דיון סוער בכנסת

כצל'ה תקף את בגין: "מטפל בזדוניות במתנחלים"

דובר גבעת האולפנה השובת רעב תקף את תומכי הפינוי: "זו תהיה גזירה שהציבור לא יוכל לעמוד בה". בגין השיב כי "אנחנו לא חסינים מטעויות"

הוועדה לביקורת המדינה קיימה הבוקר דיון סוער בעניין גבעת האולפנה. ח"כ יעקב כץ (כצל'ה) תקף את השר בני בגין מהליכוד על יחסו למתנחלים ועל עמדתו בסוגייה. "באיזו עדינות ונדיבות אתה מטפל בבדואים ובאיזה רוע לב וזדוניות אתה מטפל בציבור המתנחלים", אמר כץ לבגין, "עד היום היינו ידידים אבל לא נוכל להיות ידידים יותר. אתה מביא לקריעת המחנה הלאומי ולפצע נוסף שייפתח בחברה הישראלית". 

לדיון הוזמנו נציגי משרד הביטחון והפרקליטות וכן תושבי השכונה. דובר השכונה הראל כהן, השובת רעב, צעק לעברו של השר בגין כי פינוי האולפנה יהיה "גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה". "אמרת לנו שאין דין רמת גלעד כדין גבעת האולפנה", הוסיף כהן, "ששם נלך על החוק (חוק ההסדרה, ע"ר). אנו לא אבק ולא כינים ולא ג'וקים, ואין שום סיבה שתגרש אותנו. אתה יכול לפחות למען כבוד אביך וארץ ישראל לעשות את הדבר הנכון". כהן הוסיף כי  "ייזכר לדיראון עולם שראש הממשלה בנימין נתניהו הרס במו ידיו בתים, ומי שהוביל אותו היו האנשים האלה".

השר בני בגין השיב בדבריו כי  "איננו חסינים מטעויות, גם לא בג"ץ וגם לא היועץ המשפטי לממשלה, אבל בסופו של דבר צריכה להיות איזו מסגרת שנפעל בה". בגין הבהיר כי "מדיניות הממשלה היא הרחבת והעמקת ההתיישבות בתנאים מדיניים לא פשוטים". בגין הוסיף כי חוק ההסדרה אינו מועיל לעניין גבעת האולפנה וכי החוק הישראלי אינו תקף בכל אזור יהודה ושומרון. 

ח"כ כץ (כצל'ה) בדיון הוועדה, הבוקרשירן גרנות

בדיון נשמעו חילופי דברים קשים גם בין ח"כ כץ לח"כ ראלב מג'אדלה (העבודה), בשל תמיכתו של האחרון בפינוי השכונה בגבעת האולפנה. "נהרוס לך את כל הבתים הלא חוקיים בגליל ונראה מה תגיד", אמר כץ. בשלב זה התפרץ ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) ופנה לנציגת הפרקליטות בדיון, עו"ד אסנת מנדל. "אפשר לדעת מי נתן את ההוראה ואני רוצה לדעת זאת", אמר לה בתגובה לדברים שאמרה בדיון בעד הפינוי. הרוחות נרגעו רק כשיו"ר הוועדה אורי אריאל (האיחוד הלאומי) איים לפזר את הדיון.

צעדת המחאה של תושבי גבעת האולפנהאמיל סלמן

היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, צפוי לתת "אור ירוק" לתוכניתו של ראש הממשלה נתניהו לפתרון משבר גבעת האולפנה, ולפיה חמשת הבתים לשטח צבאי סמוך. כך העריכו אתמול שרים בכירים בליכוד וגורמים בלשכת ראש הממשלה. לפי ההערכות, וינשטיין ימסור היום את תשובתו הסופית ללשכת נתניהו.

אחת הסיבות לכך שווינשטיין נוטה לאשר את המתווה בצורה שתשביע את רצונם של נתניהו ושל רוב שרי הליכוד היא התנגדותו החריפה ל"חוק ההסדרה" ולעימות שעלול להתרחש עם בית המשפט העליון בסוגיה.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 44
  בני, שנים שאתה תומך בפשעים שלנו אז למה לא עכשיו

  בסה"כ רשמנו רישום כוזב בטאבו

 2. 43
  על כץ אפשר להגיד דבר אחד: המשחית הלאומי
 3. 42
  אני רואה את התמונות שלהם ואני פשוט מתעב אותם = אלה עוכרי ישראל המחופשים ליהודים
 4. 41
  ההתנחלות=שוד וגזל נקודה!

  המתנחלים אם כך משולים לשודדים, גזלנים מעין שיילוקים מהמן הגרוע ביותר ולשם כך מגייסים דמות וירטואלית יישות פיקציונאלית שאינה אלא חוכא ואיטלולא

 5. 40
  כץ ראש לגנבים. עומד בראש החברה שחמסה אדמות פרטיות ומתחבא מאחרי חברה עלומה בחו"ל
 6. 39
  כל הכבוד לבגין - חוק הוא חוק
 7. 38
  פעם אחר פעם אומרים ומזהירים ומתחננים למתנחלים לא להתיישב בשטחים, בסוף כולכם תפונו, והם מצפצפים. הם אומרים, הארץ כולה שלנו, הקדוש ברוך הוא, הוא ולא מלאך הוא ולא שרף, הבטיחה לנו. אומרים, והולכים ומתיישבים. פעם בכמה שנים, כשהגזל לא רק נעשה אלא גם ניראה ברמה, עד שאי-אפשר לכסות על הדמים, ועדיף, למען תימשכנה מדיניות הגזל כסידרה, להחזיר ולפרק משהו, טיפה בים, או אז, צווחים וצורחים, נהיי ותמרורים, גוועלד ושואה, היטלר והמן, מגלגלים עיניים לשמיים, הכיצד נעשיית נבלה כזאת, ואיכן נשמע שממשלת ישראל תזיז יהודי אחד מגזלתו.
 8. 37
  הסיפור הזה עושה לי מצב רוח טוב. כולם לשיר איתי ביחד:

  אילו היו מגדפים רק את ליברמן ולא את בני בגין - דיינו
  אילו היו מגדפים רק את ליברמן ולא את ביבי - דיינו
  אילו היו מגדפים רק את ביבי ולא את בג"צ - דיינו
  אילו היו מגדפים רק את בג"צ ולא את כל השמאל - דיינו
  אילו היו מגדפים את כל השמאל ולא היו נתפסים משתינים מהמקפצה - דיינו
  אילו היו משתינים מהמקפצה ולא מודים בריש גלי שהם רמאים - דיינו
  אילו היו מודים בריש גלי שהם רמאים ולא היו גוזלים אדמה פרטית - דיינו
  אילו לא היו גוזלים אדמה פרטית ורק משתלטים על "אדמות מדינה" - דיינו
  אילו היו משתלטים על אדמות מדינה ולא משתמשים בכספי מדינה - דיינו
  אילו היו משתמשים בכספי מדינה ומחזקים יישובים בתוך הקו הירוק - דיינו
  די לכיבוש דיינו, די לכיבוש דיינו, די לכיבוש דיינו, דיינו דיינו...
  הב-הב! האווווו....

 9. 36
  הציונת מכוננת את מדינת ישראל. ההתנחלות היא פשע, אין ציונות משיחית., רק פושעי התנחלות
 10. 35
  מלחמת האזרחים תפרוץ בישראל לפני שסוריה תגיע לרגיעה של בתי הקברות.
  1. לא כדאי לכם. הכיפות הסרוגות הם פחות מ-20% מהאוכלוסיה
 11. 34
  ההתנחלות מתפשטת כסרטן בגוף הפוליטי. המחוקקים תומכים בפשע והציבור מתנתק מהמדינה והפוליטיקה
 12. 33
  הימין המטורף תוקף את הימין ההזוי.
 13. 32
  בני בגין בדיוק כמו אבא שלו

  אבא שלו בגד בארץ ישראל ובעם היהודי תמורת חלמות שווא כשמסר למוסלמים את כל סיני וגם הבן הולך בעקבות אביו...מה כל כך מפתיע את המתנחלים ?
  מי אשם להם שהם שמים מבטחם בבוגדים סדרתיים ?
  שיתחילו להצביע למפלגות ימניות באמת ולא לליכוד שהוא רובו ככולו אנשי שמאל לכל דבר ועניין !

 14. 31
  לא הבנתי מה אייכלר רוצה... (חוץ מכסף לישיבות שלו...)
 15. 30
  יעלה כמה שיעלה: להתיישבות אסור להזדהם אפילו בשמץ. למען הדורות הבאים ומדינת ישראל - להעתיק את המבנים, או להרוס אותם ולבנות חדשים, מה שזול, ומייד, אבל מייד - להחיל את הריבונות הישראלית על שטחי B ו- C!!!
 16. 29
  המצב בישראל מעולם לא היה נפיץ כל כך. אנחנו צעד אחד משפת התהום. בקרוב מאוד המעט סדר שעוד נותר יעלם, ויתחיל המבול
 17. 28
  כל הכבוד לבגין. הוא איש א״י השלמה.

  אבל הוא שומר חוק ומבין שברוב השטחים לא חל החוק הישראלי. הוא אינו מוותר על שעל אבול הוא הוגן, אמיץ ולא צבוע ופורע חוק כמו הרבי אנשי ימין ומתנחלים. אתם לא מוכנים לוותר על שטחי ארץ ישראל, זה בסדר. אבל תהיו אמיצים ומוכנים לשלם את המחיר על כך. ואל תייללו. והכי חשוב תכבדו את תושבי השטחים הפלשתינאים ותקבלו את העובדה הפשוטה שהם תחת כיבוש/שלטון (כל אחד על פי אמונתו) ישראלי (זר).  

 18. 27
  די כבר עם השימוש במושג ציונות דתית או ציונות משיחית

  התנועה הציונית הוקמה על ידי חילונים בניגוד לדעתם של הדתיים והרבנים. מטרת הציונות היתה להביא את היהודים לכאן ולהקים לעם היהודי בית לאומי בארץ ישראל. הדתיים והרבנים הטרום ציונים התנגדו לציונות. מתי מספר הרבנים שהלכו עם הציונים היו בעיקר אלה שדגלו בניצול הציונים כדי להשתלט על הציונות. בזה הם הצליחו. אבל זה רחוק מאוד מלעשות אותם ציונים. מה שבא אחרי שהציונות הצליחה והקימה כאן מדינה יהודית, הם הפוסט ציונים האמיתיים. הם הלכו נגד הטרום ציונים, אבל המטרה שלהם היא ממש ממש כמו המטרה של הדתיים הטרום ציונים שהתנגדו לציונות. - לחכות למשיח. רק הדרך שונה. הפוסט ציונים מתחלקים לשתי קבוצות. אחת של המאמינים שבכוחם לכפות על המשיח לבוא, אלה החרדלים. והקבוצה השנייה היא של המאמינים שהמשיח כבר בא, ויש שניים שמחכים בקבר כדי להתגלות. מנחם מנדל - שמתוך קברו שולח את החסידים שלו לפתות אותנו להניח תפילין בקניון רמת אביב. (אפשר גם בכניסה לשוק הכרמל, למי שאין לו כסף בשביל הקניון היקר של לבייב) ונחמן נ נח נחמ. - שמחכה בקברו באומן שכולנו ניסע אל הזונות האוקראינות, ולמי שאין כסף לפחות לקבר שייך יוסוף בשכם, ונריב עם המשטרה הפלשתינית.

 19. 26
  הקץ למדינת ישראל, יחי המשיח בכל ארץ אבותינו.
 20. 25
  המדינה מיבאת 60 אלף אפריקאים, ומנצלת את ההמולה שנוצרה על מנת לקדם באישון לילה חוקים גזעניים ומסוכנים כמו חוק ההסדרה. זו התנהלות שלא הייתה מביישת גם את רוסייה הצארית.
 21. 24
  הציבור לא יכול לעמוד בגזרת חוק ההסדרה המבזה והאנארכיסטי
 22. 23
  גם אני חלק מהציבור, ואני מודיע שאני עומד יופי ב"גזרה" הזו.
 23. 22
  מעבר לקו הירוק "לא לגנוב" בוטל ברוך השם
 24. 21
  שבשלב מסויין אפילו בגין או ליברמן לא יהיו מספיק ימנים בשביל המשיחיסטים השבתאים האלו, שישמידו את ישראל בשביל הווילה הגנובה החדשה שלהם

  מחללי השם.

  בגין, אל תגיד "לא ידעתי". לך תוציא לילדיך דרכון פולני, אבא שלך תמיד אמר שהוא "ג'נטלמן פולני". עשה זאת בטרם כצל'ה וחבריו יעמידו אותך ואותם אל הקיר בעוון בגידה.

 25. 20
  אנשי הימין רואים במדינה וחוקיה רוע זמני, אני בדרך! להקמת מדינת הלכה. אירן זה כאן
 26. 19
  כצלה אינו חתול שמלטפים אותו... ואלקין - אין מלקקין לו...

  http://www.facebook.com/profile.php?id=100000866371610&ref=tn_tnmn#!/photo.php?fbid=404941702878039&set=a.305547986150745.73567.100000866371610&type=1&theater

 27. 18
  הציבור בסדר גמור, יש לך בעיה עם נוער הגבועות
  1. נוער הגבעות לא גדל בואקום. הציבור הזה, שכצל'ה, בן ארי, אלקי, ליברמן הם שצימחו את התועבה של תג מחיר ונוער הגבעות = הם אבות התועבה.
 28. 17
  תושבי ישראל-הכספומט של המתנחלים !

  בנו ישובים שלמים , מימנו הפגנות חשמל כבישים ועוד כהנה גחמות.. ועכשיו על פינוי חוקי של שני בלוקים יוצאים בהצהרות חוצבי להבות וזרועות ברעל נגד אותם מסייעים להזרמת הכספים השערורייתית במשך שנים ! חוצפה.

 29. 16
  גזל אדמות פרטיות פלסטיניות זה המוסר של המתנחלים - חירבנתם בערכי המוסר
 30. 15
  לפנות מתנחל ולנוח

  מה לגוזלי האדמות האלה ולציונות, ערכים ומוסר? חבורת משיחיים לאומנים וגזענים...ולחשוב שמחר יישלחו אותי כמילואיטמניק לאבטח את ריבקל'ה ובנה זרגי-אל בדרך לשעור מקרמה... מדינה מטורללת!!!!!!!

 31. 14
  עוד לא הגיע הזמן לחלק את הארץ בין הימין לשמאל?
 32. 13
  בסוף השד קם על יוצרו ...ההתיישבות בשטחים צריכה ללמוד לא לקטוע את היד שממנה היא אוכלת ., אין הרבה חברי כנסת כמו בגין חבל לגרום לו לעזוב את הכנסת.
 33. 12
  הגיע הזמן ביבי, שבדיוק כמו שהבטחת בנאום בר אילן לשלום בין 2 מדינות, וכמו שבגדת באמירה זו בהתחייבויות שלך למתנחלים, כך תצא גבר עכשיו מול כל עם ישראל ותאמר- די לכיבוש. אולפנה היא סאגה אחרונה לגזל. ומכאן, רק להיכנס למו"מ עם הפלסטינים, למו"מ פיצויים עם המתנחלים ומכאן- רק תפתח דלת לעתיד שפוי למדינת ישראל. יש להניח שארי שביט היה תומך בכך. גם חלק גדול משרים שתוכל לקבץ סביבך. כל ניסיון לכבות שריפה היום, יעלה את השריפה בפעם הבאה. הדרך היחידה לטפל בשטחים- לסיים את הכיבוש.
 34. 11
  אנשים טובים

  ולכל השמאלנים - אני לא אומר זאת בציניות.

  1. משהו משובש במוח שלך ואינך מבדיל בין טוב לרע. אינך לבד כל המחנה המטורף של הכיפות הסרוחות סובלים מאותם סימפטומים.
 35. 10
  מזמן אמרתי לסרוחים שבקרוב יתברר להם שהם נמר של נייר ואין כמו ביבי להסביר להם זאת.
 36. 9
  מדינה שיורדת מהפסים בחסות הביבי. תושבי השטחים, ובראשם האולפנה, לא אשמים. אשמים- ביבי וליברמן שמאפשרים להם ולכולנו לבזות את החוק. אם התושבים לא יוכלו לעמוד...שישבו. או- שיחזרו לגבולות הקו הירוק תמורת פיצוי. די לסחטנות הרגשית. כל הסאגה הזו עולה רק בזכות ביבי שקורץ בעין אחת לחוק, ובעין שניה לפורעי החוק. מי שהבטיח 2 מדינות ובפועל- מוביל למדינה אחת. לך הביתה ביבי. נמאס לנו ממדינת חמסטן פוטיניסטית שהבאת עלינו יחד עם ליברמן. ימין מושחת בראשותך הורס את המעט שנשאר ממדינת החוק שהיינו.
 37. 8
  מדינה שיורדת מהפסים בחסות הביבי. תושבי השטחים, ובראשם האולפנה, לא אשמים. אשמים- ביבי וליברמן שמאפשרים להם ולכולנו לבזות את החוק. אם התושבים לא יוכלו לעמוד...שישבו. או- שיחזרו לגבולות הקו הירוק תמורת פיצוי. די לסחטנות הרגשית. כל הסאגה הזו עולה רק בזכות ביבי שקורץ בעין אחת לחוק, ובעין שניה לפורעי החוק. מי שהבטיח 2 מדינות ובפועל- מוביל למדינה אחת. לך הביתה ביבי. נמאס לנו ממדינת חמסטן פוטיניסטית שהבאת עלינו יחד עם ליברמן. ימין מושחת בראשותך הורס את המעט שנשאר ממדינת החוק שהיינו.
 38. 7
  מדינה שיורדת מהפסים בחסות הביבי. תושבי השטחים, ובראשם האולפנה, לא אשמים. אשמים- ביבי וליברמן שמאפשרים להם ולכולנו לבזות את החוק. אם התושבים לא יוכלו לעמוד...שישבו. או- שיחזרו לגבולות הקו הירוק תמורת פיצוי. די לסחטנות הרגשית. כל הסאגה הזו עולה רק בזכות ביבי שקורץ בעין אחת לחוק, ובעין שניה לפורעי החוק. מי שהבטיח 2 מדינות ובפועל- מוביל למדינה אחת. לך הביתה ביבי. נמאס לנו ממדינת חמסטן פוטיניסטית שהבאת עלינו יחד עם ליברמן. ימין מושחת בראשותך הורס את המעט שנשאר ממדינת החוק שהיינו.
 39. 6
  כצל'ה וחבר מרעיו יבוא אותנו לאסון

  תלמדו חוכמה מבני בגין, איש חכם ומוסרי שאי אפשר להאשימו בסמולניות: דבריו והצבעתו נכונים!

 40. 5
  היותך מתנחל משמעותו אין החוק חל עליך אתה מעל לחוק.

  מתנחל לא כפוף לחוק הישראלי וכל ניסיון לעשות זאת אומר שהמדינה פוגעת בו.
  הוא לא כפוף לחוק בגדה המערבית משום שהוא אזרח ישראלי.
  מתנחל הוא מעל לחוק והכל מותר לו.
  להתיישב על קרקע שאינה שלו לבזוז ברכוש הערבים להצית שדות לעקור עצים לפגוע בערבים תושבי הגדה. מותר הכל גם לרצוח ולהרוג מותר. (לא עושים דבר לאחד ההורג ערבים). הגיע הזמן שמדינת ישראל תשים סוף למצב זה.

 41. 4
  די למערב הפרוע!

  בניתם במקום לא חוקי, לא בדקם שום דבר וחשבתם שאתם עובדים על כולם בעיניים.
  יש גבול, יש חוק וגם אלוהים לא יכופף אותו.
  למען המדינה הדמוקרטית שלנו אני מקווה שהצדק ייצא לאור (עם כל הצער שבדבר, ויש צער) ופעם הבאה לפני שיקימו שכונה על קרקע פרטית ייבדקו את זה כמו שצריך.

 42. 3
  איזה ציבור בדיוק לא יוכל לעמוד ב"גזרה" הזו? אני חלק מהציבור, ואני בעד. להעיף את כל המתנחלים משם
 43. 2
  קצה נפשי מהקיצונים המבזים את החוק בשם הציונות המשיחית
  1. קצה נפשי מהקיצוניים המבזים את החוק בשם "הציונות" הפלשתינאית
  2. הציונות המשיחית

   כל הכבוד לך - כן ירבו!

  3. אז קצה נפשך,את מי זה מענין. פרט למתי מעט ,קוראי עתון הארץ.

   ניתן למלא גם את בקשתו של מגיב 1.בקש מאלוקים ככל שתרצה הנחות. וא יהא חפצו יסיר מלבך כל אנחה.

  4. זו לא ציונות משיחית. זו היהדות של היום. תשאל נוער חילוני כדתי היום- האם יש להחזיר את השטחים. רוב הנערים יצחקו לך בפרצוף. ולכן- זה הזמן להפנים. ישראליות=גזענות
  5. לערדליים: אולי זה מעניין רק את קוראי הארץ אבל חוק ההסדרה לא עובר וזה העיקר
 44. 1
  בקשה דחופה מאלוהים להוריד כמה דיברות לא שימושיות

  הרב מאשר גזל אז גזל זה כשר

  1. לא הייתי מאשר אבל גנבו לי את ה IP

   השתלטו על הרשאות ה SYS OP שלי והחליפו תכנים, אני נאלץ להשתמש בפרוקסי

  2. מאיפה צמחה האנטישמיות היהודית,השמאלנית והנתעבת?
  3. ומה עם "לא תרצח", "לא תנאף", "לא תחמוד", "לא תענה ברעך עד שקר" ו"וְלֹא תִתְאַוֶּה בֵּית רֵעֶךָ שָׂדֵהוּ וְעַבְדּוֹ וַאֲמָתוֹ שׁוֹרוֹ וַחֲמֹרוֹ וְכֹל אֲשֶׁר לְרֵעֶךָ" = אלה גזרות שציבור חובשי הכיפות מהימין לא יכולים לעמוד בהן, ולכן גם אותן יש להפוך לכשרות. אולי פשוט נזרוק ונשבור את לוחות הברית יחד עם בג"צ השמאלני, שמטרתם רק לנגח את המתנחלים.
  4. אלוהים הינו הפיקציה הגדולה ביותר שיצרה האנושות