נתניהו: ניתן לגרש מיידית 25 אלף מהגרים

בדיון חירום הנחה רה"מ להאיץ את החזרת אזרחי דרום סודאן, גאנה ועוד, כיוון שהחוק מאפשר זאת. לשאר המהגרים הורה נתניהו לבנות עוד מתקני כליאה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינס אתמול דיון על מהגרי העבודה מאפריקה, ובסיומו הנחה להאיץ את הרחקת אזרחי דרום סודאן, חוף השנהב, גאנה ואתיופיה השוהים בישראל בניגוד לחוק, שכן עם מדינות אלה יש לישראל יחסים דיפלומטיים והחוק הבינלאומי מאפשר את החזרתם. כמו כן, נתניהו הורה למשרד הביטחון לבנות בהקדם מתקני שהייה נוספים לאזרחי אריתריאה, סודאן וסומליה, כיוון שאותם לא ניתן להחזיר לארצותיהם בגלל הסכנה לחייהם והנתק שלהן עם ישראל.

על פי ההערכות במשרד החוץ ובמשרד הפנים, מונים אזרחי המדינות שניתן להחזיר אליהן את המהגרים כ-25 אלף איש, מתוך 60 אלף המהגרים מאפריקה השוהים כיום בישראל. הקבוצה השנייה שהוצגה בדיון כוללת כ-35 אלף איש, רובם מאריתריאה ומסודאן.

סודאן מוגדרת על ידי ישראל מדינת אויב, ולא ניתן להחזיר אליה אזרחים כלל. אריתריאה, חרף העובדה שהיא מקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל, רואה בנתיניה הנמצאים בישראל עריקים מהצבא ומי מהם שיחזור לשם צפוי לעונשים כבדים עד כדי סכנת חיים. אריתריאה מנהיגה חוק גיוס חובה מגיל 17 עד 45 ואחר שירות מילואים עד גיל 55 ללא אפשרות שחרור.

על אריתריאה, שנשלטת ביד רמה על ידי הדיקטטור איסיאס אפוורקי, מוטלות סנקציות בינלאומיות חריפות בשל הפרה שיטתית של זכויות אדם. ממשלת אריתריאה מבהירה שאינה מעוניינת לקבל חזרה נתינים שלה השוהים בישראל.

מהגרים משחקים כדורעף בסהרוניםאלי הרשקוביץ

נתניהו הורה בדיון להתחיל להרחיק את אזרחי המדינות מהקבוצה הראשונה. "מי שאפשר לשלוח, צריך לשלוח מכאן כמה שיותר מהר", אמר נתניהו. לגבי הקבוצה השנייה ציין נתניהו כי בשלב זה לא ניתן לגרש אותם.

"ברור לי שלא ניתן להחזיר אריתריאים וסודאנים לארצם", אמר ראש הממשלה.

במהלך הדיון הפגין נתניהו קוצר רוח וחוסר שביעות רצון מהתנהלות משרדי הממשלה השונים ואף דפק על השולחן כמה פעמים. הוא הורה להרחיב בצורה משמעותית את מתקן השהייה סהרונים בנגב, כדי שיוכל לקלוט עשרות אלפים מאזרחי אריתריאה וסודאן. "צריך לבנות עוד מתקני שהייה למסתננים כמה שיותר מהר", אמר נתניהו בדיון. ראש הממשלה אף הורה להקים בהקדם צוות מיוחד של עשרות מתשאלים ולהתחיל לראיין את המהגרים שיגיעו למתקן בסהרונים כדי לקבוע מי מהם, אם בכלל, זכאי למעמד של פליט.

עם קבוצת המדינות הראשונה, שאת אזרחיהן אין מניעה לגרש, מקיים משרד החוץ מגעים אינטנסיביים כבר חודשים ארוכים. כך, למשל, מפעילה ישראל לחץ רב על אתיופיה כדי להתחיל להחזיר אליה את אזרחיה השוהים בישראל בניגוד לחוק. דיפלומטים אתיופים כבר ביקרו כמה פעמים במתקן השהייה "סהרונים" בנגב וראיינו נתינים אתיופים.

משרד החוץ מנהל מגעים מתקדמים גם עם דרום סודאן, וכבר כיום מוחזרים אליה מרצון אזרחיה. ב-17 ביוני ימריא מטוס עם כ-200 נתיני דרום-סודאן מישראל לג'ובה, ובאמצע יולי ימריא מטוס שבו 200 נתינים נוספים שהסכימו לשוב לארצם, אך ביקשו לעשות כן אחרי סיום שנת הלימודים של ילדיהם.

לדברי בכיר במשרד החוץ, ישראל הבהירה למדינות כמו חוף השנהב וגאנה כי בכוונתה לגרש את אזרחיהן מישראל אפילו בכפייה, וכי אם המדינות לא יסכימו להנפיק להם מסמכי מעבר, ישראל תעשה זאת בעצמה. "אמרנו להם שאו שנעשה את זה יחד או שפשוט נעלה אותם על המטוסים בעצמנו", אמר הבכיר.

מסתננים מסודאן בגבול מצריםאי-פי

במשרד החוץ מציינים כי בחמש השנים האחרונות היו מגעים דיפלומטיים בניסיון לאתר מדינות שלישיות שיהיו מוכנות לקלוט מהגרים מאריתריאה או סודאן שנמצאים בישראל. דיפלומטים ישראלים פנו לכ-30 מדינות באפריקה ולעשר מדינות במערב, אולם נדחו על הסף.

כך, למשל, בביקורו של ראש ממשלת קניה בישראל לפני כמה שבועות הועלתה בפניו האפשרות לקלוט מהגרים. ראש הממשלה הקנייתי השיב בציניות: "אין בעיה - אנחנו ניקח את כולם אם אתם תיקחו את 800 אלף המהגרים שנמצאים אצלנו".

בכיר במשרד החוץ ציין כי באפריקה יש כיום יש 20 מיליון בני אדם הנחשבים מהגרי עבודה בלתי חוקיים. "כל מדינות אפריקה ורבות ממדינות אירופה מתמודדות עם אותה בעיה", אמר הבכיר. "בכל מקום שהעלינו בקשה לקלוט מסתננים מאפריקה זרקו אותנו מכל המדרגות".

אתמול, החלה רשות האוכלוסין וההגירה ליישם את תיקון חוק ההסתננות שאושר בינואר בכנסת, ולפיו כל מהגר מאפריקה שיסתנן לישראל ייעצר לתקופה של עד שלוש שנים - מבלי שהורשע בדין. תיקון החוק יחול אך ורק על מסתננים חדשים. במקביל נפגש אתמול שר הפנים, אלי ישי, עם שגריר אריתריאה בישראל, על מנת לדון עימו בפתרונות אפשריים לבעיית המהגרים במדינה.

עד כה הועברו מהגרים שחדרו לישראל דרך גבול מצרים למתקן סהרונים. נכון להיום כולל המתקן 2,000 מקומות, והוא עובר בימים אלה הרחבה ל-5,400 מקומות. על פי קצב הכניסות לישראל, נראה כי גם המתקן המורחב יגיע לתפוסה מלאה בתוך זמן קצר - רק במאי נכנסו לתחומי ישראל 2,031 מהגרים.

דחיית יישום החוק, וכן הטלת קנסות על מעסיקים, התעכבו עד כה בגלל עיכוב בבנייתו של מתקן הכליאה הגדול. בניית המתקן החלה לפני כחודש, ונמצאת בשלב "עבודות עפר מתקדמות", על פי משרד הביטחון. המשרד מייעד את פתיחת המתקן לסוף השנה הנוכחית, כשיכלול כ-3,000 מקומות שבשבילם תוקצב המשרד עד כה.

במתקן סהרונים עוברים המסתננים הליך זיהוי ובדיקות רפואיות. מי שבקשתו למקלט לא תידחה על הסף, יקבל אשרת שהייה בישראל. אזרחי סודאן ואריתריאה - כ-90% ממבקשי המקלט - לא עוברים הליך לבחינת בקשה, כיוון שהם זכאים אוטומטית להגנה זמנית. משכך, הם מקבלים אשרת שהייה ויחד עם כלל המהגרים מקבלים כרטיס נסיעה חד כיווני לתל אביב. יש מהגרים הממשיכים עצמאית דווקא לערד או לאילת, או לכל מקום שבו יש להם מכרים.

בארגוני הסיוע רואים בתיקון החוק צעד קשה, הנוגד את אמנת הפליטים של האו"ם. "החוק למניעת ההסתננות הוא חוק שלידתו בחטא וגם תחילת אכיפתו היא רגע חשוך למדינת ישראל", אומרים במוקד סיוע לעובדים זרים, "במקום לבדוק את בקשות המקלט ולהעניק מעמד של פליט למי שזכאי לכך, כפי שנוהגות כל המדינות המתוקנות, בוחרת המדינה בפתרון של כליאה המונית לאלפי אנשים, קטינים ונשים, שכל חטאם הוא שביקשו לברוח מפני מעשי רצח עם ומפני משטרים חשוכים.

לדברי ד"ר רמי גודוביץ', פעיל חברתי ורכז קשרי קהילה בספריית לוינסקי, כליאת המסתננים לפרק זמן של עד שלוש שנים היא ענישה דרקונית של חפים מפשע. "זה רעיון מפלצתי המעיד על אופייה של ממשלה שאיבדה צלם אנוש", הוא אומר, "במקום להילחם מלחמת חורמה במבריחים, לנתק את קשריה עם הרודנות של אריתריאה ולבחון זכאותם למעמד פליט, בוחרת הממשלה במצג שווא של עשייה".

בניסיונות שונים להביא לגירוש המהגרים, נפגש אתמול ישי עם שגריר אריתריאה בישראל, טספמרים טקסטה דבס, במטרה לבחון דרכים להשבת מהגרים אריתריאים לארצם. בפגישה ביקש ישי מדבס להעביר מסר לבני ארצו, שלפיו "ישראל אינה יכולה להיות יעד עבורם", וכי "המהגרים העתידיים עלולים למצוא עצמם בבתי מאסר". מלשכת השר, שסירבה להתייחס לפרטים נוספים מהמפגישה, נמסר רק כי השניים דנו בדרכים אפשריות לשיתוף פעולה להחזרת המהגרים לארצם באופן אשר "יבטיח את כבודם, אך בד בבד ישמור על ישראל כביתו של העם היהודי".

לפני כשבוע וחצי, יום לאחר יום העצמאות של אריתריאה, ערכו כ-200 מהגרים מהמדינה הפגנה מול שגרירות ארצם ברמת גן, בקריאה להדחת הרודן, נשיא המדינה, איסיאס אפוורקי. האחרון נמצא בשלטון מאז זכתה המדינה בעצמאות ב-1993. בהפגנה תהו מנהיגי הקהילה כיצד ממשלת ישראל שומרת על יחסים טובים כל כך עם המשטר של אפוורקי, שבגללו אינם יכולים לשוב לביתם, ומנגד פועלת לגירושם.

באריתריאה יש איסור על התאגדות פוליטית שלא במפלגת השלטון, וכן על השמעת דברי ביקורת כלפי הנשיא או אנשיו. המואשמים בפעולות אלו סובלים ממאסר ללא משפט או עינויים. בעקבות כך, הוטלו סנקציות כלכליות שונות על המדינה. עם זאת, ישראל אינה שותפה לסנקציות האלה, ומקיימת קשרים דיפלומטיים עם ראשי המדינה.

"נשמעו הסברים שונים באשר לקשר של ישראל עם אריתריאה, אך בפועל יש כאן עשרות אלפי אזרחים מהמדינה, איש לא מגרשם, ובישראל שגרירות של המדינה ויחסים חמים", אומר גורם הפעיל בארגוני הסיוע. "כמו כן, עלתה טענה שלפיה אריתריאה שולחת את אנשיה לישראל באופן מכוון, על מנת שאלה יעבדו כאן וישלחו כסף למדינה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 74
  וגם לגרש את הישראלים העושקים מאפריקה
 2. 73
  נתניהו חזק בדיבורים - אך לא מסוגל לתת הוראה מחייבת, בהרגלו. גם כן מנהיג רופס .
 3. 72
  תקיפה עם יד מושטת לשלום

  אולי מישהוא מהטמבלים השימושיים של השמאל יודע להסביר איך במדינה שההכנסה החודשית הממוצעת שוות ערך ל- 30 דולר , מהיכן יש לפליטים האלה לשלם למבריחים 3000 דולר לגולגולת ?????? וזה מחיר לאריתראי !!!! לסודני זה יקר יותר בגלל המרחק. ויש אחדים הבאים עם אשה וילדים. אני לא רוצה להאמין שאיזה גוף שפועל נגד ישראל מממן אותם, זה פשוט לא יעלה על הדעת שיהיו לנו שונאים כאלה. מה אומרים הפוצים השימושיים. ??

 4. 71
  נתניהו אני אוהב אותך שאתה עושה ,,לא המדרש אלה המעשה אז קדימה! לפני שקדימה תמשוך לך את השטיח ותיפול !!!
 5. 70
  נו, נראה אותך.
 6. 69
  איך ישראל יכולה לדרוש שירות צבאי ממשתמטים שלה בזמן שהיא מחפה על עריקים משירות צבאי מאריתראה? מוסר כפול.
 7. 68
  נתניהו יומך קרב! אם ניתן למה אתה מחכה? לכלא?
 8. 67
  המספרים לא הגיוניים.

  בכתבה נטען ש35 אלף לא ניתן לגרש כי הם מסודן ואריתראה ואילו מדינות שלא ניתן לגרש אליהן. אבל על פי דוחות של רשות האוכלוסין ןההגירה 35 אלף זה רק מספר האריתראים בעוד הסודנים מהווים עוד 16 אלף. כלומר ניתן לגרש אלפים בודדים ולא 25 כפי שנתניהו טוען.

 9. 66
  עפ"י החוק הבינ"ל מותר לכלוא אזרחי מדינת אוייב הנכנסים למדינה באופן בלתי חוקי,ןאף להעמידם לדין!! רק במדינה היהודית החולה והמתפוררת אפשרית הפקרות כזו בגבול ובתוך המדינה!!
 10. 65
  ביבי בלה בלה בלה...מאיים על הפרסים ומפחיד אותנו בפצצות..וכאן בחצר הקדמית .מתקתקת הפצצה האיסלמית מאפריקה..מי משלם למבריחים????אירן ? אלקעידה? מי?
 11. 64
  שקרן, קשקשן, זגזגן או בקיצור: בן אדם לא רציני....
 12. 63
  ניתן, אפשר, רצוי .... הכל מילים של אשף המילים ...

  תתחיל לעבוד.

  אני אבוא לעצור את המטומטמים שיפריעו !!!

 13. 62
  אימפוטנט נבחרת להיות פרשן או ראש ממשלה
  1. פר'שן . אני טוב רק בדיבורים , יעוץ וכתיבת ספרים.
 14. 61
  ביבי שוב משקר,ולא עושה כלום.
 15. 60
  נתניהו ואלי ישי משקרים - אין להם פתרון.

  נתניהו וחבר מרעיו מתלהמים ויוצרים תקוות שוא בשכונות הדרום, כאשר ברור להם שאין להם פתרון או שיש פתרונות שהם לא מסוגלים לבצע.

 16. 59
  Mistanenim

  Al ilegals shouldbe expelles ,this notthe USA this homland was was create by the Jewish peoplem formthe Jewish people after more than 2000 years

 17. 58
  לא מאמין לאיש הזה שקרן פתולוגי
 18. 57
  למה לגרש כשאפשר לנסר. [ולהכות ולשרוף וכ"ו]
 19. 56
  למה להביא עובדים זרים?החקלאים משוואים לידיים עובדות והם מסתובבים ברחובות

  תשלחו את הבריאים לעבודה בהתיישבות ובבניה ואת החולים להסגר וטיפול מידי,
  אחד על חשבון השני,לתפארת מדינת ישראל.

 20. 55
  אז לגרש

  להתחיל בזה, חוסר התפקוד הורג.

 21. 54
  רק לא אמרת מתי !!!!!!.... הכל קאלם פאדי! רק דיבורים !
 22. 53
  תגרש אחר כך תדבר . בינתיים אתה רק מדבר.
 23. 52
  נתניהו,אם לא תגרש תפסידו את השלטון.

  בעיית הפליטים אקוטית במעוזים של מצביעי ימין,מה לעזאזל לא מובן פה????

  1. איזה שלטון .אנו מאבדים את המדינה בגלל האימפוטנט הזה
  2. כל עוד התיקשורת השמאלנית תומכת בנתניהו,הוא יכול לצפצף על מתנגדיו מ"הימין".
 24. 51
  ישראל 2017 תוכנית החלוקה

  עם רוב של עובדים זרים, מהגרי עבודה, ערבים, פלשתינאים נכון יהיה לחלק את ישראל לפי מאפיינים דמוגרפים:. תל אביב לפליטים ולסודנים, הגדה לפלשתינאים, ירושלים לחרדים, הגליל והנגב לערבים ומה שנשאר ליהודים

 25. 50
  הממשלה נותנת למהגי עבודה כרטיסי אוטובוס לתל אביב ומדברת רק על גירוש
 26. 49
  על פי החוק הבינלאומי להעמיס אותם על מטוסי הרקולס ולהצניח במדינות ערב
 27. 48
  מאסנו בדיבורים, רוצים לראות מעשים: לוחות זמנים, דו"חות ביצוע, עובדות בשטח.

  עד ה-30 ביוני סיימו את מתקן השהייה. אין זמן? צריך להרחיב? אין מספיק ציוד? אוהלים. מה שהיה טוב לחיילי צה"ל בהתנתקות וטוב לפליטים בכל רחבי העולם, טוב גם למסתננים מאפריקה, שיועברו אליהם החל מ-1 ביולי. לוחות זמנים. באותו יום (1 ביולי) יועלו על מטוסים כל הילדים הזרים (הלימודים נגמרים ב-30 ביוני) עם ההורים שלהם. ביקשו ארכה? קיבלו. ב-1 ביולי היא נגמרת. הביתה. שההורים מעכשיו יתחילו לסגור את העניינים שלהם כאן, ככה שלא נשמע ב-1 ביולי שהם מחכים למשכורות חודש יוני, ובינתיים הילדים יכנסו לקייטנות, ואז אי-אפשר להוציא אותם מהקייטנה, ואז מתחילה שנת הלימודים תשע"ג, וחוזר חלילה. שבחודש יוני יחיו על חסכונות, או יעבדו במזומן. אנחנו באנו לקראתם, עכשיו תורם.

  אנחנו רוצים לראות רכבות אוויריות החוצה. 25 אלף איש? תתחילו. גייסו מטוסי תובלה של חיל האויר אם צריך. זה היה טוב כדאי להביא את האתיופים הביתה לישראל, זה יהיה טוב כדי להחזיר את האפריקנים הביתה. שיוויון. הלאה הגזענות!

  שגריר אריתריאה דווקא אמר שאין לו בעיה לקבל חזרה את מי שרוצה לחזור. צריך פשוט לעורר בהם את המוטיבציה לחזור. מתקן שהייה בו ישהו במשך שנים זו בהחלט מוטיבציה, ולא משנה אם מדובר באריתראים, סודנים או סינים.

 28. 47
  מה עם המוסד?

  למה לא יבהירו/ יאותתו אנשי המוסד לשליט אריתריאה כי כדאי לו לקלוט את אנשיו חזרה לארצו?

 29. 46
  המוסד צריך לטפל בדיקדטור מאריתריאה.ואז אפשר להחזירם לשם
 30. 45
  מחלות מידבקות בכל עיסקי המזון בו יש עובדים מסתננים

  כל צלחת או כוס ששוטף כלים סודני נגע בה אחרי שנשטפה יכולה להעביר לך מיליוני חיידקי צהבת נגיפית , שחפת , וכיוצא בזה מחלות שישראל היתה מחוסנת מהם , בני שלושים ומעלה חשופים כי החיסון שלהם פג.
  ראה הוזהרת על ידי פרופסור קרסו רפי ומנהל חדר מיון איכילוב

 31. 44
  תחסמו כבר את הגבול הזה כמו שחסמנו את גבולות עזה, סוריה ולבנון! תעלות נ"ט עמוקות מלאות גדר תלתלית, רצועת מיקוש נ"א, מצלמות וחיישנים, מערכות "רואה יורה" חמושות במקלעים ונשלטות מרחוק בחמ"לים, רכבי סיור לא מאויישים "גארדיום". אפשר וצריך לאטום את הגבול הרמטית ואז הם לא יבואו.
 32. 43
  צריך לגרש את כל מהגרי העבודה האלה.וזו לא גזענות.אלא שמירה על בטחונינו
 33. 42
  ניתן על פי החוק הבינלאומי להעמיסם על אוניות -כולם- ולמצרים

  למסור אותם לידי כוחות האו"ם המופקדים שם על מחנות פליטים אפריקנים בהם שוהים 3 מיליון כמותם. את כל הבדואים שעוסקים בתעשיית ההברחות לעצור ולכלוא. מס הכנסה ישן? מתגלגלים שם מליונים על גבי מיליונים?

  זו לא הבעיה של ישראל, ועליה להשתמש בחוק הבינלאומי לטובתה כשהוא לטובתה. החוק אומר שיש להחזיר כל מסתנן לא חוקי למקום ממנו חדר לאותה ארץ.

  1. את טועה ומטעה, לא ניתן

   היות והם לא אזרחי מצרים (אסור לנו לזרוק אזרחי מדינה א׳ במדינה ב׳), ונשקפת להם סכנה במצרים. נכון, הם עברו לכאן דרך מצרים. לא, זה לא אומר שאנחנו יכולים להעיף אותם לשם. כל עוד אנחנו מעמידים פנים שאכפת לנו מהחוק הבינלאומי, אנו לא יכולים להפר אותו בבוטות, מה לעשות.

 34. 41
  לא צריך להחזיר אותם לסודן או לאריתראיה, אלא לארץ ממנה הגיעו לפה - כלומר מצרים

  ומתי נראה מעשים במקום דיבורים ודיבורים? כנראה שלעולם לא כל עוד ביביהו בשלטון

  1. אה כי אם מצריים הייתה עושה דבר כזה לישראל היינו מתחרפנים אולי?

   אבל שכחתי כמובן שאתה חושב שלך מגיע הכל. אנחנו העם הנבחר, אז למה שאנחנו נסבול?

  2. נכון. זה העור הכהה. אני כבר שנים מקפידה לא לאכול במקומות של תימנים ומרוקאים מאותה סיבה.
 35. 40
  נתניהו: ניתן לגרש מיידית 25 אלף מהגרים? אז תגרש!!! נמאס לשמוע אותך מדבר ולא עושה כלום
  1. IF YOU HAVE TO DO, DO DON'T TALK
  2. הזנחה של חמש שנים של ממשלות ישראל, ועדת חקירה בדרך......
 36. 39
  אם קוראים לי פרידמן ואני גרה בהרצליה פיתוח,מותר לי להציף את שכונות המצוקה

  אז אנה מכם אל תפריעו לי ...עוד מעט יגיעו הצלמים

 37. 38
  תודה על כתבה מאירת עיניים. הדרך ארוכה לסדר את העניינים.
 38. 37
  לגרש את כולם, נמאס מהם ומאזלת היד של נתניהו, מפקיר את בנות ישראל לחסדיהם!
  1. והעיקר שלליכוד יש 32 מנדטים. חבורת מטומטמים שכמוכם. ביבי - יישב את המסתננים בשטחים !!!!
 39. 36
  המדינה לא מסוגלת לקלוט המוני מהגרים זרים

  מבחינה כלכלית ומבחינה חברתית איננו מסוגלים לקלוט את המוני המהגרים האפריקאים מה עוד שחלק גדול מהם הם מוסלמים.

 40. 35
  עוד יוגשו בג"צים על הסבל הנגרם למסתננים ממשחקי הכדורעף. אם באמת כ"כ נורא במדינות המוצא של מסתננים אלו-הרי שהם צפויים להמשיך ולהגיע בהמוניהם.יקבלו תנאי מחיה בסיסיים במחנות המעצר ומצדם שזה יימשך אפילו 20 שנה.פרנסה ללא צורך בעבודה.
 41. 34
  מה ההבדל בין כיבושה של הארץ על ידי פאלחים מהדלתא של הנילוס, במדים, לבין כיבושה בידי פאלחים מהנילוס העילי, בג'ינס? די להתייפיפות. באילו ואילו יש להילחם עד הניצחון. משמעות חדירתם הנה זהה לחלוטין - קץ למפעל הציוני. קץ למדינת החוק השומרת על גבולותיה. קץ לישראל כמדינה דמוקרטית.
 42. 33
  בדיבורים ביבי אלוף ,במעשים כלום , פחדן מקצועי
  1. כל עולמו של ביבי מושתת על דיבורים והונאה. בחיים הוא לא ממש הנהיג.
 43. 32
  הידיעות בהארץ תמיד משמחות, הכל נשמע הרבה יותר אופטימי מאשר בעיתונים האחרים

  אם ביבי דפק על השולחן כנראה שיש תקווה.

 44. 31
  אף מדינה אפריקנית לא מוכנה לקלוט את הח'ברה

  אז בואו נקח את כולם לדרום ת"א.
  הרי אנחנו תמיד יודעים טוב יותר מכולם. מי שלא טוב מספיק למדינות שבהן האזרחים רודפים אחרי חיות ישתלב מצוין בארץ הקודש.
  העצבים של מר נתניהו באמת מרגשים, הוא כנראה מבין כמה מנדטים הולך לגנוב לו בן ארי ודומיו עקב ההזנחה המתמשכת של הנושא.

 45. 30
  כרגיל, אירגוני "זכויות אדם" יורים לשמאל ברגל, ע"י ניכור מחלקים גדולים מהעם, בתמיכתם ב"פליטים" מדומים, ובהצפת המדינה במסתננים מוסלמים
 46. 29
  לא הבנתי. למה לא להחזיר אותם למקום ממנו הם באו -- מצרים?
 47. 28
  ומה יהיה אחרי שלוש שנים משם יזרמו לתוכנו שוב?

  צריך להקים להם עיר אוהלים בנגב ומשם זה הבסיס יציאה לחזרה למדינותיהם. במקביל אולי צריך לפעול להפיל את המשטרים האפלים האלה שמתעמרים באזרחיהם. צבא מגיל 17 - עד 45 ועד 54 מילואים? פסיכים לגמרי

 48. 27
  כל מתייפיפי הנפש מרמת אביב וגבעתיים קחו אותם אלייכם !
 49. 26
  מצויין, ואם אפשר שיקח על הדרך את השכנים שלי שעושים כל לילה חפלות.
 50. 25
  כרגע זה רק מילים מילים מילים ,ביבי יבחן בביצוע של המהלך.
 51. 24
  הוא שקול ובהיר, הוא אפילו גזעני במידה הנכונה, בגלל זה אני מצביע בעדו.
 52. 23
  עד שאני לא רואה מעצרים ואוטובוסים שאוספים אותם מהרחוב אני לא מאמין

  ביביי אלפים כבשו לנו את העיר , בוא לאיזידור, דקל, א, בוא לתעשייה , מרכז העיר , העיר גמורה ביבי, 4 מסגדים יש פה , כל מסתננת הולכת עם עגלה תינוק או שתיים ובטן מלאה , ואולי היא בת 20 . כל אילת זה דרום תא.תסתובב פה ואתה חושב שזה איזה עיר באפריקה , אם לא תגרש המדינה גמורה , העיר.הזו גמורה .

  1. אז תמשיכו להצביע לביבי איש הדיבורים ולא המעשים.
 53. 22
  למוסלמים 22 מדינות וליהודים אין ארץ אחרת
 54. 21
  תמונה חלקית בלבד

  אני מציע לקרוא את המאמר החשוב של אופיר יעקבסון שסוקר את סוגית הפליטים מכמה כיוונים מנוגדים:
  http://www.e-mago.co.il/magazine-199.htm

 55. 20
  להעיף אותם מכאן מייד. ללא שהייות. כמה שיותר כן זה משובח

  ישראל הפכה לאשפתון של אפריקה

 56. 19
  המוסלמים כובשים אותנו ללא יריה והממשלה בתרדמת! רוצים מעשים ולא מילים!
 57. 18
  איזה צביעות מכולנו מעל חצי מיליון מסתננים סלבים נכנסו לישראל מאז סוף 89

  עכשיו באמת בלי קשר ימין או שמאל איך זה יתכן שהארץ לא געשה בהסתננות הגדולה מברית המעוצות .הייתי מעיף את הסלבים ומשאיר את האפרקאים בתנאי שהם לא יעברו את המאה אלף .אבל מי סופר אותי.

 58. 17
  ביבי כגיבור ישראל כיצד נתת ל 200,000 מהגרי עבודה לסכן את ביטחוננו?
 59. 16
  בוקר טוב אדוני ראש הממשלה איפה הייתה עד עכשיו?
 60. 15
  מי ישלם את המיליונים על מיתקני כליאה. שיתנו להם לע

  שיתנו להם לעבוד ויכלאו את החרדים שגם ככה עולים לנו כסף... ניגמרה החגיגה!

 61. 14
  זכור כי גר היית בארץ מצרים... וגם אח"כ, במשך 2,000 שנות גלות במדינות הגויים....
  1. ולכן המצרים מתנקמים בנו :)
 62. 13
  בושה. ביבי שכח את לקח הפליטים היהודיים, שהתדפקו על שירי מדינות אירופה ולא מצאו מקלט....

  אפשר ורצוי לסגור את הגבול. אבל לצוד ולאסור ולגרש את הפליטים שכבר הגיעו הנה, זה בלתי נסבל מר נהנתניהו!

  1. בוא, להגיונך, נביא את כל אפריקה לישראל - חזון המצרים לחיסול מדינת ישראל
 63. 12
  25000 מיידי ...נו....

  בקצב של מטוס עם 200 כל שבועיים . ממש מיידי,
  נכנסים 150 כל יום....

 64. 11
  הוא לא הורה לגרש, הוא רק מחמיא לפשיסטים בהטחת שווא. ביבי דואג קודם כל לעלצמו.
  1. ביבי לא מסוגל "להורות". הוא רק איש שיווק. נקודה. הפנימו סוף סוף!!
 65. 10
  הגבול בצפון הארץ מוקש,והמיקוש עוד הורחב בעקבות ארועי הנכבה2011

  אז למה אי אפשר למקש את גבול הדרום?בלאו הכי יאלצו למקש ואף לבצע ירי בשלב שבו נווכח שהגדר לא בולמת את תעשיית ההברחות כמו שהגדר בפילדלפי(יש הרבה הבדלים לטובת הגדר הנוכחית אבל התנאים דומים)לא בדיוק עזרה.

 66. 9
  גזענות זה סרטן

  איכסה חברה גזענית מיליון וחצי מהגרים נקלטו כאן בשנות ה-90 קיבלו סל קליטה, זכויות אזרחות מכונית דירה קורס שפה ומה לא.
  סבבה, בכיף, אבל כשאנשים (פחות ממאה אלף) נמלטים מתופת והם נוצרים (רובם) או מוסלמים (מיעוטם) אז הממשלה מרעיבה אותם והאזרחים עושים בהם לינץ', ועיתונאים כלבלבים של המשטר מלחכי פנכה משוסים בהם השכם והערב.
  רוצים לטעון שלא כולם פליטים? סבבה, בכיף, אבל תצטרכו לבדוק את זכאותם על פי הקריטריון הבינלאומי שישראל חתומה עליו, ולתת למי שיתברר שהוא כן פליט זכויות והגנה. כל עוד ישראל לא עושה זאת, והיא לא עושה זאת, אין מנוס אלא להתייחס לכל מבקשי המקלט כפליטים.
  שר הפנים: "יש הרבה נשים שנאנסו על ידי פליטים ולא מתלוננות מחשש שיחשבו שהן נשאיות איידס"…
  שר הפנים: "זוהי ארצו של האדם הלבן"…
  ח"כית במפלגת השלטון: "הסודאנים הם סרטן בגוף שלנו"…
  וכמובן שאף אחד מהם לא יפוטר ולא כלום. אם בן דרור ימיני (למשל) היה עיתונאי עם מינימום של כבוד עצמי או יושר אינטלקטואלי הוא היה דורש את פיטורי השר ישי הפאשיסט, במקום להשתתף בקמפיין תעמולה והסתה נגד הזרים שמסתננים דרך הגבול שבו יורים עליהם, הורגים אותם ופוצעים אותם, או חוטפים אותם וכולאים אותם במחנות בסיני בהם הם מעונים ונאנסים.

 67. 8
  להפסיק ת'דיבורים ולעבור למעשים. ממשלה רעה ורופסת..
 68. 7
  העם דורש את ביבי לגרש.
 69. 6
  מקווה שנתניהו ימלא את הבטחתו , החזרה מהירה תעצור גם את זרם מחפשי העבודה מאפריקה
  1. נתניהו לעולם, והדגש - לעולם, אינו מסוגל לקיים את הבטחותיו - התעוררו לפני שיהיה מאוחר!!
 70. 5
  ניתן ןהוציא את חברות כח אדם אל מחוץ לחוק ולהעסיק את הפליטים שבקרבנו.
 71. 4
  הם משקרים במצח נחושה לארגוני הסיוע ואלה שמבקשים להיות יפיפי נפש מאמינים לכל גרעפס שקרי שלהם. לשלח את כולם הביתה!

  ויפה שעה אחת קודם,
  על השקרים, השחפת, החצבת, שיעורי האיידס הגבוהים והגזזת שהרשויות אולי מסתירות מכם או סתם מורחות על ראשי הילדים!!!

 72. 3
  מהגרים? מסתננים!
  1. אני עולה חדש מוכן לשרת בגולני
  2. לא מהגרים, לא מסתננים ולא עובדים. לא מבקשי מקלט ולא נעליים. המינוח הנכון הוא "פולשים זרים". מדובר בפלישה מתוכננת היטב שמטרתה לחסל את מדינת ישראל באמצעות פיצוץ דמוגרפי והפיכת חיי היהודים לבלתי נסבלים. כל מי שמעורב במבצע השטני הזה יבוא על עונשו. שלא יהיה לך ספק בכך.

   עם ישראל לא ישכח ולא יסלח.

  3. לך תקרא ביביתון.

   אם לא היית ניזון מחדשות של הרגע היית מבין כי כל הרקע למהומה הוא מעשיות השחיתות של ביבי ואלי ישי. עכשיו לך תשלם גם על גדר וגם על גירוש מכספי המיסים, אולי יישאר אפילו איזה בונוס לישיבות והבנייה של המתנחלים מזרח ירושלים היקרה. מקום שלנו בו אסור לנו לדרוך. מוסר כפול והגיון מקולקל.

  4. למה השמאלנים תומכים בכל דבר שהוא נגד האינטרסים של מדינת ישראל? מאיפה צמחה המעוותות החולנית הזו?
 73. 2
  ביבי פאשיסט
  1. לא הוא לא. ואתה אויל שמאמין לכל שקר גס של מהגרי העבודה.
  2. איך המערכת מרשה לקרוא לאדם מישראל פשיסט, לסתום לתולעים את הפה
  3. ביבי לא פאשיסט ,הוא רק עוד אשכנזי גזען מצוי.
  4. העם לא מסכים שהם יהיו פה. זה לא קשור לביבי

   70% בסקר של גיאוקרטוגרפיה דורדים מהממשלה לסלק אותם בחזרה למצרים. אנחנו לא לישכת עבודה של אפריקנים. הם לא פליטים בישראל כי אם רק במצרים הגובלת עם ארצם. שם יש מחנות לפליטים כמוהם ושם עליהם להיות עד שישובו7 לארצם.

   ובכלל כל העניין הזה של אנשים שלא מנסים לתקן את הטעון תיקון בארצם אלא לפלוש לארצות אחרות חייב להסתיים.

   זה מוביל לאנרכיה עולמית.

   האריתראים הם צעירים ועליהם להילחם כמו8 המצרים בכיכר תחריר על שלטון ותנאים שמוצאים חן בעיניהם.

   מה פתאום הם באים לפה? למדינה יהודית? מה לנו ולהם בכלל? כל העולם מלא במדינות מוסלמיות ונוצריות, אבל פתאום רוצים לכבוש את מדינת היהודים בהליכה?

  5. עהעם דורש מהממשלה לסלק אותם מהארץ. 70% הצביעו

   70% בסקר של גיאוקרטוגרפיה דורשים מהממשלה לסלק אותם בחזרה למצרים. אנחנו לא לישכת עבודה של אפריקנים. הם לא פליטים בישראל כי אם רק במצרים הגובלת עם ארצם. שם יש מחנות לפליטים כמוהם ושם עליהם להיות עד שישובו7 לארצם.

   ובכלל כל העניין הזה של אנשים שלא מנסים לתקן את הטעון תיקון בארצם אלא לפלוש לארצות אחרות חייב להסתיים.

   זה מוביל לאנרכיה עולמית.

   האריתראים הם צעירים ועליהם להילחם כמו8 המצרים בכיכר תחריר על שלטון ותנאים שמוצאים חן בעיניהם.

   מה פתאום הם באים לפה? למדינה יהודית? מה לנו ולהם בכלל? כל העולם מלא במדינות מוסלמיות ונוצריות, אבל פתאום רוצים לכבוש את מדינת היהודים בהליכה?

  6. זאת תגובה של אידיוט!
  7. שטויות,מה הקשר?

   אתה לא מבין שעבורנו זה עניין של קיום במדינה יהודית? שמדינה קטנה כל כך לא יכולה להכיל את המסות האלה? או שאתה סתם משחק אותה תמים?

  8. זו יוזמה של מצריים לחסל בדרך זו את מדינת ישראל. הבנתם?
 74. 1
  נתניהו כרגיל שקרן
  1. תגובה , כרגיל, של השמאל ההזוי
  2. השינאה מרעילה את נשמתך