נתניהו בירך את אובמה על ניצחונו: "זאת היתה הצבעת אמון במנהיגות שלך"

מוקדם יותר היום התייחס רה"מ לטענות לפיהן התערב בבחירות לטובת מיט רומני: "קולות שבאים מתוכנו מנסים לסכסך בינינו לבין ארה"ב"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הערב (חמישי) בטלפון עם נשיא ארה"ב ברק אובמה, ובירך אותו על ניצחונו בבחירות. "זאת היתה הצבעת אמון במנהיגות שלך", אמר הערב נתניהו לאובמה ששב היום עם משפחתו לבית הלבן, "נמשיך בעבודה משותפת מול האתגרים שניצבים בפני ארה"ב וישראל ונקדם את השלום והביטחון באזור".

הבית הלבן פרסם הודעה הערה לפיה הנשיא אובמה התקשר לכ-13 מנהיגים זרים ששיגרו אליו ברכות על ניצחונו בבחירות. מלבד השיחה עם נתניהו, שוחח אובמה עם מנהיגי אוסטרליה, ברזיל, קנדה, קולומביה, מצרים, צרפת, גרמניה, הודו, סעודיה, טורקיה, בריטניה וכן עם מזכ"ל נאט"ו. "הנשיא הודה לעמיתיו על ידידותם, על שיתוף הפעולה עד כה והביע את רצונו בהמשך עבודה משותפת", נמסר מהבית הלבן.

מוקדם יותר היום התייחס נתניהו במהלך טקס הנחת פינה לבית החולים באשדוד לטענות לפיהן התערב בבחירות לטובת המועמד הרפובליקאי, מיט רומני. "לא ניתן לאיש לסכסך בינינו לבין האמריקאים", אמר, "אחד מיסודות הביטחון שלנו הוא השותפות האמיצה בינינו לבין ארה"ב. אני שומע קולות בימים האחרונים, דווקא קולות שבאים מתוכנו, שמנסים לסכסך בינינו לבין ארה"ב. זה לא יעזור להם. הברית בין ישראל לארה"ב איתנה".

ברק אובמה ובנימין נתניהו במפגש קודם בבית הלבןאבי אוחיון \ לע"מ

ראש הממשלה רמז בדבריו לטענות שהשמיע אתמול קודמו בתפקיד, אהוד אולמרט, כי התערב לטובתו של רומני בשמו של המיליארדר שלדון אדלסון. "זו הפרה משמעותית של הכללים הבסיסיים ביחסים שבין מדינות, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבעלות ברית כמו ישראל וארה"ב", הדגיש אולמרט.

אולמרט, שבימים אלה שוקל לחזור לפוליטיקה ולהתמודד נגד נתניהו בבחירות, אמר את הדברים במהלך מפגש עם ראשי הקהילה היהודית בניו יורק. באירוע נשאל אולמרט על ידי אחד הנוכחים אם הציבור הישראלי מוטרד מכך שנתניהו התערב במערכת הבחירות האמריקנית.

"זכותו של ראש ממשלת ישראל שתהיה לו העדפה למועמד זה או אחר", אמר אולמרט. "אבל עדיף כמובן, שישמור אותה לעצמו. מה שנעשה הפעם היה בבחינת שבירת כל הכללים, כאשר ראש הממשלה שלנו התערב בבחירות בארה״ב בשמו של מיליארדר אמריקאי שהיה לו אינטרס ברור בבחירות בארה״ב".

בהכנת הידיעה השתתף יניר יגנה

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 39
  כאשר גבהו שמיים מארץ כן גבה אובמה מראש הממשלה שלנו,
 2. 38
  איזה לטאה דוחה ורמאית הוא נתניהו. איכסה. שר הלטאות. כל היום חושש וחורק ומלחשש בלשונו. נחש בן נחשים. צפע. אפעה. פיתון. קוברה מלחששת איומה וארסית.
 3. 37
  אתם שמים לב שנתניהו ממשיך להדאיג את העם כי אובמה ינקום , בזמן שאובמה לא חושב

  על זה , כי המחוייבת האמריקאית לישראל , עוברת מנשיא אחד לשני , אבל אובמה שעל ראש הגנב בוער הקובע , ממשיך להדאיג אפילו את התינוקות בארץ , ליצצור הזה יש אובססיה שכל העולם שונא אותו , וזה נכון , אך לא שונאים את ישראל ,אני הייתי רוצה שאובמה יעניש את שקרניהו אישית , אבל הוא לא יעשה זאת כי הוא מחומר טוב ולא כמו שקרניהו מחומר רע ,

 4. 36
  , הביבינוקיו שלנו,שקרן פתולוגי. ברמה אינפנטילית. עדיף שיבנה את פולחן האישיות סביבו, בקרב חסידיו הרבים, כאן בישראל. להם לא אכפת, ורובם אפילו מעודד אותו, להשתין מהמקפצה, על נשיא ארצות הברית..
 5. 35
  הוא כבר התחיל לשמוע קולו מסכסכים..האיש צריך דחוף טיפול נפשי עמוק.
 6. 34
  רק נתניהו יכול לדרוך על הביצים,לרסק אותם ולצעוק שכואב לו מאוד בכל פעם שאובמה עושה ביבי בשרותים..ככה זה...וזאת

  רק ההתחלה.עכשיו משזכה אובמה שוב בנשיאות, הוא יכול ללא כל בעיה להאשים את נתניהו בחתירה תחת נשיא מכהן בארהב ולכן גם להגדירו כאויב ה""אומה האמריקנית"..וזה כבר לא מצחיק בכלל, בפרט שב"אומה האמריקנית" יש גם 6-7 מליוני יהודים בתוך 300 מליוני נוצרים ומוסלמים וערב רב שרק ממתינים לאות, כדי להביא מזור "יהודי" לתיסכוליהם..זאת דמוקרטיה..זה בולשביזם. יעני מרוסית, זה יוצא רוב בעברית.

 7. 33
  משהו רקוב פה

  מישהו יכול למצוא את ההגיון בזה שאזרח ישראלי, ששרת בצה"ל ובמילואים, ששילם ומשלם מסים למדינת ישראל, שחייו ועתיד ילדיו ועתיד המדינה בראש מעייניו, ונמצא זמנית בשבתון, השתלמות, עסק, וכו' מחוץ לישראל אינו רשאי להצביע ולקבוע את עתיד המדינה? ובנוסף ובנידוג משווע, מותר ל"תורמים" מארה"ב שאינם אזרחי ישראל לתת כסף לפוליטיקאים בישראל וכך להשפיע ע"י כספם ולעוות את עתידה וגורלה של מדינת ישראל.

 8. 32
  כל מי שיבחר במפלגות שמנהיגהם מדברים לשון הרע סופם רע ומר,גם אני מעדיף שיבוא משיח בן-דויד ומשיח השלום ומה אני אעשה שבגלל הערב-רב השמאלני יבוא משיח בן-יוסף משיח המלחמות שישחט ב-15 ימי חושך את כל הרשעים שבעם ישראל עצוב לי אבל אין מה לעשות יש בורא עולם שהבטיח לצרוף כצרוף הצורף את הזהב !!
 9. 31
  נתניהו נוכל אחד גדול

  מדהים איך אדם כזה הגיע להיות ראש ממשלה. פרצוף של נוכל רמאי ושקרן אין הבדל בינו לבין בוש

  1. ההמון מאמין לכל נוכל

   נתניהו - סכנה קיומית למפעל הציוני.

 10. 30
  כולי תפילה שאובמה לא יאמץ את מידת הרחמים, ויפתור אותנו מהזבל השקרן הכרוני ששמו ביבינוקיו.
 11. 29
  Time to twist his arm

  Mr. Obama, now you have now fear of the Jewish Lobby, that is so harmful to Israel. Please show Bibi who is the boss here

 12. 28
  Nochel

  Dear Mr. Obama: Dont believe a word Bibi Says. He is a shamless liar.

 13. 27
  כמה משעשע לראות את נתניהו ואת מלחכי פנכתו מנסים לשכתב את ההיסטוריה וכמה מעניין יהיה לקרוא את הספר שיכתוב אובמה לאחר שיעזוב את הבית הלבן אודות הימים האלה ואודות נתניהו
 14. 26
  BB = LIAR
 15. 25
  נתניהו רקח לעצמו את המלכודת הזו. ולנו הוא רוקח עוני, חורבן, והידרדרות.
 16. 24
  עדיין לא הבנתי במה התערב ביבי בבחירות בארה"ב?

  השמאל הסהרורי והתשקורת חושבים שאם חוזרים על שקר הרבה פעמים זה יקלט,,בינתיים לא שמעתי על אף התערבות לא ראויה

 17. 23
  ביבי היה הראשון שהבין שאובמה ינצח בגדול ולכן תמך בו ועזר לו.
  1. הומור טוב תודה
 18. 22
  איזה אפס נתניהו. עכשיו הוא עושה את עצמו שטיח כדי שאובמה ידרוך עליו וינגב עליו את הרגליים שלו. הו ביבינוני, אתה הולך לחטוף. אני שונא את ביבי האפס.
 19. 21
  השמאל כמו אלטיזאכן,קונה את כל-המוצרים הדפוקים
 20. 20
  צודק. קולות שבאים מתוכנו או יותר נכון מתוך ביבי הליכוד ושלדון אדלסון
 21. 19
  נו, הרי ביבי היה הראשון לזהות שאובמה ינצח..
 22. 18
  ועוד משהו קטן .היננריך חיכה בקנוסה שלשל ימים עד שהאפיפיור הסכים לשמוע את הסליחה המתרפסת שלו ... נצניהו יחכה כמה חדשים יותר ואולי התרפסותו תענה.
 23. 17
  בשורה תחתונה: ביבי מסוגל לסכן מדינה שלמה בשם הפטרון שלו. זה מבחן מנהיגות כושל.
 24. 16
  מלך החנוםה הולך לקנוסה לבקש סליחה על מינויו המוקדם של רומני על ידו.. המלך היינריך מ 1077 יכול לקחת שעורים אצל נצניהו איך זוחלים חזרה בתשובה.
 25. 15
  ביבי הנוכל הצבוע בירך את אובמה, ואובמה הקיא עליו
  1. מותר לי להעדיף את משיח בן-דויד משיח השלום,אבל מה אני יכול לעשות שיבוא לפני כן משיח בן-יוסף משיח המלחמות שישחט אתכל הערב-רב השמאלנים בעלי לשון ב-15 ימי האפלה כמו במצרים,,ורק שישים ריבוא מישראל יזכו לגאולה שלמה עם משיח בן-דויד,מופתעים מה אני לא כי קראתי בזהר הקדוש !!
 26. 14
  משנכשל ההימור, צריך ללקק, ככה זה
 27. 13
  ביבי מקווה שהעמדתה את העבד בית במקום ,והזכרתה לו מי האדון שלו!
 28. 12
  הקולול היו ממפלגת הליכוד

  מי קרא לאובמה מוסלמי?
  מי קרא לאובמה שונא ישראל?
  מי קרא לאובמה שונא יהודים?
  מי אם לא אנשים במפלגת הליכוד

 29. 11
  לאמריקאים יש מסורת ברורה : לא מעבירים ביקורת מחוץ

  מחוץ לגבולות המדינה. מה עשה פה אולמרט: נניח שהוא לא נתניהו הוא כן יהיה ראש ממשלה הבא, הוא מחליש דה פקטו את עמדת ישראל. אין מערכת בחירות שמצדיקה את זה.....

  1. חובתו של אולמרט להודיע לאזרחים שרוה"מ אידיוט המחליש את ישראל, וגם שקרן כרוני.
  2. רק אמירת האמת תחזק את ישראל ותוציא אותה מידי הימין מביא החורבן שכל מעייניו גזל אדמות לעצמו וגזל העם למען המיתנחלים
 30. 10
  על גחונך תזחל ועפר הארץ תלחך כי שנאת עולם השתת בינך ובין אדמבה.החטא ועונשו ....

  ביבי חוזר ומתגלה כמדינאי גדול מהחיים ....

 31. 9
  "אני שומע קולות בימים האחרונים, דווקא קולות שבאים מתוכנו, שמנסים לסכסך בינינו לבין ארה"ב"

  מזכיר את הסיפור על הגנב שהקהל סוגר עליו. על מנת להסיר חשד מעצמו, הוא מוצא דרך להצטרף לקהל ולהשתתף, לכאורה, במצוד אחרי הגנב.

 32. 8
  נתניהו הפתטי.תסתום את הפה יותר מתאים לך
  1. אובמה, הלוואי שהיה ראש הממשלה שלנו.
  2. בגלל שאהבל קרא לראש ממשלה נבחר אהבל הוספת לו עוד מנדט,על כל לשון הרע של השמאל ראש הממשלה מקבל עוד מנדטים !!תמשיכו עד שתקבלו צרעת !!
 33. 7
  מצחיק איך ביבי ופינקלשטיין חשבו שהם מכירים את הפוליטיקה האמריקאית..הם עדיין בשוק כמו הרפובליקאים
  1. פינקלשטיין מבין בעיקר ברפובליקות בננה
 34. 6
  שיטת רומניהו

  תגיד היום את ההפך מאתמול, בהנחה שאף אחד אינו זוכר. זה מה שרומני עשה, ואחת הסיבות שהפסיד בבחירות.

  1. חחח
  2. נבליהו עומד עם הסכין שדקר בגב אובמה נוטפת דם, מת מפחד, ומעיז ליטעון טוען שלא דקר, ועוד מאשים אחרים שזו עלילה. הרי זו עוד הוכחה שמדובר באידיוט שקרן ונוכל שאינו ראוי לנהל מכולת!
  3. תגובה מעולה ומדוייקת. ממש כך

   רומני זלזל באינטליגנציה של האמריקאים.

 35. 5
  אין לו "שותפות אמיצה " עם אף אחד . סתם מילים .
 36. 4
  ביבי , גם אנחנו מברכים אותך

  ידידי , שלא יהיה לכם שמץ ספק : ביביץ' אינו נבוך כהוא זה מהמצב . הוא מאמין בלב שלם שהדרך שהלך בה היא ישרה ונכונה . ככה זה עובד אצלו : הוא באמת לא קולט איזו טפשות מדינית ואיזו כפיות טובה אישית זו הייתה לנסות ולהוביל מהלך מניפולטיבי נגד אובאמה . הוא לא טיפש , הוא אידיוט . אובאמה לא ינקום אישית כי הוא נבון והוא מאנש . לכל הגזענים : גם חוסיין יכול להיות מאנש . וכולנו תקווה שביבי יאות בהכנעה להסדר הבא עלינו לטובה , בעזרת הנשיא הכי פרו ישראלי שהיה EVER . הניצחון של אובאמה חשוב לישראל יותר מאשר להחלפת ביבי . לאובאמה יש אפשרות להחזיר את ישראל למסלול שפוי , לליבני , לאולמרט , ואפילו ליחימוביץ' - לא בטוח . לכן ביבי מברך את אובאמה , ואנחנו איתו הפעם : )

  1. ביבי כבר הכין תירוץ ו"גב" להחלטות העתידיות (ליברמן) !
  2. כל מילה בסלע

   עוד 4 שנים לאובמה
   עוד 3 חודשים לביבי

  3. "טוכס לקר"

   "זאת היתה הצבעת אמון במנהיגות שלך" אמר ביבי לאובמה! בעברית קוראים לראש ממשלה טיפש כזה "חנפן", לקקן", מתרפס", אבל באידיש זה יותר מדוייק: "טוכס לקר". פוי. וזה ה-"מנהיג" שלנו! אובמה, אני מתבייש בשמו! הגיע הזמן שתראה לו מאיפה מ....ן הדג!!!

 37. 3
  אולמרט, עם כל הקופה(ות) שתלויה(יות) לו על הגב, צודק בהחלט. בעגה הדיפלומטית מצלצל משפט כמו "אינטרסט בטחוני משותף" "ברית איתנה" לא רע אבל די שדוף. אבל את מה שכולם ירצו לשמוע (המרנו על הסוס הלא נכון) ממנו לא תשמע. כיצד, מתי, איפו ובאיזה כוח יכניס לו אובמה קשה לדעת. מה שכן בטוח ששטוזה כזו תתן המון חומר לוורטר, גדעון לוי וארי שביט בגילגולו החדש.(והשתוזה בוא תבוא) read my lips
 38. 2
  הליכוד ביתנו יקבל 48 מנדטים, גוד הליכוד יקבל 72 מנדטים, על אפם וחמתם של השמאלנים וה"עיתונאים"
  1. 538

   ממש Nate Silver אתה
   עכשיו כולנו רגועים ויודעים שיש לנו אזרח שהוא בעצם גם נביא ממש
   אולי תחלוק איתנו את ה"שיטה" הסטטיסטית שלך?

 39. 1
  מתי אובמה יתפטר מתפקיד השפוט של ביבי? יש לחשוש שלא יעיז לצאת נגד הלובי המופרע בעולם.
  1. רק ביביקינג, , מסכסך בינינו, לבין המפלגה הדמוקרטית, שזכתה, לטכזבתו המרה, בבחירות. אולי, ביבי לוקה בנכות שחוסמת אצלו ,אפשרות לתובנה אנושית אלמנטרית. סוג של סוציופאט פוליטי. הוא יורק על פרצופו של מארחו, ואחר כל, מאשים את כל העדים להתנהגות הניבזית, שהם מסכסכים, על גבול הבוגדים.