בכיר חמאס: אם ישראל רוצה להתקיים עליה לדבר איתנו

ד"ר מחמוד רמחי רואה בלגיטימיות של ביקורי ראשי מדינות ערביות בעזה הישג בלחימה ומבהיר: "לא רוצים רגיעה תמורת רגיעה אלא הסרת המצור הכלכלי"

"ישראל לא כלכלה את צעדיה בחוכמה כשיצאה למלחמה הזו, ובלי קשר לאופן שבו תסתיים ולאבידות בנפש וברכוש שנגרמות וייגרמו בעיקר לצד הפלסטיני, ישראל תשלם מחיר - לא במובן החומרי, אלא מבחינה מורלית". כך אומר ל"הארץ" הד"ר מחמוד רמחי, מהפעילים הפוליטיים הבולטים של החמאס בגדה המערבית, ואחד מנבחרי רשימתה למועצה המחוקקת הפלסטינית. לדבריו, לחמאס בעזה כבר יש הישג ברור: הלגיטימיות שקיבל בביקוריהם של ראשי מדינות ערביות בהתקפה.

שלא כצפוי, רמחי, שהשיחה אתו התקיימה בשבת, לא דיבר מיד על העתיד הקרוב והאפשרויות להפסקת אש. "מה שחייב להעסיק את הישראלים היום, הוא לא אם יהיה שלום עם הרשות הפלסטינית או אם תהיה מדינה פלסטינית, אלא אם ישראל תמשיך להתקיים או לא. על העם בישראל לדרוש דין וחשבון מהנהגתו ולחפש את ההנהגה הטובה לו, כי נתניהו וליברמן מובילים את ישראל לאבדון. בהנהגתם ישראל לא תוכל להיות מקובלת במרחב הערבי".

מבצע "עמוד ענן" - דיווחים חיים באתר הארץ

ביום שישי בצהריים הפגינו כ-600 אנשי חמאס ברמאללה במחאה על ההתקפה על עזה. רמחי אומר כי זוהי עוד תוצאה של התקיפה הישראלית: אחרי שנים שבהן הרשות הפלסטינית דיכאה כל פעילות פוליטית של חמאס, מנגנוני הביטחון של הרשות אינם מעזים היום למנוע מחמאס להפגין.

רמחי, רופא מרדים, שוחרר לפני ארבעה חודשים ממעצר מינהלי של שנתיים. בעבר הוא נעצר ונשפט כמה פעמים על חברות בחמאס, ובסך הכל ישב בכלא בישראל שמונה שנים. "כשישראל התנקשה באחמד ג'עברי, היא ידעה שהוא עסוק במשא ומתן עם המצרים על רגיעה. כמובן שזה אובדן לחמאס, אבל בסופו של דבר זו הייתה סטירת לחי למצרים. אני מוצא שההנהגה הישראלית נוהגת בטיפשות. היא רואה רק במרחק מערכת הבחירות שלה. היא מסתכלת על עתיד הבחירות, ולא מסתכלת על עתיד ישראל? ישראל איבדה את כל בעלי הברית שלה באזור. את טורקיה היא הפסידה כבעלת ברית אסטרטגית במו ידיה, בהתקפה על ספינה אזרחית. עכשיו היא מפסידה את מצרים. ולא משום שמורסי, איש האחים המוסלמים, עלה לשלטון. בירדן המפגינים כבר לא קוראים להורדת מחירי הגז - אלא להפלת המלך. היא איבדה את הקשרים שלה עם הרשות, ועכשיו ישראל מאבדת את כושר ההרתעה שלה, כשארבעה מיליון ישראלים בקו האש. אפשר לשאול בצדק במה הם אשמים, אבל באותה מידה יש לשאול מהי אשמת מיליון וחצי פלסטינים בעזה".

ד"ר מחמוד רמחי. "נתניהו וליברמן מובילים את ישראל לאבדון", אמרעמירה הס

רמחי מוסיף שהישראלים חייבים להפנים שמהשינויים בעולם הערבי מרוויחים האחים המוסלמים, ושחמאס הוא חלק מהם. "ארצות הברית", הוא אומר, "פקחית מישראל. היא פועלת בהתאם לאינטרסים שלה. היא התחילה להתקרב קצת לאחים המוסלמים, לא רק בערוץ המצרי, אלא גם אלינו, כאן". לדבריו, ארצות הברית נתנה לסלאם פיאד אור ירוק לשיתוף אנשי חמאס בממשלה בגדה המערבית - כל עוד מתמהמהת הקמת ממשלת אחדות, כחלק מהפיוס הלאומי. האור הירוק אומר שחמאס בגדה מוכר כתנועת איסלאם פוליטי, הסביר רמחי.

לדברי רמחי, הפגישה עם פיאד התקיימה לפני כ-20 יום, וההצעה עדיין נדונה, אם כי מלכתחילה השיבו נציגי חמאס שהם דורשים שנה לפחות שבה יוחזרו החירויות הפוליטיות לתומכי חמאס - ישוחררו עצירים, מפוטרים מסיבות פוליטיות יחזרו לעבודתם ותתאפשר פעילות פוליטית.

רמחי רואה סכנה בהקצנה הימנית בישראל. "קיצוניות היא מגיפה מדבקת בכל מדינה. וזה ההבדל למשל בין חמאס לאל-קאעדה. חמאס אינה קיצונית כמו אל-קאעדה. לנו יש אפשרות לדון בכל דבר ולהגיע להסכמים אפילו עם ישראל, שהיא הכובש, אבל נתניהו בקיצוניותו חסם כל ערוץ עם הרשות וסגר את כל הערוצים עם עזה".

בתמורה לרגיעה ולעצירת הטילים מעזה, אומר רמחי, חמאס בעזה דורש את הסרת המצור הכלכלי והפוליטי. "לא רגיעה תמורת רגיעה. אנחנו לא נכה ואתם לא תכו. זה נגמר", הוא אומר. הסרת המצור משמעה, לדבריו, הכנסה של מוצרים וחומרי גלם ובנייה בלא הגבלה, בניית נמל ופתיחת מעבר רפיח לתנועה חופשית "כמו בכל מדינה בעולם".

בתשובה לשאלת "הארץ" מדוע אין חמאס דורש חופש תנועה בין הגדה לרצועת עזה, אמר רמחי שהדרישות הן "בהתאם למצב בשטח. אנחנו לא חיים בדמיון. היום ישראל גם מונעת מאתנו לצאת לירדן, לכן חמאס אינה יכולה לדרוש שאנשים ייצאו מארז ולא תרשה לאנשיה לצאת לארז ושם להיעצר". בתשובה לקביעה שלא כל אנשי הרצועה הם תומכי חמאס ופעיליו ענה רמחי: "נכון, וגם היום יש מי שמקבלים אישורים לצאת".

רמחי משוכנע ש"אם ישראל רוצה להמשיך ולהתקיים באזור, עליה לפתוח ערוץ דיאלוג פוליטי עם האיסלאם הפוליטי במרחב, ובתוכו חמאס. הישראלים זקוקים להנהגה שיודעת לשאת ולתת עם אחרים. שיכולה לנהוג עם אחרים לא בהתנשאות ובתחושת עליונות. המלחמה על עזה מראה שיש איזון כוחות מסוג מסוים. כאן, בגדה המערבית, באים אלינו בג'יפים ובסיורים ועוצרים אלפים מאתנו. ומה אז? מעצרים של מאות אלפים לא הביאו פתרון ולא הפצצת עזה ולא ההתנקשות בג'עברי, ביחיא עייאש או באבו ג'יהאד". כלומר, על ישראל לדלג מעל הרשות ולשאת ולתת ישירות עם החמאס?, הוא נשאל. רמחי אומר שלא: "זהו עוד הישג של המלחמה על עזה, שיש יותר אחדות שורות מקודם בין החמאס לבין אש"ף".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 119
  רמחי, מה דעתך לתת לפתח בעזה את מה שאתה דורש לקבל בגדה?
 2. 118
  התמונה על הקיר עקומה

  אחר כך מתפלאים למה עזה נראית כמו שהיא נראית.

 3. 117
  הטיל שלך נמצא בפס ייצור. אתה לא תקופח ובעתיד תצטרף אל אחיך בשמים.

  עוד חולירע מבית היוצר של תאבי המוות החמאס.

 4. 116
  הפקדת מוחך

  הריני להזמין אותך אלי לקליניקה למסירת מוחך המעופש בצנצנת הקסמים שלי. בכבוד רב דר הס !

 5. 115
  הפקדת מוחך

  הריני להזמין אותך אלי לקליניקה למסירת מוחך המעופש בצנצנת הקסמים שלי. בכבוד רב דר הס !

 6. 114
  בסדר מוכן לדבר עם החמאס אבל בשום אופן לא עם עמירה הס (או גדעון לני)
 7. 113
  הסרט שחיים בו רוב הישראלים

  לא רק שרוב הישראלים בגיבויים של "מומחי" חמאס וביטחון באמת חושבים באמת ובתמים שמדובר ב"תופעה" והשהמלחמה פשוט תשים קץ אלא הם גם טועים לחשוב ש"התופעה" הזאת תיגמר כאשר ישראל לא רק ממשיכה עם המצור והמעורבות האובססיבית שלה בעזה, אלא גם ממשיכה לחסל על אדמת עזה ולהיכנס ל"עבודות חישוף" מתי שבא לה. הישראלים עודים איפה ואיפה במשמעות המונח "הפרת ריבונות" בטוענה שאם דובר צה"ל טען שהילדים בני ה-16 וה-19 התקרבו יותר מדי לגדר אז כנראה הוא צודק.

  כאשר ההסדר הולך להיחתם, תומכי המבצע הולכים להיות מופתעים. זאת הולכת להיות הבדיחה הכי עצובה מבחינת השלטון הישראלי. מבצע שבסופו תנאי החמאס יהיו יותר טובים מאשר בתחילתו.

 8. 112
  לא מפסיק ל"התפעל" מהחוצפה החמאסית...הם מזכירים מתאגרף שחטף נוק-אאוט

  מיריבו ובעודו מתפתל על הריצפה מאיים על מנצחו.

 9. 111
  שלום אוסלו שלב זיין

  מצד אחד של השולחן הפוליטיקאים הכושלים הישראלים
  מן הצד השני של השולחן הטרוריסטים של חמס ,הגיהד האיסלמי ,הסלפיטים, אל קאידה יחד עם עיתונאי עיתון הארץ.
  יש על מה לדבר

 10. 110
  מסכנים הערבים מה מחכה להם בסוף רק מי שבקי ברזי התורה ומאמין יכול לדעת מה סופם שהחצופים האלה וגם תומכיהם לא ייצאו בשן ועין !!
 11. 109
  זוהי תעמולת אויב בזמן מלחמה. מספיק לקרוא את פתיח אמנת החמאס כדי לדעת עם מי יש לנו עסק.

  ואתם עיתון הארץ מאבדים לאט ובבטחה את שאריות הלגיטימיות שלכם

 12. 108
  כדאי להקשיב לאיש. הוא צודק. ליברמן וביבי מובילים את ישראל לאבדון בכוחנות הקוזקית הנגזלת האופיינית להם. רק שלום הוא הפתרון
 13. 107
  הדיבורים הללו ממחישים את הטעות של ישראל

  ישראל צריכה למחוק את הנהגת ארגוני הטרור מעזה על כל פלגיהם וזרמיהם.
  לא צריך להישאר אחד נושם שם.
  עד שלא יעשו זאת ימשך הטרור מעזה

 14. 106
  יישר כח להארץ

  על כתבות אמיצות ברוח דמוקרטית אמיתית

 15. 105
  עזוב שטיות אחי... עוד 20 שנה אחמד טיבי יהיה ראש ממשלה בישראל

  בעוד 10 שנים יהיו נשיאים מוסלמים בכל רחבי אירופה... זו המלחמה האמיתית!

 16. 104
  הדברים הללו מראים על הטעות של ישראל

  ישראל במידה ורוצה שקט צריכה למחוק את הנהגת הטרור העזתי על כל אגפיה וזרמיה.
  כל זמן שהם נושמים אויר ימשך הטרור.

 17. 103
  איזו תועלת מביאה היכולת של עמירה הס לראיין בכירי חמאס אם היא אינה מסוגלת לשאול שאלות קשות? בעצם זו שאלה לעורך הארץ...
 18. 102
  עוד כותב שחיי בסרט

  הרי עם חמאס היה זוכה ללגיטימציה ערבית אז איפה בידיוק התמיכה הערבית באה לידי ביטוי מלבד עוד איזה ביקור נימוסים. האם מצריים מאפשרת יציאה וכניסה חופשי דרך מעבר רפיח? התשובה ברורה לא. מיום ליום אני מבין שהערבים הם אנשים לא שפויים שלא מבינים את המציאות בה הם חיים וכנראה שבגלל זה עזה תמשיך להיות שטח מנותק מהעולם החיצוני.

  1. מומלץ לך לאון להתעורר מהסרט שחינמוני הביבי מאכילים אותך. האיש מדבר ישר ולעניין, עם כמה שלא נעים לנו לשמוע. ליברמן וביבי רוצים שהחמאס יתחנן להפסקת אש. ובשביל הבחירות, הם יתשתמשו בעוד כוח, ויכניסו את הצבא לבוץ שאף אחד לא יודע איך זה יסתיים. הגיע הזמן שקולות המתונים משני הצדדים יתחילו לדבר. חמאס כבר לא איזה ילד שאפשר להכות כמה שרוצים. ישראל אינה רוסיה ולא תהיה רוסיה.
 19. 101
  רצועת עזה היא יישות נאצית שמטרתה השמדת מיליוני יהודים, וכמעט כל האוכלוסיה מגוייסת לשם כך, ממש כמו גרמניה הנאצית, זה גם יהיה גורלה
 20. 100
  דוקטור לבלפנות

  דוקוטר שמוקטור ,,יהיר, שחצן ,נאד נפוח ,ג'אחא,,,אבו עלי-
  עבדיאיית לא מחובר למציאות

  לך תחפש מי ינענע אותך .

  1. שקרים

   יש שקר גס, יש שקר במצח נחושה, ויש שקר ערבי

 21. 99
  הוא נשמע לגמרי כמו משת"פ של השב"כ הישראלי

  נראה לי שאתם פשוט צריכים ללמוד לקרוא בין השורות ולהבין מה הוא מנסה להגיד.
  הפתרון לסכסוך לא נמצא באלימות, אלא בפיתוח כלכלי.

 22. 98
  הבחור משבדיה הבין בדיוק: השמדת השמאלנים תנאי להשמדת האיסלמונאצים
 23. 97
  כבר 40 שנים ישראל מחסלת או מתעלמת מכל פרטנר לשלום ומטפחת את הקיצונים משני הצדדים כדי להנציח את הכיבוש והאפרטהייד
 24. 96
  ארגון טרור שכל מטרתו השמדת ישראל.....

  שיפסיק להתיפייף ,חרוט על דגלם,השמדת ישראל.ויש לו עוד החוצפה
  .רק לאחר כניעה ,ומסירת כל ארסנל הנשק והתחמושת, רק אז להפסיק, שאם לא, לא ,כמו לא עשינו כלום.

 25. 95
  אחרת יהיו טיגועים

  טיגועי התתתאבבדות!

 26. 94
  אז למה לא שאלתם את השאלה המתבקשת?

  אפשר לסגור מחר בבוקר הסכם שלום, שבו אנחנו מתחייבים "להסיר את המצור", והם מכירים במדינת היהודים ובגבולותיה?

 27. 93
  Israel doesn't depend on that bunch of primitives : Al Qaeda, Afghanistan, Assad, Karzai, Iran and Hamas. That guy is a pretentious moron
 28. 92
  לוחמה פסיכולוגית בשקל - אבל כמובן שהוא יזכה להד מקהילת אומרי ההן של ה"שמאל"
 29. 91
  ל-18

  אוסף שקרים וסילופי עובדות. חבל על כל לימודי ההסטוריה שלך אם זאת התוצאה העלובה. מעניין אם אתה שקרן, טיפש או סתם אנטישמי.

 30. 90
  גלותיים, לא מציאותיים

  להכיר בטעות שנעשה ולהחזיר עזה לשטח ישראל. לתת בטחון לתושבי עזה ולהשמיד כליל את החמאס. לסתום ולהחריב כל מנהרות הברחת נשק. זה הנדרש למדינה נורמלית. אך כאן, קומץ אנשים גלותיים מנהלים כל ענייו עיקרי במדינה וגוררים את האזרחים למציאות גלותית. איו להם כבוד עצמי. כבר כמה שנים העולם צועק להם: תחיו כמו יהודים!!! תחזרו בתשובה!!! אין לנו בעיה איתכם, רק תהיו כמו שהייתם!!! ואלו גלותיים משדרים מסר הפוך לחלוטין. כאילו שלהיות שמאלני נאור זה מה שאומות העולם מצפים ממנו. האומות כיום תומכים ביהודים שומרי תורה ומצוות ושונאים את הקמליונים המתבוללים!!! האנשים ההכי חשובים בעולם, ביניהם פוטין, אוהבים את החבדניקים. ולמה? כי יודעים את האמת, ורוצים את האמת. והקומץ הגלותי משדר מסר הפוך ושוטף את מוח אזרחי המדינהת בדיוק כמו שעושים כרגע, בטענם שיש לדבר עם הטרוריסטים וללמוד מהם, כי בלא ספק עלינו להיות ניבזים ונשפלים ולקק להם את הנעליים. די לכל החלום הרע הזה, יש את היכולת צריל להפעיל אותו.

 31. 89
  קיום ישראל

  קיומה של ישראל תלוי בחמאס?הצחקת.צריך להמשיך ולכתוש את החמאס בעזה עד דק.אין מקום להפסקת אש.במלחמה כמו במלחמה יש קורבנות.הכתובת של העזתים היא החמאס המביא עליהם את הרעה הזאת .בוא נראה להם קיומו של מי תלוי בישראל.

 32. 88
  לכאורה יש כאן סקופ: החמס מוכן לדבר ישירות עם ישראל! חבל שברור שזה לא נכון ונאמר לצרך הראיון בלבד..
 33. 87
  כתבה מעולה! תודה שאת מביאה את הדברים לידיעת הציבור
  1. עכשיו גם עמירה הס מבינה שהמסניק מתון הוא שמאים על עצם קיומנו.
 34. 86
  לעזה יש גבול משותף עם מצרים. למה עזה במצור? ראש ממשלת מצרים והנייה מציגים במשותף דם על החולצה. יש קרבת דם ביניהם. מישהו יכול להסביר לי איך זה שעזה במצור?
 35. 85
  שאלה לאמירה הס, בתקווה שאת קוראת את התגובות

  על פניו דבריו של דר׳ מחמוד רמחי נשמעים מעודדים ומצביעים על שינוי מגמה בחמאס. מה שחסר בכתבה על מנת שדבריו יהיו אמינים, זו התייחסות מפורשת להכרה במדינת ישראל (מה שמופיע בכותרת זו התניה שלא בהכרח מעידה על הכרה בישראל). כמראיינת ישראלית זו חובתך לשאול את איש החמאס בנוגע להכרה. אם שאלת ודר׳ רמחי התחמק מתשובה, אזי זו חובתך לציין זאת בכתבה, שאם לא כאילו סילפת את דבריו. אני אשמח לדעת מהי ולמה אין בכתבה התייחסות של דר׳ רמחי לשאלה זו. (גם אם הפתרון שלו הוא להכיר במדינת ישראל אבל לא בצביונה היהודי)

  1. אמירה הס

   לפי דעתי, אמירה הס משמשת שופר לתעמולה החמאסית. זו אחת הסיבות שבגללן היא לא שואלת את השאלות המתבקשות או משמיטה את העובדה ששאלה ולא קיבלה תשובה.

   אני לא יודע מה יותר גרוע.

 36. 84
  מישהו בחמאס מתכוון לדבר על קיום מדינה יהודית בישראל לאורך ימים? עושים צחוק מהס
 37. 83
  למה, מה , מי?

  מי אתה יבחוש בן שלולית , מיקרוב בן דומן שתחליט אם ישראל תתקיים או לא? מנהיגי ארצות כמו מצרים וסוריה לא הצליחו להפסיק את קיומנו אז אתה , נציג של אירגון פשיסטי ונאצי , בדיוק כך , נא לקרוא את האמנה שלהם, תצליח? מוטב שלא תצא לאור שמש בימים הקרובים על מנת שתבטיח את קיומך אתה.

 38. 82
  נצור יקר,

  אם אתה רוצה הסרת המצור, אנא פנה לשכניך ואחיך שמדרום, המצרים, ובקש מהם הסרת המצור. אנחנו לא חייבים לך כלום. הם, אחיך, אמורים להיות חייבים לך יותר, אם לא אכפתיים יותר כלפי מצבך העגום. אתה אויבנו ולפיכך זכותנו לצמצם את הקשרים איתך כמה שאפשר. אגב, אם תפסיק להלחם בנו, יש סיכוי שלא נחזיר לך.

 39. 81
  העם הישראלי אוהב להתבכיין.. פשוט תענוג.. תעשו השוואה בין ההפסד האנושי בעזה לבין מה שבאמת ניזוק בישראל.. תתביישו לכם כל מה שאתם יכולים להגיד זה נפגעי חרדה.. אמא'לה נפגע חרדה!!!! מה זה מול רצח משפחה שלמה?! תתעוררו יא לוזרים.. מעמידים פנים שרוצים לחסל מחבלים אך "בטעות" פוגעים באזרחים חפי פשע
  1. זקוקה לאישפוז דחוף
  2. לוזרים? הסתכלי במראה יא פאטמה - חתיכת פאשיסטית בכיינית. תפסיקו לנסות להרוג אותנו ותתחילו לחיות. אינכם מסוגלים לזה. שינאתכם אותנו גוברת על רצונכם בחיים.
 40. 80
  לפי ההיגיון שלו..

  הם יכולים להמנע מדיבור איתנו ואז נפסיק להתקיים..!!! לפי המשפט שהוא אמר רואים שיהודי הוא לא!!! וזה בעדינות.

 41. 79
  אנא הפסק לסלף ההיסטריה

  מדינת ישראל של 48 קמה בסיוע של צבאות ערב, אשר רצו להבטיח את כל פלשתינה לעצמם ופתחו במלחמה. הם אלו שחייבים לערביי עזה והגדה ומחנות הפליטים דין וחשבון על שהונו אותם במשך זמן כה רב וגרמו לחורבן בתיהם.

 42. 78
  האם יש לבטל את הסגר ולתת אפשרות כניסה חופשית לאוניות נושאות טילים ונשק?.
 43. 77
  השאלה הכי בסיסית של עיתונאי מתחיל לא נשאלה, מדוע אתם. לא מכירים דה יורו ודה פקטו במדינת ישראל הרי אם תכירו ותפסיקו עם הטרור ללמחרת תהיה לכם מדינה
 44. 76
  למס׳ 27

  הפלסטינים רוצים להתקיים כמדינה עצמאית. את מרשה להם? תודה, הם אחוזי התרגשות. אה, לא, את לא מרשה? חבל, הם עצובים, אבל מבינים ומקבלים כמובן. מה שהאדון מחליט.

 45. 75
  השופר הפלסטיני בפעולה
 46. 74
  כמובן שה"עיתונאית" לא שאלה שאלות קשות על אמנת החמאס, אלא רק הרימה להנחתות של המרואיין "שוחר השלום".
 47. 73
  בכיר בישראל ,חבר פרלמנט (לא רק מועמד) איסלמי מוכן גם כן להידבר ואפלו למסור את תל אביב.
 48. 72
  זכויות האדם - עניין מקודש

  כמה חבל שנושא מקודש כמו זכויות אדם נגזל מהציבור הרחב בארץ ובעולם על ידי אנשים שמורידים אותו לזנות.
  ההזדהות המוחלטת של גברת הס ודומיה עם התנועות הנוראיות והפשיסטיות ביותר שקיימות היום בעולם, גורמת נזק לא יתואר לנושא שבשמו הם פועלים (לפחות תחת איצטלת שמו).
  ההסבר הסביר ביותר שאני מוצא לתופעה זו הוא מצב נפשי המוכר כתסמונת סטוקהולם. גברת הס חיה בין פלסטינים וחייבת להגן על עצמה על ידי אימוץ מוחלט של העמדות הקיצוניות ביותר מאלה המקובלות שם.
  בניגוד למה שחלקינו עלולים לחשוב, גברת הס אינה אמיצה כלל. אנשים כמוה יכולים לבטא את דעתם הלא אהודה השכם והערב בישראל ולספוג לכל היותר קצת חרפות באינטרנט. אולם בקרב הפלסטינים היו רוצחים אותה על דעות שלא מתיישרות עם הקיצוניים ביותר. לראיה, ג'וליאנו מר נהג להשמיע בישראל דברי בלע קשים ביותר לעיכול אולם נרצח דוקא בג'נין.
  יש לקוות שאנשים כמו גברת הס לא יגרמו למישהו לפתח סלידה אותנטית מכל מה שקשור לזכויות אדם. הס, בחסות עיתון הארץ, הבאישה את ריחו של הנושא הקדוש הזה על ידי השימוש שהיא עושה בנושא זה על מנת לקדם את מטרת החמאס ודומיו - השמדת ישראל.

 49. 71
  משעמם ...

  עמירה הס חסרת כל ערך עיתונאי. הכתבות שלה כל כך שטוחות עד שאין בהן אפילו להציג את עמדת הצד השני באופן ברור. נשוא כתבה זו עילג, לא חכם גדול ומצדיק את חששנו מהקיצוניות והבערות של החמאס!

 50. 70
  ישראל עד היום לא רצתה לחסל את החמס אבל סופו של החמס קרוב
 51. 69
  הקדוש ברוך הוא מנהל את העולם ושלא נשכח את זה

  מי הוא בכלל?
  הוא יכתיב לנו מה אנחנו רוצים??

  זה צריך לעורר אותנו
  להתעורר ולבדוק מה הצרכים והרצונות שלנו!!!
  ולעמוד על שלנו בלי להתבלבל ובלי לפחד!!!

 52. 68
  אם הדוקטור חושב שהוא נמצא בעמדה המאפשרת לו להציב תנאים לישראל, הרי שהוא סובל מהפרעה בביקורת המציאות. הערבים תמיד יודעים לשלוח נציג מצוחצח ורהוט להתבטא בתקשורת, אבל ירי הטילים הוא השפה האמיתית שלהם. חמאס הוא אויב טרוריסטי הנחוש להשמיד את ישראל ומבצע פשעי מלחמה בראש חוצות- ולכן צריך להילחם בו ולהכריע אותו, עד שמנהיגיו ייזחלו על ארבע ויתחננו להפסקת אש. כל דיאלוג עם האויב רק משרת את תכנית ההשמדה שלו ולכן פסול. מי שמדבר דרך טילים יקבל תשובה בשפה שיבין היטב.
 53. 67
  החאמס צריך להפנים שאלימות היא לא הדרך, אלא אם המטרה שלהם היא להיות מטוהרים אתנית.
 54. 66
  לא נאפשר לישראל להסיר אחראיותה מעל עזה! זו בעיה ישראלית ותפתר במו"מ עם אבו-מאזן!
  1. רחל, איפה את חיה? לא שמעת שהחמאס גירש את הפת"ח מעזה?

   לאבו מאזן אין שום אפשרות להשפיע בעזה! זו כנראה גם הסיבה שמרצ אולי גם לא תעבור את אחוז החסימה.

  2. למה שלא תיתני לחמאס לפתור את הבעיות שלו עם אבו מזן קודם?
 55. 65
  למה מתעקש לעשות עסקים עם הציונים? יש לו גבול עם מצרים, ערבים נאורים, שיסחור איתם, מה רע?
 56. 64
  אין דרך יותר ישירה של איום על קיומינו ? צריכים לזה את עיתון הארץ ? כמו במאפיה האיטלקית.
 57. 63
  מדוע הם לא מפגיזים את מצרים ודרושים מהם הסרת המצור הימי והיבשתי מסיני?
 58. 62
  יאללה שלום בראבק !!!!!!!
 59. 61
  הקיום של העזתים הוא זה שבספק, לא הקיום שלנו.
  1. אה אוקי החלטת כבר?! תודה על המאמצים
 60. 60
  אין ספק ידברו ישירות ישראל והחמאס רק כך נגיע לפתרון
 61. 59
  ימות המשיח הגיעו!

  אחרי המכות הקשות שספג וסופג החמס בעזה, איש החמס ד"ר מחמוד רמחי דואג פתאום לשלומה ולשלמותה של מדינת ישראל! לקרוא ולא להאמין, וזאת פחות מיום אחרי שהשליט של קטאר נאם בפומבי וקרא לחמס להפסיק עם ההתנהלות המלחמתית שלו שאיננה מובילה לכלום ולהתחיל לעשות משהו פרודוקטיבי. היינו כחולמים !

 62. 58
  הטוקבקיסטים ושאר עם ישראל יכולים להמשיך להתלהם. אבל בסוף, ישראל תימחק, ובאשמתכם.
 63. 57
  ישמעאל פרא?אדם?

  נעשה אדם בצלמנו אמר מי שאמר והיה העולם,
  הכתוב מבשר לנו בפרקים הבאים על-לידת ישמעאל,ומוסיפה תואר מעניין!
  והוא [ישמעאל] יהיה פרא אדם

  חז"ל עסקו בשאלה מה יהיה למשל אם ילמד?נניח יהיה רופא,כיצד יתיישב עניין ד"ר לעניין תרבותו?
  ומייד ענו:יהיה רופא,אבל פרא אדם
  כמו ד"ר רנטיסי רופא אבל רוצח נשים זקנים וטף חפים מפשע.
  ד"ר רמחי בכיר בחמס פרא אדם שמחפש הסרת המצור להכניס עוד ועוד נשק
  שבס"ד יתפוצץ להם בביתם,בבחינת חרבם תבוא בליבם וקשתותם תשברנה

 64. 56
  האם החמאסניק הזה בכיר כמו כל ״הבכירים״ שצה״ל מחסל בימים האחרונים ורק לאחר מותם מתבררת בכירותם ?
 65. 55
  יש להדבר עם חמאס ולהגיעה לחסכם להפתחת חיים שקטים לכולם.

  מלבד מסירת הנשק של "פעילי הפלגים והועדות"
  ההסכם צריך להכיל גפ פתיחת עיתון בערבית בעזה ובו אנשי מצפון עזתיים כדוגמאת ג לוי ו ע חס
  יכתבו יום יום על הסבל של שנים של תושבי וילדי הדרום כתוצאה של פישעי מלחמה של שילטון החמאס
  ויתר פלגי הטרור.

 66. 54
  תודה להארץ

  העקבי בעידוד ובמתן לגטימציה לאויבי ישראל.

 67. 53
  רומאים צלבנים תור הזהב אינקוזיציה תורכיה העותומנית השואה-לא לצנזר!

  באשם אלה א רחמן א רחים

  אני טוען שיש הוכחה חד משמעית שששלמה המלך עליו השלום התנבא על הנביא מוחמד בשיר השירים בתנך ואכן יש סימנים רבים גם בישעיה

  שחורה אני ונאוה בנות ירושלים כאהלי קדר כיריעות שלמה-שיר השירים א:5


  עד שיפוח היום ונסו הצללים סב דמה לך דודי לצבי או לעפר האילים על הרי בתר- (קדר NKJV ) -ב:17

  השבעתי אתכם בנות ירושלים אם תמצאו את דודי (מוחמד הנביא) מה תגידו לו שחולת אהבה אני-ה:8

  שקיו עמודי 6 מיוסדים על אדני פז
  מראהו כלבנון (קדר) בחור כארזים (אמיץ)

  מחמד

  "חכו ממתקים וכלו מחמד ים זה דודי וזה רעי בנות ירושלים"

  אלוה-ים הוא PLURAL OF RESPECT שך המילה אל
  מחמדים הוא PLURAL OF RESPECT של המילה מחמד

  פרק ה:15-16

  לא יצעק ולא ישא ולא ישמיע בחוץ קולו-ישעיה מב:2

  הן עבדי (עבדול אללה) אתמוך בו בחיאי רצתה נפשי נתתי רוחי עליו משפט לגוים יוציא-י מב:1

  אני יהוה (אלה) הוא שמי וכבודי לאחר לא אתן ותהילתי לפסילים-מב:8

  הראשונות הנה באו וחדשות אני מגיד לכם בטרם תצמחנה אשמיע לכם-9

  אני יהוה קראתיך בצדק ואחזקך בידך ויצרך ואתנך לברית עם לאור גוים
  פסוק 6

  ישאו מדבר ועריו חצרים תשב קדר ירנו ישבי סלע מראש הרים יצווחו (
  אללהו אכבר)-פסוק 11

  יהוה כגיבור יצא כאיש מלחמות חיעיר קנאה יריע אף יצריח על אויביו יתגבר
  פסוק 13

  אחריב הרים וגבעות-פסוק 15

  אתם עדי הנאם יהוה (אללה) ועבדי אשר בחרתי (מוחמד)
  למען תדעו ותאמינו לי ותבינו כי אני הוא
  לפני לא נוצר אל ואחרי לא יהיה
  אנכי אנכי יהוה (אללה) ואין מבלעדי (יהוה-אללה) מושיע!
  ולא אילהה אילה אללה
  ישעיה מג:1-11

  אל תזכרו ראשונו וקדמוניות אל תתבוננו-הנני עושה חדשה אף אשים במדבר דרך בישימון נהרות-תכבדני חית השדה תנים ובנות יענה כי נתתי במדבר מים נהרות בישימון להשקות עמי בחירי מג:18-20

  קוראן: אפילו חלק מהחיות מכבדות את אללה

  וצמחו בבין חציר כערבים על יבלי מיים -מד:4

  אל תפחדו ואל תרהו הלא מאז השמעתיך והגדתי
  ואתם עדי
  היש אלוה מבלעדי?
  ואחן צור בל ידעתי-מד:8
  מי יצר אל ופסל נסך לבלתי הועיל-מד:10

  קוראו:אללה יושב על הגב בשבת ורגל על רגל
  לא תהו בראה לשבת יצרה אני יהוה (אללה) ואין עוד! -מה:18

  אני יהוה ואין עוד אלהים מבלעדי אל צדיק ומושיע אין זולתי מה:21

  אז תראי ונהרת ופחד
  ורחב לבבך
  כי יהפך עליך המון ים
  חיל גויים יבאו לך
  שפעת גמלים תכסך בכרי מדין וכלם משבא (קדר NKJV ) יבאו זהב ולבונה ישאו ותהילות יהוה (אללה) יבשרו-לכם!
  כל צאן קדר!
  יקבצו לך
  איל נביות (ערבים) ישרתונך
  יעלו על רצון מזבחי ובת תפארתי אפאר-ישעיה סמך :5-7

  וגם אלה ביין שגו טבשכר תעו כהן ונביא
  אלה ביין שגו ובשכר תעו כהן ונביא
  שגו בשכר נבלעו מן היין תעו מן השכר
  שגו בראה פקו פליליה-ישעיה כח:7

  כי לצו (פקודה) לצו מו לצו
  קו(שורה) קו לקו קו לקו (קוביה)
  זעיר (קדקד) שם זעיר שם

  כי בלעגי שפה ובלשון אחרת ידבר אל העם הזה

  פסוק 10-11

  יהושע המשיח בקוראן

  נולד בלידה על טבעית לעלמה בתולה בשם מרים (ישעיה 7 פס 14)
  -נולד בבית לחם ומצאו מקדם מימי ספירת העולם (מיכה ה)
  -דיבר כתינוק (ויעל כיונק)
  מרים היתה בתולה כל חייה עד יום מותה (התקבל בכל הכנסיות מלבד פרוטסטנטית)
  -הצגתי לפניכם בתולה טהורה-הברית החדשה
  -בילדותו ניסה יהושע הכהן הגדול המשיח להגם מפני מאשימיה
  -ישוע ערך ניסים ריפא חולים והקים מו המתים
  -ואנחנו חשבנוהו מוכה אלהים ומעונה על הצלב ורק דמותו היתה מולם
  -ישוע דיבר על המושלם (אל מוסלם)
  -ויתן את רשעים קברו-כלומר הרשעים ישבו בקבר במקוומו
  -ואת פושעים נמנה (עי היהודים)
  -רק אלהים מכפר וסולח על חטאים (ראה בתנך זכריה ג)

  -עוד רבות יש לי להגיד לכם אלא שאתם אינכם יכולים לשאת זאת עכשיו
  -אבל הוא (parilkletos ,) אשר הוא רוח האמת כשיבוא ידריך אתכם את כל האמת כי לא ידבר מעצמו אלא את אשר הוא שומע ידבר ואת הבאות יודיע לכם
  הוא יכבדני כי משלי יקח ויודיע לכם
  -יהושע המשיח הכהן הגדול עלה השמימה ויושב לימין האב (זכריה ג)
  יהושע המשיח עתיד לבוא באחרית הימים להעניש את החזיר ואוכלי החזיר
  -יהושע יעניש את דג"אל (אנטי כריסט) וירצח אותו בעיר לוד בישראל
  -גוג ומגוג
  -יום הדין
  -ישוע יראה זרע ינשא יוליד ילדים ויקבר בעיר מדינה שם מחכה לו קבר פתוח
  -שמים וארץ חדשה

  יוחנן טז:12-14

  אחמד דידאט:ייהושע המשיח מוזכר יותר פעמים בקוראן מאשר הנביא מוחמד
  -קוראן:היהודים ישובו לאדמתם-ראה ירמיה טז:14-17-ירמיה יח :18-23
  -יהושע המשיח היה מזרע יצחק ומשבט יהודה ולכ לא הפר את תורת משה -מתי ה:17-20
  פטרוס (שמעון כיפא) סרב לאכול עם גוי אחרי שיהושע עלה לשמיים ורק אחרי ויכוח ממושך עם השליח שאול נכנע פטרוס לשאול השליח
  -האביונים ראו בשול משומד מן התורה לא הכירו ביהשע כאלהים וככל הנרטה גם לא בצליבה
  -הגלטים מסרבים להכיר בצליבה-הוי גלטים כסילים! מי אחז את עינכם אחרי שהודיעכם בפרוש שישוע המשיח נצלב-אל הגלטים ג:1

  -שאול מנאץ את התורה-המשיח פדה אותנו מקללת התורה בכך שהיה לקללה בעדנו שכן הכתוב בספר דברים כא פסוקים 23 אומר וכי היה באיש חטא משפט מוות והומת ותילית אותו על עץ -לא תלין נבלתו על העץ כי קבור תקברנו ביום ההוא כי קללת אלהים תלוי ולא תטמא את אדמתך אשר יהוה אלהיך נתן לך נחלה כדי שבישוע המשיח תגיע ברכת אברהם אל הגויים למען ננחל על ידי האמונה את הרוח המובטחת-אל הגלטים ג:13-14
  -האביונים ראו בשאול השליח -שליח השטן משומד
  -שאול השליח-אני עבד לכל החטאים ומכור לחטא
  -חאדית-שאול השליח מסית נגד כל בני קדר באל הגלטים ד:21-31
  יהושע המשיח-תבוא שעה שלא בהר גריזים ולא בירושלים תשתחוו לאב
  יוחנן ד:21

  המוסלמים מאמינים שיהושע באיגרותיו הראשונות היו אוצנטיות והווא לימד כיצד לבוא אל האב יהוה ואף אמר אך תקרא לי טוב יש אחד טוב אביכם שבשמים
  האביונים והגלטים ומוחמד האמינו שהאיגרות האחרונות סולפו בהתאם לרצונו של שאול השליח שרצה להביא אלים רבים לגויים באריופגוס באתונה-ACTS
  יהושע המשיח סירב ללכת אל הצלב טאף הורה על תלמידיו להגן עליו בחרב-
  אבל כעת מי שיש לו ארנק יקח נא אותו וכן גם את התרמיל ומי שאין לו חרב שימכור את בגדו ויקנה-לוקס כב:36
  -לבסוף שאול אומר-כי חלקית היא ידיעתנו-הראשונה לקורינתים יג:9
  -אל בבוא המושלם (אל מוסלם בערבית) יבוטל החלקי-פסוק 10
  -עכשיו רואים אנו במראה (הציבה?) במעורפל-פסוק 12
  -עכשיו ידעתי חלקית-פסוק 12
  -אבל אז אכיר כדרך שגם אני מוכר-פסוק 12

  1. שכחת עוד פסוק מפתח: "وكنتم خرئ أمة أُخرحت للنلس تامورن بالمعفون وتفعلون المنكور"

   אתם נותנים גם לפציינטים מאברבנאל להוציא פה קיטור?

 68. 52
  מאמר מערכת של העיתון הערבי הנפוץ ביותר אומר: עיזבו את עזה, טפלו בסוריה". מאמר כזה לא רק שהוא יותר שפוי ופחות אנטי ישראלי מכתבות של "הארץ", אלא ש"הארץ" אפילו לא מיידע את קוראיו בדבר המאמר ההוא. מדוע?
 69. 51
  מעניין שכל הרופאים הערבים הם נוכלים , גם כאלו שעובדים בכללית !!! בקיצור לך תחפש מי ינענע אותך יחד עם הס
 70. 50
  אחדות העם היהודי

  חחחחח מכירים בנו ?
  כמו מוחמד ההוא,מדובר בהטעייה ולא באמת...
  איפה היה קודם ?
  ערבים שקרנים פחדנים וצמאי דם.

 71. 49
  המרדים הזה יותר מסוכן ממשגרי הקסאמים.איש חמאס/אחים רוצח בנשמתו.
 72. 48
  עמירה הס הצהירה שהיא נגד קיום מדינת ישראל כמדינת העם היהודי ועכשיו

  היא מביאה לנו מנהיג חמאס ש"דואג" לקיומה של מדינת ישראל .
  ההגיון של השמאל הקיצוני מתאים כמו כפפה לכף היד של זרוע החמאס .

  1. עמירה הס מזמן לא שמולנית קיצונית

   היא לאומנית ערבית קיצונית,כמו שבן ארי הוא לאומן יהודי קיצוני
   אנשי הקצוות דומים

 73. 47
  רמזי, אני רוצה להתקיים, אני יכולה? אתה מרשה לי? תודה, כולי התרגשות!
 74. 46
  גם הוריקן סנדי היה באשמת מדיניות ישראל בעזה
  1. מה ? בנימין שם עברי אבל עברית אתה מדבר ?
 75. 45
  אנשים אתם כל כך תמימים תקראו בין השורות!

  ״הסרת המצור משמעה, לדבריו, הכנסה של מוצרים וחומרי גלם ובנייה בלא הגבלה, בניית נמל ופתיחת מעבר רפיח לתנועה חופשית "כמו בכל מדינה בעולם". תשאלו כל פקיד צבא או מודיעין מה הם עשו בכל פעם שהם ביקשו כזה דבר , הם הבריחו את הטילים שנורים כעת מעזה אל תל אביב וגוש דן ! ברור שחמאס רוצה להתחמש עד כדי ככה שחייו של כל אזרח בישראל יהו סיוט במלחמה הבאה, בנוסף לפי אמנת חמאס אין מקום למדינת ישראל תפסיקו להיות נאיבים כבר!

 76. 44
  איש חמאס מזועזע מקיצוניות... אכן רופא מרדים - תרתי משמע.

  הארגונים הפכו את העזתים לבשר התותחים של איראן וסוריה. אם תהיה מלחמה עם איראן ועזה לא תלמד לקח ותטריד את ישראל יהיו שם הרוגים רבים פי כמה מעכשיו.

 77. 43
  לדבר עם חמאס, על מה? על הדרך המהירה ביותר להשמיד את ישראל? על מספר האוניות שיקחו אותנו לאירופה?
 78. 42
  ישראל לא צריכה את האישור שלך כדי להתקיים. רוצה שלום? תפאדל. חדל להלחם בנו ותשגשג. תמשיך לחתור תחתינו ותקבל טיל על הראש.
 79. 41
  אמרו את זה קודם לפניו. היום הם שאהידים. יאסין וראנטיסי, נאצר ואסאד, סאדאם ומורנייה וסייד פאדלאלה, ונאסראללה ג'וניור, וקאוקצ'י ועבדאל קאדר וחסאן עלי סאלמה וקאדפי ואפילו מובארק ועוד מאויידים אחרים.
 80. 40
  המטרה המוצהרת של החמאס היא השמדת מדינת ישראל, אז למה הוא חותר בעצות שהוא נותן לנו?
 81. 39
  הוקעת הטרור

  אתה שומע את עצמך ד"ר מחמוד ?? באיזה עולם ישראל תנהל משא ומתן עם ארגון טרור ??? או אולי לרגע שכחת שאתה פעלת בארגון טרור?????
  ישראל פעלה כי לא לא יכלה להרשות לעצמה שלחמאס ברצועה תהיה כזאת כמות של טילים נגדנו לטווח כזה הזוי !! אולי אתם המתיימרים להיות דיפלומטים ונאורי ארצות ערב, תבינו שהדברים בידיים שלכם, כל עוד ארגוני טרור ינהלו את המאבק הזה לא תגיעו לשום מקום !!! תוקיעו מלבכם את הטרור ותיסלל דרך חדשה !!!

 82. 38
  עמירה הס את מוזמנת לעזוב לעזה. חברים שלך שם מחכים לך. ואל תחזרי.
 83. 37
  התעוררו !!!!זה עולם חדש מלחמת התרבויות,של המאה ה-21...וישראל בליבה! בעולם הפנתי של "אללה הואכבאר" ואירופה מול מיליוני המוסלמים..כשהמערב יתעורר?! חלום הבלהות של "השריעה" בדלת הקדמית יפרוץ!!
 84. 36
  ומה עם האמנה של החמאס המבקשת להכחידנו מעם?
  1. זה מה שמפריע לך, האמנה? אז נהל איתם מו"מ להסכם קבע, ובסעיף אחרון דרוש כתנאי שישנו את האמנה. אם הם לא יירצו אז, תוכל שלא לחתום על ההסכם ולומר שעשית הכל. כרגע התירוץ של האמנה הוא רק תירוץ. ואגב, כך בדיוק דיברו לפני 20 שנה על אש"ף שהיום נתניהו רוצה להידבר עם ראשיו.
 85. 35
  עד מתי?

  אני אזרחית המדינה שגרה כל חייה בירושלים. קראו לנו העיר המתפוצצת. ביום שישי האחרון נשלחו אלינו גם טילים. לי נמאס, מי הקריאות, "בואו נחסל אותם", פעולה קרקעית תוביל להרס משני הצדדים. אף אחד לא יודע איך עזה נראית אחרי כל השנים הללו. מי אחר כך ישאר לאסוף את השברים של המשפחות ושל החיילים?! אף אחד! לי יש אבא שהוא נכה צה"ל! ואני למדתי על בשרי שיש כמה מילים שאסור להזכיר בבית, ושהחורף מתקרב אז הוא מתחיל להרגיש את הרסיסים בכל הגוף. מהטנק שהתפוצצץ והוא בתוכו באותה מלחמת יום כיפור הארורה. אז אני אומרת די לאגו די להרג משני הצדדים

  1. נטלי. לכי לשכנע את הערבים.
 86. 34
  יש לכם מזל ערבים שיש לנו הנהגה אימפוטנטית , אם היה בראש המדינה שלנו

  יהודי מאמין אמיתי אתם הייתם יורדים על הבירכיים ומתחננים רק לעזוב , יום טוב

 87. 33
  התמיכה בפלסטינים היא מס שפתיים, מורסי עזר לכם? הסיר את הסגר מצידו? מי יש לכם חוץ מאיראן שמשתמשת בכם כבשר תותחים במלחמתה בישראל והדביל מקטאר שמסוכסך עם כל מדינות ערב? לכולם נמאס מכם. צאו מהסרט של הילדים הרעים של המזה"ת ואז נוכל לדבר

  אתה לא רואה שצוחקים עליכם? שלחו את רה"מ המצרי כדי להשתיק את העם במצרים. לא כדי לתמוך בכם!
  אם אתם רוצים עצמאות אין בעיה. תתחילו להתנהג בבגרות. לא יכול להיות שערס קטן (ג'עברי) ינהל את כל השטח אצלכם ולממשלה הפלסטינית אין שום משמעות. תפסיקו לשרת אינטרסים איראנים על חשבון העם שלכם.
  הפלסטינים אמנם לא ילכו לשום מקום. אבל אם אתם לא תראו נכונות לפשרה החמאס יפסיק להתקיים. אתם תאבדו את השלטון לג'יהאד האיסלאמי ואל קעידה.

 88. 32
  חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח הצחקת
 89. 31
  דובר חמאס מסביר לנו שההקצנה ימינה של הישראלים היא סכנה. כאן הפסקתי לקרוא.
 90. 30
  איזה יופי .

  איזה חכם האיש .
  אם ישראל רוצה להתקיים ? שתדבר איתנו . שתוריד את המצור ,שתפסיק את החיסולים , שלא תשיב באש .
  שלא תתקיים .
  אתה ממש גאון של אמא .

 91. 29
  שמתם לב לתמונה מאחורה? ירושלים ללא הכפרים הערבים?

  גם בחמאס יודעים- הפלסטינים עם מומצא.

 92. 28
  נחוץ חשבון נפש

  ישראל הוקמה לפי החלטת האו"ם, לאחר השואה הנוראה באירופה שהשאירה המוני פליטים יהודיים המחפשים מקום מפלט. זו הייתה אמורה להיות מדינה קטנה, מדינה למופת, שתיתן מפלט לפליטים היהודיים, תהווה מרכז רוחני יהודי, אבל תיתן גם זכויות מלאות ותהווה מרכז רוחני גם לאזרחיה הערביים. זו הייתה אמורה להיות מדינה החיה ביחסי גומלין טובים עם שכניה הערבים, מדינה המשחזרת את השיתוף היהודי-ערבי המשגשג בימי ספרד המוסלמית ולאחר גירוש ספרד של 1942, כאשר הערבים קלטו את הפליטים היהודיים ששרדו את הגירוש האכזרי מספרד הנוצרית.

  במקום זאת פנתה המדינה החדשה (ועוד לפני כן התנועה שהובילה להקמתה) לאפיק קולוניאליסטי מן הסוג הגרוע ביותר. היא שאפה להיבנות על חשבון הערבים במקום לצידם. כך התפתחה איבה, ובהמשך לכך נוצרה בעיה של מיליוני פליטים ערביים שלא נפתרה. ישראל פעלה באופן מתמיד כדי להתרחב טריטוריאלית תוך גזילת אדמות הערבים וגזילת זכויותיהם: חצי האי סיני, הגדה המערבית, ירושלים המזרחית, רצועת עזה, רמת הגולן, לבנון. כל האדמות הללו נכבשו והוחל להתנחל בהן (בלבנון עוד לא הספיקו). המחשבה הייתה שהערבים ייעלמו באיזה שהוא אופן מן הטריטוריות האלה כשם שהאינדיאנים נעלמו באמריקה.

  במשך השנים נשמעו קולות של הסתייגות מן הדרך הנלוזה הזו. עוד בשלב מוקדם ביותר הסתייג ממנה אלברט איינשטיין. המדען הגאוני היה ציוני בתחילת דרכו, אבל הסתייג בשאט נפש כאשר הבין לאיזה כיוון רוצים להוביל. הוא סירב להצעה להיות נשיא מדינת ישראל.

  לא טוב הוא הכיוון הזה, ונחוץ חשבון נפש. ייתכן שמתי מעט יהיו מוכנים לעשות את חשבון הנפש בעקבות ההתפתחויות האחרונות.

  1. המילה חשבון נפש מנוגדת לציונות המעשית שהיא מלחמתית-אגרופית נטו. דגש כבד על המילה נטו! זו האמת. כל האמת. ורק האמת. כנראה שאינשטיין זיהה נכון מה מתחבא מאחורי הדחף הציוני כשדיבר עם ראשי הציונות. זבל לאומני להמוני - אוצר אדיר להון ולשלטון. זה פשוט שיעמם אותו, אם לא הגעיל אותו.
  2. כן אחי, גם אני הבחנתי בדמעה שהתגנבה בעיניהם של שכנינו בהחלטת החלוקה. האקט הכי יפה היה מסיבת הזיקוקים שערכו לכבוד ישראל מיד לאחר מכן. אמנם האמצעים הפירוטכניים לא היו מתקדמים מספיק ולכן פנו למחסנים של הצבא, אבל עדיין , זה מרגש. תסביר לי רק מה העניין עם המופת. איזו היא מדינה שמשמשת בתור מופת למישהו? ניהול מדינה היא עניין פראקטי ומסואב. זה לא תנועת נוער או תנועת שיחרור פמיניסטית. כל אחד קיבל את הגנדי שהוא צריך. נראה לך שמיליוני אנשים בורחים לכאן וטורחים לבנות מדינה בסביבה עויינת, יוכלו לסמוך על תרגילי יוגה פאטתיים?
  3. נעים מאוד

   מאיפה אתה חבר? אולי תרצה לבקרנו מדי פעם, אנו חיים במקום צר אופקים ולדאבוננו די אפל, שמכונה המציאות.

   אצלנו, כשאתה מוצא עצמך מתעמת עם סולם ערכים שונה, תולדה של תרבות אחרת והיסטוריה לכאורה שונה, אתה לא מעמיד פנים ולא מניח שמכנגדך קהילה שמוכנה להתנהל איתך כפי שאתה רואה לנכון להתנהל עימה.

   אתה מדבר על גזל, נו בסדר לצורכי ויכוח נניח שההיסטוריה של מדינתנו ישראל היא של גזלנות. התשכיל להגיד מול מי אנחנו הגזלנים התייצבנו? גנבנו פלשנו, נניח. האם אתה כנה דיו עם עצמך כדי להכיר בצורה שהעולם ובהם נגזליך נהגו, נוהגים ומתכננים לנהוג בנו? הניתן לנהל דין צודק מול מי שאינו מכיר בדין בו אתה דורש לעניינך אך זועק עד השמיים את דין הצדק שהוא דורש לעצמו? שקורא לדין בעניינו ומבטל כלאחר יד את עניינך?

   חשבון נפש שלם אעשה מול אלה שיאותו לזכותי באותו דין צדק שהם דורשים לעצמם.

  4. YGH. אל תנסה לשכתב את ההיסטוריה . אל תלך בדרכם של הסטלניסטים. ישראל מיום הקמתה הותקפה . במלחמת השחרור וגם אחר כך ע"י המסתננים .הפדאינים .הפתח החאמס וכו" אין סיכוי שישלימו בדור שלנו עם מדינת ישראל.
 93. 27
  "קיצוניות היא מגיפה מידבקת" אמר איש החמאס...

  עולם הפוך

 94. 26
  מסכימה. תובנה נכונה ומדכאת
 95. 25
  אתם מאמינים לבן-אדם? הרי הצ'רטר של החמאס (חוזרים ואומרים זאת לבקרים)

  בנוי על השמדת ישראל, על-מה הוא מדבר? הוא סומך על התבוסתנים של השמאל בישראל שפשוט "ישכחו" צ'רטר זה באומרם לנו ("פשוטי-העם"): " לא הבנתם, לא שמתם לב...כשהם אומרים "לא", הם מתכוונים ל"כן", אתם (כלומר אנחנו "פשוטי העם" לא מתוחכמים מספיק, בלא, בלא, בלא".

 96. 24
  "הסרת המצור הכלכלי"? וכיצד נכנסו עשרות אלפי רקטות ומאות טילים אם היה "מצור"? אם כך התחמשו ב"מצור" נקל לשער כיצד יתחמשו בלעדיו. וכיצד בנו את בנייני המגדלים המפוארים שעכשיו אנו רואים בעזה? לזה קוראים "מצור"? ואגב, מישהו יודע מי בדיוק גר בבנייני הפאר הללו?
 97. 23
  יש בדברים , כשלעצמם, לא מעט הגיון - אבל אני תוהה איך הם מסתדרים עם משנת החמאס, על פיה בכל מקרה אסור שישראל תתקיים.
 98. 22
  למרבה הצער חמאס לא יכול לשלוט בארגונים החמושים שאינם סרים למרותו ברצועת עזה ולכן כל הסכם והסדר עם חמאס יהיה מוגבל בזמן.חלק מדבריו הם לא יותר מתעמולה של מי שנמצא בגדה המערבית ולא מבין את מידת ההרס,האימה והחורבן ברצועת עזה ואת תחושת התושבים שחיים תחת המתקפה הישראלית.הוא גם לא מבין שכיפת ברזל וביצועיה הגדילו את ההרתעה הישראלית שכן מעתה כל מי שיבקש לפגוע בישראל באמצעות ירי רקטות יצטרך לשקול היטב האם כדאי לו לעשות זאת במצב שבו ישראל גם מיירטת את הרקטות וגם במקביל תוקפת באופן עוצמתי.ואחרי כל הדברים שכתבתי יש לציין שאכן מוטב לדבר עם החמאס ולבדוק אפשרויות לשקט (זמני ככל שיהיה).
 99. 21
  אז זהו המעסיק של עמירה ומדברת היא בשמו בגנות מדינת ישראל- חוצפה של בוגדת בעמה
 100. 20
  שיתחברו למצריים .... שם יוסר המצור הכלכלי !

  האם הם ישנו את אמנת החמס ?

  הרי האמנה קוראת להשמדה ורצח של יהודים.

  יש לשמאלניות המטורפת שאומרת שכול ניתן למשא ומתן.

 101. 19
  מה שווה הגישה החופשית שלך לעזה, עמירה, אם את לא מסוגלת לשאול שאלות מתבקשות? במחשבה שנייה, זו שאלה לבוס שלך.

  חופש פוליטי לחמאס בגדה? ומה עם חופש פוליטי לפתח בעזה - פרט לחופש לקפוץ מן החלונות?
  מרמרה ספינה אזרחית?
  חמאס רוצה לדבר עם ישראל? על מה? על דרכים למימוש אמנת החמאס?
  נמל חופשי כמו כל מדינה בעולם? יש עוד מדינה בעולם שמאיימת להשמיד את שכנתה - אם רק תינתן לה ההזדמנות? (טוב, יש עוד שתיים)

 102. 18
  הנה הנה כבר יתעוררו הבבונים, ישימו מטפחת על העיניים ואטמים באזניים וימשיכו לצווח בהיסטריה "אין עם מי לדבר!", "הם רק רוצים להשמיד אותנו!".
  1. לא, אתה אידיוט, פשוט אידיוט!
  2. כי איזו משמעות אחרת יש ל"אם ישראל רוצה להמשיך להתקיים באזור"? ובמה עוד יסחרו חופשי חופשי מנמל עזה?
  3. עמית, עכשיו אתה מבין, למה שונאים את השמאל? איזה מנומסים אתם!

   עמית, הם לא רוצים להשמיד אותנו? אולי לחבק אותנו עד צאת נישמתנו!
   דיברו איתם בעבר, ומה היית התוצאה?

  4. אמנת חמאס. אמנת חמאס. אמנת חמאס.
  5. אתה בקטע של קשירות?

   הם לא רוצים להשמיד אותנו,זה לא כתוב בתקנון החמאס,הטילים זה חלק מתעשייה עניפה ומה שקרה זה תקלות בניסויים להגיע למאדים ותו לא! סליחה יהודים חביבים,לא התכוונו,אוהבים אתכם אחשלו!

  6. תגובה אופיינית של קוראי הארץ

   כל מי שחושב אחרת ממני הוא ככל הנראה-בבון. כמובן.
   אני מבינה איך מצב כזה יכול לקרות. אני מניחה שעמית (כמשל) הוא בחור קצת עצל. לפני כמה שנים הוא החליט על דיעותיו הפוליטיות ומאז הפסיק לאתגר עצמו. איך עושים את זה כשבכל זאת מפעם לפעם נשמעות דיעות שנוגדות את דעתך? קוראים לכל מי שאומר אותן בבון פאשיסט וכו' ומאחר ולכאלה אין באמת צורך להקשיב, מנעת מעצמך את הצורך לחשוב. הידד!

  7. הבבון במקרה זה הוא אתה תקרא בן השורות ותבין את הנקרא
  8. עמית, אימצת לעצמך את הסגנון של החמאס? בבונים? ומה עם

   חזירים? אותם שכחת?
   הד"ר הוא ביו"ש, לא בעזה, ודבריו לעמירה הס לא מייצגים כלום חוץ מדעתו האישית - וגם זה במקרה הטוב.

  9. הבבון עמית לא צריך להתעורר . הוא ער תמיד לפלוט שטויות.
  10. מה לעזאזל לא מנומס בלהגיד את האמת? הימין קורא לירות בשמאלנים ואתם מדברים על ''נימוס''???????

   הבחור המגיב (עמית) הרי גייס את כל העדינות הנפשית שאני יכול להעלות בדעתי בהתחשב במציאות הקיימת כבר עשרות שנים. מה כאן הטעם להכניס את המונח ''נימוס''?? מה אנחנו עכשיו לוגמים קאפוצ'ינו בבית קפה פלצני בלונדון??? מליוני בני אדם במצור והרעבה ולמישהו מתחשק לדבר על נימוסים והליכות??? איפה השכל?? איפה הרגש??? לא יודע אם לבכות או אולי בעצם לצחוק!

  11. עמית, שכיית חמדה שכמותך, כלום טרחת לשאול את החברים שלך ב- חמאס האם הם רוצים לדבר עמנו?
  12. ויקומו הגזרים ויכו את הגנן...
 103. 17
  רק אחרי המכות החמאס רוצה לדבר,כל הכבוד לאלופי צה"ל שמאלפים חיות מסוכנות לאנושות !!
 104. 16
  הוא משקר יפה

  אבל חמאס לא מוכן להכיר בזכותנו לחיות כאן.נקודה. לכן כל השאר, שהיה נשמע יפה אחרת, מאבד כל משמעות. כמו שאמרה גולדה: עד שהערבים יאהבו את הילדים שלהם יותר ממה שהם שונאים אותנו לא יהיה שלום. כל עוד הם מכבידים ילדים בחגורות נפץ ומלמדים אותם שטוב להיות שהיד, אי אפשר להאמין להם שהם רוצים שלום

  1. שחייל צה"ל נהרג בקרב, אתה לא קורא לו גיבור? באיזה צורה זה שונה? ורק שיהיה ברור, אני לא אומר שחיילי צה"ל הם מחבלים. אני אומר שהם, יחד עם הילדים השהידים, הם קורבנות
  2. דרור - "גיבורי" החמאס מנסים לפגוע בילדים. גיבורי צה"ל מנסים *לא* לפגוע בילדים.

   וכשמדי פעם שומעים על חיילי צה"ל שעושים מעשים שלא ייעשו - התעמרויות, התעללויות, וסתם התנהגויות לא ראויות - אנחנו נכנסים באמ-אמא שלהם.
   זה כל ההבדל.

 105. 15
  אין בעיה, תצהירו כל הפלגים שאתם מכירים בישראל להתקיים באיזה גבול שתבחרו לעצמכם 67, 48, תוכנית החלוקה, מה שתרצו, ומוכנים למשא ומתן לשלום, יאללה בוא נראה אם יש עם מי לדבר
 106. 14
  זה שהוא רופא עומד הסתירה לחברותו בארגון טרור וזה הופך אותו לרוצח ולכן אחד כזה צריך לשלול את תעודתו לטפל בחולים. ועיתון הארץ נותן לו במה להפיץ את משנתו הרצחנית. אין דבר כזה בשום מקום בעולם גם לא באמריקה
 107. 13
  כל כך נכון

  אני קוראת את זה ושוקעת לדכאון. זה כל כך מדויק ומרבית האוכלוסייה בישראל לא תסכים להכיר בשברים אלו. אנחנו מובילים את עצמנו לאבדון וזה לא בגלל האיום האיראני או הטילים מעזה. זה העוורון שמונע מאנשים לראות את מי שאנחנו. עם כובש וכוחני.

 108. 12
  חבר'ה תבינו- אם נמשיך להתייחס לחמאס בתור מפלצת באמת לא יהיה לזה סוף. החמאס רוצה לדבר- למה לא לעשות את זה סוף סוף?

  פעם מצרים נחשבה למפלצת, גם ירדן. פעם אש"ף ופת"ח היו הדבר הנורא מכל. היום יש את חמאס וחייבים להגיע איתו למו"מ, אחרת נקבל את אל-קעידה, שאיתם באמת אין סיכוי לשום דבר.

 109. 11
  יחי החמאס, יחי אובמה , יחי איראן!
  1. אחי תתנחם בזה שהבוגדים יהיו תמיד במיעוט שבמיעוט אפילו הערבים עוברים אותם בסכל ובמנדטים, תן להם לאכול את הלב ואנחנו נאכל להם את הכבד בסוף !!
 110. 10
  הלך הזרזיר (עמירה הס) אצל העורב (ד"ר רמחי)
 111. 9
  מר רמחי, לפני שאתה מבלבל במוח דאג לשנות את אמנת החמאס הקוראת להשמדת ישראל, אחרי זה נקשיב לך. בינתיים, כל עוד אתם מחנכים את ילדיכם על שנאה שקרים וטמטום, התשובה היחידה הראויה לקשקשת שלך היא טיל ועוד טיל ועוד טיל. עד שתבינו שאנחנו לא זזים מפה. אנחנו לא רוצים שאזרחים יהרגו אך אם אתם מאלצים אותנו לבחור, אלו יהיו האזרחים שלכם. אחרי שתחליפו את הדיסקט בראש, ובמקום להתפלל 3 פעמים ביום להשמדת ישראל, תתפללו לחיות איתה בשלום, אללה יתחיל סוף סוף להקשיב לכם, ישלח לכם ברכה, ומצבכם יוטב.
 112. 8
  רופא מרדים!!!!

  הקם להורגך השכם להורגו.

 113. 7
  אמנם במדינה דמוקרטית לא מצופה שכלי תקשורת יהיה שופר של השלטון, אבל שהארץ יהיה שופר של אוייב מוצהר שמטרתו המוצהרת השמדת ישראל, זה כבר לא תקשורת, אלא גייס חמישי.
 114. 6
  האיבה ופחד המוות בין פאתח לבין חמאס לא פחתה ברגע שהשלטון בגדה

  יעבור אליהם הראשונים שישחטו יהיו הפאתחווים ע"ע רצועת עזה ואז איני מקנא בנו לא יהיו לנו חיים ונתב"ג תופצץ מדי רגע ,כרגע עזה היא המבוא
  ומה שרמחי עושה זו לוחמה פסיכולוגית בשקל.

  1. חלום רטוב.

   מה שכתבת, ימני הזוי,זה החלום הרטוב של כל הדומים לך.כל הפלסטינים חמאס ואין לשמאל לאן לברוח כי נתב"ג מופצץ כל רגע.אתם עושים ככל יכולתכם שהחלום יהפוך למציאות.

 115. 5
  לך חפש מי שינענע אותך
  1. ההגיון של הטסטוסטרון מביא לנו רק דם ועוד דם ואלימות ועוד אלימות. להם יש חגורות נפץ, אנחנו מקימים גדר, להם יש גראדים אנחנו מקימים כיפת ברזל - לאן כל זה מוביל?
  2. מה זה אומר ? אפשר לקבל הסבר למשפט המוזר הזה ?
  3. זה מוביל לחוק הטבע הבסיסי, בו החזק שורד

   יש לנו אוייב שפועל ואומר שהוא רוצה להשמיד אותנו ולחזור לכל שטחי פלסטין. הוא לא מוכן לשמוע לקול ההגיון, ומבצע פשעי מלחמה. אין לו בעיה להקריב אזרחים, או לרצוח אנשי פתח כמו שעשה בהפיכה ב-2005 בעזה. גוף כזה צריך להשמיד באופן צבאי, לא כי אנחנו רוצים, אלא כי אנחנו רוצים לחיות ואין לנו ברירה. אין קשר להתלהמות או לטסטוסטרון, זוהי מציאות מצערת, שאין לנו ברירה. גם ב-48 התנפלו עלינו ורצו להשמידנו, וגם במלחמות אחרות. לא רצינו באף מלחמה, אך זה או שנכה בהם או שנמות.

  4. לא הבנת שבינינו לפלסטינאים יש מלחמה? צד אחד ינצח.

   תקווי רק שזה נהיה אנחנו ולא הם.

 116. 4
  זה שהוא רופא, זה לא אומר שהוא לא מטומטם...8 שנים בכלא והוא לא למד דבר.

  אצל הערבים זאת בעיה גנטית. איך יתכן סטטיסטית שהמוסלמים בעולם שהם
  למעלה ממיליארד איש, ולא קמה קבוצה מתוכם בסדר גודל של 2 פרומיל
  שזה משהו כמו נניח מליון משכילים/חכמים/מערביים/ליברלים שיודעים את
  האמת לאמיתה, ולא עושים סוף לכל הפארסה הזאת הנמשכת 100 שנה...
  הוא שאמרתי, זאת בעיה הנעוצה בDNA שלהם... סבלנות, רק עוד 5 דורות...

  1. זה רק לא מסתדר עם העובדה שלפני אלף שנים הם היו יותר מתקדמים מכל שאר המערב

   אופס. חשב מחדש, פשיזמו חמוד.

  2. ועושה רושם שהDNA שלך שאוב היישר מהמאגר הגנטי של הרייך השלישי.
  3. נראה לי שהתכוונת לחתום הטיפש הגאה
  4. עושה רושם שגם לך יש בעיה גנטית כי אתה טוחן את אותו קמח כבר מאה שנה
  5. אתה מראה ומסביר למה ומדוע היהודים סבלו

   כל הדורות וכנראה שגם עוד יסבלו. בתור אדם חפץ שלום אין ברירה אלא לארוז מזוודה ולהתרחק מאנשים כמוך ומדינתם ולפני שאתה שולח אותי לעוף מפה - אז דע לך שכבר עפתי. כל שאני יכול לעשות זה להצטער על השפויים הבודדים שעוד חיים באשליות לגבי המדינה היהודית וממתינים לאיזה יוסי ביילין או אהוד אולמרט שיצילו את המצב... כשלמעשה הבעיה עמוקה הרבה יותר מזה.

  6. עבר להם, לא?
  7. גם הסינים היו מאד מתקדמים לפני מאות שנים ורק עכשיו התעוררו שוב.. השאלה היא איזה נקודה זה מוכיח??

   אז רצוי שגם אתה תחזור אל חישובך ותעדכנם.

 117. 3
  פעם ראשונה שאני קורא על איש חמאס שמוכן לדבר עם ישראל. צריך להעמיד אותם במבחן ולהציע להם הידברות ישירה על הפסקת אש לצמיתות
  1. איפה אתה קורא זאת? רק בכותרת. בפנים המאמר תשובתו היא לא!
  2. זו לא פעם ראשונה, פשוט התקשורת כמעט התעלמה לחלוטין מהקריאות הקודמות, של מחמוד א-זהאר ואסמאעיל הנייה למשל. צריך לתת לזה צ'אנס.
  3. אם לא היינו מביסים את הצבא המצרי מנקודת אפס [הופתענו]ב-9 באוקטובר פרצה המלחמה דיין רצה להגיע לטלויזיה ולהגיד הלך הבית השלישי ובגין עצר אותו ב-13 באוקטובר מהפך מכונת המלחמה של ישראל נכנסה לפעולת מתקפת נגד עד שהמיצרים התחננו להפסקת אש וקיסנגר לחץ [ימח שמו] ורק אז סאדת הבין שאת ישראל אי אפשר לנצח יותר מה שהרבה ישראלים לא מבינים ,,ובית המקדש עוד יבנה על גופות הפלשתינים והער-רב זו הבטחה מלמעלה,ולא הפרט מה הסיבה כדי שלא תגיעו להרים יד על הסיבה !תמשיכו לישון ולדבר שטויות בתיקשורת על כל פרשניה !!
 118. 2
  ישראל רוצה להתקיים , ואתה רוצה ? האם אנחנו יכולים להבין מדבריו שהחמאס מכיר בקיום ישראל ?
  1. ניתן להבין שלא תהיה התקפה על ישראל. מכאן, דעתם האישית של אנשים נשארת פרטית.
  2. יהודי טוב תמיד מגיב בשאלה, ורצוי שתהיה ווכחנית ככל האפשר
  3. לפי השאלה גם אתה יהודי טוב....

   מזל שלא עשית הכללות על ערבים , כי יש כאן המון יהודים טובים שהיו מתנפלים עלינו......

 119. 1
  בכיר חמאס יותר חכם והגיוני מהמנהיגים שלנו - לאן הגענו
  1. בכיר חמאס עושה סלט מהמציאות, באדיבות ה"נאורים" שלנו. ישראל לא צריכה לסבול איום טילים מתמיד על גבולותיה והחיפזון של חלקנו כבר לעשות ב"תוצאות" ו"מסקנות" מהלך שנמשך פחות משבוע זו ההפקרות במיטבה. חמאס נחלש לאין ערוך בעקבות מבצע ישראלי מבריק. די לסיסמאות המטעות - בזמנים כאלה של הגנה על חיינו, כולנו עם אחד.
  2. מה זאת אומרת לאן הגענו? למה ההתנשאות? יש חכמים ויש טיפשים בשני הצדדים.
  3. מה שחשוב זה לא מה איש חמס זניח אומר ל"הארץ", אלא מה כל מנהיגי החמס חוזרים ואומרים ומה שכתוב באמנה שלהם.
  4. "בכיר חמאס" מאיים על קיומנו נתפס מתון אצל עמירה הס.
  5. אתה תחייה נהדר כאשר הם יחיו נורמאלי.

   אתה בפטרונות שלך משוכנע שתיכנס, תכבוש, תהרוג והם יתחננו אליך. הם כבר נמצאים במקום אחר לגמרי והעימות הזה שונה מעימותים צבאיים בהם המנצח מכתיב את התנאים.