל דבר יכופף לכבודו. נתניהו כופף את עתיד ישראל לטובת שרידותו הקואליציונית. חבל שגם אתה נפלת בפח הזה, אבל החימום התמידי של העניין האיראני היה בעיקר כדי להסיח את דעת הציבור ממצבו.

 219. 27
  מותר למתוח ביקורת

  זכותו וחובתו של כל אזרח למתוח ביקורת על הממשלה. הטענה שביקורת על הממשלה היא "בלתי אחראית" או "גורמת נזק" או "משרתת את אויבינו" היא בולשביקית ובלתי דמוקרטית.

 220. 26
  מפחיד כמה שזה מדוייק ונכון
 221. 25
  עיתונאי חצר

  וכך יקרה לארי שביט, הפך עיתונאי חצרו של ביבי, אין עיתונאי בישראל שמסוגל למכור את עצמו כמוך ארי, רק חברך ביבי גאון כשלושת ראשי מנגנוני הביטחון עליו ועל כושר מנהיגותו כולם טועים ורק אתה צודק. ביבי זורע הרס, הרס את האופציה לשלום ומחרחר מלחמה. שלא לדבר על עושק האזרח העובד. ביבי אסון לישראל! ביבי לך הביתה!

 222. 24
  לא הבנתי מה הוא רוצה להגיד
 223. 23
  נתניהו הוא אסון-HAVING SAID THAT -איפה טועים ושוגים מבקריו?

  נתניהו יודע מה שכל המימסד הביטחוני יודע והוא שתקיפה באיראן נזקה עולה על תועלתה ומסוכנת מאוד מאוד,גם אם תצליח לעכב את הפרוייקט לשנתיים..(ארי שביט לעומת זאת ,לא מבין זאת).אישית הוא לא מנהיג ואינו איש של החלטות גדולות .הוא משחק אותה ב"תחזיקו אותי"ומשחק זה הכניס את המערב וארה'ב ללחץ והביא להקשחת עמדות נגד איראן.אמת.גם התבטאויותיו של דגן נתנו אמינות ל"תחזיקו אותי"של נתניהו (רק אחריה התחילו המשלחות מארה'ב להגיע).אבל אם כל הממסד הביטחוני מתנגד בפומבי לתקיפה באיראן ברור שנתניהו לא יוכל לממש את איומיו.החל מנקודה זו משחק הענין דווקא לטובת נתניהו-הוא יוכל להשיר מבט (נכלולי ,כרגיל)בעיניה של המדינה העם וההיסטוריה ולהגיד "תכננתי...ורציתי...אבל כ ו ל ם היו נגדי ...אז איך יכולתי?"

 224. 22
  רגע- אז הוא אומר שביביברק נחשלו

  אבל עדיין, הסכנה הגדולה לישראל זה מדיסקין ודגן וציפי ליבני... שביט הוא סוג של ביביברק בעצמו- הוא יודע הכי טוב כי הוא אמר לו!

 225. 21
  "דיסקין רדף את אורי בלאו" מה הארץ מנהל פנקס לסגירת חשבונות ?
 226. 20
  תודה ליובל דיסקין-ביביברק מובילים בביטחה לתהום

  הגרעין האירני הוא לא בעיה ישראלית ואסור שנפעל בכדי לקיים את האיום- ואז מה אם ביבי אומר לאהוד שזורק לביבי ש׳יהיה בסדר׳.

 227. 19
  הפצצת העמלקים תגרום הרס המדינה הציונית ותקרב את בוא המשיח.יאללה ביבי, תפציץ. קדימה ברק, תתקוף. יאללה ליברמן, תאיים.
  1. איזו תשובה? לאיסלם? השיעי או הסוני? בכל מיקרה הרי האמריקאים כבר הודיעו לכם מלהיזהר להיגרר לתגובת נגד כי ביבי סתם מפטפט לצרכי פנים כמו שלאחמדינג'ד מותר. יעני הכל ביביבלוף ואין ביכלל אופצית ההתקפה לישראל. אז צר לי לצער אותך לא מזה ישראל תחרב כי לא תהיה התקפה, והמהדי (משיח) לא יבוא בשל זאת. מה שכן יתכן שישראל תיסתבך ותגיעה לקיצה עקב עיניינים אחרים שביבי גורר אותה, יתכן ביכלל שלא תהיה יריה אחת אלא הערבים פשוט יתרבו במדינה המאוחדת ויצביעו בעבור ממשלה מראשותם כשכל הגרעין הישראלי והעוצמה עוברת לידם ממש כמו בדרום אפריקה. ואז כדאי לאירן ליתפוס יחסים טובים עם הפלסטינאים השולטים בישראל. גם זו צורה שביבי יביא את המשיח.
 228. 18
  מר שליט נחלץ לעזרת ביבי-ברק. שיהיה לו לבריאות!
 229. 17
  "לצאת ביוזמה מדינית?" כל נסיגה הביאה רק עוד אסונות

  כולל הנסיגה של בגין מסיני, שרק עכשיו מתחילים להבין איזו שגיאה זאת הייתה.

 230. 16
  כמה שאני לא סובל את ארי שביט - הוא צודק ב 100%
 231. 15
  אז לפי שביט בשורה התחתונה הצמד - ביבי ברק אשם במצב של טירוף מערכות ולא דיסקין אז למה לתקוף אותו. זכותו לומר שאינו סומך על הצמד BB, כמו רבים במדינה
  1. שביט בניגוד לפרשנים "אובייקטיבים" (ששנאתם לביבי מעבירה אותם על דעתם המקצועית) מצליח להתנתק מאמונתו הפוליטית ולנתח בתבונה את הטמטום שבדבריו של דיסקין...
  2. נכון !
 232. 14
  דיסקין עשה שירות אדיר למדינה

  הרבה מאוד אנשי בטחון, שמתעסקים בסוגיה, מרגישים שהיד על ההדק רועדת ולא מסיבות מבצעיות. הרבה רוצים להגיד את מה שדיסקין אמר אבל בחוגים מקצועיים, אבל יודעים שהמחיר יהיה הרחקתם מעמדת השפעה והחלטה. תודה דגן, תודה דיסקין. אשכנזי, עכשיו תורך...

  1. ומה אם הם טועים? ובכלל, מה ההשלכות של אנשי צבא שלוקחים על עצמם

   להילחם ולהסכל החלטות של הדרג הפוליטי, חשבת על זה?

   מקשקשים הרבה על "סכנה לשלטון החוק" ועל "קץ הדמוקרטיה". חשבת פעם על מה שקורה כאן בהקשרים האלה ?

  2. תגובה ראויה להיקרא במלואה. בנוסף, נכון שדיסקין רדף את בלאו. ושגה. אבל להבדיל מביבי וברק ששגו, ברחו מאחריות , דיסקין מתקן דרכיו בהתריעו על הצמד הלא אחראי. מעניין מה היה אומר על ליברמן הנושף בעורפם של השניים. במקום לכתוב על הרס הארץ עם השחיתות שהממשלה המנוולת הזו עושה עם כספי הציבור בשטחים, עם מגרון, אולפנה ושאר הטינופות הלא חוקיות- אז אתה עוזר להם ארי שביט בהסחת הדעת שלהם באיראן? טול קורה מבין עיניך. הפכת להיות האשל של ביבי ושרה?
  3. צודק צודק צודק!!!
  4. ספר לנו, שומר צחוק, על החיים הנפלאים בצל הגרעין האיראני. שובב את נפשנו במתארי מתקפת חיזבאללה וחמאס כשטהראן קובעת את עוצמת הלהבות. ספר. שנדע.
  5. אינפיניטי, אל תטריד את שומר החוק. המסכן גם ככה חי על כדורים
  6. תגובתך הייתה נכונה אם הפצצת המתקנים הייתה באמת מרחיקה את סיכון הגרעין שלה - ברם כל בר-דעת שלא שבוי בקןנצפציה משיחית מבין שהפצצה כזו **מקרבת את הסכנה **חוץ מביבי את

   1. גם ברק אומר שלא ניתן להרןס את כל המתקנים. גם אז הידע ישאר. 2. פעולה של ישראל תדחוף את איראן להתחמשות - תיהיה לה אז גם הצדקה בין לאומית ברורה. - אם עד היום ישראל ואיראן מנהלים מלחמה "פושרת" מתחת לשטח, דרך מתווכים, לאיראן תהיה הצדקה מלאה לחימוש. יהיה למערב קשה מאד לקבל תמיכה בסנקציןת כל שהן נגד מדינה שהותקפה. 3. ברק פיתח קונצפציה בשלושה חלקים -הפצצה ודחית היכולת האיראנית תפתור את העניין סופית כי משטר האייטולות עוד מעט נופל - היום אנו מבינים, שלא כמו לפני שנתיים, שאין סימני קריסה. יותר גרוע, ההפצצה תאחד את איראן סביב נושא הגרעין שעליו יש להם קונסנסוס כבר היום. נקודה שניה - אפשר לתקוף כי מסלולי הטיסה פתוחים בגלל ההתרחשויות באזור - אכן - "אפשר". נקודה שלישית - המתקנים "לא חמים" - ההערכה של ישראל היום היא זה כבר איננו נכון.
   בקיצור נראה שמנהיגינושלנו מונחים ע"י העיקרון ה**טקטי** הישן שהנחה פתיחת מלחמות בכל הזמנים - אני יכול, והאויב נראה חלש צבאית ולכן אני תוקף. כמו תמיד תוצאת התקיפה תהיה תלויה בהתפתחות **האסטראטגית** - שאיננה נראית מבטיחה בכלל. וזאת עוד בהנחות האופטימיות ביותר - שהתקיפה תיצלח בצורה מוחצת - שאיננה ניתנת לפירוש, ושחיזבללה לא ישתגע שוב

  7. אם זה אכן נכון, וישנם אנשי בטחון רבים אשר אינם מביעים דעתם כיוון שדאגים לישבנם - הרי שהם חלק ממחדל מחפיר שיילמד יום אחד בספרי ההיסטוריה...
  8. הטיפול שלו בעזה היה בזיון אחד גדול
  9. מה רצית ששומר החוק יגיד לך - אתה כל כך מתלהב מעצמך ויודע הכל - למשל איזה כיף יהיה פה עם כמה טילים של חיזבאללה ושל טהרן. אח איזה חיים. יאללה יאללה. גיבור דה לה שמטה.
  10. ניתוח כימעט מושלם, רק טעיתה כשאתה סבור שהשניים באמת יכולים ליתקוף, זה הכל תעמולת בחירות שהאמריקאים מרשים להם (גם לזה צריך רשות כי העיניין רגיש) היה סמוך ובטוח שהאמריקאים כבר העבירו לאירנים מסר שביבי מדבר לצרכי פנים בכדי לחסוך אי הבנה במיקרה שהאירנים לא הבינו בעצמם. אם לא הבנתה אז הבה אבהיר לך 1) ביבי לא יכול להרים רגל בנושא האירני בלי רשות מארה"ב ודווקא בנושא זה כי בו אנו תלויים באמריקאים מהפצצות ועד לתידלוק ועד לחסימת הפלת מטוסינו ע"י הסוביטים, ועד למיטריה עלינו בעיקבות פעולה וכו'. אין כאן שום אסטרטגיה לבלף את האירנים כי אירן זה לא חיזבללה ולא ערבים. ובטח שביבי אינו יכולצ לבלף את מעצמות המערב כאילו הוא הולך ליתקוף, הסנקציות אינן קשורות להצגה שעשה ביבי עלינו. אני עוקב אחרי כל גרפס אמריקאי ויודע מהבדיחות שהולכות אצל המקורבים לסודות השילטון, האמריקאים משתפים בבדיחות קצת מהלשעברים הביטחוניים והללו משתפים עיתונאים, וסוד גלוי הוא באמריקה שביבי ברק פשוט עושים תעמולת בחירות זולה ומרחיקת לכת, ואילו המחנה השפוי בישראל שבקירבו ביטחוניים רבים רוצים לקלקל לביבי את ההצגה על בוחריו, זה כל העיניין אין כאן שום סוד ביטחוני שלא ידוע לכולם חוץ מלארי שביט ואולי לעם בישראל, ומה שבטוח שהביבונים מצביע ביבי לעולם לא יאמינו שהכל בלוף שהוא פשוט עושה פוזה של מנהל אסטרטגיה עולמית נגד השמדת ישראל. אני חוזר שוב דיסקין או אשכנזי או דגן או פרי או מי מהביטחוניים אינו סבור שביבי הולך ליתקוף או שיש לו איזה אסטרטגיה שבה הוא מבלף, כולם יודעים שהבלוף הוא על הבוחרים אך אינם יכולים להגיד זאת מפורשות ולכן חותכים הקרקע תחתיו בטיעונים אחרים תוך רמזים עבים. היה סמוך ובטוח שאם היתנהלות ביבי ונאומיו היה בהם אסטרטגיה ביטחונית כלשהי הביטחוניים לא היו מעיזים ליפתוח את הפה. חברה תיתעוררו ניראה לי שגם את החכמים היצליח ביביבלוף לבלף קצת.
  11. אינפיניטי יפה! אתה כניראה מהחכמים שמבין שהבעיה אינה שאירן תשליך עלינו פצצה גרעינית, אלא רק תיקנה לעצמה יתרון אסטרטגי המונע מאיתנו להפחיד בגרעין והתוצאות יכולות להיות מה שתארתה, אבל כמובן שהגעת המערב להסדר כלשהו עם האירנים יכול להביא לזה שלא יזדקקו יותר לעשות רעש בכדי שיקבלו מעמד של סגן שריף, הרי זו דרך יותר אפשרית לנהל את העיניין. בכל מיקרה אם אתה מבין מה תפקיד הגרעין אז מדוע אינך מיתקומם כשביביבלוף מפחיד את המדינה ומשקר לה? מדוע אינך מאמת את טענת הרמטכל שהאירנים בוודאי רציונלים ולא רוצים להימחק, מדוע אינך צועק כשביבי עושה הצגה על בוחריו רפי השכל כאילו הוא זה שהביא באיומי הבלוף את המערב לנקיטת סנקציות, הרי אם הבנתה את מה שהבנתה אז בוודאי הבנתה שביבי פה הבין שעומדות להינקט סנקציות בשל מידע מודעיני שהאירנים פתחו אתר חדש וגם דרגת ההעשרה עלתה, וביבי פשוט מייד החל בסידרת נאומים בכדי שבוחריו האומללים יחשבו שהוא הביא לזה. אם יש לך ספקות בכך הייתי מפנה אותך לפליטות פה (אולי מכוונות ) של מקורבי המימשל האמריקאי, בכל מיני פורומים (אני עוקב כל הזמן) וגם היספקתי להבין שביבי זה רק תעמולה. (המשך פנימה)

   אז מה פסול בזה שביטחונים כולל הרמטכל המכהן מעיפים כל מיני רמזים שכולם יבינו שהכל בלוף ותעמולת בחירות? היה דיון בניו יורק שהישתתפו בו אורדן ועוד כמה מלקקי תחת ביבי, ומצד שני היה דגן ואולמרט ואשכנזי, זה אומנם היה פורום ישראלי אך המידיה היהודית והאמריקאית ניתחה את העיניין לעומק. אין ספק שכולם הבינו שהמלך ערום, כלומר ביבי סתם עושה תעמולת בחירות והויכוח כן להפציץ לא להפציץ ביכלל לא קיים במציאות,

  12. מסקלים החלטות? מה לדעתך הוחלט? אני אגלה לך, ביבי החליט לצרף את ברק למיפלגתו ושניהם מנהלים תעמולת בחירות ומצגי שווא כאילו יש אפשרות תקיפה וכאילו ביבי לא תוקף בסוף כי באסטרטגיה ניפלאה (של בלוף) הביא את המעצמות לנקיטת סנקציות וכו' ובנוסף נותן הוא נאומי שואה בשפע וכו'. כמובן שכל המלל לא הישפיע על המעצמות כהוא זה ומה שמדריך אותם זה מודיעין והערכות אמריקאיות ואינטרסים של המעצמות וכן הפרת הסדרים שקטים שהיו להם עם אירן, ביבי ביכלל לא שייך לעיניין ולא יכול להרים רגל בעיניין האירני בלי רשות אמריקאית (אירן זה לא עזה). כל המלל זה רק לצרכי תעמולת בחירות פנימית. יש מספיק ראיות מפיטפוטים של מקורבי שילטון בארה"ב שדי נהנים ליפלוט רמזים בכל הקשור לביבי. כשאתה מחבר את זה למעקב ארוך אחרי שנים של היתנהלות בסוגיה האירנית יחד עם מה שמרמזים לנו עשרות בעלי עמדות בכירות בישראל כולל ראיונות שלהם בחו"ל והצורה בהם הם מרמזים (בלי ממש לישפוך את האמת) אתה מייד מבין שהכל בלוף ותעמולת בחירות.
 233. 13
  ברק הינו המבוגר האחראי

  אל תקלו ראש.התקשורת לא באמת קובעת.רק כשמדובר בהפרחת שקרים נוסח אלדד יניב התקשורת מהווה אמצעי להעברת מסרים כוזבים ומגמתיים. בנושא האיראני עלינו לתת לנבחרינו ,נתניהו וברק לנהל.

  1. מה אתה אומר?אתה פשוט גאון ,אורקל מדלפי שכמוך.אז זהו שאתה רק קומיקאי כמו השניים שצייינת.
  2. say what?

   המסרים הכוזבים בנושא האיראני מגיעים מ"נבחרינו" נתניהו וברק.

  3. היהודי צודק. אימא אומרת שאבא יודע הכי טוב מכולם.
  4. כן. כשאני רואה כמה תמיכה מקבל יאיר לפיד לעומתו אני צוחק במקום לבכות.
  5. לכל המגיבים, מי מכם היה מחליף את ברק בדיסקין בראשות משרד הבטחון?
  6. אתה פשוט צודק - ברק הוא האדם היחיד שכרגע אני מרגיש בטוח כשהוא בהנהגה הביטחונית שלנו.
  7. כן כצו הברחה מלבנון
  8. לנהל מה? אין מה לנהל חוץ מתעמולת בחירות, לא הבנתה שישראל לא תיתקוף ולא יכולה ליתקוף והאמריקאים מחליטים מי מזיז רגל, ולא עומדת ליפול פצצה על ישראל לא היום ולא בעוד מאה שנה אם ניתקיים, לא הבנתה שהכל זה תעמולת בחירות של ביבי? מה חשבתה שביבי וברק מנהלים? תעמולה בחו"ל לא אוכלת, למעצמות יש הערכת מודיעין משלהם וביביבלוף סתם מצחיק אותם (הם מספרים בדיחות על השקרים שלו) עיוני אין מה לנהל המעצמות עושות כרצונן ותודה לאל זה משרת מעט גם אותנו. האם חשבתה לרגע שנאומי ביבי משנים משהו מהערכת המעצמות את צעדיהן? האם חשבתה לרגע שביבי יכול לבלף המעצמות או האירנים שהוא כאילו הולך ליתקוף, אתה ביכלל יודע איזה היקף ידועות יש למודיעין של המעצמות ביחד? האם סברתה שאירן מיסתמכת על נאומי הביבי? אירן היא מעצמה בתחום המודיעין, זו לא מדינת ערב מפגרת. תעלולי ביבי על בוחריו דלי השכל לא עובד על האירנים או על המעצמות. בקיצור ביבי אמן הפוזות כשהבין שהמערב הולך על סנקציות היתחיל מייד בתעמולת פנים ישראלית ע"י נשיאת נאומים ורמז לתקיפה (האמריקאים הירשו לו כל זמן שזה לא מוריד את הבורסה) ואז כשהחלו לדבר על סנקציות הביבי עשה פוזה שזה כאילו ביגללו. אומנם בארה"ב היו כל מיני רמזים וצחוקים שאני בטוח שמקורם בהדלפות המימשל שאז הבינו העיתונאים מדוע ביבי עושה זאת, אבל כיום איש לא מודאג, ודיבורי הביטחוניים אצלנו באו רק לימנוע מביבי להפחיד את העם ולרמותו ואז לגרוף קולות. ארי פשוט לא קלט או שיש לו אינטרס לרמות את קוראיו כאילו באמת יש סכוי לתקיפה. אני בטוח שלארי יש כמה חברים ביטחוניים ועוד כמה מקורבי המימשל האמריקאי וניראה לי בילתי סביר שהוא טועה עד כדי כך. או שהוא רוצה לעשות חשבונות או שהחליט להיות חלק מהבלוף מסיבות שלו. אבל רבותי אני מודיע לכם שהכל בלוף, כלומר אין סיכוי להתקפה ולנאומי ביבי אין שום השפעה על צעדי המעצמות, ולביבי לא הייתה שום אסטרטגיה שיכולה לעשות מניפולציות על המעצמות כולם יודעים הכל, ולכן לא דגן ולא אשכנזי ולא דיסקין ולא אולמרט ולא הרמטכל הנוכחי גילו שום סוד ביטחוני ולא גרמו שום נזק. הנזק היחידי שגרמו זה לביבי ותעמולת הבחירות שלו הם פשוט רמזו שהמלך מבלף. מי שלא הבין חבל לתת לו זכות הצבעה.
  9. ברק אכן אחראי, אך היצטרף לביבי לתעמולת בחירות זולה, אין שום ניהול ואין מה לנהל הכל מנוהל ע"י האמריקאים וביבי אצלם אפילו לא במישקל זבוב. אין אןפצית תקיפה לישראל ואין גילוי סודות כי אין סודות. הסוד היחידי ההוא שביבי עובד על הציבור הישראלי או מדוייק יותר על רפי השכל שהם בוחריו, ולאמריקאים לא איכפט וגם היבהירו לאירנים שפיטפוטי ביבי זה לצרכי פנים (לימנוע אי הבנות) כך שברק אכן לא חושב על תקיפה אבל עוזר לביבי לבלף את העם כאילו הם מושיעים את עם ישראל משואה איומה שבפתח.
  10. נו? וכמה אנשים לדעתך בישראל תופסים זאת? 10%? הרי כך בדיוק הוא משיג רוב, בקלות היחסית שהוא מהפנט את הישראלי הממוצע שמיסתבר שהוא לצערי די טיפש. ותאר לך שזה העם שמיתגאה בגאונותו.

   לא שהאמריקאים הפשוטים הרבה יותר חכמים, אבל אחרי שיש ויכוח ציבורי שם והמידייה משכילה את האנשים בסוף כולם מבינים למשל את הבלוף של בוש והנזק שגרם ביגלל טימטומו.
   בישראל אני לא רואה איך אפילו שנים ארוכות אחרי פשלה או בלוף הציבור הופך למבין עיניין. אני חושב שזה ביגלל שאין אצלינו ויכוח ציבורי שמשכיל את העם כי מייד מצביעים על הדובר ומאשימים אותו בשמאלנות ובגידה ולכן חלק גדול מהציבור מפסיק להקשיב. בארה"ב לא יכול להיות מצב שכמה ביטחוניים יטענו טענות ומייד יגידו שהם בוגדים או שיש להם אינטרס לשקר, מקסימום תישמע טענות מלומדות שבאות ליסתור או להגיד אחרת ממה שהם אומרים. רק בישראל מאשים שימין את מיתנגדיו בבגידה ומשום מה הדבר עובר. את זה עוד לא היצלחתי להבין. אם למישהו יש הסבר אשמח לישמוע.

 234. 12
  את כולם - שועלים ואריות,ראשים מקשקשים וזנבות מכשכשים, מקורות עלומים ושופרות הולמים - מניע אגו דפוק ושכל עקום
  1. לא נכון. אבל את נתניהו וברק כן. אולי גם את שביט כן.
 235. 11
  מה ששביט כתב על דיסקין הוא כתב אישום משכנע ועצוב. יש רק לקוות שהעובדה שהוא תאר את ביבי וברק כשני משיחים לא רציונליים תגביר את החשש מתקיפה ישראלית, ובסופו של דבר תשרת את המטרה.
  1. לא אתה ולא ארי הבנתם: דיסקין לא חושש כלל שביבי יתקוף, הוא יודע שאי אפשר ואין רשות ואמצעים, גם ביבי ברק יודעים זאת, הבלוף אינו ע"מ להביא את המערב לסנקציות כי מעצמות המערב לא מנהלות הערכותיהן לפי נאומי ביבי לצרכי פנים, גם האירנים לא מבצעים הערכות לפי הצגות ביבי שאינו שונה מאחמדינג'ד בשימוש בפרופגנדה לצרכי פנים, אין אפילו סיכוי שהאירנים לא יבינו נכון את איומי ביבי ועלולים להנחית מכת נגד, וזאת משום שהאמריקאים כבר היבהירו להם שלביבי יש צרכי פנים אם לא זיהו זאת בעצמם. אז על מה הצעקה? ובכן הצעקה היא שביבי עבר את כל הגבולות במניפולציות שהוא עושה על העם רק שיצה כאילו גיבור. הוא מבהיל את המדינה, עושה פוזה כאילו יש לו אסטרטגיה שהביאה את המעצמות לסנקציות, כאילו היבהיל את המעצמות ואת האירנים, ומה שהכי מדאיג אותי זה כיצד עיתונאי כמו ארי לא מבין את מה שכל פרשן אמריקאי מיתבדח עליו בעת האחרונה בארה"ב. או שארי משרת את ביבי, הרי ברור שלא על התקפה אנו דנים כאן אלא על הביבי שמבלף את העם ללא גבולות. ולכן אמר הרמטכ"ל ביום העצמאות שדווקא ניראה שהסנקציות עובדות (כלומר הולך להיות הסדר כלשהו אם נוהב אותו או לא) וביחוד אמר שהאירנים רציונלים (כלומר הסיכוי שירצו להשליך פצצה על ישראל קטנה מאפס. למה מצא הרמטכל להגיד דברים במרומז? כי אינו שלם עם תעמולת הפנים שעושה ביבי וכרמטכל הירגיש שחובתו לתת דעתו המיקצועית שהורסת לביבי את הבלוף על הבוחרים.
  2. האם אתה באמת אכלתה את החרטה של ביבי שכאילו הוא בפוזת המתקיף שהביא לסנקציות? היה עליך לישמוע את דניס רוס יועץ אובמה עד לאחרונה ויהודי נאמן. הוא אומר שאת דיברי דיסקין ושאר הביטחוניים הם שמעו שנים ארוכות הוא סיכם שבכל מיקרה האמריקאים מסוגלים בהתקפה לעקב את התכנית האירנית ב3 שנים ואילו הישראלים בהרבה פחות ואולי שנתים, זהו עיקוב שרק יחיש הנחישות וביסוס המישטר שלא לדבר על המחיר של תגובת אירן. כלומר ארה"ב לא מיתיחסת ביכלל לפיטפוטי ביבי ולא תיתן לישראל ליתקוף. למומחים רבים ברור שגם אילו הורשתה ישראל ליתקוף לא הייתה תוקפת בשל ההישג הזעום לעומת ההסלמה והמחיר. ביבי לא היתכוון ליתקוף ולא יתקוף ואימיו לא הירשימו את האירנים ואיש לא לוקח אותו ברצינות, כל העולם יודע שהוא רק נובח. ושזה לצרכי פנים כלומר קולות בבחירות. ביבי לא הביא לסנקציות ולא הישפיע בשערה, זה הכל מצגי שווא שהוא מורגל מהם.
  3. הם משיחים לא רציונליים - וגם הוא משיח לא רציונלי, לפי שיטתו שלו. כולנו משיחים ואנחנו רוצים שהעולם יכיר ש"רק כך".
 236. 10
  "דיסקין..קירב את ההתקפה"-הפסקנות של שביט כ,כ דוגמטית, אולי דיסקין מצא לנכון להתריע בגלל שהגיע בדיוק לאופן המסקנות של שביט בפסקתו האחרונה? מהם מקורות הביטחון שמהם שביט יונק כשהוא קובע בפסקנות נחרצת כי דיסקין רק קרב את ההתקפה על אירן? האם שביט מתקשר עם השכינה? האם קול אלוהים נגלה בפניו? גם אני האזרחית הקטנה חרדה מהביטחון המופרז והמשיחי של מנהיגים חלולים דמיקולו, פרשנים דמיקולו שבטוחים ללא כל צל של ספק שיש בידהם את הנוסחה לשינוי מציאות שהיא הרבה יותר מורכבת מהבנתם הפשטנית...
 237. 9
  ואתה- מטורף עם קבלות- מי נותן לך את ההגה לייעץ???
 238. 8
  השקר והקומבינה יחסלו אותנו!

  אילו לא פעלו ביבי/ברק מאחורי גבו של דיסקין לא הייה הראש לשעבר נבהל ושורף את המועדון.

 239. 7
  ארי שביט . ככל הנראה לא הבנת את המסר המאוד תמציתי של דיסקין : מתקפה ישראלית לא תבלום את נחישות איראן לייצר ארסנל נשק גרעיני . בכל המאמר שלך אין התייחסות לנקודה המרכזית הזו ביחס לאיראן .
  1. תאר לעצמך שהאמריקאים היו אומרים אותו דבר על היטלר

   תאר לעצמך שהאמריקאים היו אומרים אותו דבר על היטלר ועל המפלצת הנאצית ולא יוצאים למלחמה נגדם איך היה נראה העולם היום ? ישראל בטוח לא הייתה קיימת.
   צריך לעשות בחיים את הדבר הנכון גם אם הוא לא קל

  2. אז דיסקין טועה בגדול!!! טעה, טועים, טעינו !!!!!
 240. 6
  קרא את מאמר המערכת
 241. 5
  בכלל כל העניין נראה כמו מרד של אנשי ביטחון בממשלה. רק שהם פורשים ולמעשה ממרידים את אילו שנותרו במערכת. יתכן שדבריהם אמת אך דרכם שיקרית ומערערת לנו את הדמוקרטיה.
 242. 4
  מסכים - גם אני לא מעריך את יובל דיסקין

  הוא איבד את ההערכה שלי כאשר בחר בפופוליזם

 243. 3
  peace

  Do you ever wonder why there is no office/ministry for peace in the world? Every country has a ministry for difference and spends billions, still, wars are every where. not a cent is spend on peace

  1. WE WANT BIS, A BIG BIG BIS ALL ISRAIL IN 1 BIS
 244. 2
  למה אתה חושב עדין שנתניהו וברק שפויים??

  די לדקלם ססמאות. תתחיל לחשוב.

 245. 1
  דיסקין

  כאשר אתה נמצא במערכת היררכית קשוחה כמו השב"כ, מתקבל אצל ראש הפירמידה הרושם שייש לו את הרשות/היכולת/והנבואה המשיחית לעשות ככל העולה על רוחו.
  בניגוד לדבריו על ביבי וברק נראה כי דיסקין נגוע בחטא המשיחיות והאטימות,עם חוסר יכולתו להבין את הסחרחרה שלתוכה הכניס את עם ישראל.
  י ת כ ן ודיסקין עשה את מלאכתו כיאות בתפקידו,אולם הוא נכשל קשות באירוע האחרון.
  חשובה האיסטרטגיה ולא הטקטיקה בדרך אל ההצלחה.
  חומר למחשבה-הייתכן שגם בתפקידו בשב"כ פעל בדרך דומה וכושלת????