תיעוד: מתנחל ירה לעבר פלסטינים, כוח צה"ל שניצב ליד לא התערב

ארגון "בצלם" פרסם תיעוד של עימותים בין מתנחלים ופלסטינים סמוך ליצהר אתמול; פלסטיני בן 24 נפצע מהירי. צה"ל: "הסרטון אינו מייצג את האירוע כולו"

סרטון חדש שהופץ היום (ראשון) מציג לכאורה מתנחלים היורים אש חיה לעבר פלסטינים, אתמול בכפר עסירה א-קבלייה שבאזור שכם. האירוע התרחש אתמול בסביבות 16:30, בעת שהגיעה קבוצת מתנחלים, ככל הנראה מיצהר, לכיוון הכפר. בתיעוד שהעביר "בצלם", נראים המתנחלים, חלקם רעולי פנים, מיידים אבנים לכיוון בתי הכפר ולעבר פלסטינים ששהו במקום.

לאחר כמה דקות, נראים בסרטון כמה צעירים פלסטינים מהכפר שהגיעו לאזור ומיידים אבנים חזרה אל עבר המתנחלים. זמן קצר לאחר מכן, נראים חיילים מגיעים למקום, בעוד שברקע נשמעים רעשי ירי ושוררת המולה רבה. החיילים, שלא מצליחים להשתלט על התקרית, מתייצבים בסמוך למתנחלים, אך לא מונעים ממספר מתיישבים – אחד מהם אוחז באקדח והשני ברובה מסוג אמ-16, לכוון את נשקיהם לעבר הפלסטינים וככל הנראה גם לירות.

כתוצאה מהירי, נפצע אחד מתושבי הכפר – פתחי עסאיירה, בן 24, ופונה לבית חולים בשכם. מ"בצלם" נמסר כי מצבו יציב. יחד עמו נפצעו עוד כחמישה פלסטינים כתוצאה מיידוי אבנים. מהסרטון לא ברור מקור הירי המדויק שהביא לפציעתו של עסאיירה. ב"בצלם" הוסיפו כי באחד הסרטונים נראה אחד ממיידי האבנים כשהוא חמוש ברובה מסוג "תבור" – כלי נשק הנמצא בשימוש רק בחטיבות החי"ר, ולכן יש חשד לכאורה כי אחד מהמעורבים בתקרית הינו חייל ששהה באזור בעת חופשתו.

כתוצאה מהסרטון פנה הארגון למשטרת מחוז ש"י בדרישה לעצור ולהעמיד לדין את המתנחלים שתקפו אתמול את התושבים הפלסטינים. בנוסף, פנה "בצלם" למצ"ח ולמפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף חגי מרדכי, בדרישה לפתוח בחקירה באופן מיידי, כדי לברר את פרטי האירוע. "מתיעוד האירוע עולה חשד כי החיילים שנכחו במקום לא פעלו על מנת למנוע מהמתנחלים ליידות אבנים להצית אש, ולירות אש חיה על הפלסטינים. החיילים כלל לא ניסו להרחיק את המתנחלים מהמקום, ולמעשה עמדו לצידם בעוד הם משליכים אבנים ויורים", הסבירו ב"בצלם".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לתקרית כי "אמש אירע חיכוך בין תושבי היישוב יצהר לבין תושבי עסירה אל – קבליה דרומית מערבית לשכם, אשר כלל יידוי אבנים הדדי בין הצדדים. מיד עם קבלת הדיווח הגיעו כוחות הביטחון לאזור, במטרה להפריד בין הצדדים, זאת תוך שימוש באמצעים שונים במטרה לסיים את האירוע ללא נפגעים וללא גרימת נזק למעורבים. במהלך האירוע בוצע ירי והנושא נמצא בתחקיר אצל מפקד החטיבה. על פניו נראה כי הסרטון המוצג אינו מייצג את האירוע כולו".

פצוע פלסטיני מפונה מזירת העימות עם המתנחלים, אתמולאי–פי

ביצהר מסרו בתגובה כי "כיתת הכוננות וצוות הכיבוי הוקפצו לכיבוי שרשרת ההצתות שביצעו ערבים מהכפר". לדבריהם, "זו השבת השלישית ברציפות שערבים מציתים אש במטרה לפגוע בשכונה המערבית של יצהר".

דובר היישוב יצהר, אברהם בנימין, ציין כי הסרטון מציג נאמנה את מטר האבנים שספגו צוות הכוננות בעת שהגנו בגופם על צוותי הכיבוי ששנים ממתנדביו נפצעו קודם לכן מיידוי האבנים. "הפעלת נשק על ידי כוחות צה"ל או צוות הכוננות נעשתה תחת סכנת חיים מוחשית. כוחות הביטחון יתחקרו את האירוע ויבחנו את נסיבות המקרה". ביצהר מוסיפים כי כוחות צה"ל ומג"ב שהגיעו למקום לא פעלו גם אל מול יידויי האבנים מצד הפלסטינים, ורק לאחר כשעה מתחילת האירוע הגיבו החיילים בירי אמצעים לפיזור הפגנות.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 126
  בגלל המתנחלים חיינו בסכנה
 2. 125
  כיצד היו שם צלמים? הודיעו להם ש"יהיה שמח"?????
 3. 124
  מסכנים החיילים שצריכים להגן על הסהרורים האלה (ולא, הם לא אחים שלי)
 4. 123
  חבל שהוא רק נפצע
 5. 122
  ההוכחה האולטימטיווית שזו היתה התגרות מצד הפלסטינים

  זה קרה בשבת. מתנחלים דתיים לא היו יוצאים עם נשק בשבת לולא היה כאן עניין של פיקוח נפש.

 6. 121
  שאלה לי לאנשי 'בצלם' כיצד כוונתם להגיע למקום בזמן האירוע< האם נחה עליכם רוח הקודש או שמא הפורעים הערבים הזמינו אתכם למקום.?

  שריפת שדות ע'י הערבים מזכירים לי את פרעות 1929 אז חיבר עמנואל הרוסי שיר ערש בו נאמר בין השאר 'בוערת הגורן בתל יוסף וגם מבית אלפא עולה עשן כל זאת עשרים שניה לפנ קום המדינה וקרוב לארבעים שנה לפני 'הכיבוש

 7. 120
  שישו ושמחו ב"הארץ": גם מעריב פרסם הבוקר אותה ידיעה ובכותרת ראשית !

  להבא אל תשאירו את מעריב בחזית המאבק !!
  אבל בכל זאת , אולי הערבים החלו בהצתות ?
  חוץ מזה , אתם באמת חושבים שחיילי צה"ל צריכים לההרג על מנת להציל פורעים?

 8. 119
  עבודה יפה

  סכנה מיידית לחיים הורגשה אפילו בסרטון המגמטי הזה ולכן הוראות פתיחה באש מחויבות המציאות. בלי קשר לפוליטיקה מתנחלים כן או לא, לאחר הירי האירוע הסתיים ולכן הירי היה מוצדק יעיל ונכון.

 9. 118
  מה בעצם עושה צה"ל בשטח? המתנחלים מגיבים על עצמם "יפה מאד"
 10. 117
  כמה דברים, ואנסה להיות כמה שיותר רציונלי:

  1.אין הצדקה לאזרח לשלוף נשק, ולירות ע"מ להרוג, במיוחד ובמיוחד שיש לידו חיילים שתפקידם לשמור על הסדר (לא שהם מצליחים בכך יותר מדי)
  2.למרות זאת, יש להגיד שהאזרח היה בסכנת חיים. משום מה, אנשים פה התרגלו לזה שאבן לא נחשבת נשק, אלה בכלל "אבני שלום"... משום מה, אנשים פה מתייחסים להמון פלסטיני זורק אבנים כדבר לגיטימי שבשגרה. הייתי רוצה לדעת מה כל אלה היו מרגישים כשהמון מוסת ומלא שנאה היה מיידה אבנים אליהם ואני מוכן להבטיח להם שהם היו בהחלט מרגישים שהם בסכנת חיים.
  3.כתבה זו סובלת לדעתי מחוסר אמינות ואובייקטיביות משווע. אמנם, אף אדם לא יכול להיות אובייקטיבי, אך בכל זאת הייתי מצפה ליותר אובייקטיביות מכם. בכל הכתבה הפלסטינים מוזכרים בתפקיד אקטיבי רק פעם אחת, הם רק פסיביים, תמימים וטהורים אללה ירחם עליהם.... לעומת זאת המתנחלים בכל הכתבה אקטיביים והדבר בא להעביר לקורא רושם מסויים בהחלט.
  4.מתנחלים דתיים, עם כל השנאה שקיימת כלפי ערבים בהתנחלויות מסויימות, לא יציתו אש בשבת ולא משנה כמה תנסו למכור לנו את זה. אפשר להבין בקלות שהפלסטינים הציתו את האש (תרתי משמע) ואולי חיכו שתושבי היישוב יגיעו לכבותה כדי ליידות עליהם אבנים. אך לצערי זה לא מוזכר בכתבה.
  5.שתי ילדות נאנסו אתמול באכזריות. האירוע פה, חמור ככל שיהיה, הוא די בשגרה לצערי, לא משהו מיוחד כלל, אבל בגלל שהשגתם וידאו, שמקדם בדיוק אג'נדה מסויימת, אתם עטים על השלל ושמים כותרת ראשית, למרות שחייהן של שתי נשים נהרסו אתמול יחד עם עוד כמה בעת האחרונה.
  מזכיר לי את הנשים שהוטרדו מינית בהפגנות של השמאל הקיצוני עם הפלסטינים, אבל הארגונים לא עשו כלום, כי העדיפו להתמקד במטרה הפלסטינית....

 11. 116
  למה להאשים את צהל הטוב,הרי אם לא היו שם חיילים יקרים הפלסטינים היו

  מוצאים להורג.
  לא פעם ולא עשר פעמים הצלנו פלסטינים ממוות.
  אין שם צדיקים משום צד,אבל חיילי צהל קדושים!

 12. 115
  דובר צה"ל: "חיכוך"..... חהחהחהחהחהחהחהחההההההההה
 13. 114
  שרפו, שמו מארב והביאו את "בצלם"

  לצלם את התגובה הלגיטימית של המתנחלים.

  בצלם משתפים פעולה עם האויב. צה"ל מפחד מתמונות שיתפרשו לא נכון. אנשי כיתת הכוננות של יצהר מגנים על עצמם כשהם נמצאים בסכנת חיים ממשית.

  המציאות המעוותת של השמאל רואה בהגנה עצמית מעשה חמור מאוד. מבחינת השמאלנים, עדיף שהמתישבים היהודים יהרגו ממארבים מאשר, הם ירו להגנה עצמית. לך תבין

 14. 113
  אם הם היו יורים, חבורת פרקליטים מנופחים היו תובעים אותם לדין. זו בדיוק מטרת בצלם.
  1. שטויות, חיילים יורים כל יום וזה לא מעניין אף אחד.
 15. 112
  הכיבוש רע הכיבוש משחית הכיבוש יביא אותנו לאבדון
 16. 111
  ...

  אז מצד אחד החיילים מקבלים פקודה לירות על פלסטינים רק כשהמחבל ממש קרוב להרוג אותם, ומצד שני זה לא בסדר שהם לא ירו על המתנחלים כשאני בטוחה שהם צריכים לקבל פקודה לעשות ככה.
  חוץ מזה, התקשורת מנפחת הכל וזה ידוע...כולל עיתון הארץ שהוא סוג של תקשורת שמנפחת הכל (החיילים עמדו בצד ולא עשו כלום).

 17. 110
  בושה לצהובון

  בושה לצהובון "הארץ"! בסרטון שהוצג אתמול בכמה אתרים רואים בבירור שערבי שנורא מזנק ומנסה להשליך אבן שניה לפני היר.

 18. 109
  תיעוד: מחבל יהודי יורה לעבר פלסטינאים, כוח צה"ל שניצב ליד לא התערב
 19. 108
  לזה בדיוק התכוון ...

  כן, לזה בדיוק התכוון השופט בדימוס אורי שטורזמן אבל הוא כמובן לא הציג את הפן הזה של התופעה במאמרו מאתמול "דין שונה למחבל ולמתנחל"
  וכידוע חצי אמת גרועה משקר

 20. 107
  המחבל שמולי כיוון עליי נשק. בבקשה להראות..
 21. 106
  אנשים תקראו את תגובה 32.
 22. 105
  it was a target practice

  so much be s in this news paper

 23. 104
  הכי נחמדות הן התגובות שלא מבינות למה החיילים לא ירו. כמובן שאם הם הוי יורים היו מבקשים להדיח אותם כמו את הסמח"ט לשעבר. חחח, חבורה של שקרנים חסרי מוסר שאין להם דבר וחצי דבר עם אמת או עם יושרה.
 24. 103
  להעמיד את החיילים לדין !!!
 25. 102
  זו הצתה שלישית ברציפות, הפלסטינים התקיפו וציפו לתגובה כזו ולצלמה, אבל למה לעזאזל המתנחלים מתעקשים לחיות בטירוף הזה? הדבר השפוי ביותר שהמדינה יכולה לעשות הוא להפרד מן השטחים, ומי שמתעקש לגור שם שיגן על עצמו לבדו או שיעזוב! לא רוצה לשלוח את הילדים שלי להגן על פנאטים שמתעקשים לגור באמצע שדה קוצים שמוצת כל שבת.
 26. 101
  חחח. עכשיו, כשמצלמים אותם, התרוץ החדש הוא: "זה לא כל הארוע..."

  בדיוק כמו המקרה של סא"ל לשעבר אייזנר, שאמר שמנע התפרעות גדולה אבידות בנפש.... מה, המתנחל היה מגיש תלונה במשטרה? אייזנר היה מגיש? למה להגיש כשאפשר להרביץ ללא כל אחריות? הרי כל ילד מבין שאם הנ"ל לא היו מצולמים הם היו מכחישים את האירוע כולו מא' ועד ת'.
  מתנחלים סופם להישלח אל תוך גבולות ישראל או אל פח האשפה של ההסטוריה. עם פינויים יסתיים פרק מכוער במיוחד בהסטוריה של מדינת ישראל. גם אם זה יהיה ארוך, קשה, כואב ויקר לכולנו. וזה יהיה.

 27. 100
  אללללה איזה גברים!!
 28. 99
  שוב סרט ערוך ומשוחזר והארץ נותן לו במה.הערבים הם רמאים מדופלמים.
 29. 98
  אלללה איזה גברים!!
 30. 97
  כמה כבר נכתב על אותה עבדות אלילים מודרנית, אשר נקראת כיום, לאחר שהות במכבסת המילים, "התנחלות". מי שלא רצה להתעמת עם המתנחלים בעבר, הוביל את מדינת ישראל לתהליך-אל-חזור של התאבדות לאומית. כיום כבר לא קיים שום כוח פוליטי, חברתי או חוקתי שיוכל למנוע את הדרדרותה המוסרי של מדינת ישראל או את ההשתלטות המפלצתית היהודית על מה שקרוי "פלסטין" או לפחות על מה שנשאר ממנה. עיניי העולם האירופאי, האמריקאי האסייתי וגם הישראלי, יזכו עוד בחייהם לראות חיות אדם, בהמות גסות, אוסף מוגי לב עם אידיאולוגיה רצחנית ואם שש עשרה על הכתף, ממשיכים את טיהור הגזע הטהור. הכלבים עוד ינבחו אך שיירת אדוני הארץ תעבור, ועוד איך תעבור. במגפיה תרמוס כל אדם אשר תוי פניו אינם תואמים את קלסטר הפנים היהודי המושלם
 31. 96
  כל הכבוד למתנחלים- רק בפעם הבאה

  יש לפגוע בכמה שיותר מחבלים

 32. 95
  מרתק! בקלות ניתן להבין מהסרטון

  שכאורה הפתרון הוא פשוט, לירות בהם. אחד בתור התחלה והנה כבר חצי מהחבורה רצה וזועקת. להעביר את האקשן לבתי החולים שלהם במקום לגבולות הסבלנות של העם המיישב את הארץ.

 33. 94
  יש לאמר זאת בבירור, הדג מסריח מהראש, בית המשפח הוא שהיה אמור למנוע את הדברים האלה.
 34. 93
  צבא השקרנים לישראל לא יוכל להגן עלינו אם תהיה מלחמה. נהיינו צבאות ערב של לפני 40 שנה!
 35. 92
  לא רואים כלום זה נראה כמו פלאפון !
 36. 91
  אולי שהפלסטינים יפסיקו לעשות בלאגן?!

  למה תמיד ביום שבת? למה יש 300 ערבים שמיידים אבנים מול כיתת כוננות של 4 אנשים + סיור צבאי? שישתמשו בזמן ובאנרגיה לדברים אחרים, אולי לשפר איך נראה הכפר שלהם, חינוך לילדים(ומחנה אימונים של החמאס זה לא לחנך) ועוד דברים חיוביים.
  אולי שילכו למנהיגים שלהם וילחצו לשלום? אולי יפסיקו לבשל אירועים על מנת להוציא את ישראל רע בתקשורת?
  שום טענות כלפיהם רק שנאה עצמית.

 37. 90
  This idiotic country is full of" asavim shotim" . No,no,no It's not only the filds.
 38. 89
  לא נמאס לכם לשקר? הרי חוץ משלושת המנויים שעוד נותרו לכם, איש כבר לא מאמין לכם
 39. 88
  חוסר אובייקטיביות בכתיבת הידיעה

  אפתח בגילוי נאות: אני מאמין שיש לפנות את כל ההתנחלויות לאלתר. אבל לכתיבת הידיעה הנ״ל יש ריח חזק של חוסר אובייקטיביות, כותרת הידיעה היא מתנחל ירה בפלסטיני והחיילים לא עשו כלום, צריך לקרוא עד הפיסקה האחרונה של הידיעה כדי להבין שהיה שם אירוע של שריפה, שהמתנחלים הגיעו כדי להגן על הכבאים ושבאופן כללי רב הנסתר על הגלוי. בשורה בתחתונה לאף אחד אין מושג מה בדיוק קרה שם. אז למה לתפוש צד כל כך מהר?

 40. 87
  יצהר כמו הר ברכה ואיתמר ישובים יהודים בלב הכפרים

  הערבים המקיפים את שכם. בין פאתי יצהר לפאתי הכפרים מסביבו יש בערך 1 ק"מ אפשר לראות בהם מוצבים קדמיים הסופגים במקום אריאל וראש העין ואפשר לראות בהם התיישבות יהודית כובשת אבל ברור שאלו מוקדי החיכוך הבעייתיים ביותר

 41. 86
  הצבא "הכתום" כבר מזמן מגן על המתנחלים שמתנהגים בדיוק כמו הפוגרומיסטים מהמאה הקודמת

  כך ממש נעשו הפוגרומים ביהודים באירופה במאה הקודמת. בחסות המשטרה והשללטונות

  אז יש להודות סוף סוף שזה מה שיש היום בשטחים הכבושים. חבורה של פורעים פשיסטים במהותם מקבלת חסות מלאה מהצבא ומהממשלה הלאומנית של ה"מלך ביבי"

  1. בפוגרומים היה רוב, לפחות בכוח, של הפורעים לעומת הקורבנות. הלואי וצהל יצא ונראה כמה כוח יש לפורעים היהודים נטו מול הערבים בשטחים.
 42. 85
  זה לא "כוח צהל" אלא עוד מתנחלים אבל במדים.
 43. 84
  כיתת כוננות של יישוב נפלה למארב מתוכנן של פלסטינים

  מגובים באנשי בצלם עפ מצלמות שהתאמצו להוציא ירי. בקיצור זרקו עליהם אבנים עד שהם הרגישו שהם בסכנת חיים, ואז הוציאו מהם את הצילום.
  אכלנו כאלה סיפורים בג'נין, בעזה, ועם הערבים השקרנים. לא קונים יותר את הכתבות המעוותות האלה !!!!!!

  1. מה עושה כיתת הכוננות מאה מטר מכפר פלסטיני?? שוברים שמירה?
 44. 83
  מטומטמים, כולכם. לא אשמים החיילים הטמבלים כי אם השלטון המושחת השולח אותם למשימות הללו.
  1. סרב ותיגאל
  2. אם אתה מבין (כל הכבוד על ההבנה הנכונה) שהשלטון ''מושחת'' (מילה מעודנת משהו לפושע) והמשימה היא מושחתת אז מדוע למרות זאת אתה ''מילואמניק ברגעים אלו''? מה זה אומר על שיתוף הפעולה הזה? לו היית אחד שלא מבין כלום מילא. אבל אתה הרי מודה שאתה הנך בעל הבנה שזה דבר מושחת. כלומר כל עוד השלטון הזה יתן לך פקודה - אתה תמלא אותה?
  3. סרב והיגאל
 45. 82
  חיילים לא עושים כלום מול מצלמות
 46. 81
  אני במקום צה"ל הייתי מזמין עוד צוללת גרעינית, המדינה בסכנה ממש...לא ראיתם ?
 47. 80
  כך נראה מתנחל מגן על חיילים שמפחדים ממצלמות וועדת חקירה. תארו לעצמכם מה היה קורה לו הצילום היה של החילים יורים להפחדה. הייתם מחברים את זה עם צילום הפצוע ומביאים את הצילום 99 פעם במהדורת חדשות ערוץ א.א.א. (אשה אחת אמרה)
  1. אם החיילים היו יורים להפחדה ומפחידים את הירוי כל כך שהוא היה חוטף את הכדור בפרצוף, את זה היו מצלמים
 48. 79
  ימינת מידי הו סליחה חשבתי שרק המיתנחלים קיצונים
 49. 78
  נו, מה הסברתי לכם כל השנים?

  ירי למרכז מסה.

 50. 77
  כשהיינו ילדים ידענו שצה"ל והיהודים תמיד דוברים אמת, ואילו אצל הערבים זה הכל שקרים, פנטזיות ו"דמיון מזרחי". בינתיים התעצם פה דור יהודי חדש, חזק גאה ואכזר, שהשקר הוא לו אורח חיים. אם חיילים עומדים מנגד בזמן שאזרח יורה, יש להעמידם לדין צבאי ואת האזרח לדין אזרחי.
 51. 76
  איני מבין מה פשעו החיילים - הם מוגבלים בתגובה לא כך המתנחלים בהנחה שהסרטון אוטנטי
 52. 75
  וואו, איזו ידיעה מפתיעה - זה קורה כל יום
 53. 74
  האם לא גדלנו על גבורה יהודית של אבנים מול תתי מקלע? אז עכשיו זה כמעט אותו דבר רק הפוך.
 54. 73
  תזכירו לי באיזה היתנחלות אתם גרים ? מדינה לשני עמים סליחה מישהוא

  פה היתבלבל לשלושה מה עים עזה הה שכחנו לארבע מה עים סיני וכן הלאה הכתבה מאוד פפוליסיטית מאז הסכמי אוסלו גברו מיקרה הרצח של שכנינו ומיקרה האונס שבוצעו בנשות השמאל שהלכו להפגין איתם רבתודות

 55. 72
  הארץ משקר כהרגלו, קראו את הכתבה המלאה במעריב
 56. 71
  לעולם המתנחלים לא ישבו לבטח ובנחת על אדמה פלשתינאית - גם ביבי הפנים

  את זה. (גם שרון לצערנו באיחור רב)אבל הוא מעדיף לעסוק בהפחדות אירן התורניות.
  הממשל האמריקאי והקהילה הבנלאומית יראו לו את הדרך.

 57. 70
  איך אני אוהב את הודעות דובר צה"ל

  גיבוב שלם של שקרים בוטים ,חצאי אמיתות,ניסיון להסתיר פשעים ומעשי עוול ועושק והכל בשפה נשגבת כמעט מליצית ."הסרטון לא מייצג את האירוע כולו".הרי לא הראו פה את פרעות תרפ"ט ,את מלחמת תש"ח ,את איומי נאצר וחוסיין ואת הנבזיות האיומה של הערבים פראי הדם.בסך הכל הוצג פה מתנחל ששום סכנה לא נשקפת לחייו ,מנהל אירוע ושופך דם נקי ,בשעה שיש התנהגות עלובה ומתרפסת של החיילים שלצידו .אז מה אם האירוע יכול היה להסתכם ברצח, הרי הם בסך הכל ערבים .

 58. 69
  לדובר צהל יש תגובת הכחשה אוטומטית

  כנראה שהדובר חושש שיפטרו אותו - מאחר והתגובות של רפלקסיביות

 59. 68
  זה המחיר שהפלסטינים משלמים על כך שכל פעם שאנחנו מציעים להם עצמאות תמורת שלום הם מסרבים ואז מתלוננים!
  1. זה המחיר שאנחנו משלמים על
 60. 67
  המתנחלים וצהל כבר אינם מסתתרים מאחורי מסך צינזור והסתרות. הם עושים הכל בגלוי ולעיני המצלמות. אין הרתעה של דעת קהל.
 61. 66
  המתנחלים הם הטובים שבחיילים, אין פלא שזרוע צבאית אחת לא עוצרת זרוע צבאית אחרת

  להיות חייל בצבא, זה להיות ימני דתי חסר אחריות

 62. 65
  זה באמת מדהים מה שאנשים רואים

  אם אתה ימני / מתנחל אתה רואה ערבים חולרות שזורקים אבנים על יהודים וחילי צה"ל ואתה לא מבין למה אין שם ירי מסיבי של החילים. אבל מתנחם בעובדה שערבי קיבל כדור.
  אם אתה איש שמאל אתה ישר רואה שהערבים המסכנים מקבלי אבנים מחובשי הכיפות... והחילים לא עושים דבר כדי לעצור את מתפרעים הדוסיים שלא לומר מגנים עליהם! וכמובן שבניתוח הקר שלך אתה קובע שלא היתה סכנה בזמן היהרי (למרות שלא רואים באמת מה קורה שם כי המצלמה מתמקדת ביורה ולא בערבים) ואני... מתבאס ממכם גם מימין וגם משמאל שאתם אוטומתיים בתגובות שלכם כמו דבילים וחבל

  1. לא מדויק, אם צריך לירות זה תפקידו של צה"ל לא של אזרחים. זו הבעיה בסרטון הזה ולא משהו אחר.
  2. אם הצבא היה יורה היו צועקים

   למה הצבא יורה מול אבנים, כמו אייזנר שלא ירה אלא נתן מכה עם הרובה, תמיד יש לכם מה להגיב, שונאים נמאסתם

  3. התחלתי לענות לך ברצינות על סמכויות המדינה ועל החשיבות שבשמירתן ואז נפל לי האסימון.

   אתה וסוגך רואים בצה"ל, בממשלה ושאר מוסדות המדינה המודרניים בתור כלי לא מספק "להיכנס" בערבים. לא משנה אם יש איום על חיי החיילים, אין איום על חיי החיילים. התגובה צריכה להיות זהה: להיכנס בהם. ובכן הרשה לי להרגיע אותך, בקרוב מאד כבר לא יהיו "שונאים" (אנחנו בני 12 ובטווויטר?) בישראל מי בגלל הגיל ומי בגלל הבנה שאין תקנה.

   ובאופן ספציפי לגבי אייזנר, אם אתה לא מסוגל להבין מה לא בסדר בצורה שהתנהג כלפי ה"גויים". לפחות תזכור שהוא שיקר ("דיווח כוזב") למפקדים שלו בנוגע לאירוע. על זה הוא הודח. אם זה המופת שלך ככה בדיוק תראה.

 63. 64
  מה כאן לא בסדר?! יהודים יורים בפורעים פלשתינאים,שמבינים את הרמז ובורחים תוך כדי יללות.כך צריך.
  1. מה לא בסדר? שאם חיילי צה"ל נמצאים שם אין לאף אזרח מקום לקח את החוק לידיו. אם יש צורך בירי שחיילי צה"ל יבצעו את זה זה תפקידם.
 64. 63
  אפרטהייד בונים באהבה או שלא בוני בכלל
 65. 62
  יום ירושלים שמח לכל העם ישראל
 66. 61
  כאשר מדובר במתנחלים, חרדים ויהודים דתיים באופן כללי המילה "חשד" מוחלפת ב"תיעוד" ומצורפת הערה מגמתית בוטה כגון "החיילים עמדו מנגד".
 67. 60
  אני מצפה לגנוי חריף מפיהם של נשיא המדינה וראש הממשלה שלנו!! לא יעלה על הדעת שיהודי יירה בפורעים פלשתינאים.
  1. דרור, אתה בחור טוב. מה אתה עושה עם חבורת גזלני האדמות?
 68. 59
  צבא של ארגונים במימון הקרן החדשה במתקפה מתואמת נגד מדינת ישראל
 69. 58
  אנחנו איבדנו את הדרך

  הממשלה וצבא ברק איבד את המסלול אין רחמים אין מצפון

 70. 57
  צה"ל כבר מזמן הפך לצבא ההגנה על הטרור ההתנחלותי. די לטרור של ישראל!

  ואגב, כשחושבים על כך, הגיע הזמן לבחון את חוקיות פקודותיו של ברק כשר ביטחון באיזשהו פורום משפטי בין לאומי. האג למשל יכולה להיות זירה די מתאימה.

  1. להביא להאג לא רק את ברק אלא את כל הקצינים והחיילים שמבצעים את פקודותיו הבלתי חוקיות בעליל
 71. 56
  האם לא מגיע מאמר מערכת על מקרי האונס הרבים שלך ערבים ביהודיות? או שזה נוגד את הקו של ערבים רק קורבנות הכיבוש?
  1. היי יש הרבה יותר אנסים יהודיים עם כיפה על הפדחת
 72. 55
  הערבים משתוללים ויודים אבנים והסמול הפאשיסטי מצפה שהיהודים יברחו כמו כלבים
  1. עוד נברח, עוד נברח, עם זנב בין הרגליים

   אני רק רוצה שתדע שאני כותב לך את זה בגלל הגועל שאני כבר לא מצליח להמודד איתו שיש לי מהיהודים שלך. אין לך מושג כמה נמאסתם

  2. בתוך שבועיים מליון וחצי צרפתים שכמה מהם חיו יותר ממאה שנים פונו מאלגיריה! זה מה שיקרה למתנחלים ... כי

   כמו שכתוב בברית החדשה:
   מי שחי על החרב גם בחרב יהיה סופו

 73. 54
  מספיק שכתוב "בצלם" כדי שלא אאמין לאף מילה... אני לא היחיד. שיקרתם מספיק פעמים, חברים.

  מספיק שכתוב "בצלם" כדי שלא אאמין לאף מילה... אני לא היחיד. שיקרתם מספיק פעמים, חברים.

 74. 53
  מה שרואים זה קצה הקרחון, ולא את כל האירוע!!!! מתנחל שחי באדמתו ובא הפלסטיני מפולין, ואולי תימן במקרה הזה ורצה לקחת אותה ממנו. מה יתן לו את זה על מגש של כסף? כמובן שלא, לירות בו תחת ההגנה של צבא ההגנה הישראלי. בשביל זה יש צה"ל, ובשביל זה צה"ל הוא צבא המדינה רודפת השלום, הנחמדה, השוויונית, ומעל לכל הדמוקרטיה היחידה באזור.
  1. טעות,הפלסטיני לא בא מפולין,הוא בא ממצרים סוריה,סעודיה לשרת את הבריטים והיהודים ונתקע פה
  2. ה"פלסטינים" (כינוי לעם שלא היה קיים מעולם, ומתייחס לשבטים נודדים מסעודיה, מצרים וירדן שכיון מוגדרים ע"י הערבים כעם למטרות ניגוח ישראל),מול היהודים שזו היתה מדינתם עןד לפני 200 שנה כשהערבים עוד לא שמעו על מוחמד, והיו נוודים ברבריים
 75. 52
  בלי בג"ץ ובלי בצלם לטהר את ישראל מזוממי רעתו
 76. 51
  מעניין לי את העכוז

  אני רואה רק חיות אדם עם אבנים, לפראים האלה אין בעיה להקריב איזה שהיד או שתיים בשביל תמונה טובה

 77. 50
  מה שאני רואה אובייקטיבית בסרטון:

  1. חיילים ומתנחלים (לפי הבגדים, השומן, האקדח, הכיפה והציצית) עומדים כ 300-400 מהבית בכפר שממנו צולם האירוע. פלסטינים (לפי הבגדים, השפה, צבע העור והעובדה שירו עליהם אש חיה והחיילים לא שמו פס), חלקם חמושים במקלות, מיידים אבנים.
  2. אחד המתנחלים שולף אקדח, מכוון ויורה.
  3. לא נראה היה כי המתנחל שירה היה בסכנת חיים, לפחות לא גדולה מזו של חבריו או של החיילים שעמדו לידו. החיילים לא נראו מוטרדים בכלל - כך שקשה להאמין שהיו בסכנת חיים.
  4. לאחר מכן, הפלסטינים צועקים, לוקחים את הפצוע שלהם מדמם וחוזרים לכפר.

  5. לא רואים אם החיילים עוצרים את המתנחל לתחקור למה ירה

  זהו.
  עכשיו יבואו המתנחלים - יגידו לנו שהפלסטינים הגיעו לפאתי יצהר ותקפו באש חיה, והייתה סכנת חיים וכו' וכו' וכו' וכו'. עם ישראל היושב בציון יאמין להם, כמו שהאמין למח"ט המכה ששברו לו לפני כן אצבע/יד/לא חשוב מה.
  ונשאלת השאלה- איך מאמינים כשיש וידאו ברור ומוחלט. התשובה - יותר קל ככה.

  1. "אובייקטיבית" פיספסת את הצתת השדה ואת המתנחלים מכבים אש באמצעות מחבטים, אף על פי שזה מופיע בסרטון. לגבי סכנת חיים, אמרת בעצמך "לא נראה לי". לו היית מכיר בכך שעסקו בכיבוי שריפה, היית אולי מבין שיש צורך באבטחה ויש חשש לחיי אדם.
  2. ואכן חיי אדם ניזוקו
  3. התגובה הכי שפויה שראיתי עד כה
 78. 49
  ערבים אנסו יהודיות במדינת היהודים אבל לא ב"הארץ"

  שנאה עצמית

  1. איפה הייתי כשהנשיא הימני שלך אנס יהודיות, וכשהימני התימני שלך רצח את ראש הממשלה שלנו?
 79. 48
  כל הכבוד לחבר'ה של יצהר. בתמונות - ערבים מנסים לעשות לינץ ביהודים וחיילי צהל. המחבל נורה תודה לאל
 80. 47
  אני בצד של העשוקים, החלשים והנרדפים. אל תתלוננו כאשר אהפוך לאל נקמות!
  1. התמודדתי עם אלילים כמוך בעבר- אטפל בך גם כיום
 81. 46
  ערבים אנסו יהודים במדינת היהודים אבל לא ב"הארץ"
  1. איפה היית כשהנשיא שלך אנס יהודיות? זה אונס ציוני?
 82. 45
  בוא ניראה כמה שעות/ימים הכתבה זוכה לקישורית בדף הבית שלכם. הדיווח על תפישת חוליה שניסתה כמה פעמים לחטוף יהודי בגדה הייתה לא יותר מ 8 שעות. זה רלבנטי לכתבה.

  ותפסיקו לצנזר תגובות המבקרות את אופן הדיווח שלכם

 83. 44
  צה"ל מה זה עצלן, חיילים סתם עומדים כשאיש מליציה יורה.
 84. 43
  המגיבים יכולים לראות את הסרטון האמיתי בערוץ 7 .העובדות הן כתת הכוננות הוקפצה לכיבוי שרשרת הצתות שבצעו ערבים מהכפר עצירא זו השבת השלישית ברציפות וזאת על מנת לגרום לשרפה ביצהר .צוות הכיבוי הותקף באבנים עיי המון מתפרעים . הסרטון בערוץ 7 מציג נאמנה את מטר האבנים שספגה כתת הכוננות שהגינה על צוותי הכיבוי ששנים מאנשיה נפצעו קודם מיידוי האבנים . הפעלת הנשק נעשתה תחת סכנת חיים מוחשית .
  1. רואים בסרטון שלא הייתה סכנת חיים בזמן הירי, אז אל תקשקש. על שאר דבריך איני יודע להסיק מהסרטון.

   אבל למה לשקר כשיש וידאו שכולם יכולים לראות? עד כמה אתה חושב שאנחנו מטומטמים?

  2. לך ותראה את הסרטון של ערוץ 7.
 85. 42
  למה יש שם שריפה ולמה המתנחלים עם ציוד לכיבוי אש?

  ולמה זה לא מופיע בסיפורי "בצלם"

 86. 41
  ואתם עוד שואלים איפה הכסף שלכם? - בשמירה על ההתנחליות
 87. 40
  הארץ - זה הסיפור האמיתי


  מאות ערבים התפרעו סמוך ליצהר.
  כיתת הכוננות וצוות הכיבוי היישובי שקפצו לאירוע, הותקפו בידויי אבנים מסיביים על ידי כמאתיים מתפרעים ערבים.
  בצהרי השבת הציתו ערבים אש במספר מוקדים ממערב ליישוב יצהר.

  כיתת הכוננות וצוות הכיבוי הותקפו באבנים על ידי מאות מתפרעים. חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב שהגיעו למקום הותקפו אף הם, ולא פיזרו את המתפרעים במשך זמן ממושך, כך עולה מוידאו שצילמו המתפרעים הערבים ועלה לרשת.

  סמוך לשעה 17:00 בצהרי יום השבת, הציתו ערבים מהכפר עצירא אש במספר מוקדים ממערב לשכונת שלהבתיה.

  כיתת הכוננות וצוות הכיבוי היישובי שקפצו לאירוע, הותקפו בידויי אבנים מסיביים על ידי כמאתיים מתפרעים ערבים.

 88. 39
  למה היתה שם אש ברקע?

  ולמה המתנחלים מנסים לכבות אותה?
  מי הצית אותה ? למה התיאור של המקרה מתעלם מכך...
  נראה לי מסריח!

 89. 38
  צבא הכיבוש ומפקדיו המתנחלים ממשיך צעד אחר צעד בטיהור אתני של ילידי הארץ הפלסטינים.
 90. 37
  הסרטון של בצלם לא משקף את המציאות , ומעותת את האמיתות שבסרטון , בצלם הוא גוף אנטי ישראלי מובהק וחסר יושר שיויוני,,,,
 91. 36
  החיילים לא יודעים כיצד להתמודד עם המתנחלים,
 92. 35
  המדינה הזו לא נורמלית !! מיד לבית הסוהר !!

  המתנחל הזה ,על דעת עצמו ירה. יש להכניס את המתנחל מיד לבית הסוהר.
  על סמך מה הוא פותח באש ? באישור מי הוא פותח באש ?
  לא נשקפה סכנה לחיו !!
  איפה המשטרה ?
  איפה בית המשפט ?
  יש לחקור את העניין מיד ולעצור את המתנחל ?
  על מי הוא ירה , על זברות בספארי ? ( גם זה אסור בהחלט )
  הוא פתח באש על אנשים למרות שסביבו היו חיילי צה"ל חמושים מכף רגל ועד ראש ולכן לא נשקפה למתנחל שום סכנה !!
  מה קורה פה ? האם ה ש ת ג ע נ ו !! ?
  מצב כזה הוא נזק בלתי נתפש למדינה ולחברה. מיד לעצור , מיד !!

  1. נשקפה סכנה גם ליורה וגם ליתר החיילים.

   המגיב חיים קבע על סמך סרטון ערוך ומקוטע שלא נשקפה סכנת חיים.
   מתגובת דובר צה"ל, לעומת זאת, עולה שהסרטון מעוות.
   אני נוטה להאמין לצה"ל. מה עוד שאפילו בסרטון רואים שהמחבלים הפלשתינאיים תוקפים בברוטאליות את החיילים (ואף פורצים בקריאות נלהבות כשבתגובה הם מקבלים ירי. סוף סוף הם הצליחו לייצר סרטון, שאחרי עריכה נכונה יכול לשמש את מטרתם).

 93. 34
  כל מתנחל - חטואל (או פוגל)
  1. שיהיה גם לך יום נכבה שמח
  2. משטרה ? ציידי נאצים ? רשיות המדינה? למה הוא חופשי? מי מטפל בזה ..
 94. 33
  ולמה המתנחל נאלץ להגיב ? שקרני בצלם מראים חצי סרט ?
  1. ע, זו בדיוק הנקודה המתנחל לא "נאלץ" להגיב ולא בטיח הוא פשוט תופש אגו טריפ על הפלסטינים
 95. 32
  סרטוני בצלם לא אמינים ומציגים רק את צד הערבים. מסתבר שהערבים הציתו שטח סמוך לשכונה של היהודים, צוות הכיבוי הותקף באבנים ואיש כיתת הכוננות ירה כשהיה בסכנת חיים. איפה התמונות של הערבים מציתים את השטח ארגון בצלם?
  1. רואים בסרטון שלפחות בזמן הירי לא הייתה שום סכנת חיים. אם המתנחל בסכנה, איך כל החיילים בסבבה שלהם לא מוטרדים עומדים לידו???

   אבל למה לשקר כשיש וידאו שכולם יכולים לראות? עד כמה אתה חושב שאנחנו מטומטמים?

  2. זה לא נכון, רואים שהפלסטינאים בקבוצה גדולה שזורקת אבנים ובטח ובטח לא באים לעזור לכבות את השרפה שליד הכפר שלהם. ומתקדמים לעבר המתנחלים שמכבים את השרפה.

   מתנחלים רעולי? פנים נכון רואים כאלו נכנסים לתוך העשן של השרפה.
   חבל שבצלם והארץ נותנים במה לשקר ולדמיון המזרחי.

  3. זה צולם ממש צמוד לבתי הכפר. מה המתנחל עשה שם?

   או שהערבים הלכו להתנחלות וגררו את המתנחלים עד לפתח הכפר אחרי זה הציבו את החיילים והמצלמות ואמרו אקשן!

   זה לא מה שאתה ומרעיך מספרים באותו פורום חסר בושה שאתם מפיצים בו את השקרים שלכם לגבי ערבים וספרדים?

  4. למגיב המכנה עצמו "שקרן!"

   זה שהחיילים לא הגיבו במהירות המתאימה לא אומר שלא הייתה סכנת חיים.

 96. 31
  הגיע הזמן שתפנימו : זה לא צבא הגנה לישראל אלא צבא שרות למתנחלים

  וכל מי שמתגייס לצבא זה משית על עצמו מטרות אלו.

  1. אכן, צבא תחזוקת כיבוש ושירות מתנחלים.
 97. 30
  אירגון בצלם - בושה!

  אילו רק הייתם יודעים את מה שהם עושים לנו מבטיח לכל אירגון צלם שהייתם מתביישים לגעת במצלמה ולצלם חיילים אין לכם בושה הערבים פה יש להם דם בעיניים אז דיי עם השטויות האלה כבר

  1. עלק ״לוחם״. גם אנשי האס.אס היו ״לוחמים״ באיזור טרבלינקה

   יש מי שיש לו נשק והוא לוחם ויש מי שיש לו נשק והוא רוצח. לוחם מתמודד עם לוחמים, לא עם חקלאי שזורק אבנים כי שרפו לו את החיטה. הבושה היא עליך, אך אני מרחם עליך שהתגייסת לצהל בתקופה שאתה בכלל צריך להתמודד במצב הזה. אני למזלי הייתי בתקופה אחרת ובצהל אחר ובמקומך - במצב הזה - לא הייתי מוכן ״לשרת״. את מי אתה ״משרת״ בכלל, אתה יודע? אתה רואה כאן ״דם בעיניים״ אצל מי? ומי זה הרוצח שכורע ויורה? מישהו ששרפו לו את השדות? והשדות שלו בגלל שלפני ארבעת אלפים שנה אברהם אבינו השתין שם על עץ בדרך לעקוד את בנו?

 98. 29
  זה מה שצריך לעשות להם!
 99. 28
  כל הכבוד לצהל!!1
  1. עלית על הנקודה, זה ביזיון לצה"ל ולמדינת ישראל. אין לאזרחים שום מקום להפעיל כוח כאשר צה"ל נמצא בשטח. התקרית הזו ממחישה את ההיררכיה - מדינת ישראל היא סרח עודף למדינת יהודה.
 100. 27
  מתיישבי יצהר הותקפו באבנים,נקלעו לסכנת חיים,והשיבו באש חיה לעבר המתפרעים

  לכאורה נפלה טעות בכותרת הכתבה ועליה להיות כך
  "מתיישבי יצהר הותקפו באבנים,נקלעו לסכנת חיים,והשיבו באש חיה לעבר המתפרעים"
  בברכה
  שלמה ברוורמן

  1. ממש סכנת חיים רק למתחנל שירה, בזמן שחבריו והחיילים מטר לידו עומדים בסבבה. הסכנת חיים הייתה רק עליו ספציפית???

   אבל למה לשקר כשיש וידאו שכולם יכולים לראות? עד כמה אתה חושב שאנחנו מטומטמים?

  2. עיוורון

   ומדים בסבבה?! מטר אבנים לעברם עבורך זה גשמי ברכה?

 101. 26
  לבטל את חוק גיוס חובה. ישרתו בצבא רק מתנדבים ומקצועיים
 102. 25
  אוסמוזה בין הצבא למתנחלים
 103. 24
  איזו ידיעה אכזרית, כש'עובדותיה' נשענות על המתפרעים עצמם

  מי הצית את האש?!?!?!?! המתנחלים? בשבת?!

  ה"ארץ" איבד כל טיפת אמינות. גועל נפש.

 104. 23
  אוביקטיביות - מכירים ?

  כשראשי הרשות לדורותיהם מעודדים הרג אזרחים ופיגועי התאבדות - זה בסדר.
  כששוטרים פלסטינים לא מונעים ואף משתתפים בירי על אזרחים - זה בסדר.
  כשכיתת כונננות מוקפצת לטפל בארוע ואחד מאנשיה יורה באקדחו כלפי מי שבפרוש סיכנו אותו ואת חיילינו - זה לא בסדר ודורש כתבה בהארץ.
  במידה ואכן היו פצועים גם בצד הישראלי אתם אמורים לפרסם הבהרה לעניין.

 105. 22
  בכותרת: "מתנחל ירה". בכתבה:"וככל הנראה גם לירות". את שארית אמינותכם בתור עיתונאים כבר איבדתם, אבל מה עם קצת כבוד לקוראים?
 106. 21
  מסכנים הפלסטינים

  הם חמודים נורא , רק רוצים לעבד האדמה . במקרה יש להם מצלמה על הגג ואלונקה. ושום מילה על הרקע לחיכוך.

  1. במקרה יש להם מצלמה על הגג! לכל ילד היום יש מצלמה אפשר לחשוב איזה מבצע זה להציב מצלמה על הגג, ובמצב הכיבוש האלים שנעשה בשטחים מין ההכרח שתהיה אלונקה בכל מקום כמו שיש מטף לכיבוי אש בכל בית! הרקע לחיכוך הוא שמדינת ישראל ממשיכה לתמוך במפעל ההתנחלויות שמסכן את הקיום של כל המדינה הזו!
 107. 20
  חחחח אחלה בן אדם
 108. 19
  גגגגג

  טוב מאוד

 109. 18
  הותקף באבנים, חייב היה לירות.
  1. הלך לחפש צרות, זרק אבנים, הצית... הושג באבנים. גר ברמת גן, אין לו נשק, לא חייב לירות - יכול לחיות ולתת לחיות.
  2. באיזה עולם בדיוק הוא היה "חייב לירות"?

   היה יכול לירות באויר.

  3. כן, מידתי בהחלט.
  4. יש לידו שני חיילים חמושים. הוא היה צריך להשאיר להם את הטיפול באירוע.
 110. 17
  נורא. פשוט מזעזע. נורא נורא. עצוב שזאת רמת הצליפה שלנו. איך הוא החטיא את המחבלים האלה
  1. גג, תחשוב רגע על החוכמה שלך ותבין למה שונאים יהודים בכל העולם. זה בגלל הרשעות המזוקקת נטולת כל שמץ אמפתיה לחלש. מוסר של ארנדרים.
  2. ליוסי, אתה סובל מאנורקסיה מוסרית ואינך מבין את המנטליות המזרחית. כשיבואו לרצוח אותך ולאנוס את בנותיך האמפתיה לא תעמוד לך. אל תאמין לי, תקשיב למה שהצד השני אומר בעקביות כבר 80 שנה.
  3. אני מבין יופי את המנטליות הימנית הבנויה על מסכת שקרים אשר מעוותת את המציאות לפי צרכי הגבירים שחומדים את הנדל"ן הערבי
  4. הבנה זה בדיוק הדבר שאתה לא מסוגל לו
  5. יוסלה - זה לא נדל"ן זה הבית שלנו ממנו יצאו אבוצינו - שהם גם אבותיך
  6. יוסי אם אותנו "כולם" שונאים אז על החברים שלך "כולם" מתסכלים מלמעלה שזה יותר גרוע - אתה לא חושב?
  7. "המנטליות המזרחית"!! לא פחות! אתה פשוט גזען דוחה!
  8. לחינם אתה מנסה . יוסי יודע זאת טוב מאד. הוא כל כך מבין את המנטליות המזרחית, עד שביום פקודה יהיה בראש הרוצחים והאונסים

   ומה יהיה הסוף? בנכבה הבאה ישבו נכדיו של יוסי בערב ויבכו את שעוללו להם הפשיסטים היהודים.

 111. 16
  הערב- 2 יהודיות נאנסות ע"י 4 ערבים וזו הכותרת בהארץ

  אני לא יודע אם לצחוק או לבכות מהאתר הזה

  1. אונס מזעזע אותך רק כשהוא ע"י ערבי? פגעו לך בואגינה הלאומית? אתה דוחה.
 112. 15
  תתבישו לכם

  איש דתי פוגע באחרים מה זה הדת הזו והרוחניות הזו חלק ממה שאמר חשם זה שאסור לפגוע באחרים.... נכון אז שתדעו שזה מה שיפיל את ישראל

  למראת שאני מקווה שלא

  1. לא רחוק מגבולנו ישנה מדינה בשם סוריה , סע לאסד ידידך ותלחש לו באוזן בשקט -למה אתה אדוני רוצח את בני עמך -אתה תקבל תשובה מספקת --דרך אגב סוריה עדיין לא נפלה---
  2. נכון, אם בסוריה יורים גם לנו מותר
 113. 14
  "אירע חיכוך״

  דוב צה״ל כרות וסטהיימר

 114. 13
  זאת כיתת כוננות, תבדקו לפני שאתם מצטטים את בצלם כ
  1. כאשר הצבא בשטח כיתת כוננות לא אמורה לירות מיוזמתה אלא לציית לפקודות
  2. כיתת כוננות בפאתי כפר פלסטיני... כנראה שברו שמירה. שוב פאק באמינות המתנחלים.
  3. למה לבדוק?! הסתה אנטי ישראלית איננה נזקקת לעובדות וליושר.
 115. 12
  הכותרת הראשית שלי היא עוד פיגןע אונס-לידיעת עורכי הארץ שעסוקים בהתרוצצות על הגבעות בשטחים
  1. שכחת-האונס בוצע ע"י בני מיעוטים תושבי הכפרים באזור (ח"ס אל תגיד ערבים זה לא פוליטקליקורקט)
 116. 11
  יש לשלוח מיד העתקים לדרום אפריקה ומדינות נוספות שיחרימו גם תוצרת ישראלית מהמקום שמשם הגיעו החיילים שלא מנעו טבח בערבים!

  כל הכבוד לבצלם!!!
  מה היינו עושים בלעדיכם.
  בלעדיכם עוד חלילה הדרום אפריקאים לא היו מטילים חרם!

 117. 10
  חיכיתי

  למען האמת חצי שעה שהסרטון מופיע בוואלה והתפלאתי איך בהארץ עוד לא קפצו על המציאה. סחתין על הזריזות אך להבא השתדלו לשפר.
  לעצם הכתבה - השתדלו ללמד את הכתבים להסתיר במעט את הטייתם השמאלית, ולו כדי ליצור מראית עין אובייקטיבית. יש אצלכם דווקא כאלה שטובים בזה ומצליחים לבלבל את הקורא הנבוך.
  במקרה זה, החד צדדיות שקופה ומעוררת אוטומטית דחיה וחוסר אמון גם אצל הישראלי הסולד דרך כלל ממתנחלים.
  המתנחלים התקדמו... המתנחלים ידו אבנים... הפלסתינים המסכנים רק הגיבו על מנת להתגונן. [לא הציתו שדות, לא תקפו צוותי כיבוי ופצעו שניים מאבני החצץ הזעירות שהם זורקים להנאתם]
  המנחל יורה כמעט להנאתו... [לא חשוב שהוא מצוות הכוננות ושיש גם לו אילו סמכויות להגן על התושבים]
  אכן, כשיש צבא הוא זה שאמור לתפוס פיקוד, השאלה המעניינת אפוא, היא מדוע החיילים עומדים שם ולא מעיפים את הפורעים לכל הרוחות לפני שחיי אדם יפגעו!!!

  1. צוות כוננות? מה עושה צוות כוננות שתפקידו להגן על התנחלות בפאתי כפר ערבי? שובר שמירה?
 118. 9
  מה זה "לא מייצג את האירוע כולו"?

  מה אתם רוצים, שיפרסמו חצי או שעתיים או שעתיים ממה שקרה? זה כן ייצג את הארוע כולו? מה שמראים לנו מייצג את מה שקרה בזמן שצילמו את זה. באותו רגע החיילים עמדו ליד מתנחלים שירו אל עבר אנשים שהם לא אוהבים.
  האם זה לא קרה? זה מייצג טוב מאוד את הסיטואציה בתוך ה"ארוע".

  1. ירו לעבר אנשים שהציתו את היישוב שלהם ויידו עליהם אבנים. ומה היה צריך לעשות? להגיש להם פרחים?
  2. זה לא מייצג את הארוע

   זה מייצג מציאות יומיומית הזויה ובלתי נתפסת, שבה איש אחד מסתובב באופן קבוע עם נשק, וכשבא לו הוא כורע על ברך אחת ומכוון ויורה על איש אחר.

  3. יותר נכון רואים לינץ' של ערבים ולא "אנשים שלא אוהבים". טיפש/ה
 119. 8
  חבל

  לא פלא שיש אנטישמיות בעולם כל דבר אנחנו מפרסמים ויורים לעצמנו ברגליים לטפל באוצם חיילים נקודתית ולא להסית את כל העולם נגדנו ביגלל כמה חיילים הם לא מייצגים את צהל

  1. יש אנטישמיות בעולם בגלל חוסר המוסריות הבסיסי שלנו והנטייה האוטומטית לשקר כאשר נתפשים בעבירה
  2. זו התגובה שלך? ודאי שזה מייצג! את עיוורת וחרשת ושטופת מח
  3. החיילים אולי לא מייצגים את כלל צה"ל, הם מייצגים את רוח המפקד בשטחים, לרוב. ומה תאמרי על המתנחבלים? שגם הם לא מייצגים? די לעצימת העינים . זה הכיבוש. שאוכל את כולנו בדרך כזו או אחרת . שאפילו את לא מסוגלת לראות את שליברמן וביבי עושים נזקים פי כמה יותר מאותו סרטון. הסרטון הזה הוא קצה קרחון של עוולות ידועות . זה הכיבוש
 120. 7
  שיאכלו קצת ממה שהם עושים לנו הגיע הזמן
 121. 6
  ריקבון הכיבוש יוצא מכל החורים
 122. 5
  המתנחלים הם ידה הארוכה של מדינת ישראל ובמקום צבא העם יש לנו עם שהוא צבא וכך הוא מצביע ומאפשר את החיים על החרב עד לחורבן ולא רגע לפני
 123. 4
  מדינה פשיסטית

  וצבא שמייצג את המדינה הזאת

  1. אחמד! אינך מבין פרוש פשיזם! סתכל בראי !
  2. ישמעו אוזנך מה פיך מדבר - -------

   אחמד אם אתה חי במדינה פשיסטית למה אתה נשאר לחייות במדינה שמדכה את אזרחיה - יש לך אפשרות להתגורר בין האחים שלך ב 32 מדינות מוסלימיות ובפרט אירן או סוריה ------

  3. ליהודים יש את מדינות כל העולם במיוחד ארה"ב וכדאי להזכיר שיהודי מזרח אירופה הם בכלל בני גרים
  4. אחמד, התיחסו אליכם בכפפות של משי לאורך ההיסטוריה ובחרתם בדרך הכוח והאלימות אז קיבלתם את מה שמגיע לכם. תקרא קצת בספרי ההיסטוריה ותראה איך מתייחסים לפלשתינים במדינות ערביות אחרות.
 124. 3
  זו הכל פרשנות של בצלם. תנו לי - אני אפרש לכם הפוך.
  1. הנה לאומן שהתחנך על אומנות השקר מגיל 3
 125. 2
  אני רואה כאן מחבלים זורקים אבנים וחיילים ומתנחלים מתגוננים
  1. סתם אימרה תנ"כית מנותקת מהקשרה אבל מתאימה בול למגיב 02 "עיניים להם ולא יראו אוזניים להם ולא ישמעו"
  2. למה מתנחלים חמושים מנהלים את האירוע?!

   גם אני רואה פלסטינים אלימים, בהתפרעות שעלולה להסתיים בפצועים. אבל זו עבודתו של צה"ל (או גוף משטרתי כלשהו), בטח לא של אזרחים.

  3. אתה פוזל
  4. המחבלים הם המתנחלים!!!!

   למה הם ירדו אל הכפר ממגל השן שלהם ביצהר?
   כדי לחולל מהומה תחת חסות צבא "הגנה" לישראל.

  5. מוזר, אני דווקא רואה מתנחלים חמושים שמנסים להכנס לכפר פלסטיני, ואוסף פלסטינים חמוש באבנים שמנסה למנוע מהם להכנס.די ברור מהעובדה שהצילום נעשה ממבנה פלסטיני בכפר שהמתנחלים "המתגוננים" הגיעו לכפר חמושים בכדי להתגונן.
  6. אז אתה לא רואה טוב
  7. מעניין, הם התכוונו להיכנס לכפר חמושים במטטאי כיבוי שחורים? וכדי לתקוף הם נעזרו באש שדולקת מאחוריהם? ומעניין אין אותם תושבים בוחרים לגונן על כפר דווקא על ידי זריקת אבנים כנגד מתנחלים וחיילים שעסוקים בכיבוי אש המתקרבת באופן נראה לעין לבתים... הצביעות חוגגת
  8. כשפורעים פלשתינאים תוקפים יהודים,זה לא יכול להגמר בהרוגים,כמובן,אלא רק בפצועים.אין לך בושה, שפוי?
  9. המחבלים הם השמאלנים הקיצוניים מסוגך,אבל התגובה הזו,מן הסתם לא תעבור.
  10. גם את האש הם הציתו נכון??? מזל ששבת....
  11. בוא נראה, 100 מטר מכפר פלסטיני משתוללת שריפה המתקרבת לבתי הכפר. בנוסף מתנחלים חמושים מתקרבים... הממ... תן לי להבין טוב, המתנחלים הם "שומרונים טובים" (כמו שאומרים באנגלית) ובעצם באו להציל את תושבי הכפר. מעניין. עכשיו, אם אתה מאמין לתרחיש הזה וממשיך לקרוא לי הזוי או עיוור כנראה שבאמת יש לנו בעיה בלהבין אחד את השני.
  12. נראה לי שמתנחלים לא היו מציתים אש בשבת

   לא חשוב עד כמה הם פרובוקטורים בדרך כלל. אני ממליץ לבצלם לבדוק שוב מה באמת אירע שם.

  13. זה נקרא כיתת כוננות
 126. 1
  "הסרטון לא מייצג את האירוע כולו, ואף לא את מקצתו"
  1. לא מאמין למילה של דובר צה"ל, גם לא לוו החיבור.
  2. הכי פשוט זה לתת לפורעים להרוג כמה יהודים לא ?
  3. רק נדמיין שזורקי האבנים היו מתנחלים..... ערבי שמרים אבן על יהודי דינו ברור, רק השמאל המעוות שלנו יכול להפוך תמונה שבה ערבים זורקים אבנים על חיילים והם מתגוננים "לתקיפה של ערבים" פשוט לא יאומן
  4. הפורעים כאן הם היהודים
  5. אולי לא את האירוע אך כן את התופעה

   כמי ששירת בצהל בשתחים כבר מ 1977 אני יכול להעיד שהמתנחלים הם מפגעים! - וכל מי שמפנה אצבע לחילים עושה טעות גדולה, אולי צריך להפנות אצבע למדינה ולמדיניות ה"חוק" בשטחים (החיילים לא קובעים ולא יכולים לשנות את תמונת המצב - גם הם כפופים ל"חוק" ולמדיניות - לא מציע לאף אחד להיות שם חייל)

  6. לא כי כל מג"ב מצביעים מרצ . חיילי צה"ל מג"ב רובם ככולם ימניים ומצביעים ליברמן
  7. מוזר. אני רואה פלשתינאים מנסים לרצוח באבנים ללא כל צידוק, מבלי שהקורבן מתגונן למעט פעם אחת שמוצגת כ"דבר נורא". אני מזמין כל עיתונאי בהארץ לקבל מטח אבנים ולתהות על הצורך בהגנת עצמית. כל הכבוד למתיישבים (וברור שיצנזרו אותי, כאילו כזה ?!).
  8. הסרטון באמת לא מציג את כל התמונה, יש סרטונים נוספים המראים כיצד כנופייה של בריונים מיצהר תוקפת את הכפר הפלסטיני מתוך כוונה לבצע פוגרום בפלסטינים, הפלסטינים מנסים להגן על עצמם מול הפושעים.