הפלסטינים יבקשו לשדרג מעמדם למשקיפים באו"ם

לקראת העצרת הכללית של האו"ם בספט', מחדשת הרשות את מאמציה להצטרף לארגון. בנאומו בעצרת יבקש היו"ר עבאס להכיר ברשות כמשקיפה, כמו הוותיקאן

הרשות הפלסטינית הודיעה הערב (שבת) כי בכוונתה לחדש את פנייתה לאו"ם בחודש הבא לשדרוג מעמדה בארגון. שר החוץ הפלסטיני, ריאד אל מלכי, אמר היום כי הרשות תבקש מהעצרת הכללית להפוך למשקיפה לא חברה בדיון העצרת שייערך ב-27 בספטמבר.

מעמד שכזה דומה למעמד הוותיקאן, והוא יהווה לכאורה הכרה לא רשמית בדרישותיה של הרשות להפוך למדינה, ויאפשר לה להצטרף לכמה מסוכנויות האו"ם.

אל מליכי הוסיף כי יו"ר הרשות, מחמוד עבאס (אבו מאזן), יגיש את הבקשה במהלך נאומו בעצרת הכללית. לדברי אל מלכי, רק לאחר שהרשות תוודא שעומדות לצדה מספר רב ככל האפשר של מדינות - תוגש הבקשה ו"העצרת הכללית תצביע על טיוטת הצעה בנוסח זה".

לפי אל מלכי, הרשות מבקשת תמיכה של לפחות 180 מהמדינות, מתוך 193 חברות באו"ם. "לאחר שנגיע להישג", אמר "נפנה לבקש חברות מלאה באו"ם". הצעד הזה, לעומת זאת, מצריך גם תמיכה של מועצת הביטחון של האו"ם.

בשנה שעברה נכשלה הרשות הפלסטינית בניסיונה להתקבל לחברות מלאה באו"ם לאחר שהתברר כי גם אם לא תטיל ארצות הברית וטו, הבקשה לא תזכה לרוב בדיון במועצת הביטחון.

נאומו של מחמוד עבאס (אבו מאזן) באו"ם, בספטמבראי–פי

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 6
  אז אנחנו צריכים לבקש באו"ם מעמד של מדינה שלא מעבירה כספים לאויביה.

  נראה אותם טסים לחו"ל כל פעם להיות משקיפים באו"ם (ושופינג בניו-יורק), כשאין להם כסף...

 2. 5
  לספח את הבקעה בתגובה!
 3. 4
  לא היה מעולם, אין ולא יהיה כזה דבר "פלסטין".

  גנבים בני גנבים, תחזרו לסעודיה.

 4. 3
  באמת,תכלס,לא נמאס לכם להיות קול"פלשתים",תודו שאתם חיים בשקר ותתרמו למען חברה יפה וצודקת בלי נרטיבים דמיונים בדיונים ושקריים ,אתם כישלון קולוסאלי שמדרבן את חיי המדינה לאבדון ותנסו לשכנע גם את חבריכם תומס פרידמן ואחמדינג'ד שאתם והם חיים בטעות ובשקר ותבוא עליכם הברכה,,אולי
 5. 2
  כל הכבוד! בהצלחה!
 6. 1
  עד היום חבורת המחבלים הערבים של אוסלו ממשיכה לגרום נזק. לזרוק אותם מפה לכל הרוחוות

  נחשים