אזרח סורי שניסה לחתוך את גדר הגבול נורה ברגלו

האדם נפצע ופונה לקבלת טיפול בסוריה. בפיקוד הצפון העריכו כי לא מדובר בפליט הנמלט על נפשו מהקרבות, אלא בניסיון לבחון את עירנות הכוחות במקום

אזרח סורי ניסה היום (שבת) לחצות את הגבול עם ישראל בדרום רמת הגולן ונורה על ידי כוחות צה"ל. האירוע התרחש היום בשעה 15:20 באזור מרחב תל-פארס. האדם הגיע עד הגבול וניסה לחתוך את הגדר באמצעות מספריים. חיילי צה"ל שהבחינו במעשיו פתחו בקריאות לעברו, ומשלא נענה להם פתחו באש.

החיילים ירו לכיוון האדם כדור אחד שפגע בברכו וגרם לפציעתו. לאחר מכן הגיעו למקום שלושה אזרחים סורים נוספים שהעניקו לפצוע טיפול רפואי ופינו אותו. על הארבעה לא נראו אמצעי לחימה.

קצין בפיקוד הצפון העריך היום לאחר התקרית כי האדם שהגיע לגדר והשלושה שסייעו לו אינם פליטים הנמלטים ממלחמת האזרחים בסוריה. הקצין ציין כי באזור התקרית אין עימותים בין הצבא הסורי ובין המורדים והוסיף: "אנחנו מזהים כל ניסיון של הפרת ריבונות והמסר הוא חד וברור - מי שיגיע לגדר וינסה לפגוע בה, נפגע בו".

חיילי צה"ל בגבול עם סוריהירון קמינסקי

בפיקוד הצפון מדווחים לאחרונה על עשרות ניסיונות להתקרב לגדר הגבול, לעתים במסווה של רועי צאן. לדברי הקצין, המתקרבים לגדר יכולים לרצות לפגוע בה, לאסוף מודיעין או לבדוק את עירנות כוחות צה"ל בגזרה.

בפיקוד צפון נערכים גם למצב שבו יגיעו פליטים לגבול, אולם בגזרה בה התרחשה היום התקרית הסבירות לכך היא נמוכה בשל הקרבה לירדן. לפי ההערכות, אם אכן יהיו פליטים באזור האמור, הם ינסו להגיע לגבול הירדני ולא לגדר הגבול עם ישראל. בשבועות האחרונים החלו בצבא בחיזוק גדר המערכת ברמת הגולן לאור האירועים בסוריה, על ידי פריסת "תלתליות" וחפירת תעלה בסמוך לגבול. בצבא העריכו כי עם המשך המהומות בסוריה יתרבו ניסיונותיהם של ארגוני טרור להגיע לגדר הגבול.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 15
  יד קלה על ההדק
 2. 14
  למה בגבול מצרים לא יורים?
  1. פשוט טימטום.
 3. 13
  לא נכון.

  הוא ירה לעצמו ברגל,אהבל.

 4. 12
  זו היא סדום
 5. 11
  אירגוני שמאל לתשומת ליבכם: ישראל לא אמורה להגן על עצמה. נא להגיש תלונה באו"ם על הפרת זכויות מחבלים.
  1. קבל נכשל על הנסיון להצחיק וטמון את ראשך באדמה
 6. 10
  היכונו להתשה של שנים

  המצב בסוריה לא יהפוך ליציב בעתיד הניראה לעין מיקרה זה הוא ניסיון קלאסי של איסוף מודיעין והכנה לפעולה פיגוע בגזרה שאלה של זמן קצר עידן חדש בצפון

 7. 9
  נוהל מעצר חשוד

  ירי באוויר? ירי לקרקע לידו? נקמנות?

  1. בחיתוך גדר מערכת אין ירי באוויר וכו'

   בניסיון פריצת גדר יש נוהל ברור של ירי לשליש תחתון, עשה החייל טוב שקרא לעברו מספרים פעמים קודם. אחרת אנשים כמוך עוד היו מאשימים אותו בניסיון רצח!

 8. 8
  ככה צריך לפעול. למה בדרום לא יורים?
 9. 7
  הגיע הזמן לפתוח הגבול הסורי עד שוך הטבח.
 10. 6
  התמונה מעודדת. צה"ל ממשיך להשקיע במיגון חיילנו. שווה לשלם מיסים!!!
 11. 5
  למה ברגל? להבא לכוון לראש
 12. 4
  תגובה מחושבת ושקולה של החיילים בתקרית הנ"ל. כך יש להגיב לכל מקרה, שבו מנסים לפגום בריבונות הישראלית
 13. 3
  די אירוני שצריך מלחמה עם השכן כדי שהגבול יהיה שמור טוב ולא כל מסתנן שירצה יעבור. זה כאילו השלום מסכן את הארץ יותר ממצב הפסקת האש.
 14. 2
  האם החיילים ירו באויר תחילה להרתעה? או שיש נוהל חדש שאנני מכיר?
  1. בשביל מה צריך בכלל הרתעה
  2. צודק... אם היה קורה לי אותו דבר הייתי יורה לך בראש בלי למצמץ
 15. 1
  בסוריה יושבים אל קעידה