כ-100 קצינות לרה"מ ולשר הביטחון: "לא לכניסה קרקעית"

לטענת "פורום נשים קצינות במיל' ובדימוס", מבצע קרקעי ברצועה עלול להבעיר את האזור כולו; קבוצת אנשי רוח קראו להידברות עם חמאס

שתי עצומות נגד מבצע עמוד ענן ברצועת עזה הופיעו היום (ראשון), בהן מכתב של כמעט 100 קצינות צה"ל במילואים המתנגדות לכניסה קרקעית לרצועה וכן של אנשי רוח הקוראים להפסקת אש ולהידברות עם חמאס.

במכתב הנשים, הראשון מסוגו, שנשלח היום לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשר הביטחון אהוד ברק, כתבו חברות "פורום נשים קצינות במיל' ובדימוס" כי "אנו, נשים מקצוות שונים של החברה הישראלית, מדרום עד צפון, צעירות וגמלאיות, ותיקות ועולות, ששירתנו בתפקידי קצונה בכירים וזוטרים בצה"ל לאורך השנים בחובה ובמילואים, רוצות לחזק את ידי מערכת הביטחון ותושבי הדרום... יחד עם זאת, עם כניסת מבצע עמוד ענן ליומו החמישי, כאשר ברקע הסלמה בירי הרקטות לעבר הצדדים וגביית קורבנות של אזרחים... אנו קוראות לעשות ככל שניתן על מנת להימנע מהרחבת המבצע האמור לכניסה קרקעית של כוחות חיל רגלים של צה"ל לשטח רצועת עזה".

מבצע "עמוד ענן" - דיווחים חיים באתר הארץ

חיילי צה"ל מתאמנים בשומריה, היוםאילן אסייג

לצד האמירה כי הן "עדות לצורך המדיני והחברתי הברור לשמור על ביטחון ואיכות חייהם של תושבי מדינת ישראל באשר הם, תוך ניסיון מקסימלי לשמור על חייהם של אזרחים ואזרחיות חפים מפשע", נכתב כי "אנו סבורות כי בתקופה רגישה זו, תקופה במהלכה המזרח התיכון כולו סובל מחוסר יציבות מדיני, פעולה שכזו עלולה להבעיר את האזור כולו ולהרחיב את מעגל הדמים והקורבנות משני הצדדים". הקצינות הדגישו במכתבן כי מדובר ביוזמה פרטית שנועדה "להעביר מסר חד-משמעי המעודד שמירה על ביטחון אזרחי המדינה תוך הימנעות מקסימלית מאלימות מיותרת ומסוכנת".

בנוסף לקריאתן להימנע מפעולה קרקעית ברצועה, כתבו הקצינות כי יש לשתף נשים בשיח הביטחוני בישראל. "אנו מבקשות באמצעות יוזמה זו לעודד נשים לפעול ולקחת חלק אקטיבי, איכותי וחיוני בשיח הצבאי-ביטחוני בישראל".

לדברי יוזמת המכתב, העיתונאית טל לאור, קצינה לשעבר ששירתה כמפקדת פלוגה בנח"ל ובהמשך היתה דוברת משלחת ישראל באו"ם, "יוזמת 'מכתב הקצינות' הראשון נולד בסוף השבוע, בעקבות בהייה בלתי פוסקת במסכים. "הוכיתי בהלם מהנוכחית המצ'ואיסטית בפאנלים, במצעד בלתי פוסק של עניבות, חליפות וכומתות, וכולם גברים, עם מגישה אחת במקרה הטוב" סיפרה. "אמרנו די, זה חייב להיפסק, ואם לא רוצים לשתף אותנו, אז נביע את דעתנו בעצמנו, נמאס מכך שדיני צבא הם חלק משיח גברי לחלוטין".

לדברי לאור, "זהו שיח מקצועי שנשים אינן חלק ממנו, בניגוד לעובדה שהרבה מהן שותפות שגויסו למערך המילואים, שלחו בני זוג וילדים למילואים ונשארו לבד עם ילדים קטנים ועבודה. זהו לא רק סירוס אלא גם תוצר של מניעה מהשתתפות בשיח. רבות הנשים שבאות מהמערכת הזו ואפשר לשמוע אותן, לא רק בהקשר של 'נשים בצבא' אלא לשמוע תפישות, הערכות נשיות. יש לנשים מה לומר ולא מקשיבים לדעתן".

בעמוד הפייסבוק שפתחו הנשים במטרה לעודד קצינות נוספות להצטרף ליוזמה, הן כתבו כי "מבצע עמוד ענן נכנס ליומו החמישי ואין חדש תחת השמש. הוויכוח הציבורי סב בעיקר על הלגיטימיות של הפעולה, ממדיה והעיתוי שלה, אך על דבר אחד כמעט שאין ויכוח: השיח הצבאי-ביטחוני בישראל היה ונשאר בעיקרו שיח גברי מצ'ואיסטי".

אנשי רוח קראו: "תנו למלים לנצח"

קבוצת אנשי תרבות, סופרים, אמנים ואנשי רוח חתמו אף הם על עצומה במחאה על המבצע בעזה, וקראו להפסקת אש ולהידברות עם החמאס.

בין החותמים על העצומה, שאינה מזוהה מפלגתית: עמוס עוז, יורם קניוק, יהושע סובול, דורון צברי, אוהד נהרין, רון ארד, סיגלית לנדאו, ניר ברעם, ציבי גבע, נעמי פורטיס, רננה רז, דוד אופק, דרור בורשטיין, אבי פניני, דליה שימקו, אורי פסטר, ריקי בליך, ג'ייסון דנינו הולט, ענת בצר, מעין שלף, דניאל עוז ושמעון אדף.

יהושע סובול
יהושע סובולניר כפרי

בכותרת "תנו למלים לנצח" מצטטים החותמים את אלברט איינשטיין שאמר כי "אתה צריך להיות טיפש גמור כדי לעשות שוב ושוב את אותו הדבר ולקוות לתוצאה אחרת". עוד כתבו חותמי העצומה כי "לבנו אתכם, תושבי הדרום הנדונים לחיות במשך שנים באימת מוות. זכותה וחובתה של הממשלה להגן עליכם – אבל דרכה היא לא הדרך. תקופות של שקט ורגיעה היו תמיד תוצאה של הידברות והסכמה.

"כבר חיסלנו טרוריסטים, ויצאנו למבצעים צבאיים, ופלשנו לעזה ודבר לא השתנה, מלבד עוד הרג ועוד שנאה. אנו קוראים להפסקת אש ארוכת טווח, ולהידברות (ישירה או בתיווך בינלאומי) עם אויבינו בעזה – כי לתושבי הדרום כמו לתושבי עזה, מגיע להביט מעלה לשמים בתקווה ולא בפחד", לשון העצומה.

סיקור נרחב: מבצע "עמוד ענן": כל העדכונים || הדברים שישראלים בוחרים לא לדעת || מהומות באוניברסיטת חיפה בעקבות המבצע בעזה || התקפת סייבר על משרדי הממשלה || צה"ל הורג אזרחים ומתחיל להסתבך || לנכים באשקלון נותר רק להתפלל || אלוף בן: למה ג'ני רוצה לחסל אותי? || געגועים לארדואן בעקבות המבצע || גדעון לוי ב-2008: עוד יאמרו שצה"ל לא היכה די

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 108
  מפקדת פלוגה בנח"ל! מדהים!
 2. 107
  הפעם לא נעשה את אותו הדבר - נבוז לשמאל גם אם מדובר באמנים ריקניים! הפעם נשיג שלושה מטרות - ששתים כבר הושגו - סבלנות כלפי ממשלת ישראל וצחה"ל. חוסר סלבנות לשמאלנים שפוגעים באחדותנו ומכפישים אותנו ברחבי העולם לכו לגולדסטון מגיעלים
 3. 106
  שולחן הדיונים

  אכן בסופו של יום מה שלא יקרה נגיע לשולחן הדיונים ויפה שעה אחת קודם,אין כל סיבה לסכן אף חייל שלנו !

 4. 105
  לא כל החלטה מאצ'ואיסטית בהכרח שגויה כמו שברור שלקצינות אין זיכיון על הצדק.

  מכתב שלא דורש דבר ששונה ממה שהאנשים שקשורים להחלטות אומרים כל יום בכול הזדמנות. "לעשות ככל שניתן על מנת להימנע מהרחבת המבצע האמור לכניסה קרקעית של כוחות חי"ר של צה"ל לשטח רצועת עזה." אין איש בממשלה או בצבא שאומר אחרת.
  אין לי מספיק מידע כדי שתהיה לי דעה בין להיכנס קרקעית או לא אבל מה שאני קורא ומרגיש במכתב זה הכאב שהשיח הוא גברי ומצ'ואיסט. אז יש לכם במה ושתרגישו יותר טוב!.
  לא כל החלטה מאצ'ואיסטית בהכרח שגויה כמו שברור שלקצינות אין זיכיון על הצדק.

 5. 104
  כמה מחותמות השמאל הקיצוני גרות בעוטף עזה או באשקלון?
 6. 103
  כמה מחותמות השמאל הקיצוני גרות בעוטף עזה או באשקלון?
 7. 102
  הקצינות ממש לא בסדר. הן מפריעות לביבי לממש את הבטחתו לחסל את החמאס והטילים.....
 8. 101
  לא להכנס לעזה!

  לא ולא להכנס לעזה!!!!

 9. 100
  טוב שיש עוד חכמים

  להפסיק את מעגל הדמים החיים קצרים בעולם הזה תתנו לאנו לחיות שנה אחד בשקט עברו אתמול מחיאי 60 שנה לא נהניתי משנה אחת לפחות בלי מלחמה תנו לילדינו להנות בחיים שלהם ( לו החמור היה מדבר לא היה בועט)

 10. 99
  תודה רבה לכן, כל קול מחאה, קטן ככל שיהיה, חשוב...
 11. 98
  לאנשי צבא אסור להשמיע דעה פוליטית

  אם בא לכם תכתבו 100 נשים דואגות שלחו מכתב לשר הבטחון..

 12. 97
  להסיר המצור המדומה

  ללא הסדרת הגבולות של עזה לא יהיה שום שינוי משמעותי באיזור, ולא צריך להיות קצין כדי לחשוב בהגיון או להבין את הטקטיקות האנליטיות של מנהיגינו.
  יצאנו מעזה וזרקנו את המפתחות של הכלא הכי גדול בעולם. כל זמן שנהיה סוהרים, הכלואים ינסו לפגוע בנו. באשר לקצינות והשפעתן על השיח החברתי - יצא לכם להקשיב לקצינה מירי רגב לאחרונה, מי צריך קצינות כאלה, אנחנו צריכים בני אדם עם מודעות אנושית וזכרון ארוך שיודעים להפיק לקחים ולא לחזור כל פעם על אותה פעולה כמו בחוק פבלוב.

 13. 96
  התפקיד של הצבא זה להלחם למען המדינה בזמן מלחמה ואנו בזמן מלחמה

  יש מפקדים טובים בצה"ל ולא צריך שום בדימוסים או בדימוסות.
  שבו בבית (כנסו לממ"ד כשצריך) ותנו לצה"ל לעשות את המוטל עליו.

 14. 95
  יש לתת לנפוחי הרוח לנהל מו"מ חופשי , הם מקוים לשנות נרטיב פלסטיני בן 120 שנה


  גדולי הרוח בעם היהודי במשך 1800 שנה לערך בכל תקופת הגלות ובכל ארצות התפוצה חיפשו דרך ,כל דרך כולל התנצרות,התאסלמות, התבוללות, לתרום באופנים שונים כולל בשירות צבאי, תרומה מדעית, כסף,, על מנת למצוא חן בעיני הגויים בקרב אלה שיבו בתוכם . להראות להם שאנו לא רוצים ברעתם ותרומתינו גדולה לאנושות ולמדינה.
  ניסנו הכל כולל ניהול וארגון מהפכות פוליטיות חברתיות כלכליות.
  והנה נפוחי הרוח בישראל והוגלה שלא מסוגלים ללמוד מההסטוריה , מה שלא הצלחנו ב1800 שנות גלות ולאורך המלחמה / מאבק הנמשך מעל 100 שנים מול הפלסטינים הערבים , מאמינים שהם יצליחו שמשרא ומתן ישיר. אדרבא!.
  אדרבא לתת לסוסול עמוס עוז ולשאר נפוחי הרוח לנהל מו"מ בשם העם היהדי הציוני היושב כאן.
  בהצלחה. כמקבול אצל היהודים -לאחר הכישלון ימצאו יהודים אחרים להאשים בכישלונם אף פעם הגויים, הערבים הפללסטינים לא אשמים.

 15. 94
  לאנשי נפוחי הרוח:במו"מ עם פהלסטינים החאמס והגיהד למדו את טענותיהם מזה 120 שנה

  בספר כלוב הברזל , מלחמתם של הערבים הפלסטינים למדינה ,בכל שטחי ישראל ,ובחומרים אחרים שלהם ושל אינטלקטואלים מצריים, ירדנים , בארה"ב המסר חד משמעי.
  הם מוכנים לאבד שני עינים ובלבד שאנו נאבד עין אחת.
  הם כולל עריב ישראל ימשיכו להאסק להלחם,עם הפוגות , עד שנתיאש ונוותר. זו מלחמה שסכומה אפס!

  במלחמת העולם ה2 יפן נכנעה רק לאחר שריפת 69 ערים כולל 2 באטום. גרמניה נכנעה לאחר דרזדן והרס טוטלי של ברלין.
  את עזה י ש מלחוק ואת תושביה לגרש למצרים.
  הפסיקו להיות "פוצים" ולשחק משחקי פינגפונג כיס!

  1. החרם והעפעלות נגד ישראל היהת לפני 1949 ולפני 1967 אז לא היה כיבוש!
 16. 93
  קבוצת חולי רוח , לא קבוצת אנשי רוח

  פסיכים

 17. 92
  צפוי לחלוטין. מאגר אנשי הרוח והקצינים/ות הערוכים זה מכבר לחתימה אוטומטית על כל עצומה של השמאל. אנשי רוח אמיתיים לא מתנהגים כמו עדר. קצינות שלא רוצות להגן על אזרחים מקומן מחוץ לצבא
 18. 91
  ל 100 הקצינות הצטרפו 100 גננות, 100 קופאיות, 100 נהגות מוניות, 100 עו"ד, 100 טלפניות ו- 100 מובטלות. מולן 100,000 אימהות ועקרות בית שנמאס להם ולבני משפחתם להיות 10 שנים ברווזים במטווח של החמאס!!!!!!
  1. זה בדייוק מה שקורה, אותן 100.100 אימהות ועקרות ביית שאמנם נמאס להן (בצדק גמור, אגב) להיות ברווזות במטווח תמשכנה להיות שפחות חרופות לגברבר ששולט בבית ללא מצרים (וזה לכל החיים).
 19. 90
  למרות שאני בעמדות הפוליטיות של טל לאור

  אני לא יכול שלא לתהות על כך שלאור מתעלמת מהנשים. מאחורי כל מאצ'ו מתלהם עומדת אשה. וזה לא כולל את רודפות השלום דניאלה וייס, נדיה מטר גאולה כהן אנסטסיה מיכאלי, וגולדה (אני פלשתינאית) מאיר הזכורה לרע. וגם האשה שהיתה דוברת צה"ל לפני רוני דניאל, מירי (אתה סתום) רגב. סליחה, חברת הכנסת מירי רגב.

 20. 89
  אסור לעצור חייבים למוטט את החמאס לגמרי , ומי שחושב שיש סיכוי שהחמאס יניף דגל לבן כניראה שיש לו הרבה מה ללמוד על המנטליות הערבית לא כל שכן של ארגון טרור רצחני!!
 21. 88
  סוף סוף- תמיד אמרתי שאם נשים היו בראש הצדדים המצב היה הרבה יתר טוב (ולא חשוב מאיזו זרם פוליטי)

  נשים אף פעם לא אהבו לשחק ברובים ומלחמות

  1. מצוין

   אני חושב כדאי נתחיל בחמאס, לשים שם איזה פאטמה בראש ההנהגה

 22. 87
  עמדות נתעבות ..אם המבצע יצליח הן תשבחנה ויגידו "ניצחנו" אם חס וחלילה נכשל הן תאמרנה ידענו שזה יכשל ("ועכשו תתנו לנו להוליך" (כנראה אל הלא כלום))


  הן מתנגדות מראש לכל מבצע משום שזה "עלול להבעיר את האיזור"
  האיזור שהן טוענות שהוא משתוקק ל"דו שיח ולשלום" (רחמנא ליצלן)
  נשים מסרסרות כנראה פמיניסטיות מצביעות מר"ץ
  והן תמיד מופיעות ברגעי הכרעה קשים עם עמדות "האמת המוחלטת"
  בדיוק כמו שעושים רבנים ומיסיונרים בעת קשה כדי להגדיל את מחנה המאמינים השוטים...

 23. 86
  ממש פוסי ראיוט..
 24. 85
  איי שם

  מספיק להתרתח על השמאלנים. הם כאלה כי הם נולדו כאלה. אין מה להתרגז ולשכנע, זה לא יעזור. הם אידאליסתים עם כוונה טובה בעצם אבל מאוד מאוד תמימים.

 25. 84
  במקום שאין יכולת להשתמש במילים משתמשים בכוח = כמו כל ביריון.
 26. 83
  תכניסו אצבע ואל תבלבלו את המוח
 27. 82
  מאה זונות של החמאס
 28. 81
  מוצאות חן בעייני, הן חלק מה-72?
 29. 80
  כבר יש מלחמה, האיזור בוער - יורים עלינו טילים

  צריך להפסיק את זה לפני שיהיה מאוחר מדי
  למקבלי ההחלטות יש יותר מידע מהאזרחית הממוצעת
  אסור לקבל החלטות אמוציונליות
  בעיה שלא מטפלים בה בזמן נהיית יותר גרועה ועכשיו זה מספיק גרוע
  אם צריך להיכנס אז פשוט לגמור עם זה כמה שיותר מהר

 30. 79
  אנשי הרוח הרעה הגיחו ממאורותיהם היכן היו משך 7 שנים?
 31. 78
  שאפו!!!!!

  אכן פאנלים של גברים ברוב הנושאים הנוגעים לחיינו במדינה . התחלה מעוררת תקווה שקולן השקול של נשים ישמע יותר .

 32. 77
  הבעיה כיצד מפסקים ? חכם לא דווקא צודק
 33. 76
  פורום קצינות?! הסבתא הקצינה שלי השתינה מצחוק!! חחח

  עמוס עוז, יורם קניוק, יהושע סובול, דורון צברי, אוהד נהרין, רון ארד, סיגלית לנדאו, ניר ברעם, ציבי גבע, נעמי פורטיס, רננה רז, דוד אופק, דרור בורשטיין, אבי פניני, דליה שימקו, אורי פסטר, ריקי בליך, ג'ייסון דנינו הולט, ענת בצר, מעין שלף, דניאל עוז ושמעון אדף כככככככככככככככולכם כנסו לתחת ערבי ג'ינג' וצאו מצופים!!!!! הסבתא עדיין משתינה מצחוק עליכם.

 34. 75
  תומך לחלוטין, במיוחד בעצומת אנשי הרוח, תמשיכו כך!
 35. 74
  stay aside and noy intefere in th edeeds ogf God

  Israel is a lion when starts no stop nees to eat all the enemy and hasel

 36. 73
  פורום קצינות?! הסבתא הקצינה שלי השתינה מצחוק!

  הציבור בישראל משתין בקשת על זיבלון הארץ
  וממתין בצפיה לסגירתו.
  תמשיכו ככה, ותקרבו את סופכם.

 37. 72
  עמוס עוז

  מי שמכיר עצומה שעמוס עוז לא חתום עליה שיקום...אףאחד לא קם.

 38. 71
  שמאל קיצוני ואטום

  אתם טוענים :"כבר חיסלנו טרוריסטים...ופלשנו לעזה ודבר לא השתנה".
  כאמור , גם לפני מבצע חומת מגן הציגו את מי שתמך בכניסה ליהודה ושומרון וניקוי קיני המחבלים כמתלהמים שרק יובילו לאסון , האמת היא כמובן ש'חומת מגן' הייתה הצלחה כבירה והטרור מיהידה ושומרון כמעט ופסק לגמרי .
  נ.ב. אין זה אומר שכניסה קרקעית מחויבת כעת , אך הניסיון להציג כניסה כזאת כבלתי סבירה , תוך הסתמכות על שקרים וזיכרון קצר הוא מתועב .

 39. 70
  התברר מדוע הקצינות נגד מבצע יבשתי ברצועה

  מתוך כל 100 יוזמות העצומה אף אחת לא ראויה לשאהידים...

 40. 69
  על זה נאמר הו תמימות קדושה והייתי מוסיף הו טיפשות מרושעת
 41. 68
  עאלק מפקדת פלוגה בנחל ?! כולה היתה מגישה קפה בפלוגה !!! אז שלא יעבדו עליכם ....
 42. 67
  עאלק קצינות במילואים ?! כולה קצינות חן ומגישות קפה. ובאשר לשיח, אם היה שיח באולפן בנושאי הריון היו מביאים גברים ?! תפסיקו כבר עם רגשי הנחיתות שלכן.
 43. 66
  על תדאגו. נתניהו פחדן מדיי לכנס. המלך הוא עירום
 44. 65
  תחזרו למטבח

  גם בלבנון אמרתם לצאת

 45. 64
  נו-אחרת איך ישמעו אותן
 46. 63
  כולם מטומטמים חוץ מאנשי "רוח" וקצינות
 47. 62
  נשים בצבא

  עם נשים כאלו בצבא - במלחמה הבאה - הצלחה ! ;-)

 48. 61
  100-כ. 100, קצינות-במיל.,נשים כ.נשים
 49. 60
  טוב-גייסו אותן על תקן...והן אומרות שהן מנסות לשמור
 50. 59
  חחחחחחחחחחחחח
 51. 58
  מאגר הקולות של חד"ש ומר"צ מנסה להציל החמס כדי שימשיך לרצוח יהודים.
 52. 57
  אפרטהייד סב השמאל המתחסד

  אינשטיין היה פציפיסט יהודי שסיע רבות לפיתוח פצצת האטום. הסופרים שהשתמשו בשמו ובאמירותיו מוזמנים לקרוא את הביוגרפיה שלו. השמאל בלי הערבים מהווה אחוזים בודדים מהתושבים כאן. מאידך המשקל הסגולי בניהול סדר היום כאן הינו לוקה בחוסר פרופורציה מעוות. בעת האחרונה יחד עם מערכת הארץ הם מקדמים לתודעה הבינלאומית שישראל היא מדינת אפרטהייד. בשורה תחתונה, קבוצה כה קטנה שמנהלת את סדר היום של מדינה שלמה זה אפרטהייד חברתי ברמה הכי בוטה ומתנשאת. דעתם של רבבת בוזגלואים מתגמדת לנקודה מולקולרית נוכח דעה מתיימרת של עמוס עוז אחד. וזהו האפרטהייד האמיתי בשיא יוהרותו וסחיטת דעתו.

 53. 56
  כן לכניסה קרקעית !

  יואילו נא הקצינות במיל ואותם אנשי רוח, להתגורר וללון בישובי עוטף עזה ולספוג מידי יום קאסמים וטילים, או אז תהייה להם הזכות להביע דיעה זו או אחרת, המציאות ההזויה שתושבי הדרום מתמודדים איתה מידי יום הינה בלתי אפשרית ורק פלישה קרקעית וכיבוש השטח תחת שליטה ישראלית ימנעו נשק מהחמס, אני יודעת שהשמאל לא אוהב לשמוע זאת אך זאת המציאות!

 54. 55
  מה זה הדברים האלו?! תפסיקו להחליש אותנו

  כל הזמן

 55. 54
  Brainwashing. North Korea and israel

  Same level of unity and brainwashing. A

 56. 53
  עיתון הארץ נותן בזאת אולטימטום לרמטכ"ל ולראש הממשלה.

  "פורום נשים קצינות במיל' ובדימוס". הו דה פאק אר יו??? על כל 100 קצינות בפורום של עיתון הארץ יכול עיתון אחר למצוא 100 קצינות פאשיסטיות התומכות בכניסה לעזה, לרמאללה ולדמשק.

 57. 52
  "הוכיתי בהלם מהנוכחית המצ'ואיסטית בפאנלים" בדיוק כל הזמן מביאים את ציפי לבני, שלי יחימוביץ' וזהבה גלאון...למה לא מביאים נשים אמיתיות?
 58. 51
  גברים לא מבינים בהגנה ובטחון - גברים הם שחצנים ומסוגלים רק למכות, רובים, טילים וטיעונים מטומטמים. כשהזין עומד השכל בתחת
 59. 50
  זה לא אותן אלו שכל הזמן קוראות לכניסה קרקעית של אפריקאים לישראל?
 60. 49
  למה תמיד זה אנשי רוח? ולא נשות רוח? למה אנשי תרבות? ולא נשות תרבות? סופרים ולא סופרות? אמנים ולא אומניות? אם בשמאל יש כזה שובניזם, מה לנו כי נלין על החרדים? טפו, טפו...
 61. 48
  לא צריך בחירות ולא צריך דמוקרטיה!המוח נמצא ברחם.מפלגת 'נשים צודקות עם רעלות' לשלטון.היידה רחם.
 62. 47
  נשים פותחות את הפה רק פעמיים אצל רופאה שניים וכאשר הן אוכלות
 63. 46
  אם מחברים את מספר הקצינות ואנשי הרוח גם יחד, מר"צ לא עוברת את אחוז החסימה.
 64. 45
  מחר יתפרסם מכתב הזונות הקובלות שירי הטילים פוגע להן בפרנסה...
 65. 44
  יכול להיות מענין לשלוח את ג'ייסון דנינו הולט עם דגל לבן להדבר עם החמאס... יש להם שיטות מעולות לטפל בשכמותו...
 66. 43
  גם אני קצינה וגם אני אתכם. לא להכניס את הצבא, שח׳.

  מאה קצינות הזויות

 67. 42
  נוצר בלבלול פשוט -צבא ההגנה אמור להגן - לא לפתור קונפליקטים

  כדי לפתור קונפליקטים צריך להשתמש בטכניקות אחרות לגמרי!!!

 68. 41
  ואם תהיה עצומה נגדית של 1000 נשים שיטענו שצריך כניסה קרקעית...אז יחליטו לפי מספר החותמים על העצומות?
 69. 40
  שרמוטה מכפר שמריהו

  אני זונה שהייתי קציצה בנח"ל ורוצה שכולם יכנסו לי, אני נגד המכתב לא שאלו אותי כלום כי גדלתי בהרצליה פתוח, יאלה בנות תסתמו את הפה ותפתחו את הרגלים כבר.

 70. 39
  שיח נשי: אינדירה גאנדי, מרגרט תאצ׳ר וגודלה מאיר

  ההבל על השיח הנשי הוא כל כך עלוב. אין שום קשר בין הדמעות הרדיקליות שלהן ולעובדה שהן נשים. להזכירכם, גם גולדה מאיר היתה אשה.

 71. 38
  קצינות?? מזרונים צה"ליים במקרה הטוב

  בכל מקרה לא שומעים חבורה של פולניות שמאלניות קיצוניות מתלוננות וחופרות מבעד לבומים של פיצוצי הרקטות שמפצחים בינייני מגורים של
  תושבי הדרום שחייהם אינם חיים כבר מעל ל 12 שנים. שיחליפו טמפון
  ברמת אביב ג', ובהרצליה וברוטשילד ובקיבוצים ובדניה. תושבי הדרום לא מוכנים יותר לסבול בשבילכם, כפויות טובה תבוסתניות ומצחינות. אולי תכינו מצגת לתרבות יום א', תמרחו לק, או תתווכחו על מגהץ קרמי לשיער. בכל הכבוד.

 72. 37
  מהרסיך ומרחיביך ממך יצאו מי צריך חמס שיש לנו משפי״ם כאלו
 73. 36
  אנשי מדינת תל אביב ..נגד תושבי הדרום !!!
 74. 35
  כל הכבוד! סוף סוף קולות שפויים - בטירוף הדמים המיותר הזה.

  הוצאתם לי את המילים מהפה!!!
  אנא תעלו את המכתבים האלו לאיטרנט - גם אני רוצה לצרף את חתימתי.

 75. 34
  שמתם לב, הפוסל במומו פוסל: "צריך להיות טיפש גמור כדי לעשות שוב ושוב את אותו הדבר ולקוות לתוצאה אחרת".לאנשי ה"רוח", לא נמאס לכם מהעתירות הכוזבות/נבובות האלה?
 76. 33
  כל הימנים השוביניסטים נבהלים. אצלם האשה במטבח ובחדר לידה
 77. 32
  טמטום ימני טיפוסי. הולכים בדרך שלך כבר עשרות שנים
 78. 31
  קצינות? מה מלמדים אתכן בקורס קצינות - להחליף חיתולים...

  ההבנה של הקצינות האלה לגבי מעמדה של ישראל באזור לאחר שיוכרז על נצחון החמאס שואפת להבנתן בפיזיקה אטומית... מוטב שהאינשטניות האלה יחזרו לבשל ולנצל את מה שלימדו אותן בקורס קצינות, כלומר החלפת חיתולים.

 79. 30
  מי לה שי הרוח הללו?

  חוץ מעמוס עוז ויורם קייוק. סלחו לי על הבורות. מי תם? במה עשיתם שתם יכולין לשפוט? כי כתבתם יזה ספר וחצי יובל תם מועמדים לפרס.ובל לספרות? מותר לכם כל הזמן לומר שטויות?

 80. 29
  מפלגה כ"כ קטנה. בקושי שלושה מנדטים

  אבל כמה רעש היא עושה. אני די בטוח שהיו כמה פעמים שנכנסתי לממ"ד, רק בגלל שהתבלבלתי בין קולה של זהבאה גלאון באולפן הטלוויזיה לבין האזעקה.

 81. 28
  נשים מתמיד מביאות צרות, גם גולדה מאיר בישלה לנו צ'ולנט חבל"ז למלחמת יוה"כ
 82. 27
  בואו לגור בדרום ונראה אתכן לא נכנסות קרקעית-התקפית
 83. 26
  אירן זה כאן. לקרוא את הטוקבקים ולא להאמין. חבל על הנשים שאתרע מזלן להשריץ את כל השוביניסטים הפרימיטיביים האלה.
 84. 25
  ג'ייסון דנינו הולט זה אנשי רוח?

  סליחה על השאלה, אבל איזו תרומה יש לאדון הנכבד לחיי הרוח של ישראל?

 85. 24
  לקבוצת חולה הרוח ניסינו לדבר אבל החמאס בתמיכתכם סירב
 86. 23
  אם לא נגמור עם זה עכשיו אחת ולתמיד , זה יחזור ביתר שאת שלאירן יהיה נשק גרעיני ובטוח תמותו , ועוד רבבות ישראלים ,
 87. 22
  גם מאה קצינות בדימוס וגם פורויס וסיגלית לנדאו?

  לעצור את הטנקים מייד

 88. 21
  ארבע אימהות - לכו לסוריה!!

  אתם כמו ארבע האימהות שהוציאו את צה"ל מלבנון ופירקו את צד"ל. כך דרשתם לפרק את גוש קטיף בטענה "הלעולם נאכל חרב" - והנה התוצאה. מה שיש לעזתים זה אפס קצהו ממה שיש לחיזבאללה בלבנון בגלל שאתם ושכמותכם לחצתם להפסקת אש בלי הכרעה ברורה. לכו לסוריה! שלום עכשיו?! - סוריה עכשיו!!

 89. 20
  היה ברור שזה יגיע... מעייף ומשעמם ! מחר נראה את מכתב הפרופסורים ואחריו את מכתב השמיניסטים...יאללה תהיו מקוריים.
 90. 19
  כל השיחים כאן גבריים. מוטב היה שכל הנשים היו מוזמנות לחתום על העצומה, וטוב עוד יותר אם סרבניות הצבא היו יוזמות עצומה
 91. 18
  עם אנשי הרוח המדליקים אור בימי חושך אלו
 92. 17
  ישששששששששששששששששששששש!!!

  תקווה

 93. 16
  סוף סוף! קול השלום נשמע בארצנו

  משב רוח מרענן אחרי שבוע דיאטה רצחנית של שידורי "האח הגדול" בכבלים.

  הצדעה לקצינות, שאפו לעוז אנשי הרוח!

 94. 15
  תגובה חשובה תקראו

  אני לא יודע מי אתם ואיפה היתם קצינות אבל תפסיקו לדבר שטויות איזה דיבור עם מי לדבר אנחנו שנים רוצים לדבר אם מישהו נורמלי בצד השני ואם היה כזה זה היה קורה מזמן אז אין ברירה צריך להיכנס וולהגיע עד אחרון החמאסניקים ועד אחרון המנהרות ולחסום את כל העיר התחתית הזאת שהם חפרו שם

  1. תגובה ל-#14

   ואתה באמת מאמין שנשיג זאת???

  2. וואי-וואי, איזה גבר מדליק אתה אלי? היכן שרתת? היית סמל שקם או רב סמל שירותים סניטרים, או רב טוראי אפסנאות, כי ברור שאת לוחם רציני שיודע לשים את הנשים עם השטויות שלהן במקום, כלומר במטבח.
 95. 14
  הנה זה שוב הנשים שלא צריכות להתערב

  מלחמה זה לא עניין לנשים בכלל
  פעם זה היה ארגון שקורא לעצמו, ארגון "ארבע אמהות"
  והיום זה 100 קצינות
  לא חשוב המספר חשובה השאלה מי החליט לשים אישה בקצונה.
  זה כלל לא מהלך מבריק.
  אילו נשים היו מנהלות לנו את המדינה היינו טובעים מזמן.
  מספיק כמה שנים שהייתה לנו את גונדה בתור ראש ממשלה
  וכמעט אבדנו.
  ובפעם השנייה כאשר ציקי ביבני כמעט והייתה הפדיחה השנייה
  וברוך הה' נצלנו וקיבלנו את בינימין נתנ-יהו.
  אני הייתי מציע להתעלם מהנשים האלה
  ולהמשיך לקיים את מה שמוטל עלינו בלי להתחשב מה יגידו הגויים מסביב
  כמו שנאמר במקרא: "..עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב..".

  1. ישנו פתגם שאומר שנשים צריכות להיות: יחפות, בהריון ובמטבח! אם מנהיגות החמאס והתנהלותו היתה בידי נשים, אז לא היתה בעיה שנשים תיצגנה את ישראל. אבל בהתחשב במציאות, אין לנשים ולהלך רוחן מעמד סביר בעימות הזה.
  2. יניב, הנשים תנהלנה לך את המדינה על אפך ועל חמתך. הן חייבות לעשות רק דבר אחד, לזמר פעמיים ביום את המשפט "היום אני עייפה ומחר יש לי כביסה". או אז תוכל לצטט שוב את המשפט המשוכתב: "עם לבדד ישכון ובנשים לא יתחשב".
 96. 13
  טימטום שמאלני אופייני " אנו קוראים להפסקת אש ארוכת טווח"-קוראים למי?ישראל מבקשת זאת כבר עשור....
 97. 12
  אסור להפסיק באמצע

  אני לא מבין את יפי הנפש האלה, חמאס יורה טילים על אזרחים כולל ילדים תינוקות כבר מספר שנים. האם מישהו מהיפיופים האלה יצא מגדרו וצעק לחמאס להפסיק.
  חשבנו וכך אמרו לנו נצא מעזה ויהיה שקט יחסי, ומה קרה עזה נהפכה למחסן ענק של נשק קטלני ומהווה איום תמידי על מליוני ישראלים. לכן יש צורך להמשיך - וזה גם דורשים גברים ובמיוחד נשים הגרים בדרום וסובלים שנים ממכת הטילים. אני מצפה מיפי הנפש לדאוג לעמנו ולא לדאוג לחמס.

 98. 11
  מאה קציצות + כמה המבורגרים .
 99. 10
  המכתב מיותר! שתתפרסנה לאורך הגדר, אריה אחת מתוך קוזי פן טוטה תפתור את הבעיה. כל החרדלים יברחו כמו טטלך והסכנה תבוא מהצד השני, פלוגת חיסול של הרבנות הראשית. (האזנה לקול אישה).
  1. אם לאחר שתתפרסנה לאורך הגדר הן תורדנה את החולצות והחזיות...לוחמי החמאס יפסיקו לירות טילים מרוב התרגשות...
 100. 9
  מה עם אמת בפרסום, "הארץ"?

  למה לעורר תחושה (בעצם, ברור למה!) שמדובר במרד בתוך הצבא? הרי ברור שבקצינות מילואים עסקינן ולא משרתות קבע.

 101. 8
  תשובה לקצינות

  אם כל הכבוד שסיימתם קורס קצינים , עדיף שלא תגיבו או תתנו את
  חוות דעתכם בעיניין כניסה קרקעית או לא כי מה שבטוח
  שאין לכם מושג מזה ליהיות בשטח ומזה לחימה
  אתם תמשיכו לנהל ניירת במשרדים ותתנו לקציני חיר
  להחליט , כניסה קרקעית רק תעשה טוב לתושבי הדרום
  וגם לזה יש מחיר אבל אנחנו הלוחמים מעדיפים
  למות תוך כדאי לחימה ולא שאנחנו ישנים בבית ורקטה פוגעת בבית
  עדיף להילחם והדרך היחידה היא לטהר את עזה
  ...

  1. ישר כח ומי יתן ויהיה לי האומץ שלך,לעם ישראל דרוש ראש ממשלה אמיץ כמוך !!
  2. תשובה

   שובינסיטית... ועדיין אני חושבת שמי שבשטח והינו חייל מקצועי יודע טוב יותר מחיילים שאינם לוחמים ויצאו יותר מעשור מהצבא. אני לא רוצה שתמות בשבילי, אני רוצה שתחיה חיים ארוכים ומלאים! את הלחימה הזו אפשר להמשיך גם מלמעלה בנתיים, אחרת זה לא היה ממשיך ככה. חזק ואמץ אח שלנו. אוהבים ומעריכים את מה שאתה עושה בשבילנו.

  3. ואם כל הכבוד ללוחמים

   כל החיילים שמתו לנו בעופרת יצוקה + מאות הקורבנות האזרחיים מבין תושבי עזה שהלכו איתם, לא הצליחו להביא לתושבי הדרום שקט או ביטחון. אז השאלה היא - האם אתה חושב על כבוד או על שקט וביטחון לתושבי הדרום? כי אם זה השני - אז מבצע צבאי הוא פתרון רעוע וארעי. ויש להפסיק את הלחימה ולהתחיל לגבש תוכנית אחרת לפירוק האלימות בין שני הצדדים. ואם בכל זאת הכבוד חשוב לך מתושבי הדרום - אתה מוזמן ללכת למות בקרב אם אתה מאוד רוצה בכך. אני בטוחה שאם תתעקש הצבא יגייס אותך גם אם לא שלחו לך צו שמונה.

  4. אם אתה מעדיף להרוג ולמות - יש אחרות/ים שלא!!!! ובוודאי שמי שמעדיף להרוג ולמות לא חכם יותר ממי שמעדיף לא להרוג ולא למות. יש עוד אופציות

   מעריכה מאוד את יוזמת הקצינות ובטוחה שעדיף שחצי ממדינת ישראל - הנשים, יגידו את דעתן שחשובה באופן מוחלט כמו של הגברים ואולי אף הרבה יותר כי איך שהמדינה מתנהלת על ידי גברים ממרחץ דם למרחץ דם ובינתיים כולנו כורעים מהעומס הכלכלי היום יומי בגלל ממשלה מושחתת שמחליטה על מלחמה בדיוק לפני הבחירות, זה מוכיח חד משמעית שהתנהלות גברית בלי נשים זה אסון!!!

  5. מה טווח הראיה של לוחם שטח.טווח הקנה או טווח גלובלי?
  6. Idiot

   אתה חי בעולם שטוף מוח.

   בהצלחה

  7. כבר 'טיהרנו' את עזה כמה וכמה פעמים. הדרך היחידה שעוד לא עשינו, ושכבר הוכחה בהצלחה לפני כמה עשרות שנים היא "לטהר" בשיטה של גרמניה הנאצית, לזה התכוונת? אם לא, אז כלום לא יעזור מלבד הדרך של מו"מ.
  8. תפסיק לבלבל את המוח, קודם תלמד לכתוב בלי שגיאות

   אחר כך תלמד לדבר בלי להגיד שטויות. אמא שלך מעדיפה שתמות? אבא שלך מעדיף שתמות? תגיד לי, איך אחרי עשרות שנים של כניסות קרקעיות, והפצצות מהאויר, וסיכולים ממוקדים וכירורגיים, ועדיין לא הופסק הטרור? אולי זה בגלל שגם שם יש אנשים כמוך שמעדיפים למות. וחס וחלילה לא פתרון מדיני. פעם היו כמוך וכמו החברים שלך בעזה, גם באנגליה וצרפת. גרמניה וצרפת. כשהיה צריך, גם אני נלחמתי. אבל אני מעדיפה שהבן שלי שרק נולד, יחיה למען המולדת. לעשות הכל שיפסיקו למות סתם למען "ארצנו".

  9. כולנו מעדיפים לחיות, אבל לא נותנים לנו. הבנת את זה "חולמת"?
  10. אה, השכלה צבאית?

   לא משהו, הטיעונים שלך.

  11. יש עוד כמה אפשרויות באמצע
 102. 7
  זה התוצאה של נשים בעמדות בכירות בצבא

  זה לא המקום בשבילן

  1. מה הדרגה שלך? כך חשבתי. לא מתפעלת.
 103. 6
  תחזרו למטבח
  1. חיים = ימני מצוי = כל מילה נוספת מיותרת.
  2. נשוי? לך תאכל אצל אמא שלך.
 104. 5
  האתר שלהן כתוב 40, איך פה זה הפך ל-100?
  1. כתוב כמעט 100 ו-40 זה כמעט 100...שזה כמו ששמעון פרס תמיד כמעט ניצח בבחירות....
 105. 4
  תא

  לשלול לכולן את הדרגות וגם לכתבים שמאחורי כתבות שטנה ודמוראליזציה לאומית בשעת מלחמה

 106. 3
  זאת אפילו לא פרשנות .. במקרה הטוב הסתה.. נו באמת. מדובר בקמינות לשעבר ויש אלפים אצלנו במזרח התיכון השינויים קורים בתדירות גבוהה מהחלופה של הקצינות.. גם במקרה והיו קצינות בכירות.. דבר נוסף הוא: זה ממש מעליב לחשוב שתשפיעו על דעת הקהל בכתבות חסרות שחר ותלושות מהמציאות.. אפילו הכותרת מטעה.. מדובר כאילו והן קצינות בפועל.

  אם תתפכחו בטוחני גם שמכירות העיתון אף יזנקו אל על..

 107. 2
  טוב שאתן בדימוס ועדיף שכולכן תהינה בדימוס
  1. ״דעת נשים קלות״, אינו דורש הוכחות אך לעולם הן מוכיחות את עצמן .
 108. 1
  טורקיה זה כאן

  הצבא הופך פוליטי ו'קצינות בדימוס' חוברות לאנשי רוח, בשום מקום זה לא נגמר טוב.

  1. ראשית כל שהקצינות בדימוס תתחלנה לוותר על ההטבות הכלכליות להן הן זכות ממשרד הבטחון ע"ח כל עם ישראל וביחוד ע"ח תושבי הדרום באופן ישיר ובאופן עקיף (חבר) סה"כ מדובר בציבור של נשים מדושנות ("פרות הבשן")
  2. במקום שאין יכולת להשתמש במילים משתמשים בכוח = כמו כל ביריון.