הדיון על גבעת האולפנה בבית אל

שופטי בג"ץ תקפו את הממשלה: לא ייתכן שהמדינה לא תקיים את התחייבויותיה

בג"ץ דן בבקשת המדינה לדחות פינוי שכונה שנבנתה על קרקע פלסטינית פרטית. השופט פוגלמן: לא מכיר תקדים לפתיחת תיק ולשינוי מדיניות

שופטי בג"ץ מתחו ביקורת חריפה על המדינה בדיון הבוקר (ראשון) בבקשתה לפתוח מחדש את הדיון בעתירה לממש את צווי הריסה של המבנים בשכונת גבעת האולפנה בהתנחלות בית אל. שופט העליון עוזי פוגלמן אמר בדיון כי "כשהמדינה מצהירה שהיא תעשה משהו אנו לא מעלים על הדעת שהדבר לא ייעשה. יש כבוד הדדי בין הרשויות".

השופט פוגלמן אמר לנציגת הפרקליטות כי "השאלה אם יש תקדים לפתיחת תיק ולשינוי מדיניות לאחר מתן פסק דין. בין אם בשיטת המשפט שלנו לבין שיטות במקומות אחרים. זה אומר שבמאות תיקים בבג"ץ המדינה תבוא ותגיד שהשתנתה המדיניות. יש לזה השלכות רוחב". פוגלמן הדגיש כי המדינה הסכימה לפינוי המבנים בגבעת האולפנה "לכל דבר ועניין זו לא היתה סתם התחייבות וולנטרית כדי להוריד משהו מסדר היום. יש בכך התחייבות משמעותית".

גם השופט סלים ג'ובראן הצטרף לביקורת. גו'בראן פנה לנציגי המדינה ואמר כי "קשה לי לחיות עם טענות המדינה. הבקשות החריגות נהיו דבר שבשגרה. זה לא בריא מבחינה משפטית וציבורית". ג'ובראן תהה "איזה אפשרויות יכולות להיות עוד ששים יום? יש פסק דין".

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

גבעת האולפנה בהתנחלות בית אל אוליבייה פיטוסי

מיכאל ספרד, עורך דינם של העותרים אמר בדיון כי "הפרקליטות לא מייצגת בתיק את האינטרס הציבורי אלא אינטרסים פוליטיים. זאת קריסה מוחלטת אם לא מקיימים פסק דין של בית משפט". לדבריו היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין היה צריך להתפטר ולא להגיש בקשה.

בעקבות הדיון יצטרך להכריע ההרכב בראשות נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, האם לאפשר למדינה לפתוח דיון בפסק דין חלוט, ובתוך כך לאפשר לה לחזור בה מעמדתה שהוצגה בעבר לפני בג"ץ, שלפיה היא תממש את צווי הריסה למבנים בשכונה. לא ברור האם השופטים יקבלו החלטה עוד היום.

בסוף החודש שעבר הגישה המדינה לבג"ץ בקשה לחדש את הדיון בעתירה, ולאפשר לראש הממשלה ולפורום שרים לשקול מחדש, במשך 90 יום, את דרך יישום מדיניות מימוש צווי הריסה של בנייה לא חוקית בשטחים. זאת, משום שנדרשת "חשיבה מחודשת לגבי סדרי העדיפויות באכיפת הדין באזור, המשלבת, לצד ההיבטים התכנוניים והקנייניים, גם שיקולים מדיניים, ציבוריים ומבצעיים".

עמדתה של המדינה זכתה לגיבוי משפטי של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ושל בכירי הפרקליטות. גיבוי זה ספג ביקורת נוקבת של משפטנים בכירים, על כך שווינשטיין, שאמור להיות שומר הסף של מערכת אכיפת החוק, נותן יד לדיון מחודש בתיק שהסתיים בפסק דין חלוט. המשפטנים התריעו מפני המסר הציבורי שעולה מצעד זה, ומעצם המשמעויות המשפטיות של ההחלטה.

עורך הדין ספרד, שעתר בשם בעלי הקרקעות הפלסטינים בשכונת האולפנה, באמצעות ארגון "יש דין", הגיש ביום חמישי שעבר לבג"ץ את תגובתו לבקשת המדינה. הוא טען בה כי יש לראות בבקשת המדינה ביזיון של בית המשפט, כי אין כל אפשרות לחדש דיון בעתירה שניתן בה פסק דין חלוט. "התחייבויותיה של ממשלת ישראל כתובות בדיו קסמים, שבכוחה של הפוליטיקה המפלגתית להעלים", טען ספרד.

בשבוע שעבר התקיים דיון בבג"ץ דיון בשתי התחלות בנייה באזור אחר בבית אל, שנטען כי הן על קרקע פלסטינית. השופטים נתנו למדינה ארכה של 60 יום להצגת מדיניות חדשה ביחס לסדרי העדיפויות בפינוי בנייה לא חוקית בשטחים. יודגש כי בשונה מהעתירה שנידונה הבוקר בבג"ץ, בעתירה שנדונה בשבוע שעבר לא ניתן עדיין פסק דין סופי.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 53
  המדינה : מעוניינים לשנות מדיניות - להפוך עבריינות לחוקית.
 2. 52
  חייבים להזדהות עם המתנחלים. איזה מסכנים בעדוד הממשלה הם גונבים אדמות וכאשר החוק מתייצב נגד הגנבה הם נשארים חשופים בצריח למאכולת הצדק
 3. 51
  לסדום היינו לעמורה דמינו - אין דין ואין דיין - והארץ היתה תוהו ובוהו
 4. 50
  אני בחרתי את פוגלמן - וכך הוא מחזיר לי טובה!!
 5. 49
  אני מכיר את השופטים. הם יצעקו וינזפו אבל בסוף יעשו מה שאומרים להם.
 6. 48
  לא ייתכן?! שופטים נכבדים ואליטות מקסימות. הייתם צריכים לחשוב על זה ב-67'!!! או ב77'!!! או כשרבין אויים ליד ביתו בקיץ 95'!!!
 7. 47
  האם המדינה ישרה קו עם מדיניות החמס להקמתה של מדינה דו לאומית בימקום ישראל

  נראה שביבי החליט להכין את הקרקע לשילטון חמס במדינה דו לאומית עם רוב חמסי+ חרדים
  קל להבין איך הבן של בן ציו נתניהו שבעיוורונו לא רואה את המציאות מוביל למדינה דו לאומית
  הרי אין חשיבות לקיום עם פלסטיני
  יש חשיבות לקיום ישראל כמדינה יהודית או ישראל כמדיה דו לאומית עם רוב פלסטיני
  וביבי וכל אנשי הימין מובילים למדינה דו לאומית בימקום ישראל
  אז כן החונטה השמלית דואגת להמשך קיומה של מדינת ישראל
  ואילו חונטת הימין שגם התנגדה להכרזת המדינה בגבולות 48 שואפת לחיסול החלום הציוני והקמת מדינה דו לאומית בימקום ישראל

  1. מבולבלים יש

   הדקטטורה היא של בית המשפט. יש כאן שלטון אוליגרכי של המערכת המשפטית.

  2. משנתו של הסבא המטורף..... והבן מיישם אותה בעזרת אשתו וגיסו המטורפים.
 8. 46
  בכל מדינה שפוייה ודמוקראטית היה מוצא ביזיון לבית המשפט!!!

  מי שאחראי על אי בצוע של פסק דין חלוט - דינו דין המבזה את בית הדין הגבוה לצדק. אי דבר כזה "מעל לחוק". ממשלה חייבת לבצע החלטה של בית משפט אם היא צו בית דין שנשען על חוקים קיימים. אם (ימין או שמאל - שאגב מייצג את רצון העם, לפחות על פי בחירות) - אם ממשלה לא רוצה לעשות מעשים מסויימים - תוציא חוקים שיאושרו ע"י הכנסת ואז בית המשפט יהיה חייב לחלוט דינים על פי חוקים חדשים. כרגע הדין הוחלט על פי חוקים קיימים והממשלה אינה יכולה להתעלם מהחלטות בית המשפט. מי שמבזה היום את בית המשפט - מחליט מחר שלא צריך בית משפט ושהוא לא חוקי יותר - ומכאן לדיקטטורה הדרך כבר סלולה. ממילא יש בישראל דיקטטורה של עילית כלכלית - צבאית - וחרדית. אלה מי שמנהלים את המדינה על פי רצונם בלי להתחשב ברוב הציבור. את זה רציתם - את זה יש לכם. ממשלת בננות שמבזה את בית המשפט, חרדים ודתיים שרומסים כל חלקה טובה בחייה החילוניים בישראל - חוקי נישואין וגרושין הזויים - בקיצור, טוב לחיות בחו"ל!

  1. רק ממשלה שבזה לבג"צ, לחוק ולמשפט, מאפשרת עתיד טוב יותר לימין ומחזקת את יכולת ההתמודדות של הימין מול פושעי השמאל
 9. 45
  פלגינן דיבורא, של השופט פוגלמן?

  ציטוט: "לא מכיר תקדים של פתיחת תיק ושינוי מדיניות?"
  החלק הראשון של המשפט מובן לי. אפשר להתווכח עליו מכאן ועד להודעה חדשה.
  החלק השני הוא בכלל לא ענינו של ביהמ"ש. לממשלה מותר לשנות מדיניות. ואפילו רטרואקטיבית (ראה ועדת ששינסקי, לדוגמא). הפה שאסר הוא הפה שהתיר. כי אם לא כן, אז לאף ממשלה אסור לסטות מחוקים שקבעו קודמיה. הבה ונניח כי ממשלה זו מחליטה להשליך לכלא את הגברת זוביץ בעוון ריגול. למאסר עוךם. ועתה תקום ממשלת שמאל (לכאורה, לכאורה. חה חה חה) ותחליט להתירה משביב. אז אסור להם? כי כבר נקבעה מדיניות קודמת?

 10. 44
  יש רק פתרון אחד שיעבוד !

  כל מי שמבזה את החלטות בית המשפט- פסיקותיו, על אחת כמה וכמה החלטות בית המשפט העליון ובג"צ ישלח למאסר על בזיון בית הדין, אם הורים לילדות בבית ספר נשחיו למאסר כך צריך לנהוג בשרים, מנהלי משרדיהם ופקידים בכירים.

 11. 43
  ממשלה ימנית יכולה מה בראש כי התנחלות דוחה דמוקרטיה, חוק ואפילו שבת. פיקוח נפש מזמן לא נחשב.
 12. 42
  פסיקת בג״צ רק המלצה?
 13. 41
  עזרת התקשורת

  העם שלנו יורד מהפסים מעשי רצח על בסיס יום יומי ,תשאירו את הנושא בכותרות כל יום בכותרות במשך חודש כמו המחאה החברתית עד שיבינו כולם שבחירות, כלכלה שטחים, לא מעניינים כרגע אף אחד אלה הטיפול בחיות אדם

  1. האלימות והפשע ביו"ש חודרים גם לתחומי מדינת ישראל = כך בכבישים, כך ברחוב הישראלי, כך בשוק ההון = רציחות, תאונות פגע וברח יחד עם הפקרת פצועים למות בצדי הדרך, יחד עם עושק החלשים ועם "תספורות" לציבור עבור חביבי הפוליטיקאים = מדינת ישראל במלוא תפארת הימין
 14. 40
  השקפת העולם של השופט משפיעה על פסיקתו. החוק הוא דבר מעורפל, שמפורש בהתאם להשקפת עולמו של השופט.

  לפיכך, הרכב בית המשפט חייב לייצג כהלכה את מגוון הדעות בציבור.

 15. 39
  הממשלה היא דוגמא מובילה...

  מזה הרבה זמן ובהרבה עניינים לזלזול במערכת המשפט, התעלמות מפסקי דין והפיכת שלטון החוק לחוכא ואיטלולא.

  1. התכוונת בודאי לחוכא ואייטולה..... הזמנים השתנו מאז חוכא ואיטלולא
 16. 38
  הדג מסריח מהראש, על פשעי שוד הקרקעות בגדה נעשה בהשגחת הבגצ והבצץ.
 17. 37
  בג"צ = בצלם ?
  1. אוי לנו שגם בג"צ, כמו בצלם, מוכן להכיר בזכויות של פלסטינים ואף לפסוק לטובתם. עם בג"צ כזה מי צריך בתי משפט??
  2. לא.
 18. 36
  ואל תבלבלו אותם עם העובדות! לכל המתלהמים - אין קשר בין ביצוע פסק דין (בוודאי כזה שניתן בהסכמה) לבין חונטה שמאלנית. להסברים נא לפנות לשר בני בגין! ועוד, לממשלה ניתנה שנה שלמה לביצוע ולכן אין כל סיבה לשהות נוספת. עובדות!
 19. 35
  שלטון החוק ?! לא הבנתי מי שולט

  מה עם בדוואים , ערבים , מסתננים מסיגי גבול , נראה שרק הבניה של השכונה הקטנה הזו מטרידה את הכתב לענייני בתי קפה ...

  1. חוכמולוג

   כמה בג"צים הוגשו בעניין הבדוואים עד היום ? איך הם הסתיימו ? יש לך את המידע הזה או שפשוט נוח לך לצרוח את מה שקראת בישראל היום לפני שלוש דקות ?

 20. 34
  על מה נלין שכן במדינת הרוב יהודי הממשלה כובשת ומנשלת בשרות הציונות החמדנית - ואולי חס ושלום עסקינן בציונות משיחית ושלא נדע מצרות
 21. 33
  למה לקשקש בלי סוף? שופטי בגץ צריכים להרשיע את ראש הממשלה

  ואת שר הבטחון בבזיון בית הדין.

 22. 32
  איך שני נרצחים ירדו מהכותרות...
 23. 31
  אם ישראל כובשת אז אין לבג"ץ מעמד שם !
  1. למדינה כובשת יש מעמד כריבון האחראי לרווחת האוכלוסיה האזרחית אבל רק באופן צבאי ולאף אזרח המדינה הכובשת אין בדל ואבק של זכות בשטחי כיבוש
  2. חנהל'ה, אז לדעתך לפושעים יש שם יד חופשית והם יכולים להתעלל ולעשוק את תושבי השטחים הכבושים ללא דין וללא דיין?
 24. 30
  חשיפה: חגי עמיר, המשת"פ של רוצח רבין, יוליך את המסע להגנת ההתנחלויות הקדושות כנגד בית המשפט.
  1. חשיפה, ברגותי, רוצח ההמונים, יוליך את המסע של השמאל בבחירות כנגד מדינת ישראל...
  2. בני המשפחה הזו נותנים גיבוי למי שנתן להם גיבוי.... דהיינו, שותפיהם הטבעיים....
 25. 29
  זה שהפרקליטות הפכה להיות מכשיר בידי הימין כמו הצבא, ומחרבנים על החוק, כי הכיבוש וביברמן מעל החוק=פשיזם. אכן הימין עושה אולפנה לבריוני חוק=נותנים דוגמא אישית לכל אזרח במדינה
 26. 28
  אין נבלה שנתניהו וברק לא יעשו בשביל המתנחלים והחרדים
 27. 27
  צריך לפתור את הבעיה אחת ולתמיד

  צריך להלאים את כל הקרקעות ביו"ש, ולהקים מנהל מקרקעי פלשתין בראשות דני דיין. הפלשתינאים ישלמו שכירות בלתי מוגנת על הקרקע שהם תופסים, שתקבע במועצת ישע. מי שלא ישלם , אחרי שבוע ייפונה כמו באמריקה.
  אז בג"ץ לא יוכל להתערב כי זאת החלטת המושל הצבאי מנימוקים בטחוניים (הפסקת הטרדת המתנחלים ומניעת פגיעה מבזה בחיילים).
  בכך נחסל את הבעיה ואפשר יהיה להקים וילות על כל גבעה ובכל עמק בעלויות מינימליות. כל הזוגות הצעירים יופנו לתפוח , קרית ארבע וחברון.

 28. 26
  אמת,אמינות,כבוד?ממדינה שהושחתה מאז 1967?מדינה?

  לא לצפות ליותר מדי.

 29. 25
  בג"ץ דחה הריסת בית ספר לא חוקי ,למרות פסק דין חלוט.של ג'הלין !!!!

  אין ספק שבג"ץ אנטישמי. בשטח שבט ג'הלין בשטח C נבנה בית ספר לא חוקי.
  נפסק על ידי בג"ץ כי יש להורסו.
  פסק הדין הוגדר "חלוט". לאחר פניית תומכי כל פעולה בחלתי חוקית של ערבים,בג"ץ אישר דחייה של ההריסה עד לבניית מרכז חינוכי אלטרנטיבי.!!
  כל זאת כשיש מרכז כזה ,פועל וחוקי באזור סמוך.(נשכח ממני השם של המקום). כלומר כשמדובר בערבים, לא קיים פסק דין חלוט?!.

 30. 24
  בג"ץ מחליט לעשות סדר היכן שנוח לו. הבלגאן חוגג במדינה, וחבר ההזויים הזה מתעסק רק בזה ?!

  גרוש שוהים לא חוקיים, פלישה לאדמות מדינה, מאות אלפי בתים ללא אישורי בנייה במגזר הערבי, והבדואי בכל המדינה... וכו', אבל עדיף להתעלם מסוגיות שגדולות עליהם ושהם לא מסוגלים להכריע, כי מדובר בראשים קטנים, פפוליסטיים, ולא יפה להציג עצמם כציוניים ( מה שהם לא ) בפני 'החברה'.

 31. 23
  השופט גרוניס מתחיל להבין את בוראו

  הלא הוא שר המשפטים הנוכחי...
  מוטב לו שיתעסק בפלילים ולא בפוליטיקה!

 32. 22
  להזכירכם שישנה פסיק נושנה של בית משפט בישראל להחזיר את תושבי ברעם ואיכריט לכפריהם.
 33. 21
  גרוניס מפתיע לטובה

  רק שלא ישבר ויתן למתנחלים להפוך את החוק לבדיחה

 34. 20
  צביעות חוגגת

  מתי יובאו לדיון בעליון ענין האדמות השייכות ליהודים בבית צפאפה ,נקוה
  שהעתירות לדיון בענין יובא ע"י "יש דין".

 35. 19
  הליכוד שלא יודע לשלוט - איפשר לשמאלנים בפרקליטות לקבוע עבורו ש"המבנים יוסרו". סוף סוף הם הבינו מה מתרחש מתחת לאפם, אולי גם יצליחו להסביר לשמאלני הפרקליטות להשאיר את עמדותיהם הפוליטיות בבית ולייצג את המדינה לפי הצדק.
  1. הצדק זה לתת לחוליגנים לבנות על שטחים לא שלהם, מה אתה אומר?
 36. 18
  שהם רוצים,הם כבר לא רלוונטיים

  יש ממשלה והיא זו שתחליט על הדרך,ולא חבורת שמאלנים הזויים בבגצ.
  ולאותם הזויי בג"צ -המדינה משתוללת,אנשים נדקרים למוות בחצרות בתיהם בערב ששי! מה אתם עשיתם כדי למנוע ולהעניש עבריינים?האם החמרתם?
  לכו לעזעזל!

  1. אנשים נדקרים בחצרות בתיהם, ואני מוכן להתערב שגם הם וגם רוצחיהם ימנים. זה חלק מהעניין.
 37. 17
  כאילו אנחנו לא יודעים שפרקליטות המדינה, בדיונים עד כה, ייצגו אינטרסים פוליטיים של השמאל, במקום את האמת ואת עמדת המדינה.
  1. אם הדברים נכתבו ברצינות, איתן, הרי שאתה פסיכי עם קבלות (הפסיכיאטר המחוזי מכיר בפורמט הטוקבק כעדות קבילה).
 38. 16
  הפיתרון המשפטי לפנות את המתנחלים מהבתים ולהפוך הבתים לבסיס צבאי

  זה הפיתרון המשפטי עד לבחירות. אחרי הבחירות כבר לא משנה לביבי מה יקרה.

  1. לגייס את התושבים להפוך את המתחם לשטח צבאי סגור - הי הי הי אבל זה כמו שלא נדע מה
  2. אפשר וגם סביר יותר להחיל את החוק הישראלי ואז חוק הרש"צ עם תרש"צ מתאים פותר את כל נושא ההיתנחלויות
 39. 15
  יש פתרון

  אני מציע שהתושבים שבתיהם מיועדים להריסה יתאסלמו למשך 90 יום, עד שהמדינה תמצא את הפתרון. במקרה זה, אין ספק שגם גילאון וחבריה וגם בייניש ויורשיה יבטלו את איום ההריסה כאקט חסר תועלת, כפי שיש שהתבטאו בעניין הריסת בתי רוצחיהם של בנ משפחת פוגל. ובא לציון גועל.

  1. אתה לא מוכרח להפגין את כל תכונותיך בפרהסיה !
 40. 14
  אינו משלים עם שלטון החוק-עליו לעוף ומהר.
  1. לא רק רוה"מ, הימין רובו ככולו מבזים את החוק ואת ערכי המדינה ומדרדרים את ישראל לתהום.
 41. 13
  בגצ

  בגצ +ויינשטייו=פרו פלשתינאים ומה יאמרו בעולם--שניהם מיותרים--יש מספיק בתי משפט ו"יועצים" במדינתנו הגדולה--ממש ביזבוז כספי הציבור--לסגור ושילכו לעבוד

 42. 12
  אין צורך במערכת משפט שמשרתת את האינטרסים של האוייב הערבי. צריך בתי משפט יהודים
  1. אכן, הם תוקעים סכין בגב האומה (בגרמנית: Dolchstoßlegende)
 43. 11
  האם הבג"ץ עומד בצורה נחרצת כזו גם על קיום מאות צווי בית משפט על הריסה מיידית של בתים בלתי חוקיים של ערבים בגליל או בדואים בנגב?
  1. אילו היו נותנים לרשויות הערביות לתכהן ולאשרר תוכניות מתאר --במקום לאסור זאת להם--היתה הבנייה הבלתי-חוקית נעלמת

   במקום לגזול את אחרוני הדונמים בכפרים הערביים, צריכה מדינה להפסיק להנהיג שלטון אפרטהייד.

 44. 10
  להעמיד את ויינשטיין לדין על ביזוי בית המשפט
 45. 9
  שימו לב למשתלחים בנציגת המדינה : פוגלמן=הפודל של בייניש + ג'וברן - שופט ממש אובייקטיבי. מי שצוות אותם לדון בעתירה לא עשה זאת בתום לב... וזה לשמחתי יאלץ את חברי הכנסת להסיר כפפות ולקבוע גבולות גזרה לבגץ-מרץ שהשלטון בידי הנבחרים העומדים לבחירה ע"י הציבור, השופטים- לשפיטה רק ע"ס ספר החוקים לא ע"ס מדדים הזויים של 'סבירות' שלרוב חופפים לדעתם הפוליטית... למי שלא יודע , מקרה הבעלות על הבניינים באולפנה נמצא בדיון לברור בעלות בבית משפט מחוזי ! אז מה לבגץ להתערב בטרם ינתן פסק דין של מי הבעלות ?
  1. הדיון בנושא אי בעלות המתנחלים הגיע לבג"צ ועברה פסיקה

   איך שעושים דברים בתוך הקו הירוק זה שאם אדם בונה על קרקע והקרקע לא שלו אז מפנים אותו, העובדה שהוא מציג מסמכים מזוייפים שמציגים את האדמה כשלו בטח לא עוזרת.

 46. 8
  לא יעלה על הדעת?? במדינת ביבי-ליברמן??? נו, באמת...
 47. 7
  אותי מפחידה העובדה של הקלות בהריסת בתים של אנשים.
  1. את מתכוונת לבתי יהודים או בתי ערבים?
 48. 6
  מילא האי-חוקיות, אבל מה יהא על הטמטום?? אם עקיצת הנמלים כה מפריעה לכם, למה אתם מתעקשים לעשות פיקניק על הקן?
  1. מחכים שהנמלים יעקצו אותם כדי שיהיה להם תירוץ להשמיד אותן...
 49. 5
  השופטים נובחים ונותנים לשיירת ההתנחלות לעבור, כבר מכירים את השתפנותם המתמדת
 50. 4
  האם השופטים בהרכב פסקו בעבר לטובת ההתנחלויות?
  1. האם שופטים בהרכב פסקו בעבר לטובת גנב על פי חוק?
  2. שופטי בג"צ קבעו ברוב ששכר של 50 אלף דולר בחודש עבור גלישה באינטרנט הוא שכר ראוי לטובת הגנב שרצה לעשות התנתקות...

   "אני יכול רק לומר שכשאדם בשביל לשוטט באינטרנט מקבל 600 אלף דולר והבטחה לעוד שני מיליון, צריך להיות שוטה כדי לחשוב שהוא באמת קיבל את הכסף בשביל העבודה."

   איך קרה שאף שופט לא הצטרף לעמדתך בעניין האי היווני?

   "אני שואל אותך. תענה אתה לזה".

   אני לא יודע. גם בדעת הרוב השופט מצא מציין "תמיהות", שמוליכות בעצם לתוצאה שאתה הגעת אליה, ולכן אין לי תשובה טובה.

   "למה לא? זו תשובה מצוינת. תשובה לעניין".
   השופט משאל חשין.

  3. לשאלה 4 - כן. רוב הזמן. עובדה שכולן משגשגות.
 51. 3
  שלטון החוק

  איזה שלטון חוק למופת ממש נטול כל סממן פוליטי.הכל רק חוק בלי אכזריות או רחמנו ת שנוטה תמיד לצד אחד.מה פתאום כולם נהיו תממים או מטומטמים.

 52. 2
  דקטטורה

  של הימין ההזוי

  1. בוודאי, רק לערבים מותר לבנות היכן שבא להם ועל כך אין פוצה פה ומצפצף, רק להם מותר לפלוש לשטחים של יהודים, לאדמות מדינה, להקים מבנים ללא רשיון והתר, אבל למה אני לא שומע אחד(!!!!) בתקשורת שלנו שמדבר על זה??? למה שמה בג"ץ לא מדבר על "שלטון החוק"???? או שהחוק קיים רק ליהודים ולא על בדואים בנגב למשל???, בקיצור תקשורת ובית משפט מוטים חד משמעית לטובת הערבים ואתה מעז לדבר על דיקטטורה?? ומה עם הצביעות של השמאל ההזוי???
 53. 1
  האם גרוניס יישר קו עם החונטה השמאלנית השלטת,או יפגין עצמאות וציונות?אני נוטה לכוון האפשרות הראשונה.

  אם כי,יתכן והוא יבין כי בגלל הבחירות המתקרבות,רה"מ הרופס לא יוכל לפעול נגד עמדת רוב הציבור היהודי בישראל,גם אם הוא ידחה את הבקשה.

  1. בקיצור, אתה בעד לצפצף על החוק ועל בית המשפט, ומצפה שגם המדינה תעשה כך

   נשמע כי ציונות לדבריך היא ללכת נגד שלטון החוק, כאילו אין ריבונות בישראל. ממש פטריוטי מצידך.

  2. עצמאי וציוני משמעו 'עושה מה שבא לו בלי חוק'?

   כי אם כן, אנו באמת עדים להתעוררותה של העצמאות והציונות. אנשים נדקרים על ימין ועל שמאל, חיי אדם - גם בישראל - לא שווים דבר, קניין של יהודי עדיף על קניינו של ערבי. העיקר להיות עצמאי וציוני. העיקר לעשות מה שבא באותו הרגע והחוק הוא לחלשים.

  3. בשביל מה צריך חוקים?

   נתניהו כבר יכול לפזר את הכנסת ולבטל את הבחירות. במילא הממשלה מצפצפת על החוק, אז בשביל מה צריך חוקים, ובשביל מה צריך בית מחוקקים?

  4. אין סדר?

   יש פסקי דין שהעלו אבק מרוב יושן, לפינוי בדואים שתפסו אדמות מדינה. מישהו מיישם אום? אולי אחד מכל מאה, שלא ייראה כאילו לא מיישמים, אבל 99% לא.

   מי שמדבר על חוק: נתחיל לפי סדר כרונולוגי של פסקי הדין שלא יושמו.

  5. הצד של החונטה

   מה לעשות? גם גרוניס הוא שופט. הוא מתייחס למשהו שנקרא "חוק". אני כבר לא מדבר על משהו שנקרא "צדק טבעי". וה"ציונות" מבית מדרשכם מנוגדת לכל הדברים הללו. והחונטה השלטת - האם צריך בכלל להזכיר זאת - היא ימנית למהדרין

  6. אתה התבלבלת הריבון אינו בית המשפט אלא הפוליטקאים

   בדמוקרטיה הריבונות היא בידי נציגי העם. אלו הם חברי הכנסת והממשלה שהם ממנים! אין זה תפקידו כלל של בית המשפט לנהל מדיניות אלא לשפוט ולא את המדיניות!!!

  7. את פסקי בית המשפט יש לקיים על קוצו של יוד-אבל לפי הסדר...נתחיל עם צווי ההריסה שהוצאו במשך שנים במגזר הערבי וכשנסיים שם את כולם נגיע לבית אל
  8. למי אתם טורחים לענות, ועוד תשובות הגיוניות?
  9. החוק קבע שרוצים צריכים לשבת בכלא...ובית המשפט אישר את שחרורם...אז אם מותר להפר חוק מטעמים מדיניים, אז בלכ דבר וענין
  10. אתה התבלבלת הריבון הוא אזרחי המדינה!!!!
  11. השופט פוגלמן לא מכיר תקדים של הפיכת החלטה שיפוטית מטעמים פוליטיים? הוא לא היה בארץ כששיחררו 1100 רוצחים וסייעניהם השפוטים והכלואים , מסיבות פוליטיות גרידא? שיא ההתממות.
  12. תפסיק אתה להתמם

   שהאסירים הפלסטינים הם שבויי מלחמה, שמוחלפים בעסקת חליפין תמורת שבויי מלחמה ישראלים. כל ההצגה בבתי משפח צבאיים מיותרת, מטרתה כמובן הסברתית – אלו לא שבויים ששירתו את עמם אלא פושעים פליליים. חלאס