שר פלסטיני: עבאס דחה את הצעת נתניהו לשחרר אסירים

הבוקר דווח ב"הארץ" כי רה"מ הציע לבצע שחרור מדורג בתמורה לחידוש המו"מ המדיני. נתניהו: "נסיעת עבאס לטהראן לא מקדמת את השלום"

השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית, עיסא קראקע, אישר את הפרסום הבוקר (שני) ב"הארץ" לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע ליו"ר הרשות מחמוד עבאס (אבו-מאזן) לשחרר אסירים ביטחוניים פלסטיניים. נתניהו הציע לבצע את השחרור בצורה מדורגת ועל פני כמה חודשים בתמורה לחידוש המו"מ המדיני בין הצדדים. קראקע אמר שאבו-מאזן דחה את הצעת נתניהו ודרש כי האסירים ישוחררו בבת אחת ולא בכמה שלבים.

"אבו-מאזן דורש שכל 123 האסירים הפלסטינים שכלואים בישראל מהתקופה שלפני הסכמי אוסלו ישוחררו בפעם אחת", אמר קרקאע. "אבו-מאזן דחה את הצעת נתניהו וקרא לממשלת ישראל ליישם את הסכמי העבר עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שהתחייב לשחרר אסירים רבים".

ראש הממשלה נתניהו מצידו התייחס היום לפרסום ב"הארץ" במהלך מסיבת עיתונאים שקיים עם שר הרווחה משה כחלון. "אני לא מתכוון לתת מחוות חד צדדיות, בטח לא בשביל איזו פגישה", אמר נתניהו. "אני רוצה לחדש את המשא ומתן, אך אבו מאזן החמיץ כל הזדמנות. נסיעה לטהראן בטח לא מקדמת את השלום, בעיקר לנוכח מה שאומרים שם".

ערוץ 2 דיווח הערב כי נתניהו אכן הציע לאבו-מאזן שחרור של עשרות אסירים פלסטינים שכלואים בישראל מהתקופה שלפני הסכמי אוסלו, אולם דרש שבתמורה יו"ר הרשות יתחייב שלא לחדש את המהלך החד-צדדי בעצרת הכללית של האו"ם בחודש ספטמבר - במטרה לשדרג את מעמד הרשות לזה של מדינה משקיפה שאינה חברה מלאה באו"ם.

הבוקר דווח כי ישראל והרשות הפלסטינית מנהלות מו"מ על חבילת מחוות ישראלית שתאפשר לקיים פגישה בין נתניהו לבין אבו-מאזן. נתניהו הביע נכונות לשחרר לאחר פגישה עם עבאס כ-25 אסירים פלסטינים "עם דם על הידיים" ועוד כ-100 עד סוף 2012. שני מקורות ישראליים ושני דיפלומטים מערביים, שביקשו לשמור על עילום שם בשל רגישות הסוגיה, אישרו את הפרטים וציינו כי מי שמנהל את המגעים עם שליחו של ראש הממשלה עו"ד יצחק מולכו הוא ראש צוות המו"מ הפלסטיני סאיב עריקאת. השניים נפגשו בשבוע שעבר בירושלים במשך כמה שעות וקיימו כמה שיחות טלפון בעניין.

הפלסטינים הציבו שני תנאים לקיום פגישה עם נתניהו. הראשון, שחרור 123 אסירים "ותיקים" שכלואים בישראל מהתקופה שלפני הסכמי אוסלו. רוב האסירים הם אנשי פתח שריצו בין 25 ל-35 שנות מאסר עד כה, לאחר שהיו מעורבים בפיגועים בהם נרצחו ישראלים. התנאי השני של עבאס הוא אספקת אמצעי לחימה חדשים למנגנוני הביטחון הפלסטיניים בגדה.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 18
  זה מה שמעניין "נשיא" פלסטיני - אמצעי לחימה חדשים... כמו ילדים אמביצילים בגן ילדים כל היום אתה רואה אותם בטלויזיות שלהם, עושים עיניים למצלמות כמו דוגמניות למצלמות ובפוזות של ראמבו
 2. 17
  עבאס מחכה לנפילת נתניהו בעקבות גיוס חרדים/צדק חברתי/בלה בלה בלה ואז יקבל את יהודה ושומרון בחינם ויתחיל לפעול לזכות השיבה

  וגם את זאת ישיגו החמאס שיחליפו אותו בקרוב

 3. 16
  מלך עלוב שכמוך! הועדה המטופשת שלך ושל מר לוי כן מקדמת את השלום? מלך שפן מאשים כל הזמן אחרים
 4. 15
  אז מי הוא הסרבן מבין שניהם ? למעשה אבו מאזן רוצה את כל הסחורה מראש
 5. 14
  מהניסיון ברור בודאות ששחרור 123 מחבלים זה רצח בדם קר של לפחות 2 יהודים . נתניהו מסתפק ברצח שני יהודים. אבו מאזן , הרוצח ממינכן, רוצה לרצוח יותר ויודע שאם יסרב לרציחת 2 ישיגג לבסוף רצח של הרבה יותר יהודים. ואל תספרו לי שאולי הם לא ירצחו אף יהודי. כל טיפת גשם שנופלת אולי לא תרטיב אותך. אבל מי שיוצא לגשם בתקוה שאולי יצא יבש הוא אידיוט !
 6. 13
  למה לו? מספיק שיחטפו עוד "ילד" ויקבלו אלף רוצחים משוחררים.
 7. 12
  ביבי וליברמן שניי מנובלים - בגללכם לא היה פיגוע כבר הרבה זמן
 8. 11
  רק מאסר מנהלי לעבאס ולכל המחבלים שכמותו יביאו שלום כל ניסיון חנופה לערבים יביא עוד נגיסה - ממש משחק אותה ליהודים בגדול הבא נמחא לו כפיים לקראת ביקורו באיראן ולאוהבי פלסטין(ירדן) השמאלניים הצבועים שעדיין לא רואים את התמונה - יום טוב
 9. 10
  ביבי לא ניתן לעבוד על כל העולם כל הזמן!!!!

  http://hacohen.goop.co.il

 10. 9
  לו רצה עבאס היתה פלסטין קמה מזמן. הוא אינו רוצה, ולכן מסרב ברוב חן לכל מה שמוצע לו, בעודו אץ רץ על גחונו ולשונו שלוחה לעכוזה של פרוצת הגיהנום, הרוצחת אמנה מונא - גיבורה לאומית פלסטינית!

  לו רצה עבאס היתה פלסטין קמה מזמן. הוא אינו רוצה, ולכן מסרב ברוב חן לכל מה שמוצע לו, בעודו אץ רץ על גחונו ולשונו שלוחה לעכוזה של פרוצת הגיהנום, הרוצחת אמנה מונא - גיבורה לאומית פלסטינית!

 11. 8
  אין עוד בעולם אישיות שדורשת כל כך הרבה על פגישה כמוהו

  גם חיילים וגם נשק שייפנו תוך זמן קצר נגדנו.
  עושים צחוק ממדינת ישראל.

 12. 7
  הזוי.. פגישה תמורת שחרור מחבלים?!

  אולי בפעם הבאה ידרשו נסיגה משטחי B תמורת שיחת טלפון בסקייפ?

 13. 6
  מי זה עבאס ? מוכר לי השם ..
 14. 5
  שני מנהיגים כל אחד עם אגו יותר גדול מהשני...

  מה היה כל כך קשה לביבי לשחרר את כולם בבת אחת אם הוא גם כך התכוון לשחרר אותם עד סוף השנה? מה, הוא חושב שזה התפרש כאילו הוא פראייר? נמאס כבר מהאגו המטומטם הזה.

 15. 4
  איזה שקרנים נתניהו לא הציע דבר
  1. השר הפלסטיני משקר !!! לא מספיק שביבי שקרן אז גם הוא משקר
 16. 3
  צודקים. לא לאפשר לשקרן הזה להמשיך בחירטותיו
  1. אתה יודע איך נקרא מי שתומך באוייב ועוזריו
  2. מה שלא יהיה תמיד אפשר לסמוך על השמאלנים שיאשימו את ביבי

   איך שלא יהיה תמיד יהיה שמאלני 1 שיסביר לכל הטיפשים למה זאת אשמתה של ישראל ואיך ביבי הוא תמיד אשם!

   זה שביבי משקר מידי פעם (בלשון המעטה) לא אומר שצריך להאשים אותו בכל הדברים שקורים בעולם .
   תתפלאו גם אני לא מחבבת את ביבי במיוחד אבל לפחות אני לא מעמידה פנים שהפלסטינים תמיד צודקים ושהם תלית שכולה תכלת כמו השמאלנים .

   אבל אתר הארץ בחיים לא יפרסם תגובה נגד השמאלנים חס וחלילה זה אתר רק לאנשים שחושבים את אותו הדבר חלילה שהימנים לא יעשו שטיפת מוח לשמאלנים ... חלילה שניראה כל מיני דעות באתר הזה .

  3. נתניהו הוא איש הקש של עצמו. ילד רובוט שנוהג ללא רשיון. מי האוייב שלי?
  4. לי דווקא ניראה שאתה תומך באוייב. נתניהו האוייב האמיתי
 17. 2
  אבו- מאזן צודק. עדיף שאנחנו נפטם את מחבליו ונעניק להם תארים אקדמיים. למה לו לבזבז כסף על הזבל שלו?
 18. 1
  דיי עם ההתחנפויות לערבים. רק כח הם מבינים.
  1. היהודים אותו דבר