מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

פרקליטות הצפון: שמענו על הסכם האסירים רק בתקשורת

נציגי הפרקליטות טענו במהלך דיון בעניין בידודם של שני אסירים ביטחוניים כי כלל לא הגיעו אליהם פרטי ההסכם, שכולל גם התייחסות לסוגיית הבידוד

בדיון שהתקיים הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בנצרת, בעניין המשך בידודם של שני אסירים ביטחוניים כבדים, הפתיעו נציגי פרקליטות הצפון, כשהודיעו שאין בידיהם פרטים על ההסכם שנחתם אתמול בין האסירים השובתים רעב לבין השב"ס, וכולל גם התייחסות לסוגיית הבידוד.

נציג הפרקליטות אמר בדיון כי על פרטי ההסכם הם יודעים רק מפרסומים בתקשורת, אולם לא הגיע אליהם שום מסמך רשמי. בהסכם נקבע כי האסירים יתחייבו שלא לבצע כל פעילות ביטחונית מתוך בתי הכלא. בתמורה להתחייבות, הסכימה ישראל על שורת הקלות בתנאי המאסר של האסירים הביטחוניים. מדובר בביטול הבידוד לאסירים הכלואים בתנאי הפרדה ובהיתר לקיום ביקורים של בני משפחה מדרגת קרבה ראשונה אצל אסירים מרצועת עזה.

עו"ד עביר בכר, שייצגה בדיון את שני האסירים המתנגדים להמשך הבידוד, מסרה שבית המשפט החליט לדחות את ההחלטה ב-72 שעות, עד ליום חמישי, כדי לברר את מהות ההסכם והשלכותיו על שני האסירים. אחד האסירים הוא עבאס אסייד, שנחשב לאחד מבכירי החמאס שכלואים בבתי הסוהר בישראל.

כתב ההתחייבות עליו חתמו האסירים - לחצו להגדלה

בכתב ההתחייבות שפרסם הבוקר השב"ס, עליו חתמו תשעת חברי ההנהגה של האסירים הביטחוניים , הובהר כי "פעילות ביטחונית לעניין זה כוללת גיוס של אנשים למשימות טרור, הכוונה, תיאום, סיוע וכל מעשה אחר שיש בו משום תמיכה מעשית בפעילות טרור כנגד מדינת ישראל". עוד נקבע כי "פעילות טרור שתבוצע מתוך בתי הכלא או חידוש שביתת האסירים בבתי הכלא בישראל, יביאו לביטול התחייבותה של ישראל להקלות בתחומים הנ"ל".

לפנות בוקר הודיעו חמשת האסירים המינהליים שהיו הראשונים שפתחו בשביתת הרעב והסתייגו עד כה מההסכם, כי הם מפסיקים את השביתה. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה שהתקיימה במרפאה בה הם מאושפזים, בהשתתפות שלושה מנציגי האסירים, שניהלו את המשא ומתן עם השב"ס.
 
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 ומה רציתם? עבודת-מטה מסודרת במגזר הבטחוני?  (לת) פה זה לא שוויץ!
  • 19:03
  • 15.05.12

פרוייקטים מיוחדים