ברק יטוס לוושינגטון: יקבל תוספת סיוע ל"כיפת ברזל"

שר הביטחון צפוי לחתום על הסכם עם שר ההגנה פאנטה על תוספת של 680 מיליון דולר לרכישת סוללות וטילים של מערכת כיפת ברזל

שר הביטחון, אהוד ברק, יצא מחרתיים (שלישי) לוושינגטון לביקור רשמי נוסף בארצות הברית, בו הוא צפוי לחתום על הסכם תוספת סיוע ביטחוני מיוחד לישראל.

ברק צפוי להיפגש ביום חמישי עם עמיתו, שר ההגנה ליאון פאנטה, אז יפרסמו הודעה משותפת בדבר הסיוע. פאנטה הודיע לפני כחודש שהממשל החליט להקציב תוספת בגובה 680 מיליון דולר לרכישת סוללות נוספות וטילים של מערכת "כיפת ברזל" ליירוט רקטות. זאת, בנוסף לסיוע של 205 מיליון דולר שהעביר ממשל אובמה אשתקד.

הסיוע הנוכחי מהווה תוספת לסיוע שנתי ביטחוני בסך שלושה מיליארד דולר שמעבירה ארצות הברית לישראל, ובנוסף, מערכות הביטחון של שתי המדינות עדיין דנות בסיוע אמריקאי בסכום של 300 מיליון דולר שנועד לממן את המשך הפיתוח של מערכות היירוט "שרביט קסמים" ו"חץ 3".

ביקורו של שר הביטחון ברק בוושינגטון הוא השני תוך פחות מחודש. מלבד ההצטיידות במערכות היירוט, ברק ידון עם עמיתיו גם בנושא האיום האיראני. בשבוע הבא צפוי להתקיים סבב שיחות שני בבגדאד בין שש המעצמות ואיראן באשר לתכנית הגרעין שלה. בשבוע שעבר נפגש ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון - שהגיעה לתדרך אותו על הכנות לקראת השיחות.

בפגישה הציגו הישראלים קו נוקשה של דרישות לאיראנים. פקיד ישראלי בכיר ציין כי נתניהו ושלושת השרים אמרו לאשטון שעמדת ישראל לקראת השיחות בבגדאד הינה שהשיחות ייחשבו כהתקדמות אך ורק אם תהיה הסכמה איראנית, עם לוח זמנים ברור, להפסקת כל העשרת האוראניום, להוצאת כל החומר המועשר משטחה של איראן, ולפירוק מתקן ההעשרה התת קרקעי בפורדו, שליד העיר קום. פקיד ישראלי בכיר סיפר כי נתניהו אמר לאשטון בפגישה כי "איראן מנסה להרוויח זמן, באמצעות השיחות עם המערב, ואין לה כל כוונה לעצור את תוכנית הגרעין".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 12
  בגלל הקיצוצים הוא נוסע רק פעמיים בחודש
 2. 11
  פעם היה: "ראש הממשלה ושר הבטחון", היום יש: "שר הבטחון ושר החוץ" (בפועל).

  מישהו עוד מפנטז על זה שברק יוותר על תיק הבטחון ??? הצחקתם אותו (ואותי)...

 3. 10
  אתרי הקניות לממשלות בלבד הם לא יותר מאשר אזיקים לבנינו ובני בנינו.
 4. 9
  כאחד שעוקב אחרי שר הביטחון שוב אני חיב לצין פעלתנותו הרבה

  האיש הזה אננו נח. ואת עבודתו כשר הביטחון הוא מבצע לעילא ועילא. בין לבין הוא גם מיצג אותנו נכבדות בגויים וידו גם רב בכל הנעשה בארצנו כמעט בכל תחום. אני תקווה שיפול כבר האסימון אצל רבים וטובים במדינתנו והם יתנו קולם למנהיג הראוי ביותר. כל הכבוד לאהוד ברק. הרוב הדומם יתן לך קולו ביום הבחירות, בזאת הנני משוכנע.

  1. הבטחון לא תלוי בשר ברק השלום הוא הפתרון.
 5. 8
  מה עם סיוע לאנשים בחייהם?? אל תשכח לקחת שכר טרחה עבור התווך.
  1. אהוד ברק

   שי היקר !חבל שאתה לא מבין את תרומתו של ברק לבטחון מדינת ישראלתהטרגדיה זה לא אתה הטרגדיה היא של כולנו שרוב האנשים כמוך לא יודעים להעריך את האישתאני מכיר אותו מעל ל 40 שנה ועוד לא סופר עליו 10% ממה שעשה למען ביטחון המדינה ביום שהכל יסופר האיש כבר לא יהיה בנינו ואתה ושכמותך תתייסרו על הציניות שבכם <

 6. 7
  איך החמצתם כותרת על הפצצה ישראלית באיראן? הרי ברור שברק נוסע כדי לקבל על אישור להפצצה קרובה!
 7. 6
  היה ברור

  היה ברור שלאחר העבודה המאומצת שלו בתפירת התרגיל המלוכלך לא יעברו ימים רבים והוא יקח את זוגתו לטיול רגיעה נוסף מעבר לים.האיש חושב שהוא רואה למרחוק ..אוי לנו...אפשר להריח את צעדיו המגושמים ימים קדימה בלי שום מאמץ

 8. 5
  אהוד ברק עושה חיל. כל הכבוד!
 9. 4
  חבל שאנשים לא מבינים כמה אהוד ברק תורם למדינה
 10. 3
  אהוד ברק פשוט עושה עבודה טובה. חייבים לתת לו קרדיט גם אם לא אוהבים אותו
 11. 2
  כל הביקורות לא ישנו את העובדה שאהוד ברק הוא שר ביטחון מעולה
 12. 1
  אהוד ברק הוא שר החוץ בפועל