המחבל המתאבד: כבן 35 בעל חזות אירופית שהשתמש במסמכים מזויפים

הרדיו הבולגרי דיווח כי האחראי לפיגוע הוא מהדי מוחמד גאזלי, שישב בכלא גואנטנמו. השירות החשאי השוודי הכחיש את הדיווח. גורמים בבולגריה טענו שמדובר ב"זיהוי שגוי"

המחבל המתאבד שביצע את הפיגוע אתמול (חמישי) בבולגריה נשא על גופו רישיון נהיגה מזויף ממדינת מישיגן בארצות הברית, כך סיפר היום ראש ממשלת בולגריה בויקו בוריסוב. לטענת ראש הממשלה הבולגרי אנשיו עדיין לא הצליחו לבחון האם גם הדרכון האמריקאי שהמחבל נשא עימו היה מזויף.

בשורת הכתובת ברישיון הנהיגה שהמתאבד נשא על גופו נרשמה כתובת קבועה בלואיזיאנה. בדיקת רשת אי-בי-סי האמריקאית מצאה כי הכתובת שנרשמה היא כתובתו של קזינו במדינה. בבולגריה דווח כי חזותו של החשוד, שנראה בסרטון האבטחה כשהוא חובש כובע ובעל שיער שופע, היתה אירופית. שר החוץ הבולגרי אמר כי החשוד שהה במדינה בין ארבעה לשבעה ימים ומעריכים כי הוא כבן 35.

בכירים בולגרים אמרו לאי-בי-סי כי "ממה שאנו יכולים לראות בסרטוני מצלמת האבטחה בטרמינל, אנו חושבים שהבחור שנראה שם הוא המחבל המתאבד". הבכירים ציינו כי החקירה מתנהלת בשיתוף פעולה עם כוחות ביטחון אמריקאים וישראלים.

במצלמת האבטחה נראה החשוד לכמה שניות בהן הוא נכנס לטרמינל, מביט לעבר לוח הטיסות, מסתובב ויוצא. החוקרים סבורים שהוא המחבל המתאבד בעיקר משום שהפציעות שעל גופו היו הקשות ביותר.

שר הפנים הבולגרי סיפר היום בנמל התעופה בבורגס כי בתחילה חשבו שהמחבל המתאבד הסתתר בתא המטען של האוטובוס אך כעת סבורים כי הוא התפוצץ בתוך האוטובוס. לדברי השר סבטאן סבטאנוב, בידי כוחות הביטחון ישנם רישומי הד-נ-א של המחבל, כמו גם טביעות אצבעותיו, והם נשלחו לידי סוכנויות ביטחון נוספות שיכולות לאתרו. לדבריו, לא ברור איך הוא נכנס לשטח האיחוד האירופי, אך הרשויות סבורות שהם יודעות באילו מדינות הוא עצר בדרך.

רישיון הנהיגה המזוייף של המחבלמתוך האתר abcnews.go.com/

הערב דיווחה התקשורת הבולגרית המחבל המתאבד הוא מהדי מוחמד גזאלי בן ה-33, אזרח שוודי ממוצא אלג'יראי ששהה במעצר בכלא האמריקאי בגואנטנמו. על פי הדיווח ב"דאריק רדיו" הבולגרי, שר הפנים הבולגרי הוא זה שסיפר על זהות המחבל. בעקבות הפרסום, הכחיש השירות החשאי השוודי וקבע כי לא גזאלי הוא זה שביצע את הפיגוע. דובר הפנטגון ג'ורג' ליטל אמר בעקבות הפרסום כי הוא "לא יכול לאשר או להכחיש בשלב זה שגזאלי אכן היה אסיר בגואנטנמו. אנו מוכנים לסייע בכל בחקירה". גם בבולגריה דיווחו כי השם הודלף באופן שגוי וכי מדובר בטעות בזיהוי.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 6
  לא עברה שעה מהפיגוע וביבי שוב זועק איראן! איראן , כאילו אפשר לדעת מי המפגע אחרי שעה אחת בלבד. זאת כדי להשכיח מהציבור את הקרדיט בקריצה שהוא ברק ואחרים נטלו לעצמם, אחר כל חיסול באיראן, סוריה, לבנון ועוד. את מחיר היהירות שוב משלמים קורבנות וחיילים, שנמנים עם הפראיירים שהממשלה מקריבה אותם למולך הקואליציוני. האחראים לקרע עם התורכים , השפלת השגריר התורכי, על ידי שמשו של ליברמן, לא לקחו בחשבון שלבולגריה גבול ארוך עם תורכיה, שניצבת היום בראש רשימת אויבנו....
 2. 5
  Two Eyes for An Eye

  The long arms of Isrfeali revenge for the killing of innocent tourists should soon be on the throats of the terrorists who kill Jews

 3. 4
  משתתף בצערכם

  כולם חושבים ומדברים מי אחרי הפיגוע .די לחשוב הפוך מי שהורג אנשים בלי סיבה .הוא לא בן אדם ואל תתיחסו אילו כאילו שהוא

 4. 3
  בזהירות אפשר להניח שמחבל דדוקא אמריקאי על פי התנהלותו, לבושו ותעודותיו

  האיש הרבה יותר בהיר מהאלג'יראי-השבדי... התנועות העצלות שלו מאפיינות בעיקר אמריקאים. יש להניח שהמבטא שלו תאם את המסמוך שנשא עליו.

  1. במאה הרביעי כבשו שבטים ברברים ויזוגתים גרמנים ואנסו את המקומים ,זאת הסיבה למה יש מרוקאים בארץ עם עיניים כחולות וחלקם בהירים .
  2. יש להניח

   שבעתיד תמשיך לכתונ שטויות.

  3. אם יהודי אותנטי זה אחד שיצא מהתחת, אז כן...כנראה שבמאה השנייה כשכבשו העותומנים והמאורים את מקום הולדתך ואנסו את אבותיך ואמהותיך בחור היחידי שהם מכירים, הישבן ממנו אתה ובני עדתך נפלטו, זאת הסיבה למה יש מזרח אירופאים ואשכנזים עם עניים שחורות וחלקם כהים.

   כנראה שבמאה השנייה כשכבשו העותומנים והמאורים את מקום הולדתך ואנסו את אבותיך ואמהותיך בחור היחידי שהם מכירים, הישבן ממנו אתה ובני עדתך נפלטו, זאת הסיבה למה יש מזרח אירופאים ואשכנזים עם עניים שחורות וחלקם כהים.

 5. 2
  לפי השנאה של השמאל את מדינת ישראל , אני מתאר לעצמי שיש שמחה לאיד.
  1. שמחה לאיד זה המקצוע של הימין.לך לעזור לשפטל להגן על הנאצי בהונגריה.
 6. 1
  נראה אמריקאי דווקא, לא שבדי ולא פיני

  האיש מתנועע כאמריקאי לכל דבר, אולי בריטי, אך לא שבדי.

  1. ככה?

   איך בדיוק 'נראה אמריקאי'? איך 'מתנועע פיני'? על מה בדיוק אתה מסתמך?

  2. טוב,אזהוא נראה פולני מכלא גואנטאנמו שם הפכו אותו לחזבלון והוא רצח יהודים בבולגריה מטעם נשיא איראן וזהו לא האלקעידה ולא מטעם ארהב כי היא הרי ידידה לישראל ומה יכול להיות האינטרס של ארהב לפגוע בישראלים.