החמאס צובר ביטחון ומעורב יותר בהתקפות על ישראל

הארגון קיבל אחריות למטען שפצע קשה את סרן זיו שילון ושותף פעיל בירי הרקטות. הבחירות הקרבות בישראל מעלות הסיכוי לעופרת יצוקה 2

אולי זו הרוח הגבית שקיבל מהביקור הרשמי של האמיר הקטארי אתמול (שלישי), אולי תחושתו כי הבליג יותר מדי זמן לנוכח התנקשויות ישראליות בפעילי ג'יהאד קיצוניים בעזה. מה שנראה לעין, על סמך מתקפת הרקטות הכבדה מהרצועה הבוקר, הוא שהחמאס שינה את מדיניות הפעולה שלו כלפי ישראל. על פי המידע הראשוני, הארגון השולט ברצועה אחראי לפחות לירי חלק מהרקטות שפצעו שלושה עובדים זרים וגרמו נזק כבד לבתים ביישובי עוטף עזה.

זו תקופה ארוכה שההסלמה בגבול הרצועה הולכת וגוברת. אולם, עד הבוקר עוד נראה היה שהעניינים נמצאים תחת שליטה מסוימת. עיקר ההתכתשות נוהלה בין ארגוני ג'יהאד סלפיים, ששיגרו רקטות לישראל, לבין צה"ל, שפגע בחוליות ירי ולעתים התנקש בחיי פעילים שהיו מעורבים בניסיונות להוציא לפועל פיגועים דרך סיני. החמאס שיחק משחק כפול: לעתים מימן פעילות של אחדים מהארגונים, לעתים נקט צעדי ריסון כשחש שהיוזמות שלהם עלולות לגרור מבצע צבאי רחב של ישראל ולסכן את יציבות שלטונו.

איש ביטחון של החמאס מאבטח את ביקור האמיר של קטאראי–פי

בכמה הזדמנויות באחרונה נפגעו גם פעילי חמאס (ופעם אחת גם אזרחים) בתקיפות חיל האוויר. בלילה האחרון נהרגו מתקיפות ישראליות שלושה פעילים בחוליות שיגור רקטות, בהם שני אנשי חמאס. החמאס הודיע שינקום – וכך עשה הבוקר כששיגר את הרקטות. הארגון אף קיבל על עצמו באיחור אחריות לפיצוץ מטען החבלה אתמול, שממנו נפצע קשה מפקד הפלוגה מחטיבת גבעתי, סרן זיו שילון.

במקומות שבהם מערכת כיפת ברזל יעילה, כמו אשקלון, הקטיושות יורטו. כשמדובר בירי ליישובים הקרובים יותר לגדר, ההגנה חלקית במקרה הטוב והתוצאה היתה פציעת העובדים בלול של אחד היישובים. נראה שהחמאס חושש פחות מתגובת ישראל. היחסים ההדוקים יותר עם מצרים, לצד הביקור הקטארי, מפיחים בו ביטחון עצמי שעשוי להתברר כשגוי ומופרז.

אבל במשוואה הזו יש גם צד משמעותי אחר, ישראל. בכמעט ארבע שנות כהונתה של ממשלתו נקט בנימין נתניהו קו צבאי זהיר ואחראי בכל החזיתות. חרף דימויו, נתניהו נמנע ככל יכולתו מכניסה למערכות צבאיות נרחבות. גם סבבי האלימות התקופתיים בגבול עזה התאפיינו בהרבה רטוריקה ישראלית, אך מבלי שישוגרו כוחות קרקעיים לעומק השטח. האיומים הישראליים, בצירוף תקיפות חיל האוויר, הספיקו בכל פעם כדי לשכנע את החמאס להשליט סדר ברצועה לפני שהעימות יאבד שליטה.

טנק בגבול הרצועהרויטרס

עכשיו, ייתכן שכללי המשחק ישתנו. נתניהו נכנס למערכת בחירות, שבה אחד הקלפים העיקריים שלו הוא השקט הביטחוני (היחסי) הממושך בגבולות. כשתושבי עוטף עזה מתראיינים ברדיו ושואלים איפה המדינה, ראש ממשלה שרץ לבחירה מחודשת יתקשה שלא לפעול ביתר קשיחות.

לא צריך ללכת רחוק מדי אחורנית כדי להיזכר בתקדים. בתחילת דצמבר 2008 כיהנה כאן ממשלת מרכז-שמאל של קדימה והעבודה. בכירי ממשלת אולמרט, ועמם רוב ראשי מערכת הביטחון, הסתייגו ממבצע צבאי בעזה. אבל כשהפסקת האש עם החמאס התמוטטה, בעוד מפלגות הקואליציה מתכוננות לבחירות וראשיהן סופגים ביקורת על אוזלת ידם, גישת הממשלה השתנתה. בסוף אותו החודש יצאה ישראל למבצע "עופרת יצוקה". זה כנראה לא מה שנתניהו, או אפילו החמאס, רוצים שיקרה, אבל הסיפור בהחלט עלול לחזור על עצמו.

Article video embed code

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 41
  לא הגיע הזמן לעשות שלום? ולא להמשיך את מעגל האיבה ?

  הכריזו על הפסקת אש, הסירו המצור מעל עזה !

 2. 40
  זו רק הוכחה שההסלמה היא חלק מקמפיין הבחירות של הצמד ביבי - ברק
 3. 39
  עוד סבב בדרך לשום מקום...

  וישראל בוחרת קואליציה לנתניהו...

 4. 38
  ביבי הבטיח לחסל את החמאס והטילים....... חה חה חה חה חה חהההההה........


  ב-3 בפברואר 2009, זמן קצר לאחר סיום "עופרת יצוקה", יצא ראש האופוזיציה בנימין נתניהו לסיור מתוקשר בישובי הדרום המופצצים. הוא סייר באתרי נפילת טילי גראד, התראיין, הצטלם, הבטיח, שוחח עם אמהות ושיחק עם ילדים. אחר כך התייצב בנקודת תצפית אסטרטגית וצילם את "המסר היומי" שלו לאזרחי ישראל שאמורים היו לבחור בו כעבור שבוע ימים בקלפי.

  אתם יכולים לצפות ברגע ההסטורי הזה בנקל ב"יוטיוב". הנה תקציר, לא נגעתי: "אני כאן בכניסה לאשקלון", אמר נתניהו, "הבוקר נחת כאן טיל גראד, וזה אומר הכל, במקרה, רק במקרה קרה כאן נס והילדים שהראו לי את הרסיסים לא נפגעו. אסור לנו להמשיך לסמוך על הניסים. צריך לעשות פעולה שתסיר את האיום. ורק פעולה אחת תעשה את זה, פעולה שתביא למיטוט שלטון חמאס בעזה".

  " ... הם הבליגו, הם הגיעו לתהדיה, ולהפסקות אש, והם נתנו לחמאס להתחמש בעוד ועוד טילים".

  "ובסוף", החל נתניהו להגיע לקרשצ'נדו שלו, "כשכבר יצאו לפעולה, וצה"ל עשה עבודה יוצאת מן הכלל, הם עצרו את צה"ל לפני השלמת המלאכה. אני רוצה להגיד כאן ועכשיו, אנחנו לא נעצור את צה"ל. אנחנו נשלים את המלאכה. אנחנו נמוטט את שלטון הטרור של חמאס ונחזיר את הבטחון לתושבי אשקלון, אשדוד, באר שבע, שדרות, יבנה. אנחנו נחזיר את הבטחון לתושבי ישראל".

  בשלב הזה הגיע נתניהו לחלק ה"אישי" של נאומו חוצב הלהבות. הוא סיפר על אמא שפגש במהלך הסיור, שהחזיקה תינוקת קטנה, ובכתה, ואמרה לו, תסתכל על התינוקת, היא מפחדת, והאמא התייפחה, וביקשה מנתניהו שיעשה משהו, שיעזור להם, ונתניהו עטה על פניו את פוזת הלוחם בטרור הקבועה שלו, וסיים את הנאום ב"אנחנו נעשה. ועוד איך נעשה. נעשה מה שצריך היה לעשות מזמן וקדימה לא עשתה. נמוטט את שלטון הטרור של חמאס ונחזיר לתושבים את הבטחון". קאט . מחיאות כפיים סוערות. אכן, זוהי מנהיגות במיטבה.

  http://www.youtube.com/watch?v=1qX4gaY61V0  1. הכי "מצחיק" הוא שאותם תושבים יצביעו שוב ליכוד כדי להשיג בטחון....חחח...

   אשליה אופטית....

 5. 37
  למה שלא יירוטו? כסף מקטאר,גבוי מהשמאל ההזןוי

  ומכמה ישראלים שונאי עמם ומדנינתם מהחוץ ותמיכה גם מהגיס החמישי כאן.
  ביחוד שצה'ל שואל עו'ד בכל פעם שהוא מגיב.

 6. 36
  או בקיצור, החמאס תופס תחת כי קיבל רוח גבית והרבה כסף מקטאר. וכנראה שחושבים שם שעם טילים הם יגרמו לעם ישראל לפחד מהם ולהתקפל מעמדת הימין בבחירות הקרובות. הם כנראה לא מספיק חכמים שם בעזה להבין שעוד מעט תגיע סופה חזקה לחצר האחורית שלהם שתקפד להם את הראש בחזרה למנהרות

  איסמעיל הנייה בהתקפת שיכרון כוח. בקרוב יקבל דלי מים קרים על הראש. אם הזיכרון שלו כל כך קצר, צריך להזכיר לו מקרוב איך נראה הצבא הישראלי

 7. 35
  ביבי אמר שאי אפשר לדבר ביחס לאיראן ללא קביעת קו אדום.אותו ביבי ואותו ברק,הצהירו שבמשמרתם לא יהיה ירי מעזה על ישראל."אם נצטרך - ניכנס לעזה",היכן כאן הקו האדום? למה לא נאה דורש נאה מקיים?! "אם.." זו ססמא שברק וביבי כל פעם זורקים.ה"אם.." כבר היה ורק הופך את חיי האזרחים לגיהינום.אלו שני מנהיגים שאסור להפקיד בידיהם אפילו הנהגת 4 ג'וקים..
 8. 34
  ממש כמו לפני "עופרת יצוקה" צהל החל בהתגרות ועכשו כל העדר דורש פעולה צבאית

  ממש כך לפני "עופרת יצוקה" כאשר היה שקט מחלט מהעזה צהל החל להתגרות ולמי שבכל זאת מוכן להזכר נכנסה חוליה שלנו פנימה כמה מאות מטרים והם עלו על מארב ונהרגו 4 חיילים. אחר כך ההמשך ידוע. רק עוד תזכורת קטנה, חמאס הציע הודנא ארוכת טווח ומי שדחה אותה זה ישראל

  1. דן הפעם לפני הכניסה נשטוף את האזור טוב טוב מלמעלה
  2. ממליץ לקרוא התיאור המדוייק של דן.
 9. 33
  מדוע אנחנו לא מחסלים את הבעיה הזאת.כל העולם רואה,והאפשרויות בידינו.

  אם המנהיגים שלנו יודעים להילחם רק עבור טובת הנאה פרטית,אז צריך לבקש את פוטין שיקח את העניינים לידיים.הוא ידע טוב לטפל בצ׳צינים הוא גם ידע לטפל בארגון הטרור של חמס.מדוע אנחנו מחפשים צרות עם איראן בשעה שלפני דלת בתינו יושבים רוצחים שמכים ללא הפסקה בנו.

 10. 32
  חמאס קיבל 400 מיליון דולר בעבור רקטות ובעבור החיים הטובים של משפחת פידל קסטרו של עזה, הנייה עתירת 20+ הילדים. כעת האמיר צריך לתת למורסי (אותו שיבח בנאומו) 4 מיליארד לשנה בשביל הפיתה של הפלאח המצרי וכל האיזור ילך יוק.
 11. 31
  חמאס לוקח אחריות = עוד סיבות למחוק את עזה

  חמאס היא הממשלה בעזה, האזרחים בחרו בממשלה הזו, האזרחים ישלמו גם את מחיר הבחירה שלהם. רק ככה האזרחים שם יבואו על טעותם בבחירת ממשלת טרור.

 12. 30
  במקום מלחמה - לסגור את הגבול, החשמל והאינטרנט לעזה
 13. 29
  ביבי תלמד מארדואן מה עושים ואיך מגיבים
 14. 28
  כןןןן פליז פליז פליז עופרת יצוקה 2!!!!
 15. 27
  מעל ל10000 טילים מעזה כבר נפלו בישראל - עזה כבר הייתה צריך להיות שדה מרעה עד עכשיו..

  שרון הבטיח לנו שאם דבר כזה קורה, אנחנו נכנס בהם חזק, ומה בנתיים?
  כלום שום דבר...
  במקום למחוק רבע מעזה, כן להרוג המון, אבל זה מה שהם רצו, רציתם עצמאות בעזה, קיבלתם, תקפתם את ישראל? תענשו על זה

 16. 26
  תזכורתהסטורית : הפסקת האש עם החמאס התמוטטה בנובמבר 2008 בעקבות פעולת קומנדו מיותרת של אהוד ברק בשטח עזה , כאשר עיני כל העולם היו נשואות לבחירות הדרמטיות בארה"ב בהן נבחר אובמה.

  עופרת יצוקה היתה על כן מבצע מתגלגל בהשראה ישראלית ולא יוזמה של החמאס להסלמה. ישראל בקשה לנצל את ימי החלפת השלטון בארה"ב. ואכן מספר ימים לפני כניסת אובמה לבית הלבן ב-20 ינואר 2009 הסתיימה עופרת יצוקה.
  אלה העובדות וניתן למצוא אותן בעתוני התקופה. אז לא להתבלבל. עד לערעור הפסקת האש באותם ימים שררה תהדיה שהחמאס כיבד. האם אנו צופים היום בשידור חוזר של האירועים ההם ?

  1. כן, לפני כן היה שלום... אני זוכר איך היינו הולכים לחוף הדקלים ומתרחצים ברוגע, או מסתובביםלנו מעוטף עזה בערב בבריזה הקרירה... קשקשן. הפסקת אש נוסח חמאס זה רק לירות קצת ולא יותר מדי, קצת לחטוף קצת לרצוח, אבל לא יותר מדי.
  2. אתה קורא לעצמך "קורא טקסטים" מעניין -טקסטים של alqaida
  3. אתה באמת פולט הבלים. 4 חודשים תמימים היה שקט בדרום עד הפעולה הפרובוקטיבית של ישראל.

   במשך 4.5 חודשים היה שקט בדרום. התהדייה הסתיימה בתאריך 4/11/08 כאשר צה"ל חדר לרצועה כדי להרוס מנהרה שנחפרה באזור הגזרה המרכזית. לפי דברי הצבא, היה מדובר ב"פצצה מתקתקת", במבצע לחטיפת חייל שהיה צריך להתבצע "בימים הקרובים" ממש.

   באותו יום ב-9 בערב כיתרו לוחמי צה"ל בית פלשתיני, שלידו, על פי החשד, נחפר פיר הכניסה למנהרה. הבית פוצץ, ובחילופי האש נהרג פעיל חמאס אחד ונפצעו כמה פלשתינאים. זו היתה הפעם הראשונה והיחידה במשך כל ה"רגיעה" שצה"ל נכנס לרצועה בפרופיל כה גבוה, תוך כדי כך שהוא קורא תיגר על שלטון חמאס.

   האם יש לחמאס רק מנהרה אחת? האם היתה זו הדרך היחידה לטיפול בבעיה? מדוע לא היה אפשר לאתר את המנהרה בצד שלנו? מדוע לא היה אפשר להציב מארב לאלה שהיו אמורים לצאת מהמנהרה "בימים הקרובים"?

   אבל ישראל לא הסתפקה רק בהריסה מתוקשרת היטב של פתח המנהרה. למחרת היא המשיכה בפעולה וחיסלה מן האוויר רכב ובו חמישה "פעילי חמאס". נדמה שכל אחד שנהרג בעזה הוא "פעיל חמאס", אפילו עבר במקרה בדרכו למכולת.

   הפעולה בעומק השטח הפלשתיני הביאה למעגל הסלמה. חמאס הגיב בירי של עשרות קסאמים ופצצות מרגמה, שר הביטחון הורה על סגירת המעברים לעזה, הירי התחזק, ומבצע "עופרת יצוקה" הגיע.

   עד אותו יום מר ונמהר בנובמבר קיים חמאס דווקא את הפסקת האש, בלי קסאמים ובלי פצמ"רים. חמאס אף פעל נגד אנשי הג'יהאד האיסלאמי שירו או תיכננו לירות קסאמים אל ישראל. הוא אפילו עצר כמה מהם.

   יישובי הדרום זכו לארבעה חודשים וחצי של שקט יחסי. אמרו אצלנו שזאת הפסקת אש טובה לחמאס. אמנם נכון, אך היא היתה טובה גם לנו.

   כל ההערכות לפני 4 בנובמבר היו, שהרוב בחמאס מעוניין בהמשך הפסקת האש, גם לאחר שההסכם יפוג ב-19 בדצמבר. כלומר, "התהדיאה" היתה יכולה להתחדש ולהימשך חצי שנה נוספת, ואחריה עוד חצי שנה, בלי המבצע הראוותני של 4 בנובמבר.

  4. מה המדינה מבינה מה צה"ל מבין כולם אפסים חוץ מאיציק מהמרכז

   בכלל חמאס לא מכוונים לאלימות ומטרתם להשאיר שקט מוחלט ולהתמקד בפיתוח טכנולוגיות ,מדע וספורט וכמובן חקלאות אילו רק היינו מגלים מעט הבנה וחמלה לצרכים המינימליים שלהם לירות טיל או שניים כל יום אפילו לעבר מרחבים לא מאוכלסים אפילו בעת קיום הבנות העיקר שהירי לא ייפסק ולו לשנייה אחת כי הניצחון שלהם לא נמדד בהצלחת הפגיעה בנפש אצלנו אלא בכך שלעולם לא ייתנו לנו לחיות בשקט עבור שמאלנים מטורללים כמוך יש צורך להפליג על הפרובקציות ולחיות עם זה אבל מדינה שפויה לא צריכה לקבל הנחיות מרפי השכל ומוגי הלב שמוכנים להיאנס והעיקר לא לעצבן את הבריון (שאגב חלש מאתנו ).

 17. 25
  ביבי אכל סושי מפלצתי ועישן סיגר יוקרתי במיוחד (ל''ת)
 18. 24
  רבין הוא האלוהים! ושרון שליחו, שליח האמת

  תהיא ברוכה משנתו, שרקטות יפיצוה

 19. 23
  מן הידועות שקטאר והנסיך שלה הם המוציא לפועל של האג'נדה האמריקאית ישראלית במזרח התיכון

  לא צריך להיות פרופסור כדי להבין שהמעוניין ובעל האינטרס היחיד בחימום הגזרה בין ישראל לחמאס מייד לאחר ביקור ח'ליפה אל תאני לעזה הוא ביבוש נתניהו
  אז בבקשה עם ישראל תתפקחו

  1. ברור, יחידות מסתערבים יורות מעזה לישראל, כדי לספק לנתניהו תירוץ לתקוף...

   תמיד היית כזה גאון, או שזה רק מהרגע שהפכת להיות שמאלני סופני?

  2. הסיכוי 23 שאתה שפוי קלוש

   השמאל של שנות ה-90 עבר עוד מוטציה אחת בשנות ה-2000 אם עשור אחורה חלמו על שלום בכל מחיר היום הם מבינים שזה לא ישים אז הפתרון הוא להצטרף אל האויב על פי הנוסח -if you can't beat them, join them
   טלי פחימה כבר עשתה את הצעד הראשון אני משוכנע שיש עוד בדרך מה שכן על המדינה חלה חובה להגן על עצמה מפני אויב מבית ולפי כך בזמן מלחמה התומך בצד השני חייב להצטרף אליו פיזית מבלי לשוב -23 ייקח עוד שנה עוד שנתיים אבל אתה תעבור אליהם כי בצד הזה אתה מרגיש זר ובניניו הימין רק הולך להתחזק עוד חבל שתאכלו את הלב תעברו לצד השני .

 20. 22
  האם לצהל אין ארטילריה?

  מדוע לא להחזיר להם עשרה פגזים על כל פצצת מרגמה שהם יורים?

 21. 21
  ''היחסים ההדוקים יותר עם מצרים, לצד הביקור הקטארי, מפיחים בחמאס ביטחון עצמי שעשוי להתברר כשגוי ומופרז.'' – חחח... המשפט הזה ניראה כשייך יותר לעיתון ימני שמחולק בחינם מאשר לעיתון הארץ. נקווה שהכתב הניכבד לא יפוטר מעבודתו עקב הבעת דעה זו הגובלת בהסתה ליציאה למלחמה.
 22. 20
  ביבי אוהב סיבובים.רק בגין יכול היה לתקוף ערב בחירות.

  מה רע בפגיעה בתושבים אזרחים שואפי השלום של עזה? מה יקרה אם יהרגו כמה? יגנו באו"מ? האמריקקים עסוקים עכשיו בלקבוע מי יותר טיפש בין המתמודדים,הרוסים מתמוגגים,האירופיפים עם הכלכלה שלהם......תנו לחמאס בשיניים. כלום לא יקרה. כולם מבינים.

 23. 19
  ראש הממשלה

  לראש ממשלת ישראל היקר מר בנימין נתניהו,
  אנא אל תתפתה ללכת שולל אחר חרחורי המלחמה ואל תיגרר. יפה וטוב עשית עד כה בהפגינך איפוק רב ויישוב דעת המוכיח בעליל כי אתה אדם אחראי ושקול שיודע לנווט היטב ולהוביל ולהנהיג. איפוק מעיד על עוצמה. אפשר להכאיב מאוד לטרוריסטים הנתעבים הללו גם ללא פעולה קרקעית שמחיר הדמים בה כבד מנשוא.

 24. 18
  החמאס תמיד עושים ככל יכולתם שנבחר בביבי שוב

  הם דוחפים בישראלים לבחור בימין כדי להנציח את המצב באזור

  1. ביבי ושותפיו משתפים עפולה עם החמאס ודומיהם מתחת לשולחן כדי להנציח את המצב באזור - הם גם עושים הרבה כסף מהנשק ומכירת אסטרטגיות הלחימה
 25. 17
  כי נתניהו רכרוכי אז הם מרימים ראש, צריך ראש ממשלה חזק.

  רק ליברמן.

 26. 16
  מדוע אתה דוחף לכאן את הבחירות. אנחנו יום יום בסכנת חיים,והחלטות על פעולה

  והחלטה על פעולה נכונה ועכשיו אינה נובעת מהקדמה או איחור של בחירות. ואולי להפך: בגלל הבחירות הקרובות ינסה נתניהו דווקא לא להסתבך במבצע צבאי גדול? תראה את אובאמה: בגלל הבחירות הקרובות הוא מתאמץ לא להיכנס למלחמה עם אירן.

 27. 15
  באיזה צד של הגדר היה המטען שממנו נפצע החייל שילון?

  הוא נפצע בעת שפתח את השער של גדר המערכת. האם המטען היה לפני השער או אחרי השער? האם מישהו יודע?

  1. בדיוק כך נפתחה החזית לפני עופרת יצוקה - התגרות של צהל

   היוזמה הסעודית היתה החלום הורוד של מדינת ישראל כאשר נוסדה אבל "בכשרון" רב ישראל פספסה את ההזדמנות שנתנה לנו סעודיה וכל ארצות ערב חתמו על היוזמה ל נ ו ר מ ל י ז צ י ה מלאה תמורת פינוי ההתנחלויות המבודדות בלבד, חילופי שטחים תמורת המפלצות של גושי ההתנחלויות הגדולות שנבנו בכוונת זדון, פתרון דיפלומטי לזכות השיבה. מה עוד יכולנו לחלום ? אבל מ 2001 כאשר פרס במקום לשאת את לפיד השלום חבר לשרון וכן הלאה הכל ידוע

  2. כל הגדרות בשטח ישראל, כמו שאתה יודע, ולכן מי ששם מטען קרוב לגדר שם אותו בשטח ישראל.

   מה לעשותף הרי אם היו בונים את הגדר בדיוק על הגבול הרי תם היה מתלונן על גניבת שטח...

  3. אה, הוא פתח את הגדר כדי להכניס קצת אוויר, הוא לא היה בדרך פנימה

   נו, באמת. כל פלשתינאי חמוש שבקושי מתקרב לגדר נורה מייד. לא ככה, חכם? העיקר שישראל יצאה מעזה, ככה היא יכולה להיכנס מתי שהיא רוצה ובשאר הזמן לצלוף מבחוץ.

 28. 14
  "מה חשובה המדינה ובטחון האזרחים ,העיקר הכסא והמניות ...."
 29. 13
  יום הבוחר

  ביבי לא הצליח למגר את הירי מעזה, עובדה שנזכור ביום הבוחר.

 30. 12
  תדע כול אם עבריה שבניה נפצעו/נהרגו כדי להבטיח את נצחון נתניהו בבחירות, כי בחירות על נושא הכלכלה = להפסד בטוח ולכן צריך לחמם את הגבול, אני בטוח שראות את שרה על הפודיום כמנצחת ינחם את האמאות
  1. ברור. נתניהו שולח טילים על ישראל, מחמש את איראן בגרעין , וגם רצח את ישו.
  2. אני רואה שכמו שאתה מבין בכלכלה כך אתה מבין בבטחון. מושלם
  3. 12-נגעת פה בנקודה חשובה -השמאלן ומחלת הנפש

   הנייה הוא בכלל לא חמסניק עד שנות ה-90 היה מתפקד לליכוד כחבר מרכז עד אשר ביבי הציע לו לקחת גיוב מיוחד ..מתאם הפיגועים שלו בשטחים -ביבי מתקשר הנייה מצדיע ושולח גורילות איסלמיות לירות טילים.

 31. 11
  הממשלה מעדיפה לעסוק בנדל"ן במרכז הארץ במקום להגן על השטח הריבוני בעוטף עזה
 32. 10
  הממשלה לא תעשה כלום כי נגמרו המחסנים הריקים בעזה
 33. 9
  בשביל מה עופרת יצוקה 2, צרריך להציב סוללות טילים ותןתחים בגבול הרצועה המופעלים אוטומטית ע"י אש שנורית משם. לא יירו יהיה שקט לכולם, יירו יקבלו מטחי טילים ופגזים מאסיביים ויוכלו להתעשר מאיסוף גרוטאות מתכת
  1. לאו, אתה גאון.
  2. בשביל מה ? כי זה משרת את ביבי וברק....

   עכשיו לפני הבחירות עושים את הטריק הישן שתמיד עובד, מחממים גזרה ואז זורעים פחד...משמע העם צריך מנהיג חזק, בטחוניסט...ואז משכיחים את הבעיות האמיתיות שבהן צריך לטפל, רק משום שאין שום כוונה לטפל בהן...ושוב בוחרים בביבי....תמיד עובד...

 34. 8
  ממשלת הגטו היהודי מודיעה על כניעה לטרור...
 35. 7
  הגע הזמן להפוך את הרצועה למגרש גולף ענק, נאה ומטופח. כן כל הנאיבים למיניהם, ה“גדעונ“יים, ה“הס“ים יבואו לשחק בחבל ארץ ללא “מצור“
 36. 6
  ברק השפן לא יתן לנתניהו הפחדן להגיב
  1. הפוךךךךךך, ברק הרברברן לא יתן לביבי הקשקשן לעשות משהו ממשי. שניהם ביחד יתנדבו לשלם מס לעשירים.
 37. 5
  לחזור בפעם המאה

  אין מדינה בעולם שהייתה מסכימה שישוביה יופגזו על בסיס יומי. אין כאן שמאל ואין כאן ימין. יש רק תושבים מסכנים שפחד מוות הוא שיגרת יומם. ונא לא לספר לי מעשיות על מצב הומניטרי מחפיר בעזה. יש כסף לנשק אז יש כסף לאוכל. ונתניהו אכן "יאכל" אותה בבחירות הקרובות אם זה יימשך. ובצדק.

 38. 4
  האמת היא שנמאס שמשחקים בנו. יום כן יום לא. נוקמים או סתם יורים. די!!
 39. 3
  לא יכול להיות! רבין הבטיח שזה לא יקרה!

  סתם ידיעה שיקרית.

  1. אם רבין היה חי פלטיאל

   כבר מזמן לא היינו נמצאים בסיטואציה ההזויה הזו. המתנחלים היו חוזרים מחו"ל הביתה, היו פחות הזיות ופחות קיצוניות ואז באמת היה סיכוי שהיינו עם סגולה.

  2. זה יכול להיות כי הממשלה הימנית לא מסוגלת לכלום. טיפש מאשים מי שנרצח בעבר רחוק. הימנים אשמים בשפל של המדינה.
  3. ״מישהם״הביאו לרציחת רבין ועכשיו מתלוננים שלא מקיים הבטחותיו ????
  4. אדון ווסרמן, המתנחלים מגוש קטיף חזרו "הביתה". ומי תפס את מקומם? מאיפה נשלחות הרקטות? על מה אתה מפנטז לעזאזל?
  5. אה. רצחו את המשיח שהיה מצליח לעשות ניסים בלי קשר למציאות שיצר. זה תלוי בן אדם ולא תהליכים. הבנתי.
  6. מה אתה רוצה? כל אחד מדבר שטויות כשהוא שיכור
  7. וואתה מאמין שחזרה לגבולות 1948 הייתה מבטיחה את קיומנו... תמים

   הדוע לא היה שלום לפני 1967? מדוע לא קמה מדינה פלשתינאית לפני 1967? הרי לא אנחנו מנענו זאת! מדוע אחרי אוסלו, כשהקמת מדינה פלשתינאית הייתה בהישג יד דווקא אז פרץ גל טרור עצום של למעלה מאלף הרוגים ישראלים - גם בלב תל אביב וירושלים, פיצוצי אוטובוסים ומסעדות - ורק אחרי לחץ אדיר שהופעל על עראפאת הסכים להוציא הצהרת גינוי; אבל בנאום ביוהנסבורג חשף את עמדתו: כמו מוחמד, הסכם בתוקף עד רגע שירגיש שבכוחו לבטל אותו, והרגע הזה יגיע.

  8. הימנים כותבים שטויות גם בלי להשתכר
  9. רצחתם את רבין ועמו את השלום אז לפחות אל תהיו צינים

   היוזמה הסעודית היתה החלום הורוד של מדינת ישראל כאשר נוסדה אבל "בכשרון" רב ישראל פספסה את ההזדמנות שנתנה לנו סעודיה וכל ארצות ערב חתמו על היוזמה ל נ ו ר מ ל י ז צ י ה מלאה תמורת פינוי ההתנחלויות המבודדות בלבד, חילופי שטחים תמורת המפלצות של גושי ההתנחלויות הגדולות שנבנו בכוונת זדון, פתרון דיפלומטי לזכות השיבה. מה עוד יכולנו לחלום ? אבל מ 2001 כאשר פרס במקום לשאת את לפיד השלום חבר לשרון וכן הלאה הכל ידוע

  10. איך נשארת שמאלני גם כשיורים עליך בלי הפסקה

   הצד השני עוד לא בעידן שלנו אתה יכול לנער כל ראש ממשלה שיעלה כאן כל עוד הצד השני ממשיך להתבצר בעמדותיו לא יהיה פה שלום גם אם שמאלן ינהיג את המדינה ..מתי תבינו שהפלסטינים לא רוצים לקחת את מה שאנחנו מצעים אלא גם את כל מה שאנחנו לא מצעים

  11. ציפי תתביישי לך "רצחנו את רבין" מי יותר מחצי מהעם ?

   נכון שלא אהדנו אותו כי הוא ייצג אתכם אבל זה לא שונה מהשנאה של המחנה ההזוי השמאלי נגד ביבי אז מה אפשר לכנות אתכם רוצחים בפוטנציאל גם?!

  12. נכון מאוד - (רק מי זוכר אח''כ) - מעניין שהעניין בכלל לא מוזכר - מדובר. זו גם מורשת רבין . הבטיח לנו שלום.
 40. 2
  אין לי מושג מה צריך לעשות בטחונית. מה שברור הוא שביתרון הענק שיש לנתניהו בסקרים, להיכנס לעימות מלא ברצועה זה שיא הטיפשות מבחינתו. אם משהו ישתבש זה יהיה רשום על שמו ויפגע במצב הכמעט-אידיאלי שהוא נמצא בו עכשיו.
  1. מנקודת מבטו של נתניהו, יש פה נסיון מכוון לגרור את ישראל לעימות. צה"ל עושה רבות בשביל למנוע את היכולת ההתקפית של חמאס בשטח, אבל בדרגתם של נתניהו ושאר המדינאים, הצורך הוא בלהבין את הצירים ומאבקי הכוח ביניהם. המלחמה בסוריה היא אסון עבורם, עכשיו האסון גולש במהירות ללבנון והנסיון הוא להעביר את הלהט הזה אלינו. האמנם, ניתן להם את הפרס הזה .. ? היום, כולם יודעים - אין מתנות חינם. ישראל תיישר קו עם מי שעומד מאחורי הניסיון הזה. הסובלנות האדירה של נתניהו מתחילה להגיע אל קיצה.
 41. 1
  לפעמים צריך להלחם, בלי לדבר, פשוט כי אין בררה וזה המצב!

  נקודה

  1. האימפוטנט בראש הממשלה מעדיף לדבר על אירן במקום לטפל באיום על יד הבית. בושה לבוחרי הימין.
  2. לא להפסיד הזדמנות להפסיד הזדמנות. פעם, כך תיאר אמן הלשון והחידוד, אבא אבן את הערבים. נדמה לי שהתואר עבר אלינו בירושה או שזכינו בו בשל מעשינו או מחדלינו ביושר רב. נסיך קטאר, אלתאני וזגתו הנאה מוזה(מוזה בנאננה) מבקר בעזה. כידוע קטאר היא אולי המדינה הערבית היחידה שעשתה כל מאמץ,להתקרב אלינו בגלוי וגם במחשך. יכולנו לנצל הזדמנות היסטורית לבואו לאיזור להתקבל בכבוד מלאכים בירושלים, ביקור באל אקצה, שפיכת מלל מדובשש, ללחוש לו כמה מילים כדורבנות לאוזניו בלבד ולאחר מכן ללוות אותו אחר כבוד לעזה. לו היינו עושים כן יתכן וכותרות העיתונים וגם המציאות בעוטף עזה הייתה נראים אחרת. אך כאמור ממשלת הוד מלכותו ביבי הראשון אינה מחמיצה הזדמנות להחמיץ הזדמנות. תקנו אותי אם אני טועה.
  3. כל הכבוד לחמאס שנילחם את מלחמתו הצודקת של העם הפלסטיני לשחרור ארץ מולדתו הכבושה בידי כוזרואשכנזים רשעים שפלשו מארופה !
  4. כהנא צדק --- העם הפלסטיני חייב להלחם עד לשחרורה המלא של מולדתו מהכיבוש הקולוניאליסטי הכוזרואשכנזי !!!
  5. בוחן כליות ולב הלוואי שבדיוק האיברים הללו יבגדו בך

   חבל על הדיבורים דבריך מחזקים את המחנה הלאומי אנחנו ננצח אותם ונגמד אתכם שמאלנים בוגדים חזרה למחילות שלכם.

  6. כל מילה בסלע. ישראל היתה קרובה ביותר לפתוח נציגות בקטאר אחרי שהוצגה היוזמה הסעודית

   היוזמה הסעודית היתה החלום הורוד של מדינת ישראל כאשר נוסדה אבל "בכשרון" רב ישראל פספסה את ההזדמנות שנתנה לנו סעודיה וכל ארצות ערב חתמו על היוזמה ל נ ו ר מ ל י ז צ י ה מלאה תמורת פינוי ההתנחלויות המבודדות בלבד, חילופי שטחים תמורת המפלצות של גושי ההתנחלויות הגדולות שנבנו בכוונת זדון, פתרון דיפלומטי לזכות השיבה. מה עוד יכולנו לחלום ? אבל מ 2001 כאשר פרס במקום לשאת את לפיד השלום חבר לשרון וכן הלאה הכל ידוע

  7. אין תועלת של ממש במבצע גדול נוסף

   איתן, אני מסכים שירי הרקטות לדרום הוא מצב בלתי-נסבל, וגם לי מתחשק שהחראות האלו יחטפו. יחד עם זאת, אני לא מאמין שהתקפה ישראלית על עזה ממש תעזור לנו. לפני פחות מארבע שנים יצאנו לעפרת יצוקה, בזבזנו מילארדי דולרים, גרמנו לנזק גדול במעמד הבינ"ל שלנו, ושלא נדבר על כך שהקרבנו חיילים ולצערנו, כמו בכל מלחמה, נפגעו אזרחים בשני הצדדים. מה קיבלנו בתמורה? בקושי ארבע שנים של חצי-שקט. "עפרת יצוקה" נוספת לדעתי תרוויח לנו אפילו פחות זמן. נצא, נתפרע כמו משוגעים, ונרוויח הפעם רק שנה או שנתיים של שקט (אחרי המלחמה הבאה חמאס כבר לא ישלוט דה-פקטו ברצועה, כך ששום גורם לא יוכל ממש לאכוף רגיעה).

   במילים אחרות, אנחנו חוזרים לאותו לופ שהיינו בו לפני שיצאנו מרצועת עזה: סבבי הסלמה שהולכים ומחריפים מפעם לפעם, ושפערי הזמן ביניהם הולכים ומתקצרים. למעשה, אני לא בטוח שאי פעם יצאנו ממנו.

   הגיע הזמן להתחיל להפנים את האמת המרה - אין פתרון צבאי. אם ישנו בכלל "פתרון" הוא יהיה רק פתרון מדיני, ויש סיכוי טוב שיש פתרון כזה באופק והממשלה שלנו מסרבת לראות (שחלילה לא נחשוב שיושבים בה אנשים "רכי לב").

  8. אסף יש אכן פתרון מדיני אבל הוא דורש ממך וממני לקנות כרטיס

   מה אתה מעדיף מנו ספנות או טיסות ארקיע ?
   מה אתה מעדיף אירופה או אמריקה?
   מה אתה מעדיף שלום או לחיות במדינת ישראל?
   מה אתה מעדיף ביבי או ...רגע פה נגמר התקליט אין תחליף לביבי כרגע ...

  9. חה חה חה. בדיחה טובה .