חאלד משעל: מי שרוצה הפסקת אש - שיעמוד בתנאים שלנו

ראש הלשכה המדינית של חמאס תקף את ראש הממשלה נתניהו במסיבת עיתונאים בקהיר. "אם נתניהו יפלוש לעזה הוא יאבד את הבחירות"

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, כינס מסיבת עיתונאים אחר הצהריים (שני) בקהיר והתייחס לדיונים על הפסקת אש בלחימה ברצועת עזה. "נתניהו מנסה לכפות את התנאים שלו ולנהל משא ומתן באמצעות האש ולהשתיק אותנו באמצעות איומים", אמר משעל. "ההתנגדות לא מפחדת מהנשק שלו. הדרישה של תושבי עזה אינה להפסיק את המלחמה אלא לקבל את זכויותיהם הלגיטימיות: שישראל תחדול ממעשיה ותסיר את המצור". 

במסיבת העיתונאים שקיים משעל לאחר פגישתו עם ראש המודיעין המצרי, הגנרל ראפת שחאתה, הוסיף האיש החזק בחמאס כי "העמדה שלנו מאוד פשוטה: מי שהחל במלחמה הוא זה שיעצור אותה. מי שרוצה הפסקת אש - בבקשה שיעמוד בתנאים שלנו".

משעל התייחס להכנות לפלישה קרקעית לרצועה ותקף את ראש הממשלה נתניהו. "עכשיו נתניהו מאיים במלחמה קרקעית. הוא יכול לעשות אותה נכון, אבל הוא יודע שיהיה לה מחיר והוא יודע שהיא תהיה קטלנית עבורו. הוא יפסיד את הבחירות ויפסיד את מקומו בפוליטיקה הישראלית. ולכן הוא מהסס ומבקש מכל העולם ללחוץ על מצרים ועל טורקיה שילחצו על חמאס. אם רצית לעשות משהו, תעשה".

משעל הוסיף לתקוף את נתניהו וקשר בין המבצע ברצועה לבין הבחירות בישראל. "נתניהו רצה להשיג כמה מטרות אבל הוא לא מצליח. הוא הצליח לחסל את המפקד אחמד ג'עברי. אך הוא רצה לפגוע בתשתית של הזרוע הצבאית ובעיקר לשתק את הטילים ארוכי הטווח. אולם ההתנגדות הוכיחה שהוא נכשל. הוא הורג ילדים וכאשר ראה שעזה עומדת על רגליה ניסה לשבור את כוח הרצון שלה ותקף אזרחים. הוא פושע מלחמה", טען משעל.

חאלד משעל עם נשיא מצרים מורסי, אתמולאי-פי

משעל המשיך בדבריו המכוונים לנתניהו. "האויב רצה לומר לתושבי עזה 'אני בעל היוזמה'. והצעירים השיבו להם 'לא, גם אנחנו יוזמים'. וזה נכשל. המסר של האויב הגיע לכתובת הלא נכונה. הוא רצה להצליח בבחירות כשבידיו הישגים מזהירים, אך היום הוא דואג. הוא רצה לבחון את מצרים החדשה והתשובה שקיבל לא היתה זו שציפה לה. הוא ניסה לבחון את מדינות האביב הערבי והופתע מתשובתן. האויב הזה מנסה את כלי הנשק שלו ואת כיפת הברזל שלו לקראת מלחמות אחרות ועדיין הנשק המוגבל של עזה הביך אותו ואת הצבא שלו. אז איך יצליח במלחמות אחרות?", תהה משעל.

ראש הלשכה המדינית הודה כי "אנחנו לא שווים בכוחנו, זה נכון. אבל אנחנו השגנו הרבה בזכות הרצון. המוטיבציה שלנו הצליחה לייצר משוואת כוח. הרצון שלנו גדול יותר על אף שהנשק שלהם חזק יותר. ואינשאללה ננצח אותו. ובכל מלחמה אנו נתקדם והוא ייסוג... מי שתוקף את פלסטין ייקבר בה. כל שיירות הפולשים על עמינו הערביים הובסו במשך הדורות".  

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 13
  משעל אתם ורק אתם גרמתם נזק לתושבי עזה

  אין שום מצור על עזה, עובדה, במהלך כל השנים החדרתם כמויות עצומות של כלי נשק וחומרי חבלה לרצועת עזה, אילו הייתם חושבים על תושבי עזה לא הייתם הורסים את חייהם על מנת לספק את תאוות הרצח שלכם, הייתם צריכים להכניס מזון וחומרי בנייה ובכספי תרומות העולם, במקום לרכוש פצצות הייתם צריכים לבנות תשתיות בעזה, לבנות מפעלי תעשיה, לבנות בתי ספר וגני ילדים, לבנות בתי מגורים נורמליים לתושבי עזה ואז לא היה לכם זמן לרצוח חפים מפשע בתוך מדינת ישראל. הגיע הזמן שתהיו בני אדם נורמליים ותפסיקו להיות רוצחים.

 2. 12
  למה האיש הזה עדיין חי?

  הוא מתחבא טוב יותר מגעברי?

 3. 11
  ...and that is why we should not talk with them, until they are TOTALLY defeated.
 4. 10
  מאוד לא נעים, אבל הניתוח של משעל מדוייק כמעט לגמרי. נתניהו ויחד עמו כולנו בבעיה רצינית

  יש רק לקוות שמשעל טועה לגבי היכולת להתמודד במלחמות אחרות שבהן לא תהיה המגבלה של המנעות מפגיעה באזרחים, אבל כל השאר מדוייק. לחמאס כרגע אין שום סיבה להפסיק את האש כי כל יום שעובר גורם לישראל נזקים כלכליים וכעת גם מדיניים כבדים. המצב יוחמר אם תהיה פלישה קרקעית. הסיכוי היחיד לפתרון הוא מו"מ, רצוי עם הרשות הפלסטינית, לפני שליברמן ימוטט אותה ואז לא יהיה בכלל עם מי לדבר.

  הערה: אין בתגובה זו משום תמיכה בחמאס אלא רק ניסיון להישיר מבט למציאות. חרפות וגידופים יתקבלו בהבנה בהיותם אמצעי יעיל לשחרור לחצים, אבל הם לא יפתרו דבר.

 5. 9
  מה??? :( אבל אני לא רוצה לאבד את הבחירות, יא חאלד! אני דווקא רוצה מאוד להמשיך למלוך על עמי, שכן אני צבוע מאוד מאוד - בדיוק ובדיוק כמו סתיו שפיר - רק לדוגמה
 6. 8
  משעל איננו ראש הלשכה המדינית של החמאס

  כדאי שהפרשן אבי יישכרוף שיודע הכל על הערבים יזכור כי חאלד משעל כבר לא ראש הלשכה המדינית אלא יו"ר לשעבר ומנהל את המו"מ כשליחו של יו"ר הלשכה המדינית החדש אסמעיל הנייה.

 7. 7
  ״שיעמדו בתנאים שלנו״?... החמאס רוצה לסלק את כל היהודים מישראל. הוא הגירסה הערבית של כהנא, או גנדי
 8. 6
  נכון, תמיד המפסיד מכתיב את התנאים למנצח. כך היה מאז ומעולם. או שלא...
 9. 5
  Let the Palestinians be killed, I am watching

  That is what Mishal is saying to his brothers the Palestinians in Gaza. I am safe and enjoying the show, keep it up.
  The rockets on Israel are going for the last few years, and its time to stop them. he enjoys the show and come up with ridiculous conditions to bring a cease fire. Hamas is a terrorist organization, and no one should take their words seriously, Israel had plenty of experience with them

 10. 4
  In fifty years, Gaza will be the new Florentin (and Beirut, the new Rama Aviv daled) xxx
 11. 3
  רעיון

  הייתי רוצה לקרוא ראיון עם תושב עזתי שאינו משוייך לממשלה/חמאס. סתם משהו מהרחוב.

 12. 2
  בערבי עוד מאמין כי הוא יכול להעמיד תנאים

  אפילו מעריציו בסקנדינביה שותקים. לא נעים להם להיות
  לצד ישראל כי יש להם יותר מידי מוסלמים בארצותיהם.

 13. 1
  אין אין על משעל. חמוד