פיגוע טרור משולב בדרום

מחבלים השתלטו על מוצב בסיני, הרגו שוטרים, חטפו נגמ"שים וניסו לחדור לארץ

15 שוטרים מצרים נהרגו במתקפת אנשי ג'יהאד עולמי. נגמ"ש אחד התפוצץ במצרים, ואחר נפגע מאש צה"ל בתוך שטח ישראל. עדכונים חיים

השקט בגבול רצועת עזה הופר היום (ראשון) לאחר שחיל האוויר תקף בשעות הצהריים שני פלסטינים רכובים על אופנוע. חמושים ברצועת עזה הגיבו בשעות הערב בירי של עשרות רקטות ופצצות מרגמה (פצמ"רים) לעבר יישובי עוטף עזה, וגורמים פלסטינים ומצרים דיווחו על המתקפה הקשה ביותר שבוצעה בידי אנשי הג'יהאד העולמי על הצבא המצרי. יותר מעשרה חיילים מצרים נהרגו.

00:02 השב"כ העביר התרעה ממוקדת על כוונת הפיגוע, שאפשרה את ההיערכות ואת סיכול ניסיון החדירה. בכוחות הביטחון מעריכים כי מדובר בחולייה של בדואים מסיני, שקשורים לג'יהאד העולמי. לא ברור אם יש להם קשר לעזה.

23:46 כל תושבי מועצה אזורית אשכול הורשו לצאת מהבתים, מלבד תושבי חלוציות וכרם שלום

אחד המשוריינים עולה בלהבות, הערבדובר צה"ל

23:37 רויטרס: החמאס גינה את הפיגוע נגד חיילים מצרים.

23:31 עשרות תושבי המועצה האזורית אשכול עדיין ממתינים בפקקים שנוצרו בגלל מחסומי צה"ל. לירון אחד התושבים סיפר להארץ "משעה שמונה וחצי אני עומד פה, אין לנו מושג מה קורה. אנחנו שומעים רק שביישובים במועצה כל התושבים עדיין נמצאים בתוך הבתים ולא יוצאים החוצה. אנחנו ניזונים מכלי התקשורת ומחכים לחזור לילדים שלנו".

23:25 גורם צבאי בכיר ציין הערב כי בצבא לא הופתעו מהפיגוע בגבול. הפעילות המהירה של חיל האוויר, שפגעה בכלי ה"פאהד" במהירות, מנעה פיגוע שהיה יכול להיות קטלני הרבה יותר, טען הגורם. 

23:14 נשיא מצרים מוחמד מורסי כינס ישיבת חירום של המועצה הצבאית העליונה בעקבות הפיגוע בסיני. כאמור, 15 שוטרים מצרים נהרגו בתקרית הערב.

23:11 שר הביטחון, אהוד ברק, בירך  את צה"ל והשב"כ על סיכול הפיגוע באזור כרם שלום. "כוחות צה"ל, בפיקוד האלוף טל רוסו, ובהנחיית הרמטכ"ל, בני גנץ, ובסיוע אנשי השב"כ, גילו ערנות, חדות ותכליתיות, וסיכלו פיגוע שעלול היה לגרום לנפגעים רבים. דרכי הפעולה של המפגעים, מעלים שוב את הצורך בפעולה מצרית נחושה להשלטת ביטחון ומניעת טרור בסיני", מסר הערב השר.

22:58 רויטרס: לפחות 15 שוטרים מצרים נהרגו בתקיפה ושבעה נפצעו.

22:30 הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, קיים הערב הערכת מצב עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו, ראש אגף המודיעין אלוף אביב כוכבי, ובכירים נוספים בצבא ובשב"כ. לדברי דובר צה"ל האירוע עדיין לא הסתיים, ועל כן כל היישובים באזור פתחת כרם שלום נקראו להישמע להוראות פיקוד העורף כדי לשלול את האפשרות שיימצאו חמושים בתוך שטח ישראל.

בצבא אומרים כי אין כל קשר בין האירוע הנוכחי לחיסול מהאוויר שבוצע בצהרים, שלפי הצבא מנע פיגוע נוסף בגבול. הירי שבוצע משעות הערב אל עבר המועצה האזורית אשכול היווה תגובה לחיסול הערב, ואין לו קשר לאירוע במצרים.

22:17 דובר צה"ל, תת אלוף יואב פולי מרדכי, קיים תדרוך לכתבים בעקבות האירוע בדרום ואמר כי בסביבות השעה 20:00 נשמעו חילופי אש באזור מעבר כרם שלום.

לדבריו, קבוצה של מחבלי ג'יהאד השתלטו על מוצב מצרי, הרגו בין 15 ל-10 מצרים, וחטפו שני נגמש"ים מסוג פאהד. בשעה 20:05 התפוצץ אחד הנגמ"שים במעבר כרם שלום ואילו כלי נוסף עבר את גדר המערכת ונכנס לתוך שטח ישראל. לאחר מספר דקות כלי טיס של חיל האוויר פגע בו ולאחר מכן נפגעו גם מספר מחבלים שנמלטו ממנו. 

חייל חוסם רכב בדרום, הערבאליהו הרשקוביץ

22:01 מקורות פלסטיניים מדווחים כי קבוצה של אנשי ג'יהאד עולמי חדרה למוצב של צבא מצרים סמוך לכרם שלום, והרגה לפחות 11 חיילים, וחטפה כמה נוספים. גורמי צבא מצריים דיווחו לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען כי מתקפת הטרור בוצעה כנגד עמדה מרכזית של הצבא המצרי סמוך למעבר כרם שלום, שמכונה בפי החיילים כיכר תחריר.

בעת המתקפה היו בעמדה 20 חיילים מצרים. על פי הדיווח, החמושים, שנהגו ברכבי שטח ועליהם מקלעים כבדים, ירו פצצות אר-פי-ג'י לעבר העמדה והרגו בין 11 ל-15 חיילים ולאחר מכן חטפו את הנותרים ונמלטו מהמקום בנגמ"ש מצרי. מדובר במתקפה הקשה ביותר של אנשי ג'יהאד עולמי על צבא מצרים. 

21:46 הטלוויזיה המצרית מדווחת כי ארגון איסלאמי קיצוני אחראי לתקיפה על תחנת המשטרה המצרית.

21:36 דיווח ברויטרס: מקורות ברפיח מדווחים כי כ-20 שוטרים מצרים נהרגו או נפצעו במתקפה על תחנת משטרה מצרית בגבול עם ישראל. 

21:05 פלסטינים בעזה מדווחים כי באזור כרם שלום מתנהלים חילופי אש הכוללים ירי פגזים מהצד הישראלי יש ככל הנראה נפגעים בצד הפלסטיני. על פי הדיווח, טנקים ישראלים ירו לפחות 15 פגזים באזור הסמוך ליישוב כרם שלום.

20:41 עשרות רקטות ופצצות מרגמה נורו לעבר אזור שטח המועצה האזורית אשכול. תושבים המתגוררים באזור כרם שלום הונחו לא לעזוב את בתיהם.

כוחות הביטחון הקימו מחסומים כדי למנוע את נסיעת התושבים על כביש 232. דליה שפיזר, תושבת מושב דקל שממתינה באחד המחסומים סיפרה "אני כבר חצי שעה תקועה. זו הרגשה לא נעימה אבל אני לא מפחדת ולא נלחצת. אנחנו רגילים כבר לאירועים כאלה". אחד מתושבי האזור שתקוע גם הוא במחסום סיפר "הילד שלי תקוע במושב דקל. כולם קצת חוששים, הכניסו את כולם לממ"דים. אסור להם לצאת מהבתים. אנחנו מקווים שהאירוע הזה יסתיים מהר".

הירי המסיווי מגיע לאחר שמוקדם יותר בוצעה תקיפה של כלי טיס ישראלי בעזה, שבה נהרג פלסטיני אחד ואחר נפצע. גורמים פלסטינים מסרו כי ההרוג הוא עיאד עוכל חיג'אזי, פעיל בן 22 בזרם סלאפי של ועדות ההתנגדות העממית. הפצוע הוא אחמד סעיד איסמעיל המזוהה עם אחד מארגוני הג'יהאד העולמי.

גורמים בצבא מסרו כי איסמעיל היה מעורב בפיגוע בגבול ישראל-מצרים לפני כחודש וחצי, בו נהרג עובד משרד הביטחון סעיד פשאפשה, בן 35 מחיפה. לפי צה"ל, חיג'אזי ואיסמעיל התכוונו להוציא פיגוע נוסף נגד יעד ישראלי בגבול ישראל-מצרים, בשיתוף פעולה עם פעילים נוספים מהג'יהאד העולמי הפועלים ברצועת עזה ובסיני.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לתקיפה ואמר כי הוא "משבח את צה"ל והשב"כ על הפעולה המדויקת שבוצעה ברצועת עזה. כל מי שמתכוון לפגוע בנו צריך לדעת שהזרוע הארוכה של ישראל תשיג אותו".

 


 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 63
  החונטה השלטת מנהלת פוליטיקה אשכנזית קולוניאליסטית המתעלמת מסבל השכבות הנמוכות המזרחיות וממאבקו הצודק של העם הפלסטיני לשיחרור מולדתו. הבעיה אינה ביבי או ברק או שלי יחימוביץ כי כולם קורצו מאותו חומר שלילי הנגוע בהתנשאות ארופאית על ילידי המזה''ת שלמרות זאת מוכיחים את כושר עמידותם ונחישותם.
 2. 62
  הארץ לא מפרסמים תגובות שלא לטעמם - לקהל הקוראים שלכם יש הרבה מה לומר ואתם מנסים ליצור מצג שווא של דעת הציבור!

  לא יותר מפנפלט פוליטי!

 3. 61
  מה זה"פעיל" בועדות ההתנגדות? קשה לכם לרשום מחבל !
  1. לוחם חופש פלשתינאי לעולם איננו מחבל.
 4. 60
  לקראת החגים

  היכונו לבלות את החגים במקלטים, והצטיידו מבעוד מועד במזון ותרופות. ביבי הבטיח ״שלום עם ביטחון״ וקיים. שנה טובה לכל בית ישראל.

 5. 59
  ביבי

  אתה אוהב את כל הבלאגן הזה בשביל שיהיה לך כיסוי תחת לגזרות הכלכליות שלך

 6. 58
  הפתרון היחיד הוא הסכם ישראלי-מצרי-חמאס לדיכוי אל-קעידה. לכולנו יש אינטרס ליציבות. אך לשם כך ישראל חייבת לפתוח מו"מ!!!

  קוצר ראות של מנהיגנו יעביר אותנו מהעולם!!!!

 7. 57
  צריך להיכנס לעזה , חבל על הזמן !!!!
 8. 56
  לגבה האירוע בכרם שלום

  אנחנו חזקים

 9. 55
  יש היגיון בלהיסתער על ישראל עם 2 נגמשים?
 10. 54
  הארץ - מתי התחלתם להציג את מהלך האירועים מלמטה למעלה?

  זה מבלבל ולא נוח.
  לטיפולכם המסור אודה.

 11. 53
  הכל בגלל הכיבוש!!!!!! להלהלהלה
 12. 52
  כל הכבוד לשבכ ולצהל אבל למה המצרים לא ידעו?
 13. 51
  לפי חנין זועבי גם בזה ישראל אשמה

  כולי תקווה שהאמריקאים ימחקו את האייתולות והסורים.

 14. 50
  אם הייתה לישראל התרעה ממוקדת למה לא הזהירו את המצרים? קצת מוזר לא?
 15. 49
  מחשבה לעתיד

  צריך לפנות מיד את סיני ולפנות את היהודים מימית וגוש קטיף. אה.... אופס רגע, שנייה, צריך לפנות את הנגב ולגרש את היהודים ולהפסיק את הכיבוש, הכיבוש משחית ומביא לטרור ורצח.... אופס, לא לא הגיוני חשיבה מטומטמת נסו לחשוב אחרת זה לא אנחנו זה הם ולכן יש להשיב את הסדר על כנו ולהשיב את השליטה בכל ארץ ישראל השלמה לידי עם ישראל כן גם סיני.

 16. 48
  כל הכבוד לכוחות בביטחון
 17. 47
  שום עוול לא נעשה מי שזורע אשכולות מניב ענבים
 18. 46
  אחד הופצץ והשני התפוץ בגבול ! האם לא רוצים להודות בזה שצהל תקף על אדמת מצרים?

  ?

 19. 45
  גם המצרים סובלים בגלל השמאלנים שלא נותנים לטפל בעזה כמו שצריך
 20. 44
  ask for peace

  Alkaedda is the great enamy for all, hep me help us

 21. 43
  כל הכבוד לצה״ל ולשב״כ
 22. 42
  אה, אז פתאום קוראים להם "מחבלים" ?

  מענין, כשהם "רק" רצחו ישראלים קראו להם חמושים, פעילים, חברי ארגון, חוליות ומה לא.

  מסתבר שטרמינולוגיה, כמו פורנוגרפיה, היא ענין של גיאוגרפיה וגם קצת של אידאולוגיה.

  משה פ.

 23. 41
  ברוך השם!!! כל הכבוד לצהל!!!
 24. 40
  זה הכל בגלל הכיבוש..!!
 25. 39
  המגיבים האשימו את שרותי הביטחון שהקריאה להימנע מלבקר בסיני ספים של ביבי וברק, וציטטו באמון מלא את דברי שר החוץ המצרי כי סיני השליטה המקום הכי בטוח בעולם, וישראל רוצה לפגוע בתיירות לסיני .
 26. 38
  תקיפה משולבת כזאת דורשת

  חודשים של הכנות. לכן זו אינה תגובה על כלום.

  ושוב תודה לאובאמה שדאג להדיח את מובארק !!!!!

 27. 37
  היום שבו ישגרו עלינו טילים באופן קבוע מסיני אינו כה רחוק כנראה. מסתבר שמורסי הוא נשיא מאוד חלש. הסלפים כנראה מתכוונים לנצל את החולשה שלו כדיי להשטלת על מצרים, או לפחות על חלקים ממנה. שיטת העבודה שלהם מאוד מעניית. אין להם צבא מסודר, שום צבא לא יכול לנצח אותם (למשל אפגניסטן - גם הסובביטים וגם האמרקאים ניסו ונכשלו), והם פשוט עושים צחוק ממדינות שלמות. לא ברור לי מה הם רוצים להשיג. אבל לשיטתם לבסוף הם ישטלתו על העולם.
 28. 36
  לכבוש מיד את סיני, בעיקר את אזור החופים.
 29. 35
  למעשה אנחנו ואסד נלחמים באויב משותף- הג'יהאד הסוני

  מי שתומך כיום בג'יהאד העולמי לסוגיו הם: סעודיה, קטאר , טורקיה ו-המודיעין הבריטי שברוב טמטומו מאמן ומחמש את הג'יהאדיסטים בסוריה.

  אנחנו נמצאים במצב הסטורי מוזר מאד שבו כרגע האינטרס שלנו הוא שדווקא אסד בעזרת חיזבאללה, איראן או רוסיה יצליח לדכא את המרידה הסונית הקנאית ויחסל כמה שיותר מאנשי אל קעידה וארגוני ג'יהאד שהסתננו לסוריה.

  מכיוון שהאמריקאים והבריטים מטמטום בלתי מובן תומכים בארגוני הג'יהאד, אין לנו ברירה אלא להיות נייטרליים לחלוטין.

 30. 34
  חה-חה-חה עכשיו המצרים ינקו את סיני בשבילנו. מחבלים טיפשים.
 31. 33
  תגידו תודה שיצאנו מגוש קטיף!
 32. 32
  מעניין איך תמיד פעולות טרור יוצרות סולידריות...

  הג׳יהד העולמי ואל קעידה ממומנים עי הcia ונשלטים עלידיהם גם אם ללא ידיעתם.

 33. 31
  צריך להתנצל בפני המצרים על הריסת המשוריין שלהם ועל חילול כבוד המדים שלהם, לא חשוב מי בפנים ולשלם פיצויים...
 34. 30
  מדהים איך צבא מודרני ועוצמתי כמו מצרים,מושפל כך

  אני ממש לא מבין מה הסיפור של המצרים שידועים כעם גאוותן,לפרק את הבדואים ושאר הירקות המבאישים מנשקם.מילא רק אנחנו היינו סובלים מהם,אבל החיילים המצרים מהווים יעד לא פחות להשפלות הללו.פשוט הזוי.

 35. 29
  זה הכל בגלל הכיבוש..!!
 36. 28
  אצל שמיר, כשצה"ל שלט בכל רצועת עזה זה זה קרה...אבל ירדו עליו שהוא לא עושה כלום...ואז הגיעו פושעי אוסלו ועשו...
 37. 27
  השקט לא הופר היום להזכירכם מטפטפים עלינו רקטות ופ
 38. 26
  מי שהולך לישון עם כלבים קם ים פשפשים
  1. מה קשור כלבי ים?
  2. אני ישן עם הכלב שלי בסבבה... לפעמים גם מביא בת זוג הביתה!!

   הכל תלוי בכלב לא בפשפשים. אם מתגמשים הכל אפשרי.

 39. 25
  צריך להגביר את הערנות בגזרה הזו

  המחבלים מתאמנים על החיילים המצרים, המטרה האמיתית זה אנחנו

 40. 24
  ופרץ כשר ביטחון,אחמד טיבי כשר חוץ,היו מונעים את ההתלקחות ונונתים לגיה'ד את מבוקשם גם ללא קרב. נקוה שבקרוב יקבלו את ההגאים.
 41. 23
  דנה הו דנה

  רק בגלל שלך שקט בבית לא אומר שלאחרים טוב או אפילו נסבל. מתי תבינו שטוב לכם בגלל פעולות כאלו ואחרות של צהל. אנחנו מבקרים ומתלוננים רק בזכות אלו שמתו למענינו ולמען העיוורון הזה. קצת אמפטיה לא תזיק לנו

 42. 22
  הירי המסיווי מגיע
 43. 21
  מדוע אינך מנסה להידבר עם הגיה'ד האיסלמי? הם ישמחו לקבלך בביתם לשיחות רציניות.
 44. 20
  משמח נו נראה את מורסי איך מגיב במתקפת אכזרית נגד חמאס כמו אסד האים הו יעשה את הצעד הנכון בכדי לחסל את חמאס זה טוב לנו שהיה בינהם כמו בסוריה בעירק
  1. זה לא החמאס זה אל קאעידה
  2. זה לא חמאס ואנחנו לא לומדים

   החלשנו את הפת"ח, אז קיבלנו חמאס. החלשנו את חמאס, אנחנו מקבלים ג'האד עולמי. אין ואקום.

  3. במבדקים בין לאומיים ....

   ישראל תמיד בסביבות המקום החמישים בהבנת הנקרא אבל תמיד בעשרייה הראשונה בביקורת על טקסט . אני ממש מבסוט שבכל אתר אפשרי באינטרנט יש טוקבקיבסטים שמוכיחים את זה .

  4. עזוב אני כמעט בטוח שהם יזרקו את זה עלינו- בטח יגידו שבתגובת צהל נהרגו החיילים שלהם- הרי הם מעדיפים לא לראות ולהאשים את ישראל
  5. לאייל לא סיימת את הרשמיה החלשנו את מצריים, אירן , לוב, טורכיה ועכשיו סוריה ועלו כוחות מוסלמים
 45. 19
  הכל נפלא שנתניהו וברק ע"י ההגה. הכל נפלא,,,
  1. כי אצל פרס לא התפוצצו בכלל אוטובוסים
  2. שטייניץ נהג בנגמש הגנוב.
  3. ביבי תמיד אשם
  4. ירי בלתי פוסק על עוטף עזה, מבצע עופרת יצוקה ודו"ח גולדסטון ה"נפלא"
  5. זו אשמתה הישירה של שלי יחימוביץ'
  6. כי בתקופה של פרס לא התפוצצו אוטובוסים
  7. אני תמיד מתריס שביבי וברק מלבים את האיזור- אבל מה זה קשור עכשיו??

   כל הכבוד לחיילים על תגובה מהירה ומדויקת!

  8. מפלגת העבודה היתה מושלמת פרפקטו

   מפלגת העבודה לא הזיזה פה כלום רק קבעה את כוחם של ההסתדרות ויצרה פה מעמדות של כן מקומבנים ולא מקומבנים לפחות הליכוד עשה פה הפרטה שנתנה תעסוקה כמעט לכול מי שרוצה לעבוד
   וזה המחיר של השוק החופשי

 46. 18
  מחר עמירה הס ו/או גדעון לוי יסבירו שאנו אשמים ומקהלת המעודדים תריע להם
 47. 17
  עזה

  התגובה המידית ועוצמתה מעידים שהם היו מוכנים לתקוף ולהגיב על תגובתנו היום או הלילה. פעולת צה״ל היתה בזמן ושיבשה מבצע שלהם

 48. 16
  ביבי משבח את צה"ל ששוב רוצח ללא משפט ומסבך את כל האיזור במלחמה. רחם עלינו ותעשה כבר שלום
 49. 15
  שלום איתם? חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
 50. 14
  ראש הממשלה, בנימין נתניהו... רצה להוריד את המחאה מהכותרות. מזל שהוא יכול לשלוח אותנו לעזה.
 51. 13
  ממש טיפשים

  מגעילה הכתבה יותר מוטה מזה זה כבר פיזה במילה אחת איכה של כתבה

 52. 12
  דנה, על איזה שקט את מדברת בדיוק? בואי תגורי כאן

  תחווי שקט נהדר... הפצמרים לא פוסקים גם כשלא מדווחים על כך.
  הצדקנות הזאת מרתיחה ממש!!!

 53. 11
  במקרה הוזהרו הישראלים יומיים לפני..כלומר סיני חלקית בידינו

  יצא המרצע מן השק הסוני ישראלי.. ל

 54. 10
  תגובה לדנה

  ומה את מציעה?? שעזה תהיה גן עדן לרוצחים וארגוני טרור שרק ״מידי פעם״ יחדרו לשטח ישראל?תתעוררי מהחלום שאת נמצאת בו...

 55. 9
  איך השלום יגע עם תמיד תאשימו את ישראל ותחנכו את הצד השני לחוסר אחריות?

  אתם אוייבי העם הפלסטיני

 56. 8
  לא ייתכן....

  שמצב זה יימשך. צריך להגיב בצורה חריפה שתגבה עשרות אלפים מהצד השני על כל ירי לשטח ישראל!!!

 57. 7
  עוד הסחת דעת של שקרניהו שעולה לנו בפגיעות בגוף ונפש. תתפטר ביבי, אין שלום-אין ביטחון- אין עבודה- אין שמחת חיים. דכאת מדינה שלמה כדי שתוכל לשרוד כדי שתוכל לשרוד עוד קצת.
 58. 6
  מי ששובר את השקט שלא יתפלא אם הוא צריך להכניס את האזרחים שלו למקללטים
  1. שקט דנה? אני לא בטוח שאת חיה בישראל ואני כותב מתל אביב!
  2. אולי תעברי מצפון ת"א הבטוחה לעוטף עזה? האם כשירצחו את בנך, לא תגיבי מחשש שינקמו וירצחו גם את בתך?נורא נעים לשבת בבית ממוגן בצפון ולחלק עצות.בקרוב כשאלפי טילי סקאד ישמידו חלקים נרחבים מת"א,ותהי קבורה,חלילה עם משפחתך מתחת להריסות, תביני למה התכוונתי.הלואי ואתבדה.
  3. איזה שקט יראש חסה הם תכננו פיגוע!
  4. שובבנה

   תגידי לי מי הפר את השקט? את לא חושבת שאולי מחבלים שיוצאים לבצע פיגועים נגד אזרחים אשמים קצת? היה צריך לעשות לתת להם לבצע את מה שרוצים? צה"ל עשה מה שהיה צריך לעשות. ייתכן כי היה ניתן למנוע את הפיגוע בדרך אחרת, אבל המחבלים כבר רצחו אזרח ישראלי בפיגוע אחר, ואין להסתכן שימשיכו לתכנן ולבצע. עם כל החישובים, עדיף היה לחסל מהאוויר.

  5. מי שובר שקט? פגעו במחבלים שעמדו לתכנן פיגוע

   מה רצית? שיתנו להם לתכנן ולבצע פיגוע, להרוג אזרחים חפים מפשע, ואז זה היה נקרא שקט?

  6. שקט לך אה?

   בואי לאשקלון זה כבר שיגרה פה הטילים.
   אני לא יתפלא אם אתה ערבי

  7. ההורים של דנה מתנצלים

   דנה הוי דנה,
   אכלי את הבננה,
   ועברי עוד שלב,
   אל הכוס של החלב.
   לבתנו נא סלחו,
   בקולכם אל נא תמחו,
   כי שנים אמנם אגרה,
   אך היא טרם התבגרה.

  8. איזה שקט? איפה את גרה? בואי לשבוע אחד לדרום.
  9. כמה סתומה את בטח מרגישה עכשיו. לכי חפשי מהר מה כתוב בדף המסרים של 'בצלם' במקרה של התקפה על שוטרים מצרים.
  10. יש משהו בדבריה. וגם אם בכל זאת מדובר בפעולה לגיטימית של ישראל שישבו בשקט כל הצדקנים למיניהם. די עם ה"ערבים האלה שוב יורים עלינו" - די, די
  11. את הזויה...רק לעם היהודי קמו מתוכו אנשים הזויים ששונאים עצמם.
  12. יהודי שמעז לחיות, שלא יתפלא אם הוא נכנס למקלטים
  13. גם אם את צודקת דנה. עדיין, חיסלו מחבלים שהתכוננו וגם כברביצעו פיגוע טרורו בישראל. את דנה הית יכולה להיות אחת מקורבונוחיו. חוץ מזה, גם אם יש לך ביקורת על התנהלות המדינה, תהיה ליגיטימית ככל שתהיה (גם אני מת כבר שביביהו יפסיק לשלוט כאן), עדיין הצורה שאת מציגה את הדברים גורמת נחת ומחזקת את איובי המדינה. לטובת מי את בעצם? עבורי (שמאל ציוני) את לא פחות מבוגדת.
  14. קול הרעם מקהיר הפרימטיבי עבר במתכונתו החדשה למאות תגובות דמורליזציה ברשת.. שכחתם איך צחקנו עליכם!
  15. מסיני יצאנו, מעזה יצאנו. מה התירוץ עכשיו דנה? תחזרי לקפה שלך בת"א ותמשיכי להזות
 59. 5
  קודם הפרשנות ואז הדיווח...

  עיתונאות מבישה!

 60. 4
  רק במדינה היהודית המתפוררת,יתכן מצב כזה שאזרחיה מופגזים ללא הפסק,והשלטון הסמרטוטי מפחד לפעול כמו שכל שלטון במדינה נורמלית היה פועל.
 61. 3
  יאללה חבר'ה, להתחיל להתפרע, להאשים ולשפוך רעל על הממשלה. סליחה באמת שמדינה מגנה על עצמה. אבל כמו תמיד, אתם בוחרים לעצום עיניים.

  אני מניח שגם כאשר אותו פיגוע מתוכנן היה יוצא לפועל, זה היה באשמתנו...

 62. 2
  רק ככה הציונים ילמדו

  כל הכבוד.

 63. 1
  אז היינו צריכים להבליג על רצח האזרח הישראלי בסיני?לחזור לאירופה ולתימן?

  מה האגנדה שלכם הארץ?היכן אפשר לקרוא מי אתם?
  בכבוד רב