סוכל פיגוע של חיזבאללה נגד תיירים ישראלים בקפריסין

כלי תקשורת מקומיים מדווחים שבעקבות מידע שהעבירה סוכנות מודיעין ישראלית, נעצר פעיל לבנוני בחשד שאסף מודיעין על טיסות חברות ישראליות

ארגון חיזבאללה התכוון לבצע פיגוע תופת בקפריסין נגד מטוס של חברת תעופה ישראלית או אוטובוס של תיירים ישראלים, כך מדווחים כלי תקשורת בקפריסין מפי מקורות ביטחוניים במדינה. לפי הדיווחים בעיתונים "סיגמא-לייב" ופיללת'ארוס", בעקבות מידע שהעבירה סוכנות מודיעין ישראלית, עצרו כוחות הביטחון בקפריסין אזרח לבנוני שהחזיק בדרכון שבדי, כשבידיו צילומים של יעדים ישראלים ומידע על טיסות של חברות תעופה ישראליות מקפריסין ואליה.

החשוד הגיע לקפריסין כתייר ביום חמישי שעבר, ה-5 ביולי. מיד לאחר מכן הועבר לקפריסין מסר בהול משירות מודיעין זר ולפיו בכוונת האיש לבצע פיגועים. ביום שבת שעבר ה-7 ביולי, לאחר מעקב של יממה, פשטו כוחות הביטחון הקפריסאים על בית המלון בו התגורר האזרח הלבנוני בעיר הדרומית לימאסול ועצרו אותו בחדרו.

המעצר נשמר תחת איפול והאזרח הלבנוני הובא לדיון בדלתיים סגורות בבית משפט מקומי בסיומו הוארך מעצרו בחמישה ימים. היום הוא הובא לבית המשפט פעם נוספת ומעצרו הוארך בשבוע נוסף.

העיתון הקפריסאי "סיגמא-לייב" דיווח כי בחקירתו הכחיש בתחילה האזרח הלבנוני כל קשר לפעילות טרור, אולם לאחר חקירה מאומצת הוא הודה שהוא חבר בחיזבאללה. לפי הדיווח כוחות הביטחון הקפריסאים מצאו ברשות האזרח הלבנוני מסמכים שמעידים על כך שהוא עמד בראש תא טרור שתכנן לבצע פיגועים נגד יעדים ישראלים.

מטס אל עלסיון פרג'

מחקירתו של האזרח הלבנוני עלה כי הוא תכנן לפוצץ מטוס או אוטובוס תיירים. העיתון "פיללת'ארוס" דיווח כי בידי החשוד נמצאו רישומי המראות ונחיתות של חברות תעופה ישראליות בקפריסין. כמו כן נמצאו בידי האזרח הלבנוני רישומים על תנועות של אוטובוסים עם תיירים ישראלים ועל מקומות בילוי של ישראלים בקפריסין.

שגרירות ישראל בקפריסין עודכנה בפרטי החקירה. החקירה נמשכת בניסיון לאתר חומרי נפץ שהיו בידי החשוד או פעילים נוספים שהצליחו להסתנן למדינה.

בעבר ניסו פעילי חיזבאללה בעלי דרכון שבדי לבצע פיגועים נגד יעדים ישראלים בחו"ל. פעיל החיזבאללה, חוסין אדריס, שנעצר בתאילנד בינואר 2012 בחשד שהתכוון לפוצץ מכונית תופת נגד יעדים ישראלים בבנגקוק היה גם הוא אזרח שבדי.

חיזבאללה מטיל על ישראל את האחריות לחיסולו של קצין המבצעים של הארגון עימאד מורניה בפברואר 2008 בדמשק. מאז חיסולו של מורניה ניסה חיזבאללה לנקום בפיגועי תופת נגד שגרירויות ישראליות בעולם ובחטיפה או התנקשות באנשי עסקים או בכירים ישראלים בחו"ל. עד כה כל הניסיונות סוכלו ע"י המוסד וסוכנויות מודיעין זרות.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 19
  דרכון

  רק תזכירו לי, כי שכחתי ,
  שבדיה , זאת שנתנה לו את הדרכון , -
  זןו לא המדינה עם פרס נובל לשלום?
  טוב , אחרי שהפרס ניתן לערפת לא צריך להתפלא

 2. 18
  מה אתם אומרים ... פששש... ממש בידיו היו התמונות ? ואיך הוא השיג מידע על טיסות שזמין באינטרנט לכל דורש ?

  ממש בדיחה הספין הזה .
  עם מטופש שמאמין לכל שטות.
  מהר מהר קמים עלינו שוב .אוצו רוצו להצביע לביבי מלך ישראל הטיפשה.

 3. 17
  למה לפעילי החיזבאללה יש דרכונים שבדים?
 4. 16
  גם כך הם מחפשים נקמה על מורנייה

  וזהו

 5. 15
  תודה לכוחות שסיכלו

  הערכה רבה אליכם

 6. 14
  Passive gove't & press

  How come nobody raises any hell when Swedish passports have been used again and again by Hissballa, who maintains it is a legitimate organization, but when the Israelis do that a whole hell breaks out! Where is the press and the Israeli Government bringing up this issue and where are the Swedish people, don't let them stay passive. We all know that when it comes to Israel there are double standards, But we can't just accept it. We need to start making noise and be more aggressive in questioning the world's moral!

 7. 13
  הארגון הזה פוצח מודיעינית. בגלל זה הם לא יצאו למלחמה נגדנו עקב תקיפה באיראן, והם מקפידים לשמור על הפסקת האש.
 8. 12
  ומה תגובת שבדיה על כך שאזרחים שלה מנסים לחסל ישראלים בפעם השנייה בשרות חיזבללה?

  האם ישראלים ישלמו בחיהם על חשבון הפלורליזם השבדי?

 9. 11
  שבדי ? מה עוללנו להם ???
 10. 10
  אני לא מבין, הרי נסוגנו מלבנון עד לס"מ האחרון, אז מה הם רוצים מאיתנו?

  השמאל אומר שהסכסוך הוא על קרקע ושטחים, אז נסוגנו מדרום לבנון אחרי הכיבוש הנורא שלנו שם. אז מה הם עכשיו רוצים מאיתנו? מה עשינו להם רע? למה הם שונאים אותנו?

  אולי הסכסוך הוא לא על שטחים? לא, לא יכול להיות, אבל השמאלנים אמרו...

 11. 9
  לשמאלנים שמאשימים את כל הרעות החולות של העולם ב"כיבוש"- לבנון איננה שטח כבוש אלא מדינת טרור ערבית אשר נואשה מלחסל את ישראל אך לא זנחה את דרך הטרור והטילים. יש להבהיר ללבנון כי טרור שלה כנגד ישראל יביא הפעם להחרבתה המוחלטת. מעניין לחקור גם את שיתוף הפעולה של שבדיה עם הטרור הערבי, כחלק מהאידאולוגיה האנטישמית והאנטי ישראלית שאימצה בעשורים האחרונים.
 12. 8
  החיזבאללה עוזר לאונס ולרצח בסוריה.
 13. 7
  פיגוע בקפריסין

  השאילההאם הם שוודים ואחר כך מחבלים או מחבלים עם דרכון שוודי.מה קורה היום בשוודיה מימנהל שם את המדינה?

 14. 6
  צריך לתת להם עוד סיבה לנקמה - חיסול נסראללה!!
 15. 5
  גם אני יכול למצוא רשימת המראות ונחיתות של טיסות ישראליות לקפריסין....
  1. רק תמסור לנו היכן אתה, ואם אין ברשותך במקרה דרכון שבדי...
 16. 4
  And who are the LOCALS who helped him??????
 17. 3
  Congratulations to the Cypriot security forces and thank you
 18. 2
  הגיע הזמן להעביר את נסראללה מן העולם!!!
 19. 1
  להמשיך כך חיזקו ואימצו